Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Przez czternaście miesięcy, od momentu zdiagnozowania choroby aż do śmierci, Anatole Broyard prowadził dziennik, którego fragmenty wraz z wcześniejszym, również autobiograficznym szkicem ""Co powiedział cystoskop"", oraz literackimi tekstami o śmierci złożył się na niewielki, lecz poruszający tom esejów Upojony chorobą. ""Język śmierci rozczarowuje banałem. Wydaje się, że umieramy, powielając klisze"", napisał. W swojej własnej walce z chorobą ? a wkrótce także z nieuchronnie zbliżającą się śmiercią ? udało mu się jednak zdobyć na intelektualną dyscyplinę, dzięki której odrzucone zastało tak rozczarowanie, jak i stereotyp. Broyard do końca pozostaje przenikliwy, ironiczny, uważny. ""Nie jestem lekarzem, w rolę pacjenta także dopiero się wprawiam. Ale jestem krytykiem i jako chory w stanie krytycznym, powinienem spożytkować mój zawód"". Upojony chorobą nie jest głosem rozpaczy, niezgody i gniewu, nie jest też ckliwą, pełną męczeństwa pochwałą rezygnacji. Jest zapisem tego, jak spokojny umysł zwraca się przeciwko bolesnej surowości i pośpiechowi śmierci.
""Nie znam równie szczerych tekstów o chorobie, tak głębokich, inteligentnych, refleksyjnych, doniosłych ? Broyard bowiem niczego nie unika i nie tuszuje, pisze bez sentymentalizmu i bez upiększeń. Czujemy, że ten człowiek ? który do końca pozostaje krytykiem i pisarzem ? dzierży pióro z niebywałą siłą, że w swych zmaganiach z chorobą jest w pełni zdeterminowany, że w paszczę śmierci chce zajrzeć żywy, jako sprawozdawca i komentator. Pióra nie wypuszcza rąk niemal do samego końca. Jego ostatnie zapiski w dzienniku powstały parę dni przed śmiercią. (...) Upojony chorobą to książka cudownie bezczelna: pełna zadufania, charakterna, prowokacyjna, harda; Broyard jest na wskroś żywy, jest całkowicie sobą, nawet gdy umiera ? dowcip i tupet nie opuszczają go do ostatka"".
Oliver Sacks, ze ""Słowa wstępnego""
""Notatki Broyarda, jego odwaga oraz prowokacyjna, ale jednocześnie oczyszczająca szczerość biorą się z przekonania, że może on ? albo nawet musi ? umrzeć, nie tracąc klasy. (?) To cenna książka, która nie tylko upamiętnia mądrego człowieka, ale także przeciera ważne szlaki"".
""Publishers Weekly""
""'Groźna choroba podnosi poziom adrenaliny'. Pojawia się zaskakujący stan zmienionej świadomości i przyzwolenie na rodzaj szaleństwa. Życie zmienia się nie do poznania (autor zaczął uczyć się stepować). Sytuacje skrajne każą nam tworzyć historie. Pisarz, taki jak Anatole Broyard, czuł się zmuszony pisać o chorowaniu na raka i śmierci swego ojca i swojej. Bo język, narracja broni naszego człowieczeństwa. Autor twierdzi, że każdy chory musi wytworzyć własny styl chorowania. Ma ambicję zostania sprawozdawcą nawet swego umierania - 'być żywy, umierając'.
PS
Jakby mimochodem Broyard zanotował świetny zestaw lektur. Serdecznie radzę je przeczytać, a potem jeszcze raz Upojonego chorobą, także wstęp Olivera Sacksa.
Małgorzata Baranowska"
Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to szczególnie ważna informacja, ale Daniel cierpi na zespół Aspergerera i zaburzenie zwane synestezją, które sprawiają, że liczby wywołują w nim szczególne skojarzenia i emocje. Widzi ich kolory, kształty i faktury, które w jego umyśle układają się w przedziwne, harmonijne krajobrazy. Dlatego data jego urodzin jest niebieska, a cyfry, które ją tworzą, kształtem przypominają gładkie otoczaki. Daniel potrafi dokonywać obliczeń, których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. Liczby są od najmłodszych lat jego najwierniejszymi przyjaciółmi. Dostrzega ich odmienne charaktery i osobowości. Najbardziej lubi cyfrę cztery, podobnie jak on ""cichą i nieśmiałą"".
Daniel Tammet nie jest jednak oderwany od rzeczywistości. Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu, a także problemach, z którymi styka się na codzień jako dorosły człowiek. Urodziłem się pewnego błękitnego dnia daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem i szansę spojrzenia na świat jego oczami.
"Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu, liczy wszystkie rzeczy, które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę".
"Independent"
"Danniel Tammet jest człowiekiem o niezwykłym umyśle. Dlatego tym bardziej godne podziwu są jego skromność i prostoduszność, które przebijają z tej arcyciekawej książki. Jeszcze do niedawna ludzie tacy jak on nazywani byli ‘idiotami-sawantami’, ale na szczęście cząstka ‘idiota’ została słusznie odrzucona. W tym człowieku nie ma bowiem nic idiotycznego".
"Sunday Times"
"Urodziłem się pewnego błekitnego dnia jest przypuszczalnie pierwszym raportem z wnętrza umysłu sawanta (...). W Tammecie zdumiewająca jest przede wszystkim nie tyle niezwykłość jego umysłu, ile fakt, że potrafi nam o nim opowiedzieć"
"Daily Mail"
"Można powiedzieć, że Tammet powrócił z podróży w świat autyzmu, miejsca niemal niedostępnego dla naukowców i rodziców".
"ABC News"
Dlaczego ""choroba nie zajęła wraz z miłością, orężem i zazdrością miejsca pośród głównych tematów literatury""? Pytanie zadane przez Virginię Woolf w 1925 roku do dziś nie straciło na aktualności. Dlaczego wciąż nie doczekaliśmy się powieści o grypie, poematu o tyfusie czy ody do zapalenia płuc? Dlaczego pisarze próbują nas przekonać, że dusza ludzka jest ważniejsza niż ciało, które pozostaje konieczną, ale nieinteresującą powłoką?
Nieobecność zwykłej ludzkiej fizyczności i choroby jest w literaturze uderzająca i niezrozumiała, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, jak wiele w życiu chorujemy. Choroba ? zdaniem pisarki temat niedoceniany ? wymaga nowego, specjalnego języka, ""pierwotniejszego, bardziej zmysłowego, bardziej wulgarnego"". Choroba zmienia nasze postrzeganie, pozwala ""dezerterować z armii wyprostowanych"" i przyglądać się światu z innej perspektywy. Nikt nie umiałby opisać problemu piękniej i przenikliwiej niż Woolf, która przez całe życie zmagała się z psychicznymi i fizycznymi objawami choroby.
""Wspaniały, płynący jak zastęp zmiennokształtnych chmur, esej Virginii Woolf wznosi nas na wyżyny sztuki. Mówi o paradoksie, na którym zbudowana jest wielka sztuka: o życiu i śmierci, o lekturze kontemplacyjnej, o gorączkowym fantazjowaniu. Wreszcie o łóżku - jako źródłowym obiekcie kultury, ustawionym w pozycji horyzontalnej, między niebem a ziemią"".
Grażyna Borkowska"
Siła dla Jego ludu - książka szczególnie pomocna dla rodzin i przyjaciół osób chorych psychicznie, a także dla duchownych i terapeutów.
Autor porusza wiele uniwersalnych prawd, które można odnieść także do innych przewlekłych schorzeń, jak choćby: upośledzenie umysłowe, choroba Alzheimera czy niepełnosprawność.
" Jak otworzyć drzwi do uzdrowienia - 12 kluczowych prawd prowadzących do uzdrowienia To jeden z najlepszych podręczników o uzdrowieniu jakie kiedykolwiek czytałem.
Praktyczny, zrozumiały i bardzo pozytywny.
Każdy rozdział opowiada ciekawą historię i pokazuje istotną zasadę.
Czyta się jak opowieść i pozostawia w nas trwały ślad.
Uzdrowienie jest w tej książce głównym motywem,lecz naprawdę jest to świetny podręcznik wiary - opisane tu zasady można i warto stosować w każdej dziedzinie życia.
Jeśli bliskie są Ci słowa " a sprawiedliwy z wiary żyć będzie " wyciągniesz z tej książki mnóstwo cennych rad.
Autorowi udała się bowiem prawdziwa sztuka - w książce o uzdrowieniu zawarł zarówno literę jak i Ducha Słowa.
Informacja oraz inspiracja idą w niej ramię w ramię.
Jeśli zmagasz się z przewlekłą chorobą...
Jeśli ktoś z Twoich bliskich otrzymał od lekarzy wyrok śmierci...
Jeśli jesteś zniechęcony rezultatami modlitwy o uzdrowienie...
Ta książka Ci pomoże!
Książka Medziugorje. Cud zapachu lawendy ma swój początek w serii niewiarygodnych historii fizycznych uzdrowień ? mamy przypadek Brunona, sprawę Pasqualego, zdumiewające losy Ivona Juricicia i wiele innych niewyjaśnionych zdarzeń.
Zapach lawendy jest synonimem pokoju i radości nawet w przeciwnościach. Głównie w przeciwnościach. Oto zapowiedź prawdziwego cudu.
?Bruno (...) dostaje od lekarzy wiadomość o swoim stanie zdrowia po tym bardzo złym wyniku diagnozy. Perspektywy przeżycia tej choroby są niemal zerowe, a gdyby nawet chemioterapia dała efekt, tylko na trochę przedłużyłaby życie?.
?Nagle, kiedy tylko żona Brunona minęła Błękitny Krzyż, poczuła silny zapach. Opowiada z niezwykłą trzeźwością: ?Poczułam przenikający wszystko zapach lawendy, właśnie lawendy. Był silny, bardzo silny. Tak silny, że czułam, jakbym uczestniczyła w historii żłóbka na żywo, jak gdybym akurat w tej chwili grała rolę w mistycznej historii narodzin??.
?(?) ni stąd, ni zowąd odzywa się komórka i słyszę głos Brunona, który dzwoni do mnie z Włoch: ?Paolo, Paolooo... Słyszysz mnie?... Halo, Paolooo... Mówi Bruno, jestem Brunooo, słyszycie mnie?... Wydarzyło się coś niewiarygodnego, niewytłumaczalnego!... Paolo... Lekarzy zatkało... lekarzy w Genui... Instytut rakowy... Szpital Świętego Marcina... Nic nie znaleźli!!!... Nowotwór znikł!!!...??.
przecież od tego się nie umiera?
a jednak?
wątroba zamordowana przez narkotyk?
zostaje tylko kilkanaście godzin, potrzeba cudu?
przeszczep ? tajemnicza, wielkoduszna, a zarazem okrutna wymiana miłości?
połówka tabletki prawie zabiła?
Normalna, spokojna dziewczyna z kochającej rodziny. Uczy się, ma chłopaka. Pewnego wieczoru w dyskotece postanawia spróbować ecstasy. Tylko pół pastylki. Wywołuje ona zapalenie wątroby, ratunkiem jest jedynie błyskawiczny przeszczep. Udaje się. Giorgia staje się głosem przestrogi dla innych młodych, by wiedzieli, co zrobić, gdy na ich drodze pojawią się narkotyki. Okazji nie brakuje. Nawet pierwsza, ?niewinna? próba może się skończyć tragicznie.
"Wzięłam pigułę" jest wzruszającą, trzymającą w napięciu opowieścią o naiwności, beztrosce, jednej chwili zapomnienia. Prawdziwa do granic wytrzymałości opowieść o chorobie, cierpieniu, otarciu się o śmierć i o złudnym poczuciu bezpieczeństwa, w którym żyją rodzice i ich dzieci. A nade wszystko o obłudzie tych, którzy tworzą prawo zezwalające na używanie niektórych narkotyków, a także o rodzajach narkotyków ? nawet takich oferowanych dzieciom, by miały siłę jak najdłużej się bawić?
Tę historię powinien poznać każdy nastolatek, bo nigdy nie jest za wcześnie, by poznać zabójczą moc narkotyków, a także wszyscy rodzice i inne osoby, którym zależy na szczęściu ich podopiecznych, wchodzących powoli w dorosłość.
Autorzy radzą, jak uniknąć przykrych dolegliwości bólowych kręgosłupa i jak z nimi żyć. Zwracają uwagę na profilaktykę i nowoczesne metody terapii dolegliwości bólowych kręgosłupa, zarówno konwencjonalne, jak i niekonwencjonalne.
Rady i wskazówki odnoszą się do młodzieży i dorosłych, lekarzy i specjalistów rehabilitacji kinetycznej, fizjoterapeutów, a także rodziców i nauczycieli w przedszkolu i w szkole.
Książka Opieka paliatywna jest zbiorem wielu istotnych zagadnień z dziedziny medycyny paliatywnej dających pracownikom ochrony zdrowia możliwość zapoznania się zarówno z zagadnieniami strategicznymi, jak i najważniejszymi problemami chorych oraz zasadami profesjonalnego postępowania. Mimo, że publikacja ta w dużej części oparta jest na realiach angielskiego systemu opieki zdrowotnej, to polski Czytelnik znajdzie w niej wiele uniwersalnych zagadnień do bezpośredniego zastosowania w praktyce zawodowej. Natomiast poznanie funkcjonowania opieki paliatywnej w realiach angielskich stanowi dodatkową wartość.
Na szczególne wyróżnienie w treściach książki zasługuje fakt zawarcia rzeczywistych przykładów pacjentów z ich problemami i przyjętym procesem terapeutycznym, a także często pomijany w innych publikacjach problem seksualności pacjentów. Opisany program Liverpoolska Ścieżka Opieki (LCP) może stanowić bardzo dobrą metodę podnoszenia jakości opieki nad umierającymi chorymi. Także zaproponowane terapie niekonwencjonalne, odpowiednio stosowane, mogą być doskonałym uzupełnieniem terapii przeciwbólowej czy relaksacyjnej.
Biblioteka zdrowia
Co zrobić, ażeby zachować zdrowy kręgosłup i sprawne stawy? O co zadbać w rozwoju dziecka, by nie miało w późniejszym czasie problemów z kręgosłupem? Jak sobie pomóc, gdy łamie nas w kościach? Dr Jadwiga Górnicka podaje sprawdzone porady na bóle reumatyczne, schorzenia kości, stawów i kręgosłupa.
W książce między innymi:
cenne porady profilaktyczne
ćwiczenia na bolące stawy i kręgosłup
przepisy na efektywne masaże
kąpiele oraz dodatkowo ponadto mieszanki ziołowe na reumatyzm i inne schorzenia
Bóle kręgosłupa i stawów – wstęp
Układ szkieletowy i mięśnie pozwalają człowiekowi na zachowanie odpowiedniej sylwetki ciała oraz poruszanie się. Szkielet dorosłego człowieka składa się z około 206 kości. Stanowi on rusztowanie ciała, podtrzymuje różne części organizmu, decyduje o jego kształcie oraz chroni narządy wewnętrzne. Materiałem budulcowym szkieletu są kości i chrząstki, zaś stawy łączą ze sobą różne kości w sposób elastyczny, umożliwiając dzięki temu poruszanie (m.in. kończynami). W stawach można wyróżnić trzy podstawowe elementy:
powierzchnie stawowe, które pokryte są chrząstką szklistą o dużej odporności na ścieranie,
jamę stawową - przestrzeń między powierzchniami stawowymi wypełnioną śliską i tłustą mazią stawową,
torebkę stawową osłaniającą staw. Zewnętrzną powierzchnię torebki buduje tkanka łączna włóknista o dużej oporności na zerwanie, zaś wewnętrzną wyściela tzw. błona maziowa produkująca maź.
Budowa kręgosłupa
Kręgosłup jest osią szkieletu. Jego górny koniec dźwiga czaszkę, a dolny łączy się z miednicą. Ochrania rdzeń kręgowy, stanowi miejsce przyczepu dla żeber i mięśni poruszających głową, tułowiem i kończynami. Składa się z 33-34 kręgów. Kręgosłup dzielimy na następujące części:
Kręgi szyjne (7). Są nadzwyczaj ruchome, dźwigają głowę. Umożliwiają ruchy głową w górę i w dół oraz obrót w prawo i w lewo do kąta 90 stopni.
Kręgi piersiowe (12) są mniej ruchome i dlatego bardziej stabilne. Każdy kręg utrzymuje parę żeber.
Kręgi lędźwiowe (5) dźwigają przeważającą część ciężaru ciała. Umożliwiają ruchy do przodu i do tyłu, a więc schylanie się i przeciąganie tułowia.
Kręgi krzyżowe (5). Są zrośnięte w kość krzyżową. W ten sposób pas miednicowy zyskuje na wytrzymałości.
Kręgi ogonowe, inaczej kręgi guziczne (4 lub 5). To ewolucyjna pozostałość po naszych przodkach. Te kręgi są ze sobą zrośnięte i tworzą kość ogonową.
Naturalna krzywizna kręgosłupa ma kształt litery S. Umożliwia to elastyczne znoszenie potrąceń, uderzeń, ciosów. Do tego dochodzi buforowe działanie jądra galaretowatego, które znajduje się między każdą parą kręgów. Jądro galaretowate składa się z otoczki chrzestnej i z elastycznej masy. Około 200 mięśni i niezliczona ilość pasm mięsistych utrzymują kręgosłup w prawidłowej pionowej pozycji.
Nerwy rdzenia kręgowego opuszczają parami kanał kręgosłupa przez otwór międzykręgowy i zaopatrują odpowiednie organy. I tak np. z kręgów piersiowych uchodzi 7 par nerwów związanych z ramieniem, a z kręgów lędźwiowych uchodzi 7 par nerwów związanych z nogami.
Bóle kręgosłupa i stawów
Spis Treści
Od wydawcy
Wstęp
Budowa kręgosłupa
Funkcje kręgosłupa
Zdrowy kręgosłup
Wady postawy
Kiedy kręgosłup zaczyna boleć
Jakich zasad przestrzegać, aby mieć zdrowy kręgosłup?
Zasady pracy przy komputerze
Ćwiczenia wzmacniające układ szkieletowy i kręgosłup
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu
Ćwiczenie usprawniające odcinek lędźwiowy kręgosłupa
Ogólne ćwiczenia wzmacniające kręgosłup
Ćwiczenie z dętką
Nordic walking
Masaż stref refleksyjnych na bóle kręgosłupa
Pomocne kąpiele
Kąpiel z dodatkiem igieł świerkowych
Kąpiel z dodatkiem siana lub sieczki ze słomy owsianej
Kąpiel z dodatkiem rozmarynu
Kąpiel drożdżowo-kapuściana
Schorzenia kręgosłupa
Bóle krzyża
Dyskopatia
Zniekształcenie dysku
Wypadanie dysków
Przesunięcie dysku
Ischias, czyli rwa kulszowa
Zapalenie korzonków
Zmiany w obrębie kręgów szyjnych i piersiowych
Chore kręgi szyjne
Sztywny kark
Uraz kręgów szyjnych (uderzenie biczem)
Tom jest częścią arcynowoczesnej w duchu i niepośledniej w treści publikacji - wielotomowej WIELKIEJ INTERNY. Będzie to pierwsze w XXI wieku tak ogromnych rozmiarów podsumowanie wiedzy polskich asów diagnostyki i terapii. WIELKA INTERNA pod redakcją Adama Antczaka, Michała Myśliwca i Piotra Pruszczyka łączy pokolenia. Jest w niej i świeże spojrzenie młodości, i doświadczenie wytrawnych mistrzów. Znajdą tu Państwo wielkie serce i głęboką wiedzę setek wybitnych polskich specjalistów, którzy zostali zaproszeni i nadal są zapraszani do współtworzenia WIELKIEJ INTERNY. Poszczególne tomy będą się bowiem ukazywać regularnie w 2009, 2010 i 2011 roku.
WIELKA INTERNA: to śmiałe wejście polskiej myśli medycznej w nowe stulecie; powstaje - podobnie jak podręczniki amerykańskie - w oparciu o jednolitą strukturę rozdziału ułożoną w logicznym porządku; usystematyzowanie wiedzy oznacza przekazanie jej w sposób prosty, zrozumiały i przejrzysty ? to niespotykane bogactwo treści - to liczne ryciny i tabele, to tematy nieuwzględniane wcześniej w podręcznikach, łączące choroby wewnętrzne z innymi specjalizacjami (np. medycyną pracy, chirurgią, anestezjologią); jest spójna z publikacją LEKI WSPÓŁCZESNEJ TERAPII - oznacza to, że zaleca leki aktualnie dostępne na rynku; to publikacja dla lekarzy, którzy nie mają czasu... szukać w innych źródłach.
W książce omówiono badania z zakresu każdej dziedziny medycyny - od najbardziej rutynowych do wysoko specjalistycznych testów immunologicznych, genetycznych, hormonalnych, mikrobiologicznych i toksykologicznych z uwzględnieniem ich interpretacji.
W poszukiwaniu nowego domu i przygody brytyjski dziennikarz Benjamin Mee wraz z rodziną objął w posiadanie upadające zoo na angielskiej wsi. Zamarzyło mu się poprowadzenie tam rodzinnego biznesu. Wszyscy koledzy zgodnie twierdzili, że kompletnie zwariował. Przecież mieszkał sobie spokojnie na południu Francji, pisał artykuły, już prawie opanował język francuski (ku rozpaczy miejscowych). A jednak w 2006 roku Mee razem z żoną Katherine, dwójką dzieci, bratem i siedemdziesięciosześcioletnią matką wprowadził się do Parku Dzikich Zwierząt w Dartmoor, gdzie rezydowały do tej pory m.in. lew Solomon, wilk Zak, tapir Ronnie i jaguar Sovereign. Szczęście i radość z przywracania świetności temu miejscu szybko jednak zostały zakłócone: zdiagnozowana jeszcze we Francji choroba Katherine - rak mózgu - znów dała o sobie znać...Kupiliśmy zoo to niezapomniany portret rodziny żyjącej w niecodziennym otoczeniu, opowieść o tajemnicach królestwa zwierząt i świadectwo triumfu nadziei nad rozpaczą.
Ta opowieść jest wyjątkowa, a przez to, że Mee wydaje się podobny do nas, potrafi zainspirować czytelników do podjęcia własnych, osobistych wyzwań.
inthenews.co.uk
Rozczulający, zabawny i poruszający pamiętnik Benjamina Mee jest naprawdę wspaniałą lekturą.
?Winnipeg Sun"
Opracowane przez polską lekarkę-naturalistkę Jadwigę Górnicką, kompendium wiedzy dla zdrowych, pragnących zachować formę do późnych lat życia, i dla chorych, którzy chcą odzyskać sprawność swojego organizmu.
Autorka szczególnie zaleca:
ziołolecznictwo w połączeniu z odpowiednią dietą
sokoterapię
apiterapię
argilloterapię
zdrowotne masaże
?Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!?. I sprawił Bóg to, o co on prosił. (1 Krn 4, 9?10).
Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu ? jego imię pojawia się niespodziewanie pośród genealogicznych zapisów w 1 Księdze Kronik. O Jabesie wiemy tylko tyle, że cierpiał, a gdy poprosił Boga o łaskę, On go wysłuchał.
Ojciec Witko, zainspirowany prostą i skuteczną modlitwą Jabesa, uczynił jego właśnie najważniejszą postacią w swojej najnowszej książce.
Rozważając problem ludzkiego cierpienia oraz łaskę uwolnienia od bólu, jaką może obdarzyć nas dobry Bóg, autor przedstawia niezwykłą, a jednocześnie prostą prawdę: Bóg uzdrawia nas poprzez swoje słowo. To Dobra Nowina przynosi nam zbawienie i ulgę w cierpieniu.
?Tam, gdzie jest głoszone słowo, tam przybywa Jezus i mocą Ducha Świętego, uzdrawia i uwalnia wszystkich, którzy tego oczekują i pragną?.
Często w trudnych chwilach naszego życia, kiedy doświadczamy różnorakich cierpień, chorób czy niepowodzeń, zapominamy o Bogu i pogrążamy się w rozpaczy. Czasem niektórzy z nas szukają nadziei i ratunku u przeróżnych fałszywych uzdrowicieli (m.in. bioenergoterapeutów), wierząc, że to dzięki ich niezwykłym umiejętnościom i darom odzyskają zdrowie i szczęście.
Tymczasem to właśnie w chorobie i nieszczęściu powinniśmy wołać do Boga, ufając, że nie odmówi On nam swej łaski i miłosierdzia, i zgodnie ze Swoją wolą wysłucha naszej modlitwy. Niestety często kryjemy w sobie najprzeróżniejsze "blokady", z powodu których Pan Bóg nie może w pełni objawić swojej mocy; grzech, niezdolność do przebaczenia czy po prostu brak wiary i ufności.
[...] Narkomania marihuanowa jest ogólnoświatowym problemem społecznym, zdrowotnym, ekonomicznym i prawnym. Zważywszy na skalę używania tego narkotyku, a może to dotyczyć nawet 200 milionów ludzi rocznie, nie można obok tej kwestii przejść bez koniecznej refleksji. Czy skala tego zjawiska odzwierciedla kryzys moralności? Tak, ale tak samo odzwierciedlają go światowy problem alkoholizmu, przemocy, handlu ludźmi i organami, korupcji, szarej strefy, prostytucji, pornografii dziecięcej, pedofilii, seksturystyki, korupcji, szarej strefy, promocji homoseksualizmu, nowych odmian niewolnictwa, AIDS, biedy, głodu...
Książka została napisana w formie poradnika, w którym omówiono zagadnienia ultrasonografii pediatrycznej, począwszy od embriologii poszczególnych układów, poprzez ich anatomię prawidłową i ultrasonograficzną, aż do aspektów klinicznych diagnostyki i monitorowania leczenia poszczególnych jednostek chorobowych. Autorka Rose de Bruyn opisuje zastosowania nowoczesnej ultrasonografii w diagnostyce i monitorowaniu leczenia najczęstszych jednostek klinicznych spotykanych w pediatrii ze wskazaniem miejsca diagnostyki ultrasonograficznej w łańcuchu diagnostycznym.
Monografia jest bogato ilustrowana doskonałej jakości rycinami i obrazami ultrasonograficznymi opisywanych patologii przedstawiającymi w sposób przejrzysty omawiane zagadnienia.
Odważyłem się przedstawić w formie książeczki moje rozważania o śmierci i umieraniu. Śmierć stanowi zjawisko przerażające dla większości ludzi, dla lekarzy ? wbrew niektórym niesłusznym posądzeniom o obojętność ? stanowi mocne, bolesne doznanie. Tylko śmierć starcza, tzw. naturalna, budzi najmniej protestu u lekarzy, a inne formy odejścia ? razem z chorym umierającym i rodziną chorego ? przeżywane są przez lekarzy jako bolesna klęska, w tym także porażka zawodowa. Zebrane wypowiedzi mają charakter własnych przemyśleń dotyczących problematyki śmierci i umierania. Większość z nich to teksty eseistyczno-refleksyjne, które w wielu miejscach mogą być kontrowersyjne. Teksty zostały w niewielkim stopniu zaktualizowane lub uzupełnione wyjaśniającym komentarzem.
Książka jest polskim wydaniem podręcznika napisanego pod redakcją cenionego w świecie specjalisty w zakresie traumatologii okulistycznej - profesora Ferenca Kuhna.
Publikacja prezentuje współczesne standardy diagnostyki i leczenia urazów oka, uwzględniając zarówno ogólną klasyfikację urazów, jak i specyficzne typy uszkodzeń.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?