Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
U Aarona Likensa zespół Aspergera zdiagnozowano w wieku 20 lat. Wkrótce potem zaczął spisywać swoje doświadczenia i refleksje. Dzięki szczególnemu darowi autoanalizy udało mu się znakomicie uchwycić i opisać specyfikę postrzegania świata cierpiących na to zaburzenie, odszyfrować jego reguły, złamać kod zespołu Aspergera. Jego opis sięga znacznie głębiej niż naukowe, medyczne definicje. Pokazuje nie tyle, czym jest to zaburzenie, ale jak z nim żyć. Lektura obowiązkowa dla rodzin, przyjaciół i terapeutów osób z zespołem Aspergera i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również dla wszystkich, którzy chcą spojrzeć na życie z odmiennej, bardzo oryginalnej perspektywy.
Czy zdrowie psychiczne wpływa na zdrowie fizyczne? Czy hipnoza naprawdę działa? Czy lekarz może wywołać chorobę? W jaki sposób trwale pozbyć się nadwagi? Co zrobić, aby zredukować stres? Jak rozpoznać różnicę między "smutkiem" a prawdziwą depresją? Jaki rodzaj terapii wybrać?
Czy schizofrenia jest dziedziczna? Jak ją zdiagnozować? Czy stres może wywołać epizod tej choroby? Czy osoby chore rzeczywiście przejawiają większą skłonność do agresji i przemocy? Książka zawiera opisy wielu przypadków choroby, od świadectw ludzi zmagających się z nią w XVIII i XIX wieku, po charakterystykę jej współczesnego obrazu. Nie są to jednak suche fakty, a słowa dokładnie przytoczone przez samych pacjentów. Przez to są autentyczne, widać w nich emocje i trud człowieka walczącego z chorobą. Możemy się także dowiedzieć, jak typowy schizofrenik funkcjonuje intelektualnie podczas choroby i kto ze znanych osobistości zmagał się z tym schorzeniem. Autorzy na szeroką skalę przeprowadzili badania dotyczące schizofrenii. Przez wiele lat obserwowali pacjentów, ich krewnych oraz ich środowiska społeczne, by stworzyć dokładny raport na temat choroby. Dokładnie analizują czynniki zwiększające ryzyko zachorowań, przedstawiają standardowe kryteria diagnostyczne oraz wskazują, jakie leki się stosuje, by zahamować postęp choroby. Odpowiadają również na pytania, czy używki, zwłaszcza alkohol i narkotyki, wpływają na postęp choroby i czy chorzy mają szansę na normalne życie.
Celem niniejszej publikacji jest próba aktualizacji wiedzy dotyczącej problematyki naczyń żylnych u człowieka.
W dziedzinie flebologii dokonuje się nieustanny postęp, za którym przynajmniej w części chcemy nadążać, podjęliśmy więc próbę stworzenia książki, pomyślanej w taki sposób, aby można ją było łatwo aktualizować o nowe odkrycia i zalecenia ekspertów.
Zachęcając do lektury chciałbym zwrócić Państwa uwagę na problem diagnostyki różnicowej oraz rozpoznawania problemów flebologicznych w takich dziedzinach, jak stomatologia, kardiologia, transplantologia i neurologia.
...Monografia ta spełnia kryteria własnego, oryginalnego wejrzenia w skomplikowaną tematykę chorób czynnościowych przewodu pokarmowego. Przedstawione zostały w niej aktualne poglądy na temat patofizjologii zaburzeń czynnościowych, ze szczególnym uwzględnieniem mediatorów regulujących motorykę przewodu pokarmowego. W oddzielnym rozdziale przedstawiono nowoczesne metody diagnostyki tych zaburzeń, w kolejnych zaś - omówiono szczegółowo poszczególne jednostki pod kątem symptomatologii, diagnostyki oraz leczenia.
...Książkę tę kierujemy do szerokiego kręgu odbiorców, w szczególności do lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, internistów i gastroenterologów, gdyż to oni najczęściej spotykają się w praktyce z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego. Będzie nam miło, jeżeli zawarta w niej wiedza pomoże im w codziennej pracy. Podręcznik ten będzie też z pewnością pomocny w przygotowywaniu się do zdobycia specjalizacji lekarskiej. Nie wykluczamy, że sięgnie po niego również młodzież akademicka, która będzie chciała bliżej poznać zawartą tu problematykę...
Słowo Wstępne - Leszek Paradowski
Żywienie człowieka to seria podręczników stanowiących wyczerpujące kompendia wiedzy z zakresu współczesnej nauki o żywieniu, dietetyki i zdrowia publicznego. Autorzy omówili: * zasady i praktyczne wskazówki prawidłowego żywienia w różnych okresach życia; * rolę żywienia w profilaktyce i leczeniu najczęściej występujących chorób, jak niedożywienie i otyłość, jadłowstręt i bulimia, choroby metaboliczne, choroby układu krążenia i pokarmowego, onkologiczne, alergie pokarmowe, intensywna terapia żywieniowa; * żywienie pozajelitowe i dojelitowe; * praktyczne wskazówki do żywienia człowieka chorego. Książka została tak pomyślana, aby pomóc czytelnikowi: * racjonalnie żywić siebie i innych, uwzględniając różne uwarunkowania związane z wiekiem, stanem fizjologicznym, trybem i warunkami życia; * rozumieć rolę żywienia w patogenezie, profilaktyce i leczeniu najczęściej występujących chorób oraz prawidłowo stosować żywienie pozajelitowe i dojelitowe; * poznać organizacyjne i technologiczne aspekty optymalizacji praktycznego żywienia osób zdrowych i chorych. W obecnym, drugim wydaniu uaktualniono informacje wynikające z rozwoju nauk żywieniowych i studiów akademickich z zakresu dietetyki. Dodano nowe rozdziały: o żywieniu w ekstremalnych warunkach środowiska i w alergiach pokarmowych oraz o technologii potraw dietetycznych. Książka jest przeznaczona dla studentów uniwersytetów przyrodniczych, medycznych, i innych uczelni wyższych realizujących przedmioty z zakresu żywienia, a także dla osób praktycznie zajmujących się tym zagadnieniem ? lekarzy, dietetyków, żywieniowców, technologów żywności oraz personelu szpitali, sanatoriów i domów opieki.
Jest to kolejne wydanie podręcznika zgodnego z programem nauczania na wydziałach farmaceutycznych akademii medycznych, które zostało w dużym stopniu zmienione, uzupełnione i poprawione. Zmiany obejmują zarówno wprowadzenie nowych surowców według FP V, jak i uaktualnienie danych fitochemicznych i farmakologicznych wynikające z najnowszych badań. Wprowadzono też ponad 130 nowych wzorów.
KRZEM. Pierwiastek życia to unikatowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Dowiesz się z niej, jak fundamentalne znaczenie ma ten pierwiastek dla naszego ciała i naszego zdrowia, zwłaszcza że większość z nas – nie zdając sobie z tego sprawy – cierpi na trwały i znaczący niedobór krzemu w organizmie.
Krzem to pierwiastek, który buduje naszą krystaliczną matrycę, co jest niezbędnym warunkiem komunikacji międzykomórkowej i uzgadniania wszystkich procesów energetycznych.
Bez krzemu niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej (to jest krwi,
limfy, kości, tkanki tłuszczowej, chrząstki, skóry, naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz tzw. substancji międzykomórkowej) w naszym organizmie.
Wszędzie tam, gdzie nasze ciało rozwija się lub regeneruje, niezbędna jest obecność krzemu. Bez niego nie jest możliwy prawidłowy wzrost, co ma szczególne znaczenie u dzieci.
Im więcej krzemu, tym młodszy jest nasz organizm. Bez krzemu nie jest możliwe zachowanie młodego wyglądu.
Dzięki krzemowi możemy zintegrować naszą świadomość.
Krzem może odegrać ważną rolę w walce z rakiem: w książce zawarte są wyniki badań autora nad związkiem pomiędzy niedoborem krzemu w organizmie a rozwojem komórki rakowej.
Krzem Pierwiastek życia
Spis treści:
Wstęp
1. Podstawy chemii i fizyki krzemu
1.1. Budowa chemiczna i właściwości fizyczne
1.2. Związki krzemu,
1.3. Woda. krzemowa
1.4. Synergizm i antagonizm krzemu
2. Biogeochemia krzemu
2.1. Antagonizm Ca-Si w ewolucji życia
2.2. Zawartość krzemu w glebach
2.3. Zawartość krzemu w pożywieniu
2.4. Zawartość krzemu w organizmach Polaków
3. Krzem w fizjologii i biochemii człowieka
3.1. Zawartość krzemu w organizmie człowieka
3.2. Równowaga kwasowo-zasad owa
3.3. Synergia Ca-Si-P
3.4. Tkanka łączna
3.5. Układ immunologiczny
4. Zastosowanie krzemu w zdrowiu i chorobie
4.1. Przyczyny niedoboru krzemu
4.2. Choroby tkanki łącznej
4.3. Choroby sercowo-naczynie we
4.4. Choroby nowotworowe
4.5. Medycyna p/starzeniowa
4.6. Preparaty krzemu
5. Metody oceny zawartości krzemu w ustroju człowieka
6. Sposoby aplikacji i dawkowania preparatów krzemu
7. Światło i krzem
Epilog - dlaczego krzem jest pierwiastkiem życia?
Opinie użytkowników Silor B
Bibliografia
W książce opisano czynniki negatywne mające wpływ na układ stomatognatyczny człowieka oraz mechanizmy jego adaptacji. Publikacja nawiązuje do przyczyn powstawania zaburzeń, przedstawia wybrane metody diagnostyczne zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Autorka w przystępny sposób przedstawiła kolejne elementy badania klinicznego będącego podstawą oceny stanu stawów skroniowo-żuchwowych, a także celowość wykonywania diagnostyki instrumentalnej i radiologicznej; całość opatrzono bogatą dokumentacją zdjęciową.
Materiał zamieszczony na płycie DVD obejmuje przeprowadzenie wywiadu i obserwacji oraz wybrane sposoby badania klinicznego stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni, a także wykonanie rejestracji zewnątrzustnej i wewnątrzustnej centralnego położenia żuchwy metodą Gerbera.
Ten bogato ilustrowany przewodnik po technikach badania palpacyjnego ułatwia zrozumienie anatomii topograficznej – pokazuje krok po kroku, jak odnaleźć i rozróżnić poszczególne struktury ciała.
Kolorowe fotografie przedstawiają modele ze szczegółowo naszkicowanymi na skórze strukturami mięśni, kości i ścięgien. Ukazują dokładnie, w jakiej okolicy i w jaki sposób przeprowadzać badanie palpacyjne. Uzupełnieniem są kolorowe rysunki prezentujące znaczenie funkcjonalne każdej okolicy anatomicznej.
Zalety przewodnika:
• szczegółowo omówiono części ciała – kończyny górne i dolne, tułów, a także głowę
• zamieszczono ponad 850 kolorowych fotografii i rysunków, co czyni go szczególnie przydatnym dla wzrokowców
• wskazówki i rady m.in. na temat ułożenia palców i stopnia ucisku zostały w tekście wyróżnione, dzięki czemu można je łatwo odnaleźć
• na końcu każdego rozdziału umieszczono zadania kontrolne, które pomogą czytelnikom w samoocenie i powtórzeniu materiału
Techniki badania palpacyjnego: anatomia struktur powierzchownych dla fizjoterapeutów umożliwią zarówno studentom, jak i terapeutom zajmującym się fizjoterapią czy osteopatią poszerzenie wiedzy z anatomii topograficznej i doskonalenie technik terapeutycznych.
Bernhard Reichert, M, PT, MT, BSC PT jest specjalistą fizjoterapii , specjalistą w zakresie masażu leczniczego (VPT Academy, Fellbach, Niemcy).
136 technik, które leczą, koja nerwy i łagodzą ból Encyklopedia napisana w formie przystępnego przewodnika, łatwa do zrozumienia, czytelnie opracowana i przydatna na co dzień. - Pokazuje, jak radzić sobie z wieloma dolegliwościami, od migreny począwszy, a na rozstroju żołądka czy bólach mięśni skończywszy. - Pomaga uporać się z bólem. - Zachęca do sięgania po takie metody, dzięki którym można poczuć się zdrowszym i silniejszym. Prosty samouczek pozwala poznać 136 najskuteczniejszych metod leczenia dotykiem, wywodzących się ze starożytnej sztuki reiki, refleksologii i akupresury. Każdej technice towarzyszy kolorowa ilustracja i szczegółowe wskazówki, jak bezpiecznie i skutecznie ją stosować.
Z kim należało rozmawiać, podejmując taki temat? Z osobami bezpo-średnio zainteresowanymi czy z ich zakładowymi opiekunami? Pracownicy zakładów opiekuńczych uważają, że to oni powinni wypowiadać się na temat podopiecznych, jako że obraz przedstawiony przez osoby z upo-śledzeniem psychicznym może być nieprawdziwy. Autorka tego opracowania zdecydowała się na przeprowadzenie badań wśród osób z upośledzeniem umysłowym. Czy zatem badani ze względu na swoją chorobę są wiarygodni, czy tylko nieco inaczej postrzegają swój świat i siebie? A więc może aktualne jest pytanie: Kim ja właściwie jestem?
Pierwsza na polskim rynku książka poruszająca problem transplantacji od dawców żyjących niespokrewnionych z biorcą. Olbrzymi postęp w transplantologii – a zwłaszcza nowa generacja leków – spowodował, że w Stanach Zjednoczonych od niedawna można przeprowadzać tego rodzaju zabiegi. W Polsce, z obawy przed handlem organami, są one zabronione. Slavenka Drakulić, która przeszła operację przeszczepu nerki, zapragnęła poznać swoją wybawicielkę. W jej głowie kłębiły się pytania: Kim jest dawczyni? Co nią kierowało? Czy nie miała żadnych obaw? Co na to jej rodzina? Aż wreszcie: Jak można podziękować człowiekowi, który w taki sposób uratował ci życie?
Publikacja zawiera gruntowne opracowanie dotyczące możliwości mediów w zakresie wspomagania osób niepełnosprawnych - niewidomych i niedowidzących. Nauki pedagogiczne i pokrewne dziedziny odniosą wymierną korzyść z upowszechniania wiedzy o sposobach praktycznego stosowania technik elektronicznego przekazu w terapii, usprawnianiu, a także kształceniu osób niedowidzących i niewidomych.
Osteoporoza nazywana jest „cichym złodziejem kości”, bo przez lata nie powoduje żadnych dolegliwości. Niestety, może grozić każdemu z nas. Na szczęście można ją wcześnie rozpoznać i odpowiednio leczyć.
Naprawienie szkód powstałych w wyniku tej choroby jest niezwykle trudne, jednak kości można wzmacniać w każdym wieku, wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad.
Jakie to zasady – dowiecie się Państwo z poradnika autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein, który ponadto umożliwi znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących osteoporozy – jej istoty, objawów, diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Przede wszystkim jednak książka ta uświadamia nam, jakie znaczenie w walce z osteoporozą ma sposób odżywiania i odpowiedni dobór produktów spożywczych. Zawarte w niej przepisy na zdrowe i smaczne potrawy mogą stać się potężną bronią przeciwko rozwojowi tej podstępnej choroby i korzystnie wpłyną na stan naszych kości.
Nigdy nie jest za późno na zmianę trybu życia i diety!
Książka zawiera opis metody leczenia bioenergią m.in. najgroźniejszych chorób XXI wieku – wszelkich chorób nowotworowych i układu krążenia. Może mieć zastosowanie przy wszelkich schorzeniach przewodu pokarmowego, płuc, nerek i stawów, a także systemu nerwowego. Metoda pozwala również na zwiększenie odporności organizmu i usuwanie stanów zapalnych, jest bardzo skuteczna przy zwalczaniu chorób pochodzenia bakteryjnego i wirusowego, pozwala na przyśpieszenie rekonwalescencji i regeneracji organizmu. Leczenie można również prowadzić nawet na bardzo duże odległości.
Książka zawiera szczegółowy opis technologii i aparatury potrzebnej do: określania rodzaju potrzebnego promieniowania radiestezyjnego; lokalizacji miejsc, na które należy oddziaływać; wywoływania emisji żądanego promieniowania; pomiaru uzyskanego efektu i sterowania procesem leczenia; usuwania szkodliwego promieniowania; identyfikacji rodzaju schorzenia i określania zaawansowania choroby; określania i wzmacniania sił witalnych organizmu; doboru optymalnych sposobów leczenia i leków.
Jacek Strożecki ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Wrocławskiej i uzyskał tam stopień doktora nauk technicznych. Jako docent był kierownikiem Zakładu Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Rzeszowskiej. Od około 30 lat zajmuje się psychotroniką, szczególnie intensywnie od czasu przejścia na emeryturę. Jest głównym twórcą opisanej w książce metody leczenia bioenergią.
Ewa Szymkowiak ukończyła filologię rosyjską i polską, uzyskując tytuł magistra. Jest nauczycielem dyplomowanym i pracuje w gimnazjum. Uczestniczy w szeroko zakrojonych pracach badawczych mających na celu dalsze doskonalenie techniki leczenia bioenergią. Najlepsze efekty uzyskuje przy leczeniu chorób układu krążenia, wszelkiego rodzaju nowotworów i chorób somatycznych.
Spis treści:
Wykaz ważniejszych skrótów i symboli
1. Pozostałości chemiczne w żywności
2. Micelarna chromatografia cieczowa
3. Badanie mechanizmn retencji sulfonamidów
4. Zależność między aktywnością a strukturą związku
5. Kontrola jakości preparatów farmaceutycznych
6. Analiza sulfonamidów w środkach spożywczych pochodzenia zwierzęcego
7. Część eksperymentalna
8. Podsumowanie
Literatura
"Doświadczyłem podwójnego, bo fizycznego i duchowego, uzdrowienia. Są to dwie drogi, które schodzą się w łasce: uzdrowiony z choroby przez Lekarza i uzdrowiony z grzechu przez Zbawiciela. Byłem przykuty do szpitalnego łóżka, a zostałem z niego uwolniony dzięki sakramentowi chorych i mogłem zostać kapłanem. A niech mnie! Tak rzeczywiście było i trzeba o tym zaświadczyć".
Te słowa napisane ręką czterdziestoczteroletniego księdza są spontanicznym wyrazem zachwytu nad życiem, na którym odbił się wyraźny ślad Boga. Benjamin Boisson magister teologii, od 1999 roku kapłan we Wspólnocie Błogosławieństw, jako dwunastoletni chłopiec zapada na poważną chorobę, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Przy wsparciu najbliższych osób i z właściwym sobie poczuciem humoru próbuje poradzić sobie z dotkliwym cierpieniem. W jego los nieoczekiwanie miesza się... sam Bóg.
Benjamin Boisson jest magistrem teologii, od 1999 roku jest również kapłanem we francuskiej Wspólnocie Błogosławieństw. Jako dwunastoletni chłopiec zapadł na poważną chorobę. Przez wiele lat prowadził audycję radiową na temat humoru chrześcijańskiego, obecnie organizuje specjalne sesje i rekolekcje weekendowe pod nazwą "Śmiech i modlitwa". Jest również autorem wydanej wcześniej książki "Uśmiech Pana Boga"
Kiedy Andrea Gillies wraz z mężem, trójką dzieci i teściami przeprowadzała się do dużego wiktoriańskiego domu położonego w jednym z odległych zakątków na północy Szkocji, nie miała pojęcia, jak niezwykłe czeka ich doświadczenie. Opiekując się chorą na alzheimera teściową, Gillies towarzyszyła jej w szczególnej podróży ? w przejściu z realnego świata do alternatywnej rzeczywistości demencji.
Opiekunka to nie tylko opowieść o życiu w cieniu alzheimera, to także sprawozdanie z fascynującego śledztwa, które odsłania mechanizmy rozwoju choroby. To książka, która stawia przed nami najbardziej fundamentalne pytania: Kim jesteśmy? Czy nadal będziemy sobą, jeśli zostaniemy pozbawieni wspomnień? Czym jest ludzka dusza?
Ta książka to pamiętnik z kilku lat opieki nad chorą na alzheimera, który daje nam szansę wejścia w świat cierpiącego człowieka i zrozumienia go. To także przejmujący opis prób radzenia sobie z uciążliwymi objawami choroby i emocjami, które pojawiają się w czasie wieloletniej opieki nad bliskim. Dzięki Opiekunce możemy zobaczyć, jak inni radzą sobie w tym nowym, zmienionym przez chorobę świecie.
Alicja Sadowska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera
To nie jest dziennik młodej Brytyjki z czasu opieki nad teściową pogrążającą się w otchłani choroby Alzheimera. A przynajmniej nie tylko. To też książka o poszukiwaniu człowieczeństwa ? w płatach czołowych mózgu, w hipokampie, bo przecież nie w sercu, choć ? jak zauważa autorka - to ten mięsień zwykło się uważać za mieszkanie duszy. Wszystko w porządnej, niemal popularnonaukowej obudowie. To także książka o poszukiwaniu człowieczeństwa w sobie.
Kiedy tytułowa opiekunka Andrea namawia chorą Nancy do zdjęcia trzech swetrów w upał albo myje ją z ekskrementów, to ważne jest, jak się z tym czuje Nancy, ale ważniejsze, jak się z tym czuje Andrea. Autorka opisuje to bez litości ? dla siebie i dla czytelnika.
To kawał szczerej literatury o problemach, które na początku XXI wieku dotykają miliony ludzi. Naprawdę współczesna literatura.
Wojciech Staszewski, autor książki Ojciec.prl
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?