W tym dziale znajdą Państwo książki o chorobach nowotworowych, o ich leczeniu, terapiach, profilaktyce, leczeniu raka, pokonywaniu chorób nowotworowych. Znajduje się tu bardzo bogata oferta: podręczniki medyczne, poradniki, atlasy, diety. Znajciecie wiele ciekawych i interesujących publikacji zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Są tu również ksiązki z zakresu jogi, medytacjii, ziołolecznictwa - serdecznie zapraszamy DobreKsiazki.pl
Wydanie onkologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Mariusza Bidzińskiego zostało poświęcone najnowszym metodom leczenia raka jajnika. Oprócz metod leczenia Czytelnik znajdzie tu również informacje dotyczące żywienia, opieki paliatywnej oraz rehabilitacji i opieki psychologicznej chorych na raka jajnika. Publikacja kierowana jest do onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami onkologicznymi.
Publikacja jest kontynuacją i zarazem nową odsłoną czasopisma wydawanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie pod tym samym tytułem.Monografia została poświęcone nowościom oraz postępom w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie, którzy z dużym zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim kręgiem lekarzy pracujących z pacjentami onkologicznymi. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom, ale poruszane w niej tematy z pewnością zainteresują też patomorfologów i pulmonologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z nowotworami płuca i klatki piersiowej. Wierzymy, że będzie ona służyła pomocą w codziennej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.SPIS ROZDZIAŁÓWProfilaktyka i czynniki ryzyka nowotworów płuca i klatki piersiowej Paweł Krawczyk, Tomasz KucharczykLeczenie adjuwanowe i neoadjuwantowe u chorych na raka płuca - nowości - Izabela ChmielewskaMożliwości leczenia spersonalizowanego NDRP w kontekście nowych rejestracji EMA i FDA Paweł KrawczykNowości w leczeniu DRP Katarzyna StencelGrasiczaki i inne rzadsze nowotwory obszaru klatki piersiowej - Tomasz KubiatowskiOpisy przypadków: Magdalena Wójcik-Superczyńska, Aneta Kowal, Damian Tworek
W publikacji szczegółowo przedstawiono zagadnienia dotyczące anatomii patologicznej. Rozszerzono informacje z takich dziedzin, jak: hematologia. endokrynologia, patologia nowotworów, a także rozbudowano rozdział na temat HIV.
Dydaktyczną wartość publikacji podnosi duża liczba rycin oraz zamieszczony na końcu książki skorowidz.
O, choroba! Jak tu pisać książkę dla dzieci o raku? Normalnie. Lekko, empatycznie i merytorycznie!
Adela ma 12 lat, psa Pusię, brata Olka i uwielbia taniec. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że pewnego dnia pojawia się u niej dziwna starsza pani o imieniu Choroba. To za jej sprawą Adeli przestaje smakować kakao, dziewczynka ma coraz mniej sił, a wreszcie po serii badań słyszy to okropne słowo na R…
„O, Choroba” to książka cegiełka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, którą charytatywnie stworzyli specjaliści od wyjaśniania, jak działa świat – Boguś Janiszewski i Max Skorwider.
Powstała we współpracy z psychologami, pacjentami, lekarzami. Nie tylko łamie tabu, ale też pomaga przepracować trudne emocje: pacjentom, rodzicom, bliskim. A przede wszystkim wciąga jak prawdziwa przygodówka!
Dziecko to światło. Rak to ciemność. A ta książka jest jak latarnia, która oświetla najczarniejszą drogę. Z nią strach staje się malutki jak piesek, a nadzieja potężna niczym słońce.
Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, promotorka literatury dla dzieci, autorka programu „Zagadkowa niedziela” w radiowej Trójce
Dochód ze sprzedaży książki wspiera działania Fundacji ISKIERKA, która opiekuje się dziećmi z chorobą nowotworową i ich rodzinami..
Partnerzy:
Voxel
SorDrew
Amgen
AnBud
Software House
Exorigo Upos
Żeby wygrać, trzeba grać to poruszający zapis osobistych zmagań z rakiem piersi. To także potężna dawka wiedzy na temat choroby nowotworowej. Autorka przeprowadza czytelniczkę przez cały proces: od diagnozy do wyzdrowienia. Profilaktyka, styl życia, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna. Dowiedz się, co zrobić, by zmniejszyć ryzyko raka piersi. A jeśli już się pojawi jak, nie tracąc nadziei, wygrać grę o najwyższą stawkę.Książka porusza emocjonalnie, ale też motywuje do działania. Napisana w trosce o kobiece ciało, wystawione na ciężką próbę choroby nowotworowej. Autorka z werwą i, co ważne w odniesieniu zarówno do doświadczeń osobistych, jak i najnowszej wiedzy naukowej, zachęca do podjęcia wyzwania, jakim jest profilaktyka i leczenie raka piersi. Całość można potraktować jako rodzaj przewodnika, a raczej przewodniczki, która trzymając mocno za rękę, otwiera kolejne drzwi w trudnym procesie leczenia.DR DOROTA WISZEJKO-WIERZBICKApsycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka, prowadzi zajęcia na SWPSTa książka to szczera i pobudzająca kobiecą czujność historia zderzenia się z diagnozą nowotworową dotychczas zdrowej i pełnej życia młodej kobiety. To także merytoryczny przewodnik po raku piersi napisany przez Autorkę tak, by często skomplikowana wiedza medyczna na temat choroby była zrozumiała i dla pacjentek, i dla osób im bliskich. Bardzo wartościowa i potrzebna lektura, która przekazuje wiedzę i daje wiele nadziei. Polecam!DR N. MED. ELŻBIETA RADZIKOWSKA-BCHNERkierownik Oddziału Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Szczękowej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, założycielka Fundacji dr RadzikowskiejAldona Sosnowska-SzczukaDziennikarka, redaktor naczelna serwisu dla kobiet mooveme.pl. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracowała jako zastępczyni redaktor naczelnej dwutygodnika Gala, wcześniej związana m.in. z magazynami InStyle, Joy i Pani. Przeprowadziła kilkadziesiąt wywiadów z artystami, sportowcami i politykami. Autorka artykułów i książek na temat zdrowego stylu życia.
Chirurgia onkoplastyczna w leczeniu oszczędzającym chorych na raka piersi Od Autora: "Dzięki metodom chirurgii onkoplastycznej pacjentki, u których rozpoznano raka piersi, mogą być skutecznie leczone, a jednocześnie cieszyć się znacznie lepszym efektem estetycznym niż w przypadku tradycyjnie stosownego zabiegu szerokiego wycięcia. Chirurdzy z kolei doceniają radykalność terapii, która pozwala równocześnie na utrzymanie wysokiej jakości życia chorych. Chociaż opisana przez Autora metoda plastyki B wymaga nieco większych nakładów energii i czasu, i jest bardziej skomplikowana niż tradycyjne sposoby usunięcia guza piersi, to w tym także leży jej atrakcyjność dla lubiącego wyzwania chirurga. To skuteczna metoda o wysokich walorach praktycznych, sprawdzająca się znakomicie w codziennej pracy. W książce poruszono problemy związane ze stosowaniem metod chirurgii onkoplastycznej, przedstawiono jej zalety i wady, omówiono ewolucję leczenia chirurgicznego chorych na raka piersi, a przede wszystkim szczegółowo opisano metodę plastyki B od przygotowania do zabiegu, przez jego przebieg, modyfikacje, postępowanie po zabiegu i potencjalne trudności. Bogato ilustrowana książka, oparta na własnym doświadczeniu Autora, pierwsze tego typu opracowanie w języku polskim, będzie cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla chirurgów interesujących się tą tematyką. "
Publikacja przygotowana przez grono znanych i cenionych autorów, dostosowana jest do nowego programu specjalizacji, a omówione w niej zagadnienia zostały opracowane w oparciu o najnowszą literaturę światową.
W podręczniku przedstawiono diagnozowanie, profilaktykę oraz leczenie farmakologiczne, chirurgiczne i radiologiczne objawów, które towarzyszą postępującym, zagrażającym życiu chorobom, a także formy rehabilitacji, zasady postępowania i komunikowanie się z chorym oraz jego rodziną, metody oceny jakości życia chorych, opiekę duchową i psychologiczną. Poruszono też tematykę związaną z wypaleniem zawodowym oraz problemami etycznymi i prawnymi w opiece paliatywnej.
Zainteresuje lekarzy specjalizujących się w medycynie paliatywnej, onkologów, pielęgniarki onkologiczne i pracujące w hospicjach oraz studentów medycyny i wydziałów nauk o zdrowiu.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Pawła Wiechno, został poświęcony nowoczesnym formom leczenia raka stercza.
Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się najlepsi polscy specjaliści w tej dziedzinie. W bieżącym wydaniu szczegółowo omówiono program wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego oraz androgeny i sygnalizację androgenową. Przedstawiono także leczenie chirurgiczne raka stercza z punktu widzenia urologa oraz napromieniowanie radykalne z punktu widzenia radioterapeuty. Kolejne istotne zagadnienia jakie znalazły się w monografii to efekty uboczne leczenia hamującego sygnał androgenowy, miejsce leczenia cytostatycznego w raku stercza oraz nawrót biochemiczny po leczeniu radykalnym i choroba oligometastatyczna. Opracowanie porządkuje oraz pogłębia dotychczasową wiedzę na temat terapii raka stercza i może być z powodzeniem wykorzystywane w codziennej praktyce klinicznej. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim urologom, onkologom klinicznym, ale także studentom medycyny oraz lekarzom wszystkich specjalności zaangażowanych w opiekę nad chorymi na raka gruczołu krokowego.
SPIS ROZDZIAŁÓW
Słowo wstępne – Paweł Wiechno
1. Programy wczesnego wykrywania raka stercza. Krytyczna analiza okiem epidemiologa - Joanna Didkowska
2. Androgeny i sygnalizacja androgenowa w raku stercza. Podstawy biologiczne – Ewa Sarnowska
3. Leczenie chirurgiczne raka stercza - punkt widzenia urologa - Antoni Antoniewicz
4. Napromienianie radykalne w raku stercza - punkt widzenia radioterapeuty - Piotr Milecki
5. Nawrót biochemiczny po leczeniu radykalnym i choroba oligometastatyczna – Jacek Fijuth
6. Zastosowanie kliniczne leków modyfikujących sygnał androgenowy w raku stercza – Paweł Wiechno
7. Miejsce leczenia cytostatycznego w raku stercza - Jakub Kucharz
8. Działania niepożądane terapii hormonalnej w raku stercza – Paweł Wiechno
SPIS TREŚCI
1. Wstęp
2. Epidemiologia chorób nowotworowych w Polsce i na świecie
2.1. Zachorowalność, umieralność wśród dorosłych w Polsce
2.2. Zachorowalność, umieralność wśród dzieci i młodzieży w Polsce
2.3. Zachorowalność, umieralność na świecie
3. Powstawanie nowotworów
4. Podział, charakterystyka nowotworów
4.1. Nowotwory wieku dorosłego
4.2. Nowotwory wieku rozwojowego
5. Etiologia chorób nowotworowych
5.1. Czynniki genetyczne
5.2. Czynniki fizyczne
5.3. Czynniki chemiczne
5.4. Czynniki biologiczne
6. Profilaktyka chorób nowotworowych
6.1. Profilaktyka pierwotna
6.2. Profilaktyka wtórna
7. Rozpoznanie chorób nowotworowych
7.1. Wywiad i badanie przedmiotowe
7.2. Diagnostyka obrazowa
7.3. Badanie patomorfologiczne
7.4. Badania biochemiczne
7.5. Badania dodatkowe
8. Leczenie chorób nowotworowych
9. Rola pielęgniarki w onkologii
10. Założenia i cel pracy
11. Materiał i metoda badań
11.1. Projekt badania
11.2. Próba
11.3. Metoda
11.4. Względy etyczne
11.5. Analiza danych
12. Wyniki badań
12.1. Pacjenci: dane demograficzne
12.2. Pacjenci: rozpoznanie choroby
12.3. Pacjenci: opieka zdrowotna
12.4. Pacjenci: wpływ psychologiczny
12.5. Pacjenci: akceptacja choroby
12.6. Pacjenci: interakcje społeczne
12.7. Pacjenci: objawy
12.8. Pacjenci: sprawność
12.9. Pacjenci: jakość życia
12.10. Pacjenci: potrzeby
12.11. Opiekunowie: dane demograficzne
12.12. Opiekunowie: potrzeby
13. Dyskusja
14. Wnioski
Piśmiennictwo
Wykaz tabel
Wykaz rysunków
Streszczenie
Abstract
Czerniak. Współczesne podejście to kolejna publikacja z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia” przygotowana pod redakcją prof. dr hab. Piotra Rutkowskiego.
Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się najlepsi polscy specjaliści w tej dziedzinie. W ostatnich latach, dzięki rozwojowi badań klinicznych oraz wprowadzeniu nowych metod terapeutycznych, osiągnięto znaczący postęp w leczeniu zaawanasowanego czarniaka. Publikacja w zwięzły i klarowny sposób omawia współczesne kierunki terapii pacjentów z czerniakami. Szczególny akcent został położony na leczenie adjuwantowe, postępy w systemowym leczeniu skojarzonym oraz w terapii przerzutów in transit. Omówiono także wielospecjalistyczne leczenie przerzutów czerniaka do mózgowia oraz leczenie chirurgiczne, którego zakres, dzięki coraz lepszemu zrozumieniu biologii tego nowotworu, również podlega ewolucji. Publikacja dedykowana jest onkologom klinicznym, ale także lekarzom wszystkich specjalności zaangażowanych w opiekę nad chorymi na zaawansowane czerniaki. Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
SPIS ROZDZIAŁÓW
Słowo wstępne – Piotr Rutkowski
1. Współczesne postępowanie chirurgiczne z regionalnymi węzłami chłonnymi u chorych na czerniaki - Marcin Zdzienicki, Piotr Rutkowski
2. Postępy w terapii przerzutów in transit- Tomasz Goryń, Marcin Zdzienicki, Monika Dudzisz-Śledź
3. Leczenie uzupełniające chorych na czerniaki - Anna M. Czarnecka
4. Wielospecjalistyczne leczenie przerzutów czerniaka do mózgowia - Mateusz Spałek, Aneta Borkowska, Hanna Koseła-Paterczyk
5. Postępy w systemowym leczeniu skojarzonym chorych na czerniaki w stadium uogólnienia - Katarzyna Kozak, Paweł Sobczuk
6. Enkorafenib i binimetynib - właściwości farmakologiczne i profil bezpieczeństwa nowej kombinacji inhibitorów BRAF/MEK – Katarzynka Kozak
Drugie wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, zostało poświęcone postępom w leczeniu nowotworów limfoproliferacyjnym i mieloproliferacyjnym. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami hematologicznymi i onkologicznymi.
Zagadnienia: diagnostyka i leczenie najczęstszych nowotworów narządu wzroku: guzów powiek, guzów spojówki i rogówki, guzów oczodołu i guzów wewnątrzgałkowych.
Podręcznik jest bogato ilustrowany i zawiera dodatkowo opisy przypadków klinicznych oraz pytania testowe z wyczerpującymi odpowiedziami.
W publikacji zaprezentowano zagadnienia dotyczące postępowania dietetycznego u pacjentów poddawanych terapiom onkologicznym. Autorami są praktycy, którzy na co dzień zajmują się opieką nad chorymi leczonymi onkologicznie.
W tym kompleksowym, specjalistycznym opracowaniu przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące żywienia w chorobie nowotworowej, m.in. rolę dietetyka, zasady racjonalnego odżywiania w chorobie nowotworowej, wpływ leczenia chirurgicznego i radioterapii na żywienie pacjentów, znaczenie diet w trakcie leczenia onkologicznego oraz wzbogacenie ich doustnymi suplementami pokarmowymi, mity i stereotypy żywieniowe.
Publikacja będzie przydatna dla pielęgniarek, dietetyków i innych członków zespołu terapeutycznego.
Rak płuca. Współczesne podejście to już dziesiąte wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia” – tym razem zostało w całości poświęcone tematyce raka płuca. Monografia została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. med. Rodryga Ramlau. Opracowanie jest doskonałym źródłem wiedzy na temat nowoczesnych metod leczenia raka płuca i może być z powodzeniem wykorzystywane w codziennej praktyce klinicznej.
Bieżące wydanie w szczególności obejmuje wiedzę na temat wieloaspektowego wykorzystania immunoterapii w leczeniu chorych na raka płuca, nowych opcji leczenia skojarzonego oraz leczenia sekwencyjnego ukierunkowanego molekularnie. Autorzy analizują także nowe cele molekularne w NDR oraz poruszają temat leczenia NDRP u chorych w wieku podeszłym.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom klinicznym, ale poruszane w niej tematy z pewnością zainteresują też patomorfologów i pulmonologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami onkologicznymi. Jest to również zalecana lektura dla wszystkich specjalistów oraz studentów, którzy potrzebują rzetelnej, usystematyzowanej i najnowszej wiedzy o współczesnych metodach leczenia raka płuca.
Nowe wydanie Onkologii i hematologii dziecięcej przygotowane przez specjalistów reprezentujących wszystkie wiodące ośrodki w Polsce zajmujące się onkologią i hematologią dziecięcą.
W Onkologii i hematologii dziecięcej Czytelnik znajdzie aktualne wiadomości z zakresu: nowoczesnej diagnostyki nowotworów, współczesnej kompleksowej terapii nowotworów u dzieci oraz leczenia wspomagającego.
Książka Onkologia i hematologia dziecięca dedykowana jest nie tylko pediatrom oraz onkologom i hematologom dziecięcym, lecz także onkologom i hematologom, immunologom klinicznym, chirurgom dziecięcym oraz chirurgom onkologicznym.
Nowoczesne kompendium wiedzy dotyczące profesjonalnej opieki nad pacjentem z rozpoznaną chorobą nowotworową.
Publikacja została opracowana we współpracy ze specjalistami z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego, chirurgicznego, operacyjnego, anestezjologicznego i epidemiologicznego, a także przy współudziale lekarzy, farmaceuty, rehabilitanta, psychologa klinicznego, dietetyka i pracownika socjalnego.
W części pierwszej „Problemy pielęgnacyjne pacjentów z chorobą nowotworową” omówiono przykładowe problemy pielęgnacyjne/diagnozy pielęgniarskie dotyczące dorosłych chorych hospitalizowanych na różnych oddziałach szpitalnych.
W części drugiej „Opieka interdyscyplinarna” przedstawiono zagadnienia obejmujące różne aspekty farmakoterapii, m.in. suplementy diety, odrębności farmakoterapii u pacjentów z chorobami nowotworowymi w starszym wieku, bezpieczeństwo farmakoterapii w przypadku dzielenia leków doustnych, interakcje lekowe i działania niepożądane leczenia przeciwnowotworowego. Uwzględniono także problemy żywieniowe pacjentów onkologicznych, zadania psychologa klinicznego, opiekę stomatologiczną w trakcie i po zakończeniu terapii onkologicznej oraz zakres pomocy udzielanej przez pracownika socjalnego.
Książka niezbędna w codziennej praktyce pielęgniarskiej. Powinna również zainteresować przedstawicieli innych zawodów medycznych.
The modern use of the Internet, digital telecommunications lines and satellite links in the provision of medical services has become not only possible, but also easy to implement and financially sensible. The authors therefore believe that there are real opportunities for the development and effectiveness of the fight against neoplastic diseases by creating extensive teleoncological networks.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia”, pod redakcją naukową dr. hab. n. med. Kamili Wojas -Krawczyk, został poświęcony immunoterapii raka płuca. Z dużą dokładnością omówiono tak ważne zagadnienia jak: czynniki predykcyjne dla immunoterapii raka płuca; stosowanie immunoterapii jako innowacyjnej formy terapeutycznej w pierwszej i drugiej linii leczenia u chorych na NDRP; terapie skojarzone z udziałem immunoterapii. Szczególne miejsce zajmuje także wątek dotyczący skojarzenia chemioterapii i immunoterapii oraz różnych metod immunoterapii u chorych na NDRP i DRP. Monografię kończy omówienie powikłań immunoterapii i ich leczenie. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom klinicznym, ale poruszane tematy zainteresują także genetyków, patomorfologów i pulmonologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami onkologicznymi.
Pierwsze wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, zostało poświęcone postępom w leczeniu nowotworów limfoproliferacyjnym i mieloproliferacyjnym. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami hematologicznymi i onkologicznymi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?