W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Choroby zapalne gałki ocznej - poradnik lekarza praktyka - pod redakcją Karoliny Czajor i Marty Misiuk-Hojło
Autorzy omawiają etiologię, epidemiologię, objawy kliniczne, diagnostykę, różnicowanie i leczenie każdej jednostki chorobowej. Monografia w sposób zwięzły, ale szczegółowy, jasno i przejrzyście przedstawia najnowsze informacje na temat schorzeń zapalnych spojówek, rogówki, twardówki i nadtwardówki, błony naczyniowej oraz nerwu wzrokowego. Każdy rozdział zawiera również aktualną klasyfikację opisywanych schorzeń zapalnych narządu wzroku. Dużymi zaletami niniejszej pracy są bardzo ciekawie przedstawiony materiał graficzny w formie tabel i rycin oraz bogaty materiał fotograficzny.
Drugie polskie wydanie niezwykle cenionego na świecie „Photographic Atlas of Anatomy” autorstwa J. W. Rohena i wsp. Obecne wydanie Atlasu anatomii. Fotograficznego studium ciała człowieka wzbogacono o zdjęcia nowo wytworzonych preparatów, m.in. miologicznych, wątroby oraz doskonałych preparatów kostnych. Wiele ilustracji i grafik wymieniono, wiele innych poprawiono. Kolorowe i trójwymiarowe ryciny zostały wykonane na nowo w ścisłym powiązaniu z preparatami anatomicznymi. Przygotowane specjalnie do tego wydania obrazy rezonansowe są zgodne z prezentowanymi w atlasie przekrojami anatomicznymi. Podnosi to precyzję i jakość przekazu dydaktycznego. Znajdujące się w atlasie tablice ułatwiają systematyczną naukę struktur anatomicznych prezentowanych w układzie topograficznym. Są źródłem zwięzłych wiadomości o unerwieniu, mięśniach i naczyniach. Zawierają kolorowe ilustracje z krótkimi przejrzystymi opisami, zestawienia najważniejszych informacji, przegląd podstawowych funkcji oraz wskazówki kliniczne podkreślające znaczenie wiedzy anatomicznej w zrozumieniu diagnostyki i postępowania terapeutycznego. Druga polska edycja Atlasu anatomii. Fotograficznego studium ciała człowieka stanowi najbardziej aktualne źródło poprawnego polskiego i łacińskiego mianownictwa anatomicznego.
Drugie wydanie podręcznika „Pielęgniarstwo psychiatryczne” – publikacji o ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym. Wszystkie rozdziały zostały uaktualnione i rozszerzone zgodnie z najnowszą wiedzą naukową i praktyką kliniczną w pielęgniarstwie psychiatrycznym i psychiatrii, a także standardami kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.
Podręcznik zawiera trzy części: 1. Podstawy psychiatrii; 2. Ocena stanu psychicznego i komunikowanie się w psychiatrii; 3. Podstawy kliniczne zaburzeń psychicznych i opieka pielęgniarska.
Część pierwsza obejmuje rozdziały przybliżające historię psychiatrii, reformę opieki psychiatrycznej w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem środowiskowego modelu opieki, aspekty etyczne i prawne, metody psychospołeczne stosowane w psychiatrii oraz zagadnienia neuroanatomii i neurofizjologii klinicznej, zdrowia psychicznego i jego zaburzeń, a także podstawy genetyki w psychiatrii.
Część druga zawiera rozdziały dotyczące zasad przeprowadzania badania psychiatrycznego, wywiadu i komunikowania się oraz omawiające zachowania terapeutyczne, bariery w komunikowaniu się i zachowania nieterapeutyczne w relacji z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi.
Część trzecia dotyczy podstaw klinicznych zaburzeń psychicznych i opieki pielęgniarskiej w poszczególnych zaburzeniach psychicznych z uwzględnieniem założeń teoretycznych pielęgniarstwa psychiatrycznego. Podręcznik adresowany jest głównie do studentów pielęgniarstwa. Będzie również ważnym źródłem wiedzy dla studentów innych kierunków medycznych, psychologii i pedagogiki oraz uczestników kursów podyplomowych i specjalizacyjnych dla pielęgniarek, a także pielęgniarek pracujących na oddziałach psychiatrycznych i w środowiskowej opiece.
„Diagnostyka chorób tarczycy – kompendium” pod redakcją prof. Tomasza Bednarczuka jest praktycznym zbiorem zaleceń postępowania w chorobach tarczycy. Zaburzenia czynności tego gruczołu zostały przedstawione w książce w formie porównań objawów w badaniu podmiotowym, odchyleń w badaniu przedmiotowym oraz w badaniach laboratoryjnych i obrazowych. Taki układ sprawia, że łatwiej jest zdiagnozować problem tarczycowy, z którym zgłasza się pacjent.
Kompendium składa się z pięciu części i zawiera wiele przejrzystych schematów, ilustracji i rycin, dzięki którym zrozumienie, zwłaszcza tych trudniejszych, zawiłości diagnostyki chorób tarczycy staje się istotnie łatwiejsze.
Dużym walorem książki jest umieszczenie odchyleń u konkretnych pacjentów z obrazowaniem fotograficznym tych zmian.
W publikacji omówiono:
czynniki wpływające na wyniki badań tarczycowych, takie jak wiek, ciąża, przyjmowanie określonych leków,
interpretację wyników badań z uwzględnieniem czynników interferujących i wskazaniem leków, których stosowanie może zaburzyć wyniki testów tarczycowych,
ultrasonograficzną ocenę tarczycy z porównaniem obrazu prawidłowego i nieprawidłowości oraz wskazaniem ich na zdjęciach,
postępowanie diagnostyczne u chorych z orbitopatią tarczycową,
przełomy w nadczynności i niedoczynności tarczycy z uwzględnieniem międzynarodowych wytycznych w rozpoznawaniu tych stanów,
rolę badań immunologicznych i radioizotopowych stosowanych zarówno w diagnostyce przedoperacyjnej zmian ogniskowych tarczycy, jak i w ich monitorowaniu,
kierowanie chorych do poszerzenia diagnostyki i leczenia z wykorzystaniem karty DILO, skierowania do AOS w trybie pilnym czy do leczenia szpitalnego.
„Diagnostyka chorób tarczycy – kompendium” to wartościowa pozycja na endokrynologicznym rynku wydawniczym przeznaczona dla lekarzy różnych specjalności. Nowocześnie przygotowane opracowanie będzie pomocne w codziennej praktyce zarówno endokrynologów/tyreologów, jak i internistów, geriatrów, chirurgów endokrynologicznych, onkologów, pediatrów, ginekologów czy położników.
Niniejsza publikacjaPeriimplantitis. Profilaktyka i leczenie tkanek okołowszczepowych. Wytyczne dla klinicystów pod redakcją konsultant krajowej ds. periodontologii, prof. dr hab. med. Elżbiety Dembowskiej, oraz prof. dr hab. med. Renaty Górskiej stanowi polskie opracowanie rekomendacji dotyczących chorób okołowszczepowych, ze szczególnym uwzględnieniem periimplantitis. Rekomendacje, opracowane pod auspicjami Europejskiej Federacji Periodontologii, mają na celu wskazanie najlepszych praktyk klinicznych, które zapewniają zdrowie tkanek okołowszczepowych i wydłużają przetrwanie implantów stomatologicznych jako elementów wspierających odbudowy protetyczne utraconych zębów. Główne cele publikacji to przedstawienie zaleceń opartych na najnowszych dowodach naukowych i opiniach ekspertów. Wytyczne zostały opracowane przez grupę roboczą, która przeanalizowała aktualne badania dotyczące postępowania z tkankami okołowszczepowymi w stanie zdrowia i choroby. Podkreślono w nich znaczenie profilaktyki oraz przedstawiono metody leczenia chorób okołowszczepowych, mające na celu zmniejszenie utraty implantów i poprawę jakości życia pacjentów. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany w nomenklaturze wprowadzone przez EFP i jest niezbędnym źródłem wiedzy nie tylko dla specjalistów w dziedzinie implantologii i periodontologii, ale także dla stomatologów ogólnych.
Wiedza na temat chorób zakaźnych i pasożytniczych, ze względu na częstość ich występowania, stanowi podstawę praktyki lekarskiej i wymaga ciągłej aktualizacji. W ostatnich latach pojawiły się nowe metody diagnostyczne i możliwości leczenia, ale także wyzwaniem stały się kolejne choroby (np. COVID-19, małpia ospa) oraz powrót tych, z którymi od dawna nie mieliśmy do czynienia (np. odra). Publikacja Choroby zakaźne i pasożytnicze u dzieciprzedstawia aktualny stan wiedzy z zakresu chorób zakaźnych, ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu klinicznego u dzieci. Jednostki chorobowe opisano w kolejności alfabetycznej. Podano zalecenia diagnostyczne w zakresie niezbędnym do postawienia rozpoznania iterapeutyczne, dotyczące leczenia ambulatoryjnego. Wyróżniono te wskazania, które kwalifikują dziecko do leczenia szpitalnego. W książce nie zabrakło również omówienia zasad profilaktyki czynnej i biernej chorób zakaźnych. Mamy nadzieję, że nasza publikacja okaże się pomocna pediatrom, lekarzom medycyny rodzinnej, internistom i lekarzom innych specjalności w ich codziennej praktyce, a także studentom medycyny.
Discover how the individual parts of the human body function in this anatomy book with a difference, and learn about the body through colouring in. Organised by body area and system, each page includes a detailed colour artwork alongside an identical, annotated line drawing, showing the elements of the featured body part. Following the detailed artworks, students can colour in the line drawings, learning about the different bones in the skull, the respiratory system, blood circulation, the workings of the heart – and every other body system – as they colour. By colouring, students absorb the information more effectively and learn more thoroughly. The book features 215 scientifically precise colour artworks accompanied by 215 highly accurate line drawings, organised by body area: head, neck, thorax, upper limbs, abdomen, reproductive system, pelvis, lower limbs and whole body systems. Human Body Colouring Book is a fun and effective way to learn about human physiology.
Nowy wydanie podręcznika Diabetologia Wieku Rozwojowego,stanowi kompletne źródło wiedzy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie Endokrynologii i diabetologii dziecięcej, pediatrów i studentów medycyny. Książkę przygotowali najznamienitsi polscy eksperci, z ogromnym doświadczeniem praktycznym i naukową pasją. Publikacja porusza wszelkie aspekty związane z etiopatogenezą, objawami klinicznymi, diagnostyką oraz postępowaniem w poszczególnych typach cukrzycy. Omówiono dokładnie zaburzenia tolerancji glukozy, metody ich wykrywania, zasady insulinoterapii, a także działanie osobistych pomp insulinowych i nowoczesnych urządzeń do pomiaru glikemii. Ponadto przedstawiono ostre i przewlekłe powikłania cukrzycy oraz choroby z nią współistniejące. Interesującą częścią publikacji jest rozdział dotyczący metod prewencji i nowoczesnychterapii cukrzycy typu 1.
W obecnym wydaniu - uaktualnionym i uzupełnionym poruszono też tak istotną w przypadku cukrzycy problematykę edukacji zdrowotnej, znaczenie samokontroli, zmian nawyków stylu życia, żywienia i wysiłku fizycznego oraz bardzo ważne zagadnienia związane z opieką diabetologiczną nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w Polsce w poradniach specjalistycznych i placówkach oświatowo-wychowawczych z uwzględnieniem nowych rozwiązań technologicznych i telemedycyny.
Podręcznik kierujemy głównie do lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu endokrynologii i diabetologii wieku rozwojowego. Dla pediatrów i lekarzy rodzinnych będzie cennym źródłem wiedzy, która pozwoli na szybkie rozpoznanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej, cukrzycy i jej ostrych powikłań, stanowiących często bezpośredni stan zagrożenia życia.
Ponad dekadę temu dr Walter Devoto oraz prof. Angelo Putignano wymyślili ideę StyleItaliano. Od samego początku mam zaszczyt być częścią tej grupy jako członek honorowy, a następnie aktywny, uczestniczyć w pracach grupy i obserwować jej niebywały rozwój. Czym jest StyleItaliano i dlaczego stało się tak bardzo popularne na całym świecie? Celem Style Italiano było spopularyzowanie przewidywalnych protokołów dotyczących stomatologii odtwórczej, opracowanych w taki sposób, aby były możliwe do powtórzenia przez każdego ze stomatologów, niezależnie czy mieszka on w Pułtusku, Krośnie czy w Santiago de Compostela na drugim końcu Europy. Nieważne, czy pracuje on na uniwersytecie czy w malutkim gabineciku o powierzchni 28 m2, celem StyleItaliano było dotarcie do szerokiej rzeszy dentystów z całego świata. O tym właśnie, czyli o przewidywalnych protokołach, powtarzalnej stomatologii i takiej, która da się przełożyć na praktykę, jest ta książka – dodatkowo podana w pięknym wydaniu, wzbogacona wyjątkowymi fotografiami.
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – Reumatologia – trzecia część cyklu poświęconego leczeniu bólu w chorobach reumatycznych. Przedstawia ona niefarmakologiczne metody zwalczania bólu. Autorzy koncentrują się na szeroko rozumianej rehabilitacji oraz na leczeniu operacyjnym. Opisane metody nierzadko stanowią uzupełnienie leczenia farmakologicznego, mogą być też wiodące w przypadkach deformacji czy uszkodzenia wymagającego działań naprawczych. W publikacji przedstawiono takie zagadnienia jak: założenia rehabilitacji chorych z bólem w przebiegu chorób reumatycznych, aktywność fizyczna i ćwiczenia w leczeniu bólu w chorobach reumatycznych, fzykoterapia i terapię manualna, masaż leczniczy, akupunktura i elektroakupunktura, suche igłowanie, terapia zajęciowa jako metoda zmniejszenia bólu, ortotyka. Opisano znaczenie pomocy psychologicznej, balneoterapii i pielęgnacji, a także przedstawiono rolę leczenia zabiegowego. Publikacja polecana tym wszystkim specjalistom, którzy mają do czynienia z pacjentami cierpiącymi na choroby reumatyczne i zmagającymi się z bólem. Powinni sięgnąć po nią przede wszystkim reumatolodzy i specjaliści leczenia bólu, ale także rehabilitacji, fizjoterapeuci, psychoterapeuci oraz lekarze interniści, rodzinni i POZ.
Pierwszy od kilku lat nowoczesny podręcznik z zakresu pulmonologii dziecięcej, opracowany na podstawie aktualnych wytycznych i wiarygodnych badań klinicznych przez grono doświadczonych specjalistów pod kierunkiem wybitnego pulmonologa dziecięcego prof. Grzegorza Lisa. Monografia w kompleksowy i uporządkowany sposób przedstawia zagadnienia pulmonologii dziecięcej od anatomii i patofizjologii, przez objawy kliniczne oraz badania diagnostyczne, aż do szczegółowego omówienia chorób układu oddechowego oraz zasad postępowania. Przejrzysty układ, pomocne tabele i algorytmy, bogaty materiał ilustracyjny to niewątpliwe atuty tej publikacji. Książka skierowana jest do szerokiego grona specjalistów, m. in.: pulmonologii dziecięcej, medycyny rodzinnej, chorób płuc, pediatrii, a także alergologii.
AMD - zwyrodnienie plamki związane z wiekiem to kolejna publikacja z serii W kręgu okulistyki. AMD to najczęstsza przyczyna zupełnej utraty wzroku u pacjentów po 60. roku życia. Szacuje się, że w Polsce chorobą ta dotkniętych jest nawet 1,5 miliona osób. Ponieważ częstość występowania AMD rośnie z wiekiem, a średnia długość naszego życia wzrasta, musimy liczyć się z tym, że podana liczba będzie się powiększać. W książce zostały omówione metody diagnostyczne, rodzaje AMD, objawy oraz metody leczenia farmakologicznego i chirurgicznego w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny i publikacje. Opracowanie polecamy przede wszystkim specjalizującym się i praktykującym okulistom, a także studentom medycyny.
Autoimmunologiczne zapalne choroby reumatyczne (ang. autoimmune inflammatory rheumatic diseases – AIRD) to niejednorodnagrupa chorób z różnymi objawami obejmującymi układ mięśniowo-szkieletowy oraz układy i narządy wewnętrzne. Biorąc pod uwagę różne objawy, dynamikę rozwoju procesu zapalanego oraz ryzyko zajęcia ważnych dla życia narządów, należy dobierać metodę leczenia i sposób oceniania jej skuteczności. Niniejsza publikacja jest próbą kompleksowego przedstawienia metod leczenia z przybliżeniem ich mechanizmów działania, po omówienie działań niepożądanych. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono miejsce uchwytu leków, sposoby terapii rozumiane przez dobór leków, narzędzia do oceny aktywności choroby oraz rozwiązania systemu ochrony zdrowia w Polsce pozwalające na zastosowanie terapii szczególnie innowacyjnych w określonych jednostkach chorobowych, jak również opisano możliwe powikłania związane z leczeniem. Zawarte też rozwiązania umożliwiające dostęp do innowacyjnych terapii w Polsce, takie jak: ratunkowy dostęp do terapii leczniczych (RDTL).
Monografia zbiera najważniejsze osiągnięcia medycyny ostatnich lat w leczeniu łuszczycy i prezentuje je w oparciu o najnowsze dane z piśmiennictwa oraz wytyczne towarzystw naukowych. Pokazuje od strony praktycznej, jak wdrażać z sukcesem innowacyjne terapie i dobrze interpretować zalecenia oraz odpowiada na wątpliwości, czy można bezpiecznie łączyć różne metody leczenia i jak to zrobić. I w końcu, jak dobrze zrozumieć niezwykle ważne zasady indywidualizacji terapii, które de facto odpowiadają za oczekiwane efekty leczenia, jak też poprawę jakości życia pacjentów. Wiele uwagi zostało poświęconej klasycznym terapiom oraz nowym lekom miejscowym i ogólnym pojawiającym się na horyzoncie leczenia łuszczycy, które już są zarejestrowane bądź znajdują się w fazie badań klinicznych.
Profesor Joanna Narbutt podjęła także cały czas problematyczny dla klinicystów temat - leczenie łuszczycy w ciąży i okresie rozrodczym oraz łuszczycę paznokci. Ważne miejsce zajęła również łuszczyca krostkowa – znacznie rzadziej występująca, ale z uwagi na jej potencjalnie śmiertelny przebieg, a także brak jednoznacznych zasad leczenia, zalecane jest stałe poszerzanie wiedzy w tym zakresie.
Publikacja uwzględnia też temat współistnienia łuszczycy i hidradenitis suppurativa, wraz z wyjaśnieniem jej związku z innymi chorobami oraz omówieniem dostępnych opcji terapeutycznych. Ideą stworzenia niniejszej publikacji było dostarczenie klinicystom praktycznego narzędzia wspierającego ich w codziennej praktyce – zarówno w podejmowaniu decyzji diagnostyczno-terapeutycznych, jak też informowaniu pacjentów o dostępnych możliwościach leczenia tej choroby. Monografia szczególnie rekomendowana jest specjalistom z zakresu dermatologii i wenerologii oraz medycyny rodzinnej, ale też lekarzy w trakcie specjalizacji z tych dziedzin oraz studentów medycyny, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę z powyższej tematyki.
Część I Podstawy laparoskopii11 Laparoskopowe wyłuszczenie czterech mięśniaków macicy13 Jacek Doniec, Martyna Chirzyńska, Maciej Rutkowski Techniki szycia laparoskopowego. Podstawy22 Jacek Doniec, Maciej Rutkowski Laparoskopowa anatomia miednicy mniejszej.Część 1: Laparoskopowa anatomia wewnątrzotrzewnowa27 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowa anatomia miednicy mniejszej.Część 2: Przestrzenie pozaotrzewnowe31 Magdalena Biela, Jacek Doniec Laparoskopia w diagnostyce niepłodności34 Jacek Doniec Część II Operacje na przydatkach39 Adneksektomia laparoskopowa41 Jacek Doniec, Magdalena Biela Postępowanie w przypadku ostrego skrętu przydatków45 Jacek Doniec, Magdalena Biela Krwawienie z ciąży jajowodowej48 Jacek Doniec, Magdalena Biela Ostre krwawienie z ciąży jajowodowej54 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowe leczenie wodniaków jajowodów58 Jacek Doniec Obumarła ciąża pozamaciczna62 Kamil Sobociński, Jacek Doniec, Jarosław Kopko Laparoskopowe wyłuszczanie torbieli endometrialnej jajnika65 Jacek Doniec, Magdalena Biela Wyłuszczenie dużej torbieli dermoidalnej jajnika70 Jacek Doniec, Magdalena Biela Zakątnicze przydatki75 Jacek Doniec, Kamil Sobociński Pseudotorbiel w zatoce Douglasa81 Jacek Doniec, Martyna Chirzyńska Torbiel lewego dołu biodrowego85 Jacek Doniec Repozycja jajnika90 Jacek Doniec, Jan Lewandowski Część III Operacje na macicy95 Laparoskopowa nadszyjkowa amputacja trzonu macicy97 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowa amputacja trzonu macicy z zamkniętą morcelacją wewnątrzotrzewnową102 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowe wycięcie macicy107 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowa nadszyjkowa amputacja trzonu macicy z sakrocerwikopeksją112 Jacek Doniec, Magdalena Biela Mięśniaki macicy. Część 1:Laparoskopowe wyłuszczenie mięśniaka podsurowicówkowego macicy..117 Jacek Doniec, Magdalena Biela Mięśniaki macicy. Część 2:Laparoskopowe wyłuszczenie śródściennego mięśniaka macicy123 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowe wycięcie rogu szczątkowego macicy - przypadek 1128 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowe wycięcie rogu szczątkowego macicy - przypadek 2132 Jacek Doniec, Aleksandra Gałązka-Gajko Ciąża w bliźnie po cięciu cesarskim137 Jacek Doniec, Agnieszka Wodzisławska, Agnieszka Kuczyńska Część IV Endometrioza143 Diagnostyka laparoskopowa endometriozy145 Jacek Doniec, Magdalena Biela Laparoskopowe wycięcie ognisk endometriozy otrzewnowej150 Jacek Doniec, Magdalena Biela Endometrioza głęboko naciekająca - część 1155 Jacek Doniec, Magdalena Biela, Anna Stępniewska, Marcello Ceccaroni Endometrioza głęboko naciekająca - część 2160 Jacek Doniec, Magdalena Biela, Anna Stępniewska, Marcello Ceccaroni Endometrioza głęboko naciekająca - technika operacyjna oszczędzająca unerwienie miednicy mniejszej166 Jacek Doniec, Magdalena Biela, Anna Stępniewska, Marcello Ceccaroni Wycięcie macicy z jednoczesną resekcją esiczo-odbytniczą - zastosowanie metody NOSE 171 Jacek Doniec, Andrzej Kwiatkowski, Kamil Sobociński, Aleksandra Gałązka-Gajko Część V Inne zabiegi laparoskopowe177 Myolipoma179 Jacek Doniec, Agnieszka Wodzisławska Torbiel załamka pęcherzowo-macicznego183 Jacek Doniec, Magdalena Biela Mięśniak pasożytujący macicy188 Jacek Doniec, Kamil Sobociński Wkładka wewnątrzmaciczna w jamie otrzewnej193 Jacek Doniec, Paulina Rudzińska Wytrzewienie miednicy mniejszej198 Jacek Doniec, Andrzej Kwiatkowski, Tomasz Syryło Przepuklina w miejscu po trokarze po laparoskopii202 Jacek Doniec, Andrzej Kwiatkowski Przepuklina pęcherza moczowego w bliźnie po laparotomii206 Jacek Doniec, Tomasz Syryło, Kamil Sobociński Laparoskopowe wycięcie przypadkowo rozpoznanego suchyłka Meckela209 Jacek Doniec, Magdalena Biela Wycinanie wyrostka robaczkowego podczas zabiegów endoskopowych212 Jacek Doniec,
Zaburzenia rytmu serca u chorych poddawanych leczeniu onkologicznemu Redakcja naukowa: dr hab. n. med. Radosław Grabysa, dr hab. n. med. Tomasz Kubiatowski Redakcja wydania: prof. dr hab. n. med. Ewa Lewicka, dr n. med. Aleksandra Lizewska-Springer Niniejsza monografia poświęcona zaburzeniom rytmu i przewodzenia u pacjentów z chorobą nowotworową ma na celu przedstawienie tego zagadnienia w sposób możliwie najbardziej praktyczny. Dlatego przygotowany został rozdział poświęcony leczeniu radioterapią, a w innym omówiono strategię kontroli pacjentów onkologicznych z implantowanym stymulatorem lub kardiowerterem-defibrylatorem serca, u których planowane jest wykonanie badania techniką rezonansu magnetycznego. Dodatkowo w rozdziale na temat migotania przedsionków omówiono leczenie przeciwkrzepliwe u pacjentów onkologicznych. Monografię przygotowali kardiolodzy specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca oraz w kardioonkologii, eksperci w zakresie elektroterapii serca oraz specjaliści w dziedzinie onkologii i radioterapii. Jest ona skierowana do wszystkich lekarzy, którzy zajmują się pacjentami z chorobą nowotworową: onkologów, hematologów i radioterapeutów, kardiologów, internistów, lekarzy rodzinnych, a także do lekarzy innych specjalności.
NAUKA ANATOMII MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCA!
Ten Atlas to więcej niż książka – to klucz do nauki anatomii i jej wykorzystania w praktyce klinicznej!
Kolejne wydanie Atlasu z najwyższej jakości rycinami wykonanymi na podstawie prawdziwych preparatów
Uwzględnienie wszystkich struktur zgodnie z obecną wiedzą naukową
Zagadnienia egzaminacyjne oraz przykładowe pytania z egzaminów, które pomagają w utrwaleniu materiału i sprawdzeniu swojej wiedzy
Przypadki kliniczne dostarczające cennych informacji w przyszłej praktyce klinicznej
Ponad 100-letnie doświadczenie, 25 wydań oraz tysiące charakterystycznych rycin anatomicznych – wszystko to sprawia, że Sobotta odnosi ciągłe sukcesy.
Atlas anatomii człowieka autorstwa Johannesa Sobotty obchodzi swoje „srebrne gody”, ponieważ jest to kolejne już 25. wydanie tego znakomitego podręcznika. Z tej okazji z wielką przyjemnością przyjęliśmy propozycję ze strony wydawnictwa Edra Urban & Partner do wzięcia udziału w ponownym przystosowaniu Atlasu Sobotty do użytku na polskich uczelniach medycznych. Nieomal od stu lat jest to atlas powszechnie doceniany przez studentki i studentów nauk medycznych i nauk pokrewnych, a także przez lekarki i lekarzy wszystkich specjalności. Andreas Vesalius w swoim wiekopomnym dziele De humani corporis Fabrica libri septem, wydanym w roku 1543, napisał: „anatomia jest podstawą wszystkich nauk medycznych – zarówno podstawowych, jak i klinicznych”. Niniejsze 25. Oryginalne wydanie Atlasu anatomii człowieka J. Sobotty opracowali – podobnie jak poprzednie – profesorowie Friedrich Paulsen i Jens Waschke, renomowani specjaliści w dziedzinie anatomii makroskopowej i mikroskopowej, znakomici dydaktycy akademiccy i klinicyści. Oddawany użytkownikom podręcznik jest udoskonalony i unowocześniony, uwzględnia wprowadzenie nowoczesnych technik przyżyciowego obrazowania w diagnostyce medycznej (tomogramy TK i MR oraz angiogramy), a także zawiera znaczną liczbę informacji odnoszących się bezpośrednio do postępowania w praktyce klinicznej.
Atlas obejmuje trzy tomy: tom 1. – ogólne pojęcia anatomiczne oraz opisy narządów ruchu, tom 2. – budowa narządów wewnętrznych klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, tom 3. – morfologia głowy i szyi, narządów zmysłu wzroku, słuchu i równowagi oraz układu nerwowego ośrodkowego i obwodowego. Ryciny w Atlasie zostały zaopatrzone w krótkie opisy, bardzo istotne w zajęciach prosektoryjnych. Ważne są także dane dotyczące rozwoju narządów, wyjaśniające powstawanie wad wrodzonych w poszczególnych okresach rozwoju płodu. Atlas anatomii człowieka Sobotty w obecnej postaci ma motywować studentki i studentów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach prosektoryjnych, zwłaszcza do dedukcji i samodzielnego pogłębiania wiedzy medycznej tzw. przyczynowo-skutkowej, opartej na łączeniu podstaw anatomiczno-fizjologicznych z dalszym wnioskowaniem klinicznym, a przez to zwrócenia większej uwagi na aspekty praktyczne w trakcie studiowania medycyny. Pragniemy jednocześnie stwierdzić, iż mimo zawartych w Atlasie opisów morfologii ciała ludzkiego, nie może on całkowicie zastąpić podręczników anatomii. Atlas anatomii człowieka jest niezmiernie przydatny w studiowaniu przedmiotu, ponieważ ułatwia zrozumienie budowy i topografii narządów oraz przebiegu naczyń i nerwów. Jesteśmy przekonani, iż przygotowane obecnie edycje Atlasu Sobotty, w wersjach nazewniczych polsko-łacińskiej oraz polsko-angielskiej, staną się wartościową pomocą w studiowaniu anatomii, a także w praktyce klinicznej, szczególnie w specjalnościach zabiegowych.
Z Przedmowy
Kazimierz S. Jędrzejewski
Michał Polguj
NAUKA ANATOMII MOŻE BYĆ FASCYNUJĄCA!
• Ten Atlas to więcej niż książka – to klucz do nauki anatomii i jej wykorzystania w praktyce klinicznej!
• Kolejne wydanie Atlasu z najwyższej jakości rycinami wykonanymi na podstawie prawdziwych preparatów
• Uwzględnienie wszystkich struktur zgodnie z obecną wiedzą naukową
• Zagadnienia egzaminacyjne oraz przykładowe pytania z egzaminów, które pomagają w utrwaleniu materiału i sprawdzeniu swojej wiedzy
• Przypadki kliniczne dostarczające cennych informacji w przyszłej praktyce klinicznej
• Ponad 100-letnie doświadczenie, 25 wydań oraz tysiące charakterystycznych rycin anatomicznych – wszystko to sprawia, że Sobotta odnosi ciągłe sukcesy.
Atlas anatomii człowieka autorstwa Johannesa Sobotty obchodzi swoje „srebrne gody”, ponieważ jest to kolejne już 25. wydanie tego znakomitego podręcznika. Z tej okazji z wielką przyjemnością przyjęliśmy propozycję ze strony wydawnictwa Edra Urban & Partner do wzięcia udziału w ponownym przystosowaniu Atlasu Sobotty do użytku na polskich uczelniach medycznych. Nieomal od stu lat jest to atlas powszechnie doceniany przez studentki i studentów nauk medycznych i nauk pokrewnych, a także przez lekarki i lekarzy wszystkich specjalności. Andreas Vesalius w swoim wiekopomnym dziele De humani corporis Fabrica libri septem, wydanym w roku 1543, napisał: „anatomia jest podstawą wszystkich nauk medycznych – zarówno podstawowych, jak i klinicznych”. Niniejsze 25. Oryginalne wydanie Atlasu anatomii człowieka J. Sobotty opracowali – podobnie jak poprzednie – profesorowie Friedrich Paulsen i Jens Waschke, renomowani specjaliści w dziedzinie anatomii makroskopowej i mikroskopowej, znakomici dydaktycy akademiccy i klinicyści. Oddawany użytkownikom podręcznik jest udoskonalony i unowocześniony, uwzględnia wprowadzenie nowoczesnych technik przyżyciowego obrazowania w diagnostyce medycznej (tomogramy TK i MR oraz angiogramy), a także zawiera znaczną liczbę informacji odnoszących się bezpośrednio do postępowania w praktyce klinicznej.
Atlas obejmuje trzy tomy: tom 1. – ogólne pojęcia anatomiczne oraz opisy narządów ruchu, tom 2. – budowa narządów wewnętrznych klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, tom 3. – morfologia głowy i szyi, narządów zmysłu wzroku, słuchu i równowagi oraz układu nerwowego ośrodkowego i obwodowego.
Ryciny w Atlasie zostały zaopatrzone w krótkie opisy, bardzo istotne w zajęciach prosektoryjnych. Ważne są także dane dotyczące rozwoju narządów, wyjaśniające powstawanie wad wrodzonych w poszczególnych okresach rozwoju płodu. Atlas anatomii człowieka Sobotty w obecnej postaci ma motywować studentki i studentów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach prosektoryjnych, zwłaszcza do dedukcji i samodzielnego pogłębiania wiedzy medycznej tzw. przyczynowo-skutkowej, opartej na łączeniu podstaw anatomiczno-fizjologicznych z dalszym wnioskowaniem klinicznym, a przez to zwrócenia większej uwagi na aspekty praktyczne w trakcie studiowania medycyny. Pragniemy jednocześnie stwierdzić, iż mimo zawartych w Atlasie opisów morfologii ciała ludzkiego, nie może on całkowicie zastąpić podręczników anatomii. Atlas anatomii człowieka jest niezmiernie przydatny w studiowaniu przedmiotu, ponieważ ułatwia zrozumienie budowy i topografii narządów oraz przebiegu naczyń i nerwów. Jesteśmy przekonani, iż przygotowane obecnie edycje Atlasu Sobotty, w wersjach nazewniczych polsko-łacińskiej oraz polsko-angielskiej, staną się wartościową pomocą w studiowaniu anatomii, a także w praktyce klinicznej, szczególnie w specjalnościach zabiegowych.
Z Przedmowy
Kazimierz S. Jędrzejewski
Michał Polguj
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?