W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Alergiczny nieżyt nosa. 50 pytań i odpowiedzi
Autor: Agnieszka Lipiec, Piotr Rapiejko
Nowe wydanie książki zostało napisane z myślą o lekarzach rodzinnych i farmaceutach, których rozległa wiedza musi obejmować wszystkie choroby. Alergiczny nieżyt nosa, mimo, że dotyka ponad 1/4 populacji Polski, to tylko jedno z bardzo wielu schorzeń, których leczeniem zajmuje się lekarz rodzinny. Książka w większości opiera się na wiadomościach praktycznych, a w mniejszym stopniu na rozważaniach teoretycznych. Została napisana w przyjaznej dla odbiorcy formie pytań i odpowiedzi. Wiedza, którą zawiera, jest sumą doświadczeń i umiejętności Autorów zdobytych podczas 30 lat pracy z chorymi na alergiczny nieżyt nosa, a jego celem było zebranie i usystematyzowanie pytań, jakie najczęściej zadają lekarze rodzinni w czasie wykładów, szkoleń i konferencji.
Praktyczna okulistyka dziecięca to atlas i podręcznik kierowany do lekarzy okulistów, studentów medycyny, lekarzy medycyny rodzinnej, personelu zaangażowanego zawodowo w opiekę okulistyczną dzieci.
Format atlasu powyżej A-4 został dobrany tak, aby jak najlepiej przybliżyć fotografie jednostek chorobowych i obrazy badań diagnostycznych.
Drugie wydanie poprawione
Recenzje:
Dr hab. n. med. Wojciech Hautz
Kierownik Kliniki Okulistyki Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Podręcznik Anny Gotz-Więckowskiej oraz Marty Pawlak ułatwi zdobywanie wiedzy na temat tej dodatkowej umięjetności lekarzom rezydentom, lekarzom okulistom stawiającym pierwsze kroki w tej dziedzinie, a także pogłębienie wiedzy doświadczonym okulistom dziecięcym. Autorkom pracy gratuluję, a podręcznik gorąco polecam!
**************
Prof. dr hab. n. med. Maciej Krawczyński
Specjalista okulistyki i genetyki klinicznejUniwersytet Medyczny w Poznaniu
Praktyczna okulistyka dziecięca jest to dzieło oryginalne, wypełniające istniejąca w tym zakresie lukę w piśmiennictwie polskojęzycznym. Będzie ono bardzo przydatne dla polskich lekarzy-okulistów, zwłaszcza tych którzy rzadko spotykają się z pacjentami wieku rozwojowym. Niezwykłym walorem podręcznika jest bogata, kolorowa dokumentacja fotograficzna oraz doskonała organizacja tekstu i szata graficzna, które ułatwiają dostęp do poszukiwanej tematyki.
Jestem przekonany, że dzieło to w pełni zasługuje, aby rozpowszechniać je w polskich bibliotekach uniwersyteckich i klinikach okulistycznych oraz umieścić na liście zalecanego podręcznika dla studentów medycyny oraz lekarzy specjalizujących się w zakresie okulistyki.
W ręce czytelników oddajemy niezwykle ciekawą monografię autorstwa wybitnego logopedy prof. Zbigniewa Tarkowskiego. Jest to pierwsza publikacja na polskim rynku, w której psychogenne zaburzenia mowy zostały kompleksowo omówione i porównane w wymiarze teoretycznym, diagnostycznym i terapeutycznym. Książka przedstawia kilka nowatorskich koncepcji oraz opisuje autorskie metody diagnozy i terapii użyteczne w praktyce. Porusza również drażliwe, bardzo ważne zagadnienia takie jak problem nieudanych terapii. W monografii przedstawiono istotę psychogennych zaburzeń mowy, wyjaśniono naturę psychogennego jąkania, mutyzmu, giełkotu, afonii oraz opóźnionego rozwoju mowy. Omówiono zagadnienia związane z procesem diagnozowania psychogennych zaburzeń mowy w ujęciu międzynarodowych klasyfikacji DSM-5, ICD-11 oraz w podejściu systemowym. Autor przedstawił również różne strategie terapii, w tym metody autorskie takie jak psychoedukacja filmowa czy filmoterapia. Publikacja jest adresowana do psychologów, logopedów, lekarzy (psychiatrów, neurologów, pediatrów) i terapeutów.
Donna Jackson Nakazawa przedstawia historię mikroskopijnej komórki mózgowej, mikrogleju, która, choć jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, wciąż pozostaje niedoceniona. Autorka odkrywa tajemnice medycyny i inspiruje do refleksji nad siłą ludzkiego umysłu. Poznaj historię, która zmienia oblicze współczesnej nauki! Ta książka to fascynujące przedstawienie nowej nauki, które zmienia dotychczasowe rozumienie wielu schorzeń, od depresji i lęku po chorobę Alzheimera i przewlekły ból. Dementuje ona, tak powszechny, podział na umysł i ciało. Jest przypomnieniem, że duża część fizjologii człowieka nadal pozostaje tajemnicą.Maya Dusenbery, autorka Doing Harm
Padaczka. Vademecum neurologa to unikatowe kompendium wiedzy łączące najnowsze doniesienia naukowe z bogatym doświadczeniem klinicznym autorów. Redakcję naukową monografii objęła dr hab. n. med. Magdalena Bosak, prof. UJ, wybitna specjalistka w dziedzinie epileptologii. Publikacja zawiera zwięzłe opracowania wiodących polskich ekspertów poruszające kluczowe kwestie związane z diagnostyką i terapią chorych na padaczkę wraz z zestawieniem najważniejszych rekomendacji i zaleceń towarzystw. Jest to bardzo praktyczny, esencjonalny przewodnik będący wsparciem dla lekarzy przy podejmowaniu decyzji – szczególnie na temat diagnostyki i terapii schorzenia. Na poszczególnych stronach pojawiają się konkretne pytania z codziennej praktyki, za którymi stoją jasno sformułowane odpowiedzi i wskazówki dotyczące postępowania w poszczególnych sytuacjach. Pod lupą staje m.in. napad padaczkowy i już na wstępie pojawia się pytanie – czy w istocie był to napad padaczkowy? A jeśli tak, to czy był to napad padaczkowy prowokowany czy nieprowokowany? Idziemy dalej i pytamy – czy był on pierwszym napadem? A jeśli tak, to jakie powinno być dalsze postępowanie i leczenie? Takim schematem, krok po kroku, poprzez poszczególne części monografii, Czytelnik jest wprowadzany w tematykę związaną z padaczką – począwszy od wyjaśnienia etiologii choroby, poprzez najnowsze metody diagnostyczno-terapeutyczne padaczki, aż po najważniejsze zalecenia i wytyczne towarzystw. Ważne miejsce w publikacji zajmuje odrębny rozdział poświęcony społecznym aspektom padaczki. Dzisiaj już wiemy, że chorzy z dobrze kontrolowaną padaczką mają szansę na normalne życie – co należy zrobić, aby taki efekt uzyskać? Odpowiedź znajduje się na łamach monografii. Tematyka poruszana w publikacji: Najważniejsze fakty dotyczące etiologii i epidemiologii padaczki Diagnostyka różnicowa padaczki – nowe możliwości techniczne i najważniejsze informacje Najczęstsze zespoły padaczkowe u dorosłych Jak skutecznie rozpocząć i zakończyć leczenie – pacjent po pierwszym napadzie padaczki na SOR-ze Stany nagłe w padaczce Kobieta i padaczka – specyfika terapii Społeczne aspekty padaczki – najważniejsze rekomendacje i zalecenia dla pacjenta To trzeba wiedzieć – rekomendacje i zalecenia towarzystw. Zestawienie najważniejszych informacji – bullet point Publikacja została przygotowana z myślą o lekarzach neurologach, rezydentach i wszystkich specjalistach zaangażowanych w proces diagnostyki oraz terapii padaczki. Dzięki kompleksowemu podejściu do tematu, przejrzystej strukturze oraz licznym wskazówkom praktycznym gwarantujemy, iż każdy Czytelnik znajdzie tu nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale i narzędzia niezbędne w codziennej praktyce klinicznej.
Dzięki tej książce zrozumiesz, czym jest demencja, co ją wywołuje i co dzieje się w mózgu osoby chorej. Będziesz w stanie zobaczyć więcej niż tylko diagnozę oraz deficyty chorego i dostrzec w nim nie wyłącznie pacjenta, ale kogoś, kto posiada pewne atrybuty poznawcze i społeczno-emocjonalne, kto zasługuje na uwagę, szacunek, cierpliwość i miłość. Lepiej zrozumiesz sytuację takiej osoby i w związku z tym będziesz w stanie okazać jej sympatię i dostrzec, jak próbuje ona radzić sobie z wynikającą z choroby utratą funkcji poznawczych. Zrozumiesz, że demencja sama w sobie nie pozbawia nikogo na nią cierpiącego godności ani człowieczeństwa. Dowiesz się, jak rozpoznawać i wspierać te funkcje, które choremu zostały, jak się skutecznie z nim komunikować, jak wyłuskiwać „istotę” tego, co osoba z Alzheimerem próbuje przekazać. I wreszcie, być może odkryjesz, że rola towarzysza–opiekuna osoby cierpiącej na Alzheimera lub inny rodzaj otępienia może dla obu stron być źródłem satysfakcji, chociaż wspólne życie z taką osobą z pewnością nie jest łatwe. Nasz stosunek do osób z Alzheimerem i innymi chorobami otępiennymi jest wyznacznikiem naszego człowieczeństwa i tego, jak owo człowieczeństwo może się jeszcze pogłębiać. W kontaktach ze mną osoby ze zdiagnozowaną chorobą Alzheimera i innymi rodzajami otępienia oraz ich opiekunowie wykazują niesamowitą odwagę, życzliwość, wrażliwość i szczodrość, które wzbogacają moje życie. Mam nadzieję, że ta książka i ich historie wzbogacą również ciebie. Z tekstu
Publikacja zawiera opis nowoczesnej diagnostyki i postępowania farmakologicznego w chorobach otorynolaryngologicznych. Książka składa się z części ogólnej, dotyczącej podstawowych zagadnień związanych z farmakologią i farmakoterapią oraz szczegółowej, zawierającej nowoczesną diagnostykę i leczenie farmakologiczne chorób otorynolaryngologicznych. Szczególną uwagę zwrócono na najnowsze leki i leczenie biologiczne. Wybrane jednostki chorobowe zostały opisane w sposób syntetyczny według schematu: definicja, etiologia, objawy, postępowanie diagnostyczne i lecznicze. Publikacja skierowana jest głównie do otorynolaryngologów, audiologów i foniatrów, ale także do lekarzy medycyny rodzinnej, pediatrów oraz specjalizujących się rezydentów.
„Nowa Hematologia. Najnowsze doniesienia” to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem tematyki tematów hematologicznych w serii W gabinecie lekarza specjalisty. Monografia została poświęcona nowościom oraz postępom w leczeniu różnych chorób hematologicznych. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów, podobnie jak w poprzednich wydaniach, zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Publikacja kierowana jest do hematologów pracujących w ośrodkach akademickich, w mniejszych placówkach lecznictwa stacjonarnego i ambulatoryjnego, lekarzy kształcących się w tej dziedzinie oraz specjalistów z innych obszarów, spotykających się z pacjentami wykazującymi różnorodne zaburzenia układu krwiotwórczego, limfoidalnego i hemostazy.
Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. SPIS ROZDZIAŁÓW Profil bezpieczeństwa inhibitorów kinazy Brutona w przewlekłej białaczce limfocytowej Szpiczak asymptomatyczny − czy na pewno tylko obserwacja? Nocna napadowa hemoglobinuria Powikłania endokrynologiczne napromieniania w leczeniu onkohematologicznym Polatuzumab wedotyny w leczeniu chłoniaka DLBCL Leczenie mikroangiopatii zakrzepowej Kardiotoksyczność leków hematologicznych
Stres, zmęczenie, chroniczny ból, zaburzenia emocjonalne i choroby autoimmunologiczne, depresja, stany lękowe czy niepokój. To wszystko może wynikać z zaburzonej pracy układu nerwowego. Ta książka dostarczy ci odpowiedzi na pytanie o to, jak dbać o układ nerwowy. Dowiesz się, jak działa układ nerwowy i dlaczego czasem czujesz się przytłoczony lub odcięty od emocji. Poznasz moc nerwu błędnego oraz to, jak jego aktywacja może poprawić twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zaprezentowane przez Autorkę sposoby na stres pomogą ci odzyskać spokój i energię. A porady dotyczące stylu życia wesprą prawidłową regenerację układu nerwowego. Nie musisz być bezradny wobec stresu i przeciążenia. Zresetuj swój układ nerwowy i odzyskaj spokój, zdrowie i energię!
Nowotwory dróg żółciowych należą do chorób rozpoznawanych stosunkowo rzadko zarówno w populacji polskiej, jak i światowej. Szacowana globalna zapadalność na ten nowotwór wynosi 0,3−6/100 000/rok, zaś śmiertelność 1−6/100 000/rok. Pomimo że przypadki te stanowią nie więcej niż 2% wszystkich rozpoznawanych nowotworów u człowieka, obserwowana wzrastająca zachorowalność na nowotwory dróg żółciowych wraz z towarzyszącym jej wzrostem śmiertelności stanowi ogromne wyzwanie dla nowoczesnej onkologii. Wyzwanie to jest tym większe, że nie ma charakterystycznych objawów klinicznych umożliwiających postawienie rozpoznania na wczesnym etapie zaawansowania procesu nowotworowego i wdrożenie postępowania terapeutycznego dającego nadzieję na uzyskanie długotrwałych korzyści klinicznych. Brak możliwości zastosowania leczenia chirurgicznego wynikający z miejscowego zaawansowania procesu nowotworowego lub obecności przerzutów w węzłach chłonnych czy narządach miąższowych implikuje konieczność wdrożenia terapii systemowej mającej charakter paliatywny i zmierzającej do wydłużenia czasu przeżycia chorego. Podstawę tego leczenia stanowiła chemioterapia oparta na skojarzeniu cisplatyny z gemcytabiną, ktora istotnie wpłynęła na wydłużenie czasu przeżycia wolnego od progresji choroby oraz przeżycia całkowitego u chorych otrzymujących to leczenie w I linii. Niestety skuteczność chemioterapii po progresji choroby jest bardzo ograniczona. Stąd też ogromne nadzieje wiąże się z terapiami kojarzącymi klasyczną chemioterapię z immunoterapią opartą na inhibitorach immunologicznych punktów kontrolnych, takich jak durwalumab czy pembrolizumab, pozwalających dzięki skutecznemu pobudzeniu układu immunologicznego na uzyskanie u wybranych chorych długotrwałych odpowiedzi. Ogromne nadzieje pokładane są również w nowych terapiach celowanych „nakierowanych” na zaburzenia funkcji białek IDH, FGFR2, HER2, RET, BRAF i innych wynikające z obecności mutacji w sekwencji genów je kodujących. W nowotworach dróg żółciowych mutacje te nie są uniwersalne, lecz ich częstość jest ściśle powiązana z lokalizacją guza pierwotnego. Ich wykrycie stwarza szansę na poprawę rokowania klinicznego chorych na nowotwory dróg żółciowych. Oddajemy w Państwa ręce podręcznik w zwięzły sposób przedstawiający podstawowe zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia tej grupy chorób. Mamy nadzieję, że przedstawione treści dotyczące diagnostyki radiologicznej, endoskopowej oraz objawów klinicznych pomogą w szybkim i właściwym prowadzeniu diagnostyki u Państwa chorych, a w efekcie w wykrywaniu zmian nowotworowych na etapie umożliwiającym wdrożenie leczenia chirurgicznego. Mamy również nadzieję, że przedstawiony w niniejszej książce opis zaburzeń molekularnych leżących u podłoża transformacji nowotworowej cholangiocytow przyczyni się do szerszego wykorzystania diagnostyki molekularnej oraz terapii celowanych u chorych na nowotwory dróg żółciowych.
Seria podręczników Basic and Clinical Science CourseTM(BCSC) to kompleksowe, a zarazem zwięzłe kompendium wiedzy w zakresie szeroko pojętej okulistyki.
Co roku członkowie Amerykańskiej Akademii Okulistyki (American Academy of Ophthalmology – AAO) weryfikują zawartość podręczników, wzbogacają je o wiele nowych tekstów, liczne ilustracje i materiały filmowe, zwracając szczególną uwagę na wprowadzanie uaktualnień naukowych, co pozwala okulistom na bieżąco zaznajamiać się z najnowszymi odkryciami dotyczącymi wielu podspecjalności i stosować je w swojej praktyce klinicznej.
Seria BCSC powstaje dzięki wysiłkowi i doświadczeniu ponad 90 znakomitych autorów oraz zespołu redakcyjnego AAO. Przed publikacją każdy tom oceniany jest m.in. przez członków Akademickiego Komitetu Doradczego Okulistów Praktyków ds. Nauki (Academy’s Practicing Ophthalmologists Advisory Committee for Education). Dodatkowo członkowie Europejskiej Rady Okulistyki (European Board of Ophthalmology) sprawdzają tekst pod względem różnic między amerykańską a europejską praktyką okulistyczną.
Jedna książka – wiele odpowiedzi na kluczowe pytania kliniczne!
Czy w swojej codziennej praktyce spotykasz się z trudnymi przypadkami okulistycznymi? Szukasz książki, która w praktyczny sposób dostarczy Ci najnowszych informacji na temat diagnostyki i leczenia chorób oczu oraz pomoże w podjęciu trafnej decyzji?
W Okulistyce. Pytania i odpowiedzi znajdziesz zwięzłe i praktyczne odpowiedzi na te pytania. Dzięki przejrzystej strukturze tekstu książka będzie wsparciem w twojej codziennej pracy.
W książce znajdziesz m.in.:
wiedzę z anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu wzroku
opisy przypadków klinicznych i konkretne wskazówki postępowania – także w nagłych przypadkach oraz w urazach oka
podstawy chirurgii okulistycznej
nowoczesne metody leczenia chorób oczu – zgodne z aktualnymi wytycznymi
zagadnienia z okulistyki dziecięcej oraz onkologii okulistycznej
To obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego okulisty, który ceni sobie rzetelną wiedzę i praktyczne podejście do rozpoznawania i leczenia chorób oczu.
Niniejszy skrypt Immunologia w praktyce – kompendium do ćwiczeń laboratoryjnych z immunologii, immunoonkologii i wirusologii opracowano z myślą o studentach, którzy pragną zgłębić praktyczne aspekty szeroko pojętej immunologii, immunoonkologii i wirusologii. Laboratoria są kluczowym miejscem nauczania tych dyscyplin, co pozwala nie tylko na zrozumienie teoretycznych podstaw, ale także rozwój umiejętności technicznych, niezbędnych w pracy badawczej i klinicznej.
Każdy rozdział niniejszego kompendium zawiera starannie zaplanowane ćwiczenia, które krok po kroku prowadzą przez najbardziej kluczowe techniki stosowane w nowoczesnych laboratoriach immunologicznych i wirusologicznych. Dzięki różnorodności metod, począwszy od podstawowych badań nad morfologią i funkcjonowaniem układu odpornościowego, po zaawansowane techniki wykorzystywane w badaniach nad nowotworami i wirusami, kompendium to stanowi solidny fundament do praktycznej nauki w tych dziedzinach. Ćwiczenia zawarte w kompendium opracowano w taki sposób, aby stopniowo wprowadzać studenta w świat immunologii praktycznej.
Autorzy
„Baby Blues” to wyjątkowa publikacja przełamująca tabu wokół trudnych emocji po porodzie. Łączy historie dziesięciu kobiet z fachową wiedzą specjalistów – ginekologa, położnej, psychologa i psychiatry – oferując rzetelne wskazówki dotyczące rozpoznawania i radzenia sobie z baby blues. Dzięki uniwersalnemu przekazowi książka skierowana jest zarówno do matek, jak i ich partnerów, co poszerza grono potencjalnych odbiorców. To nie tylko poradnik, ale także wartościowa pozycja na rynku literatury parentingowej.
Wartościowe narzędzie nauki dla studentów anatomii i nauk sportowych, trenerów oraz pracowników służby zdrowia z pokrewnych dziedzin
Kompleksowy poradnik zaprojektowany tak, aby ułatwić zrozumienie funkcjonowania ciała podczas treningu Ponad 200 szczegółowych ilustracji anatomicznych
Zawiera obszerny przegląd głównych układów ciała
Dołączono 32-stronicowe repetytorium do kolorowania
Anatomia ruchu – podręcznik ćwiczeń w prosty sposób objaśnia, jak prawidłowo wykonać 50 podstawowych ćwiczeń, dostarcza wskazówek skierowanych do ćwiczących o różnych poziomach sprawności oraz uczy, w jaki sposób uniknąć urazów. Szczegółowe, wielobarwne ilustracje anatomiczne pokazują, które mięśnie biorą udział w każdym ćwiczeniu, rozróżniając mięśnie wykonujące ruch i stabilizujące. Precyzyjne wyobrażenie sobie, które mięśnie są aktywne podczas różnych ćwiczeń, nie tylko poszerzy Twoją wiedzę anatomiczną i ułatwi zrozumienie funkcjonowania organizmu, ale także umożliwi poprawienie skuteczności treningu i rehabilitacji. Aby pomóc Ci zapamiętać położenie różnych mięśni i kości, Anatomia ruchu – podręcznik ćwiczeń zawiera ilustrowany przegląd głównych układów ciała oraz czarno-białe rysunkowe repetytorium, zaopatrzone w etykiety do samodzielnego wpisania nazw części układu kostno-stawowego i mięśniowego.
Wspaniale ilustrowane źródło wiedzy o ludzkim organizmie i jego funkcjonowaniu Współpraca zespołu międzynarodowych ekspertów w dziedzinie medycyny zaowocowała powstaniem tej pouczającej i przystępnej książki, szczegółowo opisującej ludzki organizm i sposób jego funkcjonowania. W podzielonym na dwie części Atlasie omówiono najpierw układy ciała – od szkieletu po skórę – a następnie obszary i części ciała – od głowy po biodra, nogi i stopy.
Słodko i zdrowo – czy to możliwe? Czy potrafisz wyobrazić sobie życie bez słodkości? To chyba niemożliwe… ale od dawna wiadomo, że cukier nie krzepi, a szkodzi. Chcesz go ograniczyć? A może już polecono ci, by go usunąć z diety? Ratunku! Jak żyć bez pysznych ciast i słodkich przekąsek? Na szczęście nie musisz z nich całkowicie rezygnować, nawet jeśli zmagasz się z nadwyżkowymi kilogramami, insulinoopornością czy cukrzycą typu 2. Dowodzą tego autorki Słodkości w insulinooporności, podkreślając, że to właściwe nawyki i umiar są fundamentem zdrowej diety. Żeby jednak uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami jedzenia słodyczy, musisz wiedzieć, kiedy i na co możesz sobie pozwolić. Autorki podpowiadają: • co robić, żeby móc korzystać ze słodkich przyjemności • jakie słodycze można bezkarnie jeść i w jakich ilościach • jak odzwyczaić się od cukru dodanego • czego używać zamiast cukru W książce znajdziesz także całą masę prostych i szybkich przepisów na smakołyki, którymi będziesz mogła się delektować bez poczucia winy. Zajadając zdrowe (i słodkie) alternatywy dla sklepowych bomb kalorycznych, poprawisz swoje zdrowie, wysmuklisz sylwetkę i zyskasz świetne samopoczucie! Czy można chcieć czegoś więcej?
Poradnik dla pacjentów z cukrzycą, ale inny od wszystkich dotychczas powstałych. Trójka autorów na co dzień pracuje z osobami z cukrzycą i każdego dnia są oni zasypywani gradem pytań, od bardzo ogólnych, po bardzo szczegółowe, na które pacjenci nie znajdują nigdzie odpowiedzi. Starają się wyjaśnić wszystkie wątpliwości, przekazać pacjentom – a jest ich bardzo dużo (prawie 4mln) i będzie coraz więcej – niezbędną wiedzę, której jest ogrom. Czasami jest ona dla pacjentów zbyt złożona, więc autorzy postanowili przygotować zestaw wyczerpujących, ale i zwięzłych odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytania, jakie osoba z cukrzycą może mieć do dietetyczki, edukatora, pielęgniarki i lekarza. Wszystkie pytania zawarte w tej książce pochodzą od pacjentów, autorzy słyszeli je wiele razy i wiedzą, jak ważne jest udzielanie na nie pełnych i zrozumiałych odpowiedzi. Niniejsza publikacja adresowana jest do wszystkich osób żyjących z cukrzycą oraz ich bliskich, opiekunów, członków rodzin i w praktyce do wszystkich zainteresowanych tematyką diabetologiczną od strony praktycznej. Informacje, które „Życie z cukrzycą w pytaniach i odpowiedziach” przedstawiamy, dotyczą każdego typu cukrzycy i pochodzą one od każdej z autorek i autora – i z tego powodu książka powinna być interesująca dla członków zespołów terapeutycznych pracujących z osobami z cukrzycą. Zawarte w niej gotowe odpowiedzi na wiele pytań pacjentów mogą stanowić materiał do wykorzystania w codziennej pracy. Do opracowania niniejszej publikacji skłonił autorów jeszcze jeden fakt – bardzo szybki rozwój diabetologii w ostatnich latach. Żyjemy w okresie rewolucji w diagnostyce i leczeniu cukrzycy – pojawiają się nowe technologie, czyli systemy ciągłego monitorowania glikemii i osobiste pompy insulinowe, w bardzo szybkim tempie przybywa dużo nowych, bardzo skutecznych leków na cukrzycę jak flozyny, analogi GLP-1, nowe insuliny. Zmieniają się szybko poglądy naukowe na zasady żywienia – czy jeść pięć posiłków, czy trzy. Post przerywany pomaga czy szkodzi w cukrzycy? Wszyscy potrzebujemy stałych źródeł nowych i wiarygodnych informacji na temat postępu nauki w cukrzycy; postępu, z którego mogą i powinni korzystać nasi pacjenci. Mamy głęboką nadzieję, że takim źródłem stanie się niniejsza publikacja.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?