KATEGORIE [rozwiń]

Barrington Barber

Okładka książki Rysowanie dla każdego. Proste sposoby tworzenia wspaniałych dzieł wyd. 2023

39,99 zł 21,99 zł


"Rysowanie dla każdego" to przyjazny poradnik rysowania przeznaczony dla początkujących. Barrington Barber uważa, że każdy, niezależnie od poziomu swoich doświadczeń, może nauczyć się dobrze rysować. Zaczyna zatem od podstawowych informacji na temat rysowania prostych kresek, potem uczy, jak można łączyć ze sobą linie oraz jak uzyskuje się właściwy ton i proporcje. Zaleca też uważnie obserwować otoczenie, by tworzyć przekonujące i realistyczne rysunki. Książka ta powstała z myślą o zupełnych nowicjuszach oraz o tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Zobaczycie, jak wiele radości daje rysowanie! Działy omawiają: kreski i materiały, rysunek linearny, rysunek walorowy, znaczenie obserwacji, proporcje i perspektywę, kompozycję, przydatne ćwiczenia i projekty.
Okładka książki Szkoła malowania

69,99 zł 40,55 zł


Nowa książka autora bestsellerowych instruktażowych książek o sztuce, które do tej pory sprzedały się w 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Maluję od dawna, od wielu lat uczę też malarstwa i odkryłem, że nawet jeśli rezultaty naszych wysiłków nie są udane, samo nakładanie farby na papier, deskę czy płótno jest bardzo stymulujące i przyjemne. Wierzę, że każdy może malować, jeśli tylko ma na to ochotę i jest w stanie poświęcić trochę czasu na ćwiczenia”. Tak do rozpoczęcia przygody z malowaniem zachęca Barrington Barber – malarz i rysownik, autor bestsellerowych podręczników takich jak „Każdy może rysować” czy „Rysujmy jak wielcy mistrzowie”, które sprzedały się na świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. Jego najnowsza ukazująca się na polskim rynku książka „Szkoła malowania” – w łatwy i przystępny sposób wprowadza tym razem w tajniki najpopularniejszych technik malarskich. Książka przedstawia metody malowania krok po kroku oraz zawiera wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Czytelnik znajdzie tutaj niezbędną wiedzę a także praktyczne rady oraz ćwiczenia ułatwiające rozpoczęcie przygody z farbami akwarelowymi, kryjącymi (gwaszem), akrylowymi i olejnymi. Krok po kroku prześledzi kolejne etapy powstawania obrazów, doboru kolorów, czy odpowiedniej techniki kładzenia farby, zaznajomi się z praktyczną stroną powstawania portretów, pejzaży czy martwej natury, a podążając za wskazówkami autora z łatwością sam stworzy swoje pierwsze dzieła.
Okładka książki Drawing Anatomy

49,00 zł 39,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dynamic and engaging, the human figure is an enduringly popular subject for artists, presenting constant challenges and many rewards. This comprehensive anatomy book covers everything you need to know to make accurate, convincing drawings of the figure. It shows the bone structure, muscle layers, and surface views of every part of the human body, as well as looking at how master artists have approached figures of all types. Topics include life drawing, the body in movement and clothing figures, and step-by-step projects show how you can apply anatomical knowledge to create successful drawings. Learn how to: * Portray muscle and bone structures that show at the skin's surface * Identify the muscles behind facial expressions * Draw a portrait step by step * Make convincing drawings of the body in movement * Create successful figure compositions
Okładka książki Drawing Portraits: A Practical Course for Artists

49,00 zł 39,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

A portrait can reveal the likeness, personality, and even the mood of a person. In previous centuries, portraits were used to reveal someone's social standing, to manipulate the viewer's opinion of the subject, or to exaggerate and accentuate features.In Drawing Portraits, artist and teacher Barrington Barber shows you how to overcome common difficulties and introduces you to the techniques that will develop your perception of a subject.• Includes information on materials, techniques, and styles• Covers the basics of proportions, facial expressions, and poses• Teaches the art of group and animal portraits and caricatures• Contains step-by-step drawings and exercises to practise
Okładka książki Drawing Anatomy

49,00 zł 39,67 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

The ability to draw the human figure well is the sign of a good artist. So it is vital to appreciate the body's characteristics and how they influence posture and expression. Drawing Anatomy provides all the information you need to produce the most accurate representations of people.In Drawing Anatomy, teacher and artist Barrington Barber begins his exploration of this area of art by explaining what the body is made of and then reviews each section of the human figure in detail in separate chapters.• Includes information on Latin anatomical names and how they describe different parts of the body• Explains how the body changes with age• Teaches how features such as eyes and mouths can vary• Reveals how to portray the body in motion
Okładka książki RYSOWANIE DLA KAŻDEGO PROSTE SPOSOBY TWORZENIA WSPANIAŁYCH DZIEŁ

39,99 zł 21,99 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rysowanie dla każdego"" to przyjazny poradnik rysowania przeznaczony dla początkujących. Barrington Barber uważa, że każdy, niezależnie od poziomu swoich doświadczeń, może nauczyć się dobrze rysować. Zaczyna zatem od podstawowych informacji na temat rysowania prostych kresek, potem uczy, jak można łączyć ze sobą linie oraz jak uzyskuje się właściwy ton i proporcje. Zaleca też uważnie obserwować otoczenie, by tworzyć przekonujące i realistyczne rysunki. Książka ta powstała z myślą o zupełnych nowicjuszach oraz o tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Zobaczycie, jak wiele radości daje rysowanie! Działy omawiają: kreski i materiały, rysunek linearny, rysunek walorowy, znaczenie obserwacji, proporcje i perspektywę, kompozycję, przydatne ćwiczenia i projekty.
Okładka książki Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs

49,00 zł 29,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W tej książce zawiera się suma doświadczeń autora, który całe życie poświęcił twórczości oraz kształceniu studentów szkół artystycznych. Większość ćwiczeń, jakie autor prezentuje, to sprawdzone sposoby doskonalenia, które stosowane były przez artystów na przestrzeni wieków.Książka omawia materiały i przyrządy jakie są potrzebne do rysowania i wyjaśnia, jak należy ich używać, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty. Pokazuje szereg ćwiczeń pomagających usprawnić synchronizację ręki i oka. Wymagają one treningu to konieczne, aby naprawdę dobrze rysować.Autor kładzie nacisk na umiejętność patrzenia i na weryfikowanie tej umiejętności obiektywnymi metodami. Wprowadzenie ucznia w te metody, to jedno z głównych zadań tego podręcznika.Barber pokazuje jak rysować najróżniejsze przedmioty, począwszy od całkiem małych, takich jak pineski czy zapałki, aż po wielkie jak drapacze chmur. Uczy jak rysować rośliny, kwiaty, kamienie i góry. Mierzy się z żywiołami: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą, nawet z przestrzenią kosmiczną. Później przechodzi do postaci ludzkiej. Przygląda się ludzkim twarzom oraz poszczególnym elementom ciała i uczy składać je w wyrazistą całość.Sztuki rysowania nie można nauczyć się w ciągu jednej nocy, jednak jeżeli krok po kroku przejdzie się wszystkie ćwiczenia znajdujące się w tej książce i będzie się regularnie ćwiczyć, znaczące postępy są zagwarantowane. Podręcznik Barbera daje solidne podstawy sztuki rysunku. To niezastąpione źródło wiedzy dla każdego, kto pragnie wstąpić na trudną, lecz zapewniającą niezwykłą satysfakcję drogę sztuki i stać się artystą.
Okładka książki Podstawy rysunku. Profesjonalny kurs...

29,40 zł 16,17 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W książce zostały zawarte bardzo bogate i różnorodne przykłady ćwiczeń rysunkowych pozwalających na doskonalenie umiejętności oparte na różnych tematach - martwą naturę, rośliny, pejzaż, zwierzęta, postać ludzką, portret - uzupełnione o informacje dotyczące różnych technik rysunkowych, zasad perspektywy i budowy kompozycji.
Okładka książki Podstawy rysowania pejzażu

29,90 zł 20,30 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Przez stulecia pejzaż działał inspirująco na wyobraźnię artystów. Wiele przepięknych dzieł sztuki należy do tego gatunku. Artystów a matorów może onieśmielać szeroki zakres tego tematu. Autor rozwiewa ich wątpliwości i pokazuje, że wbrew pozorom jest to temat łatwi ejszy, niż można by sądzić. Książka umożliwia zapoznanie się z najważniejszymi aspektami sztuki malowania pejzaży. Praktyczne rady i ćwiczenia pokazane na 350 ilustracjach, pomagają rozwijać i doskonalić umiejętności rysunkowe. Poznamy historię pejzażu, dowiemy si ę jak operować przestrzenią, jaka jest struktura i anatomia pejzażu oraz jakie materiały są potrzebne i jak ich używać. A więc śmiał o do dzieła!
Okładka książki Nauka rysowania bez tajemnic

25,00 zł 13,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autor bestsellerów poświęconych nauce rysowania przedstawia interesujące propozycje ćwiczeń rysunkowych, od kompozycji martwej natury po pejzaż i portret. Znakomita, prosta metoda nauki zaproponowana przez autora umożliwia szybkie opanowanie technik rysunku artystycznego, czego efektem są nie tylko interesujące i piękne prace, lecz także satysfakcja i duma z osiągniętego rezultatu. Ćwiczenia zawarte w książce nie uczą naśladownictwa, lecz wypracowania indywidualnego stylu.
Okładka książki Wielki kurs rysowania

49,90 zł 27,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Uczy osoby początkujące i średnio zaawansowane rysowania z natury: postaci ludzkiej, pejzażu, martwej natury i zwierząt. Autorzy - doświadczeni artyści zdradzają amatorom tajniki warsztatu rysownika: - patrzenia na obiekt - wydobywania jego charakterystycznych cech - budowania perspektywy - uwzględniania źródła światła - cieniowania - oddawania faktury przedmiotu
Okładka książki Każdy może rysować

39,90 zł 24,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Barrington Barber, autor tego przyjaznego podręcznika rysowania uważa, że każdy, niezależnie od poziomu swoich doświadczeń może nauczyć się rysować. Zaczyna zatem od podstawowych informacji na temat stawiania znaków, a potem czy, jak można łączyć ze sobą linie oraz jak uzyskuje się właściwy ton i proporcje. Artysta ten zaleca też uważnie obserwować otoczenie, by tworzyć przekonujące i realistyczne rysunki. Książka ta powstała z myślą o zupełnych nowicjuszach oraz o tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności. Zobaczycie, że rysowanie może dać wiele radości ! Działy obejmują: kreski i materiały , rysunek linearny , rysunek walorowy, znaczenie obserwacji, proporcje i perspektywa , kompozycja a także przydatne ćwiczenia i przedsięwzięcia.
Okładka książki Rysowanie. Klasa mistrzowska

47,50 zł 32,59 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Barrington Barber to znany artysta i autor bestsellerów poświęconych nauce rysowania i malowania. Napisał książkę niezbędną zarówno dla amatorów sztuk plastycznych, jak i dla osób zawodów związanych z tą dziedziną. W swojej książce wykorzystał doświadczenie i wiadomości do pokazania, jak rysować zjawiska, ludzi i przedmioty, z którymi stykamy się na co dzień, oraz jak przedstawić to, co nas otacza: domy, ogrody, najbliższą okolicę. Proponowany przez niego cykl stosunkowo prostych ćwiczeń pozwala wyostrzyć zmysł obserwacji i pogłębić umiejętności rysunkowe. Każdy z prezentowanych w książce projektów obejmuje określony temat - od martwej natury i pejzażu po portret zbiorowy.
Okładka książki Nauka rysunku. 12 lekcji rysowania. DELTA

44,10 zł 30,40 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ta bogato ilustrowana książka zawiera przejrzysty, praktyczny i - co więcej - skuteczny kurs nauki rysunku artystycznego, opracowany przez czynnego twórcę i nauczyciela rysunku, na podstawie jego wieloletnich doświadczeń pedagogicznych i artystycznych. Publikacja, pomocna zarówno dla początkujących rysowników, jak i dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności, obejmuje, obejmuje cykl lekcji zawierających informacje teoretyczne oraz przykłady ćwiczeń praktycznych.
Okładka książki Podstawy rysowania portretu

29,40 zł 18,22 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka przybliża wszystkie etapy rysowania portretu. Omawia techniczne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy na każdym etapie, zachęcając do wysiłku i dodając odwagi przy rozwiązywaniu nieuniknionych trudności.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj