Pełna humoru historia dla każdego, kto (nie) boi się zmian.Samotny niedźwiedź polarny uwielbia swoje przewidywalne życie. Każdego dnia robi to samo - łowi ryby, śpi i je. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze coś zaskakującego. To nie bryłka lądu ani ząb, ale coś się z tego wykluwa "To mały pingwinek, ciekawe jak smakuje", myśli niedźwiedź. Co tak duży zwierzak zrobi z tym maluchem?"Świąteczna niespodzianka" to opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości. O tym, że choć życie może wywrócić się do góry nogami, to zwykle okazuje się, że nie ma się co bać i uciekać przed zmianami.
W wiosce Mikołaja trwają gorączkowe przygotowania do świąt. Elfy kończą robić ostatnie prezenty i odkurzają sanie, renifery ćwiczą starty i lądowania na dachu, a Mikołaj szykuje się do pracy. Prasuje płaszcz, pastuje buty i gdy w końcu staje przed lustrem, by poprawić fryzurę i przeczesać brodę okazuje się że brody nie ma! Jak ma być więc Mikołajem? Szybko próbuje zrobić ją sobie z tego, co ma pod ręką. Od waty z choinki po wełniane skarpety - nic się nie trzyma, a trzeba ruszać w drogę. W końcu prezenty same się nie rozdadzą. Na ratunek ruszają Mikołajowi elfy. Czy uda im się mu pomóc?Ten zabawny, rymowany picturebook przeniesie każdego czytelnika do krainy pełnej magii, nieograniczonej wyobraźni i dobroci serca.
Malowanki relaksacyjne to seria książeczek do kolorowania dla dzieci, w których piękne ilustracje i ulubione dziecięce motywy pozwalają najmłodszym wyciszyć się i zrelaksować, dostarczają kreatywnej rozrywki i pobudzają wyobraźnię. To idealna propozycja dla wszystkich dzieci, które w ramach relaksu uwielbiają kolorować. W serii Malowanki relaksacyjne ukazały się: Kolorowe Święta, Zaczarowane Święta, Wróżki, księżniczki, królewny oraz Rycerze, piraci, rajdowcy.
Kot Moneta to napisany przez Lily Murray i zilustrowany przez Becky Cameron piękny picturebook, w którym kocie ścieżki krzyżują się z obrazami mistrza. Dziecko wraz z zaczarowaną kotką Chiką wkracza w świat sztuki. Poznaje najważniejsze dzieła Claudea Moneta, a przy tym świetnie się bawi, obserwując perypetie kotki i jej właściciela. Należąca do Claudea Moneta porcelanowa kotka Chika ożywa i wyrusza na poszukiwanie przygód. Niesforny zwierzak wskakuje wprost do obrazów mistrza i sieje w nich niemałe spustoszenie. Wreszcie malarzowi udaje się złapać psotną kotkę. Czas, aby wróciła do swojej dawnej, porcelanowej postaci. Postać Chiki została zainspirowana prawdziwą porcelanową figurką kota, którą Monet dostał w prezencie. Ceramiczna kotka spędziła wiele lat zwinięta na poduszce w domu Moneta w Giverny, we Francji.
Pomysły, to czwarta książeczka z serii O Lilce i Eryku, z tekstem do wczesnej nauki czytania metodą globalną, przeznaczona dla dzieci mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą.
Lilka i Eryk znajdują znakomite zastosowanie dla przedmiotów codziennego użytku, które, gdyby nie zostały ponownie wykorzystane, powiększyłyby problem globalnego zaśmiecenia. Ta radosna kreatywność niech będzie dla nas inspiracją. Weźmy i my udział w ratowaniu świata!
„Lilka i Eryk” to seria do samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 3–8 lat. To śmieszne historyjki opatrzone krótkim i bardzo elementarnym tekstem, którego najważniejszą cechą jest to, że nie posiada znaków diakrytycznych i jest pisany dużymi, wyrazistymi literami. Czytanie tak skonstruowanego tekstu jest niezmiernie proste, albowiem te same słowa pojawiają się na kolejnych stronach, a obrazek ilustruje to, o czym traktuje treść podpisów. Nieskomplikowany tekst pod ilustracją pozwala dziecku uwierzyć w to, że SAMO przeczyta, i że czytanie wcale nie jest takie trudne.
Seria o Lilce i Eryku, to propozycja zarówno dla dzieci mieszkających w Polsce, jak i za granicą. „Tom TAM czyta sam, a TU Nina czytać zaczyna” – dopiski w rogach okładki odnoszą się do adresatów serii.
Dla dzieci mieszkających w Polsce, to doskonała lektura wspomagająca pierwszy etap codziennej nauki czytania. Dla dzieci mieszkających poza granicami kraju – z oczywistych względów niemających na co dzień styczności z polską całodzienną edukacją – to znakomita szkoła czytania w języku rodziców, dla których pytanie: Jak mam za granicą nauczyć dziecko czytać po polsku? – znajduje ostatecznie odpowiedź.
WITAJ W DŻUNGLI PEŁNEJ SNÓW!Oto wyjątkowa książka o działaniu terapeutycznym, zawierająca techniki relaksacyjne ułatwiające zasypianie. To książka do wspólnego czytania, dzięki której dzieci nauczą się przetwarzać codzienne doświadczenia, uspokajać się i wyciszać przed snem.W sześciu opowieściach dzieci towarzyszą zwierzątkom, które z różnych powodów nie mogą zasnąć. Leniwiec za bardzo się martwi. Papuga za dużo mówi i wcale nie czuje się zmęczona. Tapir zjadł zbyt wiele i boli go brzuch. Wyjec ma gonitwę myśli. Mrówka nie czuje się bezpiecznie. Zadaniem dziecka jest pomóc bohaterom w rozluźnieniu się, przez co samo będzie mogło się zrelaksować.Dzięki tym starannie dobranym i opracowanym historiom dzieci uzyskają pomoc w radzeniu sobie z typowymi trudnościami, które zaburzają spokój i utrudniają zaśnięcie.Oprócz bajek na dobranoc książka zawiera też praktyczne porady i informacje na temat snu oraz wskazówki, jak stworzyć odpowiednią atmosferę podczas głośnego czytania.Bajki napisała terapeutka i lekarka Anna Knakkergaard, która ma ogromne doświadczenie z hipnozą kliniczną jako formą leczenia dzieci i młodzieży.
Już za kilkanaście dni nadejdą najpiękniejsze święta w roku Boże Narodzenie. Dla małej Emilki tegoroczne święta z wielu względów będą inne niż wszystkie do tej pory. Dziewczynka z utęsknieniem czeka na powrót rodziców z zagranicy. Czy uda im się spełnić tę obietnicę? Emilka, jak każda dziewczynka w jej wieku, ma wiele marzeń. Jej największym pragnieniem jest piesek, który byłby jej najwierniejszym przyjacielem. Pewnego zimowego dnia dziewczynka spotyka małą, puchatą, białą niczym śnieg kuleczkę... Czy Kruszynka zostanie z Emi? Czy rodzice przyjadą na święta? Czy magia świąt zadziała i stanie się cud?
"Konik Garbusek" Piotra Jerszowa to jedna z najbardziej popularnych bajek rosyjskich z przepięknymi ilustracjami Jana Marcina Szancera. To opowieść o naiwnym, ale dzielnym i bardzo szlachetnym Iwanie, któremu niepozorny, magiczny konik garbusek pomaga pokonać liczne przeciwności losu, ożenić się z piękną księżniczką oraz zostać carem Rosji.
Cudownie zabawna, lekka, a nawet nieco filozoficzna seria powieści graficznych dla młodszych dzieci.Narwal jest beztroski, a Meduza bardzo rozsądna. Może nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak łączy ich miłość do gofrów, imprez i przygód.Poznaj Narwala i Meduzę i odkryj z nimi wielki ocean.Ben Clanton pisze o sile wyobraźni, zaletach współpracy i radości płynącej z przyjaźni, przemycając przy tym ciekawostki o podwodnym świecie.
Dwie małe wiewiórki, Henio i Hugo, są najlepszymi przyjaciółmi. Jednak, gdy nadchodzi zima, zdają sobie sprawę, że bardzo się od siebie różnią Hugo kocha śnieg, świąteczny nastrój i leżenie pod ciepłym kocem. Henio wprost przeciwnie! Od zawsze nie lubi zimy! Ale kocha Huga. Hugo też tęskni za Heniem. Pewnego dnia wiewiórki odkrywają, że spotkanie się w połowie drogi może być magiczne. Bo kiedy na zewnątrz jest zimno, najlepszy przyjaciel zawsze ogrzeje Cię swoim ciepłem.Idealna lektura nie tylko na zimę - o przyjaźni i sztuce kompromisu.
Małe, porzucone lwiątko zostaje uratowane przez Horacego i przywiezione do zoo. Jest przestraszone i bardzo samotne. Zosia ma plan, jak mu pomóc, ale to bardzo ryzykowny planAzyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.
Zosia jest zachwycona ślicznymi, małymi pandami, które dziadek Horacy przywiózł do zoo z kolejnej wyprawy! Pandy są wyjątkowe także dlatego, że są bliźniaczkami, a to w świecie pand rzadko się zdarza. Jak Zosia ma je rozróżnić? Okazuje się to prostsze niż myślała: jedna jest bardzo niegrzeczna!Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.
Zu dę daś? - pyta ważka patrząc na wystające z ziemi zielone listki. Me bim - odpowiada jej druga. Co to jest? Jakiś żart, językowa pomyłka, a może szyfr do odczytania? Carson Ellis zabiera nas na łąkę, gdzie obserwujemy zmagania jej mieszkańców z naturą jak przez powiększające szkło. Wykwintne, szczegółowe ilustracje przenoszą nas do owadziego mikrokosmosu i dzięki nim rozumiemy sens wypowiedzianych tam słów. Książka jest przetłumaczona na kilkanaście owadzich języków świata, a dzięki talentowi Michała Rusinka jej akcja toczy się także na polskiej łące! Suuuu!
Przyznajcie się: kto z was nigdy nie przyglądał się maleńkim owadom i nie zastanawiał,
o czym one ze sobą rozmawiają? I po jakiemu? Pani Carson Ellis podsłuchiwała je na tyle
długo, że nauczyła się ich języka. Owady przez nią podsłuchane posługiwały się angielską
wersją owadziego języka, którą trzeba było przetłumaczyć na wersję polską.
Pomagał mi w tym pewien żuczek, który czasami chodzi mi po ekranie komputera,
pytając Zu dę daś? I jak byście mu na to pytanie odpowiedzieli?
Michał Rusinek
Carson Ellis autorka i ilustratorka książek dla dzieci: Home (bestseller New York Times’a) Du Iz Tak? (Medal Caldecott’a w 2017), The Half Room. Zilutrowała też The Mysterious Benedict Society Trenton Lee Stewart’a, The Composer Is Dead Lemony Snicket’a. Współpracuje z magazynami The New Yorker, The New York Times. Mieszka na farmie w Oregonie (USA). // carsonellis.com
Michał Rusinek autor książek, literaturoznawca, tłumacz. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Autor książek dla dzieci, publikuje eseje, felietony o literaturze i języku. Mieszka w Krakowie. // michalrusinek.pl
Klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doylea o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. Tom 30. Po tym jak postanowił zakończyć karierę detektywa, Holmes zamieszkał w Sussex w nadziei, że nic mu tam już nie zakłóci codziennego spokoju. Gdy miejscowy nauczyciel umiera na jego oczach, Holmes nie bacząc na niebezpieczeństwo zabiera się do rozwiązania sprawy. Bez pomocy Watsona będzie musiał dociec, jak zostały zadane nietypowe rany, a następnie spośród kilku podejrzanych wyłonić sprawcę. Wygląda na to, że ta dziwna sprawa wystawi zdolności Holmesa na ciężką próbę.
Koziołek szuka Pacanowa. W tej części opisane są przygody w polskich górach i nad morzem, rejs do Afryki, podróż do Ameryki, do Nowego Jorku, pobyt wśród Indian, potem wśród poszukiwaczy złota i z powrotem w Polsce.
Książka edukacyjna CHCĘ BYĆ LOTNIKIEM autorstwa Lecha Tkaczyka, którą masz przed sobą, została napisana z myślą o ciekawych świata i kochających przygody maluchach. Jej autor – Lech Tkaczyk – zgodnie ze sprawdzoną zasadą „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje dzieci z zawodem LOTNIKA,PILOTA w serii książeczek „Poznajemy zawody”. Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, przystępnie tłumaczy, czym charakteryzuje się ten zawód,dlaczego warto uczyć się,aby zostać pilotem.Warto dodać, że bajeczka jest pięknie ilustrowana przez Tomasza Laskowskiego, co z pewnością spodoba się Twojemu młodemu odkrywcy.
O Autorze: Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Lech Tkaczyk jest autorem wielu tomików poezji. Napisał on ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych.W swoim dorobku ma już ok.100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków. Prowadzi spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Wyprodukował także trzy filmy animowane dla dzieci, które udostępnia na YouTube - Bajka o Panu Zegarze uczy dzieci posługiwania się zegarem, a dzięki bajce Mama uczy cyferek pokolenia dzieci nauczyły się liczyć. Potwierdzają to listy od rodziców. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze. Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.
Bajki rosyjskiego pisarza i poety Iwana Kryłowa (1769-1844) należą do światowego kanonu literatury dziecięcej. Od pokoleń bawią i wzruszają dzieci na całym świecie, ucząc je równocześnie odróżniać dobro od zła i z humorem rozpoznawać i potępiać postawy naganne moralnie. Lektura w klasie II
„Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Zima” to druga z czterech pór roku bogato ilustrowanej przez autora literackiej baśni fascynującej i dzieci, i rodziców. Magiczna podróż do słowiańsko-germańskiej krainy uczy o lesie i czaruje przygodą.
Sudecka Puszcza tylko z pozoru pogrążyła się w zimowym śnie. Ogołocony z liści, niemal przezroczysty las wciąż zazdrośnie skrywa swoje tajemnice. Tylko najwytrwalsi obserwatorzy dostrzegają w zamarłym krajobrazie subtelny ruch, drobny szczegół, który zdradza, że nie wszyscy posnęli pochowani w norach i kryjówkach.
Drzewa i grzyby szepczą coś nocami w języku, którego nikt nie rozumie, a zatroskane tym szeptem zwierzęta przemierzają puszczę, pokonując zastawiane przez zimę zasadzki. Próbują rozwikłać zagadkę, której istnienia mogą się tylko domyślać.
Ubierz się ciepło i zabierz z nimi w forsowną wędrówkę w głębokim śniegu. Jeżeli będziesz wytrwały, przeżyjesz niezwykłą przygodę i dowiesz się o lesie rzeczy, których nie możesz podejrzewać.
Marcin Pajdak o sobie:
Co sprawia, że jesteś, kim jesteś? Jeśli wykształcenie, to jestem urzędnikiem. Jeśli zawód – inżynierem w dziale badań i rozwoju. Jeśli rodzina – ojcem. Jeśli pasja, to zdecydowanie twórcą. Trochę malarzem i rzeźbiarzem, a trochę pisarzem.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?