Asteriks T.22 Wielka przeprawa w.2023
- ISBN: 978-83-281-6687-5
- EAN: 9788328166875
- Oprawa: Miękka
- Wydawca: Egmont
- Format: 290x215x5mm
- Język: polski
- Seria: ASTERIKS
- Liczba stron: 48
- Rok wydania: 2023
- Wysyłamy w ciągu: niedostępny
Brak ocen
17,26złCena detaliczna: 27,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,31 zł
Dwaj Galowie, których zadaniem jest noszenie na tarczy wodza Asparanoiksa zatruli się nieświeżą rybą Tak zaczyna się kolejna awantura między mieszkańcami galijskiej wioski. Brak świeżych ryb sprawia, że Asteriks i Obeliks wypływają w morze. A ponieważ nie mają żadnego doświadczenia jako rybacy - zamiast zarzucić sieć, po prostu ją wyrzucają. Potem zaczyna się sztorm i łódź bohaterów zaczyna płynąć w nieznanym kierunku. Kiedy dobija do jakiegoś lądu, Galowie są tak głodni, że zajadają się indykiem nadziewanym niedźwiedziem! Przystrojonych w pióropusze tubylców biorą za Rzymian, potem za Traków albo Kreteńczyków i usilnie starają się opowiedzieć dziwnym mieszkańcon nieznanej krainy, kim są. Kiedy jednak wódz wioski zamierza ożenić Obeliksa ze swoją córką, przyjaciele wsiadają do dziurawej łodzi i odpływają - byle dalej. Na morzu napotykają wikingów i trafiają do ich krainy - jako przedstawiciele nowego świata!