„Etiuda dla wędrowca” mająca formę dłuższej opowieści jest utrzymana w konwencji baśni dla dorosłego czytelnika. Opowiada smutny i dziwny żywot Jana Grzecha, którego największym cierpieniem jest to, że nikt go nie dostrzega. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, wychował się na wsi w biedzie, jego istnienie jest jednym z tysięcy, milionów niewartych uwagi. Jego największym marzeniem jest obdarowanie ludzi miłością. Niespodziewanie w życiu chłopaka zaczynają się dziaćdziwne rzeczy, a on sam odkrywa w sobie dar widzenia zmarłych. Jednym z duchów mających kontakt z Jaśkiem jest sam Fryderyk Chopin, którego muzyka rozbrzmiewa na kartach opowiadania.
To gorzka i trudna opowieść o ogromnej samotności i umieraniu za życia. Jak mówi jedna z postaci „śmierć jest wtedy, gdy życie upodobni się do trumny”. Jasiek żyje w takiej trumnie ‒ nie widzi celu swojej egzystencji, czuje się pominięty, bez wartości. Jego życie jednak ma wartość. Sens przychodzi do niego w dźwiękach muzyki klasycznej, która stanowi czystą radość i piękno oraz pełni rolę łącznika między światem żywych i zmarłych. Historia Jaśka uświadamia Czytelnikowi, iż w najmniej oczekiwanym momencie spaść może na nas objawienie, po co zostaliśmy powołani na świat. W chwili poddania się, zwątpienia należy rozejrzeć się wokół, aby dostrzec więcej niż szarzyznę przytłaczającej rzeczywistości. Zawsze istnieje promyk nadziei i widnieje na horyzoncie szansa na szczęście – jednak dla każdego stanowić ono będzie coś innego.
„Bilet do siebie samej” to historia Anny Litwin – nietuzinkowej, nieszablonowej, pewnej siebie kobiety, która za wszelką cenę i wbrew wszelkim przeciwnościom stara się cieszyć życiem i kształtować je na swoją modłę.
Poznajemy ją, gdy wkracza w dorosłość pełna marzeń, ambitnych planów i wiary w to, że życie to czysta karta, którą zapiszą tylko najlepsze zdarzenia. A gdy na jej drodze staje miłość – ta pierwsza, prawdziwa - Anna rozkwita i odkrywa w sobie niezwykłą kobietę. Towarzyszymy jej potem przez kolejne lata w chwilach uniesień i rozpaczy, gdy mierzy się z najtrudniejszymi moralnymi wyborami i gdy osiąga upragnioną, bezpieczną stabilizację; gdy kocha i gdy leczy serce po kolejnym nieudanym związku, robiąc wszystko, aby żyć dobrze i na własnych warunkach. Nie będzie tu happy endu, ale nie zabraknie nadziei.
Justyna Czarnecka – bydgoszczanka, miłośniczka zwierząt i społecznica, autorka książek „Pudełko czekoladek” i „Jeszcze raz…” wraca z opowieścią, która spaja wątki znane z obu wcześniejszych książek, wplecione tu w nową, wciągającą historię.
„Chcę widzieć twój uśmiech” to historia rodzinna, w której dwóch mężczyzn kocha tę samą kobietę. Zdrada, rozłąka, cierpienie, problem z alkoholem, niepewność, prawdziwa miłość i poświęcenie – to uczucia, jakie towarzyszą bohaterom, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu.
Czy ojciec i syn znajdą nitkę porozumienia? Czy Lena, po tym jak jej życie legło w gruzach, potrafi się podnieść, a może ktoś jej w tym pomoże? A Wojtek, czy już zawsze będzie ukrywać swoje uczucia i żyć ze świadomością, że zakochał się w niewłaściwej kobiecie?
Wszystkiego dowiecie się, czytając o ciepłej, zwykłej rodzinie z Lublina. Gwarantuję, że bohaterowie na długo pozostaną w Waszej pamięci, a opowieść wciągnie Was jak chrupanie chipsów.
Ta książka to zdecydowanie pozycja „dla dorosłych”, zwłaszcza tych otwartych na przełamywanie społecznych i kulturowych stereotypów.
Swinging to nowa odsłona rewolucji seksualnej i jak wszystko, co nowe i nieznane, wzbudza niezdrową sensację i liczne kontrowersje. Kim zatem są swingersi? Co sprawia, że pary, cieszące się z trwałych związków, decydują się na seksualną wymianę partnerów? Jak się odnajdują i jakie pułapki czyhają na tych, którzy odważą się na taką formę relacji seksualnych?
Autor odczarowuje świat polskich swingersów i przedstawia nam swoją drogę do ich grona, rozprawiając się z głównymi mitami i stereotypami na temat swingu. Poza pikantnymi scenami erotycznymi, dzieli się z nami codziennymi historiami ze swojego życia, nie pomijając gorących tematów z pierwszych stron gazet. Zatem poznajmy Edwina i jego świat.
„Twarze samotności” to przeplatająca się historia dwójki trzydziestolatków: Oli i Sławka, których szczęśliwe i poukładane życie rodzinne nagle się kończy. Każde z nich na swój sposób próbuje sobie poradzić z rozpaczą, tęsknotą a przede wszystkim dojmującą samotnością, wytrwale szukając nowej miłości. Jak potoczą się ich losy i czy pisany im jest happy end?
„Tak wielu ludzi żyje w samotności. Może los tak chciał? Zostałeś porzucony, wyjechałaś, dzieci o tobie zapomniały, nie zdążyłeś założyć rodziny, zostałaś oszukana, ktoś odszedł już na zawsze? To smutne, ale to samotność, która zagościła w twoim życiu. Wyjdź z domu, poszukaj bratniej duszy, nie poddawaj się, może ktoś jest jeszcze bardziej samotny niż ty…?”.
„Zanim odejdę” to oparta na faktach historia kobiety uzależnionej od alkoholu. Dziewczyna w wieku licealnym po śmierci matki pozostaje z niewydolnym społecznie i emocjonalnie ojcem alkoholikiem, który wciąga ją w swój sposób radzenia sobie z życiem ? wódkę. Alkohol szybko przejmuje kontrolę nad bohaterką, której los nie szczędzi kolejnych traum. To bardzo przejmująca i trudna historia kobiety, która bez wsparcia ze strony rodziny nie miała możliwości rozwinąć i prowadzić normalnego życia. Pokazuje, jak czynniki społeczne i rodzinne determinują nasze życie.
Anna Piotrowska – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na której zdobyła licencjat z administracji samorządowej, oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którą ukończyła z tytułem magistra zarządzania i inżynierii produkcji o specjalności zarządzanie jakością. Od wielu lat pracuje jako redaktor gazety lokalnej, na łamach której ukazują się jej artykuły przeznaczone dla młodzieży. Stara się poruszać tematy związane z problemami współczesnej młodzieży, jak również przedstawia sylwetki nadzwyczaj utalentowanych młodych ludzi. Jest również autorką książki „Bo we mnie jest lęk – moje zmagania z nerwicą”, w której przedstawiła swoją walkę z chorobą.
O czym jest ta książka?
O cudach! O czułości Nieba, o nadziei, tęsknocie i drobinkach łez... To książka – droga do miłości i spełnienia marzeń, do pokoju serca, do światła, obfitości, zaufania. Książka, która pokazuje, jak zmienia się świat wartości bohaterki pod wpływem spotkania Pana Jezusa i jak zmienia się ona sama. Wreszcie książka, która uchyla zakładkę nieba, żebyśmy mogli zobaczyć, jak bardzo jesteśmy przez Pana Boga kochani i jak musimy być uważni, aby dostrzegać znaki…
To druga część mojej niebiańskiej trylogii w skład której wchodzą: Bóg daje znaki (Wyd. KOS) – książka, która jest sprawdzonym przepisem, co zrobić, żeby marzenia się spełniły i zawiera przekazy oraz Peonie od Boga i Pocałunek Nieba, książka przedstawiająca cuda w życiu bohaterki, które zapierają dech w piersiach i wydarzyły się naprawdę”.
Kinga Plisko
MIŁOŚĆ NIE ZAWSZE JEST ŁATWA, ZWŁASZCZA JEŚLI CHODZI O DILERA KOKAINY.
Emma i niewidoma Anna od lat mieszkają i pracują w Madrycie, gdzie Anna usiłuje też odnaleźć dawno zaginionego ojca. Pewnego dnia przyjaciółki nawiązują romans z przystojnymi Hiszpanami – Diego i Mateo – nie zdając sobie sprawy z tego, z kim tak naprawdę mają do czynienia. Gdy interesy mężczyzn się komplikują, a ich wspólnicy postanawiają się zemścić, dziewczynom zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Ale czy na pewno chodzi tylko o zemstę? Czy uczucia Anny i Emmy przetrwają, gdy na światło dzienne wyjdzie prawda o ich partnerach? I czy miłość może odmienić każdego?
Laura Jaśkiewicz mieszka w Norwegii, ale urodziła się i wychowała w Polsce. Książki – ich pisanie, jak i czytanie – są jej największą pasją i towarzyszą jej od najmłodszych lat. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w wieku 7 lat od tworzenia tekstów piosenek i krótkich opowiadań, aż w końcu powstała trylogia „White roses”, której pierwszą częścią jest „Chłopak z kokainą”.
„Wspomnienia 1937-1944” Ireny Łucyk to niezwykłe świadectwo czasów poprzedzających wybuch II wojny światowej i lat okupacji; opis codziennego życia w zderzeniu z wielką historią – wybuchem wojny, wkroczeniem sowietów, hitlerowskiej okupacji – widzianego oczami młodej kobiety wchodzącej w dorosłość.
Irena Łucyk z domu Zaremba, urodziła się 10 lutego 1921 roku w Kępnie, dokąd to rodzina jej matki Aliny została skierowana po ewakuowaniu się z Wołynia w sierpniu 1919 roku.
W dniu 1 września 1939 roku Irena Zarembianka została mężatką. Była jeszcze uczennicą klasy maturalnej liceum im. Anny Jabłonowskiej w Białymstoku. Ślub planowany był na kilka tygodni później, ale został przyspieszony z powodu wybuchu wojny.
W połowie 1940 roku przyszło na świat pierwsze dziecko młodych małżonków. W tym czasie pojawiło się zagrożenie wywózką na Sybir. By jej uniknąć, rodzina pospiesznie opuściła miasto. Do końca wojny ukrywała się w różnych miejscowościach na terenie Białostocczyzny.
84 400 sekund mija w ciągu doby, to jest Twój czas każdego dnia i od Ciebie zależy jak go wykorzystasz.
TERAZ trwa tylko tu i teraz, nie możesz być jedną nogą w przeszłości, drugą w przyszłości, omijając to, co jest teraz. Zastanawiasz się...
Jak żyć? Co jest Twoim celem, a nie wygenerowanym społecznie pragnieniem?
Jak uwierzyć w siebie? /Jak podnieść samoocenę?
Jak być szczęśliwym?
Jak znaleźć pasje? /Jak znaleźć cel?
Jak nie tracić czasu? /Jak mieć wartościowe relacje?
Jak zostać prawdziwym przyjacielem?
Jak pokochać siebie?
Czy chcesz podnieść lub zmienić jakość swojego życia?
To tylko kilka z kluczowych pytań, na które znajdziesz odpowiedź w „TERAZ”.
Nie musisz dalej szukać, bo autorka książki przygotowała dla Ciebie zbiór 103 zadań, ułatwiających zrozumienie najistotniejszych spraw.
Grace Van Helsing nie jest typową siedemnastolatką i nie chodzi tylko o to, że od zawsze towarzyszą jej halucynacje przybierające postać bohaterów literackich i filmowych. Może dlatego decyduje się zaufać dziwnemu nieznajomemu o szafirowych demonicznych oczach i pod jego kierunkiem rozpoczyna naukę w tajemniczej Akademii SETH. Wkrótce okazuje się, że szkolenie ma przygotować ją do roli strażniczki prawdziwego wampira, i to nie byle kogo, bo samego księcia i następcy tronu. Po co wampirom strażnik? Kim są Wyklęci i tajemniczy przodek Grace? A przede wszystkim kim tak naprawdę jest Grace i jaką rolę ma do odegrania w tym niezwykłym świecie, o którego istnieniu ludzie nie mają pojęcia…
Przybysz, wciąż zgięty, odchrząknął, a kiedy przemówił, jego głos zabrzmiał mniej przyjemnie niż poprzednio.
– Przydzielili mu strażniczkę. Akademia wraz z aktualną parą zasiadającą na tronie osobiście ją wyznaczyli.
Jasne brwi mężczyzny we fraku uniosły się odrobinę, nadając jego twarzy rozbawiony wyraz. Kącik ust powędrował nieznacznie w górę, odsłaniając długie i ostre kły.
– Ją? – podchwycił. – Strażnikiem dziedzica jest kobieta?
Ostatnie słowo powiedział ze szczególną delikatnością, bowiem pomimo że był martwy, nie stracił szacunku do tych słodkich i bardzo smacznych istot ludzkich. Sługa przytaknął gorliwie.
„O kondycji dzisiejszego społeczeństwa” to kolejna porcja rozważań filozoficznych Autora „Nihil novi sub sole” ukrywającego się od pseudonimem R.K. Yans (L’Alchimiste). W swoim piśmie polemicznym Autor porusza zagadnienia znaczenia tradycji, wiary, moralności i piękna w życiu współczesnego człowieka.
Celem omówionych w tej rozprawie szeregu tematów i zagadnień jest dążenie na drodze rozwoju do osiągnięcia i wyklarowania się „wyższego typu człowieka”, a przy tym i samego człowieczeństwa. „Wyższy typ” – aby on zaistniał, musi zaistnieć w sensie ogólnym (a nie tak, jak chciał tego chociażby Nietzsche – nic nam po tym bowiem, jak poucza nas przyroda, w takiej postaci byłby tylko wypaczeniem i wynaturzeniem jej idei i ogólnego sensu). Przyroda dąży do doskonałości jako całość, jako całość zatem i my dążmy do doskonałości.
Spis treści:
- Maciej Siuda Rzeczy w rzeczach
- Żaneta Rydzewska Czym może być wyobraźnia muzyczna? Moje pytania dotyczące wyobraźni muzycznej
- Marek Sobczyk To, co masz przed oczami
- Agnieszka Taborska Ucieczka w wyobraźnię przed powtarzalnością Historii
- Joanna Bednarek Odmiany dziwności. Wstęp do definicji i typologii weird fiction
- Bartosz Działoszyński Śliskie ścieżki wyobraźni wiktoriańskiej. "Nadchodząca rasa" Edwarda Bulwera-Lyttona kontra "Erewhon" Samuela Butlera
- Arkadiusz Żychliński Zakrzywienie. Mechanika literatury
- Marcin Gokieli Myślenie i przenikanie
- Małgorzata Koronkiewicz Wyobraźnia w praktyce
- Lektury Łukasz Kołoczek Nowe wprowadzenie do metafizyki
- Anton Marczyński O Nowym wprowadzeniu do metafizyki Łukasza Kołoczko
- Łukasz Kołoczek Semper fidelis
„Gdybym miłości nie przeżyła…” Ewy Malinowskiej to subtelna opowieść o miłości na pozór niemożliwej – o związku dwojga ludzi, których dzieli wszystko: wiek, środowisko, życiowe konieczności i wybory. Po latach przyjaźni otwierają się na uczucie i decydują się, wbrew okolicznościom, trwać przy sobie, odkrywając starą prawdę, że dopiero gdy znajdziemy swoją drugą połówkę, życie nabiera sensu, staje się pełniejsze i ciekawsze.
Ta książka nie jest przewodnikiem po świecie autyzmu, choć znajdziemy tu wiele praktycznych porad i odwołań do specjalistycznych pozycji. „Żółte przedmioty” to opowieść o tym, jak zmienia się życie rodziny, w której pojawia się dziecko ze spektrum. Od szoku jaki przeżywają rodzice, gdy słyszą diagnozę, przez mozolne godzenie codziennych obowiązków ze stymulacją jego rozwoju aż po fascynację niezwykłym światem autyka i jego pełną akceptację.
Marcelina Pyszny – urodzona w 1986 roku. Ukończyła filologię germańską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Przez siedem lat związana zawodowo z ukochanym Krakowem. Uwielbia teatr, poezję, zwierzęta, książki, Włochy, morze i jazdę samochodem. Właścicielka sześciu uroczych kotów.
Kiedy jedenastoletni Rafał wyrusza z rodziną do USA, nie przypuszcza, że czeka go prawdziwa przygoda. Tymczasem, w wyniku katastrofy lotniczej, wraz z innymi pasażerami trafia w środek amerykańskiej prerii, do zapomnianego miasteczka leżącego przy tajemniczej i opuszczonej Drodze 66. Czy w miejscu pozbawionym zasięgu i odciętym od świata ktoś ich odnajdzie? I jaką tajemnicę skrywa miejscowa stara kopalnia?
„Brak sygnału” to debiutancka książka Witolda Stefanowicza (ur. 2010), którą napisał w wieku lat jedenastu. Autor mieszka w Olsztynie, jest uczniem szkoły podstawowej, pasjonuje się lotnictwem, motoryzacją i historią. Lubi książki Edmunda Niziurskiego i jazdę na nartach.
„Pandemiczny pamiętnik pani Kasi” to bardzo osobista relacja młodej kobiety, matki i żony, z pierwszych tygodni pandemii COVID-19.
Książka stanowi zbiór luźnych przemyśleń i zapisów emocji, jakie towarzyszyły Autorce w nowej rzeczywistości, na którą nikt nas nie przygotował.
Lata 80. – kultowa dekada popu, kaset VHS i walkmanów, epoka luzu i sportowej elegancji, błyskawicznych karier i show-biznesu. W tym świecie grupa nastolatków z biednej amerykańskiej dzielnicy dostaje szansę na muzyczny debiut. Wkrótce na boysband spada wielka sława, a chłopcy muszą zmierzyć się nie tylko z rosnącą popularnością, ale i wszelkimi problemami dorastania, co okazuje się szczególnie trudne, gdy pojawia się Jenny…
Muzyka, przyjaźń, pierwsze doświadczenia seksualne i miłość… Czy jednak ta miłość okaże się prawdziwa i czy ma szanse przetrwać w brutalnym świecie show-biznesu?
Gdy w klasie Amelki pojawia się nowa dziewczynka – Iga, nie spotyka się z miłym przyjęciem ze strony rówieśników. Okazuje się również, że w małym miasteczku nikt nie zauważył przybycia nowej rodziny. Mama Amelki, zasmucona postawą córki, nie zamierza jednak przejść obojętnie…
Jaką tajemnicę skrywa rodzina Igi i jak nowa znajomość wpłynie na Amelkę?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?