„Chcę widzieć twój uśmiech” to historia rodzinna, w której dwóch mężczyzn kocha tę samą kobietę. Zdrada, rozłąka, cierpienie, problem z alkoholem, niepewność, prawdziwa miłość i poświęcenie – to uczucia, jakie towarzyszą bohaterom, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu. Czy ojciec i syn znajdą nitkę porozumienia? Czy Lena, po tym jak jej życie legło w gruzach, potrafi się podnieść, a może ktoś jej w tym pomoże? A Wojtek, czy już zawsze będzie ukrywać swoje uczucia i żyć ze świadomością, że zakochał się w niewłaściwej kobiecie? Wszystkiego dowiecie się, czytając o ciepłej, zwykłej rodzinie z Lublina. Gwarantuję, że bohaterowie na długo pozostaną w Waszej pamięci, a opowieść wciągnie Was jak chrupanie chipsów.Monika Gutek (ur. 1973 r.) – zodiakalny Wodnik. Mieszka w podlubelskiej wiosce, jest żoną i matką trójki dzieci. Na co dzień zajmuje się kosmetyką w swoim gabinecie. Lubi swoją pracę, poznawać nowych ludzi, muzykę i czytać książki. Zadebiutowała wiosną 2023 r. poruszającą książką obyczajową pt. „Twarze samotności”. Twierdzi, że ma bogate doświadczenie życiowe, a to co tworzy, klikając na klawiaturze, staje się jej pasją i daje pozytywną energię. Marzy, że na emeryturze będzie mogła zrealizować swoje szerokie plany pisarskie.
„Wspomnienia 1937-1944” Ireny Łucyk to niezwykłe świadectwo czasów poprzedzających wybuch II wojny światowej i lat okupacji; opis codziennego życia w zderzeniu z wielką historią – wybuchem wojny, wkroczeniem sowietów, hitlerowskiej okupacji – widzianego oczami młodej kobiety wchodzącej w dorosłość.
Irena Łucyk z domu Zaremba, urodziła się 10 lutego 1921 roku w Kępnie, dokąd to rodzina jej matki Aliny została skierowana po ewakuowaniu się z Wołynia w sierpniu 1919 roku.
W dniu 1 września 1939 roku Irena Zarembianka została mężatką. Była jeszcze uczennicą klasy maturalnej liceum im. Anny Jabłonowskiej w Białymstoku. Ślub planowany był na kilka tygodni później, ale został przyspieszony z powodu wybuchu wojny.
W połowie 1940 roku przyszło na świat pierwsze dziecko młodych małżonków. W tym czasie pojawiło się zagrożenie wywózką na Sybir. By jej uniknąć, rodzina pospiesznie opuściła miasto. Do końca wojny ukrywała się w różnych miejscowościach na terenie Białostocczyzny.
84 400 sekund mija w ciągu doby, to jest Twój czas każdego dnia i od Ciebie zależy jak go wykorzystasz.
TERAZ trwa tylko tu i teraz, nie możesz być jedną nogą w przeszłości, drugą w przyszłości, omijając to, co jest teraz. Zastanawiasz się...
Jak żyć? Co jest Twoim celem, a nie wygenerowanym społecznie pragnieniem?
Jak uwierzyć w siebie? /Jak podnieść samoocenę?
Jak być szczęśliwym?
Jak znaleźć pasje? /Jak znaleźć cel?
Jak nie tracić czasu? /Jak mieć wartościowe relacje?
Jak zostać prawdziwym przyjacielem?
Jak pokochać siebie?
Czy chcesz podnieść lub zmienić jakość swojego życia?
To tylko kilka z kluczowych pytań, na które znajdziesz odpowiedź w „TERAZ”.
Nie musisz dalej szukać, bo autorka książki przygotowała dla Ciebie zbiór 103 zadań, ułatwiających zrozumienie najistotniejszych spraw.
„O kondycji dzisiejszego społeczeństwa” to kolejna porcja rozważań filozoficznych Autora „Nihil novi sub sole” ukrywającego się od pseudonimem R.K. Yans (L’Alchimiste). W swoim piśmie polemicznym Autor porusza zagadnienia znaczenia tradycji, wiary, moralności i piękna w życiu współczesnego człowieka.
Celem omówionych w tej rozprawie szeregu tematów i zagadnień jest dążenie na drodze rozwoju do osiągnięcia i wyklarowania się „wyższego typu człowieka”, a przy tym i samego człowieczeństwa. „Wyższy typ” – aby on zaistniał, musi zaistnieć w sensie ogólnym (a nie tak, jak chciał tego chociażby Nietzsche – nic nam po tym bowiem, jak poucza nas przyroda, w takiej postaci byłby tylko wypaczeniem i wynaturzeniem jej idei i ogólnego sensu). Przyroda dąży do doskonałości jako całość, jako całość zatem i my dążmy do doskonałości.
„Twarze samotności” to przeplatająca się historia dwójki trzydziestolatków: Oli i Sławka, których szczęśliwe i poukładane życie rodzinne nagle się kończy. Każde z nich na swój sposób próbuje sobie poradzić z rozpaczą, tęsknotą a przede wszystkim dojmującą samotnością, wytrwale szukając nowej miłości. Jak potoczą się ich losy i czy pisany im jest happy end?
„Tak wielu ludzi żyje w samotności. Może los tak chciał? Zostałeś porzucony, wyjechałaś, dzieci o tobie zapomniały, nie zdążyłeś założyć rodziny, zostałaś oszukana, ktoś odszedł już na zawsze? To smutne, ale to samotność, która zagościła w twoim życiu. Wyjdź z domu, poszukaj bratniej duszy, nie poddawaj się, może ktoś jest jeszcze bardziej samotny niż ty…?”.
Kiedy jedenastoletni Rafał wyrusza z rodziną do USA, nie przypuszcza, że czeka go prawdziwa przygoda. Tymczasem, w wyniku katastrofy lotniczej, wraz z innymi pasażerami trafia w środek amerykańskiej prerii, do zapomnianego miasteczka leżącego przy tajemniczej i opuszczonej Drodze 66. Czy w miejscu pozbawionym zasięgu i odciętym od świata ktoś ich odnajdzie? I jaką tajemnicę skrywa miejscowa stara kopalnia?
„Brak sygnału” to debiutancka książka Witolda Stefanowicza (ur. 2010), którą napisał w wieku lat jedenastu. Autor mieszka w Olsztynie, jest uczniem szkoły podstawowej, pasjonuje się lotnictwem, motoryzacją i historią. Lubi książki Edmunda Niziurskiego i jazdę na nartach.
Gdy w klasie Amelki pojawia się nowa dziewczynka – Iga, nie spotyka się z miłym przyjęciem ze strony rówieśników. Okazuje się również, że w małym miasteczku nikt nie zauważył przybycia nowej rodziny. Mama Amelki, zasmucona postawą córki, nie zamierza jednak przejść obojętnie…
Jaką tajemnicę skrywa rodzina Igi i jak nowa znajomość wpłynie na Amelkę?
O czym jest ta książka?
O cudach! O czułości Nieba, o nadziei, tęsknocie i drobinkach łez... To książka – droga do miłości i spełnienia marzeń, do pokoju serca, do światła, obfitości, zaufania. Książka, która pokazuje, jak zmienia się świat wartości bohaterki pod wpływem spotkania Pana Jezusa i jak zmienia się ona sama. Wreszcie książka, która uchyla zakładkę nieba, żebyśmy mogli zobaczyć, jak bardzo jesteśmy przez Pana Boga kochani i jak musimy być uważni, aby dostrzegać znaki…
To druga część mojej niebiańskiej trylogii w skład której wchodzą: Bóg daje znaki (Wyd. KOS) – książka, która jest sprawdzonym przepisem, co zrobić, żeby marzenia się spełniły i zawiera przekazy oraz Peonie od Boga i Pocałunek Nieba, książka przedstawiająca cuda w życiu bohaterki, które zapierają dech w piersiach i wydarzyły się naprawdę”.
Kinga Plisko
MIŁOŚĆ NIE ZAWSZE JEST ŁATWA, ZWŁASZCZA JEŚLI CHODZI O DILERA KOKAINY.
Emma i niewidoma Anna od lat mieszkają i pracują w Madrycie, gdzie Anna usiłuje też odnaleźć dawno zaginionego ojca. Pewnego dnia przyjaciółki nawiązują romans z przystojnymi Hiszpanami – Diego i Mateo – nie zdając sobie sprawy z tego, z kim tak naprawdę mają do czynienia. Gdy interesy mężczyzn się komplikują, a ich wspólnicy postanawiają się zemścić, dziewczynom zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Ale czy na pewno chodzi tylko o zemstę? Czy uczucia Anny i Emmy przetrwają, gdy na światło dzienne wyjdzie prawda o ich partnerach? I czy miłość może odmienić każdego?
Laura Jaśkiewicz mieszka w Norwegii, ale urodziła się i wychowała w Polsce. Książki – ich pisanie, jak i czytanie – są jej największą pasją i towarzyszą jej od najmłodszych lat. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w wieku 7 lat od tworzenia tekstów piosenek i krótkich opowiadań, aż w końcu powstała trylogia „White roses”, której pierwszą częścią jest „Chłopak z kokainą”.
Grace Van Helsing nie jest typową siedemnastolatką i nie chodzi tylko o to, że od zawsze towarzyszą jej halucynacje przybierające postać bohaterów literackich i filmowych. Może dlatego decyduje się zaufać dziwnemu nieznajomemu o szafirowych demonicznych oczach i pod jego kierunkiem rozpoczyna naukę w tajemniczej Akademii SETH. Wkrótce okazuje się, że szkolenie ma przygotować ją do roli strażniczki prawdziwego wampira, i to nie byle kogo, bo samego księcia i następcy tronu. Po co wampirom strażnik? Kim są Wyklęci i tajemniczy przodek Grace? A przede wszystkim kim tak naprawdę jest Grace i jaką rolę ma do odegrania w tym niezwykłym świecie, o którego istnieniu ludzie nie mają pojęcia…
Przybysz, wciąż zgięty, odchrząknął, a kiedy przemówił, jego głos zabrzmiał mniej przyjemnie niż poprzednio.
– Przydzielili mu strażniczkę. Akademia wraz z aktualną parą zasiadającą na tronie osobiście ją wyznaczyli.
Jasne brwi mężczyzny we fraku uniosły się odrobinę, nadając jego twarzy rozbawiony wyraz. Kącik ust powędrował nieznacznie w górę, odsłaniając długie i ostre kły.
– Ją? – podchwycił. – Strażnikiem dziedzica jest kobieta?
Ostatnie słowo powiedział ze szczególną delikatnością, bowiem pomimo że był martwy, nie stracił szacunku do tych słodkich i bardzo smacznych istot ludzkich. Sługa przytaknął gorliwie.
Spis treści:
- Maciej Siuda Rzeczy w rzeczach
- Żaneta Rydzewska Czym może być wyobraźnia muzyczna? Moje pytania dotyczące wyobraźni muzycznej
- Marek Sobczyk To, co masz przed oczami
- Agnieszka Taborska Ucieczka w wyobraźnię przed powtarzalnością Historii
- Joanna Bednarek Odmiany dziwności. Wstęp do definicji i typologii weird fiction
- Bartosz Działoszyński Śliskie ścieżki wyobraźni wiktoriańskiej. "Nadchodząca rasa" Edwarda Bulwera-Lyttona kontra "Erewhon" Samuela Butlera
- Arkadiusz Żychliński Zakrzywienie. Mechanika literatury
- Marcin Gokieli Myślenie i przenikanie
- Małgorzata Koronkiewicz Wyobraźnia w praktyce
- Lektury Łukasz Kołoczek Nowe wprowadzenie do metafizyki
- Anton Marczyński O Nowym wprowadzeniu do metafizyki Łukasza Kołoczko
- Łukasz Kołoczek Semper fidelis
„Gdybym miłości nie przeżyła…” Ewy Malinowskiej to subtelna opowieść o miłości na pozór niemożliwej – o związku dwojga ludzi, których dzieli wszystko: wiek, środowisko, życiowe konieczności i wybory. Po latach przyjaźni otwierają się na uczucie i decydują się, wbrew okolicznościom, trwać przy sobie, odkrywając starą prawdę, że dopiero gdy znajdziemy swoją drugą połówkę, życie nabiera sensu, staje się pełniejsze i ciekawsze.
Ta książka nie jest przewodnikiem po świecie autyzmu, choć znajdziemy tu wiele praktycznych porad i odwołań do specjalistycznych pozycji. „Żółte przedmioty” to opowieść o tym, jak zmienia się życie rodziny, w której pojawia się dziecko ze spektrum. Od szoku jaki przeżywają rodzice, gdy słyszą diagnozę, przez mozolne godzenie codziennych obowiązków ze stymulacją jego rozwoju aż po fascynację niezwykłym światem autyka i jego pełną akceptację.
Marcelina Pyszny – urodzona w 1986 roku. Ukończyła filologię germańską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Przez siedem lat związana zawodowo z ukochanym Krakowem. Uwielbia teatr, poezję, zwierzęta, książki, Włochy, morze i jazdę samochodem. Właścicielka sześciu uroczych kotów.
„Zanim odejdę” to oparta na faktach historia kobiety uzależnionej od alkoholu. Dziewczyna w wieku licealnym po śmierci matki pozostaje z niewydolnym społecznie i emocjonalnie ojcem alkoholikiem, który wciąga ją w swój sposób radzenia sobie z życiem ? wódkę. Alkohol szybko przejmuje kontrolę nad bohaterką, której los nie szczędzi kolejnych traum. To bardzo przejmująca i trudna historia kobiety, która bez wsparcia ze strony rodziny nie miała możliwości rozwinąć i prowadzić normalnego życia. Pokazuje, jak czynniki społeczne i rodzinne determinują nasze życie.
Anna Piotrowska – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na której zdobyła licencjat z administracji samorządowej, oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, którą ukończyła z tytułem magistra zarządzania i inżynierii produkcji o specjalności zarządzanie jakością. Od wielu lat pracuje jako redaktor gazety lokalnej, na łamach której ukazują się jej artykuły przeznaczone dla młodzieży. Stara się poruszać tematy związane z problemami współczesnej młodzieży, jak również przedstawia sylwetki nadzwyczaj utalentowanych młodych ludzi. Jest również autorką książki „Bo we mnie jest lęk – moje zmagania z nerwicą”, w której przedstawiła swoją walkę z chorobą.
„Pandemiczny pamiętnik pani Kasi” to bardzo osobista relacja młodej kobiety, matki i żony, z pierwszych tygodni pandemii COVID-19.
Książka stanowi zbiór luźnych przemyśleń i zapisów emocji, jakie towarzyszyły Autorce w nowej rzeczywistości, na którą nikt nas nie przygotował.
Lata 80. – kultowa dekada popu, kaset VHS i walkmanów, epoka luzu i sportowej elegancji, błyskawicznych karier i show-biznesu. W tym świecie grupa nastolatków z biednej amerykańskiej dzielnicy dostaje szansę na muzyczny debiut. Wkrótce na boysband spada wielka sława, a chłopcy muszą zmierzyć się nie tylko z rosnącą popularnością, ale i wszelkimi problemami dorastania, co okazuje się szczególnie trudne, gdy pojawia się Jenny…
Muzyka, przyjaźń, pierwsze doświadczenia seksualne i miłość… Czy jednak ta miłość okaże się prawdziwa i czy ma szanse przetrwać w brutalnym świecie show-biznesu?
Życie mieszkańców Moabu zmienia się, gdy w ręce jednego z nich trafia tajemnicza moneta stworzona przez demony. Za jej sprawą Enoch z rodu Galandirów wyrzeka się Boga i popada w bałwochwalstwo, a w zamian zyskuje bogactwo i władzę. Moneta przekazywana z pokolenia na pokolenie zatruwa serca kolejnym władcom, którzy bez litości szerzą krwawy kult demonów w sąsiednich krajach. Gdy w małym miasteczku przychodzi na świat niezwykły chłopiec zwykłych ludzi, nikt jeszcze nie przeczuwa, ze właśnie zatliła się skierka nadziei dla świata. Czy chłopcu wystarczy odwagi, by podjąć się niebezpiecznej misji i czy znajdą się inni sprawiedliwi, którzy staną do walki u jego boku?
Główny bohater, Sławomir Muras, jest starszym oficerem na statku towarowym pływającym po Morzu Karaibskim i rozpoczyna właśnie swój ostatni kontrakt. Niespodziewanie rutynowy wyjazd zamienia się w koszmar, gdy Sławek wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem, Piotrem, zostaje uwikłany w działania gangu przemycającego narkotyki do Stanów. Co gorsza, we wszystko wplątane zostają też rodziny obu polskich marynarzy, bo kartel, aby osiągnąć cel, nie cofnie się przed niczym. Dynamiczna akcja przenosi czytelnika ze statku pływającego po Morzu Karaibskim, do Stanów, na Jamajkę i do Polski.
Ciągłe zwroty akcji i zaskakujące sytuacje nie dają pewności, czy będzie w tym wszystkim happy end.
„Czym jest religia? Czy istniała od zawsze, czy powstała w jakimś momencie dziejów? Czy istnieje Bóg? Pytania te intrygują wielu ludzi.
Aby na nie odpowiedzieć, wracamy do dawnych społeczeństw, szukając śladów wierzeń i religii. Posuwamy się krok po kroku od paleolitu, przez neolit, do starożytności. Z jej początkiem dochodzimy do rozwiniętych religii.
Co dziś wiemy o powstaniu życia? Jak wygląda starcie nauki z religią? A może dają się one pogodzić i potrzebna jest współpraca? Czy zwierzęta są podobne do nas? Czy moralność wypływa z religii?
Również o takich sprawach dowiecie się z tej książki”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?