Obcowanie z kotem to doznanie niemal metafizyczne. Są to zwierzęta wyjątkowe: piękne, pełne wdzięku, o silnym charakterze. Obdarowane miłością i otoczone opieką potrafią odwdzięczyć się jak żadne inne domowe pupile.
Książka Koty rasowe przedstawia ponad pięćdziesiąt ras, z których na pewno nie jedna podbije serce przyszłego właściciela. Oprócz szczegółowego opisu każdej rasy w książce znalazły się praktyczne porady, jak wybrać kota, jak dbać o jego zdrowie i zapewnić mu najlepsze warunki.
Bo każdy kot jest inny.
Pies może być nie tylko wiernym towarzyszem zabaw, ale również przewodnikiem lub stróżem. Został udomowiony, by pomóc człowiekowi w codziennym życiu. Jednak te udomowione czworonogi mają również swoje potrzeby, o których dobry właściciel zawsze powinien pamiętać.
Książka Psy rasowe opisuje osiemdziesiąt wybranych ras psów domowych. Opowiada, jakie cechy przodków odziedziczyli dzisiejsi przedstawiciele rasy oraz jakie mają wymagania. To znakomity przewodnik dla osób, które wybierają psa, a także nieprzebrane źródło informacji dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoich pupilach.
Historia niezwykłej przyjaźniPsy od pokoleń uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Co sprawia, że są nam aż tak bliskie? Jak to się stało, że na stałe zagościły w naszych domach i są traktowane jak członkowie rodziny? Wyjątkowa książka, która odpowie najmłodszym na te i inne pytania. Znajdą się w niej różnego rodzaju fakty i ciekawostki dotyczące gatunku, drogi ewolucji, ras i psich zawodów, historii udomowienia. "Najlepszy przyjaciel" to przepiękna historia miłości człowieka do psa i psa do człowieka. Dzięki niej dzieci dużo lepiej zrozumieją te czworonogi i staną się ich najlepszymi kumplami!
Nowy tom przezabawnych opowieści o najbardziej typowym kocie internetu i bohaterze bestsellera: "Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi".Nie ma to jak być kotem. Nie trzeba niczego musieć.Nie wszystkim się tak w życiu poszczęściło, żeby się urodzić kotem. Tacy ludzie na przykład. Ci to dopiero mieli pecha! I teraz cały czas muszą "coś zmieniać".Beata na przykład ciągle zmienia kolor sierści na głowie. Zmienia pory karmienia, zwłaszcza w miesiącu "dieta". Zmienia ubranie na noc. Przedziwne. Ale to wszystko nic w porównaniu z deklaracją, że zmieni swoje życie. Jakby zupełnie nie pomyślała, że zmiana może być także na gorsze. Bo kotem przecież nie zostanie! To doprawdy dość smutne.Będę musiał jej jakoś pomóc. W końcu to mój człowiek, a o ludzi też czasami warto się zatroszczyć. Bo kto o nią zadba? Przecież nie Pies. Ani tym bardziej ten drugi geniusz, Adrian.
Ośmioletnia Kasia Słowik uwielbia psy. Niestety nie może przygarnąć czworonożnego przyjaciela na psa kategorycznie nie zgadza się jej tata. Jednak pewnego dnia zdarza się cud. Kasia w niezwykłych okolicznościach znajduje szczeniaczka, którym musi się zaopiekować. Czy teraz uda jej się przekonać tatę, by piesek został w domu? Poza niesłychanymi przygodami Kasi i jej pupila Jacósia, znajdziecie w książce mnóstwo fachowych porad i informacji o psach. Co zrobić, by nasi czworonożni przyjaciele żyli zdrowo, długo i szczęśliwie? Jeśli kochacie swoje psy, przeczytajcie książkę i zastosujcie się do zawartych w niej wskazówek znawczyni psów doktor nauk weterynaryjnych Sybilli Berwid-Wójtowicz.
Zeszyt bystrzaka to seria książek edukacyjnych dla dzieci, w których nauka łączy się z dobrą zabawą. Każda strona to inne zadanie do wykonania! Rozwiązując je, dzieci poznają m.in. sposoby na właściwą pielęgnację i opiekę nad kotami, ich potrzeby i cechy charakterystyczne, takie jak: budowa ciała, zwyczaje i zmysły, kocie tajemnice, różnice pomiędzy opieką nad małym kociakiem i dorosłym kotem, najpopularniejsze rasy kotów.
Zeszyt bystrzaka to seria książek edukacyjnych dla dzieci, w których nauka łączy się z dobrą zabawą. Każda strona to inne zadanie do wykonania! Rozwiązując je, dzieci poznają m.in. sposoby na właściwą pielęgnację ukochanych czworonogów, ich potrzeby i cechy charakterystyczne, takie jak: budowa ciała, zwyczaje i zmysły, różnice pomiędzy opieką nad szczeniakiem i dorosłym psem, najpopularniejsze rasy psów i ich temperament.
Wybierają nas, oswajają i… tresują. Więc dlaczego to my nazywamy je naszymi pupilami, a nie na odwrót?
Choć ludzi na Ziemi jest bardzo dużo, my, koty, też mamy tutaj coś do powiedzenia. Dzięki tej książce poznasz najskuteczniejsze techniki udomowienia swojego człowieka. Spanie w jego łóżku, zajmowanie jego fotela, zmuszanie go do wielogodzinnego siedzenia w niewygodnej pozycji, wyłudzanie przekąsek czy budzenie w środku nocy… Te wszystkie niepozorne zwyczaje mają jeden cel: całkowite przejęcie władzy i zapewnienie sobie wygód do końca swych kocich dni!
Oto wyjątkowe spojrzenie na relacje kotów z ich podwładnymi – ludźmi!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dzikie czy udomowione? Ile w naszym pupilu dzikiego żbika? Jak postrzegane były koty? Przynoszą pecha czy mają jednak boskie cechy? O czym myśli kot? I czy twój kot cię kocha? – czyli życie wewnętrzne kotów. Majstersztyk natury czyli kocie ciało i zmysły - co widzi i słyszy kot, jak czuje świat wibrysami i dlaczego koty nie lubią wody, choć świetnie pływają? Niezależne, chodzące własnymi drogami, zagadkowe. A przy tym wielkie pieszczochy, przytulasy i łasuchy, przepadające za tuńczykiem i drapaniem za uszkiem. Są przy nas od dziesięciu tysięcy lat, a nigdy w pełni nie podporządkowały się człowiekowi i nie dały się całkowicie rozszyfrować. Dlaczego? Dzięki badaniom genetyków, zoologów, psychologów wiemy coraz więcej o ich pochodzeniu, ewolucji, niezwykłych możliwościach ich gibkiego ciała oraz o psychice, osobowości czy zachowaniu. “Kocie story” przedstawia historie kota od samego początku, czyli od tych pierwszych chwil tysiące lat temu, kiedy niewielkie, dzikie stworzenia podobne do żbików pojawiły się w pobliżu ludzkich gospodarstw. W wielu kulturach i wierzeniach przypisywano kotom nadprzyrodzone moce, a przynajmniej umieszczano ich wizerunki w pobliżu bogów. Nie bez powodu uważano je za towarzyszy wiedźm czy posiadaczy kilku żywotów. Jest w kotach coś demonicznego. Wiemy, że podobnie jak ludzie, mają swoje osobowości, że na różne sposoby próbują się z nami komunikować, ale my nie zawsze prawidłowo odbieramy ich sygnały. Kot, który mruczy, nie zawsze wyraża swoje zadowolenie, a nasze głaskanie czasami nie uspokaja, ale nasila frustrację. Z kotami możemy też wymieniać uśmiechy, ale nie mają one nic wspólnego z uśmiechem ludzkim - książka podpowiada, jak uśmiechać się “po kociemu”. Pokazane są problemy, jakie spotykają te zwierzęta we współczesnym świecie - na przykład życie wielkomiejskich kotów bezdomnych czy los wiejskich mruczków. Koty domowe narobiły też trochę kłopotów w miejscach, w które się dostały, a nad pewną wyspą zapanowały niepodzielnie. Koci los ma bardzo wiele obliczy. Katarzyna Burda Dziennikarka specjalizująca się w tematyce naukowej, na stałe związana z Newsweekiem. Laureatka nagrody Dziennikarze dla Klimatu. Pasjonatka nauki. Mieszka na Podlasiu z rodziną oraz dwoma psami i sześcioma kotami. Współautorka książki „Życie seksualne zwierząt”.
Pewien Anglik, który uczył się naszego języka, twierdził, że nikt nie kocha psów jak Polacy. Zapytany dlaczego, odpowiedział: "Bo macie znaki drogowe: UWAGA! PIESI!".W piątym już małym atlasie para znanych ilustratorów i autorów z wielką czułością portretuje te właśnie czworonogi. Pełne humoru opowieści o kundelkach i psach rasowych, czarujące kolaże z tkanin, kudłate figurki i subtelne akwarele powstały z zachwytu nad najwierniejszym (obok kota) przyjacielem człowieka. Osobiste historie przeplatają się tutaj z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o psiej naturze i anatomii.Psy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Często pomagają nam w pracy, a niekiedy nawet ratują życie. W zamian potrzebują tylko opieki i troski. Wiedzą o tym wszystkie dzieci, które kochają psy a pozostałe dzięki tej książce niebawem odkryją całkiem nowy świat: uśmiechniętych mordek i merdających ogonów.Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Każdy z nas choć raz w życiu napotkał na swej drodze zwierzaka potrzebującego pomocy: psa na krótkim łańcuchu... bez budy... w grzęzawisku błota... wychudzonego na szkielet... porzuconego w lesie; niedożywione i chore koty wolno bytujące; głodne bydło... w odchodach; odgłosy maltretowanego zwierzęcia... dzikie zwierzą zagubione w sidłach cywilizacji...Co wtedy robimy? Czy patrzymy na to ze smutkiem i zrezygnowaniem, mówiąc sobie, że przecież nic nie można zrobić? Czy odwracamy głowę z obojętnością, mówiąc, że to nie nasza sprawa, że nas to nie dotyczy? Czy bezskutecznie szukamy pomocy w różnych organach władzy, z coraz głębszym poczuciem frustracji i bezsilności? Do kogo się zwrócić? Gdzie szukać pomocy? Komu zgłaszać bolączki zwierzaków?Regularnie pytają mnie o to mieszkańcy różnych zakątków kraju. Tak zrodził się pomysł napisania poradnika. Mam nadzieją, że będzie pomocny.
Czy twój pies bez problemu zostaje sam w domu? A może chodzi za tobą krok w krok i wpada w panikę, gdy próbujesz wyjść? Po powrocie zastajesz ogrom zniszczeń: pogryzione buty, rozszarpane na strzępy gazety, wygrzebaną z doniczek ziemię Sąsiedzi mają dość nieustannego wycia i ujadania Jeśli zachowanie psa dezorganizuje twoje życie prywatne i zawodowe, to najwyższy czas, byś nauczył go, że chwilowa rozłąka z opiekunem to nie koniec świata. Doświadczona i wykwalifikowana trenerka Julie Naismith pomogła już setkom zdesperowanych opiekunów opanować lęk separacyjny u ich pupilów. W książce Spokojnie, zaraz wracam prezentuje skuteczny i przyjazny dla psa plan, dzięki któremu życie domowe wróci do równowagi, a pies poczuje się bezpiecznie i będzie spokojny, gdy wychodzisz z domu.W tej książce znajdziesz między innymi:program umożliwiający przeprowadzenie psa od stanu lęku do równowagi emocjonalnej,omówienie popularnych mitów szkoleniowych, które mogą pogorszyć stan psa,historie opiekunów, którym udało się odzyskać normalne życie,plany treningowe do pobrania w formie plików, linki do filmów instruktażowych i dużo, dużo więcej!Spokojnie, zaraz wracam to ratunek dla twojego znerwicowanego psa. Jeśli potrzebujesz trafnych eksperckich porad, prostych w zastosowaniu technik i oczekujesz pozytywnych rezultatów treningu, to z pewnością pokochasz poradnik Julie Naismith! Pamiętaj, twój pies może nauczyć się zostawać sam w domu!
Kot to czysta poezja - któż temu zaprzeczy? Kto kocha koty, ten uczy się dużo trudniejszej miłości do ludzi. A kochać koty i umieć o tym pięknie opowiadać to dopiero jest sztuka. A jeszcze opowiadać w języku poezji, przy tym z wyrafinowanym humorem - to największe mistrzostwo. Jest pośród nas taki mistrz, Franciszek J. Klimiek, krakowski literat, satyryk i poeta, auto kilkuset znakomitych wierszy, które podyktowały mu podobnie jak on rozkochane w kotach - Muzy.
Dlaczego koci katar może być śmiertelny? Kto jest królem anoreksji wśród zwierząt? Kim są pacjenci z pudełka? Odbierał poród alpaki, przebiegło po nim stado krów i został napadnięty przez królika. Łukasz Łebek, lekarz weterynarii i autor bloga Nie zadzieraj z weterynarzem, w fachowy, ale przystępny sposób przybliża tajniki swojej pracy. Opisuje rozmaite przypadki, z którymi zetknął się w swoim gabinecie ? od szczurów, chomików, szynszyli, przez psy, koty, a nawet udomowioną świnię czy gęś. Nie stroniąc od humoru, wyjaśnia, czego lepiej nie mówić weterynarzowi, dlaczego praca w terenie nie jest dla wszystkich i czym nie karmić naszych zwierząt, jeśli naprawdę je kochamy. Przybliża także ekonomiczny aspekt swojego zawodu oraz porusza trudne tematy eutanazji i radzenia sobie z odejściem czworonożnych przyjaciół. Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz swoje zwierzę i jego lekarza!
Zakup szczeniaka to poważna decyzja i lepiej dobrze się przygotować do jego stałej obecności w naszym domu. W tym celu wystarczy sięgnąć po profesjonalny poradnik napisany przez eksperta, który regularnie w swoim gabinecie spotyka się z opiekunami psiaków. Wie więc, że czas przewidziany w gabinecie na takie wizyty często jest zbyt krótki, żeby przekazać wszystkie informacje dotyczące potrzeb czworonoga. Daje zatem wyczerpujące omówienie wielu kwestii związanych z opieką, wychowaniem i żywieniem psa w swoim poradniku.
Z tej książki dowiesz się, jak socjalizować psiaka, jak wybierać mu pożywienie, jakie sporty z nim warto „uprawiać”. Poznasz prawdy i mity o zabezpieczeniach przeciw kleszczom oraz pasożytom. Zmierzysz się z takimi tematami jak szczepienia, choroby, sterylizacja czy czipowanie.
Ta książka będzie twoim wsparciem na każdym etapie rozwoju psiaka, świetnie sprawdzi się także jako dodatek do wyprawki dla szczeniaka, żeby każdemu hodowcy/właścicielowi uświadomić ważne kwestie związane z opieką i wychowaniem czworonoga.
Tę książkę powinien zakupić każdy przyszły opiekun psa, na długo przed pojawieniem się pupila w domu. W mojej ocenie – dopiero po zdaniu „egzaminu” z jej treści – która zawiera kompendium wiedzy na temat podstaw socjalizacji i życia z psem – można stać się pełnoprawnym opiekunem czterołapa.
Książka stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto rozważa pojawienia się nowego członka rodziny w domu, odpowiada na wiele pytań, obala mity i przedstawia czyste fakty.
?Lek. wet. Marta Boruczkowska, specjalista chorób psów i kotów oraz specjalista chorób zwierząt nieudomowionych. Specjalistyczne Centrum Weterynaryjne „Łapa na Pulsie” w Gdańsku
O autorze
Mikołaj Kołucki – od roku 2015 absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, od 2019 specjalista chorób psów i kotów. Praktyk, od wielu lat lekarz pierwszego kontaktu. Syn Dariusza Kołuckiego, hodowcy rasy Gończego Polskiego z kilkudziesięcioletnim stażem. Prywatnie właściciel dwóch psów – Akcji i Puzona – również rasy gończy polski.
Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie, czy po raz pierwszy zastanawiasz się nad przyjęciem pod swój dach psa ze schroniska, w tej książce znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Z części pierwszej dowiesz się, jak przebiega proces adopcji - poczynając od znalezienia schroniska, przez odpowiednie przygotowanie domu, po zapoznanie nowego członka rodziny z domownikami.Część druga poprowadzi cię przez proces wyboru psa, który będzie najlepiej pasował do twojego trybu i stylu życia, twoich upodobań i antypatii. Znajdziesz tam również katalog psich ras.Zdobądź praktyczne informacje, jak przygotować swój dom i czego się spodziewać w procesie adopcji psa ze schroniska. Ta książka oferuje wszystko, o czym musisz wiedzieć, by w odpowiedni sposób powitać nowego przyjaciela.Jennifer Parker jest autorką, której publikacje koncentrują się na dobrostanie zwierząt. Posiada tytuł licencjata zoologii, magistra paleoantropologii oraz dyplom studiów podyplomowych w zakresie ratowania zagrożonych gatunków. Przez blisko trzy lata pełniła funkcję starszego redaktora brytyjskiego miesięcznika weterynaryjnego "Veterinary Practice". Pod koniec 2019 roku zrezygnowała ze stanowiska, aby rozpocząć karierę jako wolny strzelec. Jej główne obszary zainteresowań to dobrostan zwierząt, ochrona przyrody i zrównoważony rozwój.
Jak zacząć bezpiecznie i komfortowo podróżować z psem?
Co zrobić, aby czerpać pełnymi garściami (i łapami) ze wspólnej wycieczki?
Czy pies też potrzebuje paszportu, żeby przekroczyć granicę?
Wyjazdy z psami wielu osobom wydają się kłopotliwe, kosztowne i stresujące. A wcale tak nie musi być!
Piotr („Podróże z Pazurem”) i Magda („Dzikość w Sercu”) dzie¬lą się swoimi doświadczeniami i udowadniają, że z psami można podróżować właściwie wszędzie i wszystkimi środkami transpor¬tu: na lądzie, morzu i w powietrzu. Piotr i Magda pokazali swoim psom kawał świata – lasy, góry, jeziora, pustynie, a nawet ocean. Teraz pokazują innym ludziom, że granice takiego podróżowania tkwią przede wszystkim w nich samych.
Dzięki tej książce będziesz w stanie przygotować się na każdy wyjazd – zarówno gdzieś blisko, jak i daleko – a podróże z psa¬mi staną się niezwykłą przygodą i przyjemnością, pozwolą zo-baczyć świat z nowej perspektywy.
Piotr Miklaszewski – magister dziennikarstwa UW, który na skutek adopcji psa zamienił się z kanapowca, materialisty i redaktora w miłośnika natury, przygód i wyznawcę antykonsumpcjonizmu. Po przemierzeniu z żoną i psem ponad 60 tysięcy kilometrów (głównie autostopem) oraz 3,5 tysiąca mil morskich jachtostopem, 37 krajów na 5 kontynentach został autorem komiksów przygodowo-edukacyjnych i edukatorem z zakresu ekologii, zmian klimatycznych i niesprawiedliwości społecznych. Z żoną Izabellą oraz psami Snupkiem i Lawą prowadzą swoje działania pod nazwą Podróże z Pazurem.
Magdalena Wilczewska – autorka bloga dzikoscwsercu.pl oraz opiekunka Fibi i Krakersa. Zwykła mawiać, że „pokazuje pieskom świat”. Wraz z nimi pokonała łącznie ponad 2 tysiące kilometrów europejskich szlaków górskich i ponad 40 tysięcy kilometrów przeróżnymi środkami transportu. W podróżowaniu ceni sobie od¬krywanie połączeń pomiędzy kiedyś a dziś. Od 2018 roku doświadczeniem dzieli się na blogu, udowadniając opiekunom psów, że przygody leżą w zasięgu ich rąk i łap.
Książka jest wyczerpującą pozycją o wychowaniu i szkoleniu psów. W kolejnych rozdziałach omówione zostały teoretyczne aspekty wychowania psa, możliwe problemy behawioralne, język psów, czyli sposób, w jaki domowe czworonogi komunikują się z ludźmi, a także jak postępować ze szczeniakiem oraz metody szkolenia.
Skoro psy rozumieją, co do nich mówimy, dlaczego nie miałyby nam odpowiedzieć? Kiedy logopedka Christina Hunger przyniosła do domu szczeniaka imieniem Stella, wpadła na pomysł, by w kontakcie z nim wykorzystać swoje doświadczenia z pracy z dziećmi, u których zdiagnozowano opóźnienia w rozwoju mowy. Chcąc pomóc małym pacjentom, Christina korzystała z urządzeń do komunikacji, tak zwanych mówików. Czy psy mogłyby komunikować się z ludźmi za pomocą podobnych urządzeń? Christina postanowiła sprawdzić swoją teorię na Stelli. „Jak Stella uczyła się mówić” to wciągająca opowieść o tajnikach międzygatunkowej komunikacji oraz inspirujący poradnik. Dzięki tej książce poznasz techniki, które każdy opiekun czy miłośnik psów może bez trudu powtórzyć, by zacząć porozumiewać się ze swoim czworonożnym przyjacielem na zupełnie innym poziomie.
„Ta książka to nie tylko poradnik nowatorskich metod komunikacji człowieka z psem. Historia Stelli pokazuje, jak głębokie potrafi być życie wewnętrzne zwierząt i jak wiele możemy się o nim jeszcze dowiedzieć. Kapitalna lektura!”
RADOSŁAW EKWIŃSKI, instruktor szkolenia psów, behawiorysta
CHRISTINA HUNGER jest dyplomowaną logopedką (MA, CCC-SLP), a zarazem pierwszą osobą, która nauczyła psa „mówić” przy użyciu sprzętu do wspomaganej komunikacji. Jest założycielką ruchu Hunger for Words, który stawia sobie za cel opracowanie narzędzi do komunikacji dla każdego, kto rozumie jakikolwiek język. Christina Hunger ukończyła studia logopedyczne na Northern Illinois University. W swojej pracy korzysta ze sprzętu do komunikacji wspomaganej i alternatywnej. W ten sposób uczy dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia rozwoju mowy i języka. Mieszka z mężem Jakiem i oczywiście ze znanym już psem imieniem Stella.
Mała encyklopedia, czyli świat pod lupą młodego badacza W tej książeczce przyjrzymy się zwierzętom domowym. Kiedy udomowiono koty? Jak dzielimy rasy psów? Skąd pochodzi królik, a skąd szynszyla? Czyją krewną jest fretka i co ma wspólnego z obrazem Leonarda da Vinci? Dlaczego małą papużkę nazywamy falistą? Jak zadbać o rybki akwariowe? Znajdziesz tu odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań. Nie zwlekaj i ruszaj w odkrywczą podróż! CZYTAJ, OGLĄDAJ I ZAPAMIĘTUJ
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?