Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Książka pomoże dokonać wyborupsiego przyjaciela spośród wielkiejliczby psów rasowych.Zawiera informacje o pochodzeniu psa,jego budowie, zmysłach, emocjach,pielęgnacji, odżywianiu, najczęstszychchorobach czy udzielaniu pierwszej pomocy.Całość wzbogacają liczne zdjęcia i tabele.
Poradnik dla właścicieli kotów, który trzymają Państwo w dłoniach, to przydatna i praktyczna książka opisująca wszystkie aspekty opieki nad kotem. Skąd najlepiej wziąć kota, jak go wybrać, jak oswoić inne zwierzęta z nowym członkiem rodziny, porady na temat żywienia, pielęgnacji, opieki nad chorym kotem, ciężarną kotką i kociętami, podstawy pierwszej pomocy w nagłych przypadkach to tylko niektóre zagadnienia poruszone w tym poradniku. Ponadto znajdą tu Państwo charakterystykę poszczególnych ras.
Zapraszamy do lektury!
Zagranicą psy i konie nazywane są wytwornie, logicznie, inteligentnie. Nazw nie czerpie się li tylko z wokabularzy zagranicznych jak u nas, a jeżeli jest to już dlaczegoś konieczne, to się je umiejętnie przystosowuje do lokalnych brzmień.
Gdy się przegląda listę naszych koni wyścigowych, rzuca się w oczy fakt, że w tej dziedzinie nic się prawie nie zmienia. Powtarzają się te same imiona nieudane – swojskie i cudaczne – zagraniczne dziwolągi, a o ile ktoś ruszy własnym konceptem, to nazwie konia conajwyżej »Stasiem«, i wogóle poza rodzimym »Huncwotem«, »Łeb w łeb«, »Jeszcze raz«, »Sama jedna« – nic dotąd nowego i lepszego nie wynaleziono! [...]
Dlatego to wydajemy »podręczną encyklopedję«, niniejszą w której zebrał Jerzy Strzemię-Janowski około dziesięciu tysięcy alfabetycznie ułożonych imion koni – oddzielnie dla klaczy i ogierów – opatrując ten spis objaśnieniem, aby każdy posiadacz konia mógł sobie łatwo i bez nakładu czasu wyszukać coś, co odpowiada jego gustom i typowi danego konia.
P. Janowski starał się czerpać jak najwięcej nazw z mównictwa polskiego, z kalendarzy słowiańskich, ze Staropolskiego Słownika, z gwar Karłowicza, z Lindego, z polskiej geografii – chociaż nie omijał także nazw, określeń, imion, używanych poza granicami Polski.
Sądzę, że język nasz jest tak bogaty, że zadowoli najbardziej wymagających właścicieli stadnin. Przekonany jestem również, że najwyższy czas, abyśmy się wyrzekli snobistycznego popisywania się angielszczyzną czy francuzczyzną, która przeinacza się nie raz w prawdziwe dziwolągi u służby stajennej, wśród szeregowców i wśród tłumów gromadzących się na torze wyścigowym.
Ze wstępu wydawcy Jana Broszkiewicza
Chihuahua powrót do techichi to próba rozwiązania genezy pochodzenia najmniejszych psów na świecie, która owiana jest wieloma tajemnicami.Za protoplastów chihuahua uznaje się nieme psy techichi, które ściśle związane były z Majami, Toltekami oraz Aztekami. Książka ukazuje dowody istnienia techichi oraz przedstawia role, jakie niewielkich rozmiarów psy pełniły w przeszłości. Szczególną funkcję odgrywały one jako ofiary rytuałów religijnych.Autorka podejmuje próbę rozwikłania sekretu pochodzenia chihuahua, nurtującej znawców i miłośników, poprzez ukazanie wielu teorii powstania rasy. Książka zawiera także informacje na temat powstania odmiany długowłosej oraz krótkowłosej.Autorka publikacji jest pedagogiem, psychologiem zwierząt oraz jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt. Jako specjalistka od rasy chihuahua, przedstawia swoją tezę na temat tego czy chihuahua należy porównywać do techichi, biorąc pod uwagę podejście współczesnego społeczeństwa do tych małych psów-zabawek?Publikacja stanowi zarys historyczny rasy chihuahua oraz wpływ pochodzenia na wzorzec tej rasy. Ciekawostkę stanowi opis rytuałów, które związane były z przodkami chihuahua.Książka przeznaczona jest dla wszystkich właścicieli oraz miłośników rasy chihuahua.
„Mruczę wewnątrz” znaczy – pomagam!
UWAGA ta książka zawiera Wielką Kocią Tajemnicę. Gotowy zamruczeć wewnątrz czytelnik znajdzie w niej opowieści małe i duże, zabawne i całkiem poważne, te trochę smutne i te optymistyczne, ale zawsze pożyteczne. Futrzakowe mądrości przekazują tu byli i obecni podopieczni Fundacji Koty z Grochowa dającej dom i opiekę tym, którzy często niezauważenie żyją obok nas i potrzebują pomocy, a nieraz również swojego człowieka. To właśnie oni mają tu swój mruczący głos i korzystają z niego, by opowiedzieć o tym, co w byciu kotem jest najważniejsze.
My już mruczymy wewnątrz, dlatego 10% z dochodu ze sprzedaży tej książki przekazujemy na działalność statutową Fundacji Koty z Grochowa.
A może i ty zamruczysz?
Lektura odpowiednia dla miłośników kotów w wieku od 3 do 199 lat
Z przewodnikiem "Drzewa - Przewodnik Collinsa" poznasz gatunki i odmiany rodzime w Europie Środkowej i Północnej, a także przywiezione z Azji i Ameryki Północnej oraz z rejonu śródziemnomorskiego.
1600 gatunków i odmian drzew rosnących w Europie.
Ponadczasowy przewodnik dendrologiczny z rysunkami!
Przyjrzyj się znakomitym rysunkom, precyzyjnie i wiernie oddającym urodę liści, kwiatów, owoców, kory, pędów i pąków. Dzięki nim bezbłędnie i bez trudu nazwiesz wszystkie drzewa.
Przeglądaj ilustracje, aż dopasujesz jedną z nich do drzewa, które chcesz rozpoznać. Opisy pomogą Ci poznać inne podobne gatunki.
Przeczytaj opis, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę, by nie pomylić się przy rozpoznawaniu.
PRZEWODNIK COLLINSA TO KLASYKA PRZYRODNICZA.
TAK WYGLĄDAJĄ DRZEWA W NATURZE!
Who is your cat really? And what can you do to make them happy?
Through this book’s series of personality quizzes, feline behaviour expert Dr Lauren Finka can help you to assess various elements of your cat’s character and understand them on a whole new level. Discover how inquisitive your cat is, by observing their reaction to new environments; find out if your cat is an extreme hunter, who will need plenty of stimulation to exercise their keen stalking instincts; or learn to what extent you have a cat’s cat, who enjoys having a little furry playmate around, or whether they'd be happier in a single-cat household. You could start to understand whether your cat is really enjoying all the attention you lavish upon it, and decipher just how happy they are. With tips and tricks for any personality type, Dr Lauren Finka will help you to meet your cat’s specific wants and needs.
Whoever your cat is, you’ll learn what makes them tick, and be a step closer to the domestic feline harmony you’ve always dreamt of.
Poznajcie Apę psa zaprzęgowego rasy alaskan husky.Psy tej rasy idealnie nadają się do zaprzęgu ciągną sanie, przewożą ludzi i towary. Apa jest jednym z najbardziej doświadczonych psów w stadzie i zawsze biegnie na czele zaprzęgu. Od niedawna dołączył do niej hałaśliwy Pekko. Apa i Pekko najbardziej lubią zimę. Wtedy czują się naprawdę potrzebne.Seria wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych psów, o których można powiedzieć, że są psami na medal!Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi osobami, są przewodnikami niewidomych, pracują w GOPR-ze, WOPR-ze lub dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.
Kim jest pies?Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak składa się głównie z noska. Wabi się różnie, najczęściej kiełbaską.Jedzenie jedzeń to jedno z ulubionych zajęć uczciwego psiska. Jego specjalnością są dania podwędzane. Poza tym preferuje radości skromne i proste. Jego nastrój podnosi się proporcjonalnie do liczby otrzymanych głasków. Do pełni szczęścia wystarczy mu, że wjedzie brzuszkiem w błotnistą kałużę albo oszczeka złowrogi słupekNie wszystkie zawiłości ludzkiej psychiki są dla psa zrozumiałe. Nie pojmuje na przykład dziwnego przywiązania emocjonalnego do obuwia. Dlatego jego człowiek musi się ciągle uczyć.Jeśli masz psa, znaczy to, że po prostu cenisz sobie kontakt z istotą milszą, subtelniejszą i zabawniejszą niż większość ludzi.
Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich?
Kto kogo udomawia?
Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji?
Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Pracując w Duke Canine Cognition Center, ośrodku akademickim zajmującym się wyłącznie psim poznaniem, na bieżąco weryfikują eksperymentalnie najróżniejsze powszechne przekonania narosłe wokół naszych najlepszych przyjaciół. Dzięki temu wreszcie raz na zawsze możemy rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”.
Jesteś przekonany, że wiesz, co twój pies chce ci powiedzieć? Dzięki tej książce przekonasz się, czy masz rację.
Psi geniusz to fantastyczna książka – dzięki niej staje się jasne, że istnieją różne rodzaje inteligencji. Wszyscy miłośnicy psów powinni ją przeczytać. – Temple Grandin, autorka książki Zwierzęta czynią nas ludźmi
To jak dotąd najlepsza na rynku pozycja omawiająca niedawną rewolucję w naszym rozumieniu psiego umysłu. A do tego jest zabawna! - Mike Tomasello, autor książki Historia naturalna ludzkiego myślenia
Urocza książka... obejmuje ogromną ilość materiału, w tym najnowsze badania dotyczące zdolności poznawczych naszych najlepszych przyjaciół. Bardzo mi się podobała i bardzo ją polecam. - Marc Bekoff, autor książki Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt
To obowiązkowa lektura dla wielbicieli psów oraz dla tych, którzy interesują się związkami psychologii i nauk społecznych z badaniami nad zachowaniem, komunikacją i szkoleniem zwierząt. – „Library Journal”
Bestseller New York Timesa
Co mówi do ciebie twój kot? Czy jego słodkie pomrukiwanie oznacza, że wyznaje ci miłość, czy właśnie planuje podbój twojego mieszkania?Może mruczeć, fukać, prychać, a nawet krzyczeć lub dać długi koncert wycia. O tak, twój kot ma wiele do powiedzenia.Susanne Schtz, profesor szwedzkiego Uniwersytetu w Lund, postanowiła zbadać kocią mowę. W swojej przełomowej książce udowadnia, że koty rozmawiają nie tylko ze sobą, ale także ze swoimi opiekunami. Dzięki jej spostrzeżeniom i wskazówkom:rozszyfrujesz mowę swojego kota;poznasz lepiej jego potrzeby: kiedy chce być w samotności lub wymaga pieszczot;zrozumiesz jego zachowanie w codziennych sytuacjach.
Niezwykłe przygody psów i koni, służących w rożnych formach mundurowych.
Podczas pracy nad książką „Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach” poznałyśmy tyle niezwykłych psów i koni, że konieczne stało się wydanie tych historii w dwóch książkach. Dlatego też już dziś pokazujemy okładkę kolejnych historii o czworonożnych bohaterach. Wyjazdów do zwierzaków było sporo. Wszystkie spotkania będą opisane w książeczce. Będzie sporo ilustracji i zdjęć. Wszystko oczywiście wydane w serii kryminalistycznej dla dzieci i młodzieży przez Wydawnictwo Naukowe Silva Rerum.
Joanna Stojer-Polańska, Lena Polańska, Maja Polańska
Wydanie czarno-białe.
Książka popularyzuje wiedzę o psach i koniach służbowych, uczy zachowań bezpiecznych.
To pasjonująca książka dla dorosłych i młodych Czytelników ze wspaniałymi ilustracjami młodych rysowniczek, a także naszej nieocenionej graficzki i artystki Eli Krenz. Każda okładka jej autorstwa zawiera pewną zagadkę rysunkową do rozwiązania – tak jest i w tej pozycji.
Niesamowite przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach – w poszukiwaniu śladów kryminalistycznych, autorzy Joanna Stojer-Polańska, Maja Polańska, Lena Polańska – to kontynuacja serii kryminalistycznej dla dzieci. Pasjonujące opowieści o tym, jak to psy i konie służbowe pomogły w odnalezieniu sprawców i rozwiązaniu zagadki kryminalnej. Także o tym, jak funkcjonariusze na czterech łapach pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa i jak bardzo są pomocni w służbach mundurowych.
Piszemy też o tym, że ci funkcjonariusze nie otrzymują państwowej emerytury, choć zwierzęta służbowe solidnie sobie na to zapracowały! A dlaczego? Tego właśnie nie wie nikt, a już najmniej wszystkie kolejne rządy, zarówno po 1989 roku, jak te będące u władzy wcześniej… Opcja polityczna nie ma tu nic do rzeczy – tu akurat wszyscy byli, niestety, wyjątkowo zgodni w bezczynności wobec emerytowanych funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. Bardzo liczymy na to, że to się kiedyś zmieni…
Publikacja recenzowana, opiniowana przez pedagoga, zootechnika oraz biologa, przydatna w edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
To pasjonująca książka dla dorosłych i młodych Czytelników ze wspaniałymi ilustracjami młodych rysowniczek, a także naszej nieocenionej graficzki i artystki Eli Krenz. Każda okładka jej autorstwa zawiera pewną zagadkę rysunkową do rozwiązania tak jest i w tej pozycji.Niesamowite przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach w poszukiwaniu śladów kryminalistycznych, autorzy Joanna Stojer-Polańska, Maja Polańska, Lena Polańska to kontynuacja serii kryminalistycznej dla dzieci. Pasjonujące opowieści o tym, jak to psy i konie służbowe pomogły w odnalezieniu sprawców i rozwiązaniu zagadki kryminalnej. Także o tym, jak funkcjonariusze na czterech łapach pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa i jak bardzo są pomocni w służbach mundurowych.Piszemy też o tym, że ci funkcjonariusze nie otrzymują państwowej emerytury, choć zwierzęta służbowe solidnie sobie na to zapracowały! A dlaczego? Tego właśnie nie wie nikt, a już najmniej wszystkie kolejne rządy, zarówno po 1989 roku, jak te będące u władzy wcześniej Opcja polityczna nie ma tu nic do rzeczy tu akurat wszyscy byli, niestety, wyjątkowo zgodni w bezczynności wobec emerytowanych funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. Bardzo liczymy na to, że to się kiedyś zmieniPublikacja recenzowana, opiniowana przez pedagoga, zootechnika oraz biologa, przydatna w edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Czy pies był pierwszym zwierzęciem udomowionym przez człowieka? Czy znasz psi alfabet?Czy wiesz, co robi pies, gdy nikogo nie ma w domu?Czy pies może jeść kości?Tego i wielu innych rzeczy o psach dowiesz się z tej książki. Wspaniały i zabawny album edukacyjny.
Polskie traktaty z XVII i początków XVIII wieku podejmujące temat budowy siedzib, gospodarowania i sztuki ogrodniczej zostały przez autorkę odczytane jako materiał do analizy kultury kolekcjonerskiej w dawnej Rzeczpospolitej. Wnioski dotyczą obiektów, które w owej epoce uznawano za cenne, godne gromadzenia i przechowywania. Książka omawia role kolekcjonera, fundatora oraz zwiedzającego, strategie eksponowania i percepcję zbiorów. Pierwsza część studium poświęcona jest dawnym rezydencjom szlacheckim: dworom i pałacom oraz pomieszczeniom, które przeznaczano w nich do prezentacji kolekcji. Druga część przedstawia rozmaite koncepcje urządzania ogrodów i ich potencjał wystawienniczy. Definiując specyfikę polskiego nowożytnego kolekcjonerstwa, autorka zwraca szczególną uwagę na wzajemne oddziaływanie sztuki i natury, związek dekoracyjności z utylitaryzmem oraz znaczenie pamięci kulturowej dla rozwoju idei prywatnych zbiorów.
„Książka będzie czytana szeroko – przez historyków architektury i architektury krajobrazu, historyków sztuki i kultury, humanistów różnych specjalności i historyków nauk biologicznych, amatorów kolekcjonerstwa i sztuki ogrodowej. Jest świetną syntezą zagadnienia ulokowanego między teorią architektoniczną, kolekcjonerstwem, dziejami obyczaju a historią i teorią ogrodów. Bardzo polecam!” prof. Antoni Ziemba.
Aleksandra Jakóbczyk-Gola to kulturoznawca, filolog i historyk sztuki. Jako kustosz dyplomowany należy do zespołu kuratorów wystawy stałej Muzeum Historii Polski. Współpracuje z Wydziałem „Artes Liberales” i Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką monografii, rozpraw i artykułów.
"How well do we really know dogs? People may enjoy thinking about them as ""man's best friend"", but what actually drives the things they do? What is going on in their fur-covered heads as they look at us with their big, expressive eyes? Raymond Coppinger and Mark Feinstein know something about these questions, and with ""How Dogs Work"", they're ready to share; this is their guide to understanding your dog and its behavior. Approaching dogs as a biological species rather than just as pets, Coppinger and Feinstein accessibly synthesize decades of research and field experiments to explain the evolutionary foundations underlying dog behaviors. They examine the central importance of the shape of dogs:how their physical body (including the genes and the brain) affects behavior, how shape interacts with the environment as animals grow, and how all of this has developed over time. Shape, they tell us, is what makes a champion sled dog or a Border collie that can successfully herd sheep. Other chapters in ""How Dogs Work"" explore such mysteries as why dogs play; whether dogs have minds, and if so what kinds of things they might know; why dogs bark; how dogs feed and forage; and the influence of the early relationship between mother and pup. Going far beyond the cozy lap dog, Coppinger and Feinstein are equally fascinated by what we can learn from the adaptations of dogs, wolves, coyotes, jackals, dingoes, and even pumas in the wild, as well as the behavior of working animals like guarding and herding dogs. We cherish dogs as family members and deeply value our lengthy companionship with them. But, isn't it time we knew more about who Fido and Trixie really are? How Dogs Work will provide some keys to unlocking the origins of many of our dogs' most common, most puzzling, and most endearing behaviors.
Content
Foreword
1. What Are Dogs Like?
2. What Makes Ethologists Tick?
3. The Shape of a Dog Is What Makes It Tick
4. The Shape of Behavior
5. The Rules of Foraging
6. Intrinsic Behavior
7. Accommodation and Behavior
8. Emergent Behavior
9. Play
10. Minding the Dog
A Last Word
Acknowledgments
References
Index"
Autorka jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce "Krytyka Kulinarna", charyzmatyczna Magda Grzebyk, odkrywa wszystkie karty, a podąża za nią niemal 400 tysięcy czytelników bloga i 170 tysięcy fanów na FB – wszyscy wymagający i chętni, by podróżować, jeść i cieszyć się życiem. Oto książka o miejscach, w które warto uciec w weekend, żeby zapomnieć o morderczym tempie. Dobrze się wyspać, pięknie wstać i zjeść śniadanie przygotowane z najlepszych, najbardziej naturalnych składników. Plus regionalne przepisy i obszerna lista lokalnych producentów. Jest tu wszystko, co w Polsce najlepsze!
Najsłynniejszy kot wśród celebrytów, największy celebryta wśród kotów
Trudno uwierzyć, że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Konwickich, przez osiemnaście lat zamieszkałym przy ulicy Górskiego w Warszawie. O jego względy zabiegali Dygat i Holoubek, w stanie wojennym dostawał zagraniczne paczki ze smakołykami, a całkiem niedawno jego życie stało się podstawą musicalu-horroru Zwierzoczłekoupiory.
„Ja się o niego troszczyłem, a on się troszczył o mnie. Jakaś jego obecność nadal trwa. I w tym nie ma żadnej bujdy".
Kultowe teksty Tadeusza Konwickiego i ilustracje Danuty Konwickiej układają się w zupełnie nową książkę, ukrytą przez Tadeusza Konwickiego w jego najsłynniejszych powieściach. Genealogię Iwana rekonstruuje prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza Ludwika Włodek, a o tym, jak Iwan sprawił, by jego biografia wreszcie ujrzała światło dzienne, opowiada córka autorów Maria Konwicka.
Tadeusz Konwicki – pisarz (autor m.in. Małej apokalipsy), scenarzysta i reżyser (m.in. filmów Ostatni dzień lata, Jak daleko stąd, jak blisko, Salto).
Danuta Konwicka – graficzka, ilustratorka książek. Żona Tadeusza Konwickiego, córka Alfreda Lenicy i siostra Jana Lenicy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Reprint oryginału z 1914 roku, na który składa się 5 różnych ksiąg o tematyce myśliwskiej: - ""Myślistwo Ptasze"" - M. Cygańskiego - 1584 r. - ""Myśliwiec"" - T. Bielawskiego - 1595 r. - ""Hippika""- K. Pieniążka - 1607 r. - ""Myślistwo z ogary"" - J. hr. Ostroroga - 1618 r. - ""Gospodarstwo jezdeckie, strzelcze i myśliwcze"" - 1690 r. Przedruk ten jest kompendium wiedzy myśliwskiej z opisami z licznymi rycinami różnych gatunków zwierząt wykorzystywane do polowania oraz tych, na które polowano. Zawarte w książce informacje objaśniają czytelnikowi różne sposoby polowania, hodowli koni, tresury psów i innych związanych z tym tematem.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?