Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Drugie wydanie książki poświęconej chorobom ryb akwariowych. Autor nie tylko podaje sposoby leczenia chorób ryb w warunkach domowych, ale przede wszystkich uczy nas jak im zapobiegać. W książce znajduje się także rozdział omawiający choroby groźne dla człowieka.
Rośliny pokojowe to naturalne filtry antysmogowe efektywnie pomagające oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Zieleń domowa potrafi dezaktywować wiele niewidocznych gołym okiem toksyn i fal emitowanych przez urządzenia elektroniczne. Dodatkowo rośliny doniczkowe niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów.
Ten poradnik prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu. Znajdziesz w nim:
przegląd przyczyn zanieczyszczeń w pomieszczeniach (farby ścienne, tworzywa sztuczne, środki czyszczące, zapachy do domu),
porady pozwalające zidentyfikować źródła zanieczyszczeń w domu i wybrać odpowiednie rośliny,
zasady eko-oczyszczania,
opis 20 najbardziej dobroczynnych roślin.
Szukasz sposobów, jak zmienić zachowanie swojego psa? Stop! Właśnie je znalazłeś! Poradnik Jak to ugryźć? Czyli pies w domu powstał z myślą o psach oraz ich opiekunach, którzy mimo wspólnego życia pod jednym dachem nie mogą osiągnąć porozumienia. Proponuje proste rozwiązania typowych problemów z psem w formie krótkich planów treningowych, warsztatów oraz kursów wideo. Nauczy cię rozumieć psa, przewidywać jego zachowania, a złe nawyki zastąpić dobrymi.
Z książki dowiesz się, co zrobić, gdy: 1) pies nie umie sam zostawać w domu, 2) szczeka np. na dźwięk domofonu i kroków na klatce, 3) brudzi w domu (niezależnie, ile ma lat), 4) nadmiernie się ekscytuje przy wizycie gości (drapie, skacze, liże w locie), 5) nie umie przebywać z dziećmi, a spodziewasz się dziecka, 6) boi się huków, grzmotów czy sylwestrowych wystrzałów, 7) broni swych zasobów (kanapy, jedzenia czy ukradzionego ci przedmiotu). Dodatkowo znajdziesz tu treningi na co dzień przydatne w życiu z psem: reagowanie na imię, odsyłanie na legowisko, wracanie na wołanie, komendy: „Nie”, „Koniec”, „Równaj” czy chodzenie na luźnej smyczy (przydatne zwłaszcza na spacerach z wózkiem zakupowym czy dziecięcym). Odnajdziesz tu też pomysły na treningi posłuszeństwa oraz zabawy na zdobywanie pokarmu, które pomagają zająć psa, gdy nie chcesz, by był w pobliżu.
Poradnik ilustrują zdjęcia Ewy Leśniewskiej, fotografa zwierzęcego. Są tu komentarze lekarza weterynarii oraz innych trenerów psów, a także 10 filmów instruktażowych, na których autorka – Magdalena Łęczycka – krok po kroku pokazuje poszczególne plany treningowe i wyjaśnia, jak pracować z psem.
Kto napisał tę książkę? Magda to zootechnik, behawiorysta zwierzęcy, trener psów, instruktor i zawodnik obedience (wicemistrz Polski w sportowym posłuszeństwie z Zuko w 2015). Jest założycielką szkoły Animag oraz Klubu Sportowego „Team Spirit”, autorką bloga o sportowym szkoleniu psów Obi Blog, trenerem prowadzącym kursy online dla właścicieli psów . Magda pomaga ludziom zrozumieć ich psy, uczy, jak efektywnie je wychowywać. Codzienność z psem zna bardzo dobrze. Jest opiekunem między innymi Zuko i Weia, które zgodnie żyją ze sobą oraz z całą rodziną Magdy pod jednym dachem, w tym z maleńką córką Magdy – Marceliną.
Książka powstawała przez dziewięć miesięcy – jest silnie wizualna i skomponowana z troską o wygodę czytelnika. Nie ma w niej teorii – to zbiór prosto wyjaśnionych rozwiązań, planów treningowych oraz sprytnych pomysłów, dzięki którym twoje życie z psem wreszcie stanie się wygodne.
Tematem poradnika "Wpływ Księżyca 2019" jest piękny ogród BIO. Modny, zdrowy i na czasie. Ale czy można go uprawiać bez tzw. chemii? To prawda, że w skali niewielkiego ogródka nierzadko z nią przesadzamy, a nadmiernie stosowana przynosi więcej szkody niż pożytku. Okazuje się jednak, że w wielu wypadkach to, co syntetyczne, da się wyeliminować, zastąpić domowymi metodami. Jest jeszcze inna strona biopodejścia: tak naprawdę wszystko, co w ogrodzie stosujemy, jest w jakimś stopniu efektem chemicznych przemian zachodzących w roślinach. Załóżmy jednak, że jest to "naturalna chemia". Sam temat naturalnego ogrodnictwa jest o wiele bogatszy i żeby zaangażować się w bioogrodnictwo, trzeba mieć elementarną wiedzę na temat tego, co nasze kwiaty, zioła, warzywa i rośliny owocowe otacza, co im zagraża, ale przede wszystkim wspiera. A starać się warto, bo naturalne ogrody dzielą się z nami wyrazistymi kolorami, bujnymi kształtami, głębokimi smakami i upojnymi aromatami!
To atrakcyjna propozycja dla wszystkich miłośników psów. Autorka, Izabela Przeczek, magister biologii UJ, zoopsycholog, właścicielka hodowli „Z zakątka Izi” i założycielka Ośrodka Szkolenia Psów KYNO w Bielsku-Białej, prezentuje blisko 60 najpopularniejszych ras, omawiając ich charakterystyczne cechy, usposobienie, potrzeby i wymagania. Album, którego mocną strona są także piękne fotografie, zainteresuje zarówno właścicieli psów, jak i tych, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem czworonożnego pupila.
Sekrety zwierząt wreszcie odkryte!Wesołe życie zwierząt to bardzo dowcipne opowieści ze świata zwierząt. Bawią do łez i odpowiadają na pytania, o czym tak naprawdę myśli jamnik patrząc na długą kiełbaskę? Dlaczego kot czasami omija kuwetę? Książka jest jednak nie tylko zabawna, ale i uczy empatii. Wewnątrz prawdziwa gratka. Czarno-białe ilustracje autorstwa wielokrotnego laureata konkursów graficznych Roba Jonesa.
Atlas prezentuje 170 wybranych ras psów. Opisy zawierają ważne informacje o pochodzeniu każdej z nich, jej przeznaczeniu i usposobieniu oraz niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Starannie dobrane zdjęcia przedstawiają poszczególne psy w charakterystycznych dla nich pozach. Jest to podręczny przewodnik niezbędny dla każdego, kto zamierza nabyć rasowego przyjaciela.
Dawniej były maskotkami księżniczek azteckich. Hodowano je także w celach konsumpcyjnych. Lecz najważniejsza była rola, jaką odgrywały w religii. Uważane były za przewodników dusz zmarłych. Nazwane przez kapłanów w VIII wieku techichi, dziś pojawiają się w wielu filmach i reportażach jako maskotki bogatych dziewcząt. Czyżby wróciły do „pierwotnego przeznaczenia”?! Chihuahua. Najmniejsze psy na świecie, które ubierane są często przez swych właścicieli w ozdobne bluzki, sweterki, sukienki, buciki. Stanowią ozdobę każdego, kto weźmie je na swe ręce. Ale czy chihuahua to rzeczywiście pies - zabawka? Czy lubią strojne ubranka, diamentowe obroże i luksus, którymi otaczają je właściciele? Odpowiedź na te i inne pytania ujawnia nam autorka książki „Chihuahua 100% psa w psie”. Marta Paszkiewicz ukazuje potęgę tej rasy. Opisuje nie tylko bogatą historię rasy, wygląd, charakter, ale także choroby, które występują najczęściej u chi. Doradza, jak żywić te maleńkie pieski, nie tylko szczenięta, ale również mówi o diecie psów rosnących, suk ciężarnych i karmiących. Ukazuje także wpływ żywienia na zachowanie psa, daje wskazówki dotyczące pielęgnacji, czystości i ubierania. Autorka wspomina także o śnie, który stanowi istotny element regeneracji dla zwierzęcia.
Bardzo ważnymi elementami poradnika są wywiady z współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami międzynarodowymi Anną oraz Mirosławem Redlickimi.
„Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik przeznaczony nie tylko dla hodowców chihuahua, ale także dla właścicieli oraz przyszłych właścicieli tej rasy.
Seria przygotowana dla młodych czytelników ciekawych świata, którzy rozpoczynają swoją przygodę z książką.Treść i formę dostosowano do wieku i umiejętności, dzięki czemu każde dziecko z przyjemnością sięgnie po kolejne pozycje. Uwzględniono cztery poziomy zaawansowania w czytaniu: od poziomu 0 do poziomu 3.Pierwszy, poziom 0, to książeczki dla dzieci, które za chwilę rozpoczną przygodę z czytaniem, natomiast teksty z ostatniego poziomu są idealne dla tych młodych czytelników, którzy bez trudu czytają samodzielnie.Każda pozycja zawiera mnóstwo interesujących wiadomości, a także starannie dobranych ilustracji, dzięki czemu lektura stanie się prawdziwą przyjemnością!
Mądre spojrzenie, złocista sierść, zrównoważony charakter, wrodzona radość i zamiłowanie do zabawy – to wszystko sprawia, że golden retrievery cieszą się ogromną popularnością. Dobrze wyszkolony golden jest wspaniałym, chętnym do nauki, łagodnym i pełnym wdzięku towarzyszem człowieka. Doskonale sprawdza się w roli psa rodzinnego i kompana zabaw dla dzieci, a dzięki temu, że chętnie pływa i nigdy nie nudzi go aportowanie, można na niego liczyć podczas polowań.
W książce tej znajdziesz informacje nie tylko na temat wzorca rasy i opis jej charakterystycznych cech, ale także jak przygotować się na przyjęcie psa. Jakie zapewnić mu zajęcia? Jak wychowywać i zaspokoić jego podstawowe potrzeby? Opisano w niej również najważniejsze choroby psów i metody ich leczenia, sposoby prawidłowego żywienia i pielęgnacji.
Rośliny to nie wiedza tajemna. Wystarczy, że się na nie otworzysz i uwrażliwisz. Poszperasz. Poeksperymentujesz. Dzięki mojej książce spojrzysz na nie z innej perspektywy i nauczysz się je czytać. Od tej pory opieka nad nimi będzie dla ciebie czymś naturalnym i źródłem przyjemności. A twoje juka i monstera szybko odwdzięczą ci się za troskę.
Rośliny w moim życiu pojawiły się późno, dopiero parę lat temu. Ale od tego czasu trzymamy się razem. Najpierw kupiłam kilka kwiatów, parę tygodni później trafił do mnie pierwszy roślinny pacjent. Stopniowo pojawiało się ich coraz więcej. W końcu moja nowa pasja ratowania roślin w potrzebie zaowocowała profilem na Facebooku, na którym chwalę się sukcesami. Tak powstał Roślinny Patrol.
Rośliny doskonalą mnie w wytrwałości i skupieniu. Nagradzają za starania i pokazują, że czasem trzeba odpuścić. Zbieram spostrzeżenia i zachwyty. Ta książka to zapis moich doświadczeń.
Rośliny dadzą ci więcej, niż możesz się spodziewać. Sadź je, pielęgnuj i patrz, jak rosną!
Ewa Wojtowicz
Nauczycielka języka angielskiego w stałym związku z roślinami. Autorka profilów Roślinny Patrol na Facebooku i Instagramie – dla sympatyków domowej uprawy roślin i ratowników przesuszonych, przelanych, zainfekowanych i zaniedbanych kwiatów. W swoim mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu prowadzi Klinikę dla Roślin z Trudnych Domów.
Umiesz sobie wyobrazić życie pełne przemocy? Gaszenie papierosów na ciele, kopniaki, które łamią żebra, palce ucięte szpadlem? Albo poczucie osamotnienia po siedmiu nieudanych adopcjach w ciągu trzech lat?Historia opisana na kartach tej książki jest prawdziwa. Została przekazana przez psy, w milczeniu, za pomocą pełnych obawy spojrzeń, blizn na ciele i na duszy, szczęścia lub smutku na pysku. I przez ludzi, którzy gościli je w swoim domu tymczasowym. To opowieść o dwóch beznadziejnych przypadkach: Nuce i Freyi, którym jednak się udało, bo miały dość siły i wiary, żeby ponownie otworzyć się na życie. I dlatego, że trafiły do raju. I choć temat jest niełatwy, to lektura daje mnóstwo nadziei i radości. Popłaczesz się przy niej i uśmiejesz. Odkryjesz psi świat - pełen fantazji, umiłowania do wolności, jedzenia i świetnej zabawy bez wyrzutów sumienia, nawet jeśli to przyprawia opiekunów o zawał. A także przekonasz się, jak to jest kiedy się pisze książkę i człowiek nagle staje się popularny.A jeśli rozważasz adopcję psa to lepiej nie czytaj. Po tej lekturze decyzja może podjąć się sama
Drugie wydanie popularnego poradnika dla początkujących akwarystów. Omówiono w nim podstawowe zagadnienia akwarystyczne, m.in.:Wielkość akwarium i ustawieniaWyposażenie zbiornikaObsada roślinna akwariumWybór ryb do akwariumObowiązki akwarystyKsiążka na papierze kredowanym z 33 barwnymi zdjęciami.
Ta śliczna książka zawiera aż 490 kolorowych naklejek (w tym 50 błyszczących!), a także 40 szkiców przedstawiających sylwetki przepięknych kotów do pokolorowania i ozdobienia. Zapewnia wspaniałą, twórczą zabawę na długie godziny.
Stwórz niepowtarzalnego kota, który rozbłyśnie jak szmaragdowym blaskiem!
Odbiorcy
– dzieci kochające koty;
– dzieci lubiące twórcze zabawy z naklejkami.
Dlaczego warto nabyć tę książkę
– ćwiczy zręczność i spostrzegawczość;
– pozwala rozwijać talent plastyczny;
– zachęca do twórczej zabawy;
– ma wygodny, duży format.
Myślisz może, że kot to tylko mrucząca przytulanka albo kanapowiec, leniwie wylegujący się godzinami na kanapie? Nic bardziej mylnego! Poznaj niezwykłe historie Simona, Maszy, Siemiona, Kiddo i Rudzielca, a odkryjesz prawdziwą kocią naturę. Służba na okręcie wojennym, przejście tysięcy kilometrów, by wrócić do domu, ostrzeżenie rodziny przed pożarem, lot balonem - oto, do czego zdolne są koty! Potrafią być odważne i narażać się dla ludzi oraz stawać w ich obronie. To właśnie o nich jest ta książka. Bohaterskie koty wkraczają do gry!
To książka - gratka dla miłośników kotów i dobrej literatury. Elżbieta Isakiewicz, autorka miniatur literackich, powieści i zbiorów reportaży tym razem czyni swym bohaterem kota. „Kot stoi wyżej” – takim wnioskiem kończą się zawarte w książce krótkie anegdotyczne opowieści, przeplatane z życia wziętymi, reporterskimi w detalach historiami o kotach i ludziach, o ich wspólnej codzienności (ale też niecodzienności). Nie są to jednak słodkie kocie opowiastki! Jest w nich miejsce na zazdrość i zdradę, jest kot heroiczny i kot samobójca, snują się dramaty, jak w historii o tragicznym losie dziewczyny, w który wplata się kot wypatrzony na starej fotografii.
A wszystko to w stylu w naturalny sposób łączącym śmiech i gorycz, przeszłość i współczesność, świat emocji i kultury. Na stronach „Kocia” koty bliskie, zaprzyjaźnione czy też „zasłyszane” spotykają się bezkolizyjnie z „Kotami” T.S. Eliota i kocimi skojarzeniami wywołanymi lekturą Czechowa, Tołstoja, Manna, Dostojewskiego, Gombrowicza, Leśmiana.
Ta książka, różnorodna stylistycznie, pisana słowotwórczo kreatywnym językiem, pozostawia nas z otwartym pytaniem: kto tu kogo ma? Człowiek kota, czy kot człowieka?
Elżbieta Isakiewicz, prozatorka, reportażystka. Autorka m.in. miniatur literackich „Niewyśnione historie”, powieści o kobiecie i mężczyźnie „Kaprys”, uznanych książek reporterskich o II wojnie światowej „Ustna harmonijka” i „Czerwony ołówek”. Publikowała w Tygodniku Powszechnym, Newsweeku, Gazecie Wyborczej. Laureatka m. in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Nagrody UE w konkursie „Razem przeciwko dyskryminacji”. Miłośniczka kotów i poddana dwóch. Jej literacki fanpage www.facebook.com/E.Isakiewicz przyciąga tysiące czytelników.
Poradnik jak żyć wśród roślin
Roślina doniczkowa jeszcze do niedawna kojarzyła się z obsychającą i smutną paprotką na parapecie klatki schodowej. Dziś rośliny dumnie puszą się w modnych lokalach, designerskich wnętrzach i coraz częściej w prywatnych mieszkaniach. Uprawianie domowej dżungli to świetny pomysł na walkę ze stresem oraz test na odpowiedzialność za… żywą istotę.
W czasach ciągłych przeprowadzek własna roślina staje się symbolem domu. Książka Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety to nie tylko przewodnik po uprawianiu najmodniejszych gatunków, ale też poradnik wnętrzarski i próba pokazania pewnego zjawiska opierającego się na założeniu, że roślina nie jest tylko elementem wystroju. Jest żywym, niezależnym bytem, który potrzebuje uwagi i ciepła.
Pies – przyjaciel człowieka. Oklepany frazes. Pies, towarzyszący człowiekowi od tysięcy lat i oddany człowiekowi całym sobą. Pies, kochający swojego właściciela bezwarunkową miłością, nieoczekujący niczego w zamian. Wierny i niezawodny… Lecz stosunek człowieka do psa nie jest już tak jednoznaczny… Dla niektórych jest on kimś bardzo kochanym, nieomal członkiem rodziny, lecz takie osoby znajdują się w mniejszości. Dla innych, dla większości, to tylko przedmiot… I o tyle tylko ważny, o ile doraźnie przydatny… To przedmiot, w którym nie dostrzega się uczuć, nie widzi się, że się boi, że cierpi, że tęskni za dobrym słowem, że… płacze... Często dręczony, bo taką ‘rozrywkę’ preferuje jego właściciel, głodzony, bity, dla którego jest tylko byle jaka buda, krótki łańcuch i żałosne resztki z obiadu… Te trzy krótkie opowiadania napisane znakomitym językiem pokazują historie trzech psów po to, by w ludziach, być może, obudzić wrażliwość, a jednocześnie mają stanowić rodzaj – w jakimś sensie – wynagrodzenia tym naszym kudłatym przyjaciołom za zło, jakiego w życiu doznają… Opowiadania powinny zainteresować osoby dorosłe, ale również dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, kilkunastolatków, którzy jeszcze budują swoją wrażliwość…
(...) trzy krótkie opowiadania napisane znakomitym językiem pokazują historie trzech psów po to, by w ludziach, być może, obudzić wrażliwość, a jednocześnie mają stanowić rodzaj – w jakimś sensie – wynagrodzenia tym naszym kudłatym przyjaciołom za zło, jakiego w życiu doznają…
Oddajemy im własną poduszkę, ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia – kociarza ekstraklasy.
Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? „O czym myślą koty” to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważają się za jej arcymistrzów.
Thomas McNamee jest absolwentem Uniwersytetu Yale, poetą i eseistą, autorem znakomicie przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej, a przede wszystkim kociarzem. W swojej najnowszej książce pokazuje, jak widzi te fascynujące zwierzęta współczesna nauka, i opowiada o życiu własnej kotki Augusty.
Poświęćmy naszym psom więcej czasu i okazujmy im więcej miłości.
Wtedy odwdzięczą się nam wszystkim, co tylko mają do zaoferowania.
Któż nie chciałby mieć takiego psa za towarzysza, który spacerując ze swoim panem, wprawdzie biega swobodnie po lesie czy polu, chodząc swoim drogami, ale nie przepada gdzieś w gęstwinie?
Taki pies cały czas zwraca uwagę na swojego pana, trzyma się go i ma przed nim respekt. Gdy się go woła, przybiega, nie zwlekając. Taki pies z kolei, gdyby mógł sobie czegoś życzyć, to znalezienie odpowiedniego właściciela, który byłby opanowany, ale uważny, który rozumiałby swego czworonoga, wymyślałby stale coś nowego, stawiałby przed nim wyzwania i niechby był wymagający, byle pozostawiał mu zawsze trochę swobody.
Claudia Toll wyjaśnia krok po kroku, jak nauczyć przychodzenia na zawołanie, i udowadnia, że zarówno niesforne szczenię, jak i starszy, uparty pies, jest w stanie opanować tę umiejętność.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?