Oryginalna propozycja dedykowana osobom zakochanym w swoich kotach. Książka pomoże utrwalić wspomnienia i najlepsze momenty związane z ukochanym zwierzakiem. Obok eleganckiej i wysmakowanej graficznie formuły albumu, znajdziemy tu miejsce na wklejanie własnych zdjęć ulubieńca, będziemy mogli dokładnie scharakteryzować jego wygląd i przyzwyczajenia a także zanotować najważniejsze chwile i opisać niezwykłe wyczyny czworonoga. Zabawny i jednocześnie wnikliwy styl książki wywoła uśmiech na twarzy czytającego jak również pozwoli każdemu właścicielowi na refleksję dotyczącą relacji z kocim przyjacielem. Uwaga, wnioski z tej lektury bywają zaskakujące!
Książka dedykowana osobom, które łączy wyjątkowa więź przyjaźni z psim przyjacielem. Na jej kartach można uchwycić najlepsze momenty i utrwalić wspomnienia związane z ukochanym zwierzakiem. Obok eleganckiej i wysmakowanej graficznie formuły albumu, znajdziemy tu miejsce na wklejanie własnych zdjęć ulubieńca, będziemy mogli dokładnie scharakteryzować jego wygląd i przyzwyczajenia a także zanotować najważniejsze chwile i opisać niezwykłe wyczyny czworonoga. Zabawny i jednocześnie wnikliwy styl książki wywoła uśmiech na twarzy czytającego jak również pozwoli każdemu właścicielowi na refleksję dotyczącą relacji z własnym psem. Uwaga, wnioski z tej lektury bywają zaskakujące!
Koty domowe należą do bardzo licznej rodziny kotowatych, a jednak jako jedyne spośród jej przedstawicieli ? zdecydowały się żyć w najbliższym otoczeniu człowieka. Nie sposób jednak ustalić dokładnie, kiedy nastąpiło udomowienie tych zwierząt, pierwszeństwo przypisuje się zazwyczaj starożytnym Egipcjanom, którzy swoje koty darzą uczuciem już od około 4000 lat.
W czasach faraonów koty traktowano na równi z członkami rodziny, toteż mogły się one cieszyć miłością i opieką swoich właścicieli. Bieda zaś temu, kto odważył się zranić lub ukraść kota: tych, którzy pogwałcili kocie prawa, karano śmiercią.
Same koty tymczasem po śmierci balsamowano i grzebano, z wszelkimi honorami, a nawet z pełnym obrządkiem funeralnym. Świadczą o tym niezliczone kocie mumie, znalezione na terenach wykopalisk.
Za sprawą Rzymian koty wkrótce zawitały do Europy, skąd rozpowszechniły się również na Dalekim Wschodzie. Dotarły również na wiele wysp, a to z powodu zwyczaju trzymania kotów na okrętach ? zarówno dla towarzystwa, jak i kontrolowania okrętowej populacji gryzoni.
Wieki średnie przyniosły kotom ciężki czas prześladowań: uznawano je za symbol szatana i nierzadko palono na stosach z domniemanymi czarownicami. Począwszy jednak od XVII wieku, liczne damy z wyższych sfer, a także poeci i pisarze, obrali sobie koty za wiernych towarzyszy, tym samym powoli odbudowując ich reputację.
Dziś, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, koty zapracowały na szczególne miejsce pośród zwierząt domowych i są ważnymi członkami wielu rodzin na całym świecie.
Po tysiącach lat, w ciągu których pies - coraz bardziej oswajany - towarzyszył człowiekowi, zwierzęta te coraz rzadziej wykorzystuje się do pracy, coraz częściej natomiast są po prostu naszymi przyjaciółmi. Odpowiednia opieka nad czworonogiem wymaga jednak pewnej wiedzy. W jakich warunkach powinien być trzymany, co powinien jeść, jak postępować w przypadku choroby, w jaki sposób opiekować się szczenięciem, a w jaki psim seniorem - wszystkie te informacje umieszczono na stronach niniejszej książki. Przede wszystkim jednak znalazły się w niej usystematyzowane opisy ponad 160 ras (przedstawionych również na kolorowych fotografiach). Pisane przystępnym językiem, zawierają najważniejsze informacje dotyczące interesujących nas psów, pomagając - zanim dokonamy wyboru konkretnej rasy - podjąć przemyślaną i trafną decyzję.
Z miłością do świata, psa, kota, dziecka i faceta
Kontynuacja bestsellerowej Autobiografii na czterech łapach.
Dom pełen kochających się ludzi i ocalonych zwierząt. Miejsce, w którym rodzą się wspaniałe pomysły na książki, na życie i na to, jak poprawić świat. Dorota Sumińska opowiada o swoich pasjach, podróżach, o nowo poznanych ludziach i zwierzętach?
Wymarzone siedlisko pod lasem, gdzie mieszka Autorka, ma swoje legendy i dobre duchy, które strzegą ludzi i zwierzęta. Domownicy maja swoje rytuały i tajemnice. Tu się żyje, pracuje, podróżuje i powraca. Tu powstają projekty ochrony przyrody, ginących gatunków, akcje społeczne na rzecz zwierząt i wyjątkowy pomysł resocjalizacji więźniów przez opiekę nad bezdomnymi psami. Drugim domem Doroty Sumińskiej jest Indonezja. Zabiera tam w podróż swoich najbliższych. Okazuje się, że nawet na końcu świata dzikie zwierzęta wychodzą z dżungli na spotkanie i przytulanie do pani doktor Sumińskiej. Z polskiej puszczy przychodzi łoś, a zdarza się też, że lisek nocuje na werandzie.
Książka mądra, wzruszająca i pełna pozytywnej energii. Wciąga od pierwszego zdania, kiedy dowiadujemy się, o tym, jak po trzech nieudanych małżeństwach, autorka spotkała swoją licealną miłość, Tomasza, który stał się jej towarzyszem życia. Dalej na czterech łapach i dalej z miłością. Do świata, psa, kota, dziecka i faceta.
?Moi skrzydlaci pacjenci? to wyjątkowa książka o wyjątkowych ptakach.
Andrzej Kruszewicz opisuje w niej perypetie rozmaitych swoich pacjentów, podopiecznych Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo. Część z nich Czytelnicy mieli okazję poznać z książki ?Ptaki Polski? tego samego autora.
Tutaj mamy sposobność zapoznać się z tak wybitnymi ptasimi osobowościami, a nawet osobistościami, jak:
?Wyścigówka
?Pepo
?Letricia
?Mateusz
?Marian
i wieloma innymi.
?Moi skrzydlaci pacjenci? to porywająca lektura, zabawna i wzruszająca, gdyż stworzona z pasją, humorem i miłością.
Jedność z koniem autorstwa Mirosława Dudziaka książka, która powstała na bazie pasji i miłości do tych pięknych zwierząt dotyczy nie tylko jazdy konnej. Chodzi w niej o dużo więcej o partnerstwo, przyjaźń i takie nastawienie do konia, które jest warunkiem harmonijnego współdziałania. Traktuje nie tylko o wyszkoleniu konia, ale również o wyszkoleniu jeźdźca. Ukazuje, że kluczem do prawidłowego i efektywnego obchodzenia się z koniem jest pełna z nim współpraca. Książka przeznaczona jest zarówno dla entuzjastów, otwartych na nowe idee, jak i dla konserwatystów o sztywnych zasadach. Dzięki niej łatwiej będzie zrozumieć, że koń jest nie tylko zwierzęciem, ale istotą mającą własne zdanie, myśli i uczucia. Wszystkie instrukcje i metody opisane w tej książce są dokładnie sprawdzone. Dzięki nim oraz zestrojeniu trzech elementów, takich jak feeling (wyczucie), timing (koordynacja) i balance (równowaga), można zdobyć zaufanie konia, osiągnąć pełną harmonię w jeździe, a także poczucie jedności rozumu jeźdźca z ciałem konia.
Każdy kot bardzo wiele potrafi przekazać swym zachowaniem, ruchami ciała, błyskiem w oku i codzienną porcją pieszczot. Pytania i odpowiedzi zawarte w tym poradniku z pewnością pozwolą troskliwym właścicielom słyszeć od ich ulubieńców częste i szczere mrmrmr...
Książka Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila to wyczerpująca pozycja o wychowaniu i szkoleniu psów. W pierwszych rozdziałach omówione zostały teoretyczne aspekty wychowania psa, a także problemy, jakie mogą się pojawić. Rozszyfrowany został również język psów, czyli sposób w jaki domowe czworonogi komunikują się z ludźmi. Kolejne rozdziały opisują, jak postępować ze szczeniakiem od momentu przyniesienia go do domu: co zrobić, by nie niszczył domowych sprzętów, jak nauczyć go czystości i posłuszeństwa. Dalsza część prezentuje metody szkolenia psa. Instruktażowe fotografie oraz wyczerpujące opisy pokazują, jak nauczyć psa danej komendy, np. siad, waruj, „do nogi!” oraz wielu innych.
Dowiedz się, jak zostać dumnym właścicielem ułożonego psa!
Dla swego psa każdy jest Napoleonem. To powód nieustającej popularności psów
Aldous Huxley
Pies domowy to ssak drapieżny, potomek wilka szarego. Jego współczesna postać powstała poprzez dobór sztuczny, a na świecie można spotkać kilkaset różnych ras tego najpopularniejszego towarzysza człowieka. Pierwsze próby udomowienia psa szacuje się na okres 12 - 17 tysięcy lat temu. I właśnie dzięki temu procesowi, rozpoczętemu przez azjatyckich myśliwych, dziś w Twoim domu zamieszkał Twój wyjątkowy Kumpel.
Bez względu na to, czy jesteś właścicielem uroczego golden retrivera, niezależnego syberiana husky, groźnego dobermana, nad wyraz długiego jamnika, czy może radosnego miksu wszystkich tych ras, między Tobą a Twoim psem powstała więź niepodobna do żadnej innej. To wyciąg z miłości, oddania i szacunku z jednej strony oraz dominacji i instynktu przywódczego z drugiej. Aby Wasze wspólne życie nie przypominało wiecznego przeciągania liny (smyczy!), nie było wypełnione pogryzionymi kapciami, godzinami jazgotu oraz pogoniami za Twoim pupilem, koniecznie musisz nauczyć go bycia Twoim psem. Szybko zorientujesz się, że szkolenie to nie tylko obowiązek. To wspaniała zabawa dla Waszego zgranego duetu.
Unikatowa publikacja na polskim rynku - pierwszy od wielu lat kompletny przegląd ras psów z dokładną charakterystyką. W książce znajduje się ponad 330 ras psów uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI), a przy każdej rasie - opis jej historii, wyglądu, typowych cech charakteru i ulubione aktywności . Informacje te - niezwykle cenne dla właścicieli i wszystkich, którzy profesjonalnie przebywają z psami - uzupełnione są o porady na temat najczęstszych schorzeń, pielęgnacji oraz optymalnych warunków życia czworonogów. Oddzielną i niezwykle ciekawą część stanowi wstęp, opracowany specjalnie do polskiego wydania albumu przez specjalistów z miesięcznika ""Mój Pies"", w którym opisano: jak dobrze wybrać psa pasującego do charakteru i trybu życia właściciela, jak interpretować różne psie zachowania, jak wychowywać swojego pupila, jak go szkolić i jakie sporty powinien uprawiać, jak właściwie się nim opiekować i dbać o jego zdrowie oraz zawarto mnóstwo innych informacji. Systematyka ras: ♦ owczarki i inne psy pasterskie z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła ♦ pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła, pozostałe rasy ♦ teriery ♦ jamniki ♦ szpice i psy w typie pierwotnym ♦ psy gończe i rasy pokrewne ♦ wyżły ♦ aportery, płochacze i psy wodne ♦ psy ozdobne i do towarzystwa ♦ charty
Bohaterami tej książeczki są oczywiście litery oraz psy, czyli pupile wszystkich dzieci. To one właśnie prezentują się, zgodnie z kolejnością liter w alfabecie, i proponują zabawy, które wspomagają naukę pisania. Książka jest swoistym poradnikiem dotyczącym nie tylko sposobu pisania liter. Dziecko poznaje w niej równocześnie wybrane rasy psów, ich cechy, a także oczekiwania czworonogów wobec ludzi. Bohaterowie książeczki uczą, jak każdy człowiek powinien postępować ze swoim pupilem, jak się o niego troszczyć, ale i wskazują na zagrożenia, których można uniknąć podczas kontaktu z psem. Psiaki uczą również zachowań, gdy pies już zaatakuje. To informacje z pierwszej ręki, a właściwie łapy, które powinno poznać każde dziecko, aby móc potem bezpiecznie bawić się z czworonogiem.
Krótkie, wesołe treningi są idealne dla psa, zwłaszcza gdy kończą się sukcesem! Każda z 10-minutowych zabaw ma doskonały wpływ na rozwój inteligencji czworonoga, a czas spędzony z właścicielem stanowi dla niego wielką atrakcję!
Łatwe zabawy rozwijające umiejętność skupienia uwagi, koordynację, słuchanie poleceń oraz kondycję
Instrukcje krok po kroku wyjaśniające przebieg treningu ilustrowane zdjęciami
Opis sprzętu potrzebnego do zabaw
Jeździectwo można uprawiać na różne sposoby, od niedzielnych wypraw do stajni do sportu wyczynowego i sposobu na życie. Od czegoś jednak zawsze trzeba zacząć. Książka ,,ABC jeździectwa"" otworzy Ci wrota do świata koniarzy. Dowiesz się tego, co jest niezbędne, by czuć się dobrze już na pierwszej jeździe. Książka ,,ABC jeździectwa"" otworzy Ci wrota do świata koniarzy. Dowiesz się tego, co jest niezbędne, by czuć się dobrze już na pierwszej jeździe.Znajdziesz tutaj podstawowe wiadomości o:♦ typach i rasach koni;♦ psychice koni i budowaniu porozumienia z wierzchowcem;♦ żywieniu koni;♦ objawach najczęstszych chorób koni i pomocy, jakiej możesz udzielić zwierzętom;♦ nazwach i budowie części rzędu jeździeckiego;♦ pomocach jeździeckich i ich działaniu.Pozycja niezbędna w biblioteczce każdego miłośnika koni i jeździectwa!
Kot, pies i Oni, ich państwo (bez większego znaczenia). Oto doskonała lekcja, jakiej Colette udziela wszystkim właścicielom zwierząt. Jest ich czworo. Mieszkają pod jednym dachem i dzielą tajemnice. Kto jest górą? A komu się tak tylko wydaje? Oto doskonała lekcja, jakiej Colette udziela wszystkim właścicielom zwierząt ? pupile czasem wiedzą o nas więcej i lepiej nas rozumieją niż nam się wydaje! Toby (buldożek francuski) i Kiki (kot rasy kartuskiej) to główni bohaterowie i uczestnicy rozmów napisanych przez Sidonie Gabrielle Colette w 1904 roku. Oni też bez zbytnich oporów wykorzystują słabości Państwa do sobie tylko znanych celów. Choć przyznać trzeba, że przoduje tu Kiki ? kapryśny i bardzo inteligentny kocur; Toby natomiast ? trochę gapa, a trochę dobry duch domu ? stara się moderować towarzysza w jego zawadiackich poczynaniach. Charaktery mają niełatwe, kłócą się, tłuką zastawę, a potem przytuleni, niczym najlepsi przyjaciele, zasypiają przy kominku. Colette przedstawia tę dwójkę dowcipnie i z czułością. Jako miłośniczka zwierząt i wybitna obserwatorka sugestywnie oddaje specyfikę dwu osobowości, łudząco przypominających nasze, ludzkie charaktery.
Kapitan Jerzy Radomski od pięćdziesięciu lat żegluje po morzach i oceanach. W latach 1978?2010 na swoim jachcie "Czarny Diament" odbył najdłuższy rejs w historii polskiego żeglarstwa. W tym czasie przepłynął 240 500 mil morskich, odwiedził 82 państw oraz 449 portów. W czasie tej długiej żeglugi towarzyszyli mu czworonożni przyjaciele: Burgas (1978?1991), pies z Bułgarii i Bosman (1990?2009), pies z Południowej Afryki.
Wiele lat temu zapytałam moją, dziś już nieżyjącą, mamę, jakim zwierzęciem chciałaby być. Chwilę myślała. Oczekiwałam odpowiedzi: orłem, delfinem... Usłyszałam: twoim psem.
Ja natomiast mogłabym zostać psem kapitana Jerzego Radomskiego. Oczywiście doszłam do tego wniosku po przeczytaniu książki ?Burgas i Bosman ? psy z Czarnego Diamentu?. Wynika to nie tylko z tego, że kocham wodę. Przede wszystkim kocham dobre książki, psy i wspaniałych ludzi. Wszystko to znajdzie Czytelnik w tej niezwykłej opowieści. W dzisiejszych czasach rzadko spotkać można romantycznych bohaterów z krwi i kości. Kapitan z pewnością do nich należy, a do tego ma prawdziwy talent literacki. Bardzo, bardzo polecam książkę o pięknej przygodzie, choć tak naprawdę o miłości... do psów, morza i życia w ogóle.
Dorota Sumińska
Czym jest akwarystyka? Jakie wybrać akwarium? Które rośliny będą odpowiednie? Jakie rybki dobrać? - na te i wiele innych pytań w klarowny sposób odpowie prezentowana książka. Akwarystyka jest hobby, które bez względu na wiek okazuje się być atrakcyjne. Barwny i tajemniczy świat ryb, niezwykłych roślin przyciąga fascynatów wodnego hobby i zachwyca swoim pięknem.
Źle ułożony pies jest przekleństwem. Paskudzi na chodnikach, skacze na gości, bezustannie szczeka, obgryza meble - tak złe nawyki oraz inne nieznośne obyczaje przynoszą psiemu rodowi złą sławę. Posługując się sprawdzoną metodą Jima Evansa i Kay White, można takiego dyskomfortu uniknąć.
Autorzy podają praktyczne rady, jak właściwie układać psa. Od pierwszego dnia pobytu szczeniaka w twoim domu nie szczędź wysiłków, by zrozumiał, kto jest "przewodnikiem stada", i staraj się poznać jego sposób myślenia.
Nawet gdy pies jest co starszy, nie wszystko stracone! Rozdziały zatytułowane "Korygowanie niewłaściwych zachowań" oraz "Jak sobie radzić z niektórymi problemami" będą bardzo pomocne w kształtowaniu starszego psa. Książka przeznaczona do stałego korzystania, zawiera porady stosowane w konkretnej potrzebie i przystępnie przedstawia niektóre elementy psychiki psów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?