- teorie o pochodzeniu rasy
- historia rasy w Polsce
- standard dobermana
- zagadnienia rozrodu- przebieg psiego życia
- uwagi o żywieniu
- pielęgnacja i zdrowie
- wystawy
Kolejna książka z serii "Hobby" w nowej szacie graficznej. Monografia rasy foksterier szorstkowłosy. Porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, profilaktyki chorób.
Pierwsza w Polsce ksiązka poświęcona tej bardzo wszechstronnej rasie psów. Buviery to niezwykle inteligentne, posłuszne w stosunku do przewodnika i lojalne wobec rodziny psy. Jak zwykle w serii HOBBY znajdziemy tu historię rasy, wzorzec, porady pilęgnacyjne, uwagi dotyczącze zdrowia, zasady hodowli, zasady żywienia oraz udział w wystawach.
Celem niniejszej książki jest przedstawienie rasy bullmastiff w możliwie dokładny i przystępny sposób, w jak najbardziej obiektywnym świetle. Jeśli decydując się na posiadanie przedstawiciela tej wspaniałej rasy, chcą Państwo zyskać sprzymierzeńca, niezastąpionego przyjaciela i obrońcę swojej rodziny, to z całą pewnością jest to doskonały wybór. Pies ten nie szuka sobie przewodnika, lecz taką samą miłością darzy zarówno dziecko, jak i osobę dorosłą. Musi jedynie czuć, że jest prawdziwie kochany, ponieważ potrzebuje stałego kontaktu z rodziną - w przeciwnym razie tęskni i jest nieszczęśliwy.
Kolejna książka w serii "Hobby" w nowej szacie graficznej. Autorzy omawiają przedstawiciela wiewiórkowatych - burunduka. W książce m.in.: występowanie, wygląd zewnętrzny, charakterystyczne zachowania, wybór zwierzęcia, pomieszczenie dla burunduka, higiena, zdrowie, choroby.
Agama błotna (Physignathus cocincinus) – gatunek jaszczurki z rodziny agam.
Najbardziej charakterystycznymi cechami agam błotnych jest zielono-oliwkowy kolor ciała, szeroka głowa i pas "kolców" od czubka głowy, aż po nasadę ogona.
Długość życia
Długość życia w zależności od warunków w jakich żyje waha się od 15 do 20 lat
Rozmiary
Długość ciała ok. 90 cm z czego 2/3 stanowi ogon (chociaż samice są wyraźnie mniejsze od samców)
Biotop
Tropikalne lasy deszczowe
Terrarium
Dla trójki osobników min. 200/70/150 cm; zaopatrzone w liczne korzenie do wspinania, rośliny i duży basen
Pokarm
Głównie świerszcze, noworodki mysie/szczurze, karaczany, drewnojady oraz owoce (stanowiące ok. 20% diety)
Autorka stara się wskazać wszystkim właścicielom pit bula właściwy kierunek, tak aby odzyskał on opinię doskonałego towarzysza dla aktywnych miłośników psów. Jak zwykle w serii HOBBY wszystkie niezbędne informacje o omawianej rasie.
Omówione tematy : Psy z Przełęczy św.Bernarda, pochodzenie rasy, historia rasy, Bernardyn w Polsce, hodowla, ciąża, poród, wychów szczeniąt, choroby szczeniąt i młodych psów, zapobieganie chorobom u szczeniąt, żywienie, pielęgnacja i higiena, schorzenie nękające rasę, przygotowanie i udział w wystawie.
Profesor Stanley Coren jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, autor The Left-Hander Syndrom, Inteligencja psów, Sleep Thieves, What Do Dogs Know? ,Dlaczego kochamy psy? Prowadzi własny program telewizyjny Good Dog! Mieszka w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Opierając się na poważnych badaniach nad zachowaniem zwierząt, (...)a także na latach własnych doświadczeń, Coren dowodzi, że przeciętny pies domowy jest w stanie rozumieć ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka. Wprawdzie rozmowy na poziomie Lassie, wykreowane przez hollywoodzką fabrykę snów możemy odłożyć między bajki, ale dzięki Corenowi przekonujemy się, że prawdziwe porozumiewanie się z psami, daleko wykraczające poza ramy wydawania i słuchania komend, jest możliwe. Coren zajmuje się nie tylko słowami, dźwiękami, działaniami i znakami, jakimi my możemy przekazywać psom rozmaite komunikaty, ale także opisuje znaki i komunikaty, jakie one wysyłają do nas. Łatwe do zastosowania sposoby, dzięki którym my, ludzie możemy naśladować język, w jakim psy porozumiewają się miedzy sobą, sugestywne rysunki, objaśniające subtelności mowy ciała, oraz podręczny słowniczek i rozmówki w pieskim, czynią z tej książki niezastąpiony podręcznik dla miłośników psów, dzięki któremu będą mogli nawiązać prawdziwy, głęboki kontakt ze swoimi ulubieńcami.
"Książka wspaniale napisana: kompetentna, poszerzająca horyzonty, uświadamiająca, historycznie istotna, a do tego – miejscami – bardzo wzruszająca. Jest napisana ze znawstwem problemów i, co równie ważne, z wielką miłością do zwierząt - nie tą sentymentalną, której wyrazem jest wiązanie różowych wstążeczek przy kolczatce czy hodowla zwierząt traktowanych jako bio-dzieła sztuki, lecz miłością rzeczywistą, dzięki której wiemy, że ani zwierzę nie jest człowiekiem, ani człowiek nie jest zwierzęciem". (prof. Magdalena Środa) "Motywem przewodnim wszystkich tekstów jest ewolucja roli społecznej psa we współczesnej Polsce, od roli czysto użytkowej, poprzez bycie wskaźnikiem statusu społecznego właściciela, do roli członka rodziny. [...] We wszystkich tekstach znajdziemy bogate odniesienia do literatury poświęconej omawianemu zagadnieniu. Jest to w zdecydowanej większości literatura anglojęzyczna z uwagi na to, że w polskiej nauce socjologiczne i antropologiczne ujęcie relacji pies - człowiek jest do dnia dzisiejszego obecne w bardzo nikłym stopniu [...]. Prekursorski charakter przygotowanej książki jest jednym z jej najważniejszych walorów, znaczenia którego nie da się przecenić". (prof. Iwona Jakubowska-Branicka)
Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań Renaty Piątkowskiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają psy!
Edukacyjna seria Poznajemy zwierzęta została wydana z myślą o najmłodszych dzieciach.
Książka pokazuje, że wbrew stereotypom pies i kot mogą być najlepszymi przyjaciółmi i przedstawia je razem w różnych sytuacjach.
Niekiedy nasze czworonogi sprawiają wiele problemów: niszczą mieszkanie, kopią dziury w ogrodzie, gonią za samochodami, rzucają się na inne psy lub ludzi. To denerwujące i frustrujące, a czasami wręcz niebezpieczne. Zastanawiasz się, jak temu zaradzić?
Odpowiedź znajdziesz na stronach niniejszej publikacji! Pozwoli ci ona zrozumieć, dlaczego twój pupil przejawia niepożądane zachowania, i podpowie, jak samodzielnie sobie z nimi radzić. Napisana w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia mechanizmy powstawania najczęstszych problemów z podopiecznym (np. nadmiernej szczekliwości, agresji, lęku separacyjnego) oraz podaje skuteczne metody ich rozwiązywania.
Dzięki książce „Aria, NIE!” dowiesz się również, jakie są potrzeby psa, i zbudujesz z nim lepszą relację, która zapewni szczęśliwsze, bardziej beztroskie życie zarówno tobie, jak i twojemu ulubieńcowi.
Zaproponowane w niej rozwiązania możesz z powodzeniem zastosować nawet przy niewielkim zaangażowaniu z twojej strony. Wszystkie zostały przeze mnie wielokrotnie sprawdzone i, co najważniejsze, działają!
Jacek Gałuszka, behawiorysta, trener
Jeśli chcesz odkryć choć część z kocich tajemnic, zajrzyj do tej książki. Poznasz kocią prehistorię, bliższych i dalszych kuzynów kota domowego, kocich rekordzistów, sekrety kociej anatomii.
Sprawdzisz również jakim byłbyś kotem, gdybyś był kotem oraz dowiesz się, że koty potrafią leczyć.
Szczeniakowo to kompleksowy poradnik dotyczący posiadania psa, skierowany do dwóch grup odbiorców:- osób, które pierwszy raz w życiu decydują się na zakup/adopcję czworonożnego pupila. Rozdziały dotyczące wyboru psa, jego socjalizacji, wychowania, treningu posłuszeństwa oraz diety przedstawione w oparciu o praktyczne zasady funkcjonowania psiego umysłu pozwalają lepiej zrozumieć postępowanie nowego towarzysza życia, a także kształtować jego zachowanie.- osób, które już posiadają psa i chcą lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania jego umysłu: pojawiania się pewnych zachowań (tych kłopotliwych i nie).Autor stara się tak prowadzić czytelnika, aby potrafił on po przeczytaniu poradnika samodzielnie zrozumieć pewne zachowania, które prezentuje jego pupil, a także w pewnym stopniu je modyfikować.
Sekrety końskiego umysłu to kolejna pozycja przygotowana przez wydawnictwo Galaktyka umożliwiająca czytelnikowi lepsze poznanie koni. Zrozumienie ich natury, zachowań, języka jakim porozumiewają się między sobą i z otaczającym je światem, to droga do prawdziwego koniarstwa. Nie wystarczy kupić bryczesy, toczek, palcat i firmowe siodło. Trzeba zdobywać wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich jest ta znakomita książka Roberta M.Millera Wojciech Mickunasfragment PRZEDMOWY:Wiele razy miałem okazję zauważyć z wielką satysfakcją, iż zachwyt człowieka nad naturą i jej tworami nie tylko nie przygasł, ale wręcz stał się jeszcze gorętszy w dobie olbrzymiego postępu technicznego. Najlepszym tego dowodem było przyjęcie, z jakim spotkały się pokazy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Nowym Jorku. W tym wielkim mieście, gdzie nawet codzienny zgiełk przytłacza ogromem wrażeń, publiczność w całkowitej ciszy podziwiała ruchy tańczących siwych koni, próbując zrozumieć to, co rozgrywało się przed ich oczami. Stały bywalec Madison Square Garden powiedział mi później: ,,Przychodzę tu co roku, ale dziś po raz pierwszy zobaczyłem szczęśliwe konie - Pańskie konie"". Mimo całego dzisiejszego materializmu, miłość do zwierząt stopniowo wzrasta. Szczególnie widoczne jest to w wielkich miastach, czego dowód stanowi rosnące zainteresowanie sportem jeździeckim. Te zmiany sprawiają, że łatwiej jest mi podjąć próbę zbliżenia do siebie konia i człowieka, zgłębić mentalność konia, a nade wszystko zabiegać o to, abyśmy podchodzili do zwierząt ze spokojem i bez żadnych uprzedzeń. Alois Podhajsky
Kot to istota piękna i tajemnicza. Świat ogląda z zupełnie innej strony niż my, ludzie, perspektywy. Zajmują go całkiem inne sprawy. Takim kocim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość jest książka, którą trzymają Państwo w dłoniach. Tytułowa Kropka, niewielka koteczka, opowiada w niej historię swojego barwnego, lecz krótkiego życia. Ale jak opowiada?! Kropka dotrze do najgłębszych zakamarków czytelniczej wrażliwości, poruszy najczulsze nuty - szczególnie w sercach tych, którzy swój dom dzielą z kotem.
Żaden pies nie rodzi się ze smyczą i w obroży. Chodzenie na smyczy jest dla niego nowym doświadczeniem i musi się tego nauczyć. Najczęściej szybko pojmuje, że napinanie jej jest ceną za samowolne pójście tam, dokąd chce.
Nauczenie psa nieciągnięcia właściciela i nieszarpania nim we wszystkich kierunkach jest bardzo proste. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić, i samemu wyćwiczyć u zwierzęcia kilka podstawowych odruchów, które zapobiegną napinaniu smyczy.
Praktyczny poradnik chowu i hodowli gołębi, dla hodowców oraz tych, którzy dopiero zamierzają nimi zostać. Powinni go przeczytać także wszyscy ci, którzy interesują się tymi pięknymi ptakami, ich bogatą historią i chcieliby więcej o nich wiedzieć. Jeśli fascynują Cię gołębie, ta książka jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w niej wiadomości na temat:♦biologii gołębi,♦ras ozdobnych i użytkowych tych ptaków,♦wymaganych warunków chowu,♦dziedziczenia i kojarzeń par rodzicielskich,oraz wiele innych przydatnych informacji. Spis treści PrzedmowaUdomowienie, dzicy przodkowie i krewni gołębia domowegoKrótka historia hodowli gołębi, czyli jak to z gołębiem dawniej bywałoGołąb, jaki jest, każdy widziPióraAnatomia, czyli co gołąb ma w środku, i fizjologia, czyli jak to działaZachowanie gołębiJak zostaje się hodowcą?Dla każdego coś miłego - wybór ras gołębiUformowaneBrodawczakiKurakiDęteBarwneTurkotyStrukturalneMewkiLotneGołębie lotneWywrotkiBije Gołębie pocztowePomieszczenia dla gołębi, czyli coś dla architektówWymagania ogólneTypy gołębnikówUrządzanie i wyposażenie gołębników i wolierZasady żywienia gołębiPreferencje pokarmowe gołębiZapotrzebowanie gołębi na paszęPasze i składniki odżywczeZiarna i nasionaMieszanki i dodatki paszoweSposoby zadawania karmyPojeniePodstawy genetyki i zasady pracy hodowlanejCechy jakościowe i ilościoweSelekcjaDobór par do rozroduMetody kojarzenia gołębiZapiski hodowlaneRozmnażanie się gołębi: od jajka do dorosłościOpieka hodowcy nad młódkamiRozpoznawanie płciTrenowanie gołębi lotnychCechy lotoweOgólne zasady trenowania gołębi ras lotnychProgram treninguTrening z użyciem przenośnej skrzynki lub gołębnikaGołębie pocztowe - prawdziwi sportowcyZabiegi profilaktyczne - czyli z miotłą po gołębnikuWażniejsze choroby gołębi - czyli pan Gołąb był chory...Zakaźne choroby wirusoweZakaźne choroby bakteryjneChoroby wywoływane przez grzyby - grzybiceChoroby wywołane przez pasożyty wewnętrzneInwazje pasożytów zewnętrznychInne schorzeniaApteczkaO drapieżnikach - czyli co jeszcze może zagrozić naszym gołębiom?Kilka słów o mięsie i nawozie gołębiMięsoTucz i ubój młodych gołębiNawóz gołębiWystawy gołębi rasowych i pocztowychOrganizacja wystawPrzygotowanie gołębi do wystawyPrzydatne informacjeOrganizacje koordynujące hodowlę gołębi w PolsceWybrane organizacje koordynujące hodowlę gołębi w Europie i na świecieWitryny internetowe poświęcone problematyce hodowli gołębiCzasopisma poświęcone m.in. hodowli gołębiBibliografiaPodziękowania
„Jak kot z kotem” to doskonała książka nie tylko dla opiekunów więcej niż jednego kota. Autorka, Pam Johnson-Bennett, doskonale rozumie koty i świetnie zna ich psychikę. Profesjonalnie acz bardzo przystępnie wprowadza czytelnika w świat widziany kocimi oczami. Dzięki tej pozycji każdy koci opiekun będzie nie tylko lepiej rozumiał zachowanie swego mruczącego przyjaciela, lecz także będzie umiał z nim wejść w dialog. Książka jest pełna bezcennych życiowych porad i uwag dotyczących zarówno zachowania czystości, znaczenia terytorium, wprowadzania kolejnego kota pod własny dach, socjalizacji, ale także wielu, wielu innych aspektów życia z kotami we wspólnym domu. Mam wielką nadzieję, że książka pogłębi wiele kocio-ludzkich przyjaźni i pomoże uniknąć wielu kocio-ludzkich nieporozumień.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?