Arnaldur Indri?ason – najsłynniejszy islandzki autor kryminałów, zwany „islandzkim Henningiem Mankellem”.
Reykjavik. W mroźny styczniowy dzień policja zostaje wezwana na jedno z osiedli – w ogrodzie znaleziono ciało młodego, ciemnoskórego chłopca, zamarzniętego w kałuży krwi. Ślady ciosów zadanych nożem wykluczają, że mógł być to tragiczny wypadek. Ledwie Erlendur i jego współpracownicy rozpoczynają śledztwo, okazuje się, że zaginął przyrodni brat ofiary – Azjata. Pojawia się pytanie: czy jest zamieszany w śmierć chłopaka, czy po prostu obawia się o własne życie?
Zbrodnia sprzed wielu lat i zimnowojenna historia. Kolejne dochodzenie Erlendura Sveinssona...
Islandia. Kleifarvatn, jezioro znajdujące się niedaleko dawnej bazy armii amerykańskiej, od jakiegoś czasu się kurczy. Jest wiosna, na odsłoniętym dnie zostaje znaleziony szkielet z dziurą w czaszce. Ku swemu zdziwieniu policjanci odkrywają, że do ludzkich szczątków przywiązane jest tajemnicze urządzenie. Po szczegółowych badaniach okazuje się, że to aparatura nasłuchowa, wyprodukowana w latach 60. XX wieku w Związku Radzieckim.
Erlendur i jego ludzie prowadzą żmudne śledztwo. Kryminalna fabuła z wątkiem szpiegowskim przypomni o grozie totalitaryzmu i o bezbronności krajów pozostających w strefie wpływów wielkich mocarstw, krajów takich jak Islandia.
Rok 2001, Reykjavik – ciemna jesień, niepogoda. krótkie dni. Wszystko zaczyna się od morderstwa. Ciało niejakiego Holberga znaleziono w jego mieszkaniu w suterenie. Miał około siedemdziesięciu lat i żył samotnie. Zginął uderzony w głowę ciężką szklaną popielniczką. Czy to kolejna typowa islandzka zbrodnia? Można by sądzić, że Holberg jest przypadkową ofiarą, gdyby nie zagadkowe zdanie, zapisane na kartce i pozostawione przy ciele.
Erlendur Sveinsson, niemłody, doświadczony policjant z Reykjaviku, musi poznać przeszłość ofiary i razem ze współpracownikami rozpoczyna żmudne śledztwo. Odkopuje bolesne historie sprzed czterdziestu lat i w nich szuka wyjaśnienia zbrodni. Skąd wzięła się czarno-biała fotografia dziecięcego grobu, znaleziona w biurku Holberga? Czy ze sprawą mają związek badania genetyczne prowadzone na Islandii? Co się stało ze znajomym ofiary, który zaginął bez wieści przed laty? Mając na głowie córkę narkomankę, która spodziewa się dziecka, i borykając się z kłopotami zdrowotnymi, Erlendur z uporem zmierza ku niepojętej prawdzie.
Fascynacja śmiercią, zaginieni bez wieści, rodzinne piekło… – stylowy, ciemny kryminał islandzkiego mistrza!
Nikt nie ma wątpliwości, że Maria popełniła samobójstwo, lecz czemu zdecydowała się na ten krok? Niebawem Erlendur otrzymuje od jej najbliższej przyjaciółki pewną informację i stopniowo dowiaduje się o tragicznych wydarzeniach z życia kobiety. Nieoficjalne śledztwo komisarza krąży także wokół niewyjaśnionych zaginięć na Islandii…
13 grudnia 1981 roku gdzieś w Polsce znika znana niemiecka pisarka Anna Eckart. Jej synowa, Polka, prosi warszawskiego dziennikarza, by przeprowadził prywatne śledztwo. Mężczyzna trafia na ślad pisarki w małym mieście w zachodniej Polsce, gdzie brutalnie został zamordowany nauczyciel historii. Dziennikarz nie wie jeszcze, że rozwiązania zagadki zaginięcia Anny Eckart powinien szukać w przeszłości – w czasach, kiedy Adolf Hitler przywrócił Niemcom dawny blask.
Biała wódka, czarny ptak to świetny przykład rasowego kryminału, gdzie najnowsza historia miesza się z nieco starszą. Bezbłędnie opisane realia pozwalają się wtopić w zagadkę kryminalną, jakby ta działa się wokół nas. Intryga jest przez to wciągająca i ani się obejrzysz, jak żałujesz, że dobrnąłeś do końca. – Kazik Staszewski
Pustki to najprawdziwszy majstersztyk! Poznaj debiut, który z miejsca zachwycił krytyków i dołączył do grona najlepszych powieści grozy!
Ta książka jest nie tylko dobra, jest wspaniała. Niesamowita powieść. – Stephen King
Pustki to wariacja na temat powieści grozy, w której duszna, gęsta atmosfera i napięcie towarzyszą czytelnikowi od pierwszych stron. Informacja o obsunięciu się ziemi w Coldbarrow i szczątkach dziecka, które przy tej okazji znaleziono w starym domu u stóp klifu, ożywia wspomnienia o pewnej pielgrzymce, która miała miejsce przed laty.
Saga, która stała się inspiracją dla twórców serialu "Wspaniałe stulecie".
Miłość, władza i intrygi. "Za każdym, nawet najsilniejszym mężczyzną musi stać kobieta, która będzie wiedziała, jak nim pokierować".
Porwana z ruskich stepów Aleksandra dorasta w pałacu chana krymskiego. Dziewczynce przepowiedziano wielką przyszłość. Jako Hürrem staje się najpotężniejszą sułtanką w historii świata. Pierwsza część opowieści o kobiecie, która pokonuje drogę z haremu na szczyt władzy, nie stroniąc od intryg i zbrodni.
Wzruszająca opowieść o sile przebaczenia i zawiłej drodze do szczęścia
Życie Evie Glass oraz jej dzieci znowu legło w gruzach. Najpierw rozwód, a teraz tragiczna śmierć byłego męża. Richarda też opłakuje jego nowa żona, którą pozostawił samą z małym synkiem. Czy w tej kryzysowej sytuacji obie kobiety będą mogły być dla siebie nawzajem pomocą i wsparciem? I czy możliwe jest odrzucenie przeszłości oraz zadawnionych krzywd?
Najnowsza powieść autorki bestsellerowego „Czerwonego namiotu”.
Wciągająca i porywająca opowieść o Addie Baum, która bardzo chciała żyć inaczej niż krewni, a ponieważ urodziła się i wychowała w dzielnicy żydowskiej w Bostonie na początku XX wieku, jej droga do szczęścia nie była usłana różami. Oto fascynująca powieść o życiu w świecie pełnym zakazów i o realizowaniu marzeń, a także wspaniały portret bohaterki, która uosabia oraz definiuje model współczesnej kobiety.
Dramatyczne losy dziewczyny z powstania
Książka ukazała się w Wielkiej Brytanii na jesieni 2015 i stała się wydarzeniem.
Danuta „Wira” Szlachetko jest legendą powstania warszawskiego, jedną z jego ostatnich żyjących uczestniczek; jej los odzwierciedla tragedię pokolenia Kolumbów.
Jako 15-latka walczyła z bronią w ręku, kryła się w piwnicach, przenosiła meldunki, odkopywała i opatrywała rannych.
Po klęsce powstania warszawskiego została wywieziona do Niemiec, do obozu jenieckiego. Po wyzwoleniu emigrowała do Wielkiej Brytanii, gdzie jako 16-latka rozpoczęła nowe życie. W latach 60. odwiedziła Polskę i zrozumiała, że jest w swojej ojczyźnie „obcym elementem”. W 2015 – już po ukazaniu się wspomnień - odwiedziła Polskę powtórnie, tym razem, aby przyjąć order Polonia Restituta.
Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i podejrzany policjant, którego nikt nie potrafi zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo w sprawie o zabójstwo!
W swym mieszkaniu zostaje znaleziona martwa Lea Yeager. Przybyły na miejsce komisarz Awi Awraham rozpoznaje w niej ofiarę gwałtu sprzed dwóch lat. Sprawca nie przyznał się do winy, ale został skazany, a jego rodzina groziła poszkodowanej kobiecie. Czy to właściwy trop do znalezienia zabójcy Lei? A może kobietę zamordował syn, który udaje, że nie utrzymywał z matką żadnych kontaktów? Kim jest tajemniczy policjant, który pojawił się w domu ofiary tuż przed zbrodnią?
Dror Mishani wirtuozersko zaplata intrygę, której ważny element stanowią sceny z życia prywatnego komisarza. W tle dochodzenia rozgrywają się też perypetie pewnej rodziny. Niektórzy jej członkowie wzbudzają swym zachowaniem poważne podejrzenia.
Gdy opada kurtyna, z cienia wyłaniają się duchy.
Strachy to pisarski debiut Marii Ukniewskiej, która w młodości była tancerką rewiową. Autorce udało się uchwycić rzeczywisty klimat Warszawy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Za pozorną sielanką kryją się problemy aktualne i dziś – walka o lepsze jutro, za które czasem przychodzi słono zapłacić.
Gdy pod namiętnością kryje się nienawiść
Gdy wpływowy szef porno biznesu Bassalino zleca morderstwo działaczki przeciwko wykorzystywaniu kobiet, nie przypuszcza, że tym samym ściąga na siebie i swoich trzech synów gniew śmiertelnie groźnych mścicielek – Rio Javy, Lary i Beth. Zmasowany atak za pomocą seksu, intryg i szantażu stopniowo rozkręca spiralę przemocy, której nie sposób już zatrzymać.
Obejmująca czterdzieści lat opowieść o młodzieńczych marzeniach i dorosłym życiu, istocie talentu, naturze miłości i sile zazdrości. Powieść, która spodoba się miłośnikom prozy Jeffreya Eugenidesa, autora Middlesex i Intrygi małżeńskiej.
Sześcioro nastolatków z Nowego Jorku, którzy zaprzyjaźniają się na letnim obozie dla artystycznie uzdolnionej młodzieży, wkracza w dorosłe życie pełne wyzwań, szans i rozczarowań. Obejmująca czterdzieści lat opowieść o marzeniach, istocie talentu, naturze miłości i sile zazdrości, która spodoba się miłośnikom prozy Jeffreya Eugenidesa, autora Middlesex i Intrygi małżeńskiej.
Na postawie powieści powstaje serial w reżyserii Mike’a Newella (m.in. „Cztery wesela i pogrzeb”, „Harry Potter”)
Nagrody:
Paris Review Best of the Best (2013) Goodreads Choice Award Nominee for Fiction (2013)
Podróżnik na tropie bogów
Południowy Pacyfik. Melanezja. Tygiel kultur i wierzeń, gasnące kastom i kryzys mocy mana, kult cargo i niedzielne nabożeństwa misjonarzy. Charles Montgomery wyrusza w ślad za misyjną wyprawą pradziada Henry’ego Hutchinsona Montgomery’ego, biskupa Tasmanii, by odkryć prawdę o dwóch duszach chrześcijańskich wysp Melanezji.
Reportaż, który zachwycił Ryszarda Kapuścińskiego.
Przemysław Dębowski, jeden z najlepszych polskich grafików, stworzył niezwykłą oprawę graficzną do wałbrzyskiej trylogii Joanny Bator.Wysmakowane, piękne i niepokojące okładki stanowią doskonały wstęp do równie niepokojącej i pięknej prozy Bator. Już samo spojrzenie na książki dzięki intrygującej grafice Dębowskiego wprowadza czytelnika w niejednoznaczny i skomplikowany świat Piaskowej Góry.Dodatkowo twarda oprawa sprawia, że nowe wydanie tych fascynujących powieści staje się nie lada gratką dla koneserów dobrej literatury i dobrej sztuki.
Przemysław Dębowski, jeden z najlepszych polskich grafików, stworzył niezwykłą oprawę graficzną do wałbrzyskiej trylogii Joanny Bator.Wysmakowane, piękne i niepokojące okładki stanowią doskonały wstęp do równie niepokojącej i pięknej prozy Bator. Już samo spojrzenie na książki dzięki intrygującej grafice Dębowskiego wprowadza czytelnika w niejednoznaczny i skomplikowany świat Piaskowej Góry.Dodatkowo twarda oprawa sprawia, że nowe wydanie tych fascynujących powieści staje się nie lada gratką dla koneserów dobrej literatury i dobrej sztuki.
Wyrazista, ironiczna i - bardzo aktualna... Political fiction najwyższej jakości! W jakim kraju obudzimy się za 20 lat?Polska w latach 30. XXI wieku. Gospodarcza i militarna potęga, lider Europy Środkowej? Czy może raczej kraj dogorywający po dekadach rządów narodowokatolickiej partii, w którym brakuje dosłownie wszystkiego, a ludzie umierają z głodu? Jacek Inglot sugestywnie rozwija obie te wizje.
Tomasz Rożek - numer 1 wśród polskich popularyzatorów wiedzy autor bestsellerowej ""Nauka to lubię"" przedstawia kolejną książkę familijną przybliżającą młodym czytelnikom najciekawsze zagadnienia ze świata nauki. Tym razem autor skupia się na obiektach, których wielkość jest z perspektywy człowieka często nie do wyobrażenia. Jakie tajemnice kryje przed nami kosmos? Jaki obiekt porusza się najszybciej we wszechświecie? Czy czarna dziura ma dno? Liczne przykłady z życia codziennego, obrazowe porównania, intrygujące ciekawostki, propozycje doświadczeń, które każdy może przeprowadzić w domowych warunkach - Tomasz Rożek po raz kolejny udowadnia, że nauka da się lubić!
Bestsellerowy cykl kryminalny Zygmunta Miłoszewskiego! Uwikłanie, Ziarno prawdy i Gniew trzy kryminały z Teodorem Szackim, trzy skomplikowane dochodzenia i trzy polskie miasta w tle: ponura Warszawa, makabryczny Sandomierz i okropny Olsztyn. Ironiczny i zaskakujący obraz naszego kraju, bezwzględni mordercy, zdeterminowany prokurator i tajemnicze, sensacyjne motywy przestępstw siedem lat temu ukazał się pierwszy kryminał z tej serii, przedstawiający losy i osobiste perypetie Teodora Szackiego, najsłynniejszego polskiego prokuratora w XXI wieku!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?