Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uczeń na poziomie gimnazjum podjął próby znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu. Uczeń zachęcony jest do pogłębienia wiary i ma możliwość odkrycia własnej tożsamości chrześcijańskiej. Podręcznik podzielony jest na 6 działów, które są tak skonstruowane, aby uczeń mógł również wykorzystać wiedzę zdobytą na innych przedmiotach (korelacja międzyprzedmiotowa). Zawiera 53 jednostki lekcyjne. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach.
Helena, matka Konstantyna, wyrusza do Judei jako zwykła pątniczka. Ostatni odcinek drogi z Cezarei do Jerozolimy pokonuje pieszo, bez honorów i eskorty wojska. Towarzyszą jej jedynie zrozpaczony żołnierz, okaleczony biskup, służka i kilku strażników. Co czeka ich w Ziemi Świętej?
Książki tego autora, przetłumaczone na dwadzieścia języków, sprzedały się do tej pory w siedmiu milionach egzemplarzy. Gościły na licznych listach bestsellerów i były nagradzane lub wyróżniane w najważniejszych amerykańskich konkursach.
Co szczególnego i ważnego dzieje się od stycznia do grudnia? Jak lepiej rozumieć znaczenie obchodzonych świąt, okazji, rocznic? Co zrobić, by się do nich przygotować? Jak pełniej je przeżyć? Na te pytania pomaga odpowiadać ks. Jan Twardowski (1915-2006), który jest tu nauczycielem, przewodnikiem i przyjacielem.
Teksty zebrane w książce Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim (niektóre publikowane po raz pierwszy) tworzą serdeczną, życzliwą, mądrą opowieść – taką, która trafia zarówno do dzieci, jak i do dorosłych; taką, która i przygotowuje do świąt, i przypomina o ważnych rocznicach, ale też otwiera oczy na otaczający świat, uczy wrażliwości i dobroci. Jednym słowem: pomaga przygotować się do ważnych dni całego roku i zapiąć wszystko na ostatni guzik.
Zadania umieszczone w kartach pracy korespondują z wymaganiami edukacyjnymi określonymi na ten poziom w programie nauki religii.
Zaproponowane ćwiczenia zainspirują ucznia do kreatywnego myślenia, pomogą mu w rozwijaniu kluczowych umiejętności, które później wykorzysta podczas egzaminu maturalnego. Ponadto przygotują go do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Ciekawe ćwiczenia zachęcą słuchacza do korzystania z różnych źródeł informacji, co pozwoli na rozwój dalszych umiejętności. Zadania w kartach pracy usystematyzują wiadomości, utrwalą zdobytą wiedzę, a prowadzącemu pomogą w sprawdzeni stopnia realizacji programu.
Książka poświęcona jest dawnemu zamkowi cesarskiemu. Wzniesiony na początku XX wieku dla Wilhelma II, nadal stanowi o architektonicznym wyrazie Śródmieścia, będąc zarazem wymownym symbolem "zmiennej losów kolei, wspomnienia minionej niewoli i pamiątki odzyskania niepodległości". Oglądając zamkowe pocztówki, poznajemy dzieje tej niezwykłej budowli, dowiadujemy się, w jaki sposób była ona ukazywana oraz czym owe obrazy były motywowane.
Prawdziwe, szczere i budujące świadectwo Sophie Lutz – matki głęboko upośledzonej umysłowo Philippine. Autorka przedstawia nie tylko portret swej córki, ale opowiada także o tym, jak ona sama oraz jej najbliżsi dojrzewali do pełnienia roli, którą Opatrzność przed nimi postawiła. Sophie Lutz, mama czwórki dzieci, w tym głęboko upośledzonej Philippine. Pisze o swojej trudnej codzienności, o zwątpieniu, o kryzysie wiary i o oparciu, jakie daje jej Bóg; zaprasza Czytelnika do swojego świata, w którym panują wiara, miłość i nadzieja.
ednotomowa edycja Pisma Świętego, tzw. Biblia Poznańska, przyjęta z powszechnym uznaniem dla pracy autorów przekładu oraz wstępów i komentarzy.
Zalety:
- zdaniem biblistów najlepszy polski przekład Pisma Świętego
- każda księga poprzedzona wstępem
- praktyczne przypisy
- zrozumiały język
- komentarze
Praktyczne, kieszonkowe wydanie Pisma Świętego, w oprawie skóropodobnej z zapięciem magnetycznym, w kolorze białym.
Lekka, rymowana opowieść o Janie Pawle II, przeznaczona dla dzieci. Historia małego Lolka, który lubił żarty, chętnie grał w piłkę i marzył o aktorstwie. Mały Lolek wyrósł na Karola, który został księdzem, filozofem, duszpasterzem, a w końcu papieżem i jedną z największych postaci XX wieku.
Książka pomoże przybliżyć postać Jana Pawła II dzieciom w wieku od 5 do 10 lat – pierwszemu pokoleniu, które znać go będzie jedynie z opowieści.
Koncepcja zadań umieszczonych w kartach pracy koresponduje z wymaganiami edukacyjnymi określonymi w programie nauki religii. Zaproponowane zadania zainspirują ucznia do samodzielnego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków. Są inspiracją do kreatywnego myślenia, porządkują i utrwalają wiedzę. Zaproponowane do wykonania zadania pomogą uczniowi w rozwijaniu umiejętności, które wykorzysta w trakcie egzaminu maturalnego (czytanie ze zrozumieniem, analiza tekstu, formułowanie wypowiedzi). Ciekawe ćwiczenia zachęcą słuchacza do wykorzystania dotychczas zdobytej wiedzy, czyniąc z niej punkt wyjścia do dalszej edukacji. Ćwiczenia w kartach pracy systematyzują zakres wiadomości. Pomogą uczącemu sprawdzić stopień realizacji wymagań programowych.
Pięknie ilustrowany prezent dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej.
Pamiątka zawiera cytaty z Pisma Świętego, ze wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie i podziękowania W albumie znajdują się także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz wkleić pamiątkowe zdjęcia.
Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej uwzględnia możliwości percepcyjne sześciolatków. Poszczególne zagadnienia ukazano w sposób zrozumiały dla dziecka tak, aby poznało ono podstawowe prawdy wiary, pogłębiło świadomość potrzeby bycia dzieckiem Bożym i zrozumiało istotę przyjaźni z Bogiem.
Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego.
Pismo święte to ustalony zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu, które napisane pod natchnieniem Ducha świętego zawierają objawioną przez Boga prawdę o zbawieniu.
Po latach, na prośbę Episkopatu Polski, ks. Kardynał Edmund Dalbor zlecił naszej poznańskiej oficynie, Księgarni św. Wojciecha, wydanie Biblii Poznańskiej, które zawierało zmodernizowany tekst przekładu ks. Wujka, dokonanego z Wulgaty. Dzieło to ukazało się w pięciu tomach w latach 1926-1932. Nie zostało jednak ukończone. Zabrakło ostatniego tomu, z Listami i Apokalipsą.
Od Wydawcy
Pismo Święte jest to ustalony zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu, które, napisane pod natchnieniem Ducha Świętego, zawierają objawioną przez Boga prawdę o zbawieniu.
W 59 opowiadaniach i opowiastkach, po części wierszowanych, ks. Jan Twardowski pokazuje, jak patrzeć na świat i zachwycać się przyrodą, uczy radości życia, pomaga być dobrym i życzliwym dla innych.
Trzy pytania z dnia Pierwszej Komunii Świętej trzeba sobie stawiać przy drugiej, dwudziestej, siedemdziesiątej, sto pięćdziesiątej i ostatniej Komunii Świętej.
Kto przychodzi?
– Pan Jezus.
Do kogo przychodzi?
– Do mnie.
Dlaczego przychodzi?
– Żebym był lepszy, kochał ludzi i wszystkim służył”.
Ks. Jan Twardowski
Książka Pierwsza Komunia z białą kokardą pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tak ważna jest Komunia Święta. Znajdziesz tu zawsze aktualne, znane, a także dotąd niepublikowane słowa Księdza Jana – przewodnika wielu pokoleń dzieci i nie tylko dzieci.
Warto te przemyślenia zachować w swym sercu na całe życie!
Piszę o miłości w różnych objawach; młodego człowieka do młodej kobiety, i matki do dziecka. Zauważyłem, że człowiek stale pragnie kochać. Jest młody Werter i jest stary Werter. Cierpienia starego Wertera. Tęsknota za miłością tkwi w człowieku do końca życia. Dla mnie miłość jest dowodem na istnienie Boga.
Wsparcie w corocznym przeżywaniu Wielkiego Postu, który dla świadomego chrześcijanina może okazać się niemałym wyzwaniem w końcu znów wracają do nas podobne treści związane z tym okresem. Jednak dla osób, które nie podchodzą do religii jak konsumenci, Wielki Post nigdy nie będzie nudny. Katolicy wiedzą, że to szansa na zbliżenie do Boga i przeżycie największej duchowej uczty w ciągu roku. Warto więc na nowo odkrywać to, co dobre, sprawdzone i mimo wszystko wciąż przez nas odpowiednio niezgłębione. Dlaczego warto kupić tę książkę? Książka ma przejrzystą formułę i choć niewielka jest bogata w wartościowe treści: rozważania oparte są na słowie Bożym nawiązują do czytań z liturgii słowa na każdy dzień (w tym roku do czytań ze Starego Testamentu). Rozważania są przygotowane na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Składają się z: cytatu z Pisma Świętego; refleksji; modlitwy; pytań do samodzielnego rozważenia. Wybrany cytat z Pisma Świętego staje się myślą przewodnią dalszego rozważania. Ta zaś odwołuje się do życia duchowego, nauczania i Tradycji Kościoła, a także do życiowego doświadczenia każdego katolika. Publikacja stanowi realną pomoc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych, szczególnie w ogłoszonym przez Kościół Roku Jubileuszowym Pielgrzymi nadziei. Z rozważań wynika przeświadczenie, że cierpienie i strach wcale nie wykluczają z naszego życia nadziei.
PRAWDA i DOBRO nie dotyczą jedynie abstrakcyjnych, oderwanych od życia pojęć. Przecież od tego, jak je rozumiemy, zależą nasze życiowe postawy, a w konsekwencji kształt świata, w którym żyjemy. Łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać nie. To słowa Świętego Pawła z Listu do Rzymian. Co miał na myśli Apostoł Narodów? Zniechęcenie? Lenistwo? Otóż tam, gdzie brakuje dobra, nie chodzi jedynie o brak dobrej woli aby móc bowiem czynić dobrze, trzeba najpierw owo dobro poznać i zrozumieć. Współczesny świat mówi nam raz po raz, że obiektywna prawda nie istnieje. W konsekwencji często popycha się nas do ulegania czemuś, co jest dobre jedynie pozornie. Dlatego konieczne jest nieustanne rozeznawanie, co naprawdę jest dobre, a co złe. Ostatecznie chodzi więc o poszukiwanie PRAWDY o DOBRU.
Wielki Post to czas, w którym mamy doświadczyć nawrócenia, czyli przemiany. Niniejsza książka może stanowić pomoc dla każdego, kto chce przeżyć ten okres świadomie i z pożytkiem duchowym. Zawiera cytaty biblijne, odpowiednie rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego, modlitwy, a także konkretne zadania i pytania, które warto sobie zadać, by rozwijać się duchowo. Dlaczego warto kupić tę książkę? 1. Książka ma przejrzystą formułę i choć niewielka jest bogata w wartościowe treści.2. Zawiera medytacje nawiązujące do czytań z liturgii słowa, jakie Kościół proponuje do rozważania w Wielkim Poście i podczas Tridumm Paschalnego. W refleksjach przywoływany jest też między innymi przykład błogosławionej rodziny Ulmów.3. Stanowi realną pomoc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych (modlitwa za przyczyną błogosławionej rodziny Ulmów, rozważania, pytania i sugestie wspierające rozwój duchowy).4. Publikację zaprojektowano tak, aby mogła służyć każdego dnia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Do wykorzystania zarówno w modlitwie wspólnotowej, jak i indywidualnej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?