„Lubiewo bez cenzury` to `Lubiewo`, jakiego bałem się opublikować w roku 2005. To nie tylko miła lektura, ale lektura traumatyczna, wstrętna i miła na raz. Porzygajcie się z rozkoszy.” Michał Witkowski Najsłynniejsza książka Michała Witkowskiego - błyskotliwy i bezkompromisowy `ciotowski` Dekameron. Kontrowersyjny opis środowiska gejowskiego czasów PRL i współczesnych - ukazuje się w nowej, zmienionej wersji. Autor przywrócił część skreślonych fragmentów, dopisał ciągi dalsze niektórym historiom, niektóre opowieści usunął `ponieważ działki w Lubiewie są drogie`. Wybitna, błyskotliwa proza, pozostająca `work in progress`, bo dopóki będę żył, dopóty tych pedalskich historyjek, powiedzonek, zwyczajów, ciągów dalszych będzie przybywało - zapewnia Autor.
Kiedy Sarah Brown, córka abolicjonisty Johna Browna, uświadamia sobie, że jej talent artystyczny może pomóc uratować życie niewolnikom uciekającym na północ, kreśli zakamuflowane w swoich obrazach mapy dla wyzwoleńczego ruchu Kolei Podziemnej. Po śmierci ojca, kiedy dowiaduje się, że nie może mieć dzieci, kontynuuje jego dzieło: ukrywa ścigane rodziny i nadal maluje obrazy z mapami, a także główki lalek, za pomocą których przekazuje wiadomości walczącym o wyzwolenie. Eden, współczesna kobieta desperacko pragnąca począć dziecko, przeprowadza się z mężem do starego domu na przedmieściach, gdzie w piwnicy odkrywa porcelanową głowę lalki. Próbuje rozwiązać jej zagadkę i stara się wrosnąć w nową społeczność. Splątane losy Sarah i Eden łączą przeszłość z przyszłością, zmuszając każdą z nich do przedefiniowania pojęć takich jak: rodzina, miłość i poświęcenie. Dzieci kartografa to nie tylko ukłon w stronę mało znanych kobiet, ale również pełna wdzięku opowieść o tym, że los kieruje nas w niespodziewane strony, niezależnie jak bardzo staramy się wyrysować mapę naszego życia. Wspaniale skonstruowana powieść z pełną werwy narracją. The Washington Post McCoy umiejętnie łączy przeszłość z przeszłością. Wnikliwie portretuje bohaterów, powoli odkrywając niezwykłe podobieństwa obu kobiet, co wiedzie do zaskakującego zakończenia. Publisher’s Weekly Wzruszająca, frapująca. McCoy opowiada tę pełną emocji historię dwóch kobiet w cudowny sposób i z niezwykłą wnikliwością. Madeline Miller, pisarka nagrodzona Orange Prize Sarah McCoy jest autorką powieści Córka piekarza, która była bestsellerem „New York Timesa” i odniosła międzynarodowy sukces. Była nominowana do Goodreads Choice Award Best Historical Fiction. Wykładała sztukę pisania na uniwersytecie.
W swojej najbardziej kontrowersyjnej książce Ayaan Hirsi Ali dowodzi, że jedynym sposobem na powstrzymanie terroryzmu, położenie kresu wojnom o podłożu religijnym oraz represjom dotykającym kobiety i mniejszości co roku pozbawiających życia tysiące ludzi w całym świecie muzułmańskim, jest reforma religii. Hirsi Ali, błyskotliwa, charyzmatyczna i bezkompromisowa autorka Niewiernej i Nomadki, twierdzi, że upieranie się przy przeświadczeniu, któremu hołdują nasi przywódcy, iż brutalne czyny islamskich ekstremistów należy oddzielać od będącej dla nich natchnieniem doktryny religijnej, jest po prostu niemądre. Zdaniem Hirsi Ali za tymi działaniami stoi zakorzeniona w islamie ideologia polityczna.
Grace McCabe, znana autorka kryminałów, jest wstrząśnięta śmiercią siostry, zgwałconej i zamordowanej. I odkryciem, że Kathleen, rozwiedziona nauczycielka, prowadziła podwójne życie. Żeby zdobyć pieniądze na adwokata i odzyskać prawo do opieki nad synem, pracowała w sekstelefonie. Grace nie zamierza czekać bezczynnie na wynik śledztwa, wbrew ostrzeżeniom przystojnego detektywa z wydziału zabójstw. Postanawia zwabić mordercę w pułapkę, w której ona sama będzie przynętą. Nora Roberts – znana i ceniona autorka bestsellerów `New York Timesa`, której książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w nakładzie ponad czterystu milionów egzemplarzy. W Polsce ukazały się m.in. Czarne Wzgórza, W samo południe, Poszukiwania, Trzy boginie, Błękitny dym, Lasy w płomieniach, Świadek, Ukryte skarby, Gorący lód, Życie na sprzedaż.
Sameem Ali, porzucona przez rodziców, wychowała się w domu dziecka. Kiedy trafiła z powrotem pod rodzinny dach, bito ją i traktowano jak niewolnicę. Sameem bardzo się cieszyła z pierwszej wizyty w Pakistanie, ale szybko zdała sobie sprawę, że nie przyjechała tam na wakacje. W wieku zaledwie trzynastu lat musiała poślubić całkowicie obcego mężczyznę. Dwa miesiące później była już w ciąży. Jako bardzo młoda matka Sameem znosiła dalsze cierpienia i upokorzenia ze stron rodziny. Kiedy znalazła prawdziwą miłość, uciekła z domu, by zapewnić bezpieczeństwo dziecku. Miała jednak zapłacić wysoką cenę za pogwałcenie honoru rodziny. Sameem Ali mieszka z mężem i dwoma synami w Manchester. Jest aktywną działaczką lokalnej sceny politycznej i radną w Moss Side, dzielnicy Manchester. Otwarcie sprzeciwia się wobec praktyki zawierania małżeństw aranżowanych/praktyki zmuszania do małżeństwa.
Yasmin Alfredson przybywa wraz z głuchą córką Ruby na Alaskę, by spotkać się tam z mężem Mattem, dokumentalistą, który przebywa na północy, filmując przyrodę. Dowiaduje się po przylocie, że wioska, w której mieszkał Matt, Anaktue, została strawiona przez wielki pożar i że nikt nie ocalał. Yasmin, wbrew temu, co twierdzi policja, wierzy uparcie, że jej mąż przetrwał, i wyrusza na jego poszukiwania. Wraz z córką przemierzają ciężarówką pustkowia Alaski podczas nocy polarnej. Przez całą drogę podąża za nią tajemniczy wóz, a na laptopie jej córki pojawiają się anonimowe maile ze zdjęciami martwych zwierząt. Czy Yasmin odnajdzie męża? Co naprawdę wydarzyło się w Anaktue? Doskonałe tempo, porywająca fabuła. Brzmienie ciszy przyprawi czytelnika o żywsze bicie serca. Absolutnie wciągające. Louise Penny Tak doskonale i przejmująco napisane. Wszystko, czego się oczekuje od wspaniałej powieści. Liane Moriarty Niczym powiew lodowatego powietrza, ten pełen bezustannego napięcia thriller jest jednocześnie rodzinnym dramatem widzianym oczami dziecka, jak żaden inny. Nie czułam takich dreszczy od czasu Smilli w labiryntach śniegu. Emma Donoghue. Rosamund Lupton jest scenarzystką i autorką książek. Jej thrillery psychologiczne: Siostra i Potem zostały pozytywnie ocenione przez recenzentów, były bestsellerami, wydano je w wielu krajach.
Błyskotliwa nowa powieść amerykańskiego mistrza, autora Ragtime`a, Księgi Daniela, Billy`ego Bathgate`a oraz Marszu, zabiera nas na szaloną wyprawę w głąb umysłu człowieka, który ma to do siebie, że nieopatrznie sprowadza nieszczęście na swoich bliskich. `Powieści Doctorowa oddziałują z wielką siłą na każdej swej płaszczyźnie... Jego wrażliwość na język jest doskonale zrównoważona, a dopełnią ją wizja o ogromnym rozmachu.` - JENNIFER EGAN `E. L. Doctorow to narodowy skarb, w szczególnym tego słowa znaczeniu: Zawdzięczamy mu budowany przez czterdzieści pięć lat twórczej pracy wizerunek nas samych, obraz tego, kim jesteśmy jako naród, obraz tchnący `reformatorskim zacięciem`, jak można by to ująć - postrzega nas bowiem z całą jaskrawością i zarazem czułością takimi, jakimi jesteśmy, ale sięga też wzrokiem dalej, ujawniając drzemiący w nas wielki potencjał.` - GEORGE SAUNDERS Zwracając się w nieokreślonym miejscu do nieokreślonego rozmówcy, Andrew zastanawia się, wysławia się, snuje opowieść o swoim życiu, o miłości, i o tragediach, jakie przywiodły go do tego miejsca i tego punktu w czasie. A jego wyznania, odsłaniając kolejne warstwy tej niesamowitej opowieści, skłaniają nas do zakwestionowania naszej wiedzy na temat prawdy i pamięci, mózgu i umysłu, osobowości i losu, tego, co wiemy o innych i o sobie samych. Ujmująca głębią psychologiczną i liryczną starannością przekazu, ta trzymająca w napięciu i nowatorska powieść stanowi prawdziwy głos naszego czasu - zabawny, badawczy, sceptyczny, szelmowski, wnikliwy. To zaskakujący zwrot i szczególne osiągnięcie w karierze pisarza, którego proza ma moc tworzenia swego własnego pejzażu i którego przewodnim tematem jest, jak stwierdził Don DeLillo, właściwy dla Ameryki `kompas możliwości, w ramach którego zwyczajne życie nabiera historycznego wydźwięku.`
Beatrice musi zmierzyć się z druzgoczącą prawdą: po wielu godzinach poszukiwań odnaleziono ciało jej ukochanej młodszej siostry Tess. Policja, przyjaciele, a nawet matka są przekonani, że popełniła samobójstwo. Beatrice nie może w to uwierzyć. Doskonale znała Tess i głęboko wierzy, że siostra nie odebrała sobie życia. Nie bacząc na niebezpieczeństwa, postanawia sama rozwikłać mroczną zagadkę, lecz prawda, którą stopniowo odkrywa, okazuje się bardziej bulwersująca od najgorszych podejrzeń…
Powieść sensacyjno-obyczajowa, trzymająca w napięciu i głęboko poruszająca. Kto i dlaczego podpalił prywatną szkołę w dobrej dzielnicy Londynu? Są ofiary. To dziennikarka Grace i jej siedemnastoletnia córka Jenny. Obie leżą na intensywnej terapii, pogrążone w śpiączce. I obie… „wychodzą” ze swych ciał, żeby uczestniczyć w śledztwie i w życiu podejrzanych o podpalenie. Dowiedzą się zdumiewających rzeczy, gromadząc ohydne dossier ludzkiej podłości. Historia zbrodni, opowiedziana z niezwykłej perspektywy i pełen emocji traktat o najważniejszych uczuciach, istocie szczęścia i sensie rodziny
Aktorka Pamela Dosantos sięgnęła gwiazd dzięki swym ponętnym udom i gołębiemu sercu, którego nie szczędziła śmietance meksykańskiej polityki. Gdy odnalezione zostaje jej bestialsko okaleczone ciało, powracająca po latach do władzy partia rządząca musi stawić czoła lawinie nieprzewidzianych konsekwencji. Tymczasem Tomás, wypalony dziennikarz, pisze pospieszną notatkę na temat zabójstwa słynnej aktorki. Nie weryfikując swoich danych, sięga po pewien kuszący szczegół dotyczący miejsca odnalezienia zwłok. Jak tylko pozornie błaha informacja wychodzi na jaw, Tomás znajduje się na celowniku - okazuje się, że ciało znaleziono zaledwie kilka metrów od posiadłości Salazara, budzącego największą grozę przedstawiciela nowego rządu. Skorumpowani to oparty na konwencji dziennikarstwa śledczego i napisany z rozmachem powieści przygodowej thriller, który czyta się z fascynacją tego, kto stał się świadkiem odkrycia wstrząsających faktów. Książka obnaża nieznane oblicze władz, a równocześnie przedstawia niezapomnianą i burzliwą historię miłosną. Jorge Zepeda Patterson urodził się w 1952 roku w Meksyku, w Mazatlán w stanie Sinaloa. Swoje pierwsze dziennikarskie doświadczenia zdobywał w hiszpańskim `El País`. Był redaktorem naczelnym meksykańskiego `Universal` i prowadzącym programy telewizyjne. Jest współtwórcą kilku ważnych periodyków i autorem licznych analiz. Jego cotygodniowa kolumna ukazuje się w ponad dwudziestu dziennikach w całym Meksyku. Obecnie kieruje portalem informacyjnym Sinembargo.mx. Skorumpowani to pierwsza powieść w jego dorobku.
Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują? Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć. Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne w miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy. Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz, jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni. Jakub Żulczyk (1983r.) – pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo-romantyczną Zrób mi jakąś krzywdę. Autor powieści Radio Armageddon, (2008) i Instytut (2010) oraz dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu o Tytusie Grójeckim Zmorojewo i Świątynia, felietonów i artykułów (m.in. dla „Wprost”, „Dziennika”, „Playboya”, „:Przekroju” i „Tygodnika Powszechnego”), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci Zdarzenie nad strumykiem. Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.
Prozą równie elegancką i zmysłową jak samo tango, Kapka Kassabova prowadzi nas w podróż przez czas i kontynenty. Nade wszystko jednak jest to podróż serca.Dla niewtajemniczonych tango to tylko taniec pełen egzotycznego, zmysłowego czaru, ale tylko taniec. Dla prawdziwego tanguero to niemal religia, która oferując ustalone rytuały, poczucie przynależności i głębokie emocje, wabi zagubionych, samotnych i fanatyków. Kapka Kassabova trafiła do studia tanecznego przed dziesięcioma laty i natychmiast się zachwyciła. Urzeczona rytmem i muzyką, tańczyła tango na całym świecie od Auckland po Edynburg, od Berlina po Buenos Aires. Poświęciła godziny ćwiczeń, aby zaznać ulotnych chwil tanecznej ekstazy, przy okazji nabawiając się odcisków i łamiąc sobie serce.Skrzącą, taneczną prozą Kapka zabiera nas w głąb ezoterycznego świata tanga i opowiada jego historię. Tango. Dwanaście minut miłości to ponadczasowa opowieść o wygnaniu i tęsknocie, śmierci i pragnieniu, o miłości i poczuciu przynależności.
Ciepła, wzruszająca opowieść o tym, co może się zdarzyć, gdy życie przestaje się toczyć zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Ludzie uważali Iris Bowen za piękność. Miała burzę rudych włosów, wysokie kości policzkowe, poruszała się jak tancerka. Ale to było dawno. Teraz Iris, ogrodniczka i matka adoptowanej Rose, w wiejskim domu na zachodzie Irlandii stara się prowadzić w miarę normalne życie po śmierci męża. Uwiera ją jednak obietnica dana mężowi przed jego śmiercią, obietnica, której nie zamierza spełnić. Tak jest do dnia, w którym odbiera telefon od swojej lekarki. Po tej rozmowie niespełnione przyrzeczenie Iris, że odnajdzie biologiczną matkę Rose, żeby dziewczyna miała rodzinę, gdyby z nią stało się coś złego, zaczyna ją wręcz prześladować. Wiedziona impulsem, z jedynym dowodem – kopertą sprzed dwudziestu lat – udaje się w podróż śladami przeszłości, która zawiedzie ją do Bostonu i przyniesie zaskakujący rozwój sytuacji nie tylko jej, ale i Rose, przyjaciołom, a nawet zupełnie nieznanym ludziom. W swoim lirycznym debiucie Christine Breen opowiada o sile więzów: emocjonalnych, biologicznych i prawnych oraz o wielu odcieniach poświęcenia. Fabuła prowadzi nas z zachodniego wybrzeża Irlandii do Londynu, Bostonu i z powrotem. Po drodze zaglądamy do ogrodów, muzeów i sal koncertowych. Christina Baker Kline, pisarka Christine Breen pisze o uczuciach, analizuje głębię matczynej miłości. Sekundujemy jej bohaterom, bo ich dobroć i umiejętność współodczuwania podnoszą na duchu. Diane Chamberlain, pisarka Świetne wyczucie stylu i ogromna sympatia dla swych postaci. Jane Harris, pisarka Christine Breen urodziła się w Nowym Jorku, mieszkała w Bostonie i Dublinie, gdzie studiowała literaturę irlandzką. Jest artystką, zajmuje się homeopatią i ogrodnictwem. Wraz z mężem, pisarzem Niallem Williamsem, i dwojgiem dzieci mieszka w Irlandii, w Kiltumper, gdzie urodził się jej dziadek. Powieść Ma na imię Rose jest jej debiutem literackim.
Pamięci wieku XIX, kiedy to literatura była wielka, wiara w postęp – bezgraniczna, a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem tudzież elegancją. Kto wskazał Sieńce drogę do skarbu? Jak zginął sprytny jubiler? Kto jest tajemniczym brodaczem? Rok 1900. Małoletni moskiewski ulicznik, Sieńka Skorik, pragnie się dostać do bandy Księcia. Ma szansę zrealizować marzenie, gdy zawiera znajomość z ukochaną herszta. Piękna dziewczyna, uzależniona od narkotyków, nosi przydomek `Śmierć`, jako że wszyscy jej mężczyźni zmarli w tragicznych okolicznościach. Wkrótce Sieńka znajduje ofiary bezwzględnego morderstwa i dowiaduje się o skarbie ukrytym w podziemiach. Wśród poszukiwaczy jest też tajemniczy Erast Pietrowicz... Nameless. Boris Akunin (Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili), ur. w 1956 r. w Gruzji, od 1958 r. mieszka w Moskwie. Japonista, tłumacz, autor znanych serii powieści Przygody Erasta Fandorina, Przygody siostry Pelagii, Przygody magistra, Gatunki. W 2000 roku był nominowany do nagrody Bookera i otrzymał tytuł Rosyjskiego Pisarza Roku. Azazel i Gambit turecki zostały przeniesione na ekran. Książki Borisa Akunina przetłumaczono na 35 języków i wydano w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy
Opowieść o miłości i wojnie, ludzkiej tragedii i woli przetrwania. Hope ma trzydzieści sześć lat, mieszka w niewielkim miasteczku letniskowym na Cape Code, od niedawna jest rozwódką, ma dwunastoletnią córkę Annie i prowadzi rodzinną cukiernię, którą założyła jej babcia Rose. Jednak z powodu wielu nieszczęśliwych sytuacji życiowych czuje się samotna, przegrana i stara. Pewnego wieczoru babcia Hope, przebywająca w domu opieki, chwilowo odzyskuje pamięć i prosi wnuczkę, aby dowiedziała się, co się stało z rodziną Rose, o której nigdy wcześniej nie wspominała. Spełniając tę prośby, Hope pozna dramatyczne losy babki, która jako młoda kobieta musiała uciekać z Francji przed koszmarem wojny i Holokaustu. Życie Hope ulegnie zmianie. Kristin Harmel jest autorką ośmiu powieści dla kobiet i młodzież, w tym książki Moje rzymskie wakacje. Książka Słodycz zapomnienia została okrzyknięta przez „Marie Claire” najlepszą książką na lato.
Jak to jest, kiedy przyjaciółka oszuka przyjaciółkę? Annick, córka prezydenta Togo i francuskiej aktorki, przez całe życie próbuje uciec przed prawdą o niezmierzonych bogactwach swojej rodziny. Rebecca, córka bankiera, jest doskonałą córką, doskonałą żoną i doskonałą matką, ale zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek będzie żyła tak, jak sama chce. Tash, córka rosyjskiej emigrantki, nigdy nie poznała swojego ojca. Uwolniła się ze szponów biedy i ma teraz świat u stóp, dlaczego więc musi walczyć, żeby utrzymać się na powierzchni? Trzy przyjaciółki spotykają się i rozchodzą, kłócą i oszukują, ale wciąż o sobie myślą. Każda pamięta szeptane na ucho tajemnice i niekończące się rozmowy przez telefon po lekcjach. Jednak pora dorosnąć. Czy uda im się pogodzić przyjaźń i dorosłe życie, gdy los rzuci je w różne strony świata? Jak poradzą sobie z sukcesami i upadkami? Niezwykle ekscytująca od początku do samego końca. Dobrze napisana, wciągająca, z wartką akcją. Fabuła porwie każdego... Ja wprost nie mogłam się oderwać. „Daily Mail” Z największą przyjemnością przewracasz kartkę po kartce. „Woman & Home” Wciągające relacje pomiędzy bohaterami, narracja, przy której bezwiednie obgryza się paznokcie, wspaniałe miejsca, w których rozgrywa się akcja. „Cosmopolitan” Lesley Lokko urodziła się w rodzinie ghańsko-szkockiej. Wychowała się w Ghanie, mieszkała także w RPA, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W młodości imała się różnych zajęć – była kelnerką i pracownicą kibucu. Z wykształcenia jest architektką, ale zawsze marzyła o pisaniu książek. Nakładem Świata Książki ukazały się jej powieści: Szafranowe niebo, Świat u stóp, Gorzka czekolada, Jedna bogata, druga biedna, Pamiętne lato i Prywatna sprawa.
Zmęczony rozrywkowym życiem podstarzały literat czuje się coraz bardziej wyobcowany. Potrafi jednak genialnie pisać, o ile uda mu się utrzymać w trzeźwości. Jego kolegą jest młody, przystojny poeta, który emanuje takim ciepłem, że mógłby ożywić nawet kamień. Kocha cały świat. Obydwaj wpadają przypadkiem na podobny, rewelacyjny pomysł napisania książki, która będzie najlepsza i znajdzie się na czele list bestsellerów w najróżniejszych kategoriach – jako kryminał, poradnik dla odchudzających się, książka popularnonaukowa i psychologiczna, książka kucharska itd. Wszystko w jednym! Sukces zapewni autorowi fortunę i nieśmiertelność. Jednak tylko temu, który będzie pierwszy. Który wcześniej poczuje wenę? Któremu uda się usidlić gwiazdę wydawnictwa, młodą i piękną Astrę? Kto wygra, a kto będzie musiał odejść? Zachęcamy do lektury! Cudownie zakręcona powieść. „Le Figaro” Okrutna i dowcipna. Nie będziesz mógł się od niej oderwać. „Elle” Frapująca, bardzo zabawna, czyta się ją jednym tchem. „Frankfurter Allgemeine” Zabawna książka, która zmusza do przemyśleń, szczególnie adeptów sztuki pisarskiej. „Dagens bok” Śmiałem się w głos podczas lektury. Nikki Griffiths, brytyjski wydawca Petera Stjernströma Peter Stjernström jest autorem kilku powieści. Oprócz działalności literackiej zajmuje się prowadzeniem własnej agencji komunikacji i jest udziałowcem w wiodącej szwedzkiej agencji literackiej.
Jak można wpływać na innych ludzi? `Pranie mózgu` w kontekście psychologicznym, neurologicznym, społecznym. Historia, problemy etyczne, eksperymenty na ludziach. Napisana przystępnym językiem próba wszechstronnego wyjaśnienia fenomenu tzw. prania mózgu. Autorka charakteryzuje sposoby (perswazja, podstęp, siła) i okolicz-ności, w jakich ludzie wpływają na myślenie i poglądy innych. Tłumaczy, jak `pranie` mózgu ma się do jego budowy i działania, i omawia wykorzystywanie tego zjawiska w reklamie, telewizji, polityce, edukacji.
Jedna z najlepszych hiszpańskich powieści XX wieku. Wciągająca i głęboko poruszająca, ma zapewnione miejsce wśród wielkich klasyków współczesnej literatury europejskiej`. Wybitna powieść psychologiczno-obyczajowa z akcją w Barcelonie historia dziewczyny, wchodzącej w dorosłość po Wojnie Domowej. Poszukiwanie miłości, radości i sensu życia na barwnym tle Hiszpanii lat 1940. Rok 1939. Osiemnastoletnia Andrea przyjeżdża z prowincji studiować w Barcelonie. Zamieszkuje z rodziną matki. Nowy dom okazuje się smutnym miejscem, pełnym skłóconych i przegranych ludzi. Prawdziwego życia Andrea szuka więc na uniwersytecie, wśród swych koleżanek i kolegów... Wartka akcja, świetne portrety psychologiczne, egzystencjalny ton.
Powieść psychologiczno-obyczajowa. Chloe, matka dwóch córeczek, nagle opuszczona przez męża dla innej kobiety, nieoczekiwanie znajduje wsparcie u Pierre`a, swego teścia. Starszy pan ma swoją tajemnicę: podobnie jak jego syn, zakochał się przed laty, mając już rodzinę. Tyle, że nie zdecydował się odejść od żony, całe życie myśląc o ukochanej Matyldzie. Który z nich wybrał lepiej? Subtelna i poruszająca, napisana pięknym językiem opowieść o porzucających i porzucanych, o miłości i obowiązku.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?