Bohaterką książki jest młoda kobieta, którą poznajemy w wieku dwunastu lat. Zamiast przeżywać najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa, dorastania, poznawania świata. Każdego dnia przeżywa koszmar związany z molestowaniem seksualnym. Doświadcza tego zarówno ze strony kolegi na obozie wakacyjnym, jak i ojca w domu. Życie staje się horrorem nie do zniesienia. Dziewczynka zamiast tryskać młodzieńczą radością zamyka się w sobie, pogłębia kompleksy związane ze swoim wyglądem, żyje w ciągłym strachu i przeświadczeniu, że czymś sobie na to zasłużyła. Przychodzi jednak chwila refleksji, dzięki której uświadamia sobie, że jest tylko dzieckiem, ma prawo do bycia szanowaną i nikt nie ma prawa naruszać jej granic, jej prywatności i intymnej sfery. Przez wiele lat boryka się z tym bagażem doświadczeń - uczęszcza na terapie, które nie przynoszą efektów, znosi szykany ze strony starszych kolegów, próbuje popełnić samobójstwo, dokonuje samookaleczeń - wszystko po to, by zapomnieć. Mijają lata, kiedy zaczyna rozumieć, że milczenie to nie wyjście z sytuacji. Właśnie dlatego powstała książka "Dzieciństwo", by rozprawić się z bolesną przeszłością oraz po to, by uświadomić ludziom, że temat molestowania nie powinien być tematem tabu, ze trzeba o tym rozmawiać i udzielać takim osobom profesjonalnej pomocy. Dowodzi także tego, iż warto znaleźć w sobie siłę, by walczyć i zacząć żyć na nowo.
Druga część książki „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały", to zdecydowanie książka dla dorosłych. Autor nie szczędzi nam wrażeń i opisów drastycznych scen, nieznacznie tylko złagodzonych w dialogach dzięki empatii dyskutantów, znanych nam już z pierwszej części oraz stosowanych przez nich fachowych medycznych określeń. Odwiedzając szpitale odkrywamy przed Czytelnikiem świat młodocianych prostytutek; ich młody wiek szokuje, chociaż jest tak charakterystyczny dla Afryki. W szpitalach większych ośrodków uniwersyteckich zauważyć można oznaki wielkiego postępu: są instytuty badawcze, pojawia się dobra aparatura do badań diagnostycznych i naukowych. Czytelnik może zaobserwować również pierwsze rozpoznawalne objawy AIDS w Afryce.
„W innych wymiarach” Joanny Piłatowicz to kolejny zbiór opowiadań z gatunku fantasy. Tematyka nadal w formie metafor jak w pierwszej książce autorki „Opowieści z pogranicza światów” lecz nie jest jej kontynuacją, dotyczy jednak wciąż ważnych spraw w egzystencji człowieka. Poruszane tematy w poszczególnych opowiadaniach to kwestie wiary w przeznaczenie, reinkarnację, w wyższą instancję osobistej filozofii, złożoność psychiki człowieka, relacja z innymi i ze światem. Na przykład opowiadanie „Pociągi” to metafora na kierunek, w którym podąża człowiek ku szczęściu bądź odwrotnie. W innej treści „Precz demonie” w najbardziej lekki z możliwych sposobów poruszona jest tematyka opętań przez niepożądane byty. W noweli „Zima” następuje personifikacja pory roku, która jest wzmianką, iż duchy przyrody być może też mają swoje problemy, a nie tylko Ziemianie. Lektura jest lekka, swobodna, przeznaczona by inspirować, bawić, wprowadzać w dobry nastrój. Czasami pojawiają się dialogi i rozmowy usłyszane tu i ówdzie, jednak jakiekolwiek podobieństwo do bohaterów opowiadań jest całkowicie przypadkowe.
Kolekcja Hankego to powieść, w której wątek sensacyjny przeplata się z miłosnym. Jest to druga powieść autorki Jolanty Marii Kalety. Wcześniejsza - W cieniu Olbrzyma - ukazała się drukiem w kwietniu 2012.Rok 1976. Czasy PRL-u. Matylda, młoda pracownica muzeum, przez przypadek odnajduje listę obrazów, skradzionych przez nazistowskich dygnitarzy pod koniec II wojny we wrocławskich muzeach i ukrytych gdzieś na terenie Dolnego Śląska. Próbując je odnaleźć, wpada na trop złodziei dzieł sztuki działających w środowisku muzealnym. Nie może liczyć na pomoc porucznika milicji prowadzącego śledztwo. Mimo iż jest on zauroczony Matyldą, prowadzi własną grę, której ona początkowo nie może zrozumieć. Według niego to właśnie ona jest inspiratorką wielu kradzieży. Na domiar złego jej życie osobiste legło w gruzach. Nie zrażając się przeciwnościami, dąży do zdemaskowania przestępców i odnalezienia tajemniczej skrytki. Ponieważ zaginione obrazy warte są fortunę, jej życie znalazło się w niebezpieczeństwie.Matylda, która również na czworakach obmacywała futrynę drzwiową, odwróciła się i spojrzała na niego. Marek chwycił oburącz marmurowy parapet i z całych sił podciągnął do góry. Dał się słyszeć głuchy jęk i metaliczny szmer, coś jakby łańcuch ze studni nawijał się na kołowrót. Spory fragment podłogi, w miejscu gdzie jeszcze przed paroma minutami stał piecyk, opadał jednym końcem w dół, ukazując ciemne wnętrze.Kićka! Latarka! zawołał.Ukląkł i zajrzał do środka. Matylda podbiegła do kanapy, gdzie leżała jej przepastna torba i sięgnęła ręką do jej wnętrza. W tym momencie poczuła gorący ból wybuchający z tyłu głowy. Zdążyła tylko pomyśleć: Kulawy! i ogarnęły ją takie same jak w Warszawie ciemności
To już kolejna książka Grzegorza Kaźmierczaka - Zwierzęta. Prawdziwi przewodnicy człowieka. Autor po raz kolejny dotyka Matki Natury i w niej poszukuje, a w zasadzie odkrywa przed Czytelnikiem mistykę naturalnej energii w formie usposobienia zwierząt. W książce omówionych zostało prawie 100 gatunków, zarówno tych nam bliskich, żyjących w naszym polskim ekosystemie (np. kret, krowa, borsuk, jeż), jak również tych egzotycznych, znanych nam tylko z albumów, książek, ogrodów zoologicznych i telewizyjnych programów przyrodniczych, jak na przykład krokodyl, kangur, orangutan, wieloryb. Ta książka, jak i poprzednie tego autora, jest propozycją dla ludzi zainteresowanych stylem życia bliskim naturze, prawdziwej miłości, w którą jesteśmy obdarzeni, przyjaźni człowieka z innymi przedstawicielami naszej planety. Sami sprawdźcie czego możemy uczyć się od naszych braci mniejszych zwierząt.
Ciężko jest dorównać pisarzowi od lat postawionemu na piedestale literackich poczynań. Za takiego bez wątpienia uważa się Antoine'a de Saint-Exupry'ego, autora Małego Księcia. Powstała właśnie trzecia z książek o kontynuacji losów Małego Księcia, Pilota i Liska. Dwie wcześniejsze napisali: Jean-Pierre Davidts oraz Alejandro Guillermo Roemmers. Tym razem doczekaliśmy się polskiej wersji! Lisek, Pilot i Mały Książę kolejnych 10 lat to opowieść o tym, co działo się dziesięć lat później po pierwszym spotkaniu Małego Księcia i Pilota. Kiedy samolot Pilota znów ulega poważnej awarii, ma on czas na to, by rozmyślać. Pilot bardzo chciał oswoić Liska, dlatego codziennie czeka na niego w umówionym miejscu. Miał wiele obaw, czy będzie w stanie go oswoić, czy go nie spłoszy i czy będzie potrafił z nim rozmawiać Kiedy dochodzi w końcu do spotkania, Lisek wypowiada znaczące dla całego utworu słowa: Jeżeli pytasz o mojego przyjaciela, to znaczy, że też go znasz. A jeżeli go szukasz, to znaczy, że nie chcesz i nie możesz o nim zapomnieć, bo o przyjacielu się pamięta. Te właśnie słowa są odzwierciedleniem całego utworu. Lisek, Pilot i Mały Książę kolejnych 10 lat to książka o prawdziwej przyjaźni, zaufaniu, wierze w zwycięstwo dobra nad złem. Jest kontynuacją dziecięcych marzeń o życiu w lepszym świecie, pozbawionym wojen, nietolerancji i agresji. Ukazuje moc heroicznej pomocy niesionej niesłusznie pokrzywdzonym, a jej lektura sprawia, że chce się być lepszym człowiekiem.
Dziedzictwo piorunów"" Juliusza Marka to zbiór opowiadań, pozornie niezwiązanych ze sobą historii, których częścią wspólną jest pojawiająca się w każdej z nich tajemnicza burza. Zmienia ona dotychczasowy świat, niektórym ludziom przeobraża osobowości, a innych uwalnia od dotychczasowych obciążeń. Autor bawi się konwencjami. Niektóre opowiadania noszą znamiona literatury science-fiction, mamy studencki romans, horror, opowiadania obyczajowe i coś co przypomina literacki opis gry komputerowej. Jednak niezależnie od formy i treści, zawsze w pewnym momencie pojawia się ta dziwna burza. Książkę można czytać na wielu poziomach: podstawowym, można też doszukiwać się w niej aluzji do filozofii związanych z chaosem, przypadkowością, zastanawiać się nad opozycją determinizmu i wolnej woli. Znajomość teorii związanych z fizyką kwantową, figurą demona Laplace'a czy efektu motyla z pewnością dostarczy odbiorcom jeszcze więcej zabawy i tropów, którymi będzie mógł się poruszać.
Strzała przeznaczenia"" Piotra Skupnika to powieść oparta na faktach historycznych, rozgrywająca się w średniowiecznej Anglii, w roku 1066. Po bezpotomnej śmierci króla Edwarda Wyznawcy, trzech kandydatów zabiega o jego tron i koronę. Dochodzi do wielu bitew i zawirowań politycznych. Główny bohater - Garet Patington - to świetny jeździec i szermierz, zgłębiający tajniki rycerskiego rzemiosła. Dorasta pod czujnym okiem ojca Johna i księdza Tobiasza. Jego wybranką jest Margaret, którą zamierza poślubić wbrew panującym obyczajom. Jesienią król Norwegii Harald najeżdża Northumbrię. Margaret zostaje porwana przez Wikingów, a Garet sam wpada w ręce wrogów. Ogląda śmierć własnego ojca i seniora. Po bitwie Norwegowie zwracają mu wolność. Chłopak postanawia odnaleźć swoją dziewczynę, która została odesłana do Londynu przez duńskiego renegata, będącego zaufanym człowiekiem króla Harolda. Wybawcą Margaret okazuje się ksiądz Tobiasz, który wyjawia dziewczynie pewną tajemnicę. Młody Patington odwiedza swoje rodzinne włości, ale zostaje niesłusznie uznany za dezertera i zdrajcę. Czy Garet ujdzie z życiem z tej opresji? Jaki sekret wyjawił duchowny dziewczynie?
W jaki sposób prawo przyciągania zmienia życie? Jak uzdrawiać własne emocje, duszę i ciało? Czy jest możliwe wyleczenie siłą woli bez konieczności udawania się do lekarza? Na te pytania odpowiada autorka książki „Zdrowe myśli, zdrowe życie”. Przedstawia w niej wiele przykładów na działanie prawa przyciągania, które na co dzień wykorzystuje w swoim życiu. Pokazuje, jak dzięki stosowaniu przeróżnych technik można być szczęśliwym i zdrowym, jak pozbyć się nabytych przekonań, które wprowadzają ograniczenia do naszego życia. Jak spełniają się marzenia o rzeczach materialnych, ale także jak dzięki prawu przyciągania pomagać innym, jak uwolnić się od złogów przeszłości i śmiało iść do przodu ku lepszemu życiu. Jeśli jesteś na rozdrożu i chcesz zmienić swój byt koniecznie przeczytaj tę książkę!
Prawda zawarta w tej książce daje obraz ptaków Ziemi poprzez inne spojrzenie na te cudowne istoty naszej planety. Przyjmijcie dar tej książki jako pomoc w otwarciu nowego świata poprzez otwarcie swojego serca, w czym wielką pomocą są ptaki jako nierozdzielna część Gai i miłości jej serca. Otwarcie drzwi do Nowego Świata nastąpiło. To, czy zechcesz wejść do niego Ty - zadecyduj w dowolnym momencie swojej nauki.
Finezja uczuć Anety Krasińskiej to romans współczesny, romantyczna miłość, która napotyka wiele problemów. Główni bohaterowie to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Alicja - przykładna i zapracowana żona, opiekująca się domem i pracująca zawodowo. Adam - robi karierę w sektorze bankowym, pracując do późnego wieczora, a do domu wraca jak do hotelu, żeby się wyspać. Kobieta pokornie zgadza się na taki układ, ponieważ mąż dobrze zarabia, a pieniądze potrzebne są na spłatę domu. Mimo to kobieta czuje się zaniedbana i opuszczona przez męża, który całkowicie poświęcił się pracy. Chce czuć się prawdziwą kobietą docenianą i adorowaną. To oddalenie się małżonków od siebie powoduje też cierpienie dzieci, ale również fakt, że Alicja poznaje innego mężczyznę. Dzięki niemu przeżywa wielką i namiętną miłość, która nie powinna się zdarzyć. Jednak nie na wszystko ma się wpływ i nie wszystko jest się w stanie kontrolować. Czy ta relacja jest w stanie przetrwać?
Szalone wakacje na wsi Pawła Choroszczaka to zbiór zabawnych opowiadań dla najmłodszych, wydanych w ramach serii Przygody Leonka. Główny bohater to sześcioletni chłopiec Leonek, który po wakacjach ma zostać uczniem pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zanim jednak to nastąpi, przeżyje on niezwykłe wakacje u dziadków na wsi. Pierwsze przygody mają już swój oddźwięk podczas podróży na wakacje, kiedy to samochód, którym jadą z tatą łapie gumę, a zbieg okoliczności powoduje, że narażają się groźnym harleyowcom. Na domiar złego kończy im się benzyna, ale dzięki temu Leonek może spełnić swoje marzenia o prowadzeniu auta. Tak rozpoczynają się niezapomniane wakacje bohatera. Ten mały, sprytny urwis zagląda do każdego zakamarka w poszukiwaniu przygód i sensacji. Na strychu u dziadków odkrywa rodzinne tajemnice, w cyrku staje się prawdziwym magikiem, z dziadkiem płata figle sąsiadce, jeździ wozem strażackim na sygnale, czy wdrapuje się na drzewo po latawiec. To tylko kilka z licznych przygód Leonka. Choć przysparza on dziadkom wiele kłopotów, to kochają oni wnuczka ponad wszystko.Ten zbiór opowiadań sprawia, że prócz dzieci śmiać się będzie niejeden dorosły. Krótkie historyjki przenoszą czytelnika się w świat dziecięcych fascynacji, przygód i niefrasobliwości oraz udowadniają, że wakacje u babci i dziadka na wsi mogą być najwspanialszymi z możliwych.
Kartki z kalendarza Stanisława Smoleńskiego to zbiór opowiadań powstałych w wyniku przemyśleń i obserwacji autora z kilku ostatnich lat.Znajdujemy wśród nich wielką różnorodność od opisów przyrody, poprzez refleksje o życiu, szereg wierszy okazjonalnych, aforyzmów, do bardzo dowcipnych poprzez swady wierszyków z przymrużeniem oka. W wielu miejscach przejawia się miłość, nostalgia, a nawet akcenty polityki. Wiek i doświadczenie autora spotkały się z młodzieńczym optymizmem, stąd wiersze są lekkie, niewydumane, adresowane zarówno do młodych jak i starszych odbiorców, a nawet dzieci. W końcowej bardzo osobistej części autor opisał swój ból i rozpacz związaną z utratą ukochanego syna. W zamyśle autora celem tych wierszy jest pokazanie codzienności życia, stąd skojarzenie, że każdy przeżyty dzień to wyrwana kartka z kalendarza.Dodatkową wartością jest wyciąganie wniosków z określonych zdarzeń i sytuacji. W bogactwie treści każdy znajdzie coś co go rozbawi lub zmusi do refleksji czy zadumy. Życie zdaniem autora to różnorodność przybierająca różne odcienie i barwy, od różowych do czarnych, a problem polega na tym czy potrafimy się w nim odnaleźć.
Anna Kozicka-Kołaczkowska znana jest, jako publicystka internetowego wydania dziennika Rzeczpospolita. Tymczasem, dzięki wydawnictwu Psychoskok możemy poznać również jej literacki talent. Właśnie ukazała się powieść Ekstrawagantki tejże autorki. Książka jest mieszanką powieści sensacyjno-awanturniczej, kryminału i powieści historycznej. I to dobrą mieszanką, trzymającą w napięciu, pełną zwrotów akcji. Autorka przenosi nas na współczesny Dolny Śląsk i poprzez retrospekcję, opisuje, jak wyglądały te miejsca ponad trzysta lat temu, gdy na tych ziemiach kończyło się panowanie Piastów. Ektrawagantki, poza swoim sensacyjnym i przygodowym charakterem są powieścią o zapomnianych przez Polaków śląskich władcach należących do pierwszej polskiej dynastii i o dramatycznej historii polskości na tych ziemiach.
Powieść zaczyna się od trzęsienia ziemi i pewnego dziennikarza o imieniu Gero, który ląduje… w starym żydowskim grobie. Dziennikarz zauważa pergamin w zaciśniętej ręce nieboszczyka. Zaczyna się , pełna przygód wyprawa w poszukiwaniu prawdy, która zawiedzie kilku głównych bohaterów do Wenecji, Watykanu, zamków nad Loarą, a także do Krakowa. Pomysł powieści Bruna Wioski jest bardzo ciekawy, a dodatkową zaletą jest urozmaicenie wartkiej fabuły faktami historycznymi dotyczącymi architektury, sztuki, mniej i bardziej znanych władców oraz dworskich intryg.
Trup może nie ściele się gęsto, ale zaginięcie, porwanie, zabójstwo, kradzież, próba przekupstwa i szybkie zwroty akcji powodują, że książkę czyta się jednym tchem. Dowiecie się, jakie tajemnice skrywają góry w dolinie Ahru i jak rozszyfrowano stare zakodowane manuskrypty. Bardzo ciekawe jest połączenie zupełnie fikcyjnych bohaterów z postaciami historycznymi, mieszanie zdarzeń rzeczywistych z wymyślonymi.?
Autor książki proponuje przegląd kluczowych zagadnień i zjawisk codziennie nam towarzyszących, które wymagają od nas jakiejś odpowiedzi lub reakcji. Rozważania i medytacje mają charakter spekulatywny i stanowią propozycję oraz zaproszenie do dyskusji.
Nigeria, koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Uwolniona od kolonializmu, pogrążona w wojnie domowej, zwaną Biafrańską. W Polsce panuje komuna, na półkowych sklepach znaleźć można jedynie ocet. W Afryce nie ma wody. Nie tylko tej do kąpieli, często nie ma nawet wody do picia. A upał niemiłosierny. W takich warunkach przyszło pracować naukowcom i pracownikom uniwersytetów, którzy wyjeżdżając m.in. do Afryki w ramach „handlu zagranicznego”, zasilali swoją kadrą nowo powstające uczelnie oraz instytucje naukowe. Ich podróże miały różną motywację: od czysto przygodowej, po rodzinne, finansowe na politycznych kończąc. Autorka, Jadwiga Wojtczak-Jarosz, w książce pt: „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”, wspomina, jak zetkniecie się z tak odmienną kulturą ma wpływ na człowieka z Europy oraz odwrotnie – jak cywilizacja zachodu jest odbierana przez Afrykańczyków – lud plemienny wzrastający często w tajemniczym świecie pogańskich wierzeń i ludowych tradycji. Zapoznaj się z niezwykłymi losami bohaterów wspomnień „Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” – a nie spojrzysz na świat tymi samymi oczami.
Huna to starożytna, hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia. Solidne i autentyczne fundamenty życia jest w stanie stworzyć tylko osoba, która pozostaje w wewnętrznej łączności z sobą, przy źródle energii życia. Nauka ta umożliwia człowiekowi umocnienie, stabilizację, osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa.
Książka ta przedstawia człowieka wyjątkowego w skali całego znanego nam świata. Człowieka, który zmarł a następnie został odesłany z powrotem do świata żywych tylko po to, aby móc podzielić się z nami całą wiedzą zebraną w ciągu 1400 lat swojego istnienia.
Jak sam bohater twierdzi, są już ludzie, którzy poszukują i potrzebują tej wiedzy. Ludzie otwarci ale przede wszystkim, ludzie rozwijający się duchowo.
Historia, którą zaraz zaczniesz czytać w sposób niezwykle prosty i klarowny, bez zbędnych słów wyjaśnia istotę coachingu.
Ciekawa jest także forma, ponieważ jest to syntetyczny zapis hipotetycznej sesji coachingowej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?