Życie jej raczej nie rozpieszcza, rodzina również. Los ma dla niej same przykre niespodzianki. Nieszczęścia mnożą się i dzielą, sumują i rozmnażają.Teraz ma być INACZEJ!Dobrawa Tulewicz, mężatka i matka trójki synów właśnie pełna zapału, entuzjazmu i optymizmu wprowadza się do odziedziczonego po ciotce mieszkania. Odmiana losu czeka tuż za progiem.Niestety, w czwartym pokoju zamieszkuje... duch Antoni. Mało tego, że nie da się go pozbyć, to angażuje on Dobrawę w śledztwo w sprawie swojej tajemniczej śmierci, wplącze w historie romansowo-kryminalne, przy okazji wywracając życie bohaterki do góry nogami.Czy uda się odnaleźć tajemniczą Irene, która ma klucz do rozwiązania zagadki z powojennej przeszłości? Czy uda się znaleźć mordercę sprzed pół wieku? Kto jeszcze stanie na drodze Dobrawie?
Na pograniczu jawy i snu, gdzie to co było jest i będzie, wzajemnie się przenika, tam istnieje kraina iluminacji Wśród wzgórz Roztocza, gdzie ślad po dawnych wioskach jest ledwie widoczny, a na ich miejscu wyrastają nowe osady. Gdzie ludzie żyją teraźniejszością, czerpiąc z historii i tworząc przyszłość, tam wyruszamy w niezwykłą wędrówkę w głąb siebie.Pięćdziesiąt dokumentów zdjęć.Pięćdziesiąt tekstów zainspirowanych tymi zdjęciami, a w każdym z nich głębia uczuć i przemyśleń.Robert Gmiterek ukazuje świat, który widzimy na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad nim, przechodząc obojętnie. Zatrzymuje chwilę i ją analizuje. Sięga do źródeł, doszukuje się śladów przeszłości, obserwuje teraźniejszość i czasem, na tej podstawie, prognozuje przyszłość. Każdy tekst jest nierozerwalnie związany z obrazem.Każda minuta, każdy kadr życia ma znaczenie, ma swoją historię i kształtuje przyszłość.W krainie iluminacji jest czas na przemyślenia, na chwilę postoju w biegu życia, bo dostrzec wszystko to, co na co dzień nam umyka, by stać się bardziej świadomym swojego życia i otaczającego świata.
Wszechświat to ogromna, niezbadana przestrzeń. Nie jesteśmy w stanie pojąć naszym ludzkim rozumem, ani odkryć jego wszystkich tajemnic.Zbiór tytułowych przekazów, autorka spisywała przez dwa lata. Jak sama pisze: ,,Celem Przekazów Wszechświata jest przebudzenie części naszej Świadomości naszego prawdziwego Ja, obecnie zamieszkującego w ludzkim ciele. A co za tym idzie: zrozumienie transformacji wielowymiarowości naszej Istoty oraz otaczających nas zmian i wydarzeń, które nastąpiły, następują i nadejdą niedługo.Książka polecana osobom, które pragną poszerzać swoje zrozumienie otaczającego nas Wszechświata, zdobywać wiedzę z innych rzeczywistości oraz pozytywnie i radośnie patrzeć na swoje obecne, jak również przyszłe życie.
Reportaż o rozmowach z (nie)zwykłymi ludźmi, życiu na krawędzi i o prawdziwym odrodzeniu.Podróż koleją transsyberyjską licząca ponad 9000 kilometrów.Wydawać by się mogło, że podróż pociągiem to przeżytek w dobie rozwijających się linii lotniczych. Nic bardziej mylnego. Karolina Kozioł na podstawie własnych przeżyć zdaje relację z podróży koleją transsyberyjską prowadzącą z Moskwy aż do Władywostoku. Dzięki autorce poznajemy cienie i blaski tej podróży.Każda stacja to nowa opowieść, nowy człowiek, nowe, cenne refleksje.,,Moja dzika Syberia to reportaż pełen wartościowych obserwacji, wzruszających historii i wiedzy praktycznej o takim sposobie przemieszczania się z dalekiego miejsca do drugiego.To droga, podczas której zmieniają się nie tylko krajobrazy, lecz także sposób patrzenia na życie.Reportaż pełen autentycznych historii, głębokich refleksji, ale także uwag technicznych, które pozwalają wgłębić się w tajniki podróżowania tym środkiem transportu.
Jak długo człowiek żyje na Ziemi i gdzie są jego początki?
Czy to możliwe, że życie na naszej planecie nie rozpoczęło się wcale miliardy lat temu, a starożytne przekazy mówiące o aniołach współegzystujących z człowiekiem to coś więcej niż tylko wytwór ludzkiej wyobraźni?
Co to jest prawda i czy ona w ogóle istnieje???
Legendy mają duży wpływ na kulturę społeczeństwa. Zawierają w sobie informacje uderzająco podobne do biblijnych podań o hybrydach – potężnych, nikczemnych i przewyższających ludzi swoją siłą. Dlaczego zginęli? Czy zostawili coś po sobie, czy też wszelki ślad po nich zaginął?
Mogłoby się wydawać, że wiedza na temat przekazów biblijnych jest dobrze ugruntowana w świadomości społecznej.
Artur Sroka przedstawia czytelnikowi nowy wymiar – fuzję człowieka i anioła. Wizja ta może być niezwykle zaskakująca i wywoływać wątpliwości, które stawiają prawdy nauki pod wielkim znakiem zapytania.
Rety, kotlety! Babciu!Ciepła, napisana z dużą wrażliwością i empatią bajka o miłości.Lekka w czytaniu, podzielona na rozdziały, pisana z głębi serca, właśnie przez babcię.Bawi, uczy, rozbudza wyobraźnię.Dziwi, trwoży, intryguje.Nie uwierzycie Drogie Dzieci, ale... wiele się dzieje!? Oj, wiele!Wiktoria i babcia Zazula - główne bohaterki, sprawią, że idąc spać, będziecie o nich myślały.Bajka kończy się pięknym przesłaniem, aby....Poszukajcie go. Po przeczytaniu czeka jeszcze na Was niespodzianka.Razem z rodziną odkryjcie - jaka?
Książka, w której fikcja literacka łączy się z wydarzeniami historycznymi.Druga część przygód Oliego Egilssona znanego jako Gniewomir.Poprzednia część Ścieżka Gniewomira, skupiała się na pierwszych dwudziestu latach życia wojownika. Wyprawa Gniewomira krąży wokół dorosłych lat jarla i jego wyprawie do odległych krain. Pełna niespotykanych przygód opowieść przybliża, jak wyglądało życie w XI wieku.Bohater przenosi się na tereny słowiańskie z rodzinnej Skandynawii, gdzie poznaje Welewitkę. Zasłużony u księcia Bolesława i służący mu wiernie, w wyniku rozkazu przenosi się na wybrzeże, gdzie zakłada gród zwany Gniewogardem. Od tej pory jarl skupia się głównie na pracy i rodzinie, która stale się powiększa. Spokój zaburza jednak przyjazd tajemniczego handlarza, Odinara Otarssona, a następnie wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Egilssona. Po powrocie jarl dowiaduje się, że jego ukochana Welewitka została porwana i wywieziona na wyspę piratów nieopodal Czarnego Lądu. Czy Gniewomirowi uda się odzyskać miłość swojego życia? Jakie trudy w podróży napotka wojownik i jego załoga?
Książka przeznaczona dla każdego kto w swoim życiu choćby raz zetknął się z dramatem uzależnienia czyli prawie dla wszystkich.Na spotkania terapeutyczne przychodzą ludzie uzależnieni od pracy, zakupów, jedzenia, seksu, czy siłowni. Są wśród nich Wanda, Erol, Sara i Robert. Korzystają z terapii w oczekiwaniu na otrzymanie pomocy.Każdy z nich ma na tyle skomplikowany życiorys, że mógłby nim obdarować kilka osób. Pochodzą z różnych warstw społecznych, są w różnym wieku, mają inne doświadczenia, ale łączy ich jedno: nałóg, zbytnie przyzwyczajenie. Każdy z nich opowiadając o swoich problemach odsłania powoli warstwa po warstwie ukazując swoją prawdziwą naturę. Czy po długich godzinach spędzonych na wspólnych rozmowach w towarzystwie terapeuty uda im się pokonać własne słabości i odnaleźć wewnętrzny spokój?Mimo iż książka mówi o sprawach trudnych, napisana jest z poczuciem humoru.
Hunę stworzyli Polinezyjczycy, którzy wierzą, że „energia płynie w tym, na czym się koncentrujesz”. Innymi słowy: „człowiek otrzymuje dokładnie to, na czym skupia swoją uwagę”.
Stąd naczelną zasadą ho’oponopono, metody uzdrawiania zarówno duszy (umysłu, psychiki) jak i ciała człowieka, jest odcięcie się od złych wspomnień, zalegających w pamięci żali, lęków i uprzedzeń, a tym samym skupienie się na chwili bieżącej. Twarde stąpanie po gruncie rzeczywistości.
Eliminując ze swojego myślenia złogi przeszłości, wspomnienia złych uczynków, możemy wziąć pełną odpowiedzialność za własne postępowanie. A im bardziej odcinamy się od naszej przeszłości i uwalniamy się od jej wpływu na naszą teraźniejszość, tym bardziej dajemy sobie szansę na wykorzystanie naszego pełnego potencjału.
Ho’oponopono to transformujący i uzdrawiający proces, który stosowany jest w celu efektywnego rozwiązywania ludzkich problemów. Technika ta ma służyć oczyszczeniu, uzdrowieniu i otworzeniu umysłu, ma uwolnić praktykującego od negatywnych wspomnień z przeszłości. Każdy z nas, twierdzi autor, nosi w sobie negatywny bagaż myśli w formie nie tylko świadomych, ale i nieświadomych wspomnień. To właśnie do nich odwołuje się podświadomy umysł, kiedy podejmuje jakiekolwiek decyzje i wydaje osądy. A za pomocą tych wspomnień nasza podświadomość tworzy naszą rzeczywistość.
Stosując technikę ho’oponopono jesteśmy w stanie efektywnie rozwiązywać swoje problemy. Uwalniamy wówczas nasz umysł od negatywnej energii i dajemy sobie szansę na pełnowartościowe życie, czerpiąc zewsząd inspirację.
Książka o sile ludzkich uczuć i poczuciu obowiązku wobec najbliższych.Alicja, wydaje się być zadowoloną żoną i matką, której do szczęścia nie potrzeba już nic.Ma wszystko o czym marzy wiele kobiet: dwóch wspaniałych synów, kochającego męża, dom i satysfakcjonującą pracę. Wydawać by się mogło, że wszystko jest poukładane i tak jak być powinno, gdyby nie mąż pracoholik. Małżonkowie oddalają się od siebie i przestają dbać o wzajemne relacje.Alicja uczestniczy w przygotowaniach do pierwszej komunii świętej swojego młodszego syna. Tam poznaje Mariusza księdza. Z każdą kolejną wizytą w kościele mężczyzna fascynuje ją coraz bardziej.Wspólna pasja, którą w sobie odkrywają zbliża ich do siebie. Rozbudza wzajemne i niespodziewane uczucie, któremu samotna kobieta daje się ponieść.W życie Alicji wkrada się chaos, powodujący kolejne dylematy. Niestety nie sposób wybrnąć z nich bez żadnych ofiar
Ta książka jest dla wszystkich milusińskich, w szczególności dla przedszkolaków, które są bardzo ruchliwe i ciekawe świata. Zawiera dwanaście rymowanych utworów o różnej tematyce.Bohaterami są zwierzęta, owady, ludzie, a nawet i przedmioty, jednak wszystkich łączy wspólny mianownik muzyka, taniec i śpiew. Pojawiają się tu nazwy instrumentów, głosów wokalnych, tańców, słowa takie jak nuta, gama, koncert, opera, aria, uwertura, balet, kameralna orkiestra, dyrygent, batuta, program, premiera, kataryniarz, rytm, tempo, akompaniament, gestodźwięki, przyswajanie których ułatwia rytm i rym. Każdy z utworów prowokuje do zabawy i działania w grupie, do rozpoznawania i nazywania emocji, poznawania tradycji i przyswajania norm społecznych, do poznawania znaczenia nowych słów.
Psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału.
Optymistyczna i refleksyjna „Trylogia ciszy” to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania.
Love story Mai i Adama. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów i wspierany przez swych nieobliczalnych pracowników. W kolejnych rozdziałach wątek wielkiej miłości i powieści erotycznej przeradza się w dramat psychologiczny mówiący o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki… Wielkie uczucie kochanków zostaje wystawione na próbę.
Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.
Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.
Marta W. Staniszewska, autorka powieści erotycznych powraca ze Spin-off serii „Nigdy...” w nowym i niezwykle apetycznym wydaniu.
Samantha nie marzy o szczęśliwym zakończeniu przy jednym mężczyźnie, wiedzie życie ułożonej bizneswoman po trzydziestce, właścicielki całkiem nieźle prosperującej firmy wnętrzarskiej i nie w głowie jej ani związki, ani tym bardziej dzieci. Po śmierci matki rzuca się w wir pracy i nic nieznaczących romansów. Nawet porady przyjaciółki i przykład szczęśliwego życia kuzynki nie powodują u niej cienia refleksji nad własną egzystencją. Gdy więc pewnego wieczoru w jej życiu pojawia się Henry, i wyrywa ją z rąk zaborczego kochanka, Sam nie wierzy, że to, co ją spotkało może mieć jakieś głębsze znaczenie. Z czasem jednak spędza z Henrym coraz więcej czasu, a jej wewnętrzne mury zaczynają pękać. Jednak ani ona, ani Henry nie spodziewają się, że wkrótce ich znajomość stanie się początkiem serii zdarzeń, które mogą doprowadzić do katastrofy, jakiej żadne z nich się nie spodziewa. Czy zorientują się w porę, że nie każdy jest tym za kogo się podaje?
Powieść porywa od pierwszych stron erotyzmem, by po chwili ukoić i otulić prawdziwym uczuciem. Bohaterowie niestety zbyt późno uświadamiają sobie, że, jak to w prawdziwym życiu bywa, nie wszystko toczy się zawsze tak jak to sobie zaplanowaliśmy…
Czy wiesz co to Borderline?Miewasz momenty dobrego i złego nastroju (silneemocje, które mogą zmieniać się nawet w ciągu jednego dnia)? Odczuwasz pustkę?Mocno obawiasz się odrzucenia? A twoje relacje, związki? Są burzliwe, lub kończąsię raptownie?Spróbuj sobie wyobrazić takie życie ciągłejwalki i niepokoju.Osoby ze zdiagnozowaną chorobą Borderline,znają odpowiedzi na zadane pytania.Osobowość borderline to zaburzenie psychiczne -dosłownie ""osobowość z pogranicza"" mieszcząca się pomiędzy schizofrenią anerwicą. Charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością emocjonalną od euforii,przez gniew, do depresji. Można mówić o niestabilności emocjonalnej, chociaż nierozumianej w taki sposób jak przy schizofrenii.Nie wiadomo dokładnie, co może być powodemzaburzenia osobowości, w tym zaburzenia osobowości z pogranicza. Prawdopodobniejest to mieszanka kilku czynników.Teraz każdy może poznać jak to jest niepolecamy tego uczucia.Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidnądawką autoironii to tak naprawdę jeden wielkidialog, który w rzeczywistości jest monologiem, ponieważ trzy główne postacie(pani psycholog, Mrówczyńska i autorka) składają się na jedną -Mrówczyńską.Bierzemy udział w chwilowym rozszczepieniuświadomości w celu przeprowadzenia autoterapii składającej się z 14 sesji, któremają na celu rozłożenie na czynniki pierwsze wnętrza owejMrówczyńskiej.Ma to jej wskazać drogę,spojrzeć racjonalnie i szczerze na swoje podejście do wielu spraw i przekonać jądo dalszego leczenia pod okiem specjalisty. O czymjest mowa podczas sesji w tym trzyosobowym gronie? O autoagresji w tymsamookaleczeniach, nałogach, lękach choćby przed bliskością, odczuwalnej pustce,relacjach z najbliższymi, marzeniach i o brakach w wierze we własnemożliwości.Wiesz czym jest choroba borderline? Poprzeczytaniu tej książki będziesz wiedzieć.Polecamy ją każdemu, kto chce poznać jak wygląda takie życie - może okazaćsię, że i ty masz objawy tej choroby.Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny Charaktery"".Publikacja wcześniej wydana jedynie jako ebook. Poogromnym sukcesie serii ebooków Anki Mrówczyńskiej, teraz temat borderline w formiedrukowanej.
W małym miasteczku na południu Anglii dochodzi do krwawych incydentów. Początkowo ofiarami tajemniczych napadów są lokalne zwierzęta, jednak z biegiem czasu ataki nasilają się, aż wreszcie w noc Halloween, podczas obłędnej imprezy w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Policja uchyla się od rzucenia światła na sprawę, więc mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych. Na zaproszenie jednego z nich, do miasteczka przybywa młody zoolog Adler, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Adler rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów. Historia szybko zmierza do zaskakującego i zgubnego końca. Mistrzowsko stworzona atrakcyjna rzeczywistość, w której przyroda łączy się ze światem zbudowanym przez człowieka. Błyskotliwy humor przeplata się z mrocznymi opisami, znakomicie oddającymi napięcie towarzyszące wielu scenom w książce.
Ubóstwo i luksus, technologia i zacofanie, barbarzyństwo i cywilizacja. Przyczyny i związki w konfliktach, jaki toczą się między dwoma kulturami, krajami.
S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.
Wiktor Pielewin jako wizjoner, czołowy i topowy rosyjski prozaik nowego pokolenia, uznany za jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. S.N.U.F.F., który pierwszy raz został opublikowany w 2011 roku, został doceniony przez czytelników i krytyków literackich na całym świecie. Książka zaskoczyła swoim wizjonerstwem. Może stanowić opis współczesnych konfliktów.
Pielewin dzięki zmyślnym aluzją i wielowątkowej fabule poważnie pisze o tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Fantastyka okazuje się rzeczywistością, tworząc intrygującą antyutopię na temat kultury przyszłości – aluzja do aktualnych konfliktów. Tę książkę trzeba przeczytać.
Książka jest obiektywnym spojrzeniem na sytuację osób głuchych i słabosłyszących, które codziennie zderzają się z barierami współczesnego świata.Okazuje się, że największą z nich jest komunikacja. Ze względu na brak możliwości porozumiewania się ze słyszącymi, osoby g/Głuche czują się dyskryminowane i pomijane przez społeczeństwo. Jednak bariera ta, okazuje się szczególnie krytyczna w placówkach medycznych, gdzie od prawidłowej komunikacji może zależeć zdrowie, a nawet życie głuchego pacjenta. Co więcej, jest ona dostrzegana i uciążliwa zarówno dla osób g/Głuchych jak i większości personelu medycznego.Książka Aleksandry Włodarczak Głuchy pacjent wyzwania i potrzeby to pierwsza, wydana w Polsce publikacja, przedstawiająca specyfikę pracy z pacjentem głuchym i słabosłyszącym w placówkach opieki zdrowotnej. Zwraca przede wszystkim uwagę na konieczność poprawy komunikacji pomiędzy osobami głuchymi, a udzielającym pomocy personelem medycznym.
Kto z nas nie lubi się czasami pośmiać? Nieprzypadkowo mówią przecież, że śmiech to zdrowie. Śmiech dotlenia organizm, rozładowuje stres i poprawia ogólne samopoczucie. Ponoć śmiejąc się przez minutę zyskujemy aż dziesięć minut życia! Zdaje się, że o tych zaletach śmiechu doskonale wie Ludwik Koczjark, autor zbiorku ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Książka to kombinacja około pięćdziesięciu najróżniejszych historii. Czytelnik odnajdzie tu między innymi, tytułowe osiem poradników: trzyczęściowy ,,Poradnik wczasowicza”, poradniki kosiarza, rybaka, narciarza, saneczkarza oraz łyżwiarza. Oprócz tego autor umieścił w tym układzie wiele zabawnych epizodów z życia. ,,Poradniki oraz inne opowiadania z humorem” zamykają ,,Krótkie refleksje” oraz ,,Zapowiedź następnych opowiadań”. Nie da się ukryć, że mimo różnorodności tematycznej, wszystkie opowiadania łączy wiele tych samych cech: lekkość i żartobliwość.
Dawniej były maskotkami księżniczek azteckich. Hodowano je także w celach konsumpcyjnych. Lecz najważniejsza była rola, jaką odgrywały w religii. Uważane były za przewodników dusz zmarłych. Nazwane przez kapłanów w VIII wieku techichi, dziś pojawiają się w wielu filmach i reportażach jako maskotki bogatych dziewcząt. Czyżby wróciły do „pierwotnego przeznaczenia”?! Chihuahua. Najmniejsze psy na świecie, które ubierane są często przez swych właścicieli w ozdobne bluzki, sweterki, sukienki, buciki. Stanowią ozdobę każdego, kto weźmie je na swe ręce. Ale czy chihuahua to rzeczywiście pies - zabawka? Czy lubią strojne ubranka, diamentowe obroże i luksus, którymi otaczają je właściciele? Odpowiedź na te i inne pytania ujawnia nam autorka książki „Chihuahua 100% psa w psie”. Marta Paszkiewicz ukazuje potęgę tej rasy. Opisuje nie tylko bogatą historię rasy, wygląd, charakter, ale także choroby, które występują najczęściej u chi. Doradza, jak żywić te maleńkie pieski, nie tylko szczenięta, ale również mówi o diecie psów rosnących, suk ciężarnych i karmiących. Ukazuje także wpływ żywienia na zachowanie psa, daje wskazówki dotyczące pielęgnacji, czystości i ubierania. Autorka wspomina także o śnie, który stanowi istotny element regeneracji dla zwierzęcia.
Bardzo ważnymi elementami poradnika są wywiady z współwłaścicielką prestiżowego butiku dla psów Puppy Star, z właścicielką jednej z najlepszych hodowli chi w Polsce Emilią Sobieszek oraz sędziami międzynarodowymi Anną oraz Mirosławem Redlickimi.
„Chihuahua 100% psa w psie” to podręcznik przeznaczony nie tylko dla hodowców chihuahua, ale także dla właścicieli oraz przyszłych właścicieli tej rasy.
„Ulotność chwili” tytuł zbioru wierszy nie jest przypadkowy. Ilona Adamczyk w swej poezji niejednokrotnie odwołuje się do motywu przemijania, który przewija się w lirykach w różnym ujęciu. Autorka podkreśla, że życie jest drogą i darem danym nam na jakiś czas, nikt nie ma szansy przeżycia go ponownie, choćby bardzo chciał jeszcze raz wrócić do czasu młodości lub szczęśliwych chwil z najbliższymi osobami. Czytelnik znajdzie w tym tomiku wiersze opisujące nieszczęśliwą miłość, która skutecznie i na długo podcina skrzydła oraz pozbawia możliwości odczuwania emocji. Są tu również wiersze nastrojowe: przywołujące namiętne chwile dwojga kochanków; sentymentalne: skupiające się m. in. na sile przyjaźni, potędze matczynej miłości, uzdrowicielskim działaniu muzyki. Pretekstem do poddania analizie zastanego świata i relacji w nim panujących są również otaczające przedmioty, tak jak w wierszu Firanka, Ławka ze snów, Rozsypane perły. Uważna obserwacja życia pozwala autorce na gorzkie wręcz ironiczne uwagi na temat wyidealizowanego obrazu ukochanego, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?