Pocięte ilustracje ułożone przed dzieckiem
Po wysłuchaniu ścieżki dźwiękowej dziecko układa obrazki w odpowiedniej kolejności
Sprawdzenie i nagroda za poprawne ułożenie obrazków
Niniejsza publikacja składa się z zeszytu ćwiczeń przeznaczonego dla ucznia oraz książki dla nauczyciela. Zawiera ćwiczenia stymulujące rozwój percepcji słuchowej i funkcji językowych.Wykonując zadania, uczeń pracuje na słowach lub pseudosłowach oraz ćwiczy pamięć słuchową. Wiele ćwiczeń wykonuje tylko ustnie. Część poleceń kojarzy się ze znanymi zabawami, np. gra memory, łączenie kropek tworzących rysunek. W ostatnim rozdziale znajdują się opisy zabaw grupowych.Zadaniem dziecka jest wykonywać podane ćwiczenia, angażując przede wszystkim percepcję słuchową. Z tego też powodu w poleceniach do ćwiczeń prosi się ucznia, by najpierw posłuchał, a dopiero potem powiedział. Jeśli ćwiczenie jest zbyt trudne, powinien je najpierw zapisać.
Autorzy poświęcili prawie dwadzieścia lat pracy, aby poprzez analizę rozwoju motorycznego dziecka na wczesnych etapach życia stworzyć metody wykrywania sygnałów ewentualnego autyzmu i zespołu Aspergera. Obserwując u prawidłowo rozwijających się dzieci takie zachowania, jak: przewracanie się z pleców na brzuch, siadanie, raczkowanie i chodzenie, a następnie porównując je z zachowaniem dzieci, u których potem zdiagnozowano autyzm, badacze dokładnie wskazali wzorce ruchowe będące symptomami autyzmu i zespołu Aspergera.
Książka na Walentynki! W książce znajdują się trzy testy, które są doskonałą zabawą dla zakochanych.Pierwszy test przeznaczony jest dla kobiet (dziewczyn). Dzięki pytaniom dotyczącym między innymi dzieciństwa, znajomych, marzeń i przyzwyczajeń mogą one ocenić swoją wiedzę o ukochanym i z pewnością dowiedzieć się o nim czegoś nowego.Na pytania kolejnych dwóch testów powinni odpowiedzieć i partnerka, i partner. Liczba zgodnych odpowiedzi wskaże, czy są zgodnym związkiem, czy w taki sam sposób pamiętają wspólne chwile i oceniają swoje potrzeby.
Ciszki to wspaniała książka pomocnicza dla rodziców, logopedów i nauczycieli przedszkolnych oraz nauczania początkowego. Zawiera właściwie dobrany materiał słowny oraz atrakcyjne ilustracje do ćwiczeń mowy, przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech lat.
Treści poruszane w książce dotyczą wspomagania rozwoju poznawczego dziecka, czyli wszystkiego, co wiązać się może ze zdolnościami intelektualnymi, pamięcią, koncentracją uwagi i twórczością. Zaprezentowana jest tu wiedza psychologiczna z zakresu uczenia się i rozwoju małych dzieci, a także badania neurobiologiczne nad rozwojem mózgu oraz badania z genetyki zachowania. Książeczka jest podzielona na trzy rozdziały, a każdy z nich składa się z części teoretycznej i zaleceń praktycznych. W pierwszym rozdziale przedstawiono wspomaganie rozwoju inteligencji dziecka, w drugim ? wspomaganie kreatywności, a w trzecim ? pamięci. Podrozdziały zawierają wiele praktycznych przykładów zabaw i pomysłów na konstruktywne spędzanie czasu z małym dzieckiem. Ponadto mają ramki, w których zawarte są wskazówki do pracy z dzieckiem.
Książkę polecamy w szczególności rodzicom, psychologom, pedagogom i wszystkim, którzy zajmują się lub pracują z dziećmi w wieku 2?7 lat.
Zabawa jest pierwszą formą uczenia się i rozwoju człowieka. W zabawie działamy, angażujemy się zmysłami, doświadczając przy tym radości, przyjemności i pozytywnych emocji.
W niniejszej pozycji znajduje się aż 150 różnych zabaw. Są wśród nich takie, które pobudzą do działania, i takie, które uspokoją. Zabawy integracyjne doskonale sprawdzą się w grupie dzieci, podobnie jak zabawy rozwijające komunikację i zabawy ruchowe. Zabawy muzyczne i zabawy plastyczne pozwolą dzieciom rozwijać wyobraźnię i własną twórczość.
Jest to książka przygotowana z myślą o osobach pracujących lub mających kontakt z osobami cierpiącymi na chorobę sierocą. Autorka w przystępny sposób tłumaczy, jakie są przyczyny tej choroby, kto jest na nią narażony i jak ją leczyć. Omawia przy tym szeroko wiele zagadnień powiązanych z tą przypadłością, stara się też obalić istniejące i rozpowszechnione mity, na przykład ten, że chorują tylko dzieci z domów dziecka.
W książce znajduje się bogaty spis instytucji, do których mogą zgłaszać się chorzy i ich opiekunowie.
Książeczka ta pomoże maluchom w poznaniu zwierząt domowych, a szczególnie samic i młodych osobników (mam i dzieci). Każda strona książeczki podzielona jest na dwie części - zadaniem dziecka jest kolejno: odszukanie i przyporządkowanie zwierzęcej matce jej dziecka lub dzieci znajdujących się na dolnych połówkach kartek - po obejrzeniu obrazka matki i wysłuchaniu tekstu umieszczonego obok niego; wypełnienie konturów zwierząt poprzez kolorowanie; odwrócenie obu połówek kartki (z matką i dzieckiem/dziećmi) i obejrzenie ich treści; rozmowa z dorosłym na temat zwierząt z obrazków oraz odpowiedzenie na zadane przez niego pytania zawarte w ćwiczeniu (część górna strony); wykonanie zaproponowanego ćwiczenia graficznego (część dolna strony).
Proces rehabilitacji osoby z afazją powinien być prowadzony w ścisłej współpracy z terapeutą, jednak wielu chorych nie ma możliwości intensywnego korzystania z terapii i jej kontynuowania przez dłuższy okres. Odpowiedzialność za systematyczne ćwiczenia spada wówczas na zdezorientowaną i bezradną rodzinę chorego. Proponowana publikacja została opracowana z myślą o pacjentach i ich rodzinach, aby wspomóc i ułatwić proces rehabilitacji. Karty logopedyczne będą przydatną pomocą w codziennych ćwiczeniach.
W teczce znajdują się 372 wyrazy i ilustracje przedstawiające rzeczowniki należące do codziennego słownictwa. Pogrupowano je tematycznie, a poszczególne grupy dla ułatwienia wyróżniono kolorami. Z kartami logopedycznymi można pracować na wiele różnych sposobów, daje to możliwość uatrakcyjniania codziennych ćwiczeń.
Praca przygotowana przez Barbarę Der-Staszewską wypełnia lukę, jeśli chodzi o pomoce logopedyczne oferowane na rynku wydawniczym. Mało jest ciągle publikacji o charakterze praktycznym, które mogą być wykorzystane w terapii chorego z afazją. Jeszcze mniej jest pomocy przeznaczonych dla rodzin pacjentów, a to na najbliższych spoczywa ciężar utrwalania uzyskanych efektów pracy. Zestaw pomocy „Chcę mówić” będzie użyteczny dla tej grupy odbiorców.
Z recenzji dr Katarzyny Kaczorowskiej-Bray
Książka ta jest doskonałym źródłem informacji na temat zaburzeń odżywiania się ? anoreksji i bulimii. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest oparta nie tylko na literaturze, ale także rzetelnych badaniach Autorki, która mieszkała w domach osób chorych. Dzięki temu mogła poznać codzienne życie tych rodzin, ich obawy, myśli, zwyczaje, by w tej książce ukazać anoreksję i bulimię z perspektywy osób, których te choroby dotyczą. Jest więc w niej tragizm, rozpacz, załamanie i bezradność, ale także perspektywa powrotu do zdrowia oraz normalnego życia i jedzenia.
Co zrobić, kiedy los sprawi, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zapewnić sobie godziwego życia?
Albo gdy mężczyzna chciałby zredukować swoją rolę jako ojca tylko do aktu poczęcia dziecka?
A co ze świadczeniami na rzecz małżonka w przypadku rozwodu?
Kto i od kogo może żądać alimentów?
Jak dochodzić renty alimentacyjnej przed sądem?
Jak napisać do sądu pozew alimentacyjny?
Kiedy wygasa obowiązek alimentacyjny?
Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym poradniku. Znajdziesz tu również przykłady pozwów sądowych m.in. o alimenty na rzecz małoletniego dziecka czy też na Twoją rzecz.
Co to jest autyzm? Podstawowe informacje o przyczynach, klasyfikacji i częstości występowania autyzmuGłówne symptomy autyzmuJak wcześnie wykryć autyzm?Na czym polega interwencja w przypadku małych dzieci z autyzmem?Co mogą zrobić rodzice?
Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 8 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastikowych kieszonek.Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt - duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków. Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię. Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. jak rosną pomidory lub owoce) i nauczy zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. pomagania chorym zwierzętom). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. rolnika) i procesy (np. budowania domu, pisania i wysyłania listu).
Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 6 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt.
Pozycja przeznaczona dla dzieci mających trudności w nauce pisania. Pomaga wyrabiać nawyk prawidłowej postawy podczas pisania, doskonalić technikę pisania oraz usprawniać koordynację wzrokowo-słuchową.
Publikacja ta omawia istotne i aktualnie żywo dyskutowane w środowisku terapeutów i pedagogów zagadnienia związane z nabywaniem i rozwojem kompetencji samoobsługowych u dzieci w pierwszych trzech latach życia. Książka zawiera praktyczne porady, jak wspomagać rozwój najmłodszych w nauce samoobsługi, przykłady zabaw i ćwiczeń, zalecenia dotyczące diagnozowania rozwoju psychoruchowego dzieci oraz bardzo przydatne arkusze służące do oceny kompetencji w zakresie samoobsługi dzieci dwu- i trzyletnich.
Książka z pewnością będzie doskonałą pomocą dla rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech. Powinna też znaleźć się w podręcznej bibliotece pedagogów, terapeutów oraz studentów kierunków pedagogicznych.
Jak jeść, by nie czuć głodu, a jednocześnie chudnąć? Należy zastosować się do koncepcji „jedzenia intuicyjnego”, opracowanej przez amerykańskie dietetyczki Evelyn Tribole i Elyse Resch. Dziesięć zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania się pomoże każdemu zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie zachować dobrą formę i radość życia.
Neurolingwistyczne programowanie może wpłynąć pozytywnie na efektywność terapii logopedycznej i profesjonalizm logopedów. Autorzy książki Harald Panknin (coach i logopeda) oraz Urban Elsässer (psycholog, psychoterapeuta, muzykoterapeuta, logopeda) przedstawiają proste narzędzia NLP pomocne w codziennej pracy z pacjentem, ilustrując ich stosowanie opisami przypadków.
Tata to osoba bardzo ważna w życiu dziecka. Ważne, żeby uczestniczył w jego życiu nie tylko jako wychowawca i nauczyciel, ale także przyjaciel. Zaśpiewaj mi, tato to wznowienie popularnej niegdyś kasety Tatusiowe mruczanki. Andrzej Brzeski zachęca ojców do spędzania całych dni ze swoim dzieckiem, do pokazywania mu świata, wspólnego słuchania i śpiewania.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?