Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Leki po Dyplomie Weterynaria 2020 to kolejne wydanie podręcznego informatora o dostępnych w Polsce lekach Rp. i OTC stosowanych w weterynarii.
Opisy leków powstały na podstawie dokumentów rejestracyjnych i obejmują: wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia, działania niepożądane, karencję, stosowanie w okresie ciąży, laktacji i nieśności, dawkowanie oraz informacje o terminie ważności i warunkach przechowywania. Uwzględniono również postaci i dawki preparatów, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku.
W obecnym wydaniu opisano ponad 1600 preparatów, oprócz leków również wybrane preparaty nielecznicze promowane przez firmy farmaceutyczne.
W porównaniu do poprzedniego wydania przybyło około 100 opisów nowych leków.
Wszystkie preparaty wymienione w książce Leki po Dyplomie Weterynaria zestawiono w trzech indeksach:
1. wykaz substancji czynnych i preparatów
2. wykaz preparatów według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC)
3. wykaz preparatów według gatunków zwierząt
Jest to trzecie rozszerzone wydanie popularnego przewodnika do ćwiczeń, przyczyniającego się do przełamania zakorzenionego wśród studentów (i nauczycieli) stereotypu fizjologii jako przedmiotu trudnego, czy wręcz niezrozumiałego. Komunikatywność, duża liczba autorskich rysunków, wykresów i tabel wspiera poszukujących wiedzy na dany temat i ułatwia jej zrozumienie i przyswojenie. Przewodnik stanowi kompendium wiedzy niezbędne do zrozumienia celu i do wykonania, kończących każdą jednostkę tematyczną, kilku zadań praktycznych. Zamykają go dodatki, zawierające podstawowe informacje z zakresu neuroanatomii, stresu, stymulacji elektrycznej, jako metody najbardziej zbliżonej do naturalnego, fizjologicznego pobudzenia tkanki nerwowej, oraz autorski dodatek z psychoneuroimmunologii.
Kim będziesz, gdy dorośniesz? Już wiesz, a może masz kilka różnych pomysłów? Seria edukacyjnych książek o najfajniejszych zawodach wprowadzi cię w tajniki wymarzonej pracy. Dowiesz się, jak trzeba zrobić, żeby zostać weterynarzem, co jest w tej pracy najciekawsze, a co trudne, a także jak już teraz zajmować się zwierzakami.30 ciekawych pytań i odpowiedzi, zabawne kolorowe ilustracje i solidna dawka wiedzy, której nie ma w szkole. Bo możesz być, kim chcesz!
Dlaczego Kościół nie kocha wszystkich boskich stworzeń, choć chrześcijaństwo jest ponoć religią miłości? Dlaczego wyklucza zwierzęta? Dlaczego godzi się na rzeźnie, polowania i sprowadza czujące istoty do roli pożywnego posiłku? Czemu nie ma poszanowania dla ekologii planety w jej stworzonej przez Boga nieskalanej doskonałości? Skąd się bierze lęk kleru przed traktowaniem kobiet jako pełnoprawnych osób? Skąd taki problem z ludzkim podejściem do uchodźców, osób niepełnosprawnych, czy homoseksualnych? Czy Kościół może się jeszcze zmienić?Z Dorotą Sumińską, najsłynniejszą polską doktor weterynarii i Animalpastorem Tomaszem Jaeschke, duszpasterzem ludzi i zwierząt, rozmawia Irena A. Stanisławska.Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza to inspirująca rozmowa o Kościele, zwierzętach, ekologii, kobietach i braku wspólnego języka, ale też zaproszenie do dyskusji. Czy Kościół będzie gotowy ją podjąć?
W książce zamieszczono informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę znajdą w niej Państwo również informacje o lekach dostępnych bez recepty oraz niektórych preparatach nieleczniczych promowanych przez firmy farmaceutyczne.
W krótkim opisie preparatu zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia, informacje o zastosowaniu w okresie ciąży, laktacji lub nieśności, okres karencji, działania niepożądane, dawkowanie oraz okres ważności i warunki przechowywania i transportu – tworząc w ten sposób praktyczny przewodnik dla lekarza weterynarii.
...przydatne zestawienia...
Wszystkie leki wymienione w książce Leki po Dyplomie – Weterynaria zestawiono w trzech wykazach: substancji czynnych i preparatów; klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC) oraz wykazie gatunków zwierząt wraz preparatami przeznaczonymi dla nich.
Postaram się jutro dodać książkę do Państwa systemu zapowiedzi. Było bardzo duże zamieszanie z tą pozycją i nie wiedziałem dokładnie kiedy będzie dostępna. Realizacja zamówień na tą książkę będzie możliwe od przyszłego poniedziałku.
Diagnostyka różnicowa chorób i stanów patologicznych w medycynie małych zwierząt to:zbiór praktycznych schematów, stymulujących myślenie analityczne i umożliwiających rozwiązanie najbardziej skomplikowanych zagadnień klinicznych,nieoceniona pomoc w stawianiu właściwego rozpoznania,swoisty przewodnik i praktyczny poradnik w jednym, które ułatwiają postępowanie z pacjentem w oparciu o obserwowane u niego objawy kliniczne.Bez wątpienia omówienie specjalistycznych zagadnień w przystępny sposób jest cechą najlepszych podręczników. Do tej grupy należy zaliczyć Diagnostykę różnicową...Celem powstania tej książki było przedstawienie zasad diagnozowania chorób wewnętrznych psów i kotów z wykorzystaniem indukcyjnego sposobu myślenia, tj. prowadzącego od objawu do rozpoznania. Punktem wyjścia rozważań jest bogaty zbiór objawów internistycznych i laboratoryjnych, które przez szereg zależności patofizjologicznych prowadzą do szybkiej identyfikacji ich przyczyn.Ten praktyczny przewodnik to prawdziwe kompendium wiedzy o chorobach wewnętrznych, adresowane do wszystkich lekarzy praktyków. Może być również przydatną pomocą dydaktyczną dla studentów medycyny weterynaryjnej, stażystów i uczestników studiów specjalizacyjnych. To naprawdę solidna dawka aktualnej wiedzy przeznaczona do wielokrotnego zastosowania.dr hab. Jacek Madany, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie.
Choroby zakaźne zwierząt psów stanowią ciągle aktualny problem. Pomimo tego, że wraz z wprowadzaniem nowych zasad leczenia i profilaktyki ich występowanie u zwierząt znacznie ograniczono, to jednak nie zostały one wyeliminowane całkowicie, i pewnie nigdy nie będą. Pojawiające się nowe szczepy patogenów mogą być przyczyną odmiennego od utartego przebiegu choroby, jak i mogą wpływać na brak skuteczności szczepień.
W książce zebrano najczęściej występujące choroby zakaźne u psów występujące w Polsce oraz jednostki diagnozowane nieco rzadziej u przedstawicieli tego gatunku. Przedstawiono w niej najnowsze informacje dotyczące patogenezy wybranych jednostek zakaźnych, metod ich rozpoznawania, leczenia i zapobiegania. Dodatkowo wzbogacono je o rozdział poświęcony mechanizmom szerzenia się chorób zakaźnych oraz rozdział poświęcony immunoprofilaktyce.
Rozdziały:
Rozdział 1. Czynniki warunkujące powstawanie i rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych
Rozdział 2. Profilaktyka swoista chorób zakaźnych psów
Rozdział 3. Wścieklizna psów
Rozdział 4. Nosówka psów
Rozdział 5. Zakaźne zapalenie wątroby psów (choroba Rubartha)
Rozdział 6. Parwowiroza psów
Rozdział 7. Koronawiroza psów
Rozdział 8. Herpeswiroza psów
Rozdział 9. Zakażenia wirusowe układu oddechowego
Rozdział 10. Bakteryjne zakażenia układu oddechowego psów
Rozdział 11. Borelioza (choroba z Lyme)
Rozdział 12. Mykoplazmoza hemotropowa
Rozdział 13. Erlichioza monocytarna psów
Rozdział 14. Anaplazmoza granulocytarna psów
Rozdział 15. Anaplazmoza trombocytarna psów
Rozdział 16. Leptospiroza
Rozdział 17. Bakteryjne zakażenia jelit psów
Uzupełnienie. Schemat programu szczepień psów przeciwko chorobom zakaźnym
Philipp Schott od kilkunastu lat leczy pacjentów z ogonem (i bez). W trakcie praktyki spotkało go wiele niezwykłych przygód ze zwierzakami (i ich właścicielami), zdobył również imponujące doświadczenie w rozwiązywaniu ich problemów.
Dlaczego został weterynarzem? Jak naprawdę wygląda jego praca? Wejdź do lecznicy tylnymi drzwiami i poznaj historie, które doprowadzą cię do śmiechu i do łez. Przy okazji dowiedz się, jak najlepiej zadbać o swojego przyjaciela i jak przygotować się do wizyty u weterynarza.
PS Podczas powstawania tej książki nie ucierpiało żadne zwierzę (za to kilka osób zostało podrapanych!).
Walka o życie tego maleńkiego stworzonka przywraca wiarę w moc małych aktów wielkiej dobroci. MARCIN DOROCIŃSKI „25 gramów szczęścia” to tysiąc ton miłości! Miłości przeniesionej na karty książki męską ręką. Nie pamiętam już, kiedy płakałam, czytając. Tu płakałam ze wzruszenia prawie od pierwszej do ostatniej strony. Dziękuję, panie Massimo, kolego po fachu. Teraz czuję, że nie jestem sama. DOROTA SUMIŃSKA Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce Osierocony przez matkę kilkudniowy jeż zostaje przyniesiony do kliniki weterynaryjnej. Waży zaledwie 25 gramów. Głodny i mocno wyziębiony, jest bliski śmierci.Kiedy weterynarz Massimo Vacchetta zaczyna zajmować się małym pacjentem, rodzi się między nimi specjalna więź. Lekarz poświęca każdą chwilę, by uratować kolczaste stworzenie przed pewną śmiercią. Ciekawska i figlarna samiczka jeża, którą Massimo nazywa Ninną, w końcu odzyskuje siły i stopniowo wywraca życie weterynarza do góry nogami.Czy przywiązany do zwierzątka weterynarz będzie potrafił wypuścić je na wolność? Nie od początku Massimo zdaje sobie sprawę z tego, że to dopiero początek jego przygody z jeżami.PATRONATY:Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku – „Jerzy dla Jeży”, Fundacja Przytul Jeża, Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, Karmimy Psiaki i Leśne
Prawo weterynaryjne to szeroka dziedzina, która obejmuje wiele aspektów związanych z bezpieczeństwem żywności, zdrowiem publicznym, administracją i innych, a przede wszystkim z profilaktyką i leczeniem zwierząt. Wraz z rozwojem metod leczenia i rosnącą konkurencją na rynku usług weterynaryjnych istnieje potrzeba uporządkowania wiedzy o statusie zwierząt i cywilnej odpowiedzialności lekarza weterynarii. Książka ta, wychodząc z ogólnej charakterystyki zawodów medycznych w Polsce i miejsca zwierząt wobec aktualnej wiedzy akademickiej, porusza zagadnienia na styku prawa cywilnego i prawa pracy, a także odnosi się do kodeksu spółek handlowych wobec statusu zawodu lekarza weterynarii.
Anna Tomańska ? prawnik, inżynier zootechniki i pedagog, studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest certyfikowanym specjalistą ds. jakości i bezpieczeństwa żywności oraz specjalistą ds. gospodarki leśnej. Swoje zainteresowania skupia na prawie weterynaryjnym i medycynie sądowej.
Z podręcznika dowiesz się:
· jak efektywnie korzystać z ultrasonografii w czasie opieki się pacjentami urazowymi,
· jak wykryć objawy i powikłania niewidoczne w czasie badania fizykalnego, radiologicznego
czy laboratoryjnego,
· jakie są procedury szybkiego badania USG jamy brzusznej i jej narządów, klatki piersiowej,
serca, płuc, układu mięśniowo-szkieletowego, oczu itd.,
· jak wykorzystywać USG w opiece nad pacjentami pediatrycznymi.
W dołączonym do podręcznika materiale multimedialnym przedstawiono przebieg badań AFAST, TFAST i VetBLUE.
Atlas chorób pszczół zawiera podstawowe informacje dotyczące najbardziej istotnych chorób pszczół w Polsce, jest bogato ilustrowany zdjęciami, będzie przydatny lekarzom oraz studentom weterynarii do poszerzenia wiedzy na temat chorób pszczół.
W treści:
Choroby wywoływane przez wirusy
Choroby wywoływane przez bakterie
Choroby wywoływane przez grzyby
Choroby wywoływane przez pasożyty
Choroby niezakaźne
Inne problemy, którym mogą towarzyszyć objawy przypominające istotne choroby pszczół
"Poporodowe choroby macicy u bydła"
Książka, która znajdzie się na półce w wielu gabinetach weterynaryjnych.
- jeden z niewielu podręczników w kraju o rozrodzie bydła
- monografia poporodowych zagadnień u bydła – ocenianych i opisywanych z perspektywy uwarunkowań krajowych
- autor posiada zdolność do bardzo prostego wyjaśniania zawiłych zagadnień dotyczących rozrodu
Dlaczego warto?
Choroby okresu poporodowego są powszechne u bydła, szczególnie zaś u wysokoprodukcyjnych krów mlecznych. Przypadłości te przyczyniają się znacznie do obniżenia płodności i zwiększenia ryzyka brakowania, co sprawia, ze ich rozpoznanie, leczenie, a przede wszystkim zapobieganie są niezmiernie ważne, rzutując w sposób zasadniczy na rachunek ekonomiczny gospodarstwa. Kontrola zaburzeń rozrodu jest także ważna dla utrzymania zdrowia i dobrostanu krów mlecznych – w celu zmniejszenia stosowania antybiotyków.
Co znajdziesz w środku
Zogniskowanie tematyki wyłącznie na poporodowych chorobach macicy pozwala na dokładne zgłębienie tematu i zapewnienie Czytelnikom odpowiedzi na wiele pytań, choć oczywiście nie na wszystkie. Nie bez znaczenia pozostaje tu osoba autora, dr Grzegorza Jakuba Dejneki, który cieszy się niemałą sympatią wśród lekarzy weterynarii – przede wszystkim za zdolność do bardzo prostego wyjaśniania zawiłych zagadnień dotyczących rozrodu. Bardzo czytelny układ rozdziałów i podrozdziałów pozwala na szybkie odnajdywanie poszukiwanych kwestii.
Spis treści
Rozdział 1. Wprowadzenie
Rozdział 2. Fizjologiczny przebieg okresu poporodowego
Rozdział 3. Zatrzymanie błon płodowych (retentio secundinarum)
Rozdział 4. Zakażenia i zapalenia macicy po porodzie
Rozdział 5. Niezakaźne choroby macicy po porodzie
W najbliższym czasie lekarze weterynarii będą coraz częściej leczyć psy i koty z chorobą nowotworową, co bezpośrednio wiąże się ze wzrostem średniej długości życia zwierząt towarzyszących oraz rosnącymi oczekiwaniami ich opiekunów. Jestem pewien, że książka Onkologia psów i kotów będzie nieocenioną pomocą w codziennej pracy każdego praktykującego lekarza weterynarii. Ta kultowa już pozycja jest nie tylko cennym podręcznikiem akademickim, ale przede wszystkim niezwykle praktycznym przewodnikiem, którego wartość polega na połączeniu aktualnej wiedzy naukowej z doświadczeniem klinicznym znanych na całym świecie autorów.
Wydanie oryginalne tej książki znajduje się na mojej podręcznej półce, odkąd rozpocząłem pracę jako lekarz weterynarii. Polecam ją wszystkim studentom medycyny weterynaryjnej oraz praktykującym lekarzom.
dr n. wet. Dariusz Jagielski
przewodniczący Sekcji Onkologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
Dermatologia kotów stanowi obecnie odrębny, wysoce wyspecjalizowany, kierunek wiedzy potrzebny lekarzowi weterynarii w codziennej praktyce. Odmienność gatunkowa i specyfika chorób skóry tego gatunku jest tak daleko posunięta, że istnieje potrzeba opisania i usystematyzowania aktualnych informacji dotyczących dermatologii, ale w sposób przystępny i użyteczny z punktu widzenia lekarza praktyka.
Łatwo przyswoisz wiedzę z książki:
10 praktycznych algorytmów postępowania, zawierających aktualne metody i schematy terapii w chorobach skóry u kotów,
zdjęcia i obrazy mikroskopowe ilustrujące obraz kliniczny i wyniki badań dodatkowych,
tabela leków z uwzględnieniem dawkowania, potencjalnych reakcji niepożądanych i specyfiki działania substancji czynnych u kotów.
Pozycja bogata w wartościowe treści:
sprawdzona i kompletna wiedza - autorzy starali się, aby wiedza zawarta w książce była kompletna i oparta zarówno na ich własnych spostrzeżeniach z pracy klinicznej, jak i na obserwacjach innych lekarzy,
ponad 250 pozycji piśmiennictwa - obserwacja i analiza podejścia do tematu lekarzy z całego świata,
autorskie algorytmy - zamieszczone algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne są dziełami autorskimi i tylko częściowo bazują na dotychczas już znanych i opublikowanych w światowej literaturze.
Weterynaria 2018 skierowana jest do lekarzy weterynarii.
Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek.
W tym wydaniu opisano około 1600 preparatów. W krótkim opisie zawarto podane działanie leku, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia, informacje o zastosowaniu w okresie ciąży, laktacji lub nieśności, okres karencji, działania niepożądane, dawkowanie, okres ważności, warunki przechowywania i transportu - tworząc w ten sposób przewodnik dla lekarza weterynarii.
W książce Diagnostyka przyczyn kulawizn u psów szczegółowo omówiono zagadnienia związane z żywieniem, kinetyką i kinematyką kończyn oraz ich anatomią czynnościową i kliniczną, deficytami mineralnymi występującymi w okresie intensywnego wzrostu szczeniąt i u dorosłych psów, a także ich wpływ na powstawanie chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Dokonano nowatorskiej analizy poruszania się psów w stępie, kłusie, skroczu, cwale i galopie, która odsłania całkiem nowe spojrzenie na proporcje trzysegmentowych odcinków kończyny piersiowej i miednicznej, kręgosłupa oraz miednicy w czasie poruszania się, co ma decydujący wpływ na ocenę wydolności i wytrzymałości aparatu ruchu psów. Zaburzenie tzw. inteligencji mechanicznej skutkuje powstaniem kulawizn. Najcenniejszą część książki stanowi rozdział poświęcony badaniu ortopedycznemu, w którym przedstawiono algorytmy postępowania. W części dotyczącej planowania leczenia wybranych schorzeń ortopedycznych znajdują się informacje dotyczące terapii wybranych chorób układu kostno-stawowego kończyn i miednicy z zastosowaniem współczesnych metod operacyjnych. Nowoczesna wiedza zawarta w tej książce, zilustrowana wysokiej jakości zdjęciami i praktycznymi filmami, jest przeznaczona nie tylko dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej, lecz także dla lekarzy klinicystów zajmujących się leczeniem ogólnym małych zwierząt oraz rozpoczynających podyplomowe studia specjalizacyjne w zakresie chirurgii weterynaryjnej czy chorób psów i kotów.
Książka przedstawia:
- niezbędną wiedzę z zakresu anatomii,
- usystematyzowany sposób postępowania w rozpoznawaniu schorzeń ortopedycznych,
- metody doskonalenia sztuki badania ortopedycznego.
„Kardiologia psów i kotów w praktyce”, powstała pod redakcją dr hab. Agnieszki Noszczyk-Nowak, prof. UPWr.
Proponowana pozycja jest wyjątkowa, ponieważ kardiologia psów i kotów jest specjalizacją rozwijającą się bardzo dynamicznie, a lekarze weterynarii oraz ich pacjenci z roku na rok mają do dyspozycji coraz nowocześniejsze i dokładniejsze narzędzia diagnostyczne, innowacyjne leki i terapie niefarmakologiczne.
Zbiór zawiera przykładowe testy egzaminacyjne etapu teoretycznego oraz zadania egzaminacyjne etapu praktycznego dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji R.10 – Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu usług weterynaryjnych.
Zbiór zawiera przykładowe testy egzaminacyjne etapu teoretycznego oraz zadania egzaminacyjne etapu praktycznego dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji R.11 – Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?