Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Sykonium. Nieznane losy lekarzy zwierząt to już 25 książka dr. Włodzimierza A. Gibasiewicza, opowiadająca o losach niewielkiej grupy zawodowej lekarzy weterynarii
w latach drugiej wojny światowej oraz o ich udziale w walkach o przywrócenie Ojczyzny na mapy świata. Tym razem autor pokazuje nieznaną historię „marszu śmierci” we wrześniu 1939, uściśla i uzupełnia losy wielu swoich kolegów, a liczne bohaterskie zachowania
stara się utrwalić ku pamięci nie tylko społeczności weterynaryjnej.
Włodzimierz A. Gibasiewicz, autor, dr n. wet., urodził się w Sulmierzycach, mieszkał w Ostrowie Wielkopolskim. Szkoła średnia to Technikum Weterynaryjne we Wrześni, roczny staż pracy w Ostrzeszowie, studia wyższe na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i tam obrona
pracy doktorskiej. Od czterdziestu pięciu lat zajmuje się profilaktyką i leczeniem
dużych i małych zwierząt w Dusznikach (Wielkopolska).
Anatomia zwierząt do kolorowania dla studentów zootechniki i techników weterynarii jest przystępnie napisanym podręcznikiem z zakresu anatomii zwierząt.
W podręczniku omówiono m.in. budowę aparatu ruchu, narządów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych, układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, narządów zmysłów, skóry i jej wytworów, a odrębny rozdział poświecono anatomii ptaków. Treść uzupełnia ponad 300 rysunków, a także wiele schematów i tabele.
Rysunki wraz z opisami odpowiadają treści zamieszczonej na sąsiedniej stronie, a możliwość ich pokolorowania ułatwia przyswajanie i utrwalanie zdobytej wiedzy. W książce za gatunek reprezentujący zwierzęta domowe przyjęto psa i następnie względem niego określono najważniejsze różnice w budowie anatomicznej, które występują u pozostałych gatunków zwierząt (koni, przeżuwaczy i świń). W przypadku anatomii ptaków, reprezentantem gatunku jest kura domowa.
Podręcznik ten został napisany przez nauczyciela akademickiego z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z anatomii zwierząt. Jest do tej pory jedyną tego typu publikacją na rynku polskim przeznaczoną dla studentów zootechniki i uczniów techników weterynaryjnych.
Dlaczego koci katar może być śmiertelny? Kto jest królem anoreksji wśród zwierząt? Kim są pacjenci z pudełka? Odbierał poród alpaki, przebiegło po nim stado krów i został napadnięty przez królika. Łukasz Łebek, lekarz weterynarii i autor bloga Nie zadzieraj z weterynarzem, w fachowy, ale przystępny sposób przybliża tajniki swojej pracy. Opisuje rozmaite przypadki, z którymi zetknął się w swoim gabinecie ? od szczurów, chomików, szynszyli, przez psy, koty, a nawet udomowioną świnię czy gęś. Nie stroniąc od humoru, wyjaśnia, czego lepiej nie mówić weterynarzowi, dlaczego praca w terenie nie jest dla wszystkich i czym nie karmić naszych zwierząt, jeśli naprawdę je kochamy. Przybliża także ekonomiczny aspekt swojego zawodu oraz porusza trudne tematy eutanazji i radzenia sobie z odejściem czworonożnych przyjaciół. Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz swoje zwierzę i jego lekarza!
Jeżeli sięgnąłeś po tę książkę, zapewne zaczynasz właśnie swoją przygodę z ultrasonografią. A może już zacząłeś, ale czujesz, że świat szarości ciągle skrywa przed Tobą wiele tajemnic i trochę Cię przeraża? Nie martw się! Ja też kiedyś zaczynałem. Za pośrednictwem tej książki postaram się przekazać Ci wszystko to, co chciałbym wtedy usłyszeć. Zarówno o pułapkach, które na Ciebie czekają, jak i satysfakcji z dobrze przeprowadzonego badania.
Czytając kolejne rozdziały zgłębisz tajniki badania poszczególnych narządów, dowiesz się, jak powinny wyglądać prawidłowo, i co się z nimi dzieje w przebiegu najczęstszych jednostek chorobowych. Postaram się zwrócić Twoją uwagę na różnice w badaniu psów i kotów, ale również podkreślić podobieństwa. Naukę ułatwią Ci nie tylko zdjęcia, ale również liczne filmy.
Wszystkie informacje zawarte w książce starałem się przedstawić w najprostszy, przystępny dla każdego sposób, tak aby przyswajanie wiedzy podczas jej czytania było przyjemnością, a nie obowiązkiem. Mam nadzieję, że zarówno mnie, jak i Was czeka niezapomniana i pełna przydatnej wiedzy przygoda.
Spróbujemy?
dr wet. Wojciech Borawski
Obecne, nowe wydanie podręcznika zostało gruntownie zmienione przez uczniów i współpracowników autora - m.in. profesora Kazimierza Krysiaka. Materiał uwzględnia współczesny stan wiedzy oraz aktualne wymagania programowe. W wielu partiach tekstu dokonano gruntownych zmian, niektóre fragmenty opracowano na nowo. W podręczniku zastosowano nowe naukowe mianownictwo anatomiczne, histologiczne i embriologiczne, zgodne z Nomina Anatomica Veterinaria (1994), Nomina Histologica oraz Nomina Embryologica Veterinaria, a odpowiedniki polskie pochodzą z Weterynaryjnego Mianownictwa Anatomicznego. Podobnie, w przypadku struktur mikroskopowych i rozwojowych odwołano się do najnowszych mianownictw.
Na szczególną uwagę zasługują czytelne, dobrze dobrane i odpowiednio opisane ryciny oraz skorowidze nazw polskich i łacińskich, zamieszczone na końcu książki.
Podręcznik przeznaczony przede wszystkim dla studentów Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej i lekarzy weterynarii, a także dla studentów innych kierunków przyrodniczych - biologii, zootechniki, biotechnologii i archeologii.
Sukces lecznicy zależy nie tylko od wiedzy i umiejętności medycznych właściciela i pracujących w niej lekarzy. Ta książka odkrywa to, co konieczne, aby stworzyć i prowadzić dobrze funkcjonującą praktykę weterynaryjną, która będzie cieszyć się świetną opinią i przyniesie właścicielowi i pracownikom ogromną satysfakcję.Steve Z. Kornfeld w praktyczny i przejrzysty sposób pokazuje, jak branża weterynaryjna postrzegana jest przez klientów i uczy, jak osiągnąć sukces, odpowiadając na ich potrzeby.Przekazane informacje pozwalają stworzyć system, który usprawni pracę każdej placówki. Gorąco polecam tę lekturę każdemu właścicielowi i menadżerowi praktyki weterynaryjnej.lek. wet. Anna Dominiak, trener biznesu
Atlas zawiera ponad 400 zdjęć i rysunków przedstawiających patologie jamy ustnej psów, uzupełnionych informacjami o badaniach diagnostycznych pozwalających wykryć lub potwierdzić dane schorzenie. Taki układ książki ułatwia ustalenie właściwego rozpoznania oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia.
Publikacja może służyć jako źródło do identyfikacji i lepszego zrozumienia patologii jamy ustnej u psów w codziennej pracy lekarza weterynarii.
Choroby skóry i uszu są często spotykanymi problemami w praktyce lekarza weterynarii małych zwierząt. Zmiany skórne wyglądają podobnie w różnych schorzeniach dermatologicznych i dlatego w rozpoznawaniu istotne jest logiczne podejście diagnostyczne uwzględniające ważne informacje wynikające z wywiadu i rozmaite badania możliwe do wykonania w miejscu opieki nad pacjentem, które mogą być pomocne w podejmowaniu decyzji terapeutycznych. Jako że odpowiedź na leczenie zależy od odpowiedniej identyfikacji przyczyny pierwotnej, ważne jest systematyczne podejście diagnostyczne „krok po kroku”.
Celem podręcznika Dermatologia psów i kotów jest skupienie się na istotnych klinicznie aspektach chorób dermatologicznych, podanych w przystępnej formie przyjaznej dla czytelnika.
Z Przedmowy
Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych szczegółowo przybliża zagadnienia związane z biomechaniką ruchu małych zwierząt, fizjologią wysiłku fizycznego oraz patofizjologią bólu, a także przedstawia multimodalne podejście do terapii bólu z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod wspierających leczenie jak kinesiotaping czy medycyna regeneracyjna. W książce przedstawiono choroby ortopedyczne i neurologiczne aparatu ruchu, urazy i kontuzje psów sportowych z uwzględnieniem podziału na konkretne dyscypliny sportowe, a także plany postępowania lekarskiego i fizjoterapeutycznego, w których znajdują się inspirujące ćwiczenia rehabilitacyjne dedykowane pacjentom na różnych etapach procesu usprawniania. Rehabilitacja medyczna i fizjoterapia stają się coraz ważniejszą gałęzią współczesnej medycyny weterynaryjnej. Właściciele zwierząt oczekują opieki na najwyższym poziomie. W wielu przypadkach oznacza to konieczność podjęcia wielokierunkowych działań, które oprócz tradycyjnych metod terapeutycznych opierają się na szczegółowym planie rehabilitacji dostosowanym do potrzeb danego pacjenta.Książka Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych jest nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich osób zajmujących się zoofizjoterapią. Szczegółowo opisano w niej zagadnienia związane z biomechaniką ruchu, fizjologią wysiłku fizycznego oraz z anatomią, fizjologią i patofizjologią chorób ortopedycznych i neurologicznych aparatu ruchu. Przedstawiono możliwości ich leczenia i rehabilitacji z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod wspierających terapię, jak kinesiotaping czy medycyna regeneracyjna.Autorzy poruszają zagadnienia związane z patofizjologią bólu, pomiarami jego natężenia oraz multimodalnym podejściem do terapii bólu. Opisują również urazy i kontuzje psów sportowych z uwzględnieniem podziału na konkretne dyscypliny sportowe, a przede wszystkim plany postępowania lekarskiego i fizjoterapeutycznego. Książka ta jest także skarbnicą wiedzy dla osób poszukujących inspirujących ćwiczeń rehabilitacyjnych dedykowanych pacjentom na różnych etapach procesu usprawniania.Małgorzata Lubkiewicz, zoofizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active, dyrektor Studium Fizjoterapii Zwierząt, prezes Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów W książce przedstawiono: informacje z zakresu fizjologii i patofizjologii tkanek oraz procesu gojenia, badanie ortopedyczne, neurologiczne i kardiologiczne wraz z oceną wyników, opisy ćwiczeń, terapii manualnej i metod fizykalnych (w tym laseroterapii, TENS, bieżni wodnej, terapii falą uderzeniową, terapii rezonansem jądrowym itp.), terapie biologiczne (osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste itp.), praktyczne wskazówki dotyczące rehabilitacji psów i kotów oraz współpracy z właścicielem zwierzęcia w celu jego zaangażowania w terapię czy dostosowania środowiska domowego do potrzeb pacjenta, żywienie psów sportowych i pacjentów w czasie rehabilitacji, zagadnienia z zakresu medycyny sportowej psów i powrotu do treningów po urazach, szczegółowe opisy z zakresu anatomii i neuroanatomii wybranych jednostek chorobowych połączone z opcjami leczenia oraz możliwością opracowania indywidualnego planu rehabilitacji.
Uwolnienie od bólu, poprawa mobilności, rozbudowa masy mięśniowej to tylko niektóre z długiej listy korzyści, które można osiągnąć dzięki fizjoterapii.
W książce Fizjoterapia małych zwierząt. Od rozpoznania do planu terapeutycznego omówiono całościowo proces leczenia – od badania klinicznego, przez rozpoznanie, do sporządzenia planu terapii.
Autorka dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem w tworzeniu indywidualnych planów fizjoterapii i koncepcji szkoleniowych dzięki wskazówkom i analizom przypadków. Przedstawia różne metody i techniki terapii wraz z przykładami ich zastosowania.
Wszystkie ruchy są doskonale zilustrowane i mogą być natychmiast zaimplementowane w praktyce klinicznej z pacjentem.
Podręcznik skierowany jest nie tylko do osób, które już zajmują się fizjoterapią małych zwierząt, ale również do tych, które chciałyby zapoznać się z tą dziedziną od podstaw.
Diagnostyka cytologiczna, metoda szeroko stosowana w codziennej praktyce klinicznej lekarza weterynarii, opiera się na precyzyjnej identyfikacji komórek. Atlasy cytologiczne są zatem podstawowym narzędziem w praktyce weterynaryjnej. Atlas diagnostyki cytologicznej małych zwierząt zawiera bogaty zbiór obrazów przedstawiających najbardziej charakterystyczne i wyróżniające cechy różnych wzorców cytologicznych. Ponieważ rozpoznanie cytologiczne często oparte jest na drobnych zmianach, szczególną uwagę w tym atlasie poświęcono diagnostyce różnicowej, zamieszczając ryciny przedstawiające inne schorzenia o podobnym obrazie cytologicznym w celu podkreślenia ich cech różnicujących.
Książka z dostępem do materiałów wideo.Endoskopia i endochirurgia psów i kotów to wyczerpujący i praktyczny przewodnik dla lekarzy weterynarii, którzy podczas diagnostyki i leczenia swoich pacjentów chcą stosować techniki małoinwazyjne. Szczegółowo opisano procedury rutynowe, uwzględniono również zaawansowane techniki przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów.Niniejszy podręcznik jest przekładem wydania drugiego oryginalnego opublikowanego przez British Small Animal Veterinary Association, w którym:gruntownie zmieniono i zaktualizowano wszystkie rozdziały,nowością są rozdziały dotyczące ezofagoskopii, endoskopii interwencyjnej i przyszłych kierunków rozwoju endoskopii,rozszerzono zakres informacji na temat technik małoinwazyjnych u kotów,rozdział poświęcony laparoskopii został znacznie rozszerzony i obejmuje techniki od biopsji wątroby i owariektomii do cholecystektomii i adrenalektomii.
Badania hematologiczne i biochemiczne stanowią dwa główne filary obecnej medycyny weterynaryjnej i w codziennej praktyce klinicznej są jednymi z najczęściej stosowanych procedur diagnostycznych. Coraz więcej lekarzy weterynarii rutynowo zleca wykonanie tych badań, które obecnie dzięki rozwojowi i dostępności nowych technik dostarczają bardziej kompletnych informacji. Dlatego odpowiednia interpretacja tych danych ma tak duże znaczenie.
Przy planowaniu tego podręcznika naszym celem było opracowanie szczegółowego przewodnika, który byłby zarówno praktyczny, jak i łatwy do zrozumienia z klinicznego punktu widzenia. Z tych względów książka opiera się na serii algorytmów, ułatwiających logiczne i systematyczne postępowanie wobec głównych zmian obserwowanych w tej dziedzinie. Algorytmom towarzyszą schematy, tabele oraz ryciny dostarczające podstawowych informacji dotyczących sposobów pobierania próbek oraz interpretacji wyników najistotniejszych badań hematologicznych i biochemicznych.
Podręcznik jest źródłem podstawowych informacji dotyczących zmian obserwowanych w hemogramie i rozmazach krwi oraz parametrach biochemicznych związanych z czynnością nerek i wątroby, jak również zapewnia wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w oparciu o podstawowe dane uzyskane w ramach wywiadu i badania ogólnego. Dodatkowo książka zawiera cenne informacje dotyczące sposobu wykonywania różnych procedur diagnostycznych oraz terapeutycznych, w tym technik przetaczania krwi.
Z Przedmowy
Choroby zakaźne psów i kotów, ze względu na łatwość szerzenia się, stanowią istotne niebezpieczeństwo nie tylko dla populacji tych zwierząt, lecz w wielu przypadkach także dla ludzi (zoonozy). Skuteczne zapobieganie, zwalczanie i leczenie chorób zakaźnych wymaga znajomości sposobów ich transmisji, patogenezy, diagnostyki oraz metod leczenia. Te i wiele innych informacji znajdziecie Państwo w tym opracowaniu, które poświęcone jest chorobom zakaźnym psów i kotów najczęściej występującym w Polsce. Mam nadzieje, że książka, która trafia w Państwa ręce, okaże się pomocnym narzędziem w rozwiązaniu niejednego problemu klinicznego z zakresu chorób zakaźnych psów i kotów.
Kardiologia małych zwierząt w 3D to niezwykle nowatorska publikacja. Dzięki trójwymiarowym obrazom i rozszerzonej rzeczywistości, każde zaburzenie można zobaczyć z wielu perspektyw w modelu 3D znajdującym się nad podręcznikiem.
W książce omówiono podstawy patofizjologiczne i wskazówki diagnostyczne dla najczęściej występujących chorób serca, a ilustracje i zdjęcia stanowią pomost pomiędzy modelami 3D i tekstem.
Ten sposób prezentacji wiadomości ułatwia zrozumienie korelacji między występującymi zmianami patofizjologicznymi, a wynikami badań diagnostycznych, w szczególności echokardiografii.
Animal health professionals, this canine kinesiology taping book is for you. With step-by-step content, this book makes it easy to learn how to treat specific injuries and other conditions found in dogs. The book provides in-depth descriptions of specific kinesiology taping applications, so you can be sure you’re using the best possible treatment for your dog.
Pełna ciepła i?humoru opowieść najsłynniejszego weterynarza James Herriot, z?wykształcenia lekarz weterynarii, urodził się w?Sunderland w?Anglii. Wychował się i?studiował w?Szkocji, gdzie pracował w?swoim zawodzie oraz stworzył cieszące się ogromną popularnością książki. Na?ich podstawie powstał serial pod tym samym tytułem: Wszystkie stworzenia duże i małe. Herriot z błyskotliwym poczuciem humoru opisuje życie w?Yorkshire, kreśląc barwne portrety jego mieszkańców i odkrywając tajniki fascynującej pracy wśród zwierząt.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?