KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo WAM

Okładka książki Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie wyd. 2024
nowość

44,90 zł 24,98 zł


Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem? Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy po śmierci przestajemy być sobą? Większość z nas wzrastała w religijnym otoczeniu. Chrześcijaństwo jest więc dla nas tak oczywiste, że przestajemy się nad nim zastanawiać. Czy jednak naprawdę wiemy, w co wierzymy? Jeden z najodważniejszych polskich teologów w rozmowie z Anetą Kuberską-Bębas prowokuje do zmierzenia się z tym pytaniem i zaprasza na wyprawę w głąb chrześcijaństwa. W nowym świetle pokazuje prawdy pozornie doskonale znane oraz źródła i sens tych, o których myślimy rzadko lub wcale. Wszystko po to, byśmy odkryli, że „ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Jeśli nie spróbujemy odnaleźć sensu wiary, skażemy ją na powolne umieranie, a siebie na niewolę bezmyślnych przyzwyczajeń. Grzegorz Strzelczyk– prezbiter, doktor teologii, zajmuje się głównie chrystologią, a także historią teologii i jej współczesnymi wyzwaniami. Odpowiada za formację do diakonatu stałego w archidiecezji katowickiej. Aneta Kuberska-Bębas– historyk i teolog, dziennikarka Radia eM.
Okładka książki Biblia między literaturą a teologią

24,49 zł 16,71 zł


Starannie opracowana i uwzględniająca bardzo szeroki zakres literatury przedmiotu książka podejmuje problematykę zakorzenienia Biblii w kulturze, ukazuje literackie etapy powstawania ksiąg biblijnych, aby na tym tle zwrócić uwagę na sześć podstawowych tematów teologicznych. Autorka w zwięzły sposób przedstawiła wiele zagadnień, które pozwalają zobaczyć Biblię na szerokim tle historycznym i kulturowym i zapoznać się z głównymi jej wątkami. Książkę można zaliczyć do działu popularyzacji Biblii, jest to jednak popularyzacja na bardzo wysokim poziomie naukowym, a swoje stwierdzenia dokumentuje odwołaniem się do poważnych prac naukowych polskich i zagranicznych. Napisana jest w sposób bardzo przystępny, co czyni ją tym bardziej godną polecenia wszystkim, którzy z pomocą tego przewodnika będą mogli poruszać się w przestronnym obszarze między literaturą, do której Biblia przynależy, a teologią, którą przedstawia.
Okładka książki Biblia o państwie

24,00 zł 16,37 zł


Biblia o państwie to książka, która dotyczy zawsze żywego tematu styku religii i polityki. Łączy spojrzenie teologii biblijnej i historii myśli politycznej. Zawiera dokładny przegląd i omówienie wypowiedzi Pisma Świętego, dotyczących zadań i uprawnień władzy państwowej, ale także jej wad i grzechów, jak przemoc i wyzysk podatkowy. Biblia akceptuje instytucję państwa, ale na sposób krytyczny, żądając od władzy sprawiedliwości i posłuszeństwa Prawu Bożemu.
Okładka książki A Bóg będzie wszystkim we wszystkim...

39,00 zł 26,62 zł


Teoria apokatastazy - "wiecznego powrotu", przywrócenia pierwotnego, idealnego stanu rzeczywistości, po raz pierwszy pojawia się u jońskich filozofów natury, Heraklita i Empedoklesa, a za pośrednictwem filozofii greckiej z czasem zostaje przeniesiona również na grunt myśli chrześcijańskiej. W eschatologii chrześcijańskiej jest ona teorią uniwersalnego zakresu zbawienia, koncepcją powrotu wszystkich istot ludzkich do stanu sprzed upadku pierwszych ludzi. W spójny system myślowy ujął ją po raz pierwszy Orygenes w III wieku, a w sposób znaczący rozwinął Grzegorz z Nyssy w wieku IV. Teoria apokatastazy jako niezgodna z ortodoksją Kościoła została odrzucona przez II Sobór Konstantynopolitański w 553 r., jednak do dzisiaj jej wątki i różne postaci można odnaleźć u myślicieli chrześcijańskich różnych tradycji - protestanckiej, prawosławnej, katolickiej.
Okładka książki Wielka księga specjałów Siostry Anastazji
nowość

119,00 zł 66,24 zł


Wielka księga specjałów Siostry Anastazji to ponad 400 sprawdzonych przepisów na przystawki, zupy, sałatki, dania mięsne, rybne i warzywne. A co najważniejsze, przyrządzisz je ze składników dostępnych w każdym sklepie. To przepisy dla każdego i na każdą okazję. Warto je mieć pod ręką! Prawie 3 000 000 sprzedanych książek! Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat łączy swoje powołanie zakonne z zamiłowaniem do pieczenia i gotowania. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Znana jest także za granicą. Mimo wielkiego sukcesu pozostaje osobą skromną, dla której najważniejsza jest modlitwa i praca.
Okładka książki Boska Ty Zapiski z miasta którym jesteś
nowość

45,90 zł 26,56 zł


Jesteś wolna, gdy możesz być sobą, i to w każdym aspekcie!Ten wyjątkowy notatnik został przygotowany z myślą o tobie, abyś mogła "zapisać" w nim cząstki siebie: swoje plany, marzenia i rozmaite myśli. To także przestrzeń na opisanie wszystkiego, co cię martwi, boli i przerasta. Czułe oraz podnoszące na duchu słowa, które w nim znajdziesz, pomogą ci odkrywać piękno twojej kobiecości, dostrzegać urok twojego ducha i ciała, a także wyznaczać bezpieczne granice. Będą też wsparciem w trudnych chwilach, dodadzą sił i przypomną o bezgranicznej miłości Boga, który tylko czeka, żeby cię przytulić. Taką, jaką jesteś - ukochaną.W notatniku znajdziesz:Wzruszające i motywujące cytaty z bestsellerowej książki s. Małgorzaty Lekan OP Boska Ja. Przewodnik po mieście, którym jesteśĆwiczenia i zadania pomagające w poznawaniu siebie, wyznaczaniu granic i odkrywaniu swojej kobiecościListę emocji, która pozwoli ci nazwać to, co czujesz i nosisz w sobieMiejsce na osobiste zapiski, plany i wspomnieniaMałgorzata Lekan - dominikanka, absolwentka . studiów teologicznych we Franciscan University of Steubenville w USA i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Instytutu Studiów nad Seksualnością w Catholic Theological Union w Chicago. Jest zaangażowana w szeroko rozumiane dzieło ewangelizacji, zwłaszcza w działalność na rzecz kobiet. Prowadzi liczne kursy i warsztaty oraz autorski program Sobotnie Sesje Samorozwoju poświęcone odkrywaniu bezcennego daru kobiecości. Autorka książki Boska Ja. Przewodnik po mieście, którym jesteś (WAM, 2023).Elegancki notes z ćwiczeniami w twardej oprawie. Idealny na prezent dla każdej kobiety!
Okładka książki Nagie teraz
nowość

45,90 zł 26,55 zł


W jaki sposób akceptująco przyjąć siebie samych, innych i świat?Jak osiągnąć duchową jedność i spójność?Dzięki czemu przeniknąć głębię codzienności i zbliżyć się do tajemnicy sensu istnienia?Richard Rohr zaprasza nas, by wkroczyć na drogę duchowej przemiany, którą Jezus głosił i ucieleśniał w swoich naukach - do odkrycia wartości prostoty, miłości, przebaczenia i współczucia. Zachęca, by dzięki praktyce kontemplacji uczyć się żyć chwilą obecną. Mistrzami w tej dziedzinie byli jego zdaniem mistycy, którzy pod wpływem łaski traktowali teraźniejszość jak nagie teraz - jako moment, w którym Chrystus tu i teraz jest blisko nas. Odwołując się do ich doświadczeń, podpowiada, jak nauczyć się patrzeć na rzeczywistość ich oczami.Dojdzie do kolosalnego przełomu, kiedy uszanujesz i zaakceptujesz Boży obraz w sobie samym, a potem będziesz go widział również w każdym innym człowieku, wiedząc, że dla innych jest on równie niezasłużony, jak dla ciebie. To dlatego przestajesz oceniać i zaczynasz kochać bezwarunkowo, nie pytając, czy ktoś jest tego godny. Przełom przychodzi w jednym momencie, chociaż jego urzeczywistnienie pogłębia się i nabiera coraz większej pewności w miarę upływu czasu.Jeśli potrafisz być obecny, poznasz Prawdziwą Obecność.Richard Rohr (ur. 1943) - franciszkanin, kierownik duchowy, założyciel Centrum Działania i Kontemplacji w Albuquerque w Nowym Meksyku, prelegent i autor wielu książek z zakresu duchowości. W Wydawnictwie WAM ukazało się kilka jego publikacji, .: Spadać w górę, Nieśmiertelny diament, Enneagram, Dzikość i mądrość, Uniwersalny Chrystus.
Okładka książki Czy Kościół potrzebuje księży?
nowość

45,90 zł 26,55 zł


Pytanie o to, czy Kościołowi potrzebni są księża, można uznać za prowokacyjne. Jest niczym atak skierowany w fundamenty wspólnoty i wiary. Jak to - Kościół bez kapłanów, bez szafarzy sakramentów? Ale czy na pewno?Biblista Martin Ebner bada to zagadnienie, szukając uzasadnień w księgach Starego i Nowego Testamentu. Przybliża nam takie rozumienie wspólnoty wiernych, któremu obce są struktury władzy kojarzone z kapłaństwem urzędowym. Jego perspektywa może okazać się przełomowa dla prawdziwej odnowy Kościoła w duchu Jezusa, którą postuluje autor.Pisma wchodzące w skład kanonu Nowego Testamentu świadczą o całej palecie możliwych form organizacyjnych i funkcji, które jednocześnie odzwierciedlają różnorodność ich miejskiego środowiska. Kapłanów jednak się tam nie znajdzie. Jest to tym bardziej uderzające, że kapłani odgrywają ważną rolę zarówno w judaizmie, pierwotnej małej ojczyźnie pierwszych chrześcijan, jak i w miastach Cesarstwa Rzymskiego. To puste miejsce wśród chrześcijan wymaga wyjaśnienia.Martin Ebner (ur. 1956) - jest księdzem diecezji Wrzburg i profesorem egzegezy Nowego Testamentu na uniwersytetach w Mnster i Bonn.
Okładka książki Zmiana dogmatu
nowość

65,00 zł 35,74 zł


Czy katolicka doktryna wiary może się zmieniać? Dla jednych stwierdzenie, że nawet dogmaty nie są odporne na przekształcenia, może brzmieć skandalicznie, dla drugich - wyzwalająco. Michael Seewald, badając to na pozór prowokacyjne zagadnienie, ukazuje bogatą i często zapomnianą tradycję dogmatycznych teorii rozwoju - od początków chrześcijaństwa aż do dzisiaj.Autor osadza dyskursy reformatorskie w kontekście historycznym i teologicznym, pokazując, że pole manewru dla przemian jest większe, niż się niektórym wydaje. Kościół, jak przekonuje, jest bowiem współcześnie tym, czym jest, tylko dlatego, że umiał połączyć ciągłość i nieciągłość; ponieważ ewoluował, aby wciąż na nowo wprowadzać powierzoną mu Ewangelię w teraźniejszość.Rozwój dogmatu nie wyklucza korekty istniejącego stanu rzeczy. Nie jest ona jednak bezmyślną antytezą, która ocenia to, co dawne jako błędne, ale "ruchem redukcji", który obok "ruchu rozwoju" zajmuje również prawowite miejsce w historii dogmatu, o ile prowadzi je z powrotem do życia, które starał się wyrazić, a które z biegiem czasu mogło stać się skamieniałe.W ciągu wielu wieków swojej historii Kościół był zdolny do zmian. Może będzie cechował się otwartością na nie również w przyszłości?Michael Seewald - profesor dogmatyki i historii dogmatów na Wydziale Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Mnster. Studiował teologię katolicką, filozofię i nauki polityczne . w Tybindze, Frankfurcie, Bostonie i Monachium. W 2011 roku obronił doktorat; cztery lata później habilitację. Jest najmłodszym profesorem teologii w Niemczech.
Okładka książki Święte miejsca Krakowa
nowość

54,90 zł 30,56 zł


Zabytkowe świątynie. Znane miejsca kultu.To Kraków. Drugi Rzym.Kraków jest syntezą tego, co polskie. To symbol polskiej tożsamości, kolebka polskiej kultury chrześcijańskiej - od wieków miasto świętych. Właśnie dlatego już przed wiekami nazywane było drugim Rzymem.Książka Michała Rożka - wielkiego miłośnika i znawcy Krakowa - prowadzi nas tym razem do wybranych świątyń, miejsc słynących przed laty z kultu, dziś często zapomnianych na Podgórzu, Rakowicach czy Dębnikach. Opowiada również o znanej wszystkim Katedrze na Wawelu, Bazylice Mariackiej czy Arce Pana w Nowej Hucie. Święte miejsca Krakowa to kilkadziesiąt portretów, które namalowała krakowska architektura, sztuka i tradycja.Michał Rożek (1946-2015) - historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika "Kraków" oraz długoletni współpracownik "Dziennika Polskiego". Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował . Sekrety Krakowa, Przewodnik po zabytkach Krakowa, Nietypowy przewodnik po Krakowie, Zwiedzamy Kraków w trzy dni oraz Z dziejów sztuki polskiej.
Okładka książki Rozmowy pierwszego dnia. W kierunku sensu...
nowość

39,90 zł 21,94 zł


Dołącz do rozmowy, która trwaKobieta, z której wypędzono siedem złych duchów; apostoł, który zaparł się Mistrza; uczeń, który zwątpił oraz fanatyk gotów zabić w imię wiary - to między innymi oni spotkali się z Chrystusem niedługo po tym, jak "Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia". Ojciec Maciej Biskup wczytuje się w treść ich rozmów ze Zmartwychwstałym, uzmysławiając nam, że one wcale się nie skończyły. Przekonuje, że wszyscy - nie tylko Maria Magdalena, Piotr, Tomasz czy Szaweł - są zaproszeni do tego, by wejść dziś w dialog z Tym, który umarł, zmartwychwstał i jest zawsze z nami.W swoich medytacjach podpowiada, jak doświadczyć spotkania pierwszego dnia, dzięki któremu można stać się świadkiem żyjącego i bezwarunkowo kochającego Chrystusa oraz na nowo odnaleźć sens życia i odzyskać dla niego serce.Świadek to ktoś, kto uwierzył, że "wystarczy mu łaski" w spotkaniu ze swoją kruchością i w konfrontacji z cierpieniem, także oko w oko z Ukrzyżowanym... Przyjęta bezbronność, kruchość i lęk, naprzeciw którym wychodzi Zmartwychwstały, stają się najistotniejszymi warunkami chrześcijańskiej odwagi w dawaniu świadectwa. To one otwierają na Chrystusa i czynią podatnymi na przyjęcie strumienia Jego mocy.Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Obecnie jest przeorem klasztoru w Łodzi. Ważne są dla niego kwestie dialogu ekumenicznego i dialogu z judaizmem. Wchodzi w skład Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W Wydawnictwie WAM opublikował Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła, Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach oraz Sztukę uważności.
Okładka książki Anielskie drogi

46,90 zł 26,10 zł


CZY ANIOŁY RZECZYWIŚCIE SĄ WŚRÓD NAS? CZY INGERUJĄ W NASZE ŻYCIE?Aby się przekonać, przeczytaj książkę Joan Wester Anderson, która jest nazywana "Anielską Damą", a na temat aniołów pisze od 1992 roku. W Anielskich drogach, tłumaczonych i znanych na całym świecie, zebrała kilkadziesiąt autentycznych relacji o działaniu i obecności Bożych posłańców. Samolot, górski szlak, opustoszała podmiejska droga - to tylko niektóre miejsca, w których zwykli ludzie doświadczyli namacalnej obecności i mocy aniołów. Te nieziemskie istoty naprawdę nam pomagają, abyśmy uwierzyli, jak dobry jest Bóg.W tej książce znajdziesz historie o anielskich interwencjach: o ponad dwumetrowym, ubranym na biało tajemniczym mężczyźnie, który przegania grupę zbirów; o anielskim pomocniku, błyskawicznie przenoszącym chłopca do jego matki po śmiertelnie niebezpiecznym ukąszeniu przez węża; o niebiańskim głosie, który pomaga zagubionemu pilotowi wylądować w gęstej mgle - żeby wymienić tylko kilka.PONAD MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY PIERWSZEGO WYDANIA W USABESTSELLER "NEW YORK TIMESA"JOAN WESTER ANDERSON jest autorką ośmiu książek poświęconych tematyce aniołów. Od lat jest częstym gościem w programach radiowych i telewizyjnych. Wraz z mężem mieszka w okolicy Chicago.
Okładka książki Kochane dzieci.. Papież odpowiada na Wasze pytania
nowość

46,90 zł 25,79 zł


Gdzie można spotkać Pana Boga?Po co się modlić?A gdyby tak zapytać Papieża, jakie miał zabawy w dzieciństwie?Albo co zrobić po kłótni z kimś bliskim?Trzymasz w swoich rękach książkę, w której nie brakuje nadziei, prawdziwych pytań i szczerych odpowiedzi. Dzieci z całego świata chcą dowiedzieć się od Papieża Franciszka o zabawach, które sprawiały mu radość w dzieciństwie, dlaczego są wojny, jak pocieszyć cierpiącą osobę, gdzie można znaleźć szczęście i dlaczego warto zachwycać się najmniejszymi rzeczami. Zadają pytania, a On odpowiada w prosty sposób, językiem zrozumiałym dla każdego. Tego małego i tego dużego.Jezus porównuje pokolenie Mu współczesnych do dzieci bawiących się na rynku. Dzieci te są przekorne, ale wynika to z ich natury, ciekawości poznawania świata. Mają prawo zadawać pytania, szukać granic, niejako je badać, sprawdzając, dlaczego tu, a nie gdzie indziej są wyznaczone. Dzieci są szczęśliwe, jeśli mają komu takie pytania zadawać. Trudno znaleźć lepszego adresata niż Papież Franciszek.bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej
Okładka książki Medytacje dla przebodźcowanych
nowość

42,90 zł 23,59 zł


Możesz żyć spokojnieCzujesz się zmęczony, przeładowany informacjami, a przez to pełen niepokoju i wewnętrznego chaosu? Dociera do ciebie mnóstwo bodźców, które cię przytłaczają? Tęsknisz za chwilą zatrzymania i głębokiego oddechu? Marzysz o ciszy i skupieniu na czymś innym niż ekran telefonu czy komputera?Przemysław Gwadera SJ przygotował specjalne medytacje, które pomogą ci odzyskać spokój i poprowadzą coraz bardziej w głąb siebie samego. To konkretna propozycja na odnalezienie psychicznej i duchowej harmonii w przebodźcowanym świecie. To zarazem szansa na to, żeby twoje życie dawało ci więcej radości, satysfakcji oraz pokoju serca, a nie było jedynie sztuką przetrwania.W przeciwieństwie do konwencjonalnych poradników nie prezentuję tu żadnej nowej teorii ani nie mówię ci, jak masz zmienić swoje życie. W zamian za to zapraszam cię do praktyki. Zamiast dawać ci mapę, proponuję ci wspólne wędrowanie. Droga, którą będziemy szli, wiedzie od przebodźcowania do życia w harmonii z samym sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem.***Przemysław Gwadera - jezuita, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Prowadzi kanał Duchowość cielesności na YouTube, gdzie mówi o tym, w jaki sposób nasze ciało może nam pomagać w otwieraniu się na Bożą miłość. Oprócz duchowości, interesuje się psychologią oraz neuronaukami. Z wykształcenia filozof-neurofenomenolog i teolog-pastoralista.
Okładka książki Droga kontemplacji w.2

29,90 zł 16,44 zł


Pośród gonitwy tego świata wielu ludzi szuka prostej modlitwy i życia wypełnionego wewnętrznym pokojem, właściwych dla drogi kontemplacji. Im bardziej świat przyspiesza, tym bardziej potrzebujemy równowagi i spokoju, którymi obdarza nas modlitwa. Im bardziej złożony staje się świat, tym bardziej potrzebujemy prostoty kontemplacji.Jak oderwać się na modlitwie od swoich myśli, obrazów i uczuć?Jak uprościć ją do jednego cichego spojrzenia na Stwórcę?Jak otworzyć się na łaskę kontemplacji?Franz Jalics SJ udowadnia, że doświadczenie obecności Boga jest dostępne wierzącym już w tym życiu. Prowadzi do niego modlitwa kontemplacyjna - proste wpatrywanie się w oblicze Boga, które jest odpowiedzią na najgłębsze pragnienie ludzkiego serca. W przystępny, lecz precyzyjny sposób opisuje, czym jest kontemplacja i jakie miejsce zajmuje na drodze rozwoju chrześcijańskiej modlitwy. Jej praktykowanie pogłębia i przemienia całe życie człowieka, a większa znajomość mogłaby być drogą odnowy Kościoła w XXI wieku.Pozwól, aby rozbudziło się w tobie pragnienie nowej drogi do Boga.
Okładka książki Bliskość Boga

39,90 zł 22,20 zł


W jaki sposób doświadczyć obecności Boga?Czy wszyscy mogą wejść na drogę kontemplacji?Jakie są konsekwencje braku ciszy w codziennym życiu?Czy Boże milczenie jest karą?Jak nauczyć się słuchać Boga, siebie samych i innych ludzi?Ksiądz Krzysztof Grzywocz - teolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy - dzieli się wskazówkami dotyczącymi tego, jak kształtować swoją duchową wrażliwość. Podpowiada, w jaki sposób dostrzegać miłość Boga w prostocie codzienności.Teksty ks. Grzywocza to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą odkryć bogactwo świata duchowego, otwierać się na bliskość Boga, a także stać się znakiem dobroci i błogosławieństwa dla innych.Świat, który nas otacza, jest przede wszystkim światem duchowym. Wierzę, że "Bóg stworzył rzeczy widzialne i niewidzialne". Świat nie ogranicza się tylko do tego, co widać i słychać. Jesteśmy otoczeni światem duchowym, który jest ważniejszy niż świat widzialny. Jeżeli ktoś myśli, że realne jest tylko to, co widzi, ma bardzo ubogą koncepcję realności Najbardziej realne jest niewidoczne.
Okładka książki Duchowa wolność wyd. 3

36,90 zł 20,29 zł


Kto kocha Boga, kocha też wolność Anselm Grün, jeden z najbardziej cenionych autorytetów duchowych na świecie, pisząc o ludzkim pragnieniu niezależności, przekonuje, że to właśnie relacja z Chrystusem czyni życie wolnym i pięknym. Dzięki przyjaźni z Nim wychodzimy stopniowo z poczucia osamotnienia oraz przywiązania do ludzkich opinii i oczekiwań. Benedyktyński mnich pokazuje, jak dzięki doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości wyrwać się z więzów rozmaitych zniewoleń, przestać opierać swoją wartość na osiągnięciach i sukcesach, a przede wszystkim, jak zacząć żyć pełnią życia. Miłość, do której wzywa nas doskonałe prawo wolności, zezwala człowiekowi na jego wolność, szerzy pokój, pozwala zaakceptować siebie samego, a tym samym stać się ze sobą jednością. Prawdziwa miłość jednoczy i uzdrawia ludzi, udziela im schronienia, w którym czują się jak w prawdziwym domu, w którym mogą być rzeczywiście tym, kim stworzył ich Bóg, Jego wolnymi synami i wolnymi córkami. Nie ma prawdziwej miłości bez wolności. I nie ma prawdziwego doświadczenia Boga bez doświadczenia wewnętrznej wolności. Anselm Grün (ur. 1945) – benedyktyn, doktor teologii, autor wielu publikacji z zakresu duchowości, znany i ceniony kierownik duchowy oraz prelegent. W Wydawnictwie WAM ukazało się kilka jego książek, .: Doświadczenie Boga. Sposoby przeżywania wiary oraz Droga do siebie. Rekolekcje benedyktyńskie w codzienności.
Okładka książki CD MP3 Ostatnia Droga krzyżowa z ks. Janem Kaczkowskim (audiobook)
audiobook

29,90 zł 16,64 zł


Każdy ma własną Drogę krzyżową.Ta jest ostatnią Drogą ks. Jana Kaczkowskiego.Dla wierzących i niewierzących. Dla wojowników i pacyfistów. Dla pracowników korporacji i zakleszczonych w układach bez wyjścia. Dla zdradzających, skrzywdzonych i nienawidzących. Dla chorujących i tych, którzy są z nimi do końca. Dla rodziców walczących i uchodźców.Dla sprawujących władzę. Dla tych, którzy z pełną świadomością i nieznośną wolnością popełniają grzechy. Dla tkwiących w nałogach i mediach społecznościowych. Dla szukających w sobie wrażliwości.#DlaNasNajprostszy, delikatny gest współczucia rozpisany na 14 stacji.Dla chcących spotkać ponownie tego konkretnego, drugiego człowieka - niepowtarzalnego i nieodżałowanego ks. Jana z jego głębią, empatią i... poczuciem humoru.Poruszający zapis Drogi krzyżowej z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, sporządzony dwa miesiące przed śmiercią ks. Jana Kaczkowskiego.
Okładka książki Ostatnia Droga krzyżowa z ks. Janem Kaczkowskim

27,90 zł 15,53 zł


Każdy ma własną Drogę krzyżową.Ta jest ostatnią Drogą ks. Jana Kaczkowskiego.Dla wierzących i niewierzących. Dla wojowników i pacyfistów. Dla pracowników korporacji i zakleszczonych w układach bez wyjścia. Dla zdradzających, skrzywdzonych i nienawidzących. Dla chorujących i tych, którzy są z nimi do końca. Dla rodziców walczących i uchodźców.Dla sprawujących władzę. Dla tych, którzy z pełną świadomością i nieznośną wolnością popełniają grzechy. Dla tkwiących w nałogach i mediach społecznościowych. Dla szukających w sobie wrażliwości.#DlaNasNajprostszy, delikatny gest współczucia rozpisany na 14 stacji.Dla chcących spotkać ponownie tego konkretnego, drugiego człowieka - niepowtarzalnego i nieodżałowanego ks. Jana z jego głębią, empatią i... poczuciem humoru.Poruszający zapis Drogi krzyżowej z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, sporządzony dwa miesiące przed śmiercią ks. Jana Kaczkowskiego.
Okładka książki Gdy się modlicie, mówcie…

44,90 zł 24,69 zł


Gdy się modlicie, mówcieJakże wielu z nas ma trudności na modlitwie. Nie wiemy, w jakich słowach zwrócić się do Boga, albo "zagadujemy" Go, mnożąc recytowane teksty, powtarzając te same formuły i nie dopuszczając Boga do głosu. Tymczasem Jezus mówi, by na modlitwie nie być gadatliwym i uczy nas słów Ojcze naszKomentarzem do nich są trzy pochodzące z III wieku traktaty o modlitwie autorstwa wielkich mistrzów starożytnego chrześcijaństwa: Tertuliana, św. Cypriana i Orygenesa. W swoich dziełach szczegółowo objaśniają znaczenie i sensy kolejnych wezwań Modlitwy Pańskiej, ale wiele w nich też uwag i refleksji pozwalających na lepsze rozumienie tradycji naszej wiary. Przede wszystkim jednak mogą one pomóc Czytelnikowi w modlitwie - "po to pisali swoje dzieła jej autorzy, po to je przetłumaczono i temu przede wszystkim mają one służyć" (Henryk Pietras SJ).Módlmy się więc, drodzy bracia, tak jak Bóg, nasz Mistrz, nas nauczyłŚw. Cyprian

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj