KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Varsovia

Okładka książki Transport A.H. do San Cristobal

34,90 zł 25,46 zł


To niezwykle odważna książka, którą mógł napisać jedynie Żyd. Jest rok 1977. W głębi amazońskiej dżungli wycieńczeni izraelscy łowcy nazistów docierają do kryjówki największego zbiega wszechczasów – Adolfa Hitlera, który jak się okazuje, nie zginął w bunkrze pod Kancelarią Rzeszy, lecz zdołał zbiec do Ameryki Południowej. Młodzi, fanatyczni członkowie specjalnego komanda muszą w środku nieprzyjaznej dżungli zmierzyć się najpierw z przepaścią istniejącą między obrazem potwora, którego spodziewali się aresztować, a postacią bezbronnego, małomównego, zgrzybiałego staruszka, który wpadł w ich ręce. Muszą także sprostać zadaniu dostarczenia go do San Cristobal, skąd ma zostać przetransportowany do Izraela. Zadaniu temu nie sprzyja ustawiczne zmaganie się ze wspomnieniami tych wszystkich miejsc przeklętych, które w ich mentalności zostawiły ślady nie do wymazania. Na dodatek, nie wiedzą, że ich kroki są pilnie śledzone przez wywiady brytyjski, amerykański, francuski i rosyjski, dla których perspektywa postawienia Hitlera przed sądem – blisko 40 lat po wojnie, nie jest wymarzoną opcją polityczną.
Okładka książki Transport A.H Do San Cristobal

34,90 zł 21,63 zł


To niezwykle odważna Książka, którą mógł napisać jedynie Żyd. Jest rok 1977. W głębiamazońskiej dżungli wycieńczeni izraelscy łowcy nazistów docierają do kryjówkinajwiększego zbiega wszechczasów Adolfa Hitlera, który jak się okazuje, nie zginął zbunkrze pod Kancelarią Rzeszy, lecz zdołał zbiec do Ameryki Południowej. Młodzi,fanatyczni członkowie specjalnego komanda muszą w środku nieprzyjaznej dżungli zmierzyćsię najpierw z przepaścią istniejącą między obrazem potwora, którego spodziewali sięaresztować, a postacią bezbronnego, małomównego, zgrzybiałego staruszka, który wpadł wich ręce. Muszą także sprostać zadaniu dostarczenia go do San Cristobal, skąd ma zostaćprzetransportowany do Izraela. Zadaniu temu nie sprzyja ustawiczne zmaganie się zewspomnieniami tych wszystkich miejsc przeklętych, które w ich mentalności zostawiły śladynie do wymazania. Na dodatek, nie wiedzą, że ich kroki są pilnie śledzone przez wywiadybrytyjski, amerykański, francuski i rosyjski, dla których perspektywa postawienia Hitleraprzed sądem blisko 40 lat po wojnie, nie jest wymarzoną opcją polityczną.
Okładka książki Ichimoku. Japońska strategia inwestycyjna

39,90 zł 25,52 zł


Wielu inwestorów poszukuje skutecznych, a jednocześnie w miarę prostych w zastosowaniu systemów ułatwiających grę na giełdzie. Coraz bardziej popularna staje się metoda analizowania wykresów za pomocą Ichimoku w połączeniu z wykresami świecowymi przedstawiona w niniejszej książce. Japońska strategia warta jest szczególnego zainteresowania, ponieważ pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać informacje płynące z rynku do podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych.Jest to przede wszystkim prosta strategia mechaniczna pokazująca sygnały w konkretnym punkcie na wykresie, a wykorzystywanie jej nie wymaga zaawansowanej wiedzy z analizy technicznej. Wystarczająca jest znajomość podstaw analizowania poszczególnych linii na wykresie Ichimoku, dzięki którym łatwo można zidentyfikować sygnały kupna, sprzedaży, poziomy wsparcia oraz oporu, a także kierunek i siłę trendu.Na unikalność Ichimoku składają się linie biegnące równo z sytuacją na wykresie, linia opóźniona oraz linie wysunięte w przyszłość. Całość określa nam, w jakim trendzie znajduje się instrument finansowy, i daje kilka możliwości wejścia w pozycję oraz podążania za trendem. Strategię można wykorzystywać na wszystkich rynkach finansowych (akcje, obligacje, kontrakty, waluty i surowce) i na wszystkich interwałach czasowych.Dzięki lekturze Ichimoku, nie tylko poznajemy szczegółowo opisane systemy, ale także uczymy się samodzielnie obserwować i tworzyć parametry, w oparciu o które wykonamy transakcję. Autor, Kamil Oziemczuk, przedstawia szerokie możliwości korzystania z Ichimoku, podając także przykłady najskuteczniejszych systemów transakcyjnych, które pozwalają osiągnąć maksymalne korzyści w inwestowaniu zgodnie z panującym trendem w różnych skalach czasowych.Ichimoku japońska strategia inwestycyjna przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę na rynku kapitałowym, jak również dla doświadczonych inwestorów.
Okładka książki Zdrowe dzieciaki w.2019

32,99 zł 21,43 zł


Zdrowe dzieciaki WYD 4
Okładka książki Jeść, by żyć zdrowo! w.2017

39,99 zł 27,97 zł


Aby cieszyć się dobrym zdrowiem i prawidłową wagą, należy spożywać tylko takie produkty, których zagregowana wartość odżywcza zdecydowanie przewyższa ich wartość kaloryczną. Niestety wielu lekarzy i dietetyków nie zna najnowszych badań w tej dziedzinie i nie stosuje w praktyce swego poradnictwa skali ANDI, która informuje o całkowitej wartości odżywczej pokarmów pod kątem tego, ile zawierają one ważnych dla zdrowia i życia substancji jak: wapń, karotenoidy (beta-karoten, alfa-karoten, luteina, zeaksantyna i likopen), błonnik, kwas foliowy, glukozynolaty, żelazo, magnez, niacyna, selen, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6, witamina B12, witamina C, witamina E, cynk oraz inne. Pokazuje ona także, jaką ilość antyoksydantów zawiera dany pokarm i jaką ma on zdolność do absorbowania wolnych rodników.
Okładka książki Cały ten cukier

34,90 zł 22,67 zł


TA KSIĄŻKA TO DZIAŁAJĄCA NA WYOBRAŹNIĘ OPOWIEŚĆ O TYM, JAK NIEBEZPIECZNY JEST CUKIER. ZAWIERA PONAD 30 PRZEPISÓW NA PYSZNE I ŁATWE W PRZYGOTOWANIU POTRAWY. Kiedy Damon Gameau poznał kobietę, dla której jego serce zabiło mocniej, chciał zrobić na niej dobre wrażenie. Zmienił swój styl życia i znacznie ograniczył spożycie cukru. Stał się szczuplejszy, sprawniejszy, spokojniejszy i szczęśliwszy. A także dociekliwy. Zastanawiało go, jak to możliwe, że usunięcie cukru z diety tak wyraźnie wpłynęło na jego zdrowie i samopoczucie. Postanowił przeprowadzić na sobie eksperyment i zarejestrować jego przebieg kamerą. Założył, że przez 60 dni będzie codziennie zjadał tyle cukru, ile mieści się w 40 łyżeczkach. Do tego cukier ten miał pochodzić wyłącznie z pokarmów uchodzących za „zdrowe”, takich jak batoniki zbożowe, płatki śniadaniowe, niskotłuszczowe jogurty, soki czy koktajle owocowe. Rezultaty były zdumiewające. Choć Damon dostarczał organizmowi tyle samo kalorii co przed eksperymentem, w jego trakcie przytył blisko 9 kilogramów (w ciągu 60 dni). Po zaledwie kilku tygodniach stwierdzono u niego pierwsze objawy stłuszczenia wątroby. Lekarze, którzy monitorowali stan jego zdrowia w trakcie eksperymentu, ostrzegli, że jest na prostej drodze ku otyłości, cukrzycy i chorobom serca. Cały ten cukier to relacja z eksperymentu Damona, w której autor rzuca światło na podstępy, jakimi posługuje się przemysł spożywczy, wytwarzając, a następnie sprzedając nam swoje wyroby. Ujawnia, że branża współpracuje ze sobą i jest bardzo zdeterminowana, by utrzymać status quo, czyli nie dopuścić do zmniejszenia konsumpcji cukru na świecie, mimo że dolegliwości wynikające z jego nadmiernego spożycia zbierają coraz obfitsze żniwo. Ponadto udziela szeregu wyrozumiałych rad dla tych, którzy chcą zerwać ze słodkim nałogiem. Wskazuje produkty żywnościowe, których warto unikać, wyjaśnia, jak robić zakupy i czytać etykiety, a także radzi, jak przyrządzać zdrowe dania wolne od cukru. Ta zabawna, przebojowa i pobudzająca do myślenia opowieść ma potencjał, by zmienić nawyki żywieniowe całego pokolenia czytelników.
Okładka książki Islam

34,99 zł 24,48 zł


Od lat zajmuję się problematyką prześladowania osób wierzących w Jezusa Chrystusa. W ostatnim czasie zauważam jednak lawinowo rosnącą liczbę represji skierowanych przeciwko chrześcijanom. Największym ich źródłem są wyznawcy Mahometa. Ogrom prześladowań i ich okrucieństwo w stosunku do chrześcijan sprawiły, że serca wielu naśladowców Chrystusa stają się przepełnione niechęcią wobec muzułmanów. W efekcie rodzą się bardzo silne ruchy antyislamskie, które za cel stawiają sobie siłowe przeciwstawianie się postępującej islamizacji Starego Kontynentu. Równocześnie zauważalny jest także w wielu kościołach chrześcijańskich inny sposób myślenia, zakładający, że zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie ufają temu samemu Bogu. W imię takiego przekonania rodzą się wśród chrześcijan różnego rodzaju inicjatywy budowania dialogu międzyreligijnego, którego celem jest ustalenie zasad wspólnego (z muzułmanami) praktykowania wiary w Jedynego Boga. Niestety to podejście z biblijnego punktu widzenia jest całkowicie błędne i bardzo niebezpieczne. Ścieranie się tych dwóch sposobów podejścia do islamu doprowadza do tego, że wielu chrześcijan traci zupełnie orientację w otaczającej ich rzeczywistości duchowej. Dlatego studium Davida Pawsona jest tak ważną, wręcz niezbędną książką, która znakomicie pomaga zrozumieć przyczyny islamizacji naszego kontynentu. Autor w szczery i nadzwyczaj uczciwy sposób analizuje kwestie związane z rozwojem islamu, odnosząc się tym samym do wyzwań, jakie ów niezwykle dynamiczny proces przyrostu wyznawców Mahometa niesie dzisiaj, w epoce postchrześcijańskiej, wyznawcom Chrystusa.
Okładka książki Mężczyzna z tatuażem

36,99 zł 22,93 zł


Mężczyzna z tatuażem jest typową powieścią sensacyjną. Tu nie ma czasu na barwne opisy miejsc, w których rozgrywa się akcja książki, czy na szczegółowe opisy bohaterów, tu postaci nie zmieniają się psychologicznie. Tu liczy się tempo akcji, jej zaskakujące zwroty i nieraz zupełnie przypadkowe zdarzenia. Dziennikarz Paul Lemaitre przebywając na wycieczce w Portugalii, jest świadkiem morderstwa i postanawia przeprowadzić prywatne dochodzenie. Nie przypuszcza, że trafi na sprawę, która może zatrząść rządami wielu krajów, a nawet samym Watykanem. Geneza tego morderstwa sięga czasów II wojny światowej, śledztwo musi się zatem zacząć od szukania świadków zdarzeń z tamtego okresu. Paul Lemaitre w poszukiwaniu informacji przemierza Europę, a nawet kraje Ameryki Południowej - Argentynę i Chile. Każda nowa informacja zdobyta przez dziennikarza jeszcze bardziej gmatwa jego dochodzenie. Napięcie potęguje tajemniczy mężczyzna z tatuażem podążający krok w krok za głównym bohaterem powieści. Czy Paulowi uda się w końcu rozwiązać zagadkę, czy morderca poniesie karę? Czy Paul Lemaitre wyjdzie cało z tej bardzo niebezpiecznej przygody? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych pojawiających się w trakcie lektury powieści są na wyciągnięcie ręki, wystarczy podążyć wraz z Paulem tropem tajemnicy sprzed lat.
Okładka książki Mądrzy rodzice, mądre dzieciaki. Garść rad...

25,00 zł 17,49 zł


Dziecko to nie choroba. Nie ma na nie lekarstwa. Żadne rady, poradniki i filmy nie zawierają na nie recepty. To czemu ma służyć moja książka? Chciałam uświadomić rodzicom, że każde dziecko jest zjawiskiem. Jest zjawiskiem pięknym, niepowtarzalnym, gwałtownym, zmiennym – i przemijającym na zawsze. Nasz czas obserwacji i oddziaływania jest niezwykle krótki. Składają się na niego chwile, zmieniające się sytuacje i krótkotrwałe zdarzenia. Nie będę Ci mówić, jak masz wychowywać swoje dziecko. Myślę, że wiesz to najlepiej. Pragnę jedynie pozbawić Cię wątpliwości i lęków, które towarzyszą rodzicom nierzadko przez długie lata. Chcę, byś miał pewność, że nikt nie może Cię zastąpić, a Twoja praca ma bezcenną wartość.   Recenzje książki: http://recenzje.wrolimamy.pl/produkt/madrzy-rodzice-madre-dzieciaki/ http://www.granice.pl/recenzja,madrzy-rodzice--madre-dzieciaki,8005 http://www.mamajakty.pl/artykul.Recenzja-ksiazki-Madrzy-rodzice-madre.644.37.html#.Uh8E6H_-Q0l
Okładka książki Meczet Notre Dame. Rok 2048

39,00 zł 27,28 zł


Dokąd zmierzasz, Europo? Czyżbyś straciła rozum? Paryż, rok 2048. W opanowanej przez islam Europie panuje prawo szariatu, a ulice patrolowane są przez policję religijną. Nowa rzeczywistość dzieli ludzi, rodziny i przyjaciół. Gdy jedni wybierają dostatnie życie kolaborantów, inni usiłują zachować resztki godności i wolności, choćby za cenę nędzy i prześladowań. Ostatni chrześcijanie zostają zepchnięci do getta i pozbawieni wszelkich praw. Nierówną walkę z islamistami podejmują jedynie członkowie Ruchu Oporu, prowadząc krwawą partyzantkę. Jednym z nich jest osiemnastoletni Eugene Olivier, potomek rodu Léveque, którego przedstawiciele z pokolenia na pokolenie sprawowali godność ministrantów w katedrze Notre-Dame (obecnie meczet Al-Frankoni). Wraz z ojcem Lotaire ? duchowym przywódcą paryskich katakumbników oraz tajemniczą Sophie Sévazmiou, bierze on udział w desperackiej walce przeciw dominującemu systemowi religijno-cywilizacyjnemu, w sytuacji gdy muzułmańskie władze planują ?ostateczne rozwiązanie kwestii chrześcijańskiej?.
Okładka książki Zemsta Saro

27,30 zł 19,10 zł


Zafascynowany postacią Che Guevary senator Jonathan Myers rusza po władzę. Początkowo wydaje się, że jako osoba nowa w kręgach politycznych, niewiele może. Nieoczekiwanie zyskuje tajemniczych sprzymierzeńców, którzy gotowi są nie tylko wesprzeć go finansowo, ale też usunąć - i to dosłownie - każdego, kto stanie mu na drodze. Senator nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że tak naprawdę jest tylko pionkiem w rękach ludzi, których celem jest zniszczenie systemu władzy w USA. Kto jednak kryje się za tym przemyślnym atakiem? Czy może Meksyk, który nagle wysuwa roszczenia terytorialne wobec Stanów Zjednoczonych, czy próbujące wykorzystać powstały kryzys Chiny i Rosja? Wydarzenia nabierają tempa, a czytelnik trafia tam, gdzie zapadają najważniejsze decyzje, czyli do Gabinetu Owalnego. Czy wobec narastającego konfliktu, w który angażują się także nielegalni imigranci, prezydent zdecyduje się na użycie broni nuklearnej? A może ktoś jeszcze myśli o takim rozwiązaniu? Zemsta Saro Lucasa Starra to inteligentny thriller polityczny, który prowadzi nas od amerykańskich campusów uniwersyteckich, gdzie wykluwają się lewicowe poglądy młodego pokolenia, poprzez skorumpowany świat wielkiej polityki, do miejsc, gdzie toczy się bezpośrednia walka na śmierć i życie. Śledzimy losy czwórki bohaterów: żądnego władzy senatora Jonathana Myersa, jego sponsora, milionera Bo Wellmose'a, który marzy o destrukcji zachodniego świata, jednocześnie nie zamierzając zrezygnować z wygodnego życia, dowódcy jednostki specjalnej Kelly'ego i najbardziej tajemniczego z nich wszystkich - bezwzględnego zabójcy - Saro. Autorowi udało się wykreować wiarygodną fabułę, która jednocześnie trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony książki, nie pozwalając się oderwać od intrygującej i pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Okładka książki Jeść, by żyć zdrowo!

41,99 zł 30,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka obecna przez wiele miesięcy na liście bestsellerów The New York Times! Aby cieszyć się dobrym zdrowiem i prawidłową wagą, należy spożywać tylko takie produkty, których zagregowana wartość odżywcza zdecydowanie przewyższa ich wartość kaloryczną. Niestety wielu lekarzy i dietetyków nie zna najnowszych badań w tej dziedzinie i nie stosuje w praktyce swego poradnictwa skali ANDI, która informuje o całkowitej wartości odżywczej pokarmów pod kątem tego, ile zawierają one ważnych dla zdrowia i życia substancji jak: wapń, karotenoidy (beta-karoten, alfa-karoten, luteina, zeaksantyna i likopen), błonnik, kwas foliowy, glukozynolaty, żelazo, magnez, niacyna, selen, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6, witamina B12, witamina C, witamina E, cynk oraz inne. Pokazuje ona także, jaką ilość antyoksydantów zawiera dany pokarm i jaką ma on zdolność do absorbowania wolnych rodników. Ta książka pomoże ci: - całkowicie zredukować nadmiar masy ciała - pozbyć się przewlekłych, groźnych schorzeń - dobrze spać - czuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie - mieć więcej energii. Dowiesz się z niej także: - czy picie mleka jest zdrowe - czy nabiał chroni przed osteoporozą - dlaczego klasyczna piramida żywieniowa jest de facto grobowcem dla naszego zdrowia. Jeśli więc nie chcesz wykopać sobie grobu nożem i widelcem, poznaj: - „parszywą dwunastkę”, czyli najbardziej toksyczne produkty wśród tych najzdrowszych - filozofię jedzenia niedożywionych grubasów - ciemną stronę białek zwierzęcych.
Okładka książki Cały ten cukier

34,90 zł 24,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

TA KSIĄŻKA TO DZIAŁAJĄCA NA WYOBRAŹNIĘ OPOWIEŚĆ O TYM, JAK NIEBEZPIECZNY JEST CUKIER. ZAWIERA PONAD 30 PRZEPISÓW NA PYSZNE I ŁATWE W PRZYGOTOWANIU POTRAWY. Kiedy Damon Gameau poznał kobietę, dla której jego serce zabiło mocniej, chciał zrobić na niej dobre wrażenie. Zmienił swój styl życia i znacznie ograniczył spożycie cukru. Stał się szczuplejszy, sprawniejszy, spokojniejszy i szczęśliwszy. A także dociekliwy. Zastanawiało go, jak to możliwe, że usunięcie cukru z diety tak wyraźnie wpłynęło na jego zdrowie i samopoczucie. Postanowił przeprowadzić na sobie eksperyment i zarejestrować jego przebieg kamerą. Założył, że przez 60 dni będzie codziennie zjadał tyle cukru, ile mieści się w 40 łyżeczkach. Do tego cukier ten miał pochodzić wyłącznie z pokarmów uchodzących za „zdrowe”, takich jak batoniki zbożowe, płatki śniadaniowe, niskotłuszczowe jogurty, soki czy koktajle owocowe. Rezultaty były zdumiewające. Choć Damon dostarczał organizmowi tyle samo kalorii co przed eksperymentem, w jego trakcie przytył blisko 9 kilogramów (w ciągu 60 dni). Po zaledwie kilku tygodniach stwierdzono u niego pierwsze objawy stłuszczenia wątroby. Lekarze, którzy monitorowali stan jego zdrowia w trakcie eksperymentu, ostrzegli, że jest na prostej drodze ku otyłości, cukrzycy i chorobom serca. Cały ten cukier to relacja z eksperymentu Damona, w której autor rzuca światło na podstępy, jakimi posługuje się przemysł spożywczy, wytwarzając, a następnie sprzedając nam swoje wyroby. Ujawnia, że branża współpracuje ze sobą i jest bardzo zdeterminowana, by utrzymać status quo, czyli nie dopuścić do zmniejszenia konsumpcji cukru na świecie, mimo że dolegliwości wynikające z jego nadmiernego spożycia zbierają coraz obfitsze żniwo. Ponadto udziela szeregu wyrozumiałych rad dla tych, którzy chcą zerwać ze słodkim nałogiem. Wskazuje produkty żywnościowe, których warto unikać, wyjaśnia, jak robić zakupy i czytać etykiety, a także radzi, jak przyrządzać zdrowe dania wolne od cukru. Ta zabawna, przebojowa i pobudzająca do myślenia opowieść ma potencjał, by zmienić nawyki żywieniowe całego pokolenia czytelników.
Okładka książki Te cudowne warzywa

14,99 zł 9,74 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy rzeczywiście powinienem pić mleko? Co mogę zrobić, aby codziennie mieć dużo siły? Dlaczego warto jeść owoce i warzywa? Jak fast-foody wpływają na mój organizm? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że czasami czujesz się świetnie, masz siłę do zabawy i nauki, a czasami jesteś kompletnie „przemielony”? Rzadko zdajemy sobie sprawę, że decydującą rolę odgrywa tu właściwe odżywianie. To, co nasze organizmy przyswajają z dostarczanego im pożywienia, decyduje nie tylko o tym, jak funkcjonujemy, ale przede wszystkim o tym, czy długofalowo zachowamy zdrowie
Okładka książki Zdrowe dzieciaki

32,99 zł 23,08 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kieruję do autora niniejszej książki, dr. Joela Fuhrmana, wyrazy najwyższego uznania. W ostatnich dziesięcioleciach dużo pisano o związkach między dietą a zdrowiem czy, co istotniejsze, między dietą a chorobami. Autorzy wielu z poświęconych tej tematyce publikacji skupiali się na tak zwanych przewlekłych chorobach zwyrodnieniowych, takich jak choroby układu krążenia, nowotwory, cukrzyca i otyłość. Są to dolegliwości, które najczęściej dotykają osoby dorosłe. One też generują więcej kosztów niż inne choroby, jeśli chodzi o wydatki na leczenie. Chociaż przywiązywano tak wielką wagę do wspomnianych chorób, jednak nie opracowano wystarczająco zagadnienia żywienia dzieci i jego wpływu, przemożnego przecież, na zdrowie w wieku dojrzałym. Tymczasem dr Fuhrman zajął się tym właśnie problemem. Jestem przekonany, że Czytelnicy to docenią. W przypadku dzieci szczególnie groźne są choroby zakaźne i zaraźliwe. A zatem czy jadłospis, który chroni przed chorobami wieku dojrzałego, takimi jak schorzenia serca czy nowotwory, może uchronić również przed dolegliwościami częstymi w wieku dziecięcym? Mowa przede wszystkim o grypie, zapaleniu gardła czy chorobach uszu, dolegliwościach, na które - jak się wydaje - dzieci nader często zapadają w wieku szkolnym. Trudno zliczyć zawarte w tej publikacji dowody na to, że odpowiedź na postawione pytanie brzmi: „Tak! Jak najbardziej tak!" A prawidłowe nawyki żywieniowe to czynnik, który korzystnie wpłynie nie tylko na zdrowie najmłodszych, lecz także całej rodziny. To, co dobre dla dzieci, jest bowiem również dobre dla dorosłych, to zaś, co pomaga w jednej chorobie, zazwyczaj pomaga i przy innych schorzeniach. Joel Fuhrman to wysokiej klasy specjalista. Jako lekarz ma bogate doświadczenie w stosowaniu zdrowej diety w leczeniu chorób najczęściej trapiących dzieci, a uznanie ekspertów i Czytelników, jakim cieszyła się jego poprzednia książka - Jeść, by żyć - potwierdza jego wysokie kwalifikacje. Co więcej, jako badacz w zakresie biomedycyny dr Fuhrman nigdy nie zaniedbuje argumentacji naukowej, posługując się nią w popularyzowaniu swoich zaleceń. Wreszcie, jako ojciec czworga dzieci z własnego doświadczenia zna rodzicielskie problemy ze zdrowiem własnych pociech. Dzieci mają przed sobą całe życie. Zdrowy rozsądek podpowiada, że jako dorośli najchętniej będą jeść to, do czego przywykną w dzieciństwie. Tymczasem dziś większość dzieci jada produkty, które w przyszłości mogą wywołać u nich bardzo poważne choroby, zamiast takich, które minimalizowałyby ryzyko kłopotów zdrowotnych. Co więcej, nie każdego przekonuje zdrowy rozsądek. Szczególnie dociekliwy Czytelnik oczekuje dowodów empirycznych, naukowych. Dr Fuhrman czyni zadość tym oczekiwaniom. Swoje obserwacje popiera wynikami badań, literaturą naukową i własnym doświadczeniem. Autor niniejszej publikacji niezmiennie kieruje się dobrą praktyką lekarską, w tym zasadą primum non nocere („Przede wszystkim nie szkodzić"), zawartą w przysiędze Hipokratesa. Tym samym, kiedy tylko to możliwe, zamiast przepisywać pigułki, zaleca zmianę jadłospisu i leczenie za pomocą prawidłowego żywienia. Wyniki, które uzyskuje dzięki tej metodzie, budzą podziw. I to nie tylko za sprawą entuzjastycznych opinii pacjentów, lecz także dowodów naukowych potwierdzających jej skuteczność. Wiedza o właściwych wzorach dietetycznych, jeśli tylko zostanie wykorzystana przez rodziców, może być dla przyszłych pokoleń dobrodziejstwem - rękojmią zdrowego i długiego życia. Rodziców przyzwyczajonych do tego, że ich pociecha zawsze dostawała receptę na leki przeciw przeziębieniu, anginie czy dolegliwościom uszu wywołanym przez wirusy, metoda żywieniowa może zaskakiwać. A tymczasem kilka zmian w jadłospisie i trybie życia dziecka może zdziałać znacznie więcej niż farmaceutyki. I to w sposób całkowicie bezpieczny dla jego zdrowia. Wysokoodżywcza dieta nie dość, że zwalcza aktualne dolegliwości, to jeszcze chroni przed różnego rodzaju schorzeniami w przyszłości. Prawidl:OWe odżywianie przynosi długofalowe korzyści. Jedną z najważniejszych jest ograniczenie leków do minimum. Stara zasada mówi, że jedno jabłko dziennie wystarczy, żeby trzymać lekarzy z dala. Przesłanie dr. Fuhrmana jest identyczne, tyle że poparte naukowymi dowodami. Weźmy na przykład powszechność stosowania antybiotyków. Są one nagminnie przepisywane w sytuacjach, gdy nie jest to konieczne. Ich zużycie dziesięciokrotnie przekracza realne potrzeby. Tymczasem -jak się wydaje - wielu ludzi niestety nadal nie wie, że antybiotyki nie działają na choroby wirusowe. Przyjmowanie antybiotyków często w ogóle nie leczy, a prowadzi do tego, że powstają odporne na nie organizmy, które mogą w przyszłości wywołać poważne kłopoty zdrowotne. Ponadto dr Fuhrman udowadnia, że nieumiarkowane stosowanie antybiotyków może zwiększyć ryzyko zachorowania na astmę lub alergie. Zalecenia dr. Fuhrmana są równie proste, jak frapujące. Twierdzi, że aby unikać lekarzy i chorób, należy zdrowo się odżywiać. I to jest skuteczne. Wielu stwierdzi zapewne, że nakłonienie dzieci do racjonalnego odżywiania, to jest do stosowania wysokoodżywczej diety opartej na warzywach, owocach, orzechach, nasionach i produktach pełnoziarnistych, jest bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Nie myślę temu zaprzeczać. Ale to właśnie w świetle tych trudności zalecenia dr. Fuhrmana świecą pełnią blasku. Potwierdzam jego wnioski na podstawie obserwacji z własnej praktyki lekarskiej - aby dzieci nabrały odpowiednich przyzwyczajeń żywieniowymi, przede wszystkim muszą ich przestrzegać rodzice i muszą wierzyć w ich skuteczność. Na przykład moich pięcioro wnucząt w wieku od siedmiu do trzynastu lat radzi sobie doskonale i broni przed rówieśnikami swoich wyborów żywieniowych. Tak samo postępują dzieci państwa Fuhrmanów. Zdrowa żywność może stać się niemalże nałogiem! I to zdrowym nałogiem. Niniejsza książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego lekarza i każdego rodzica. Należy spróbować wprowadzić w życie zawarte w niej porady, a wyniki będą doprawdy zaskakujące. Każde dziecko zasługuje na jak najlepszy start do dorosłego życia. dr n. med. T. Colin Campbell, autor badania „The China Study" oraz Jacob Gould Schurman, profesor w stanie spoczynku na Wydziale Biochemii Żywieniowej Uniwersytetu im. Cornella - słowo wstępne do książki  Zdrowe dzieciaki Spis treści:   Słowo wstępne (dr T Colin Campbell) Do czytelnika Podziękowania Wstęp Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie Rozdział I Co oznaczają zasady prawidłowego żywienia Rozdział II Jak zapobiegać chorobom wieku dziecięcego i leczyć je zdrowym odżywianiem Rozdział III Jak zrozumieć przyczyny nowotworów i innych chorób Rozdział IV Jak karmić najbliższych Rozdział V Jak przygotowywać zdrowe potrawy, które przypadną do gustu dzieciom Wykaz skrótów Indeks
Okładka książki Jeść, by żyć

39,99 zł 27,97 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka obecna przez wiele miesięcy na liście bestsellerów The New York Times! Aby cieszyć się dobrym zdrowiem i prawidłową wagą, należy spożywać tylko takie produkty, których zagregowana wartość odżywcza zdecydowanie przewyższa ich wartość kaloryczną. Niestety wielu lekarzy i dietetyków nie zna najnowszych badań w tej dziedzinie i nie stosuje w praktyce swego poradnictwa skali ANDI, która informuje o całkowitej wartości odżywczej pokarmów pod kątem tego, ile zawierają one ważnych dla zdrowia i życia substancji jak: wapń, karotenoidy (beta-karoten, alfa-karoten, luteina, zeaksantyna i likopen), błonnik, kwas foliowy, glukozynolaty, żelazo, magnez, niacyna, selen, witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6, witamina B12, witamina C, witamina E, cynk oraz inne. Pokazuje ona także, jaką ilość antyoksydantów zawiera dany pokarm i jaką ma on zdolność do absorbowania wolnych rodników. Ta książka pomoże ci: - całkowicie zredukować nadmiar masy ciała - pozbyć się przewlekłych, groźnych schorzeń - dobrze spać - czuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie - mieć więcej energii. Dowiesz się z niej także: - czy picie mleka jest zdrowe - czy nabiał chroni przed osteoporozą - dlaczego klasyczna piramida żywieniowa jest de facto grobowcem dla naszego zdrowia. Jeśli więc nie chcesz wykopać sobie grobu nożem i widelcem, poznaj: - „parszywą dwunastkę”, czyli najbardziej toksyczne produkty wśród tych najzdrowszych - filozofię jedzenia niedożywionych grubasów - ciemną stronę białek zwierzęcych.  Jeść by żyć Spis treści: Przedmowa (lek med Mehmet C Oz) Wstęp Rozdział 1: Jak kopiemy sobie grób nożem i widelcem Zgubne skutki amerykańskiej diety, część l Rozdział 2: Przejedzeni, ale niedożywieni Zgubne skutki amerykańskiej diety, część 2 Rozdział 3: Fitozwiązki - cudowne pigułki Matki Natury Rozdział 4: Ciemna strona białek zwierzęcych Rozdział 5: Mądre odżywianie zapewnia szczupłą sylwetkę Rozdział 6: Jak wyzwolić się z nałogów żywieniowych Rozdział 7: Program „Jeść, by żyć" w walce z chorobami Rozdział 8: Plan trwałej utraty masy ciała Rozdział 9: Wyrzeźbmy swoją przyszłość w kuchni Przykłady jadłospisów i przepisy kulinarne, Rozdział 10: Najczęściej zadawane pytania , Słowniczek Podziękowania Indeks Dodatek specjalny do wydania polskiego - Skala ANDI: tabela wartości odżywczej pokarmów
Okładka książki Ab ovo

34,00 zł 24,80 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kiedy Jan zostaje przeniesiony w czasie do średniowiecza i poznaje w obskurnej karczmie hiszpańskiego rycerza Ramona, nie wie jeszcze, że to dopiero początek niezwykłej przyjaźni i niewyobrażalnej przygody. Odczytany przez niego dziwny dokument wskazuje drogę do tajemniczego przedmiotu ukrytego w ruinach opuszczonego kościoła. Wskazówki stąd doprowadzą bohaterów do słynnego sanktuarium w Santiago de Compostela, gdzie czeka na nich kolejne zadanie. By je wypełnić, Ramon i Jan, połączeni siłą tajemniczego amuletu, przemierzą kawał Europy - najpierw do angielskiego zamku Dover, a później na okręt pirata Czarnego Barta, w którego posiadaniu znalazły się skarby templariuszy. Na szczęście w swojej misji mogą liczyć na niezwykłych sprzymierzeńców: Burce'a - mieszańca z pewnego szkockiego klanu, piękną Susanę - właścicielkę szybkiej fregaty, która przemierza oceany z niezrównaną prędkością, Fryderyka - byłego Krzyżaka obdarzonego niesamowitą intuicją, walecznego Mikołaja z Taborza i wielu innych. Czy bohaterom uda się wypełnić zadanie postawione im przez upadłego anioła, który pragnie się uwolnić od władzy Szatana i zbuntować przeciwko temu władcy ciemności? Lepiej, by tak się stało, zwłaszcza iż finał tej historii rozegra się podczas jednej z największych bitew średniowiecznej Europy.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj