Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza! Tym razem Tytus, Romek i A’Tomek zostają oddelegowani przez Papcia, by rozprawić się z zakonem krzyżackim na polach grunwaldzkich AD 1410. Trójka kochanych przez miliony czytelników bohaterów w znaczący sposób przyczynia się do zwycięstwa w największej bitwie średniowiecza. Papcio Chmiel z typowym dla siebie wywrotowym humorem uzbraja Tytusa, Romka i A’Tomka w takie atrybuty średniowiecznych wojowników jak np. prusakolep, kosz z jajkami czy sagan apetycznej wojskowej grochówki… Poznajemy alternatywną wersję przebiegu bitwy grunwaldzkiej, opartą jednak o bardzo poważny materiał źródłowy – m.in. nieokrzesaną, młodzieńczą wyobraźnię Papcia Chmiela oraz „Kroniki” Jana Długosza. Komiks w ekskluzywnym, wielkoformatowym wydaniu zawiera blisko 40 kolorowych plansz. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) był grafikiem, rysownikiem i publicystą, mistrzem polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Był Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszkał i pracował w Warszawie. Zmarł 22 stycznia 2021 roku w wieku 97 lat.
Kompletny zbiór najstarszych komiksów z Tytusem, Romkiem i ATomkiem! Przygody nieznane to wyjątkowy zbiór gazetowych przygód najsłynniejszego tercetu polskiego komiksu. W trzech tomach niniejszej publikacji można znaleźć wszystkie historyjki TRiA, które nie ukazały się na łamach książeczek. Większość z nich Papcio Chmiel stworzył na potrzeby czasopisma Świat Młodych, gdzie Tytus, Romek i ATomek zadebiutowali w 1957 roku. Inne powstały w późniejszym okresie na potrzeby prasy lokalnej, ogólnopolskiej, a także reklamy. Wszystkie komiksy zostały poddane drobiazgowej rekonstrukcji cyfrowej, by olśniewać detalem i kolorem, zgodnymi z intencją ich twórcy. Tom 3 zawiera komiksy z lat 1969-2015.
Pierwszy z trzech tomów stanowiących zbiór wszystkich"nieksiążeczkowych" komiksów z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka,publikowanych w latach 1957-1964 w "Świecie Młodych". "Tytus, Romek i A'Tomek" to jedna z najbardziej popularnych seriikomiksowych w Polsce, rysowana przez Papcia Chmiela przez ponad 60 lat!Kolejne pokolenia czytelników pasjonowały się niesamowitymi przygodamibohaterów książeczek, których powstało w sumie 31. Ale kilka lat przedukazaniem się pierwszej księgi przygody sympatycznej małpki i dwóchchłopców pojawiły się na łamach harcerskiej gazety "Świat Młodych".Komiksy te przez wiele lat były praktycznie nieznane i zostały wznowionetylko częściowo. Teraz doczekały się kompletnego wydania. "Przygody Nieznane" to znakomite uzupełnienie książeczkowych wydańTytusa, Romka i A'Tomka!
Pierwotnie album miał przedstawiać najazd hord mongolskich na Polskę z wielką bitwą wojsk pod dowództwem Henryka II Pobożnego pod Legnicą (1241 rok) na zakończenie. Ale kiedy Papcio szukał materiałów historycznych do scenariusza, zorientował się, że na większości ilustracji musiałby pokazać sceny walk i rzezie wojowników, a rysunki przesycone byłyby krwią rannych i zabitych. Nie podjął się rysowania takich obrazów, nie chciał też malować wesołego Tytusa na tle krwawych i okrutnych scen. Dlatego zastąpił wojenny scenariusz kupiecką wędrówkę chłopców JEDWABNYM SZLAKIEM.Są tu też barbarzyńscy Tatarzy i Mongołowie, jest dużo historii, ale nie ma krwawych scen. Jak zwykle u Papcia, nie zabrakło sytuacji niemożliwych. Ale cóż licentia poetica. NIEPRAWDZIWE, ALE ŚMIESZNE!
Papcio znowu zaskakuje swoich czytelników! Kolejny, szósty już album historyczny przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. Tym razem bohaterowie komiksu zostają wysłani w czasy wojny księcia Bolesława III Krzywoustego z Niemcami. Kultowy rysownik sięga do kronik Galla Anonima, Wincentego Kadłubka i Jana Długosza i prowadzi swoje postacie przez książęce dwory i pola bitewne. Tytus staje się Tytusławem, Romek – Romełem, a A’Tomek – Atomirem, i ruszają z odsieczą. A jeśli do tego dodać, że Atomir staje się poetą? To trzeba przeczytać! Jak zapewnia autor: „Zapewne kronikarz Gall Anonim oraz książę Bolesław Krzywousty z wrażenia przekręcą się w grobie, gdy ujrzą album w sprzedaży”. Nowy komiks zawiera 45 nowych, kolorowych plansz, pełnych przygód naszych ulubionych bohaterów. W końcu, jak radośnie powiada Papcio: „Tylko barbarzyńskie ludy nie mają komiksów”. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.
Legendarny twórca oraz ikona polskiej sceny komiksowej – Papcio Chmiel – powraca w wyśmienitej formie. Albumy, które przybliżają wielkie karty naszej historii, jeśli nawet nie uczłowieczają samego Tytusa, to z pewnością dają czytelnikowi choćby źdźbło wiedzy, możliwość otarcia się i posmakowania Wielkiej Historii. Papcio Chmiel W przededniu swoich 89. urodzin twórca nieśmiertelnego tria – Tytusa, Romka i A’Tomka – ponownie zaskoczył swojego wydawcę całkowicie premierowym albumem historycznym. Tym razem Tytus u boku króla Jana III Sobieskiego musi odeprzeć barbarzyński najazd „niewiernych” w historycznej bitwie pod Wiedniem w 1683 roku. Komiks w ekskluzywnym, wielkoformatowym wydaniu zawiera blisko 40 nowych kolorowych plansz pełnych przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. Henryk Jerzy Chmielewski (ur. 1923) - znany pod pseudonimem Papcio Chmiel, popularny grafik, rysownik i publicysta. Uczestnik Powstania Warszawskiego. Kawaler Orderu Uśmiechu. W 2007 r. odznaczony medalem Gloria Artis. Autor 31 ksiąg z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka.
Kolejny album historyczny z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka. Baczność! Czapki z głów! Zdejm perukę lub kapelusz dziś jest hymnu jubileusz! – dodał Tytus. Słusznie, bo w 2017 roku mija 90 lat od urzędowego zatwierdzenia „Mazurka Dąbrowskiego” jako hymnu narodowego Polski i 220 lat od jego powstania. W roku 1797, po rozbiorach, przy wojskach Bonapartego powstały Legiony Polskie we Włoszech, których celem było odzyskanie niepodległości ojczyzny. Józef Wybicki, współorganizator Legionów, pod wrażeniem maszerujących żołnierzy, w natchnieniu poetyckim napisał w lipcu 1797 roku sześciozwrotkowy tekst pt. „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, pod znaną ówcześnie melodię ludową mazurka. Aktualne wówczas słowa i łatwa melodia przyjęły się do śpiewania dla całego narodu pod nazwą „Mazurka Dąbrowskiego”. Nie każdy Polak potrafi zaśpiewać wszystkie cztery zwrotki i refren, które stały się hymnem narodowym, a jeszcze mniej osób zna historię powstania hymnu. Korzystając z popularności komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, Papcio wykorzystał swoich bohaterów do spopularyzowania hymnu. Melodia utworu jest atrakcyjna, ale tekst może niezbyt już pasujący do dzisiejszych wydarzeń. Może należałoby go zmienić, uwspółcześnić. Ale co poradzić – historia, zabytek, choć z usterkami, ma swoje prawa. Więc śpiewajmy dalej na uroczystościach państwowych i szkolnych, wesoło i patriotycznie, o zapłakanym ojcu, jego Basi i o wojakach bijących w tarabany. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.
Po ukończeniu i wydrukowaniu albumu "Tytus, Romek i A’Tomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani", mistrz Papcio Chmiel radośnie zatarł ręce i popukał się z satysfakcją w siwą, zmęczoną wymyślaniem akcji głowę. – No, spełniłem obywatelski obowiązek uczłowieczania Tytusa, w sekcji „uczłowieczanie przez historię”. Przetarł oko (bo rysuje tylko prawym), umył czarne od tuszu dłonie i udał się na NIEWIECZNY spoczynek. Tymczasem okazało się, że to nie koniec. Dzięki światłym umysłom Romka i A’Tomka, Papcio uświadomił sobie, że nie może pominąć rysowania albumu o tak ważnym wydarzeniu, jak STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI i umieszczeniu w nim dalszego ciągu uczłowieczania Tytusa. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w "Świecie Przygód", a następnie w "Świecie Młodych". Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów "Tytus, Romek i A’Tomek", która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.
Superkolekcja 25 ksiąg z przygodami Tytusa i jego przyjaciół!Komplet 25 oryginalnych wydań komiksów z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem, autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego Papciem Chmielem, zebranych razem w kolekcjonerskim pudełku.Głównym bohaterem niniejszej powieści rysunkowej jest Tytus de Zoo. Tytus oraz dwaj jego przyjaciele - Romek i ATomek - znani już wcześniej z gazety harcerskiej "Świat Młodych", gdzie od 1957 roku ukazywały się w odcinkach przygody tej wesołej trójki.Popularność Tytusa i spółki skłoniła autora do przygotowania w 1966 roku w formie książkowej zupełnie nowych przygód tych sympatycznych bohaterów. Przygód, których Tytus zaznał tym razem na harcerskim szlaku. Romek i ATomek doszli bowiem do zgodnego wniosku, że Tytus marnuje się i postanowili go wciągnąć do harcerstwa. O tym, co z tego wynikło, przeczytacie za chwilę sami.
Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza! Tym razem Tytus, Romek i ATomek zostają oddelegowani przez Papcia, by rozprawić się z zakonem krzyżackim na polach grunwaldzkich AD 1410. Trójka kochanych przez miliony czytelników bohaterów w znaczący sposób przyczynia się do zwycięstwa w największej bitwie średniowiecza.Papcio Chmiel z typowym dla siebie wywrotowym humorem uzbraja Tytusa, Romka i ATomka w takie atrybuty średniowiecznych wojowników jak np. prusakolep, kosz z jajkami czy sagan apetycznej wojskowej grochówki... Poznajemy alternatywną wersję przebiegu bitwy grunwaldzkiej, opartą jednak o bardzo poważny materiał źródłowy m.in. nieokrzesaną, młodzieńczą wyobraźnię Papcia Chmiela oraz Kroniki Jana Długosza.Komiks w ekskluzywnym, wielkoformatowym wydaniu zawiera blisko 40 kolorowych plansz.
Tytus robi postępy w uczłowieczaniu się. Bez oporów chłonie wszystko, co go otacza. Na przykład miłość do piłki nożnej, a wraz z nią - niestety - stadionowe okrzyki i zamiłowanie do bijatyki z kibicami przeciwnej drużyny. Romek i ATomek są w kłopocie. Szukają sposobu na niesfornego przyjaciela, który staje się coraz bardziej agresywny. Zasięgają rady Papcia, potem psychologa, a wreszcie profesora Talenta... Skutek wszystkich konsultacji i terapii ziołowo-chemicznych jest nieoczekiwany - Tytus popada w depresję! Czy to nie kolejny krok w procesie stawania się człowiekiem?Ostatnia deska ratunku to hipoterapia, ale koń początkowo nie zamierza leczyć małpy... W finale triumfuje nauka i niezwykły wynalazek profesora Talenta. Jest nadzieja, że na stadionach zapanują salonowe obyczaje.
Papcio Chmiel stracił wenę! Siedzi znudzony nad rysownicą i nic nie może wymyślić. Ale wtedy z pomocą przychodzi niezawodny Tytus i proponuje gimnastykę i małpie figle. Papcio odzyskuje formę, a to z kolei jest natchnieniem dla profesora Talenta. Otyły naukowiec ma dość tuszy, z którą zmaga się od dzieciństwa! Chce być zdrowy i sprawny. Tytus, Romek i A’Tomek – z energią i humorem –zabierają się za odchudzanie profesora… Gimnastyka, akrobacje, rozciąganie… Nic nie działa. Kiedy tradycyjne metody zawodzą, trzeba eksperymentować. Profesor przypomina sobie, że kiedyś jadł owoce, po których brzuch trząsł mu się ze śmiechu – a waga spadała. Niestety nie pamięta już, gdzie rosną „fructus chichotus”… Przyjaciele postanawiają odnaleźć to miejsce.
Nie ma się co załamywać ! - powiedział Tytus, kiedy zobaczył planszę ewolucji człowieka z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, którą specjalnie dla niego sfotografowałem - Wyraźnie widać, jak niewiele mi brakuje, żeby dogonić w rozwoju Papcia. Circa, chi, chi, zaledwie jakieś milion homosapiensów.
Album o przygodach świetnie znanych polskim czytelnikom eksharcerzy. Tym razem eksperymentują ze swoimi - i nie swoimi - snami. Komiks Chmielewskiego nadal bawi i uczy, poza tym cieszy oko nawiązaniami do naszej rzeczywistości.
W dwudziestej ósmej księdze z przygodami Tytus ląduje w sieci... komputerowej. Dzięki najnowszemu urządzeniu prof. TAlenta, zostaje zeskanowany i może podróżować w rzeczywistości wirtualnej. Przeżywa tam masę przygód: walczy z wirusami, robi zakupy w internetowym sklepie, ratuje świat od zagłady. Na koniec odwiedza swą rodzinę w Trapezfiku. Perypetie sympatycznego szympansa to doskonała lektura dla młodszych i starszych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?