Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu i stresu, który stał się już chorobą cywilizacyjną . Przewlekły stres, którego doświadcza człowiek współczesny, życie w warunkach stresogennych sprawia, że nie potrafimy nawiązać bliższych relacji, odsuwamy się od rodziny, znajomych przez co czujemy się osamotnieni. Aby złagodzić stres i przeciwdziałać jego negatywnym skutkom polecamy szereg pulbikacji, które znajdziesz w tym sektorze. Programy walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem, odpowiedzi ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne: przewlekły ból, obniżone libido czy spięcia mięśni.
Książka w całości poświęcona jest skrajnej przemocy, dokonywanej przez dzieci i młodzież, najczęściej w szkołach. Jej stale nasilająca się fala każe prowadzić badania i poszukiwać wszelkich środków zapobiegawczych, które mogłyby przyczynić się do jej obniżenia. Dlatego też głównym celem autora stało się opracowanie schematu, dzięki któremu można przewidywać zagrożenie potencjalnego morderstwa.
Obecnie, zainteresowanie seryjnymi mordercami spada, na rzecz masowych morderców. Być może dlatego, że to właśnie oni mogą przyjść do naszego miejsca pracy, na uczelnię, wsiąść razem z nami do pociągu, samolotu, autobusu i zabić nas wszystkich detonując bombę, lub pozbawiając życia kierowcę, czy pilota. Po terrorystycznym zamachu na WTC, 11 września 2001 roku, to właśnie masowi mordercy wzbudzają w nas największy niepokój.
David Lester
EFT jest wyjątkową techniką, dzięki której umacniają się zasoby w ciele i duszy. Nareszcie zostaje wydana książka z doświadczeniami z tego kraju, których nam brakowało. W prosty sposób opisuje stosowanie EFT, dzięki czemu umożliwia wszystkim lepsze zrozumienie tej metody i jej zastosowanie.
Technika ta jest odpowiedzialna zwłaszcza w leczeniu stresu i jakiegokolwiek rodzaju niepokoju lub dyskomfortu w ciele, np. strachu. Jako psycholog przez wiele lat stosowałam EFT i rezultaty (które nie mogły być osiągnięte tradycyjnymi metodami) były zdumiewające.
Charlotte Skeel, psycholog
Czyta: Marcin Popczyński.
Czy człowiek może być traktowany jako towar i podlegać prawom popytu i podaży? Antonio Salas udowadnia, że tak, bo sam był tego świadkiem.
Jako dziennikarz śledczy, specjalizujący się w reportażu wcieleniowym, przenika w szeregi mafii, by od środka obserwować brutalny świat prostytucji i jego ofiary – kobiety.
Na przykładzie tragicznych losów kilku bohaterek pokazuje mechanizmy działania i bezwzględność bossów tego bardzo opłacalnego biznesu. To oni, posługując się groźbą, przemocą i manipulacjami, czynią z kobiet współczesne niewolnice seksualne.
Ujawniony przez autora proceder nie jest tak rzadki, jak chcielibyśmy sądzić, tym większe robi wrażenie odwaga Salasa, który przez rok udawał handlarza ludźmi, szukając mrocznych powiązań i dowodów przestępstw. Opisał je właśnie w tej książce i w rezultacie do dziś ukrywa swoją tożsamość, ponieważ grożono mu śmiercią. W okrutnym świecie, w którym przebywał, nie ma miejsca na litość...
Sięgając po ten tytuł warto mieć na uwadze, że – jak wynika z szacunków Parlamentu Europejskiego – rocznie ok. 15 tys. osób związanych z Polską jako krajem pochodzenia, staje się ofiarami handlu ludźmi, również w kontekście prostytucji. To bolesna statystyka.
Cała Polska milczy. Ofiary księży pedofilów mówią.
W tej książce polscy katolicy opowiadają jak w dzieciństwie padli ofiarami księży pedofilów. Opowiadają o samotności, bólu i lęku przed reakcją otoczenia, rodziny i samego Kościoła. Dwanaście świadectw daje kłam przekonaniu, że problem pedofilii nie istnieje w polskim Kościele.
Dlaczego ofiary boją się mówić? Dlaczego media chronią chorych księży, a pomijają odpowiedzialność biskupów? Dlaczego nie ma reakcji instytucjonalnej, jak w innych krajach? Dlaczego wierni akceptują sytuację, w której nie wiadomo gdzie w Kościele kryją się pedofile?
Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy zadają sobie te pytania i chcą się dowiedzieć jak w innych krajach problem pedofilii w Kościele jest rozwiązywany.
Autor od ponad dziesięciu lat jest korespondentem holenderskich i belgijskich mediów w Polsce.Lękajcie się
Spis treści:
Zamiast wstępu
POLSKA MILCZY
Nie w Polsce?
Liczmy, o ile to możliwe
Obrona Kościoła
Gdzie media?
Doświadczenia nie tak daleko od Polski Lękajcie się
OFIARY MÓWIĄ
Blizna
Diabeł
Omerta
Domniemanie niewinności
Plują mi w twarz
Protestant
Pod klucz
Ratował mnie proboszcz
Nie było Teleranka
Zapłata
Kleks
Biskup wie
"Świat współczesny to często świat przemocy. Czym jednak jest przemoc? Dla jednych jest ona kolejnym pojęciem teoretycznym, będącym przedmiotem analizy wielu specjalistów; dla innych - jest po prostu codziennością. (...)
W niniejszej książce podejmiemy problem pedofilii i różnych form przemocy wobec dziecka. Założeniem autorki jest ukazanie traumatycznych konsekwencji, jakie ponosi dziecko - ofiara przemocy oraz szerokiej skali stosowania przemocy wobec dziecka także w Polsce."
Badania nad stresem i jego konsekwencjami mają w polskiej psychologii nie tylko długą tradycję, ale także szeroki zakres. Wykorzystywane są w nich znane koncepcje teoretyczne stresu, a badania uwzględniają zarówno podstawowe mechanizmy reakcji i działania w stresie, jak i metody przeciwdziałania konsekwencjom stresu. Mają więc zarówno podstawowy, jak i aplikacyjny charakter. Rozdziały poświęcone stresowi znajdują się w akademickich podręcznikach psychologii, a także w publikacjach adresowanych do szerszego kręgu odbiorców. Samo pojęcie stresu przestało być terminem wyłącznie naukowym i w różnych wariantach weszło do języka potocznego. Można zatem zaryzykować twierdzenie, że stres jest zjawiskiem , które zyskało na przestrzeni stosunkowo niewielu lat dużą popularność, i to nie tylko w nauce. Zjawisko stresu budzi ciągle zainteresowanie zarówno w aspekcie jego natury i genezy, jak i różnorodnych konsekwencji, a konceptualizacja stresu nie jest jednorodna - w literaturze obecne są różne teorie i stanowiska.
Książka profesora Mellibrudy będzie fascynującą lekturą dla wszystkich zainteresowanych współczesną psychoterapią. Pokazuje praktyczne i poznawcze możliwości integracyjnego korzystania z dorobku różnych podejść psychoterapeutycznych oraz dostosowywania psychoterapii do indywidualności pacjentów i specyfiki ich problemów. Zawiera oryginalną koncepcję kategoryzacji negatywnych schematów osobistych i ścieżek integracji praktyki psychoterapeutycznej, tworzących warunki do ich zmiany. Autor prezentuje różne formy aktywności psychoterapeuty i jego współpracy z pacjentem i obszernie ilustruje je przykładami dialogów i konkretnych sytuacji psychoterapeutycznych. Szczególną uwagę poświęca śladom dziecięcych traum, które są przyczyną wielu zaburzeń i problemów osobistych ludzi dorosłych korzystających z psychoterapii. Pomaga w lepszym rozumieniu, na czym polega psychoterapia oraz w jaki sposób jej doświadczanie może przyczyniać się do ulepszania własnego życia.
Nierównowaga jest stanem jak najbardziej naturalnym...
Problem polega na tym, żeby właściwie ją wykorzystać.
W Życiu na linie autor kilku książek z listy bestsellerów New York Timesa, Todd Duncan, rzuca wyzwanie naszemu status quo, wyruszając na poszukiwanie takiego sposobu życia i pracy, który byłby dla nas jeszcze lepszy i ciekawszy.Nierównowaga jest stanem jak najbardziej naturalnym... Problem polega na tym, żeby właściwie ją wykorzystać. W Życiu na linie autor kilku książek z listy bestsellerów New York Timesa, Todd Duncan, rzuca wyzwanie naszemu status quo, wyruszając na poszukiwanie takiego sposobu życia i pracy, który byłby dla nas jeszcze lepszy i ciekawszy. Przedstawia nam sylwetki kilku osób, które starają się za wszelką cenę odnaleźć w życiu „równowagę”. Poznacie między innymi historie przedsiębiorcy, barmanki i finansisty. Dowiecie się o ich problemach, sposobach radzenia sobie z przeciwnościami losu oraz o pouczających lekcjach, jakich udzieliło im życie. Jak to jest, że pewne osoby w środku dnia pracy chodzą ponurkować sobie z rurką, inne zaś kilka razy w tygodniu urządzają sobie trzygodzinne przejażdżki na rowerze? I czy ktoś może mi wyjaśnić, po co ten menager pewnej dużej firmy w każdy poniedziałek wozi kajak na dachu swojego Jeepa? W jaki sposób udaje im się – albo raczej, w jaki sposób mnie samemu mogłoby się udać – z powodzeniem podążać drogą kariery zawodowej i jednocześnie nie rezygnować z największych przyjemności w życiu prywatnym? Czy osoby, o których mowa, przedkładają po prostu ryzyko nad pewność stałego zatrudnienia, starając się osiągnąć tę magiczną równowagę między pracą zawodową a życiem prywatnym? A może chodzi tylko o szefów wielkich firm i dzieci bogatych rodziców? Ależ skąd. Todd Duncan, autor bestsellerów na liście New York Timesa, twierdzi, że osoby te w rzeczywistości odkryły coś znacznie ważniejszego; coś, co może zakwestionować sens dążenia do celu, który tak wielu z nas stara się za wszelką cenę osiągnąć, a który określamy mianem równowagi miedzy pracą zawodową a życiem prywatnym. Zamiast gorzknieć z zawiści czy też szydzić z takich osób i gubić się w domysłach na ich temat, Duncan proponuje czytelnikowi pogłębioną analizę historii kilku z nich – oraz podejmowanych przez nie decyzji – która pokazuje, w jaki sposób ludzie tacy jak ty i ja osiągnęli harmonię w pracy i w życiu. Lektura Życia na linie będzie dla ciebie rodzajem przewodnika, który pozwoli ci poznać dziesięć najczęściej występujących w życiu „punktów napięcia” i tym samym nauczyć się prawidłowo harmonizować ze sobą pracę zawodową i życie osobiste. Tak więc przygotuj się na krytyczną analizę twoich aktualnych przekonań na temat tego, co jest naprawdę ważne w życiu i dokąd w jego trakcie właściwie zmierzasz. Bądź gotów na odkrycie swoich własnych indywidualnych „punktów napięcia”, dzięki wykonywaniu szeregu inspirujących ćwiczeń, które pomogą ci oczyścić percepcję oraz przewartościować sądy na temat zarządzania czasem, zdobywania prestiżu i uznania, osiągania sukcesu, wzbogacania osobowości, zdrowia, związków i relacji międzyludzkich, samodyscypliny, czerpania radości i zadowolenia z pracy, pozostawiania po sobie trwałej i wartościowej spuścizny.
Tomasz Świtek, trener i wykładowca w zakresie podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, terapii uzależnienia od środków chemicznych. Doświadczenia terapeutyczne obejmują pracę indywidualną, z parą, grupową z osobami uwikłanymi w przemoc w rodzinie, uzależnionymi, w kryzysie oraz z wieloma innymi trudnościami życiowymi. Obecnie prowadzi Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach - www.centrumpsr.eu. Współautor/ autor artykułów i książek dotyczących podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech. Autor procedury "Talia Atutów" przetłumaczonej na język angielski, francuski, holenderski i hiszpański.
Książka znakomicie łączy w sobie elementy zarówno psychologii, jak i teologii oraz religii. Znajdziemy w niej badania empiryczne dotyczące religijnych strategii radzenia sobie ze stresem. Autorka skupiła się przede wszystkim na młodzieży i tym, jakie miejsce w ich życiu zajmuje religia. Temat trudny, szczególnie ważny obecnie, w czasach kryzysu wiary.
Człowiek stosuje cały szereg strategii radzenia sobie zorientowanych religijnie. Jakie one są? Czy istnieje ich specyfika związana z okresem rozwojowym? Kiedy religijne radzenie sobie ze stresem ma wartość adaptacyjną, a kiedy nie? Czy zależy to od stopnia religijnej dojrzałości człowieka, czy może od rodzaju sytuacji, z którą przychodzi sobie radzić? Na te i im podobne pytania można znaleźć odpowiedź w książce Elżbiety Talik. O specyfice tej ciekawej monografii stanowi, po pierwsze, powiązanie tematyki radzenia sobie z religijnością człowieka. Po drugie, nowatorska eksploracja tych zależności w grupie młodzieży. Po trzecie, znakomity warsztat badawczy i statystyczny zaproponowany przez Autorkę. Książka z całą z pewnością znajdzie wielu odbiorców, porusza bowiem zagadnienia słabo dotąd przebadane, a jednocześnie niezwykle intrygujące.
Fragment recenzji prof. dr hab. Piotra Olesia
Elżbieta Talik - dr psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Autorka publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu psychologii stresu i strategii radzenia sobie ze stresem w różnych okresach rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki okresu dorastania. Podejmuje również zagadnienia dotyczące roli religijności w życiu człowieka, a także kwestie metodologiczne związane z konstrukcją oraz kulturową adaptacją testów psychologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego.
Najlepsza Książka na wiosnę - 2012
Nagroda Internautów! w konkursie NK na wiosnę otrzymała książka ?Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży? autorstwa Jacka Pyżalskiego!
[...] Książka jest merytorycznie znakomita, nowatorska, a przedstawione w niej wyniki własnych badań potwierdzają wdrażanie przez autora najwyższych standardów metodologii badań empirycznych. Przez najbliższe lata kolejne pokolenia badaczy będą się do nich odwoływać, gdyż nie da się pominąć tej książki w dalszych studiach nad przemocą wśród młodzieży i z udziałem nowych narzędzi komunikacyjnych. Niewątpliwie wpłynie ona także na potrzebę konstruowania nowych teorii socjalizacji i wychowania, a jeśli tak się stanie, to będzie najwyższej rangi wkładem Jacka Pyżalskiego w pedagogikę ponowoczesnej doby. Tę publikację nie tylko warto, można, ale należy jak najszybciej przeczytać, jeśli chce się dostrzec to, co naprawdę młodzież wyczynia w wirtualnej przestrzeni, usiłując zarazem wpłynąć na tę rzeczywistą.[...]
z recenzji prof. Bogusława Śliwerskiego
Książka stanowi pogłębioną naukową monografię problemu agresji realizowanej przez młodzież za pomocą nowych mediów (internetu i telefonów komórkowych).
Zawiera wprowadzenie teoretyczne dotyczące nowych mediów, funkcjonowania młodych ludzi w ich świecie oraz aspektów związanych z tzw. komunikacją zapośredniczoną i wpływu nowych mediów na dzieci i młodzież. Czytelnik dowie się z książki nie tylko o rozpowszechnieniu zjawiska, ale także o jego uwarunkowaniach i konsekwencjach.
Autor monografii przedstawił szerokie omówienie problematyki bullyingu, cyberbullyingu wraz z charakterystyką roli sprawcy i ofiary, typologii zjawisk i ich współwystępowania.
Część badawcza opiera się o trzy duże projekty badawcze ? reprezentatywne badania polskich gimnazjalistów, badania nauczycieli oraz studentów, w których zostały wykorzystane metody badawcze zarówno o charakterze jakościowym (wywiady, wywiady online, grupy fokusowe), jak i ilościowym (badania kwestionariuszowe).
Książkę kończą wnioski dotyczące wychowania młodych ludzi w świecie nowych mediów, w szczególności w obszarze profilaktyki i interwencji związanej z agresją elektroniczną.
Mobbing i przemoc pojawiają się w toku całego ludzkiego życia: od wieku przedszkolnego po senioralny. Można je odnaleźć we wszystkich szczegółowo opisanych w tej książce kontekstach: domowym (rodzina, relacje intymne), instytucjonalnym (szkoła, dom dziecka, zakład karny), w cyberprzestrzeni. Mają one poważne konsekwencje psychiczne i fizyczne dla osób w nie uwikłanych, wiążą się także z kosztami dla rodzin, szkół, organizacji i społeczeństwa. Książka „Przemoc i mobbing w domu, w szkole, w miejscu pracy” jest efektem współpracy ekspertów z zakresu psychologii rozwoju, edukacji, psychologii sądowej a także socjologii i pracy socjalnej. Przedstawiono w niej teorie wyjaśniające występowanie zjawiska przemocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, przeanalizowano dynamikę zjawiska, wyniki współcześnie prowadzonych badań oraz oddziaływań profilaktycznych i terapeutycznych podejmowanych w poszczególnych kontekstach. Dodatkowym walorem książki jest refleksja nad możliwymi kierunkami dalszych badań i interwencji w celu zapobiegania i przeciwdziałania mobbingowi i przemocy.
W komentarzu, poza obszernym omówieniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, przedstawiono również modelowe rozwiązania w tym zakresie funkcjonujące w Europie.
W publikacji uwzględniono zmiany wprowadzone nowa ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz analizę przepisów wprowadzonych dużą nowelą z 2010 r. do innych ustaw, w tym do kodeksu karnego, kodeksu postępowania karnego oraz kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
Autorka przybliża zagadnienia dotyczące w szczególności:
- nowego środka zapobiegawczego - nakazu opuszczenia lokalu,
- zakazu zbliżania się jako środka karnego i probacyjnego,
- zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci,
- odebrania dziecka z rodziny przez pracownika socjalnego oraz
- gminnych zespołów interdyscyplinarnych.
Książka zawiera również przydatne teksty aktów prawnych (ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i wydanych do niej aktów wykonawczych) oraz tekst Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Czy Twoje dziecko ma napady złości, zwłaszcza w miejscach publicznych? Czy maluch często bije, gryzie lub szczypie inne dzieci? Czy nie potrafisz dać sobie z tym rady? W takim razie ta książka jest właśnie dla Ciebie! Złość to naturalne uczucie towarzyszące każdemu z nas. Tego, jak nad nią zapanować, uczymy się przez całe życie. Autorzy wnikliwie omawiają proces pojawiania i uzewnętrzniania się złości już od momentu narodzin. Przekonują przy tym, że najważniejsze jest to, by poznać jej prawdziwe powody. Ten napisany z humorem poradnik doskonale uczy, jak zrozumieć gniew swojego dziecka i jak sobie z nim skutecznie poradzić. Współautorem książki jest Thomas B. Brazelton – wybitny profesor pediatrii z ponad czterdziestopięcioletnią praktyką.
Dzieci pełne złości
Spis treści:
Przedmowa
Podziękowania
Rozdział 1
Jak pomóc dziecku zrozumieć i opanować gniew
Pierwsza złość
Demonstracja niezależności
Rozpoznawanie i nazywanie gniewu
Radzenie sobie z gniewem
Temperament i indywidualność
Duchy z przeszłości
Wyrażanie gniewu w różnych kulturach
Radzenie sobie z gniewem - punkty zwrotne
Co utrudnia samokontrolę?
Rozdział 2
Agresja - punkty zwrotne
Czy płód jest w stanie się uczyć?
Noworodek
3 tygodnie
8-12 tygodni
4-5 miesięcy
8 miesięcy
12 miesięcy
16-18 miesięcy
2-3 lata
4 lata
5-6 lat
Rozdział 3
Panowanie nad gniewem i agresją w codziennych sytuacjach
Gniew
Gryzienie
Docinki i tyranizowanie słabszych
Bicie, kopanie i drapanie
Samoobrona i sztuki walki
Agresja a uprawianie sportu
Napady wściekłości i samokontrola Telewizja, gry wideo i komputerowe
Zabawki dziecka a agresja
Kiedy dziecko jest świadkiem przemocy
Bibliografia
Autorka podjęła w swojej pracy próbę wyjaśnienia nierozerwalnych związków pomiędzy miłością i przemocą, które pojawiają się w rodzinie. Rozważania na ten temat zilustrowała wieloma przykładami z praktyki terapeutycznej. Zapisy poszczególnych sesji odsłaniają problemy trudne i bolesne, zwłaszcza tam, gdzie mowa o wykorzystywaniu seksualnym i maltretowaniu psychicznym dzieci.
Jean Améry napisał cykl esejów zatytułowany Poza zbrodnią i karą w dwie dekady po uwolnieniu z obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen. Przedstawia tutaj skrajny przypadek, jakim są funkcjonowanie intelektulisty w obozie oraz tortury. Człowiek intelektu, powiada Améry, przywykł podawać w wątpliwość istnienie władzy, w obozie jednak brakuje ku temu jakichkolwiek przesłanek: „W potwornym i nieprzezwyciężalnym kształcie wznosiła się przed więźniem władza państwa SS, rzeczywistość, której nie dało się obejść i która przez to na koniec zaczynała się wydawać rozsądna”. Refleksje Améry’ego, jego konstrukcje myślowe i jego dialektyka, otworzyły zupełnie nową perspektywę w toczącym się w tamtych latach „dyskursie o Auschwitz”.
Améry zdiagnozował bezsilność umysłu, który w obozie nie dość że nie stanowi dla intelektualisty oparcia, to wręcz prowadzi „wprost ku tragicznej dialektyce samozniszczenia”. Améry w swoich esejach myśli przeciwko sobie samemu. Jest bezkompromisowo szczery i w prowokacyjny sposób nawołuje do niedowierzania samemu sobie.
Kiedy Aisha, piękna i inteligentna Azjatka, poznaje Marka – uroczego, przystojnego i odnoszącego sukcesy mężczyznę, wie, że spotkała miłość swego życia. Po krótkim narzeczeństwie i romantycznym ślubie para wkrótce spodziewa się pierwszego dziecka. Gdy jednak Aisha wraca po porodzie do domu, Mark pokazuje swoją prawdziwą twarz – nieprzewidywalnego brutala. Przerażona, bez pieniędzy, z dwojgiem małych dzieci, żyjąca od lat w strachu kobieta wstydzi się przyznać, jak wygląda jej życie. W końcu jednak rozpaczliwie prosi o pomoc...
Gdy młoda nauczycielka, Tina Rothkamm, przed jedenastu laty zarezerwowała wycieczkę na tunezyjską wyspę Dżerba, nie przypuszczała, jak bardzo odmieni ona jej życie. Szarmancki i otwarty na świat lekarz, Faouzi, szturmem zdobywa jej serce. Dopełnieniem szczęścia jest oczekiwanie na narodziny córki Emiry.
Jednak już podczas nocy poślubnej pozorny książę z bajki przemienia się w brutalnego despotę. Tina Rothkamm żyje w obcym kraju i jest traktowana jak niewolnica. Mijają lata życia w ciągłym strachu. Tina stara się walczyć o swoją kobiecą godność i o wolność dla siebie i swojej córki.
Modelka, prezenterka telewizyjna, atrakcyjna młoda dziewczyna pada ofiarą gwałtu i szaleństwa poznanego kilka dni wcześniej przez internet chłopaka. Żrący kwas niszczy jej twarz, ale nie życie. Katie się nie poddaje. Walczy z bólem, szpetotą, a jej walka przybiera nieoczekiwane kształty. Próbując pogodzić się ze swoim oszpeceniem, zaczyna pomagać niezliczonym ofiarom oparzeń. Jej fundacja zapewnia finansowanie leczenia ofiar poparzeń. Pomaga im także odzyskać pewność siebie oferując możliwość udziału w warsztatach, na których poparzeni mogą dowiedzieć się jak dbać o swój wygląd. Poruszająca książka pokazująca życie autorki przed wypadkiem i długotrwałą rekonwalescencję.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?