Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu i stresu, który stał się już chorobą cywilizacyjną . Przewlekły stres, którego doświadcza człowiek współczesny, życie w warunkach stresogennych sprawia, że nie potrafimy nawiązać bliższych relacji, odsuwamy się od rodziny, znajomych przez co czujemy się osamotnieni. Aby złagodzić stres i przeciwdziałać jego negatywnym skutkom polecamy szereg pulbikacji, które znajdziesz w tym sektorze. Programy walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem, odpowiedzi ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne: przewlekły ból, obniżone libido czy spięcia mięśni.
Najnowszy bestseller autorki wzruszającej biografii
Chłopiec, którego nikt nie kochał
Historia prawdziwa:
Dwaj porzuceni chłopcy, bez szans na miłość i przyszłość, którzy rozpaczliwie
poszukują ciepła i uczucia. I jedna kobieta, która walczy
o nich i z nimi.
Dziewięcioletni Jenson pojawia się u Watsonów niepodziewanie.
Opieka społeczna zabrała go z domu zaledwie pół godziny wcześniej.
Był sam, bo jego matka wyjechała ze swoim chłopakiem na wakacje...
Kilka tygodni później Casey dowiaduje się równie nagle, że ma się
zaopiekować jeszcze jednym dziewięciolatkiem. Georgie cierpi na
autyzm. Od urodzenia jest w domu dziecka, który teraz ma być zamknięty.
Casey jak zwykle nie chce odmówić.
Nie przeczuwa, na co narazi siebie i swoją rodzinę…
Jenson jest agresywny i od początku prześladuje Georgiego. Georgie
źle znosi zmiany, a stres pogłębia jego chorobę. Casey zaczyna wątpić,
czy poradzi sobie z okrucieństwem Jensona. Nie wie, jak bardzo
mroczna jest jego przeszłość. I jak niezwykła więź powstanie wkrótce
pomiędzy dwoma tak skrzywdzonymi przez życie chłopcami.
Doskonały poradnik, z którego dowiemy się, jak wychować dziecko odporne na stres. I nie chodzi tutaj o ochronę dzieci przed stresem i niepowodzeniami, ale o to, by nauczyć je odpowiednio stresem „zarządzać” i traktować go jak coś naturalnego. Davidow kompleksowo omawia wszystkie stresogenne czynniki, które mają wpływ na dzieci: szkołę, środowisko rówieśnicze, telewizję i nowinki techniczne, a także nawyki żywieniowe. Autorka przytacza wyniki wielu badań i posługuje się ciekawymi argumentami. W książce znalazły się rozmowy z rodzicami dzieci w różnym wieku
"Nienawiść w czasach internetu" to niezwykle aktualne opracowanie na ważny w kontekście współczesnych mediów i środków komunikacji temat. Książka przedstawia analizę zjawiska charakterystycznego dla komunikacji w internecie. Autorka rozpatruje rolę hejterów w kształtowaniu przestrzeni komunikacyjnej, próbuje dociec źródeł hejtingu w strukturze i specyfice komunikowania się w sieci oraz nowym typie społecznych interakcji. Dokonuje także przeglądu najpopularniejszych form analizowanego zjawiska, ze szczególnym zwróceniem uwagi na charakterystyczne dlań formy językowe, tyle barwne co zaskakujące zawartą w nich agresją, pogardą i nienawiścią. Monografia ta daje wgląd w niepokojący aspekt współczesnych form komunikacji, które zrodziła właściwa dla Internetu szybkość, anonimowość i bezpośredniość komunikacji oraz, na głębszym poziomie, zanik hierarchii.
46,00 zł 29,90 złWersje papieroweWspółczesna rzeczywistość biznesowa wyznacza nowe trendy dla środowisk pracy i zarządzania zasobami przedsiębiorstw, wymuszając dostosowanie się do nowych, niestabilnych warunków.W książce skoncentrowano się na zagadnieniu stresu menedżerskiego, przedstawiając go teoretycznie oraz w odniesieniu do przeprowadzonych badań empirycznych. Autorka dokonuje prezentacji następujących obszarów:rola menedżerska w kontekście wybranych koncepcji stylów kierowaniawymagania stawiane menedżerom we współczesnych organizacjachczynniki i obszary stresu w zawodzie menedżerasyndrom wypalenia zawodowego u menedżerówsposoby radzenia sobie ze stresem indywidualnie i z poziomu organizacjiuwarunkowania osobowościowe postępowania w warunkach stresuwskazania dla praktyki menedżerskiej oraz zalecenia rozwojowe dla menedżerów.Praktyczny charakter książki czyni z niej szczególnie cenną pozycję na polskim rynku wydawniczym. Bogate doświadczenie biznesowe i konsultingowe Autorki pozwoliło na sformułowanie wielu kierunków zastosowania uzyskanych wyników badań w praktyce menedżerskiej.Książka adresowana jest do menedżerów wszystkich szczebli zarządzania, specjalistów działów HR, doradców personalnych, trenerów, coachów, studentów kierunków biznesowych (zarządzanie, psychologia biznesu, zarządzanie zasobami ludzkimi).
Książka „Życie bez złości” pomoże ci uświadomić sobie własną złość, poznać mechanizm jej powstawania i działania. Autor wskazuje myśli i zachowania, które sprawiają, że pozwalamy jej zawładnąć naszym życiem. Pomaga przyjrzeć się codziennym bolesnym konsekwencjom tej niewoli. Wyjaśnia, jak złość niepostrzeżenie wdziera się w nasze życie, jak zaczyna dyktować swoje prawa, narzucać zachowania, a my – biernie się jej podporządkowując – tracimy stopniowo wszystko, co najcenniejsze: poczucie własnej wartości, bliskich, przyjaciół, karierę zawodową.
W tej książce znajdziesz konkretne rady i wskazówki podpowiadające, jak radzić sobie ze złością w różnych sytuacjach, jak nauczyć się zdrowszych reakcji i jak osiągnąć to, czego chcesz, w sposób bezpośredni, konkretny i uprzejmy. Dzięki temu:
zaczniesz świadomie reagować na negatywne emocje;
odzyskasz spokój i kontrolę nad swoim życiem;
poprawisz relacje z najbliższymi;
poczujesz wewnętrzną harmonię.
Mała Safa pochodzi ze skrajnie biednej rodziny w Dżibuti. Wychowana w slumsie, została wybrana do roli małej Waris Dirie w ekranizacji światowego bestselleru Kwiat pustyni.
Dramatyczna scena brutalnego obrzezania dziewczynki doprowadza do łez ludzi w kinach na całym świecie. Ale tak naprawdę Safa nie została obrzezana. Waris Dirie jest więc tym bardziej przerażona, gdy dowiaduje się, że dziewczynka wkrótce ma być okaleczona. I robi wszystko, by uchronić ją przed straszliwym losem. Gdy Waris Dirie pierwszy raz spotyka małą Safę ze slumsu w Dżibuti, powracają bolesne wspomnienia z jej własnego dzieciństwa. Ale czuje też ulgę: dziewczynka, która ma zagrać w ekranizacji jej historii, Kwiecie pustyni, jest jeszcze nietknięta. Tym większe jest przerażenie Waris, gdy dowiaduje się, że rodzice dziewczynki honorarium za jej udział w filmie chcą przeznaczyć właśnie na obrzezanie córki. Dla Waris to oczywiste: trzeba dziewczynkę za wszelką cenę uchronić przed okaleczeniem. Zawiera z rodzicami umowę: jej fundacja Kwiat Pustyni zadba o to, by Safa otrzymała wykształcenie i będzie wspierać jej bardzo biedną rodzinę aż do uzyskania przez dziewczynkę pełnoletniości.
Cztery lata po ukończeniu pracy nad filmem Waris odwiedza Safę i jej rodzinę w Dżibuti i stwierdza, że mimo umowy Safie nadal grozi poważne niebezpieczeństwo. Po licznych bojach z jej rodziną i wielu perypetiach w Dżibuti i Europie Waris i jej zespół znajdują sposób, by uratować nie tylko Safę, lecz także tysiące innych niewinnych afrykańskich dziewczynek.
Druga książka, którą reklamujemy hasłem: Koloruje cały świat – koloruj i Ty!
Dla wytchnienia, przyjemności, uspokojenia. Koloruj i odkryj w sobie artystę. Tu nikt Cię nie skrytykuje ani
nie oceni.
70 000 sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii Szał kolorowania dla dorosłych – nowy sposób na relaks, odstresowanie, spełnienie (odkrycie) ambicji twórczych. I nowa kategoria książek, które we Francji sprzedają się już lepiej niż książki kucharskie! Szał kolorowania ogarnął Francję, Anglię, Belgię i inne kraje europejskie. 350 000, 200 000 egzemplarzy kolejnych tytułów! Popularność rośnie z każdym dniem. Specjalne stoły promocyjne witają w wejściach do największych księgarń! To musi działać, skoro kupują je nastolatki, studenci, menedżerowie, wykończone kobiety sukcesu i zmęczone gospodynie domowe. Wszyscy. Wydawcy proponują coraz to nowe formy – od prostych wzorów po najbardziej wyrafinowane obrazy. Mamy faunę, florę, modę. Mamy i całe rysunkowe opowieści z labiryntami, rebusami, aforyzmami. Szaleństwo w księgarniach. Szaleństwo na portalach internetowych i w mediach. Dlaczego dorośli chcą kolorować? – pyta „Le Monde”. Dlaczego kolorowanie to nowa terapia? – analizuje „Guardian”. Odpoczywam, bo muszę skupić się tylko na tym... Odkrywam w sobie zdolności artystyczne... Czuję, że coś tworzę... Budzi się we mnie wyobraźnia... Głowa przestaje mnie boleć – wymieniają się doświadczeniami czytelnicy. A są ich już miliony... A „Huffington Post” pisze: Kolorowanie powoduje dobre samopoczucie, uspokojenie, jak również stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za zdolności manualne, zmysły, kreatywność. Trend w zawrotnym tempie rozchodzi się na kolejne kraje Europy (ostatnie odkrycie w Hiszpanii) i w USA. A my wierzymy w powodzenie i dobroczynne działanie tej leczniczej i przyjemnej mody. A na koniec potwierdzenie naukowe. O leczeniu kolorami wiemy wszyscy, ale kto wie, że o relaksacji poprzez kolorowanie pisał już Carl G. Jung?
Jerzy Mellibruda najnowszą książkę poświęcił tak ważnemu i tragicznemu zjawisku, jakim jest przemoc domowa. Opisuje różne formy przemocy, zastanawia się nad jej przyczynami, ale przede wszystkim proponuje, w jaki sposób powinniśmy walczyć z przemocą w naszych domach. Autor szczególną uwagę poświęcił sytuacji w Polsce. Przedstawia, co zostało zrobione i jak wiele jest obszarów zaniedbanych. Porównuje polskie doświadczenia z dokonaniami innych krajów.
Książka jest istotnym głosem w dyskusji o przemocy w rodzinie, przeciwdziałaniu jej i drogach uwalniania się. Ważna nie tylko dla profesjonalistów, ale także wszystkich tych, którzy z troską myślą o kondycji polskiej rodziny.
Georgia Witkin nadała nowy kształt swojemu największemu bestsellerowi! Dlaczego? Dlatego że kobiety XXI wieku stają przed nowymi wyzwaniami – a zatem muszą sobie radzić ze stresami, których nie znały poprzednie pokolenia! Z badań od dawna wynika, że istnieją takie rodzaje stresów, które najczęściej lub wyłącznie dotyczą kobiet. A oto mamy nowe ich źródła – jak choćby powrót dorosłych dzieci do domu rodzinnego czy utrata pracy związana z kryzysem gospodarczym. Autorka z dużym wyczuciem i empatią zwraca się do kobiet w każdym wieku, od okresu dojrzewania po dojrzałość, podejmując tematy, które są im bliskie i stanowią potencjalne źródło stresów: zdrowia, miłości, seksu, życia rodzinnego i pracy zawodowej, wychowania dzieci, starzenia się i wiele innych; podaje też wypróbowane w trakcie swojej praktyki sposoby radzenia sobie z typowo kobiecymi problemami. Georgia Witkin jest profesorem psychiatrii, dyrektorem programu badań nad stresem i wicedyrektorem programu badań nad menopauzą w Mt. Sinai School of Medicine w Nowym Jorku. W Fox News Channel prowadzi popularny program poświęcony stresom. Napisała kilka książek, m.in. opublikowany przez Dom Wydawniczy REBIS Stres męski.
Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najefektywniejszych i najpopularniejszych metod psychoterapii. Jej narzędzia pozwalają odzyskać równowagę psychiczną oraz znaleźć rozwiązanie własnych problemów. Poradnik w przystępny sposób omawia skuteczne sposoby radzenia sobie z takimi trudnościami jak: lęk, zamartwianie się, depresja, złość, niepowodzenia, stres, niska samoocena oraz problemy w relacjach z innymi. Liczne przykłady, testy pozwolą określić swoje trudności, a konkretne ćwiczenia ułatwią samodzielną pracę nad trwałą zmianą własnych nawyków, postaw i zachowań, które zakłócają spokój wewnętrzny, a nawet codzienne funkcjonowanie. Dzięki sprawdzonym technikom opracowanym przez doświadczonego psychologa zrozumiesz, jak myślenie wpływa na emocje i działania, oraz nauczysz się pracować z własnymi przekonaniami. Dowiedz się, jak możesz sam sobie pomóc, i zacznij czerpać radość z życia już dziś! Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? - podpowiada, jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do podniesienia jakości swojego życia - zawiera praktyczne i konkretne rozwiązania, jak uwolnić się od negatywnego myślenia oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę - wyjaśnia, czym są myśli automatyczne, przekonania kluczowe i pośredniczące, zniekształcenia poznawcze, oraz podpowiada, jak nad nimi zapanować - odpowiada na pytania dotyczące skuteczności psychoterapii i samopomocy - przedstawia rzetelną wiedzę na temat terapii poznawczo-behawioralnej Magdalena Staniek – psycholog, psychoterapeutka, członkini stowarzyszenia „Intro". Autorka książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą z serii Samo Sedno. Prowadzi psychoterapię w nurcie CBT, treningi umiejętności społecznych oraz warsztaty rozwijające kompetencje miękkie.
Mówiły: Ty alkoholiku, ułomie, głupku. Masz zło w genach zapisane. To najbardziej wstrząsająca reportażowa książka roku. O sprawie, zakończonej skazaniem siostry Bernadetty na więzienie, słyszeliśmy wszyscy. Ale jak to, co działo się w Ośrodku przez ponad trzydzieści lat, było w ogóle możliwe? Czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat doszłoby do morderstwa małego Mateusza? W lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez Tomasza, byłego wychowanka Ośrodka, ofiarę tamtejszej pętli molestowania, bo Tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków. Czy Bóg wybaczy opowiadająca z różnych stron historię koszmaru w Ośrodku, procesu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków - to przede wszystkim porażająca opowieść o przyzwoleniu. Głośnym i cichym. Jak to możliwe, że sprawy przez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z Ośrodka? Jak to możliwe, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon? Pytanie, czy Bóg wybaczy siostrze Scholastyce, Bernardetcie, Monice czy Patrycji, bijącej menażką do utraty przytomności i próba odpowiedzi na to, kim były i są owe kobiety, co spotkało je we wcześniejszym życiu, że stały się potworami oraz dlaczego za potwory wcale się nie uważały to jeszcze inna sprawa Justyna Kopińska dziennikarz, socjolog. Publikuje w Dużym Formacie Gazety Wyborczej. Tematyka artykuły śledcze, prawo karne, sądy, więziennictwo. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Laureatka Amnesty International Journalism Award. Dwukrotna finalistka nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii najlepszy materiał dziennikarski roku, finalistka Grand Press oraz MediaTorów w kategorii najbardziej znane publikacje. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wstrząsająca opowieść o tym, jak zakonnice w Zabrzu przekształciły ośrodek wychowawczy dla dzieci w koszmarny obóz, w którym panowały przemoc, gwałt i strach. To też opowieść o tym, że różne instytucje państwa przez lata przymykały oko na ten ohydny proceder. Książka jest dobrym materiałem na film o mrocznej stronie współczesnej Polski. MAŁGORZATA SZUMOWSKA, reżyserka To jest wstrząsająca opowieść o Polsce widzianej z bidula, z ośrodka dla dzieci biednych i opuszczonych. To jest inna Polska niż ta, którą oglądamy codziennie - to Polska ludzi wykluczonych i nieszczęśliwych. To również opowieść o instytucjach państwa polskiego widzianych z tej nieszczęśliwej perspektywy - ileż w nich konformizmu i zakłamania. To wreszcie opowieść o zakonie sióstr Boromeuszek, które z opiekunek dzieci nieszczęśliwych przeobraziły się w instytucję oprawców pełnych okrucieństwa. To chyba najbardziej mroczna i zdegenerowana twarz polskiego katolicyzmu. Zakonne wychowawczynie o zdeformowanych sumieniach wychowywały dzieci, którym deformowały sumienia i osobowości. Ta książka to więcej niż reportaż - to moralitet. Lektura gorzka, choć fascynująca przez obiektywizm i uczciwość narracji. Chociaż ta opowieść skłania do pesymizmu, to przecież budzi optymizm fakt, że znaleźli się ludzie, którzy podjęli sprzeciw wobec zła i pisarka, która ten sprzeciw podjęła i rzetelnie opisała. Ku nauce i przestrodze.
Francuzka w saudyjskim piekleCandice, niespełna dwudziestoletnia Francuzka żydowskiego pochodzenia, spędza wakacje w Londynie, gdzie spotyka księcia Saddama, członka saudyjskiej rodziny królewskiej. Młodych ludzi, których dzielą kultura i religia - łączy namiętna miłość. W 2001 roku przychodzi na świat ich córka Haya. Wkrótce książę z bajki pokazuje całkiem inne oblicze. Zaślepiona miłością Candice cierpliwie znosi zaborczość ukochanego, a potem przemoc, jakiej od niego doświadcza. Nadchodzi dzień, w którym zostaje brutalnie rozdzielona z córką i uwięziona w pałacu w Rijadzie
Część I
Marta Majorek Droga do powstania Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej
Marta du Vall Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w świetle polskiego prawa i statystyk
Justyna Wojniak Edukacja dla eliminowania przemocy – polityka edukacyjna Rady Europy w świetle Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej
Część II
Dariusz Baran Echa konwencji Rady Europy w najważniejszych polskich mediach prasowych i internetowych
Katarzyna Pokorna-Ignatowicz „Ideologia gender” i Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w polskich mediach katolickich
Anna Frątczak Środowiska feministyczne i organizacje pozarządowe wobec kontestacji Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej
Contents
Anna Frątczak Introduction
Part I Marta Majorek Th e route to creating the Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence
Marta du Vall Th e Council of Europe Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence in the light of the Polish legal regulations and statistical values
Justyna Wojniak Education for elimination of violence – educational policy of the Council of Europe in the light of the Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence
Part II Dariusz Baran Echoes of the CE Convention in most noteworthy Polish press and the Internet media
Katarzyna Pokorna-Ignatowicz “Gender ideology” and the Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence in Polish Catholic media
Anna Frątczak Feminist community and nongovernmental organisations towards contestation concerning the Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence
Timothy Gallwey bardzo przystępnie omawia mechanizm stresu i podpowiada, jak można sobie z nim radzić. Uczy, jak przy pomocy łatwych ćwiczeń odnaleźć się w trudnych sytuacjach. Pisze jak zbudować tarczę przeciwko niepewności oraz pomaga nam sięgnąć do pokładów wewnętrznej siły i ograniczyć krzywdzącą samokrytykę. Ten prosty poradnik wyjaśnia jak nabrać dystansu, trzeźwo ocenić sytuację i przejąć inicjatywę, by podjąć racjonalne działania, pomimo panującego wokół nas chaosu. Autor podpowiada również jak usłyszeć głos intuicji i zaufać swoim osądom. W. Timothy Gallwey jest autorem serii bestsellerowych książek o Wewnętrznej Grze. Autor przekonuje, że każdy człowiek zaangażowany jest w dwie gry: zewnętrzną i wewnętrzną. Ta pierwsza toczy się w relacji z otoczeniem, druga polega na zwalczaniu takich przeszkód jak strach, frustracja i zwątpienie. Opanowanie wewnętrznej gry jest niezbędne do osiągania harmonii i sukcesów w codziennym życiu.
Nienawiść, pojmowana jako cecha ludzkiej natury czy też jako czynnik stosunków społecznych, budziła zawsze tyleż fascynacji, co kontrowersji, mało kto przy tym wątpił w jej doniosłe znaczenie. Podobnie jak miłość, przyciągała uwagę artystów i uczonych. I historycy nie szczędzili jej zainteresowania, zastanawiając się, jaką rolę odgrywała w dziejach ludzkości.
Zamiast wstępu, fragment
Bestseller numer 1 w Anglii przez wiele tygodni
Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych – bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass
Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie.
A świat pozostał niemy.
To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem…
A jednak to zdarzyło się naprawdę.
Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno…
Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę.
Odtąd matka mogła już być bezkarna...
Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata…
Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił, cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić, ale nawet krzyczeć.
Ale najgorsze miało dopiero nastąpić...
Ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieję: katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzi i odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację.
Historia jego dzieciństwa Płacz niemymi łzami stała się i pozostawała przez wiele tygodni w Anglii bestsellerem numer 1. Jej sukces powtórzył ciąg dalszy autobiografi i Joe Petersa: Cry Myself to Sleep (Ukołysz mnie płaczem do snu).
Kitty Chappell nie miała szczęśliwego dzieciństwa. Ona, jej mama i rodzeństwo każdego dnia byli terroryzowani przez bestialskiego ojca. W dorastającym dziecku ciągle narastał ból, poczucie poniżenia, ale też wściekłość i nienawiść do swojego oprawcy. Gdy w domowej awanturze ojciec o mało nie zabił ich matki, Kitty poprzysięgła sobie, że nigdy nie wybaczy temu potworowi.
Kitty żyła z tą nienawiścią w sercu przez lata i nic nie potrafiło dać jej ukojenia. Wtedy zrozumiała, że nie będzie w stanie normalnie funkcjonować, jeśli prawdziwie nie wybaczy swemu ojcu. Nie chciała tego robić, broniła się przed tym. Jednak wbrew swoim emocjom i uczuciom zdecydowała się wybaczyć swemu byłemu oprawcy.
Moment w którym to zrobiła był pierwszym momentem w jej życiu, w którym poczuła się zupełnie wolna. Wolna od gniewu, nienawiści i wszystkiego, co do tej pory rządziło jej życiem.
Ta momentami drastyczna książka, opisująca dramat dziecka w miejscu, które każdemu powinno kojarzyć się ze spokojem i bezpieczeństwem, niesie ze sobą nadzieję dla każdego, kto potrzebuje wybaczyć niewybaczalne. Miliony osób na całym świecie przeszło przez piekło przemocy domowej, jednak niewielu z nich zwyciężyło. Kitty Chappel swoim życiem pokazuje jak nie tylko przeżyć rodzinny koszmar, ale jak z tego koszmaru wyjść zwycięsko.
Książka adresowana jest zarówno do pacjentów cierpiących z powodu bólów pochodzenia kręgosłupowego, jak i do terapeutów, którzy chcieliby służyć pomocą tym osobom. Ludzi dotkniętych tego typu dolegliwościami jest w naszym społeczeństwie około 80%. Autor charakteryzuje najczęstsze zespoły bólowe i wyjaśnia ich podłoże, opierając się na zasadach biomechaniki. Zwraca przy tym uwagę na psychiczne źródła objawów somatycznych, a przede wszystkim na rolę stresu w ich powstawaniu. Podkreśla, że własne ciało trzeba poznać i liczyć się z jego możliwościami. Czytelnicy znajdą w książce praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie z bólem oraz gotowe zestawy ćwiczeń, opracowane pod kątem leczenia określonych grup dolegliwości. Ćwiczenia te zilustrowane są rysunkami.
- subkultury chuligańsko - przestępcze w pespektywie badań nauk humanistycznych- subkultury chuligańsko - przestępcze w sytuacji dysfunkcyjnych oddziaływań środowisk wychowawczych- subkultury chuligańsko - przestępcze jako wyraz izolacji i ucieczki od społeczeństwa
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?