Seks i życie intymne to bardzo ważne aspekty w życiu każdego dorosłego człowieka. Polecamy mnóstwo poradników i przewodników dla kobiet i mężczyzn. Przewodniki po kobiecej seksualności, dzięki którym odkryjesz siebie, zrozumiesz, co sprawia ci przyjemność i nauczysz się o tym mówić – bez lęku i wstydu. Kilkaset dowcipów o relacjach damsko-męskich, seksie i nie tylko. Urozmaicony seks jest fajny i zapewnia dużo zabawy, a to łączy ludzi i zbliża do siebie. Magiczny seks równa się cudowny związek. Poruszamy zagadnienia takie jak masaż tantryczny, kamasutra, seksoholizm, zaburzenia seksualne, orgazm, punkt G oraz wiele innych pojęć z zakresu seksualności.
Jen Gunter bywa nazywana naczelną ginekolożką internetu i jedną z najgorętszych rzeczniczek kobiecego zdrowia. W swojej książce gruntownie, wyczerpująco i wprost opisuje rzeczy, na których zna się najlepiej. Rozwiewa mity i podaje fakty poparte najnowszymi badaniami na temat kobiecej anatomii, zdrowia i seksualności.
Czy jedzenie cukru powoduje grzybicę? Czy włosy łonowe są potrzebne? Czy należy w specjalny sposób dbać o pochwę i srom? Jaka jest prawda o szczepieniach przeciwko HPV? W czasach, gdy króluje klikalność, pseudonauka i rekomendacje influencerów, łatwo stracić orientację. Porady z internetu, sugestie życzliwych znajomych i niedoinformowanych partnerów czy nawet zalecenia przedstawicieli świata medycznego potrafią się wykluczać. Jak oddzielić mity od prawdy?
Doktor Gunter przychodzi z odsieczą. Rozprawia się z przesądami i przynosi rzetelną wiedzę. A do tego potrafi barwnie opowiadać: od anatomii przez skutki uboczne antybiotykoterapii po korzyści z przyjmowania probiotyków. Omawia najnowsze trendy i mówi, jak jest naprawdę: z florą bakteryjną pochwy, higieną intymną, hormonami, komórkami macierzystymi, zmianami w czasie ciąży i menopauzy oraz diagnozowaniem chorób. A także daje kobietom moc, gdy wyjawia, jaka jest prawdziwa potęga łechtaczki i o co chodzi z punktem G.
Dr Jen Gunter jest ginekolożką położniczką z niemal trzydziestoletnim stażem i doświadczeniem w leczeniu schorzeń pochwy i sromu. Zyskała sobie przydomek dyżurnej ginekolożki Twittera i oddanej rzeczniczki kobiecego zdrowia. Pisze felietony dla „New York Timesa” (raz na miesiąc The Cycle i raz na tydzień You Asked) i artykuły naukowe. Publikuje między innymi w „The New Republic”, „Self” i takich serwisach jak „The Cut” czy „Chatelaine”. Mieszka z dwoma synami w Kalifornii.
Jen Gunter daje kobietom broń i tarczę. To jasno i przejrzyście napisane kompendium wspomina prawie o wszystkim na temat kobiecego zdrowia. Gunter na pewno nie jest pierwszą bojowniczką o prawdę na temat kobiecej seksualności, ale dzisiaj jej głos jest najlepiej słyszalny.
„The Globe and Mail”
- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!
Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.
Ruch równouprawnienia w Kościele to nie tylko ostatnich pięćdziesiąt lat, to cała historia chrześcijaństwa, w której kobiety odgrywały ważną, acz często niezauważaną czy marginalizowaną rolę. Nigdy jednak, dla wielu kobiet, doświadczenie powszechności Kościoła i siły wzajemnego wsparcia nie było tak mocne i realne jak dziś.
Zuzanna Radzik, teolożka, kreśli przed czytelnikiem obraz niezwykle dynamicznego i różnorodnego środowiska kobiet, dla których Kościół to dom, w którym chciałyby mieć głos. I będą o ten głos walczyć. To młode teolożki, siostry zakonne pracujące z wykluczonymi, żony i matki zaangażowane w we wspólnoty religijne. Odważne, silne, inspirujące.
Obecne, drugie poszerzone wydanie książki zawiera nowe rozmowy z katolickimi feministkami z całego świata i analizę zmian w równouprawnieniu, jakie pojawiły się w Kościele w ciągu ostatnich pięciu lat.
Każda kobieta zasługuje na orgazm. To, czy się o niego troszczy, jest punktem wyjścia do wszystkiego. Orgazmy wnoszą w życie mnóstwo radości i energii, mają pozytywny wpływ na zdrowie i zwiększają poczucie przynależności w związku. Nikt nie powinien z nich rezygnować. Orgazm kobiety nie jest czymś zbędnym ani w żaden sposób mniej wartościowym niż przyjemność jej partnera. Każda kobieta zasługuje na orgazm. Od tej myśli wychodzimy i będziemy w tej książce wielokrotnie do niej wracać.” Z poradnika dowiesz się m.in.: · czym jest kobiecy orgazm i jak się go nie bać · jak szczerze rozmawiać o seksie · dlaczego nie warto omijać gry wstępnej · jak odkryć swój potencjał seksualny · jak współpracować z partnerem, by osiągnąć harmonię · jak w grze miłosnej przełamać stare nawyki i nauczyć się nowych sztuczek · czy zabawki erotyczne uatrakcyjniają życie seksualne „Daj sobie prawo do przyjemności” to praktyczny poradnik dla kobiet, pokazujący, jak uporać się z przeszkodami stojącymi na drodze do przyjemności. Autorka porusza różne aspekty seksu i seksualności, oddając również głos kobietom, które dzielą się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami przed którymi stoją. Jej książka jest profesjonalna, nowoczesna i napisana w empatycznym i szczerym stylu, z którego słyną Skandynawowie. Marja Kihlström jest wykwalifikowaną fińską seksterapeutką i edukatorką, znaną również w mediach społecznościowych (prowadzi własny podcast i blog). Dzięki swojemu świeżemu spojrzeniu i wrażliwemu podejściu odmieniła życie wielu pacjentek i par o różnej orientacji. Jest autorką książek: Pannaan menemään (“Let’s go. Two Stories about Love” z Sami Minkkinen) oraz Daj sobie prawo do przyjemności. W 2019 r. ukazał się również zestaw ćwiczeń do Daj sobie prawo do przyjemności. Mieszka z mężem i trójką dzieci w Helsinkach.
W kultowym serialu Westworld opowiadającym historię inteligentnych androidów odwieczne marzenie ludzkości o sztucznym człowieku, w końcu się ziszcza. Spełnia się też złowieszcza przepowiednia Lema i Hawkinga: sztuczna inteligencja to wprawdzie niekończące się możliwości, ale dla człowieka okazują się mordercze. Czy musi tak być? Czy zamiast śmierci technologia nie może nam dostarczyć dobrego seksu?
Kate Devlin z humorem i w błyskotliwy sposób pisze o powstaniu i rozwoju seksrobotów oraz robotów w ogóle. Od mitu o Pigmalionie aż do replikantów z Blade Runnera – idea robota nas jednocześnie przeraża i daje wiele nadziei. Nauka z kolei, te nadzieje i strachy powoli urzeczywistnia.
Autorka pokazuje jak było i jak jest; książka to pogranicze reportażu i futurologii – jednocześnie zahacza o historię techniki, psychologię, socjologię, filozofię, a także… burzliwe dzieje wibratora oraz innych erotycznych zabawek. Bo seks ma tu swoje niebagatelne znaczenie.
Ale jak się okazuje, pożądanie nie ma wymiaru jedynie seksualnego. Chcielibyśmy aby obiekt naszych pragnień był także inteligentny. Pomocny i dbający o nasze potrzeby. Był sztucznym, ale jednak człowiekiem. Dokąd to marzenie nas zaprowadzi? Czy do miejsca gdzie nie będzie już wiadomo co nienaturalne a co prawdziwe? Czy kiedykolwiek robot nas zrozumie? I czy będzie śnił? Na przykład o elektrycznych owcach?
Książka napisana po to, by kobietom żyło się lepiej. Kristin Ghodsee proponuje spojrzeć na socjalizm z nieco innej perspektywy. Przy pomocy licznych, często szokujących historii przekonuje, że nieuregulowany kapitalizm bywa dla kobiet mocno szkodliwy, niektóre idee socjalistyczne zaś wręcz przeciwnie mogą im bardzo pomóc. W centrum swoich badań autorka stawia prawa kobiet, jako tezę wysuwając spostrzeżenie, że sytuacja zawodowa pań w Stanach Zjednoczonych czy na zachodzie Europy była mniej komfortowa niż w niektórych krajach bloku wschodniego. Tam z kolei znacząco się pogorszyła po zmianie ustroju na kapitalizm.Jak ważnym towarem jest seks? Czy jego wartość rośnie czy spada wraz z wprowadzeniem równowagi między życiem rodzinnym a zawodowym? Czy wolny rynek chce widzieć kobiety w pracy czy raczej w domu, świadczące nieodpłatną i nieoskładkowaną pracę opiekuńczo-porządkową? Na te oraz wiele innych trudnych pytań wyczerpująco odpowiada w swojej książce Kristin Ghodsee.
Droga do łóżka wiedzie przez żołądek. Świat kulinariów jest spleciony z życiem erotycznym w sposób bezsprzeczny – to, co trafia na nasze talerze, potrafi zarówno wzniecić pożądanie, jak i je zgasić. I choć dieta nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości życia seksualnego, może w znaczący sposób wpłynąć na satysfakcję i poziom doznań. W tym praktycznym przewodniku doświadczony seksuolog udowodni wam, że od tego, co jemy, zależy nasza kondycja, a więc też i ochota, lub jej brak, na łóżkowe igraszki.
Ponad 15 lat, tydzień w tydzień, nadsyłali Czytelnicy do piątkowych „Intymności” w „Super Expressie”. Młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni, single i będący w związkach. Z tych listów wyłaniał się obraz intymny Polaka – niestety niezbyt budujący. Szokujące, śmieszne i tragicznie prawdziwe historie.
From the dawn of time, ever since Adam and Eve, all artists of every age-whether the Egyptian, Greek, or Roman artists of Antiquity, or more recent famous names such as Rembrandt, Courbet, Degas, or Picasso-have succumbed to their fantasies, obsessions, and libido and produced erotic works that the censors have taken good care to keep from the public.
For Erotica Universalis, we surface from the subterranean realms of the museums to enter those of our national and private libraries. Here we discover that not only most of our famous writers, such as Ovid, Aretino, Voltaire, Verlaine, or Maupassant, wrote erotic texts that bordered on indecency, but also that great artists like Boucher, Fragonard, Dali, or Matisse were inspired to provide suitable illustrations for these naughty books. For this new hardcover edition of the classic 1995 best seller, we have culled highlights from our Erotica Universalis collection.
Sportive gentlemen, lascivious ladies: Since the earliest days of photography, people have been getting up to all manner of rannygazoo in front of the lens. This collection presents the finest highlights from the collection of New Yorker Mark Rotenberg, who began collecting antique smut after finding a stash of vintage erotic pictures in a Brooklyn dumpster and now owns a 95,000 strong collection of archive pornography dating from between 1860 and 1960.
Flick through these pages and witness the fitness of our forebears as they romp, cavort, and frolic with unabashed energy and glee. From early monochromes of daringly dropped drawers and seductively waxed handlebar mustaches, to Kodachromes of cheery, twin-peaked pin-up beauties in the 1950s, this fine collection spans the sublimely sensual and the ridiculous.
"Girls, Gags & Giggles," ran publisher Robert Harrison's recipe for dishing up pin-up to the American male. Men loved his tasty dishes, a mixture of strippers and starlets dressed in outfits so fetishistic no one noticed they were never nude. While other magazines delivered the girl next door, Harrison's publications banked on bad girls in satin and leather, fishnet stockings, and six-inch heels performing slapstick stunts straight from the burlesque stage.
Harrison lured his readers in with vibrantly painted covers by top pin-up artists Earl Moran, Billy DeVorss and, most famously, Peter Driben. This Bibliotheca Universalis edition celebrates this eye-catching candy with every single cover from Beauty Parade, Wink, Titter, Eyeful, Flirt, and Whisper, from 1942 to 1955, as well as interior spreads, featuring, among others, a budding Bettie Page. In an age when far more graphic material is the norm, 1000 Pin-Up Girls celebrates an era of pin-up and pulp style to fuel your erotic imagination.
Seksualność człowieka to pojęcie pozornie proste, a jednak złożone w swojej naturze. W najprostszym rozumieniu jest to naturalna, wrodzona funkcja organizmu mająca na celu motywować jednostkę do reprodukcji, a także budowania i pozostawania w relacjach z drugą osobą. Jednak po podjęciu refleksji nad tym tematem szybko okazuje się, że jest to pojęcie znacznie bardziej złożone, przenikające różnorodne płaszczyzny funkcjonowania od biologicznej przez psychiczną, społeczną, religijną, aż po kulturową.
"Sztuka kobiecości" to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa. O tym, co konkretnie kobiety mają między nogami. O piersiach, ich kształcie i dlaczego nie są niczym specjalnym. O orgazmach, mięśniach Kegla i libido. O punkcie G i seksie, który z wiekiem nabiera smaku. Ale ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków.
Dodatkami do błyskotliwych rozmów są mini przewodnik po antykoncepcji, zestawienie najczęstszych dolegliwości ginekologicznych oraz zmian zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu.
"Sztuka kobiecości" to trzecia książka w serii po "Sztuce kochania" i "Sztuce obsługi penisa".
"Kuchnia afrodyzjaków" jest po to, aby rozpieścić wszystkie zmysły. To zbiór starannie dobranych przepisów na dania, które kuszą połączeniem smaków, urzekają harmonią aromatów, zaskakują teksturą i… prostotą. Dania, które wręcz kipią afrodyzjakami, wyrażają zainteresowanie i stymulują pożądanie. A skorzystać może z nich dosłownie każdy. Bez względu na zawartość portfela i umiejętności kulinarne. Wszystko zaś przyprawione garścią lekkich opowieści o afrodyzjakach, zabawnych randkowych ciekawostek ze świata i historycznych romansowych anegdot z pieprzykiem
Helmut Newton (1920–2004) always showed a healthy disdain for the easy or predictable, so it’s no surprise that the SUMO was an irresistible project. The idea of a book the size of a private exhibition, with spectacular images reproduced to state-of-the-art origination and printing standards, emerged from an open, experimental dialogue between photographer and publisher. With the SUMO weighing in—boxed and shrink-wrapped—at 35.4 kg (just under 80 pounds), Newton created a landmark book that stood head and shoulders above anything previously attempted, both in terms of conceptual extravagance and technical specifications.
Published in an edition of 10,000 signed and numbered copies, the SUMO sold out soon after publication and quickly multiplied its value. It now features in numerous collections around the world, including New York’s Museum of Modern Art. The legendary copy number one, signed by more than 100 of the book’s featured celebrities, broke the record for the most expensive book published in the 20th century, sold at an auction in Berlin on April 6, 2000 for 620,000 German marks—about 317,000 euros.
Now, this XL edition celebrates 20 years of SUMO, the result of a project conceived by Helmut Newton some years ago. Revised by his wife June, the volume gathers 464 images and a new booklet that takes us through the making-of this publishing venture—a spectacular tribute to the larger-than-life Helmut Newton, now in a friendly format.
Jak na sto procent wykorzystać kobiecą seksualność? Ta książka to kontynuacja poprzedniej - ,,On. Pytania intymne"". Tym razem zajmujemy się mapą erogenną kobiety, tajemnicami waginy, sposobami osiągnięcia wielokrotnych orgazmów, technikami pomagającymi osiągnąć maksymalną rozkosz. Dla pań to niezbędnik samoświadomości seksualnej, dla panów podpowiedź, jak uszczęśliwić w łóżku partnerkę.
Czy celibat to perwersja? Relikt zamierzchłych czasów? Mit, którym i tak nikt nie żyje? A może jednak znak proroczy?
Niektórzy wiążą jego istnienie ze skandalem pedofilskim w Kościele, dramatycznym spadkiem powołań i brakiem kapłanów na terenach misyjnych. Pojawia się więc coraz częściej postulat jego zniesienia. Słusznie? Zbliża się kres celibatu czy też jest on nierozerwalnie związany z posługą kapłańską?
Arcybiskup Grzegorz Ryś we wnikliwy sposób pokazuje, dlaczego Kościół rzymski w pewnym momencie zakazał kapłanom zawierania małżeństw i jakie towarzyszyły temu trudności. W obecnym, drugim poszerzonym wydaniu przedstawia również głęboko teologiczne i duszpasterskie spojrzenie na to, czym w istocie jest czystość i idąca za nią bezżenność kapłanów.
Wygląda na to, że historia celibatu jeszcze się nie skończyła.
Zabraniamy prezbiterom, diakonom i subdiakonom wspólnego zamieszkania z konkubinami i żonami, a także z innymi kobietami, oprócz tych, które – wyłącznie w razie konieczności – dopuścił sobór nicejski, a mianowicie: matki, siostry, ciotki i takich osób, co do których nie może powstać żadne słuszne podejrzenie.
Sobór Laterański (1123)
Być zawsze z kobietą i nie współżyć z nią jest trudniejsze niż wskrzesić kogoś z martwych. Nie potraficie uczynić tego, co łatwiejsze; mam wam uwierzyć, że potraficie to, co trudniejsze?
św. Bernard
It started in 1978 with an ordinary coffee shop near Kyoto. Word spread that the waitresses wore no panties under their miniskirts. Similar establishments popped up across the country. Men waited in line outside to pay three times the usual coffee price just to be served by a panty-free young woman.
Within a few years, a new craze took hold: the no-panties “massage” parlor. Increasingly bizarre services followed, from fondling clients through holes in coffins to commuter-train fetishists. One particularly popular destination was a Tokyo club called “Lucky Hole” where clients stood on one side of a plywood partition, a hostess on the other. In between them was a hole big enough for a certain part of the male anatomy.
Taking the Lucky Hole as his title, Nobuyoshi Araki captures Japan's sex industry in full flower, documenting in more than 800 photos the pleasure-seekers and providers of Tokyo’s Shinjuku neighborhood before the February 1985 New Amusement Business Control and Improvement Act put a stop to many of the country's sex locales. Through mirrored walls, bed sheets, the bondage and the orgies, this is the last word on an age of bacchanalia, infused with moments of humor, precise poetry, and questioning interjections.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?