Zapraszamy do działu beletrystyka religijna gdzie znajdą Państwo ciekawą lekturę nie tylko o objawieniach i świętych, ale także zbeletryzowane wydarzenia biblijne, opowieści o wierze, sile religii i miłości. Wśród tych powieści są też takie, które pozwalają odnaleźć ukojenie, zrozumieć sens wiary i odszukać prawdę. Zapraszamy po książki chrześcijańskie oraz szeroki i obszerny wybór powieści religijnych.
Siostra Michaela i Aleksandra Pawlik stosując element metody scholastycznej (pytanie-odpowiedź), przedstawiają filozoficzne podstawy hinduizmu i buddyzmu oraz praktyczne konsekwencje płynące z ich przyjęcia. Siostra Michaela – jako duchowa córka Akwinaty – nie tylko podejmuje się obrony wiary katolickiej, ale konfrontuje Czytelnika z pytaniem, czy istnieje zbawienie poza Jezusem Chrystusem i Kościołem katolickim? Czy inne religie (ewentualnie filozofie) prowadzą do zbawienia? W książce nie brakuje także osobistych doświadczeń s. Michaeli, które są bezcenne dla poznania kultury dalekiego Wschodu od tzw. „kuchni”. Takie doświadczenia są inne niż z okna autokaru wycieczkowego, oglądu turysty. Siostra Michaela Pawlik odkrywa prawdziwe oblicze życia hinduizmu i jego systemu kastowego. dr hab. Mikołaj Krasnodębski, prof. ucz. historyk filozofii, tomista, Przedmowa (fragment)
XV wiek. Wojna stuletnia. Anglicy okupują szmat terytorium Francji. I ciągle wygrywają. Skromna nastoletnia wieśniaczka słyszy głosy. Każą jej walczyć z najeźdźcą. Dziewczyna rozkazuje dowódcom. Prowadzi wojska do boju. Wygrywa bitwy. Skłania też króla do walki. Francuzi przeganiają Anglików ze swojej ojczyzny. A ona zostaje oskarżona i skazana... na śmierć w płomieniach stosu.
Przyjaciel na dłużej niż na zawsze. Rozmowy o Panu Jezusie to książka, która pomoże Ci zrozumieć, co to znaczy, że Pan Jezus jest Twoim przyjacielem. Autorem zebranych tu opowiadań i wierszy jest ksiądz Jan Twardowski (1915-2006), który o Panu Jezusie mówił przez całe swoje długie życie. Zebrane tu opowiadania i wiersze (wcześniej niepublikowane i przypomniane) na pewno nie mówią o wszystkich wydarzeniach z życia Pana Jezusa. Są raczej rozmową o najważniejszych wydarzeniach z Jego życia, o Nim samym. Książka dzieli się na dwie części. W pierwszej ksiądz Twardowski mówi o Panu Jezusie z Ewangelii, w drugiej o Panu Jezusie żywym, wciąż obecnym, którego nie widzimy, Jezusie Eucharystycznym. Pomaga Go szukać i pokazuje, jak On jest blisko nas. A wszystko po to, żebyśmy mogli zastanowić się: Co to znaczy, że Pan Jezus jest naszym Przyjacielem; co to znaczy dla każdego z nas: być Jego przyjacielem. Bo przyjaźń, żeby była prawdziwą przyjaźnią, musi być wzajemna.
I wiek. Judea. Cesarstwo Rzymskie. Wielki mistrz i grono jego uczniów. Wśród nich młody rybak. Odważny, porywczy, przywódczy. Broni swego mistrza i... zapiera się go. Widzi jednak więcej. Zostaje jego zastępcą. Od teraz zamiast ryb łowi... dusze. To Shimon Bar Jonah Kefas Petrus Skała... święty. Ale to dopiero sam początek. Tak się wszystko zaczęło i trwa do dziś. To historia Kościoła, jakiej nie znacie.
Gil Teofil to kolejny bohater ulubionej dziecięcej serii. Mały ptak o wrażliwym sercu chce pomóc cierpiącemu Panu Jezusowi na krzyżu. I dzięki temu otrzymuje wyjątkową nagrodę.
Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z siedmiorgiem swoich dzieci zostali ogłoszeni błogosławionymi jako rodzina 10 września 2023 roku. Zginęli rozstrzelani za pomoc okazaną Żydom i udzielone im schronienie w czasie okupacji. Są nazywani Samarytanami z Markowej. Gotowość do pomocy wynikała z ich charakteru, który został ukształtowany najpierw w domach rodzinnych Józefa i Wiktorii, a później w trakcie ich wspólnego życia małżeńskiego. Głośno mówią o nich wartości, którymi żyli i które przekazali swoim dzieciom. Zaglądnięcie do ich codzienności i poznanie ich prowadzi do odkrycia sensu życia rodzinnego, społecznego i nadprzyrodzonego. To z pewnością może inspirować współczesne rodziny, jak w zwyczajnym życiu stawać się świętym.
"Jestem Matką prawdziwego Boga, przez którego wszystko żyje” – te słowa czczonej od ponad 500 lat Matki Bożej z Guadalupe będą towarzyszyć widzowi filmu Maryja. Matka ludzkości przez cały seans.
Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o przepiękne nagrania z tętniącego życiem największego na świecie sanktuarium maryjnego, a także o śledztwo w sprawie najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi, który pozostaje fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych. Niezwykle wzruszającymi momentami filmu są świadectwa ludzi z całego świata o cudach, których doświadczyli za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Są one dowodem na to, jak nieskończona miłość Maryi, Matki każdego człowieka, pociesza i leczy rany serc tych, którzy się do Niej zwracają.
Napisy polskie
Reżyseria ANDRÉS GARRIGÓ, PABLO MORENO
Czekasz na ten wieczórniecierpliwie,tak jak czekali kiedyśTwoi rodzice i dziadkowie.Na ten jedyny i niepowtarzalnywieczór wigilijny,poprzedzającyBoże Narodzenie.Na wieczór, który poprzedzaprzyjście na światSyna Bożego małego Jezusaw betlejemskiej grocie.Będzie uroczysta wieczerza,choinka, opłatek, kolędy.I oczywiście Święty Mikołaj.Prezenty będą inne,niż za dziadkowych czasów,ale radość - ta sama.Chcesz się przekonać?Więc zacznij czytać
Pokolenie dzisiejszych rodziców jako pierwsza generacja w historii staje na masową skalę przed następującymi wyzwaniami:
Cyfrowe uzależnienie. Rzeczywistość wirtualna. Bańki medialne. Emocjonalne przebodźcowanie. Dopaminowy potop.
Grzegorz Górny ujawnia mechanizmy funkcjonowania gigantów technologicznych z branży cyfrowej, którzy stworzyli skuteczny system zniewalania dzieci i młodzieży. Daje też rady, jak walczyć z uzależnieniami od internetu.
Książka Kto chce ukraść dusze naszych dzieci Grzegorza Górnego to próba zmierzenia się z wyzwaniem uzależnienia internetowego wśród młodzieży. Autor pokazuje, że ów problem jest wynikiem celowego działania gigantów z branży IT, którzy zarabiają pieniądze na kreowaniu nałogowych nawyków u swych odbiorców. Uruchomione przez nich procesy mają rujnujący wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne osób nieletnich. Górny nie tylko ujawnia mechanizmy działania współczesnych inżynierów dusz, lecz także daje rady rodzicom, jak stawiać czoło temu zagrożeniu.
Jednym z najbardziej wzruszających wydarzeń w historii ludzkości są bezkonkurencyjnie Narodziny Pana Jezusa w stajence Betlejemskiej. Nierozdzielnie z nimi związane są losy Jego Matki Maryi i Józefa oraz problemy z jakimi przyszło im się uporać. Niniejsza książeczka poświęcona jest przede wszystkim świętemu Józefowi, pozostającemu przeważnie na dalszym planie, jego osobowości, rozsądkowi w podejmowaniu decyzji, ale i otwartości na opatrzność Bożą.
Sporo uwagi przyciąga wierny pomocnik, jakim jest osioł Melek. To on wprowadza w atmosferę życiowych przeżyć i niesamowitych doświadczeń.
Jan Dobraczyński kilkakrotnie w swojej publicystyce oburzał się na tzw. łańcuszki św. Antoniego. Gniewało go, że ludzie widzą w wielkim Świętym złośliwego cudotwórcę, który w nagrodę za wielokrotne przepisywane wezwania ku swojej czci gotów jest obdarzać bogactwami, natomiast karać śmiercią tego, kto nie wykona polecenia. Uważał, że tego rodzaju zabobonna praktyka pomniejsza i obraża Świętego Antoniego. Święty Antoni znany jest jako patron rzeczy zaginionych. Ludzie wzdychają do niego, gdy coś utracą. A on im nieraz w odnalezieniu rzeczy zaginionych pomaga. Sprowadzać go wyłącznie do tej roli, to nie dostrzegać tego niezwykłego Świętego. Dobraczyński pokazuje, jak Antoni po latach burzliwych przeżyć i poszukiwań, znalazł się w Italii, na kapitule w Porcjunkuli. Przybył tam pełen niepokoju: on, uczony i wielbiciel wiedzy, miał stanąć przed obliczem założyciela zakonu, o którym mówiono, że potępia wszelkie zdobywanie wiedzy. A jednak to spotkanie nie spowodowało dramatycznego rozstania. Przeciwnie - to Antoni, po śmierci Świętego Franciszka, choć nie zajmował żadnego stanowiska w zakonie - odegrał decydującą rolę w nadaniu mu kierunku. Wśród wielkich kaznodziei XIII stulecia Antoni był jednym z największych. Stare kroniki, obok cytowania niezliczonych cudów, których miał być sprawcą, mówią także o cudownym wpływie jego słów. Ten wpływ nie byłby na pewno tak silny, gdyby nie indywidualność Świętego i jego wzruszająca pokora. Świętość Antoniego przenika jego sztukę kaznodziejską. To niewątpliwie sugeruje swoim czytelnikom Autor książki. Dobraczyński, jak zapewnia, niejedno zawdzięcza Świętemu Antoniemu. Dlatego będąc przed laty w Padwie, złożył przy grobie Świętego obietnicę, że napisze o jego, tak bardzo nieznanym, życiu. W 1986 r. w drodze z Wenecji do Mediolanu, odwiedzając powtórnie bazylikę, w której znajduje się grób Świętego, mógł zapewnić Świętego Antoniego, iż obietnicę spełnił.
Kolędnik rodzinny powstał z myślą o wspólnym rodzinnym kolędowaniu podczas świętowania uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zbiór najpopularniejszych kolęd i pastorałek. Przy każdej z nich znajdują się gitarowe chwyty, aby domowe śpiewanie było pełniejsze i weselsze.
Stwórz historię BOŻONARODZENIOWĄ w drodze do Betlejem z Maryją i Józefem. Książka zawiera 5 scenek i ponad 50 naklejek wielokrotnego użytku. Wielokrotnie przyklejaj i odklejaj naklejki, by odkrywać niesamowitą historię Bożego Narodzenia. Książeczka do naklejania to pomysłowa i rozwijająca zabawa dla dzieci.
Biskup Antoni Baraniak był więziony i brutalnie torturowany przez komunistów. Dzięki jego poświęceniu sowiecka władza nie zdołała wytoczyć pokazowego procesu Prymasowi Tysiąclecia i skazać go na wieloletnie więzienie lub wydalenie z kraju. Całe życie pozostawał w cieniu dwóch wielkich postaci – kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego. Dyskretny, milczący, precyzyjny, z wielką delikatnością załatwiał najpilniejsze sprawy związane z Kościołem w Polsce, zarówno na emigracji w trakcie drugiej wojny światowej, jak i w czasie walki ze stalinowskim reżimem. W obszernej biografii Czesław Ryszka wnikliwie analizuje życie abp. Baraniaka, odsłaniając jego kluczową rolę w kształtowaniu współczesnej historii Polski. Dziedzictwo arcybiskupa przetrwało w dokumentach oraz świadectwach i nadal może inspirować kolejne pokolenia do walki o największe wartości: wolność, prawdę i wiarę.
Podążaj za Jezusem i zobacz, jak naucza i dokonuje cudów! Książeczka zawiera 60 naklejek wielokrotnego użytku i 5 wspaniałych scenek. Wielokrotnie przyklejaj i odklejaj naklejki, by odkrywać niesamowitą historię Jezusa. Książeczka do naklejania to pomysłowa i rozwijająca zabawa dla dzieci.
Zacznij każdy dzień z inspiracją od ks. Dolindo! Nasz kalendarz to nie tylko praktyczny terminarz, ale również źródło codziennych refleksji opartych na pismach kapłana z Neapolu. Znajdziesz w nim fragmenty osobistych zapisków ks. Dolindo, wybrane modlitwy jego autorstwa oraz miejsce na własne notatki. To idealne narzędzie do pogłębienia duchowości i organizacji codziennych obowiązków. Pozwól, aby ks. Dolindo towarzyszył Ci przez cały rok!
Motywem przewodnim książki jest chrystologia Ducha akcentująca nierozerwalną więź Chrystusa z Duchem Świętym w trynitarnym życiu Boga i w historii zbawienia. Syn i Duch stanowią „dwie ręce Ojca”, jak to sugestywnie zobrazował św. Ireneusz. Opisując to misterium, ks. Maciej Raczyński-Rożek wydobywa nowe rozwiązania, jakie daje chrystologii i pneumatologii konsekwentne ukazanie tej więzi. W pierwszej części autor opiera się na myśli S. Bułgakowa, odwołując się także do filozoficznych i teologicznych źródeł poglądów tego wschodniego teologa – F.W.J. Schellinga i W. Sołowjowa. W drugiej części przechodzi do teologii H.U. von Balthasara, jego refleksję umieszczając na tle biblijnych rozważań F.-X. Durrwella. Praca została osadzona na bogatych materiałach źródłowych. Czytelnik odnajdzie w niej wiele zagadnień z zakresu sofiologii, estetyki teologicznej, filozofii klasycznej i teologii dogmatycznej, szczególnie trynitologii, pneumatologii i chrystologii w refleksji teologów Wschodu i Zachodu. Maciej Raczyński-Rożek (ur. 1981) – ksiądz katolicki, doktor nauk teologicznych, wykładowca teologii dogmatycznej na Akademii Katolickiej w Warszawie. W 2015 roku obronił pracę doktorską z zakresu eschatologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jego naukowe zainteresowania koncentrują się na twórczości H.U. von Balthasara, S. Bułgakowa oraz E. Przywary. W swych pracach zajmuje się także tzw. eschatologią nadziei i kwestią miejsca teologii w postmodernistycznym świecie.
Ojca Gabriele’a Amortha jako człowieka i kapłana ukształtowała przede wszystkim miłość do Maryi. Słynny egzorcysta z uwagą wsłuchiwał się? w przesłania Matki Bożej. Dostrzegał związek miedzy tak ważnymi dla współczesnego Kościoła objawieniami w Fatimie a wydarzeniami w Medjugorje. Ojciec Amorth dowodzi, że w tej bośniackiej miejscowości każdy może doświadczyć´ szczególnej łaski i miłosierdzia. Egzorcysta pokazuje, że Medjugorje stało się przyczółkiem Matki Bożej w walce przeciwko demonowi. To tam Maryja zapewnia nas o swojej obecności, ostrzega przed grożącymi karami oraz uczy modlitwy. Zamieszczone w tej książce konferencje rzucają? nowe światło na fenomen wyjątkowych objawień´ i stanowią? maryjny testament tak cenionego przez kolejnych papieży mariologa i egzorcysty Watykanu. Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.
When Dubliner Derek Scally goes to Christmas Eve Mass on a visit home from Berlin, he finds more memories than congregants in the church where he was once an altar boy. Not for the first time, the collapse of the Catholic Church in Ireland brings to mind the fall of another powerful ideology - East German communism. While Germans are engaging earnestly with their past, Scally sees nothing comparable going on in his native land. So he embarks on a quest to unravel the tight hold the Church had on the Irish.
He travels the length and breadth of Ireland and across Europe, going to Masses, novenas, shrines and seminaries, talking to those who have abandoned the Church and those who have held on, to survivors and campaigners, to writers, historians, psychologists and many more. And he has probing and revealing encounters with Vatican officials, priests and religious along the way.
The Best Catholics in the World is the remarkable result of his three-year journey. With wit, wisdom and compassion Scally gives voice and definition to the murky and difficult questions that face a society coming to terms with its troubling past. It is both a lively personal odyssey and a resonant and gripping work of reporting that is a major contribution to the story of Ireland.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?