Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
ohaterowie tej książki – chłopiec i jego anioł – spotykają się wieczorami, by rozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia. W ich rozmowach pojawiają się tematy ciekawe i bardzo ważne, takie jak szacunek dla jedzenia, prawdomówność, miłość, ale też modlitwa, eucharystia, spowiedź, a nawet śmierć. Czasem przyjaciele zmieniają się we wróble lub nietoperze i wyruszają w podróż. Są wówczas świadkami niezwykłych wydarzeń biblijnych: rozmnożenia chleba, uzdrowienia trędowatych czy Ostatniej Wieczerzy. Ta książka przeznaczona jest wszystkich dzieci, które chcą poznawać Boga i chrześcijaństwo, używając swojej wiedzy, rozumu i wyobraźni; zwłaszcza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców, opiekunów i katechetów, którzy im w tym towarzyszą. Pomoże ona rozpocząć szczerą rozmowę o sprawach wiary i moralności. Zachęci do przemyślanej lektury Pisma Świętego. Informacja o autorce: Lucyna Kwiatkowska jest grafikiem, wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierownikiem pracowni Grafiki Informacyjnej). Współpracuje z kilkoma wydawnictwami, dla których projektuje okładki. Zilustrowała też kilka książek dla dzieci, m.in. Przygody Sindbada Żeglarza i Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana, Baśnie dla Antosia Moniki Rakusy, Taję z Jaśminowej Adriany Szymańskiej i książkę Nagle w głębi lasu Amosa Oza. Jest mamą trójki dorosłych już dzieci . Uważa, że wychowywanie dzieci jest interesujące. Rekomendacja: Dwadzieścia dwie przygody chłopca i jego anioła. To mądra i ciekawa książka dla dzieci i rodziców. Bp Damian Bryl
Ian G. Barbour, w swojej klasycznej książce, podejmuje trzy zagadnienia, które pozwalają naświetlić specyfikę języka religii. Pierwsze z nich to zróżnicowanie funkcji języka. Nauki przyrodnicze i religia, mając odrębne zadania, posługują się właściwymi sobie językami i schematami rozumowania. Symbole religijne i ich przedstawienia w mitach służą do interpretacji ludzkiej historii i przeżyć, ustawiając je w odpowiedniej perspektywie. Drugie zagadnienie to rola modeli, zarówno w języku nauki, jak i religii. Trzecim obszarem analogii pomiędzy naukami przyrodniczymi a religią jest rola paradygmatów. Paradygmaty są wzorcowymi sposobami prowadzenia badań naukowych, zawierającymi zbiór przyjmowanych założeń, które stają się tradycją badawczą, dopóki nie zostaną zastąpione przez nowe, oparte na innych założeniach. Barbour dochodzi do wniosku, że zarówno język nauki, jak i religii dostarczają wiedzy o rzeczywistości opartej na doświadczeniu. Pod względem rozpoznania danych i kryteriów tego doświadczenia filozof religii może się wiele dowiedzieć poprzez przyglądnięcie się temu, jak funkcjonuje nauka. Ian G. Barbour - zmarły w 2013 roku fizyk, teolog. Laureat nagrody Templetona (1999). Wykładowca Carleton Collage w Northfield. Był krzewicielem porozumienia na polu nauki i religii. Jego pierwsza książka Issues In Science And Religion opublikowana w 1965 roku ugruntowała jego pozycję interdyscyplinarnego naukowca.
Dlaczego istnieje rzeczywistość? Jak myśleć o Bogu w epoce podroży kosmicznych i Internetu? Skąd jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Te fundamentalne pytania towarzyszą człowiekowi od zawsze. Napisana z polotem i poetyckim zacięciem książka jest próbą wyjaśnienia tajemnic naszego istnienia z perspektywy ewolucyjnej, od Wielkiego Wybuchu, aż po chwilę obecną. Autor ocenia religijny i filozoficzny wpływ odkryć naukowych na nasze zrozumienie ewolucji i świata przyrody, a także bada zmieniający się związek pomiędzy nami, a naszą planetą. Jesteśmy stworzeniami, produktami długiej historii 'od nicości do teraźniejszości'. Lecz nie tylko produktami, ale również produkującymi. Jesteśmy istotami twórczymi — patrzymy również w przód, gdzie możemy iść 'od teraz'. Ta kreatywność ma formę materialną i intelektualną: modyfikujemy nasz świat i nas samych, a także tworzymy swoje obrazy, usiłujemy zrozumieć samych siebie, zarówno poprzez nauki ścisłe, jak i życie religijne. Pracujemy nad naszym historycznym dziedzictwem, które wyznacza nam pewne warunki, ale nas całkowicie nie ogranicza. Willem B. Drees Willem B. Drees jest fizykiem, teologiem i filozofem, wybitnym uczonym specjalizującym się w dziedzinie relacji nauki i religii. Stoi na czele Katedry Filozofii Religii i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii.
Głoszenie kazań to wielka sztuka i – jak to zawsze ma miejsce w uprawianiu sztuki – należy nieustannie mierzyć coraz wyżej.
Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie to już drugi, wyjątkowy zbiór kazań przygotowanych i wygłoszonych przez Michała Hellera w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie – rodzinnym mieście księdza profesora. Podobnie jak w pierwszym, bestsellerowym tomie 10.30 u Maksymiliana, w krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof prowadzi czytelnika przez prawdy najważniejsze – Wiara, Czas, Ojczyzna, Sztuka życia – nie tylko pełniąc rolę przewodnika, lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji.
Są dwie możliwości: albo Bóg jest, albo Go nie ma. Jeżeli przyjmę, że Bóg jest, a Boga nie ma, ryzykuję swoim skończonym, krótkim życiem. Właściwie czym ryzykuję? Chyba tylko tym, że gdybym uważał, że Boga nie ma, mógłbym nie wkładać tyle wysiłku w to, by żyć uczciwie… Jeżeli jednak przyjmę, że Boga nie ma, a Bóg jest, ryzykuję nieskończoną wiecznością. Zysk i strata są niewspółmierne. Mają się do siebie, jak skończona liczba do nieskończoności. Wybór powinien więc być oczywisty. Ale dla wielu ludzi nie jest. /fragment tytułowego kazania/
Michał Heller – uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013); 10.30 u Maksymiliana (CCPress 2014); Moralność myślenia (CCPress 2015) Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).
Wszyscy chcemy żyć długo i zdrowo. Rzeczywiście, żyjemy coraz dłużej, choć niekoniecznie zdrowiej. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że zdrowie fizyczne i psychiczne, nasze największe dobro, zależy w dużej mierze od nas - od naszej diety, stylu życia, nałogów.
Jesteśmy przekonani, że książeczka, którą trzymają Państwo w rękach, dzięki swojej zawartości i lekkiej, dowcipnie ilustrowanej formie, stanie się w Polsce bestsellerem.
Gorąco zachęcamy do jej lektury; zróbmy sobie najlepszy prezent - zainwestujmy w zdrowie!.
Jacek Jassem i Janusz Jaśkiewicz
Ojciec Gabriele Amorth przedstawia swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie, jakie zebrał podczas sprawowania posługi watykańskiego egzorcysty. Jego książka jest swoistym poradnikiem dla kapłanów egzorcystów. Tłumaczy krok po kroku, jak rozpoznać diabelskie opętanie i sprawować obrzęd egzorcyzmu zgodnie z Rytuałem rzymskim. Objaśnia bogatą rzeczywistość związaną z działaniem Szatana w dzisiejszym świecie. Książka może też stanowić ciekawą lekturę dla każdego wierzącego, który szuka mądrego i konkretnego wyjaśnienia trudnych kwestii funkcjonowania zła we współczesności oraz jego niszczycielskiego wpływu na życie człowieka.
GABRIELE AMORTH, kapłan z Towarzystwa św. Pawła,honorowy przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i członek Międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej. Jest autorem licznych publikacji wydawanych na całym świecie, m.in.: Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość; Wyznania egzorcysty; Nowe wyznania egzorcysty; Egzorcyści i psychiatrzy; Zbaw nas ode złego; Wspomnienia egzorcysty; Ostatni egzorcysta; Znak egzorcysty; Diabeł. Współczesne dochodzenie; Aniołowie i diabły. Pięćdziesiąt pytań do egzorcysty.
W latach 2009-2014 Międzynarodowa Komisja Teologiczna badała naturę sensus fidei i jego miejsce w życiu Kościoła. Prace toczyły się w ramach podkomisji pod przewodnictwem ks. Paula McPartlana, a w jej skład wchodzili następujący członkowie: o. Serge Th omas Bonino OP (sekretarz generalny), s. Sara Butler MSBT, bp Jan Liesen, ks. Antonio Castellano SDB, ks. Adelbert Denaux, ks. Tomislav Ivancić, ks. Leonard Santedi Kinkupu, ks. Jerzy Szymik i Thomas Söding. Zasadnicze dyskusje nad problemem przeprowadzono w czasie licznych spotkań podkomisji oraz podczas Sesji Plenarnych Międzynarodowej Komisji Teologicznej, które odbywały się w Rzymie w latach 2011-2014.
Tekst „Sensus fi dei” w życiu Kościoła został zatwierdzony in forma specifica przez większość członków komisji w pisemnym głosowaniu, a następnie przedłożony przewodniczącemu komisji, kardynałowi Gerhardowi L. Müllerowi, prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, który wydał zezwolenie na publikację.
Europa Zachodnia i Południowa od lat jest jedną ze scen aktywności ekstremizmu dżihadystycznego, zarówno jako obszar przedsięwzięć logistycznych, jak i cel operacji terrorystycznych. Analiza rozwoju tego ruchu na Starym Kontynencie pozwala dostrzec wiele istotnych prawidłowości obrazujących jego ewolucję, sieciowość oraz złożone mechanizmy funkcjonowania. Hiszpania jest w tym kontekście przypadkiem szczególnym, stanowiącym interesujące studium badawcze przeobrażeń komórek terrorystycznych. W niej znajduje wyraz, znamienna dla narracji dżihadyzmu, mitologizacja świetności Al-Ándalus – dużej części podbitego przed wiekami Półwyspu Iberyjskiego. Bliskie sąsiedztwo z obszarem Maghrebu, szczególnie z Marokiem, rzutuje także na skalę i charakter migracji z tego rejonu do Hiszpanii i innych krajów europejskich, co stało się czynnikiem istotnym z perspektywy rozwoju struktur terrorystycznych. Publikacja przedstawia mechanizmy krystalizacji komórek dżihadystycznych w Hiszpanii ich ewolucję oraz przybliża okoliczności i skutki zamachu terrorystycznego w Madrycie 11 marca 2004 r. Autor podejmuje refleksję nad aktualnymi zagrożeniami bezpieczeństwa tego państwa, innych krajów europejskich oraz regionu Maghrebu.
Przebudzenie jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, indyjskiego jezuitę, mistyka i psychoterapeutę, które zredagował po jego śmierci współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud. „Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać”. Anthony de Mello
Anthony de Mello, jezuita, urodził się w 1931 roku w Bombaju, ukończył studia filozoficzne, teologiczne i psychologiczne. W swych licznych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej, nierzadko wkraczając w obszar psychologii duchowości. Działo się tak dlatego, że był raczej przewodnikiem duchowym niźli psychoterapeutą. Zmarł nagle w 1987 roku.
Przebudzenie jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, indyjskiego jezuitę, mistyka i psychoterapeutę, które zredagował po jego śmierci współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud.
„Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać”.
Anthony de Mello
Śpiew ptaka to skarbiec bajek buddyjskich, chrześcijańskich, chasydzkich, sufickich, chińskich i pochodzących z wielu innych kultur, opatrzonych znakomitymi komentarzami.
„Każda z tych bajek ma coś do powiedzenia o TOBIE, nie o innych”
Anthony de Mello
Śpiew ptaka to skarbiec bajek buddyjskich, chrześcijańskich, chasydzkich, sufickich, chińskich i pochodzących z wielu innych kultur, opatrzonych znakomitymi komentarzami.
„Każda z tych bajek ma coś do powiedzenia o TOBIE, nie o innych”
Anthony de Mello
Na kartach niniejszej książki postaram się przyjść z pomocą osobom, które dotknięte są poczuciem winy. Pierwszym krokiem w stronę uwolnienia jest wysłanie sygnału alarmowego, powierzenie bolesnej przeszłości uszom słuchającego w nadziei wykrycia wadliwych mechanizmów i doznania ulgi. Autor tej książki, zanim został kapłanem, był pielęgniarzem w szpitalu psychiatrycznym, dlatego postanowił podzielić się z czytelnikami świadectwami zebranymi podczas dwudziestosiedmioletniej praktyki duszpasterskiej, z zachowaniem dyskrecji względem opisywanych przypadków. Każdy z czytających będzie mógł się w nich rozpoznać i rozszyfrować własne emocje.
Pierwsza książka o wszystkich cudach!
Cuda eucharystyczne mają utwierdzić wiarę w rzeczywistą obecność ciała i krwi Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Pan dokonuje tych nadzwyczajnych interwencji, aby dać łatwy i widoczny dla wszystkich znak, że w Eucharystii jest Jego prawdziwe Ciało i prawdziwa Krew.
Książka w sposób wyważony, oparty na zachowanych źródłach, relacjach świadków i nierzadko dokumentacji medycznej, opisuje liczne cuda eucharystyczne, pozwalając zarazem im samym przemówić. Przybliża ludzi, którzy karmili się Eucharystią nie tylko w sensie duchowym, ale i dosłownym, by wspomnieć choćby współczesnych nam Ojca Pio czy Martę Robin. Przejrzysty układ tomu uwzględnia podział na kraje, gdzie wydarzyły się cuda i zachowuje ich chronologię. Ponadto uwypukla rolę Matki Bożej jako świadka Chrystusa, odwołując się do objawień maryjnych. Prezentuje też galerię osób żywiących nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu oraz zawiera zbiór wspaniałych hymnów św. Tomasza z Akwinu – piewcy Eucharystii. W tym bogato ilustrowanym opracowaniu znalazły swe odzwierciedlenie również rozmaite przejawy kultu eucharystycznego, m.in. ustanowienie święta Bożego Ciała.
To propozycja wskazania najmłodszych jako tych, których wiara jest najbardziej szczera i pozbawiona wątpliwości. Każdy czytelnik będzie miał szansę zagłębić się w tajemnicę bezgranicznej ufności Bogu oraz pełniej odebrać słowa Jezusa: "Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego" (Mt 18,3).
„Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę...” wbrew pozorom nie mówi o pozbyciu się nadmiaru wagi i nie jest również powieścią religijną, choć z różnych powodów, nie brakuje w niej odniesień do świata wiary. Jest za to dokumentem pokazującym, w jaki sposób mimo własnych słabości iść do celu i stać się przy okazji silniejszym czytelnikiem. „Niedługo stuknie mi 50 lat, dusza przez ostatni rok poraniona przez różne wydarzenia dziejące się dookoła mnie. Niosę krzyż, ale czuję, że samą siłą fizyczną go nie udźwignę. Muszę wyruszyć, żeby walczyć ze swoimi lękami i stawić czoła demonom. To dlatego drogę, którą podejmuję, zwą również Drogą Miecza. Miecz, od którego zginął pierwszy apostoł Jakub. Stał się symbolem świętych wojowników, rycerzy i walczących mężczyzn. Dziękować i błagać. Tyle i aż tyle. Sam, bo tylko wtedy będzie miało to sens. Mam dziesiątki pytań, jak i dlaczego? Ile razy jeszcze upadnę i czy sił starczy, żeby kolejny raz wstać”. To swego rodzaju pamiętnik, zapis pielgrzymki autora z Saint Jean Pied de Port do Santiago de Compostela. Z drugiej strony czytelnik znajdzie w tej książce informacje typowo przewodnikowe: opisy wszystkich etapów jakie przeszedł autor, miejsca noclegowe, ceny obowiązujące w schroniskach, sklepach i barach oraz inne, które na pewno okażą się przydatne każdemu, kto zechciałby wyruszyć tą samą trasą. To powieść drogi. Przede wszystkim duchowej.
Z˙ycie nie jest łatwe. Nieodła?cznie wia?z˙a? sie? z nim problemy, stres i – owszem – tragedie. Lecz co, jes´li Bóg uczynił rados´c´ doste?pna? kaz˙demu, niezalez˙nie od innych ludzi i spraw? Co, jes´li On chce dac´ nam szcze?s´cie wie?ksze niz˙ wszystko, co kiedykolwiek nas spotkało? Co, jes´li wam powiem, z˙e tak włas´nie jest? Boz˙a rados´c´ jest pote?z˙na. Jest taka dlatego, z˙e to tajna bron´ Stwórcy.
/fragment/
Kolejna po Mocy uwielbienia książka Merlina R. Carothersa. Tym razem autor pokazuje nam, w jaki sposób, mimo życiowych niepowodzeń i trudności, wypełnić serce radością, którą ofiarował nam Jezus. Ta książka jest doskonałą receptą na prawdziwy pokój w sercu. Odwołując się do słów Pisma Świętego oraz własnych doświadczeń, Carothers udowadnia, że Bóg posługuje się darem radości po to, żeby osiągnąć swoje najwyższe cele. Chce, aby wszyscy ludzie poznali w Jezusie swojego Zbawcę.
Merlina R. Carothers - popularny autor bestsellerów dotyczących życia duchowego. Jego książki zostały przetłumaczone na 58 języków i wydrukowane w nakładzie przekraczającym 17 milionów egzemplarzy.
Tomik refleksji nad pierwszą częścią Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jest to pierwsza z czterech części rozważań katechizmowych. Zamiarem autora jest pomoc czytelnikowi w przemyśleniu i pogłębieniu katolickiego światopoglądu.
Poznawanie prawdy objawionej jest podobne do wstępowania na górę. Dlatego z różnych odcinków trasy ogląda się tę samą rzeczywistość, ale zawsze pod nieco innym kątem.
Mam nadzieję, że dla poszukujących pomocy w przemyśleniu i doskonaleniu swego katolickiego światopoglądu tomik będzie pomocny. Wchodzimy w świat, w którym wiara zostanie poddana mocnej próbie. Wyjdą z niej zwycięsko jedynie ci, których stać na głębokie przemyślenie bogactwa objawionej prawdy.
ks. prof. Edward Staniek
Pięknie wydana z okazji Roku Wiary skarbnica prawd katechizmowych. 4-tomowe kompendium zawiera rozmyślania księdza Edwarda Stańka na temat najważniejszych prawd katolickiej wiary zawartych w Katechizmie kościoła katolickiego.
w tomie I "Bogactwo i piękno objawionej prawdy" między innymi:
Wiara, Objawienie, Tradycja, Pismo Święte, Kościół, Wszechmoc Boża, Bóg jako Stwórca, Człowiek, Upadek i grzech, Wcielenie, Matka Jezusa, Zmartwychwstanie, Duch Święty, Powołanie świeckich, Hierarchia Kościoła, Sens śmierci, Sąd ostateczny, Dogmaty.
w tomie II "Bogactwo i piękno świata łaski" między innymi:
Syn Boży uświęca grzeszny świat, Bogactwo świata łaski, Siedem Sakramentów, Liturgia, Woda, Symbolika chleba, Modlitwa, Najświętszy Sakrament, Pokuta i nawrócenie, Tajemnica spowiedzi, Umocnienie chorych, Kapłańskie funkcje, Małżeństwo, Kościół domowy.
w tomie III "Bogactwo i piękno świata dobra" między innymi:
Godność człowieka, Rozum, Szczęście, Doskonalenie woli, Sumienie, Cnoty moralne, Dary i owoce Ducha Świętego, Grzech, Władza, Dobro wspólne, Prawo miłości, Zasługa, Przykazania kościelne, Osłabienie wiary, Obowiązki władzy i podwładnych, Nie zabijaj, Aborcja i eutanazja, Wojna, Seks, Praca, Czystość serca.
tom IV "Bogactwo i piękno świata miłości"
Jest to ostatnia część omówienia Katechizmu Kościoła Katolickiego, poświęcona modlitwie w jej ewangelicznym ujęciu. Człowiek wchodzi w coraz większe pragnienie osobistego spotkania z Bogiem. Jest to równoznaczne z przeżyciem wzajemnej miłości, jaką Bóg darzy człowieka i jaką człowiek może darzyć Boga. Dokonuje się to w modlitwie. Jest to doskonały traktat o modlitwie, pisany językiem pięknym i zrozumiałym.
Temat spotkania jest wieloznaczny: MY-ŚWIĘCI. Można to bardzo rozmaicie sobie tłumaczyć: MY ŚWIĘCI, MY a ŚWIĘCI, MY i ŚWIĘCI. Jest to bardzo ważny problem – świętość – który my stawiamy dzisiaj trochę – jeśli mogę użyć tego słowa – bezczelnie. Natomiast świat jest zupełnie po przeciwnej stronie i słowo ‘świętość’ dzisiaj dla niego niewiele znaczy albo i nic. Czasem zdewociałość, czasem wyłącznie klepanie paciorków, niekiedy obłudę, ale dla ludzi wierzących, tak normalnie wierzących, to jest jakiś szczyt, który dla normalnego człowieka jest trudny do osiągnięcia.
Popatrzymy na Kościół, w którym i o którym modlimy się: „Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół…”. Jest „jeden”, „powszechny” – jako tako, „apostolski” też, ale ta „świętość”, zwłaszcza w świetle wszystkiego, co się wciąż dzieje: te wszystkie skandale, afery, awantury – to nie bardzo sprzyja temu, żeby mówić właśnie o świętości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?