Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Żyjące biblioteki Indii to próba rekonstrukcji przestrzeni kulturowej tradycji tekstu wedyjskiego w konkretnie wybranej społeczności postrzeganej poprzez historyczną zmianę a więc biblioteka nie tylko jako zaaranżowany i uporządkowany zbiór tekstów, ale także żyjąca w co najmniej dwóch znaczeniach: zawierająca się w pamięci ludzi, a zwłaszcza tworzonej przez nich (i wyobrażonej) społeczności, oraz podlegająca procesowi historycznej zmiany. Biblioteka ta stanowi podstawę funkcjonowania tradycji wedyjskiej w czasie historycznym, zapewniając dostęp do zasobu tekstów niezbędnych do zachowania kompetencji rytualnej, a przez to tożsamości społeczno-religijnej całej grupy.
Iran od środka. Niezwykła, osobista podróż w głąb jednego z najbardziej intrygujących i zagadkowych państw świata. Zapierająca dech w piersiach opowieść o nieznanych aspektach irańskiej tradycji i współczesności.
Na czym polegał fenomen irańskiej rewolucji i dlaczego Irańczycy zbuntowali się przeciw zachodniemu stylowi życia? Skąd wziął się Ahmadineżad? Po co Iranowi broń jądrowa i jakie były kulisy konferencji negującej Holokaust? Czy kobiety w Iranie mogą prowadzić taksówki i jak radzą sobie z męską dominacją? O co chodzi z perskimi kotami? Jak palić opium z sąsiadami, nie tracąc przy tym poczucia rzeczywistości?
Te i inne tajniki irańskiej kultury i polityki ujawnia w swej książce Hooman Majd, syn irańskiego ambasadora w Stanach Zjednoczonych, wnuk jednego z ważnych irańskich ajatollahów. Jako Irańczyk może dotrzeć do miejsc niedostępnych dla turystów i zachodnich reporterów. Jako człowiek wykształcony na Zachodzie wie, jak opisać swój kraj, by stał się on bardziej zrozumiały dla ludzi z zewnątrz. Robi to z pasją, ale też z dystansem i szalonym poczuciem humoru, które sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.
To jeden z najbardziej odkrywczych i przełamujących stereotypy reportaży, jakie powstały w ciągu ostatnich lat.
Najlepsza książka roku 2008 według 'The Economist' i 'Los Angeles Times'.
Książka znalazła się w 2008 roku na liście bestsellerów 'New York Timesa'.
Hooman Majd, urodzony w Teheranie w 1957 roku, syn dyplomaty rządu szacha, wnuk jednego z irańskich ajatollahów, uczęszczał do szkół w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat pracował w przemyśle muzycznym w Los Angeles, pozostając w nieustannym kontakcie z rodzinnym krajem i często do niego wracając. W 2009 roku był tłumaczem Ahmadineżada w ONZ, pracował jako tłumacz i doradca prezydenta Chatamiego. Mieszka w Nowym Jorku, publikuje w najważniejszych amerykańskich pismach, jak 'The New York Times', 'The New Yorker', 'Newsweek'. Podwójna – zachodnia i bliskowschodnia – perspektywa wyróżnia go spośród licznych dziennikarzy i reporterów próbujących analizować irańską rzeczywistość. Osobiste kontakty zarówno z elitami, jak i zwykłymi ludźmi oraz częste wizyty w rodzinnym kraju pozwalają mu pisać o Iranie tak, jak nie robił tego dotąd nikt inny
Świętość to dziwna sprawa: mieszanka heroizmu i codzienności, wyjątkowych gestów oraz banalnych faktów. Pewne jest to, że kiedy Bóg, „jedyny Święty”, znajduje dom w życiu pewnych osób, osiągają one pełnię swojego człowieczeństwa, stają się prawdziwymi ludźmi. Prawdziwy staje się także pokarm; przestaje być idolem, któremu poświęcamy uwagę i namiętności, lecz staje się narzędziem wzrastania w naśladowaniu Pana.
fragment
Andrea Ciucci i Paolo Sartor, dwaj katoliccy księża, zafascynowani opowieściami o życiu świętych Kościoła, ale także rozkochani w domowej kuchni, postanowili zbadać, co tak naprawdę ich ulubieni patroni myśleli o jedzeniu i gotowaniu. Owocem ich poszukiwań jest zbiór niezwykle ciekawych przepisów na dania, które szczególnie upodobali sobie wielcy ludzie Kościoła. Okazuje się bowiem, że święci – choć gorliwi w wierze – nie uciekali od ziemskich przyjemności. Cenili dobre jedzenie, nie stronili od słodyczy ani od… wina! Byli ludźmi zarówno nieba, jak i ziemi. Teraz dostajemy od nich przepisy na smaczne i zdrowe posiłki, ale przede wszystkim doskonałą lekcję pielęgnowania przy stole przyjaźni i braterstwa.
Najdroższe dziecko, odpocznij w Mojej czułej obecności. Pozwól, by światłość Mojej miłości przeniknęła cię na wskroś. Odpoczywaj głęboko i pozwól, bym uspokoił twoje myśli i emocje i pomógł ci skierować uwagę na Mnie. Zatrzymaj się i we Mnie uznaj Boga. Stworzyłem cię tak, abyś Mnie znała – abyś się Mną radowała i na Mnie oparła całe swoje życie.
Codzienne rozmowy z Panem, które przemieniają życie
Drogi Jezu to kolejna po bestsellerowych Jezus mówi do ciebie i Jezus jest blisko książka, w której zapisano trafiający wprost do naszych serc dialog z Jezusem. Sarah Young każdego dnia powierza Jezusowi swoje zmartwienia, przeżycia i refleksje. Szuka w Jego ramionach ciepła, ukojenia i słów, które przynoszą pokój i miłość. Odpowiedzi Jezusa na wyrażone w formie listów modlitwy i wyznania autorki to ożywczy strumień, który ukoi każde przepełnione codziennym niepokojem serce.
Ile razy unikaliśmy różnych niebezpieczeństw i z satysfakcją mówiliśmy, że to los nam sprzyja? Jak często słyszymy, że jesteśmy szczęściarzami? I czy istnieje jakiekolwiek „cudowne zrządzenie losu”?
Profesor Johannes Michels dowodzi, że coś takiego jak „niewiarygodny zbieg okoliczności” czy „szczęśliwy traf” to tak naprawdę tylko ludzki sposób nazywania Bożej troski o nasze bezpieczeństwo. Dobry Ojciec chroni nas i nie pozwala na to, by stała nam się krzywda. Niejednokrotnie nasze zdrowie i życie zależą od tego, czy umiemy właściwie odczytać wysyłane przez Boga sygnały.
Poznaj prawdziwe historie ludzi, których Bóg ostrzegł przed grożącym im niebezpieczeństwem. Oni, dzięki właściwemu odczytaniu Bożych znaków, wygrali swoje życie. A historie tych, którzy zlekceważyli ostrzegawczy szept z Nieba, pokazują, że Bóg w swojej miłości do człowieka zawsze zostawia mu wolność.
(…) Bóg widzi naszą trudną sytuację, zwłaszcza gdy grozi nam niebezpieczeństwo, i – podobnie jak Jego niebiescy posłannicy, aniołowie stróże – nigdy nie opuszcza nas w potrzebie.
/fragment/
'Święci i biesy' to wyjątkowy 'leksykon' z bestsellerowej serii 'Legendarz'. Propozycja dla wszystkich, chcących poznać fenomen współistnienia świętych i biesów. To literacki przegląd najbardziej barwnych i ciekawych postaci blisko 40. świętych broniących ode złego m.in.: św. Agaty, co od ognia strzeże chaty, św. Walentego, co tych powali, co go patronem nie znali, św. Grzegorza, na którego wspomnienie idzie zima z morza, św. Jerzego, na którego wspomnienie trawa się pierzy, czy św. Antoniego, co od zguby broni. Towarzyszą im nieodłącznie niecne biesy, kuszące i do złego namawiające. Książka bogato ilustrowana przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa. Zapraszamy do podróży śladami niesamowitych legend i opowieści.
Ta książka to zbiór czterdziestu pięciu wyjątkowych historii z Pisma Świętego, wybranych, opracowanych i zilustrowanych specjalnie dla młodych czytelników.
Sięgajcie po nią często, a stanie się ulubioną lekturą Waszych dzieci!
Przeczytaj historię Bożego Narodzenia
i... naucz się angielskiego!
A jak angel, czyli anioł; B jak baby,
czyli dziecko... Otwórz książkę,
przeczytaj i ćwicz angielsko-polskie wyrazy.??
Zawiera specjalny pisak i łatwościeralne strony.?
Zawiera 365 historii biblijnych, po jednej na każdy dzień roku. Ilustarcje doskonale uzupełniają tekst, a dzięki siglom znajdującym się przy każdej historii, łatwo sięgnąć do oryginału Pisma Świętego. Dzięki temu Biblia staje się łatwiejsza w czytaniu również dla starszych czytelników.
Bóg nas kocha i chce, byśmy żyli w Jego miłości. Ale skąd to wiemy? Jak Bóg przemawia do nas i wskazuje swoją drogę? Dlatego mamy Pismo Święte. Mówi ono o tym, czego Bóg dokonał na świecie od początku czasu aż do dni odkupienia nas przez Chrystusa. Wydarzenia, o których opowiada, rozegrały się bardzo dawno temu, ale Biblia przypomina nam, że Bóg zawsze jest częścią naszego życia.
Możemy uczyć sie od ludzi, którzy byli posłuszni Bogu. Możemy naśladować ich przykład i zawsze starać sie robić to, czego chce od nas Bóg. Ale mamy szansę uczyć się także od tych, którzy nie słuchali Bożych przykazań. Nie chcemy robić tego, co oni.
Kiedy czytamy o przyjściu Jezusa na świat, dowiadujemy się, czego Bóg naprawdę od nas chce. Pragnie, byśmy byli Jego dziećmi, a Jezus uczy nas, jak być dzieckiem Boga.
Przed czytaniem lub słuchaniem Pisma Świętego powinniśmy pomodlić sie do Ducha Świętego. To On pomógł ludziom ją napisać. Jest to ten sam Duch, który pomaga nam usłyszeć głos Boga, gdy czytamy Biblię i właściwie Go zrozumieć.
Ze wstępu
o. Jude Winkler OFM Conv.
W najnowszym tomie „Bibliotheca Judaica" pt. Mykwa — rytuał i historia temat rytualnych łaźni żydowskich — mykw — ukazany jest w ujęciu architektonicznym, archeologicznym, folklorystycznym, feministycznym, historycznym opartym na badaniach archiwalnych. Poza tym znajdziemy tu teksty wprowadzające problematykę mykw w kwestię chasydzką oraz w obręb pamięci zbiorowej zapisanej na kartach ksiąg pamięci, a także zagadnień związanych z procesami modernizacji żydowskiej i prawa rabinicznego.
Biografia Maksymiliana Kolbego pióra André Frossarda odbiega od tradycyjnych publikacji tego typu, podobnie jak jej bohater nie mieści się w "klasycznych schematach świętości". Autor przedstawia Kolbego jako wielkiego mistyka, człowieka w sposób najbardziej radykalny i zaskakujący łączącego tajemnice wiary z całym swym życiem, ze wszystkimi działaniami: "...właśnie wtedy, gdy uważano, że zajmuje się mrzonkami, był największym realistą: po prostu jego rzeczywistość, która obejmowała i niebo, i ziemię, była bardziej rozległa i bogatsza niż nasza". Frossard rysuje konsekwentny, spójny portret szaleńca Bożego, szaleńca Maryi, dla którego "wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, co niemożliwe", istoty, "której nic i nikt nie zatrzyma, nawet... ci, którzy ją zamykają w murach więziennych".
Autor, zafascynowany Kolbem, przedstawia nie papierową postać, ale prawdziwego człowieka, którego życie jest podporządkowane naczelnej idei miłości - miłości do Maryi, do Boga i do bliźnich. Miłości, dla której oddał życie.
Książka autorstwa Dominiki Jagielskiej oraz Janiny Kostkiewicz Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego jest odkrywczym i z wielu względów ważnym studium historyczno-biograficznym. Wprowadza czytelnika w szczególny mikrokosmos idei i problemów. Na planie pierwszym plasuje się tutaj zagadnienie transcendencji i duchowości, ściśle związane z normą samorozwoju osobowego oraz uczestnictwa społecznego, a jedno i drugie jest źródłem wychowania katolickiego. Musiało upłynąć wiele lat, by życie i dzieło A. Niesiołowskiego, tak ważnego reprezentanta społeczno-pedagogicznej myśli katolickiej, zostało dostrzeżone, zaprezentowane i ocenione oraz wprowadzone do współczesnego obiegu naukowego. Pierwszeństwo w tej mierze należy do Janiny Kostkiewicz, która po raz pierwszy wydobyła na światło dzienne postać Niesiołowskiego w monografii Kierunki i koncepcje pedagogiki katolickiej w Polsce 1918–1939 (2013). Dużą zasługą Dominiki Jagielskiej oraz Janiny Kostkiewicz jest to, że pokonały granice milczenia i zapomnienia, że ukazały ideologiczne przyczyny dyskwalifikowania i marginalizacji myśli społecznej wyrosłej na gruncie prawd ewangelicznych i nauczania Kościoła. Pośrednio, ale w sposób wyraźny, dzięki przedstawianej książce można dostrzec »pole zaległości«, obszar braków badawczych i problemów, które należy podjąć i rozwiązać, by uzupełnić i wzbogacić dotychczasowy, dalece niepełny obraz polskiej myśli humanistyczno-społecznej XX wieku. Oby te ustalenia stały się impulsem do szerszej i systematycznej pracy badawczej nad myślą i praktyką katolickiej pedagogiki w naszym kraju.
Z recenzji prof. zw. dr. hab. Wiesława Theissa
Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Autor w przewrotny sposób opisuje rzeczywistość, nazywając Polskę "nadwiślańskim krajem wariatów". Mnóstwo satyry, karykatury i błyskotliwego dowcipu z piekła rodem. Znasz "Listy starego diabła do młodego" C.S. Lewisa? Jeśli tak, musisz sięgnąć także po "Felietony diabelskie". Jeśli nie, już teraz poznaj demona Krętacza i jego szatańskie pomysły bezczelnie drwiące z człowieka zwanego "pacjentem". Marek Zając - znany i ceniony dziennikarz, redaktor oraz prezenter telewizyjny. Pisał dla "Przekroju", "Polska. The Times" i "Tygodnika Powszechnego", z którym związany jest do dziś. W TVP prowadzi m.in. program "Między Ziemią a Niebem". Patronat: Tygodnik Powszechny
Legendarny, charyzmatyczny duszpasterz hipisów barwnie opowiada o swoim życiu, o słynnych młodzieżowych pielgrzymkach i hipisowskich zlotach, o mistykach i narkomanach. O cudach i Bożej Opatrzności, ale i demonach, z którymi się zmagał. O czterdziestu latach wychodzenia z Egiptu i odnajdywania Ziemi Obiecanej wraz z młodszymi i starszymi
ludźmi, którym pomagał i doradzał, z którymi rozmawiał i dzielił się wiarą, których kochał i opłakiwał. Jeśli sięgniecie po tę książkę, przeczytacie m.in.: - jak pytanie pewnego kleryka zainspirowało go do zostania księdzem; jak stał się hipisem w sutannie; - jak obraz Jezusa Miłosiernego strzegł pól makowych; - jak służby bezpieczeństwa rozbijały hipisowskie zloty; - jak pewien ksiądz wyszedł zapłakany z konfesjonału; - jak narkotyki zastępuje zaćpanie Chrystusem; - jak msza może stać się elementem resocjalizacji; - jak kardynał Wyszyński witał hipisów w Częstochowie; - jak pewien narkoman stał się Rycerzem Maryi; - jak jedna z pielgrzymek odbyła się tylko dzięki pewnemu ateiście; - jak Pismo Święte może stać się rozjemcą w rodzinie; - jak powołanie czyni nas sakramentem dla innych ludzi; - jakie szczęście można odnaleźć w komunii świętej; - o demonach nałogów; - o zbawczych wydarzeniach, które odrywają ludzi od zła; - o świętym balowaniu; - o leczeniu miłością;
- i o tym, z czego będziemy rozliczani.
Jedna z największych współczesnych mistyczek Kościoła katolickiego opowiada o swoich niezwykłych objawieniach!
Myrna Nazzour to chrześcijańska mistyczka i stygmatyczka z Damaszku w Syrii. Doświadcza ona tajemniczych ekstaz, otrzymuje przesłania od Jezusa i Maryi, a na jej ciele pojawiają się stygmaty. Z jej rąk oraz z ikony, która znajduje się w jej domu, wydziela się w tajemniczy sposób oliwa. Podczas rekolekcji i konferencji, które głosi na całym świecie, przekazuje przesłanie miłości oraz jedności Kościoła i rodziny. W tej książce Myrna opowiada o swoim życiu, wierze, modlitwie, a przede wszystkim o znakach i objawieniach, których doświadcza.
Książka zawiera również pełne teksty wszystkich przesłań, które Myrna otrzymała od Jezusa i Maryi.
Książka jest ciekawą i wartościową pozycją wydawniczą na naszym rynku, wypełnia boleśnie odczuwaną lukę w wiedzy o państwie Izrael i jego problemach, które poniekąd są następstwem wcześniejszych, nękających społeczność żydowską jeszcze w diasporze, między innymi w Polsce. Książka zmusza też do zastanowienia się nad żydowskim charakterem państwa Izrael: na ile ma ono charakter religijny, a na ile narodowy, a w tym drugim przypadku na ile rozwiązania ustrojowe tego państwa przypominają (…) próby stworzenia państw narodowych w Europie
Dr hab. Jan Doktór
Praca podejmuje wyjątkowo interesujący problem badawczy jakim jest funkcjonowanie izraelskiego systemu politycznego. Zasługuje ona ze wszech miar na pozytywną ocenę, gdyż można ją uznać za wartościowe przedsięwzięcie badawcze, które wzbogaca naszą wiedzę o Izraelu.
Prof. dr hab. Edward Haliżak
Jeff Van Duzer jest dziekanem szkoły biznesu Uniwersytetu Seattle Pacific, cenionym naukowcem a także głęboko wierzącym chrześcijaninem.
Książka Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie jest efektem interdyscyplinarnej refleksji autora na temat obecności wartości chrześcijańskich i samego Boga w przedsięwzięciach biznesowych. Według Jeffa Van Duzera XXI wiek ma być stuleciem globalnej przedsiębiorczości. Biznes ma kształtować oblicze naszego świata w większym stopniu niż inne obszary instytucjonalne. Same rozmiary zasobów kontrolowanych przez korporacje sprawiają, że niemal pewnym staje się, iż wpływ firm w wielkim stopniu przerośnie wpływy innych tradycyjnych instytucji społecznych. W takiej sytuacji chrześcijanie muszą skupić się na biznesie i jego roli w społeczeństwie
Przemiana myślenia, odkrycie, że zarabianie pieniędzy nie jest niczym złym, że może być zgodne z przykazaniami, a nawet dobre w oczach Boga, wymaga jednak pracy i pewnej odwagi. Doświadczył tego sam autor, który w latach 70. był zaangażowany w ruch hipisowski i kontestował wszystko, co wiąże się z gospodarką wolnorynkową, a dziś kieruje szkołą biznesu.
Świat bardzo potrzebuje dziś nowego modelu przywództwa. Wystarczy zajrzeć do gazet, żeby znaleźć przykłady obrazujące odrzucone wartości, zawiedzione zaufanie, wykorzystywanie i manipulacje, których dopuszczają się ludzie wpływowi, sprawujący władzę. W przekonaniu autorów chrześcijanie mają w Jezusie kogoś więcej niż tylko duchowego przywódcę. Chodzi o praktyczny i skuteczny wzór lidera, odpowiedni dla każdego człowieka i dla każdej organizacji. Książka może być narzędziem pomagającym oddać Bogu ster we wszystkich naszych codziennych działaniach i relacjach, nie tylko w pełnieniu roli lidera.
Ken Blanchard – profesor uniwersytecki, teoretyk i praktyk zarządzania i biznesu. Autor m.in. bestselleru Jednominutowy menedżer, który w Stanach Zjednoczonych został sprzedany w nakładzie 13 mln egz.
Phil Hodges – specjalista od zasobów ludzkich i przemysłowych, współautor kilku książek o zarządzaniu.
Autor ukazuje papieża paradoksów – radykała, lecz nie liberała; osobę, która zachęca innych do działania i pozwala im działać, a równocześnie niewolną od autorytaryzmu; człowieka pewnego siebie, a równocześnie odczuwającego ciągłą potrzebę przebaczenia; duchownego, który łączy w sobie religijną pokorę ze zręcznością polityka. Jest to także opowieść o człowieku, który przeszedł głęboką wewnętrzną przemianę, która spowodowała trwałe zmiany w jego osobowości i w poglądach na świat.
Książka jest odpowiedzią na pomówienia dotyczące współpracy kard. Bergoglia z juntą argentyńską.
Paul Vallely – cieszący się międzynarodowym uznaniem komentator specjalizujący się w problematyce religijnej, społecznej i etycznej. Jako działacz społeczno-polityczny na rzecz międzynarodowego rozwoju w świecie współpracował z Bobem Geldofem i Bono; jest współautorem bestsellerowej autobiografii Boba Geldofa Is That It?
Publikuje teksty poświęcone polityce, kulturze i etyce w brytyjskich czasopismach takich jak „The Independent on Sunday”, „The Church Times”, „Third Way” i „The Tablet”. Pracował jako redaktor w „The Independent” i w dziale informacyjnym „The Sunday Times”. W 2006 roku został uhonorowany Orderem św. Michała i św. Jerzego „za zasługi dla dziennikarstwa i krajów rozwijających się”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?