Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem bł. Stanisława Papczyńskiego zanosić do Boga swe prośby.
Błogosławiony Stanisław Papczyński był kapłanem, zakonnikiem, pijarem, założycielem Zgromadzenia Księży Marianów. Wyróżniał się wielkim nabożeństwem do Boskiej Opatrzności, Męki Pańskiej, Najświętszego Sakramentu, Najświętszej Maryi Panny. Był także cenionym spowiednikiem i gorącym orędownikiem wybawienia dusz czyśćcowych. Beatyfikowany 16 września 2007 roku w Licheniu.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Franciszka zanosić do Boga swe prośby.
Święty Franciszek był synem bogatego kupca, beztroskim młodzieńcem, który przeżywszy głęboki przełom duchowy, porzucił swe wcześniejsze życie i poświęcił się Bogu. Wezwany przez Pana do duchowej odnowy Kościoła, głosił słowo Boże, pomagał cierpiącym i chorym. Znalazłszy licznych naśladowców, założył trzy zakony. Święty Kościoła katolickiego, stygmatyk.
Najnowszy audiobook z serii Rób to, co Jezus, który w zaskakujący sposób odmienia spojrzenie na temat cierpienia w życiu człowieka.Bóg vs cierpienieDlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał?To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełnaJ 15,11Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by przez te kilka godzin nagrania Jezus Ciebie zaskoczył. Słuchaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia - ks. Marek DziewieckiAby zrozumieć tak trudny temat, jakim jest jest cierpienie, potrzeba spojrzeć na Jezusa zupełnie od nowa. Ponieważ On, jak nikt inny, jednoznacznie dał świadectwo o woli Boga względem człowieka w kwestii cierpienia. Bóg nigdy nie chce Twojego cierpienia! Jesteśmy stworzeni i powołani do życia w szczęściu i radości.Nagranie to z wielką dokładnością i precyzją rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie.
Świątynie świata wytyczają szlaki zwiedzania najbardziej zachwycających obiektów sakralnych. Monumentalne kościoły, wzniosłe meczety, synagogi, zadziwiające architekturą stupy to budowle świadczące o obecności wyznawców konkretnych religii w najdalszych zakątkach świata. W albumie zaprezentowano opisy przybliżające założenia konkretnych religii i charakterystyki 250 obiektów służących wyznawcom chrześcijaństwa, islamu, hinduizmu, buddyzmu, mormonizmu i innych jako miejsca kultu. Imponujące fotografie prezentują niezwykłą różnorodność zamysłów architektów całego świata.
Któż nie słyszał o wyprawach kajakiem po rzekach i jeziorach (pierwsza w 1953 r.) księdza, a następnie biskupa, kardynała Karola Wojtyły, przyszłego wielkiego Papieża? Kto jednak zna bliżej trasy tych wypraw? Niewielu. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie przebiegały one tylko przez Mazury; Wujek, jak nazywali Go towarzyszący Mu przyjaciele, pływał także po Pomorzu Zachodnim, wśród Borów Tucholskich, rzekami Powiśla i Warmii, Puszczy Augustowskiej, Suwalszczyzny. Były to nieraz bardzo wyczerpujące wyprawy. Uroki wspaniałej, prawie dzikiej przyrody wynagradzały jednak sowicie wszelkie trudy. Dzięki tej książce możemy dokładniej poznać, co i dlaczego tak bardzo zafascynowało przyszłego papieża w naszych północnych regionach.
Znakomity fotografik, słynny piewca Mazur i polskiej przyrody, Waldemar Bzura, tym razem wybrał się na wyprawę wakacyjnymi śladami Karola Wojtyły, tu i ówdzie uzupełniając fantastyczne zdjęcia natury ujęciami napotykanych po drodze kościółków, kaplic, starych młynów i zamków. Dr Jerzy Kruszelnicki słowem zaś objaśnił zjawiska przyrodnicze, zwyczaje tamtejszych zwierząt, licznego ptactwa. Całość uzupełnia 21 unikatowych zdjęć archiwalnych przybliżających postać Świętego na szlakach kajakowych. "Zgłębianie i przekazywanie następnym pokoleniom dziedzictwa Jana Pawła II - jak powiedział Benedykt XVI - to dotykanie tajemnicy Jego świętości". Poznanie młodzieńczych pasji Karola Wojtyły pozwala lepiej zrozumieć wiele Jego późniejszych, już papieskich decyzji i wypowiedzi oraz Jego głęboki kontakt z Bogiem, jakże bliski szczególnie dzięki obcowaniu z tą przepiękną krainą zawieszoną między niebem a wodą.
Ojciec Jacek Salij od lat odpowiada ludziom – i tym głęboko zaangażowanym, i tym błądzącym po obrzeżach Kościoła – na pytania dotyczące wiary. Nie ucieka od tematów drażliwych. I zaraża nadzieją na dobre rozwiązanie nawet trudnych spraw.
Czy w życiu wiecznym odnajdziemy naszych bliskich? • Żyjemy w czasach ostatecznych! • Piekło zaczyna się już teraz • Czy zmarli bez sakramentów będą zbawieni? • Tajemnica przebóstwienia człowieka
Stres dotyka każdego obszaru naszego życia i nie ma na świecie człowieka, który nie musiałby sobie z nim radzić. Simon Vibert przekonuje, jak ważne jest przyjęcie odpowiedniej perspektywy. Najlepszym i sprawdzonym lekarstwem na stres są praca, modlitwa i poleganie na słowie Bożym. Jeśli tylko zdołamy zachować między nimi właściwą proporcję, uda się odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autor ukazuje mechanizmy radzenia sobie ze stresem, którymi posługują się ludzie o odmiennych osobowościach. Dzięki temu czytelnik otrzymuje praktyczne umiejętności łagodzenia stresu i jego symptomów w różnych okolicznościach swojego życia.
Książka jest uniwersalnym poradnikiem kierowanym zarówno do tych, którzy odchodzą, jak i osób wspierających terminalnie chorych bliskich, mającym ułatwić przejście przez najtrudniejszy moment życia w spokoju i harmonii. Ten napisany ze swadą i humorem tekst ujęty jest z buddyjskiej perspektywy i skierowany do każdego czytelnika, niezależnie od jego światopoglądu. Tytuł ten wypełnia lukę w naszej zachodniej rzeczywistości, w której wypieramy zjawisko śmierci na margines, tak naprawdę rzadko świadomie oswajając się z perspektywą śmierci. Książka ma formę kompendium zawierającego komplet informacji o tym, jak radzić sobie z umieraniem zarówno w sensie wewnętrznym – emocjonalnym i duchowym, jak i w wymiarze zewnętrznym, praktycznym. Jest to pierwszy tego typu poradnik nie tylko na polskim, ale również na światowym rynku.
Publikacja jest drugim tomem serii Zbiory Rękopisów w Polsce, zapoczątkowanej w 2003 r. przez pracę Zbiory rękopisów w bibliotekach i muzeach w Polsce (w opracowaniu Danuty Kamolowej przy współudziale Teresy Sieniateckiej), która do dziś stanowi podstawowe źródło informacji o materiałach rękopiśmiennych przechowywanych w instytucjach państwowych. Praca zawiera informacje o rękopisach zgromadzonych w różnych instytucjach kościelnych, przede wszystkim Kościoła katolickiego, zarówno diecezjalnych (biblioteki seminariów duchownych, biblioteki i muzea diecezjalne, archiwa), jak i zakonnych (klasztory żeńskie i męskie). W najnowszym tomie serii uwzględniono również zbiory rękopisów innych religii i wyznań. Jest to pierwsza próba kompleksowego przedstawienia bogatych, choć wciąż w niewystarczającym stopniu znanych i wykorzystywanych, materiałów rękopiśmiennych znajdujących się w posiadaniu instytucji kościelnych. Opracowanie, poprzedzone obszernym wstępem, zawiera nie tylko informacje o zasobie posiadanym przez instytucję, ale także zapoznaje z dziejami jego gromadzenia oraz bibliografią poświęconych mu publikacji. Rozbudowany indeks nazw i nazwisk ułatwia poruszanie się po zebranym materiale.
Publikacja Biblioteki Narodowej jest pierwszą w Polsce bibliografią prac papieża Jana Pawła II wydawanych poza Polską, a odnotowywanych w bibliografii narodowej od roku 1965 jako polonica zagraniczne. Zawiera 7079 opisów dzieł ogłoszonych w 57 językach (w tym także po polsku) w 89 krajach. Opisy papieskich publikacji wykonywano z autopsji (zbiory Biblioteki Narodowej, Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie) oraz na podstawie dostępnych źródeł bibliograficznych. Korzystanie z bogatego materiału ułatwiają trzy indeksy: osób (współpracowników), tytułów (w układzie wg języków) i oryginałów (w podziale na rodzaje dokumentów i pism). Obszerny, pieczołowicie przygotowany i starannie wydany tom przynosi możliwie pełny bibliograficzny obraz piśmiennictwa Papieża. Dokumentuje zakres tematyczny jego dzieł, ich zasięg polityczny i językowy, a także rolę i znaczenie w świecie.
Jeżeli ,,spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących" (1 Kor 1, 21), to najlepszą rzeczą jest słuchanie słowa Bożego (Rz 10,17) i poznawanie Pisma Świętego, które może nas ,,nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie" (2 Tm 3,15).
Musimy mieć w sobie ,,świadectwo natchnionego Pisma Świętego" (Bazyli Wielki), posiadać ,,w sobie świadectwo Boga" o zbawieniu w Jezusie (1J 5,9-12).
Bądźmy świadkami Jezusa ,,aż po krańce ziemi" (Dz 1,8), zawsze myśląc i mówiąc tak, ,,jak powiada Pismo" (BB J 7,38), tak ,, jak nam to przekazali naoczni od samego początku świadkowie i słudzy Słowa" (BB Łk 1,2).
Wierzę, że podczas lektury tych dwudziestu czterech rozważań biblijnych, największy Świadek Jezusa, Duch Prawdy (J 16,13), będzie skutecznie dawał świadectwo o Jezusie, Synu Bożym (1 J 5,6), w którym jedynie jest zbawienie (Dz 4,12). Tylko ,,On prawdziwie jest zbawicielem świata" (J 4,42), tylko ,,On jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym" (1J 5,20).
Kto stawia Słowo Boże na pierwszym miejscu w swoim życiu wybiera ,,najlepszą cząstkę " (Łk 10,42).
Marek Ristau
Następnym etapem międzykontynentalnej pielgrzymki młodzieży będzie Kraków w roku 2016. Drodzy młodzi, Jezus wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli na Jego propozycję życia, abyśmy zdecydowali, jaką drogą chcemy iść, żeby osiągnąć prawdziwą radość. Jest to wielkie wyzwanie wiary.
Papież Franciszek
W młodości każdy z nas otrzymuje wielką szansę. Co zrobić, aby owej szansy otrzymywanej u progu dorosłości nie zaprzepaścić?
Jak żyć, by nadzieje, które budzi w nas młodość, w wieku dojrzałym nie przemieniły się w smutek zgorzknienia i żalu?
Na te oraz wiele innych pytań, które najczęściej zadaje sobie młody człowiek, pomaga odpowiedzieć ta niewielka książeczka, w której autor rozważa problemy i rozterki młodych ludzi, proponując na końcu każdego rozdziału praktyczne ćwiczenia. Mogą być one wstępem zarówno do pogłębionej refleksji, jak i świadomej pracy nad własnym życiem, aby z każdym dniem stawało się ono lepsze...
Książka zrodziła się z fascynacji życiem Pawła i z podróży jego śladami. Od Tarsu po Rzym. Czytelnik ma okazję odbywać duchową wędrówkę w trzech obszarach. Pierwszym z nich są konkretne miejsca geograficzne, w których żył Paweł i głosił Dobrą Nowinę. Drugi obszar stanowią komentarze do wydarzeń związanych z działalnością Apostoła. Trzeci natomiast to egzystencjalne pytania do osobistej refleksji i medytacji. Dzięki nim Czytelnik może lepiej zrozumieć siebie i przekonać się, że problemy, które przeżywał Apostoł, są aktualne także w jego życiu, a postać Pawła nie jest archaiczna, ale bardzo bliska współczesnemu człowiekowi.
Stanisław Biel SJ, jezuita, rekolekcjonista i kierownik duchowy, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem, autor książek i artykułów z zakresu duchowości.
Kiedy zanika u kaznodziejów znajomość Ojców Kościoła, zanikają też dobre kazania i homilie. (ks. Waldemar Wojdecki)
"Karmię was tym, czym sam żyję" to parafraza zdania św. Augustyna doskonale oddająca charakter komentarzy niedzielnych czytań biblijnych. Dokonują ich Ojcowie Kościoła w swoich pismach. Kazania i homilie, jakie pozostawili po sobie, to dowód żywej lektury Pisma Świętego, ich codziennego pokarmu duchowego.
Obszerna książka ukazująca się teraz w nowym, udoskonalonym i powiększonym wydaniu to zachęta do wspólnej modlitwy z Ojcami Kościoła. Ksiądz Marek Starowieyski, który opracował te teksty, przekonuje, że świadectwa z przeszłości są nadal aktualne. W pismach autorów łacińskich, greckich, orientalnych, nawet tych określanych mianem "heretyków", znaleźć można piękne i inspirujące fragmenty - strawę, która wzmocni każdego z nas i która będzie pretekstem do dalszych poszukiwań.
Książką jest wywiadem z następcą brata Roger z Taizé, którym jest brat Alois. Ze znanym włoskim dziennikarzem opowiada o założeniach i celach wspólnoty ekumenicznej z Taizé. Rozmowa dotyka problemów, związanych z pokojem na świecie, przebaczeniem, dialogiem religijnym.
Publikacja ukazuje się w siedemdziesiątą piątą rocznicę założenia wspólnoty z Taizé (1940) i w setną rocznicę urodzin jej twórcy – brata Rogera (1915-2005).
O. Anselm Grün i mistrz zen o. Willigis Jäger – benedyktyni, dwaj spośród najbardziej znanych duchowych autorów krajów niemieckojęzycznych, decydują się na publiczną, szczerą rozmowę o najważniejszych sprawach wiary.
Niniejsza książka znajdzie z pewnością czytelników i czytelniczki. Otwarta rozmowa obydwu duchowych przewodników dostarcza odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące życia i wiary, ubogaca i skłania do dalszych osobistych pytań.
Jak napisał Jacek Prusak SJ we Wstępie do niniejszej książki, dialog prowadzony przez autorów, wszystkim może pomóc lepiej zrozumieć, ze bez duchowości człowiek sam siebie ogranicza. Ostatecznie jednak przed każdym z nas stanie pytanie, w jakiego Boga wierzy? Czy w „Boga rozpryskanego, Boga w sprayu, który jest trochę wszędzie, ale nie wiadomo, czym jest”, czy Boga objawiającego się w historii, ponadreligijnie, ale nie poza wiarą? Jak mogę być osobą, jeśli Rzeczywistość Ostateczna jest nieosobowa? Ta książka pokazuje, jaką wagę mają te pytania, jakie pociągają za sobą konsekwencje.
W Polsce książki obydwu Autorów są niezwykle popularne - dla wielu z nas Autorzy stali się duchowymi przewodnikami i nauczycielami. Na język polski przetłumaczono ponad 100 książek o. Anselma Grüna i kilkanaście pozycji o. Willigisa Jägera. Niniejsza książka to relacja ze spotkania równorzędnych partnerów, wypełnionego opowiadaniami o własnych doświadczeniach duchowych, ich przekonaniami i wzajemnym respektem wobec drogi życia i wiary drugiego. Ich rozmowa ubogacona jest osobistym stylem myślenia i pisarstwa obu autorów.
O. Willigis Jäger i o. Anselm Grün są nie tylko kolegami – łączy ich również wspólna historia. Znają się niemal całe życie, począwszy od wczesnego spotkania w rolach ucznia i nauczyciela, aż po wspólne działanie we wspólnocie zakonnej opactwa benedyktynów z Münsterschwarzach. Przebyli wspólnie długą drogę wiary. Ojciec Anselm jest do dziś głęboko zakorzeniony we wspólnocie klasztornej benedyktyńskiego opactwa. Działa tam jako kapłan, przewodnik duchowy, kierownik kursów oraz jako ekonom. Droga ojca Willigisa prowadzi poza ściśle określone klasztorne otoczenie – od ponad dziesięciu lat działa w Centrum Rozwoju Duchowego.
Dokąd zaprowadziły ich duchowe poszukiwania? Czy do ponadosobowego doświadczenia Boga, czy do ostatecznego zadomowienia i powierzenia się absolutnemu „Ty” Boga?
W otwartej rozmowie obaj Autorzy odpowiadają na pytania, które nurtują obecnie wielu współczesnych ludzi. Ich doświadczenie wiary może pomóc Czytelnikom w znalezieniu własnej ścieżki.
Pomimo tego, że postać o. Piotra Rostworowskiego jak i jego spuścizna piśmiennicza nie są całkowicie obce polskiemu Czytelnikowi, to jednak nadal tyniecki i bielański przeor wraz ze swoją myślą duchową pozostaje postacią do końca nieodkrytą. Na redakcyjną oprawę oczekują nieznane szerszemu gronu konferencje, zapiski czy listy o. Piotra. Miejmy nadzieję, że te wartościowe teksty zostaną we właściwy sposób przygotowane i wyeksponowane, by mogły służyć wszystkim poszukującym Boga.
Bóg zawsze jest najwierniejszym towarzyszem duszy ludzkiej. Są jednak miejsca i czasy w osobistej historii każdego człowieka, kiedy Pan dotyka nas szczególnie, gdzie intensywniej obdarza nas swoją łaską. Odnajdujemy wtedy „miejsce łaski” (może lepiej powiedzieć, że to ono odnajduje nas). „Miejscem łaski” dla wielu mnichów i mniszek jest klasztor i zakon monastyczny. W tym „Miejscu łaski” znalazł się i o. Piotr. Klasztory benedyktyńskie w Belgii i Polsce oraz kolejne eremy kamedulskie, w których przebywał o. Rostworowski, a ogólniej rzecz ujmując: życie mnisze było dla niego „miejscem” szczególnego obdarowania, intensywnego obcowania z Bogiem. O tym, czy jest to „miejsce łaski” opowiadał w swoich kazaniach, mowach, konferencjach. O tym też mówią teksty zamieszczone w tej książce.
Bohaterów baśni i legend znamy jako rycerzy o kryształowo czystym sercu, którzy po walce z odrażającymi potworami uwalniali piękne dziewice.
Herosom ze starogermańskich opowieści daleko było do takiego ideału. Choć dokonywali wspaniałych czynów, odpowiadali też za świętokradztwa. Choć zabijali smoki i gromili wrogów, okazywali się również krwawymi szaleńcami. Choć zdobywali skarby oraz miłość urodziwych kobiet, plamili się także chciwością i kazirodztwem.
Zapraszamy do mrocznego świata herosów germańskich.
Artur Szrejter przedstawia dzieje królów i bohaterów z mitycznego rodu Wölsungów. Najsławniejszym z nich był zabójca smoka Fafnira, w tradycji skandynawskiej znany jako Sigurd, a w niemieckiej jako Sifrid albo Siegfried.
Składające się z dwóch tomów popularnonaukowe opracowanie rozpoczyna się przygodowymi gawędami o bohaterskich czynach Wölsungów. Następnie autor poddaje germańskie pieśni i opowieści o herosach analizie religioznawczej, literaturoznawczej, etnologicznej, archeologicznej, historycznej i językoznawczej. Na końcu umieszczono nowe tłumaczenie Sagi o Wölsungach. Zostało tak przygotowane, aby ukazać bogactwo germańskich wyobrażeń na temat etosu wojny i wojownika, tajemnic ludzi parających się magią, a także roli, jaką w mitach pełnili bohaterowie, królowie, bogowie, zapomniane boginie czy zepchnięte do pozaludzkiego świata olbrzymy i potwory.
Artur Szrejter – z wykształcenia archeolog, z zawodu redaktor oraz popularyzator nauki. W swoich książkach i artykułach koncentruje się na wierzeniach i dziejach dawnych Germanów (Mitologia germańska, Demonologia germańska, Bestiariusz germański) oraz Słowian (Wielka wyprawa księcia Racibora, Pod pogańskim sztandarem).
Willigis Jäger należy do najbardziej znanych duchowych nauczycieli naszych czasów. Jest znanym i poczytnym Autorem także w Polsce: przetłumaczono dotychczas na język polski kilkanaście jego książek. Willigis Jäger uosabia niezależną od wyznania duchowość, która w XXI wieku daje osobom duchowo poszukującym odpowiedzi na nurtujące je pytania. Został uformowany zarówno przez mistykę chrześcijańskiego Zachodu, jak i przez dalekowschodni zen, wychodząc jednocześnie poza wyznania – ku temu, co leży u podstaw wszystkich duchowych dróg Zachodu i Wschodu.
Książka „Modlitwa kontemplacyjna” jest jedną z najbardziej cenionych książek Autora. Wielką zaletą książki jest odkrycie na nowo i udostępnienie źródeł zachodniochrześcijańskiej mistyki. Przez lata Willigis Jäger pogłębiał swoje osobiste doświadczenie kontemplacyjne i rozwijał umiejętności nauczania kontemplacji, co uwieńczone zostało założeniem własnej szkoły kontemplacji pod nazwą „Obłok niewiedzy”. Kontemplacja jest ważną praktyką dla ludzi, zajmujących się duchowością i szczególną drogą w ich codzienności. Jedną z wielkich postaci chrześcijaństwa, która kroczyła tą drogą i również jej uczyła, jest św. Jan od Krzyża. O. Jäger ukazuje św. Jana od Krzyża jako towarzysza na drogach współczesnej duchowości. Ojciec Willigis Jäger próbuje iść tą drogą, czyniąc ją zrozumiałą i możliwą do przejścia także w naszych czasach. Nie przemilcza jednak niebezpieczeństw i trudności, jakie mogą się na niej pojawić. Sprawia to, że książka jest bardzo dobrym przewodnikiem po kontemplacji zarówno dla zaawansowanych praktyków, jak i dla początkujących.
O Autorze
Willigis Jäger urodził się w 1925 roku. Jako mnich opactwa benedyktyńskiego w Münsterschwarzach studiował filozofię i teologię. W 1952 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1960–1964 był referentem Centrali Związku Niemieckiej Młodzieży Katolickiej (BDKJ) w Düsseldorfie. W latach 1964–1975 aktywnie działał na rzecz akcji „Missio“, doprowadzając m.in. do tego, że dochody z akcji bożonarodzeniowego kolędowania „Sternsinger” przeznaczane są na rzecz dzieł misyjnych.
W roku 1972 Willigis Jäger rozpoczął intensywną praktykę zazen i w 1980 roku uzyskał pozwolenie na nauczanie zen. Na skutek sporów z rzymską Kongregacją Doktryny Wiary, w roku 2000 nastąpiło – za obopólną zgodą – czasowe zwolnienie Willigisa Jägera ze wspólnoty zakonnej, której jednak nadal jest członkiem.
W roku 2003 powstało w Holzkirchen koło Würzburga centrum zen i kontemplacji „Benediktushof” – miejsce aktualnego pobytu i działalności WilligisaJägera. Napisał wiele książek i artykułów, uczestniczy w ogromnej liczbie spotkań i konferencji. Wciąż aktywnie uczestniczy w życiu zakonu i stworzonego przez siebie Centrum Rozwoju Duchowego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?