Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Jak kochać i być kochanym
Książka jest prawdziwym sukcesem wydawniczym. Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości.
Mały słownik miłości
Słownik, który oddajemy w ręce czytelnika, jest owocem swobodnej i dojrzałej refleksji autora znanego ze swej otwartości i wrażliwości.
Refleksje wprowadzają na krótką, lecz intensywną drogę do zrozumienia miłości we wszystkich jej odsłonach. Są zarówno proste, jak i głębokie, zdolne poruszyć wolę i serce.
Seria zawiera prace omawiające represje komunistyczne wobec Kościoła katolickiego, starając się wypełnić swoją misję w powojennej Polsce.
Niniejsza publikacja ma na celu przybliżenie zarówno sylwetek osób duchownych i zakonnych jak i represji, którym im poddano na terenie województwa krakowskiego w latach 1944-1975. Należy wyjaśnić, że po II wojnie światowej granice województwa krakowskiego zmieniały się kilkakrotnie w wyniku reform administracyjnych. Początkowo województwo krakowskie działało w granicach z okresu międzywojennego. W 1946 roku jego granice nieznacznie zmieniono. W 1975 roku jego obszar znacznie się zmniejszył, a część jego dotychczasowego terytorium weszła w skład województwa bielskiego, katowickiego, kieleckiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. W 1999 roku, w wyniku kolejnej reformy administracyjnej, powstało województwo małopolskie z siedzibą władz w Krakowie. Z powyższego wynika, że badania represji wobec duchowieństwa diecezjalnego i osób zakonnych przeprowadzono na obszarze województwa krakowskiego funkcjonującego od chwili wejścia Armii Czerwonej na jego wschodnie tereny w 1944 roku do reformy administracyjnej w 1975 roku.
Chciał poczuć się jak król w królestwie swego własnego życia, odszedł z poczuciem, że rozwinie skrzydła i poleci, a spadł... w pustkę, której nie potrafił zapełnić. Kiedy skruszony wrócił, poczuł ogrom miłości, której nie mógł udźwignąć, bo wiedział, że na nią nie zasłużył...
Wspomnienia syna marnotrawnego, spisane dwadzieścia lat po pamiętnej uczcie wydanej przez ojca radującego się z powrotu zagubionego dziecka. Snute lekkim, porywającym stylem, pełne biblijnej symboliki i subtelnych odniesień do współczesności, pobudzające do refleksji.
Guy Luisier, autor tych zapisków, pisze o powrocie, o lęku, o niepewności i nadziei, o wolności, lecz nade wszystko o miłości, o jej wielu odcieniach, rzadko uświadamianych... Narracja jest barwna, chwilami wzruszająca, jak wtedy, gdy serce mówi do serca... Nie sposób do tych słów nie wracać, nie sposób się nad nimi nie zatrzymać, nie sposób nie postawić sobie pytań, przed którymi zwykle się ucieka…
Czy człowiek może znaleźć Boga? Gdzie Go szukać? Jak to robić?
Na różnych drogach naszego poszukiwania zbyt często zapominamy o dwóch podstawowych prawdach: po pierwsze - z Bogiem łączy nas coś wyjątkowego, po drugie i nade wszystko - słowem, które Bóg do nas wypowiada, jesteśmy między innymi my sami. Ojca, Syna i Ducha Świętego można odnaleźć właśnie tutaj: we własnym życiu.
To, że człowiek jest Ich obrazem, oznacza przecież, że ludzkie sprawy są miejscami, w których Oni się pojawiają, objawiają siebie i siebie podarowują. Nasze życie i my sami zbudowani jesteśmy wedle tej samej logiki, jaką jest w
Rozprawę (…) oceniam jako istotny wkład do refleksji nad trudnym problemem relacji wiary i komunikacji medialnej, jak i próby zobiektywizowania poprzez tę komunikację najbardziej upowszechnionego w świecie kultu maryjnego. Wkład ten rozszerza się też na refleksję stricte kulturoznawczą z uwagi na założenie badawcze, aby problemy z dziedziny przekonań religijnych związać z kontekstami tradycji historycznej i etnicznością.
prof. dr hab. Anna Grzegorczyk
Recenzowana monografia (…) jest twórcza i oryginalna zarówno pod względem jej struktury badawczej, przedstawiania treści, sposobu prowadzenia analiz źródłowych, ale i ogromnej wiedzy na temat kulturowej przestrzeni Internetu i medialnego wizerunku Kościoła w kontekście kultu Matki Bożej z Guadalupe.
ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII
Rymowana historia o świętym Janie Bosco jest pierwszą publikacją z cyklu Święci Uśmiechnięci. Książka, opowiada o tym jak mały Janek Bosko, który marzył o karierze linoskocza, iluzjonisty i gawędziarza, stał się wreszcie księdzem. I to nie byle jakim! Zajmował się bowiem dorastającymi urwisami, z którymi nikt nie mogł sobie poradzić. Ale Jan Bosko miał swoje sposoby...Dla dzieci od 5 do 10 lat.
W diecezji Chieti – Vasto, na wzgórzu Tarini (Tarigni), w Manoppello (30 km od Peskary w Abruzji) wznosi sie bazylika Boskiego Oblicza. To tutaj jest przechowywana, w bogato zdobionym ostensorium, relikwia, która ukazuje na bardzo delikatnej tkaninie oblicze cierpiącego i chwalebnego Chrystusa. Według tradycji, potwierdzonej przez najnowsze badania, mamy do czynienia z prawdziwym wizerunkiem Jezusa (veronika = vera – prawdziwa + icona – ikona), z obliczem, które nie zostało namalowane ludzką ręką (acheropita). Książka opowiada o historii i wielkim znaczeniu tego świętego wizerunku. Bracia Mniejsi Kapucyni z Abruzji przechowują Boskie Oblicze od 1638 roku, gdy zostało im ofiarowane przez doktora Donata Antoniego De Fabritiis. Do wielu pielgrzymów, którzy nawiedzili I kontemplowali Boskie Oblicze, dołączył także papież Benedykt XVI, który przybył do Manoppello 1 września 2006 roku.
Książka w niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikowi fakty z życia Świętej Siostry Faustyny oraz pozwala poznać rolę Świętej w Bożym planie Miłosierdzia. Pomysł na trylogię oparty jest o opisy miejsc, w których przebywała Helenka Kowalska, późniejsza siostra Faustyna. Poznając sylwetki ludzi, którzy ją otaczali, przedmioty codziennego użytku oraz Jej wędrówkę życiową i wydarzenia z nią związane, możemy pełniej zrozumieć posłannictwo Świętej, prześledzić rozwój Jej duchowości, która tak bardzo spodobała się Panu Jezusowi, że uczynił Ją "narzędziem" w tworzeniu swego najdoskonalszego dzieła - obietnicy Bożego Miłosierdzia, opisanej przez św. Faustynę w słynnym już na świecie Dzienniczku.
Pierwszy tom trylogii przenosi nas do domu rodzinnego Świętej w Głogowcu, gdzie się urodziła oraz spędziła pierwsze lata swego dzieciństwa. Następnie poznajemy kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie została ochrzczona i przyjęła I Komunię Świętą oraz dom w Ostrówku, w którym pracowała.
Obszerną część tomiku zajmuje część poświęcona Domowi Zakonnemu przy ul.Żytniej w Warszawie, gdzie Helenka, służyła jako siostra. Opisy tych miejsc i wielu innych ujmują zarówno ich historią, jak i współczesną rolą jako miejsc kultu oraz propagowania Bożego Miłosierdzia.
Bezcennym walorem książki jest fachowy komentarz Autora, objaśniający w przejrzysty sposób teologiczne aspekty zagadnienia.
Książka zawiera również unikalny i bogaty materiał ikonograficzny: mapki, fotografie, których jest ponad 250.
Egzemplarz pilotażowy.
Nowy Testament we współczesnym języku polskim z komentarzem filologicznym, historycznym i teologicznym.
W nowym tłumaczeniu Listu do Kolosan obok nowoczesnej formy udało się Redakcji NPD zachować powagę i godność stylu należnego przekazowi biblijnemu. Efekt ten osiągnięto nie w drodze odwołań do archaicznych cech tradycyjnej polszczyzny biblijnej, lecz do współczesnej odmiany ogólnej i literackiej języka polskiego, z wielką dbałością o właściwe przekładowi dynamicznemu odtworzenie ducha języka, kultury oraz mentalności, w jakiej oryginalnie powstał List do Kolosan. Integralną częścią tej metody są dość obszerne komentarze do określonych miejsc tekstu głównego, w których zawierają się rozliczne, przystępnie ujęte dane zarówno o charakterze teologicznym, jak też filozoficznym i kulturowym. Z troską i wiernością oddano prymarne przesłanie tej księgi z jednoczesnym zachowaniem komunikatywności przekazu Słowa natchnionego kierowanego do współczesnego polskiego czytelnika. W kontekście konkretnych decyzji przekładowych oznaczało to sięgnięcie po te zasoby polszczyzny, w których znajdują odbicie leksykalne, frazeologiczne i składniowe formy należące do repertuaru żywych cech polskiego stylu biblijnego.
prof. dr hab. Stanisław Koziara
Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej
Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie
To zbiór wybranych przepowiedni i wizji odnoszących się do przyszłości ludzkości i świata, których autorami są prorocy biblijni, wizjonerzy lub osoby z kongregacji katolickiej - od św. Otylii do ojca Pio. Dodatkowo zbiór przedstawia miejsca objawień.
„KERYGMAT jest zawsze doświadczeniem miłosierdzia Bożego – jest spotkaniem z Ojcem, który mnie kocha mimo. Kocha mnie z racji na to, że jestem – wbrew moim grzechom i niegodziwościom… To właśnie kerygmatyczne doświadczenie zbliża się do nas, jak ufamy, i to w wielkiej obfitości (!), wraz z nadchodzącym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Jeśli komukolwiek owa lektura pomoże w przeżyciu czy w przygotowaniu się na ten nadchodzący czas zbawienia – będę ogromnie szczęśliwy” (bp Grzegorz Ryś, Ze Wstępu).
Glina, taniec i ogród to słowa – symbole z trzech różnych opowiadań biblijnych. Przed czytelnikiem wyłania się obraz Boga, który jak garncarz stwarza, a następnie niszczy swe dzieło po to, by stworzyć je na nowo.
Biblia pokazuje, że tajemnica życia jest jak zaproszenie do świętego tańca – Dawidowego lub ewangelicznego. To właśnie „taniec” – jak mówi Autor – „pozwala na przejście od życia, które się kruszy i kurczy, do życia, które rozkwita, aby przynieść owoc”.
W ogrodzie Maria Magdalena stopniowo odkrywa, że historia nie kończy się definitywnie, kiedy kamień zamyka wejście do grobu, w którym złożono ciało Ukrzyżowanego. Jak ona zwróć swą twarz w stronę nieoczekiwanego „Ogrodnika”, a wyruszysz w drogę wiodącą od smutku do radości paschalnej.
Jean-Louis Ska – belgijski jezuita i biblista, wykładowca egzegezy Starego Testamentu w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i autor wielu książek tłumaczonych na języki: angielski, francuski, hiszpański, koreański, chiński, portugalski i kataloński. Jest uważnym obserwatorem życia, wielkim znawcą kultury i Pisma Świętego. W swojej lekturze tekstów biblijnych skupia się na szczegółach, które często kryją w sobie klucz do zrozumienia całości opowiadania biblijnego.
We Wprowadzeniu do buddyzmu Zen D.T. Suzuki opisuje naturę, techniki i praktyki Zen z wyjątkową jasnością, mądrością i otwartością. Zen jest opisany przez autora jako podstawowy klucz do zrozumienia kultury Orientu. A zarazem ta książka to klucz, to esencja wiedzy dla wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć psychologię Dalekiego Wschodu. Ale trzeba też pamiętać, że – jak pisze autor – Zen zaczyna się i kończy na osobiście zdobytym doświadczeniu. Ci, którzy nie mogą oprzeć się na własnym doświadczeniu, niczego nie rozumieją. I dalej: Zen z całą mocą i uporem domaga się wewnętrznego duchowego przeżycia.
Prace Daisetza Teitaro Suzukiego na temat buddyzmu Zen stanowią jedno z najwybitniejszych osiągnięć w zakresie wiedzy o współczesnym buddyzmie.
Bogaty wybór tradycyjnych i współczesnych pieśni i piosenek religijnych
Pieśni śpiewane w kościołach i na pielgrzymkowych szlakach
Słowa modlitw śpiewanych na pielgrzymkach
Chwyty gitarowe do wszystkich utworów
Książka dla dzieci „Czekamy na Pana Jezusa” służy przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej. Ma na celu przybliżenie najważniejszych kwestii dotyczących sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Posiada atrakcyjną formę: kolorową grafikę, kolorowanki, rebusy, labirynty, krzyżówki, łamigłówki rozwijające wyobraźnię, spostrzegawczość, kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Zawiera „Mały katechizm” i miejsce na informacje organizacyjne.
Książka została praktycznie sprawdzona wśród dzieci oraz katechetów i bardzo dobrze przez nich przyjęta. Polecamy ją szczególnie księżom, katechetom, rodzicom, dziadkom i wszystkim, którym zależy na religijnym wychowaniu młodego pokolenia.
Czasem odpowiadamy młodzieży na pytania, których oni nie mają. Książka, którą prezentujemy unika tego błędu.
Ks. prof. Paweł Mąkosa spytał najpierw młodzież o to, co siedzi w ich głowach i sercach, i dopiero potem udzielił odpowiedzi.
Książka „Największa jest Miłość. Ewangelizacyjny Katechizm Młodych” to nowa pozycja Wydawnictwa NATAN.
Jej autorem jest ks. prof. Paweł Mąkosa z KUL.
Katechizm podejmuje problemy i trudności w wierze, na które wskazała sama młodzież. Wśród tych problemów i trudności są m.in.: Czy życie ma sens? Gdzie znaleźć szczęście? Czy Bóg istnieje? Czy Bóg naprawdę mnie kocha? Dlaczego Bóg pozwala na cierpienie? Dlaczego warto wierzyć? Czy Jezus na pewno zmartwychwstał? Czy Kościół jest jeszcze potrzebny? Czy Kościół jest wrogiem seksu? Po co chodzić do kościoła?
Punktem wyjścia omówienia każdego z tych problemów jest w książce fragment wypowiedzi chłopaka lub dziewczyny – wypowiedzi, w której mówią o trudnościach wiary i w której stawiają nurtujące ich pytania. Do tych trudności i pytań nawiązują „kapsułki” z kilkoma krótkimi tekstami, które razem składają się na odpowiedź wiary.
Książka zawiera 15 bajecznie kolorowych, dużych (dwustronicowych) ilustracji przedstawiających sceny z życia Jezusa – od Zwiastowania i narodzin w Betlejem po Zmartwychwstanie i ukazanie się przyjaciołom. Bogactwo szczegółów z pewnością przykuje uwagę małych czytelników w wieku od czterech do siedmiu lat. Towarzyszący ilustracjom komentarz biblijny ułatwi zrozumienie poszczególnych scen.
Poznaj historię życia Jezusa przedstawioną w piętnastu obrazach i odkryj tysiąc i jeden szczegółów tej pięknej opowieści...
Przez całą książkę dowodzę, że odnowa teologii Trójjedynego Boga wymaga od teologów odrzucenia rzekomej opozycji między biblijnym i metafizycznym sposobem refleksji. Nie trzeba też sztucznie łączyć tych perspektyw. Twierdzę, że biblijny i metafizyczny sposób refleksji rozchodzą się dopiero wówczas, gdy teologowie przestają uznawać kontemplację za prawowity cel teologii trynitarnej.
Matthew Levering
Matthew Levering - urodzony w 1971 r., jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych współczesnych teologów amerykańskich. Obecnie wykładowca w Mundelein Seminary (Illinois), pracował także na uniwersytetach: Dayton, Ave Maria i Notre Dame. Specjalizuje się w teologii dogmatycznej, moralnej i biblijnej, jest też znakomitym znawcą myśli św. Tomasza z Akwinu. Założyciel i redaktor angielskiej edycji czasopisma „Nova et Vetera”, jak również członek redakcji „International Journal of Systematic Theology”. Autor licznych książek, w tym m. in. „Christ’s Fulfillment of Torah and Temple. Salvation According to Thomas Aquinas” oraz „Sacrifice and Community. Jewish Offering and Christian Eucharist”. Współredaktor „The Oxford Handbook of Sacramental Theology” i „The Oxford Handbook of the Trinity”.
"Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie?
Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach?
To różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu.
Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę.
Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec… to byłby mój koniec.
Szatan podczas egzorcyzmów
Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych?
W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji.
Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.
Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima.
Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów
Nigdy nie sądziłeś, że historia różańca może być tak pasjonująca
"
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?