Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę /Rdz 3, 15/Maryja, Matka Boga, otrzymała bardzo ważną misję: jest naszą Tarczą w walce ze złem, Orędowniczką każdego człowieka w potrzebie, Opiekunką i... Uzdrowieniem. To właśnie Maryja jest najwspanialszą Pośredniczką między nami a Jezusem. Ona, jako Matka, cierpliwie wysłuchuje naszych skarg i modlitw. Zawsze pokorna i gotowa do pomocy, jest najpotężniejszą bronią przeciwko Szatanowi i jego niszczycielskiemu działaniu w naszym życiu.Ilsa B. Reyes w swojej książce podpowiada, co powinniśmy robić, kiedy czujemy, że jesteśmy atakowani przez zło i cierpienie. Pisze o tym, czym jest łaska uzdrowienia, w jaki sposób Maryja walczy o nasze zbawienie i jak uczy nas zdrowego poczucia własnej wartości. Przede wszystkim jednak ta książka jest znakomitą pomocą dla tych, którzy jeszcze bardziej chcą oddać Maryi swoje życie. Zawiera świadectwa osób uzdrowionych dzięki wstawiennictwu Matki Bożej.
Watykański egzorcysta udowadnia, że modlitwa różańcowa jest najpotężniejszym egzorcyzmem, a w kolejnych tajemnicach ukryta jest cała Ewangelia!
Ojciec Gabriele Amorth przez wiele lat pomagał tym, których zniewolił zły duch. Jego najskuteczniejszą bronią zawsze była modlitwa – wzywał pomocy różnych świętych, odmawiał znane od wieków formuły, ale dopiero kiedy sięgał po różaniec, siły ciemności ustępowały światłu, którym jest Maryja. Zebrane w jednym miejscu rozważania towarzyszą ojcu Amorthowi każdego dnia. Ich celem jest przede wszystkim wyjaśnienie tego, jak potężną modlitwą jest różaniec, ale to także doskonała pomoc w jeszcze lepszym zrozumieniu jego wszystkich tajemnic.
o. Gabriele Amorth – emerytowany egzorcysta Watykanu, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, autor wielu publikacji, m. in. Atak złego, Egzorcysta Watykanu, Z Jezusem pokonać złego ducha, Będziemy sądzeni z miłości.
Czy wierzysz w to, że czuwa nad tobą anioł? Czy wierzysz, że nawet w największych kłopotach nie jesteś sam? Czy wierzysz w cuda?
Zobacz, jak działa Bóg!
Każdy z nas szukał w swoim życiu dowodów na to, że nie jest sam, że rozwiązanie problemów i trudności, z którymi się zmagamy, nie będzie spoczywało wyłącznie na naszej głowie. A ilu z nas rzeczywiście zauważa w swoim życiu obecność aniołów, małe codzienne cuda i spotkania z niebem na ziemi? Nadszedł czas na to, żeby szeroko otworzyć oczy na rzeczywistość pozornie niewidoczną!
Książka Jamesa Stuarta Bella zabiera nas do świata niezwykłych anielskich interwencji, pokazuje mocne dowody na działanie Boga i Jego pomocników w każdej chwili naszego życia. Przede wszystkim jednak daje pewność, że Bóg jest zawsze obecny, troszczy się o nas i o nasze szczęście.
Jak ludziom wędrującym po niebezpiecznej drodze daje się ochronę, tak i każdemu człowiekowi, jak długo pielgrzymuje na tej ziemi, zostaje przydzielony Anioł Stróż. fragment
Wybitny włoski angelolog, ks. Marcello Stanzione, przygotował wyjątkową książkę o Aniołach Stróżach opiekujących się ludźmi. To niezliczone historie o cudownych działaniach niebiańskich istot, pomagającym tym, którzy w modlitwie proszą o wsparcie. Są to opowieści zarówno z życia wielkich świętych i męczenników, jak i zwykłych ludzi.
Przeczytasz tu m.in. historię o tym, jak Anioł Stróż sprowadził księdza z sakramentami do umierającej staruszki; jak Anioł chronił bł. Katarzynę Emmerich przed atakami złego ducha; o tym, jak święty papież Jan XXIII z pomocą Anioła Stróża radził sobie z trudnymi rozmówcami, a także poznasz wiele innych zdarzeń, w których nasi niebiańscy opiekunowie śpieszyli na pomoc swoim podopiecznym.
Druga część Studiów nad pańćaratrą, nosząca podtytuł W poszukiwaniu tożsamości, jest kontynuacją wątków podjętych w pierwszej części zatytułowanej Studia nad pańćaratrą. Tradycja i współczesność, która była nowatorską w polskiej literaturze indologicznej oraz obszerną prezentacją pańćaratry – jednej z wczesnych indyjskich tradycji religijnych, dopiero od niedawna stanowiącej pole intensywnych badań indologicznych. Pańćaratra odgrywała ważną rolę w kształtowaniu się zjawiska nazywanego hinduizmem i do dziś wywiera znaczny wpływ na życie społeczności wyznawców tradycji hinduistycznych, szczególnie na południu Indii. Autorka zajmuje się kwestią podejmowanych przez przedstawicieli pańćaratry starań o zachowanie czy też uzyskanie statusu tradycji ortodoksyjnej i w pełni autorytatywnej. Przedstawia ważniejsze punkty dyskusji dotyczącej znaczenia pańćaratry, a także prezentuje kilka zagadnień związanych z jej szczególnymi ideami i praktykami, które, stanowiąc o jej wyjątkowości i tożsamości, wpływały na popularność i zdolność przetrwania tej tradycji przez wiele stuleci. Także w tej części znajdzie czytelnik liczne, a zarazem pierwsze polskie przekłady fragmentów tekstów tradycji oraz autorski materiał fotograficzny zebrany podczas badań terenowych w Indiach.
Przedstawia porządek Mszy Świętej trydenckiej wg mszału w wersji z 1962 roku, a zatem zalecanej przez papieża Benedykta XVI, w języku łacińskim i polskim. Broszura wzbogacona jest o wprowadzenie zawiera-jące: krótką historię Mszy św., omówienie podstawowych różnic w stosunku do dzi-siejszej Mszy św., wyjaśnienia dotyczące różnic w ubiorze kapłana, wyposażenia ołtarza, wskazówki dotyczące sposobu za-chowania się uczestników oraz podstawo-we zasady czytania po łacinie. Ponadto poszczególne fragmenty porządku Mszy Świętej opatrzone są na marginesach ułatwiającymi ich zrozumienie komentarza-mi.
Mszalik posiada imprimatur Kurii Metro-politalnej w Gdańsku z października 2007 roku.
„Fascynująca opowieść o ludzkim geniuszu, władzy i pieniądzach” – Publishers Weekly
Dzieje powstania słynnej watykańskiej bazyliki św. Piotra, opowiedziane niczym thriller historyczny na tle prawie dwóch wieków Europy przełomu renesansu i baroku. Od chwili, gdy papież Mikołaj V wpadł na pomysł jej wybudowania do momentu otoczenia wspaniałym placem z kolumnadą, minęło bowiem prawie dwieście lat! W tym czasie zmieniło się kilkudziesięciu papieży, kłócono się o plany i pieniądze, zadania podejmowali się kolejni budowniczy i artyści, od Bramantego przez Rafaela i Michała Anioła po Berniniego. Pasjonujący rozdział w historii kościoła i papiestwa, architektury i sztuki, i w dziejach naszej cywilizacji w ogóle.
Te proste pytania, nasuwające się nam na myśl, w odniesieniu do życia głównych bohaterów, biorących udział w ważnych wydarzeniach przedstawionych w Biblii, zachwycą nas, zmotywują i rozbawią. Znajdziemy tu wszystkie ulubione opowieści biblijne, ożywione ilustracjami włoskiej artystki Paoli Bertolini Grudina.
Autor opowiada się za nowym sposobem zachowania się wobec przemocy. W tym celu ukazuje on chrześcijańskie przesłanie Kazania na górze w zestawieniu z azjatycką sztuką samoobrony aikido i przedstawia metody, za pomocą których można przemienić własną świadomość, wzmocnić swoje poczucie wartości oraz zwiększyć elastyczność, zdolność dopasowywania się, kreatywność i mobilność.
Kiedy otrzymałem z Włoch propozycję udziału w Księdze Pamiątkowej ku czci Ojca Świętego z okazji 25-lecia Jego pontyfikatu, postanowiłem swój artykuł poświęcić właśnie Świętym i Błogosławionym, którzy byli związani z Uniwersytetem Krakowskim. (...) Okazało się, że liczba ich bynajmniej nie jest taka mała jak można by się spodziewać na pierwszy rzut oka. Oprócz bowiem dwóch Świętych profesorów [św. Jan Kanty i św. Józef Sebastian Pelczar] zaliczyć do tego grona należy również św. królową Jadwigę, żyjących w otoczeniu św. Jana Kantego kilku Błogosławionych spośród studentów i wykładowców Akademii, a także bł. Matkę Teresę z Kalkuty włączoną w skład społeczności uniwersyteckiej w wyniku przyznania Jej doktoratu honoris causa i wreszcie bł. Guillaume de Grimoard, który jako papież Urban V na prośbę Kazimierza Wielkiego w 1364 r. wyraził zgodę na założenie w Krakowie Studium Generale, jak w owym czasie określano uniwersytety.
Janusz Sondel, fragment wstępu
Nowe – oparte na edycji angielskiej, zaktualizowanej w 2005 roku – wydanie książki, której polski przekład był wielokrotnie wznawiany. Niezwykłe życie założyciela wspólnoty Taizé opisane przez Kathryn Spink jest zilustrowane jego własnymi wspomnieniami, w których dzieli się on bardzo osobistymi refleksjami związanymi z dzieciństwem, domem rodzinnym i początkami wielkiego dzieła. Książka opisuje rodzenie się i rozwój idei będącej na wiele lat przed II Soborem Watykańskim zaczynem dzieła ekumenizmu i w miarę upływu czasu przyciągającej do Taizé coraz szersze kręgi entuzjastów. Tę niezwykle interesującą opowieść dodatkowo ubarwia bogaty materiał zdjęciowy.
Książka niezbędna do zrozumienia fenomenu Taizé i osoby tragicznie zmarłego 16 sierpnia 2005 roku brata Rogera.
Kathryn Spink jest autorką wielu biografii (m.in. autoryzowanej biografii Matki Teresy z Kalkuty), które stały się światowymi bestsellerami i były tłumaczone na blisko dwadzieścia języków. Urodzona w Himalajach, dzieciństwo spędziła w brytyjskich ambasadach w Bonn i Wiedniu. Po studiach z języków nowożytnych w St. Anne’s College w Oksfordzie wstąpiła do policji i przez kilka lat walczyła z przestępczością na ulicach Londynu. Z takim doświadczeniem bez trudu wędrowała po Indiach, Afryce Południowej, mieszkała w blokowiskach Moskwy i w namiotach nomadów w Algierii, poszukując materiałów do pisanych przez siebie książek.
Książka jest swego rodzaju gramatyką języka, jakiego używamy, zwracając się do Boga w modlitwie. Autor, filozof i teolog, wciela się w postać „filozoficznego nauczyciela języka”, omawiając niczym lektor na zajęciach z nauki języka obcego podstawowe zagadnienia dotyczące modlitwy: mówienie do Boga w drugiej osobie, język jako płaszczyzna spotkania, „święcenie imienia Bożego”. Kolejnym etapem nauki jest poznanie „modlitewnej opowieści” jako elementu rozumienia Boga przez człowieka. Podręcznik prof. Schaefflera zawiera też wskazówki pewnych ćwiczeń praktycznych – człowiek modlący się powinien nabyć umiejętność ostrego widzenia samego siebie, rozróżniania perspektyw, proszenia Boga o „otwarcie warg i oczyszczenie serca”.
Mimo pozornie akademickiego charakteru O języku modlitwy jest książką na wskroś praktyczną: pozwala nam lepiej rozumieć samych siebie i to, co robimy, kiedy się modlimy, a także przybliża nas do rozumienia Boga, zawsze wymykającego się wszelkiej ludzkiej mowie.
Richard Schaeffler urodził się 20 grudnia 1920 roku w Monachium. W latach 1944–1945 był więziony w niemieckim obozie pracy. W latach 1946–1952 studiował filozofię, psychologię i teologię katolicką w Monachium i Tybindze. W 1952 roku uzyskał stopień doktora z filozofii w Tybindze, w 1953 zdał egzamin końcowy z teologii katolickiej, w 1961 otrzymał habilitację z filozofii w Tybindze. W latach 1968–1989 jako profesor zwyczajny wykładał zagadnienia z pogranicza filozofii i teologii na katolickim wydziale teologicznym uniwersytetu w Bochum. Od roku 1999 mieszka w Monachium, gdzie prowadzi gościnne zajęcia z filozofii religii i filozofii historii w wyższej szkole jezuitów. Tytuły honorowe: doktorat honoris causa z teologii (Fryburg 2005), doktorat honoris causa z filozofii (Monachium 2005).
Książka ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego to efekt prowadzonych przez autora w archiwach IPN badań dotyczących inwigilacji krakowskiego Kościoła przez UB i SB. Jej celem jest opisanie i zrozumienie postaw duchowieństwa katolickiego wobec działań komunistycznej bezpieki. Działania te były różne w różnych okresach PRL-u. Od zastraszania, gróźb czy szantażu przechodzono do metod bardziej subtelnych, próbując wciągać duchownych we współpracę poprzez rozmowy, perswazję, obietnice rozmaitych życiowych udogodnień. Zdecydowana większość księży potrafiła oprzeć się zarówno zastraszaniu, jak i pokusom. Wśród tych, którzy wyrazili zgodę na współpracę, wielu potrafiło ją po jakimś czasie zerwać.
Książka niewątpliwie uporządkuje toczące się od wielu miesięcy dyskusje na temat tzw. lustracji duchownych. Jest to mocny głos badacza i jednocześnie świadka, który poszukuje prawdy o tamtych trudnych czasach.
„Projekt życia” to sformułowanie użyte przez Jana Pawła II w jego liście do młodych całego świata. Papież nie wahał się pisać o życiu jako samourzeczywistnieniu, o kształtowaniu przez człowieka własnego życia na każdym jego etapie, o wybieraniu spośród różnych perspektyw. I sam ustawiał drogowskazy na życiowych zakrętach.
Zbiór takich mądrych rad zawiera niniejszy wybór gromadzący jedne z najważniejszych listów Jana Pawła II. Myśl o odpowiedzialnym kształtowaniu życia nieustannie powraca w papieskich naukach skierowanych do ludzi w różnym wieku (choćby w zawartym w naszej książce liście do osób starszych), podobnie jak myśl o cierpieniu będącym częścią każdego ludzkiego życia. I ono bowiem, w równej mierze co radość czy szczęście, znajduje właściwe miejsce w tworzonym przez każdego z nas własnym projekcie
Nareszcie urlop - można pozostawić za sobą codzienny pośpiech i wreszcie mieć mnóstwo czasu na wyciszenie się, leniuchowanie, na zadbanie o formę fizyczną, na przygody i nowe wrażenia. Ale też czasu, którego potrzebujemy, by wreszcie naprawdę zatroszczyć się o to, co porusza nas w głębi duszy. Ta lektura na urlop, oparta na refleksjach biblijnych, związanych z takimi motywami jak wyruszanie, przybywanie i odkrywanie, inspiruje nas do refleksji i pomaga dokonać zmiany otoczenia, również w sensie duchowym.
Św. Sarbeliusz przez całe swoje życie szukał tylko kontaktu z Bogiem, izolując się od wszystkiego, co mogłoby go rozpraszać. Ponad 25 lat życia spędził w pustelni, kryjąc się przed światem. A jednak podziw dla jego pobożności i sława czynionych przez niego cudów, rozsławiła klasztor w Annaya na całym świecie. Jego ciało po śmierci przez kilkadziesiąt lat nie poddawało się rozkładowi i wydzielało płyn, który przyczynił się do niezliczonych uzdrowień. Setki ludzi zawdzięcza jego pośmiertnemu orędownictwu zadziwiające łaski.
16 października 1978 Karol Wojtyła zostaje wybrany na papieża i przybiera imiona Jan Paweł II. W tym dniu rozpoczyna się niezwykły pontyfikat, który pozostawi ślad w umysłach wielu pokoleń. Niestrudzony pielgrzym, zwiastun pokoju, pierwszy w historii polski papież, ryzykując niezrozumienie, będzie głosił swą wiarę w Boga ludziom na całym świecie.
Autor w dwunastu obszernych omówieniach stara się przedstawić misję życia Jana Pawła II.
Bóg Jezusa Chrystusa. Medytacje o Bogu Trójjedynym to zbiór tekstów poświęconych jednej z największych tajemnic chrześcijaństwa - Trójcy Świętej. Obecny papież Benedykt XVI zaprasza czytelnika do wspólnego namysłu nad tym, kim jest biblijny Bóg, co to znaczy, ze Jezus Chrystus jest zarazem Bogiem i człowiekiem, i na czym polega działanie Ducha Świętego. Podstawą tej książki były teksty kazań i rekolekcji, dlatego mimo skomplikowanego tematu jest napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem. W przystępny sposób rozwija problematykę, którą Joseph Ratzinger zajmował się także w swojej wcześniejszej książce Wprowadzenie w chrześcijaństwo.
Adam Sikora jest historykiem filozofii i myśli społecznej, emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. Między wiecznością a czasem to zbiór filozoficznych esejów na temat Hioba, romantycznej koncepcji wieczności i czasu, dziewiętnastowiecznej filozofii historii i duchowej biografii autora. Nawiązując do poglądów różnych filozofów, autor zajmuje się m.in. takimi problemami, jak pogodzenie ludzkiego cierpienia z miłosierdziem i dobrocią Boga oraz poglądy Adama Mickiewicza dotyczące relacji człowiek – Bóg, ducha i ciała, czasu i struktury świata. Pisze też o dziewiętnastowiecznym rozumieniu sensu dziejów i zastanawia się nad uwodzicielską siłą marksizmu.
Historia Hioba kończy się zatem dość sztucznym happy endem. Czy naprawdę jednak kończy? A te długie sto czterdzieści następnych lat? Czyżby nigdy już więcej nie cierpiał? Jakże teraz będzie mógł cieszyć się pełnią szczęśliwości, nie lękając się zarazem o jej trwałość? Czyżby Pan wyzbył go pamięci oraz obdarzył łaską zapomnienia, tak że nie musiał już wracać myślą do szczęścia, które ongiś utracił, oraz do umęczeń, których wówczas zaznał? I czy radość posiadania nowych synów i cór była kiedykolwiek w stanie przesłonić dręczącą świadomość nieobecności tych – pierworodnych przecież – których tak bezpowrotnie został pozbawiony? A czy klęski, które przez te następne sto czterdzieści lat nawiedzały jego bliźnich z ziemi Uz, nie sprawiały mu bólu oraz udręki współczucia? I co też mówił swoim przyjaciołom wtedy, kiedy znaleźli się – tak jak niegdyś on sam – w kleszczach cierpienia? A co właściwie znaczy ten ostatni werset Księgi, który stwierdza, że „umarł on stary, i syty dni”? Czyżby to, że miał już wszystkich owych dni na tyle dość, że mógł wreszcie na łożu śmierci westchnąć z prawdziwą ulgą i wyszeptać jedno tylko słowo: nareszcie...
Z rozdziału Teodycea i przypadek Hioba
Ewangelia znakomicie wprowadza małych czytelników w świat Dobrej Nowiny. Jej język jest prosty, książka tłumaczy trudniejsze nazwy i pojęcia w sposób opisowy, dostosowany do możliwości siedmiolatków.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?