Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Modlitewnik zawiera modlitwy do św. Judy Tadeusza:
- Litania do św. Judy Tadeusza
- O uproszenie potrzebnych łask
- W ciężkim strapieniu
- W chorobie ciała
- W chorobie duszy
- O codzienną opiekę
- W problemach małżeńskich
- Koronka do św. Judy Tadeusza i inne.
„Doceńmy czas, wspaniały Boży dar”. Zapis rekolekcji, w których autor porusza temat codziennego życia w nieustannym pośpiechu i stresie. Podpowiada jak organizować swoje obowiązki i wolny czas, aby nie mieć wrażenia, że zmarnowaliśmy kolejny dzień życia. Zachęca również do codziennego rozeznawania duchowego i do zawierzenia swego życia Duchowi Świętemu.
Uwzględniajmy konsekwencje wieczne naszych ziemskich spraw, wyborów, czynów.
Przyjmijmy Tego, który chce znami przejść ziemskie życie. Doceńmy czas, wspaniały Boży dar. Czyli: żyjmy w wierze, że Bóg nas kocha i daje nam swego Ducha, Ducha Miłości…(fragment wstępu)
Kolejne cudowne i inspirujące opowieści o św. Ojcu Pio!
Kiedy katolicka dziennikarka, Diane Allen, zbierała do swojej książki Módl się, ufaj i nie martw się opowieści o Ojcu Pio, była przekonana, że dotarła do wszystkich świadków jego życia. Bardzo szybko jednak się okazało, że Święty z Pietrelciny jeszcze nie odkrył przed nią swoich tajemnic. Kolejne cuda, uzdrowienia i poruszające historie spotkań, opisane przez nią nowe opowieści o Ojcu Pio pokazują, jak wielkim darem jest dla nas ten pokorny Sługa Boga.
Zawsze, gdy czytam świadectwa o Ojcu Pio, zastanawiam się, o ile straszniejszy byłby XX wiek, gdyby nie jego pokorna ofiara. Lekarze, którzy się nim opiekowali, oceniali, że każdego dnia z jego pięciu stygmatów wypływała filiżanka krwi... A przecież tak cierpiąc, jednocześnie był dowcipny, radosny, zwyczajny, o czym świadczą opowieści tysięcy osób, które go spotkały. Ich historie są dowodem na żywe i konkretne działanie Boga, który wszelkimi sposobami pragnie przybliżyć nas do Siebie.
Jolanta Winiarska, „Dobry Tydzień”
W XX wieku, epoce coraz powszechniejszego ateizmu oraz kultu „postępu” i cielesności, Pan Bóg w specyficzny sposób zadrwił z ludzkiej pychy, zsyłając Ojca Pio – świętego w stylu średniowiecznym, o którym zapewne słyszeliśmy albo czytaliśmy nie raz. Książka Diane Allen daje nam jednak coś więcej. Jest tu krew, pot i łzy, ale też uśmiech; słodycz obok goryczy i bólu; a nade wszystko mocna Wiara, słodka Nadzieja i piękna, wszechogarniająca Miłość! Po tej lekturze trudno przejść obojętnie nie tylko obok tej świętej postaci, ale też „wymigiwać się” od wiary w Boga. Autorka wykonała potężną pracę. Ku większej chwale Boga i w trosce o zbawienie dusz!
Bogusław Bajor, redaktor naczelny „Przymierza z Maryją”
Kto malował Stwórcę więcej niż śmiało, bo bardzo dosłownie wedle anatomii człowieczej?
Dlaczego w XV wieku podjęcie tematyki „rozbieranej” było możliwe tylko pod pretekstem ilustrowania Biblii? W jaki sposób obrazowanie grzechu pierwszych rodziców stało się szkołą malowania aktu?
Czy artyści zawsze malowali arkę Noego zgodnie z ówczesną wiedzą przyrodniczą? Dlaczego, już po odkryciach Kolumba, na płótnie XVI-wiecznego twórcy, obok słoni, żyraf czy tygrysów widzimy też latające smoki?
Czy na obrazie Wieża Babel Pietera Bruegla, oglądanym nawet z bliska, dostrzeżemy szczegóły, rozpoznamy, czym są plamki, punkciki, kreseczki? I jak to możliwe, że dzieło niderlandzkiego mistrza ożywa dopiero dzięki komputerowemu powiększeniu, a nie bezpośredniemu oglądowi?
Po czterech tomach Gawęd o sztuce oraz komplementarnym wobec nich tomie Gawędy o sztuce sakralnej Bożena Fabiani skupia się na tradycji starotestamentowej w sztuce europejskiej. Tam podstawą opowieści stały się epizody ewangeliczne zapisane w Nowym Testamencie, tym razem autorka sięga jeszcze głębiej, do korzeni sztuki religijnej, do dzieł inspirowanych Starym Testamentem. Pokazuje trwałość tradycji, ciągłość wątków, które przewijają się przez malarstwo i rzeźbę do początku XX wieku, a czasem nawet sięgają współczesności. Opisuje wybrane tematy zaczerpnięte z Biblii, skupiając się nie tylko na objaśnieniu tego, co przedstawiają dzieła, lecz także na życiu tych, którzy je tworzyli.
Stary Testament zawiera opowieści najróżniejsze: zadziwiające, niezrozumiałe, wzniosłe i okrutne, tętniące życiem i emocjami – i wszystko to autorka obserwuje na obrazach, tropiąc przy tym realia związane zarówno z epoką żydowskich patriarchów i królów, jak i z czasami artystów podejmujących tematy biblijne. Przygląda się, jak w ciągu wieków radzono sobie z trudnościami w wyobrażeniu człowieka i żywiołów, powietrza, światła, wody, jak ukazywano potężne emocje bohaterów biblijnych, zwłaszcza te najgroźniejsze – nienawiść, mściwość, zawiść. Autorka ściśle powiązuje historię z obrazem, wyjaśnia jego treść, pokazuje podejście malarza do tematu – tak różne w zależności od epoki i indywidualnych cech artysty.
Pisząc o sztuce, która wyrosła na glebie słowa pisanego, Bożena Fabiani stara się o równowagę słowa i obrazu. Każdy rozdział składa się z powtarzających się i przeplatających dwóch elementów – krótkiego streszczenia tekstu, który malarz miał za zadanie zilustrować (przy czym autorka obficie cytuje tekst biblijny), oraz z zestawu obrazów wraz z ich interpretacją, często wzbogaconą informacją o malarzu. Czasem, dla urozmaicenia i przełamania nadmiernej powagi opowieści, pozwala sobie omówić ilustracje niedotyczące bezpośrednio wątku głównego; i tak na przykład, pisząc o tytanicznej pracy XIX-wiecznego ilustratora Biblii Gustave’a Doré, przywołuje jego obraz z… Czerwonym Kapturkiem w łóżku z groźną babcią-wilkiem. Autorka robi to nie z roztargnienia, lecz celowo, żeby wywołać uśmiech na twarzy Czytelnika, a przy okazji pokazać niebywałą skalę zainteresowań autora, jako że Doré ilustrował najrozmaitsze gatunki literatury, nawet bajki.
Bożena Fabiani
Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (1963), doktor nauk humanistycznych (1974), długoletni wykładowca historii kultury w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1975–2005), historyk, pisarka, poetka, pedagog, nauczyciel akademicki, tłumaczka i popularyzatorka wiedzy o sztuce. Autorka książek historycznych, artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz utworów poetyckich. W kręgu jej zainteresowań pozostają: kultura i sztuka baroku, dzieje chrześcijańskiego Rzymu, kultura staropolska oraz biografie najbardziej znanych artystów. W latach 2000-2010 popularyzowała zagadnienia z zakresu historii sztuki na antenie 2 Programu Polskiego Radia w audycji Ewy Prządki W stronę sztuki. Wygłosiła wtedy około 300 gawęd. Część z nich - przejrzana i rozszerzona - znalazła się w serii książek Gawędy o sztuce.
Wojna musiała prędzej czy później dotrzeć do niewielkiej jazydzkiej wioski u podnóża góry Sindżar w północnym Iraku. Osiemnastoletnia Dżinan i członkowie jej rodziny od dawna zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie niosła ze sobą ekspansja Państwa Islamskiego na pobliskich terenach.
Gotowi do drogi, wciąż opóźniali jednak wyjazd w bezpieczniejsze miejsce. Nie mogli uwierzyć w to, że ich spokojny, położony na uboczu kawałek świata może zniknąć z powierzchni ziemi. Łudzili się, że obronią ich stacjonujący nieopodal kurdyjscy peszmergowie.
Niestety, w kluczowym momencie Kurdowie zostawili jazydów własnemu losowi, a kawalkada uciekających cywilów była łatwym łupem dla zwyrodnialców w mundurach ISIS.To właśnie wtedy zaczął się dramat Dżinan i innych jazydzkich kobiet.
Rozdzielenie z rodziną, bicie, poniżanie, tortury i seksualne niewolnictwo — tylko tego mogły się spodziewać od swoich oprawców. Osiemnastoletnia bohaterka tej książki przetrwała i uciekła z tego piekła dzięki swojej odwadze i determinacji, w imię miłości do męża. Nie wszystkie jazydki miały tyle szczęścia.
Każdego roku w Boże Narodzenie słuchamy o narodzeniu Jezusa, który przyszedł "do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli" (J 1,11). To dla nas Bóg stał się człowiekiem. Żeby z otwartością i na stałe zaprosić Go do swojego domu i serca, trzeba świadomie przeżyć Adwent i święta, trwając na modlitwie.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: 8 grudnia
Boże Narodzenie: 25 grudnia
Święto Świętych Młodzianków Męczenników: 28 grudnia
"Jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy" (Rz 6,8)
Odejście bliskich do wieczności zawsze wiąże się z cierpieniem tych, którzy pozostają na ziemi. Jednak Pismo Święte i nauczanie Kościoła przypominają, że śmierć nie jest końcem, ale przejściem do świata, w którym czeka na nas kochający Bóg. Dusze zmarłych potrzebują naszej modlitwy na drodze do zbawienia, aby jeszcze lepiej przygotować się na spotkanie z miłosiernym Ojcem.
Uroczystość Wszystkich Świętych: 1 listopada
Dzień Zaduszny: 2 listopada
Święty Juda Tadeusz żył w I wieku. Był jednym z dwunastu apostołów i krewnym Pana Jezusa (zob. Mk 6,3; Mt 12,46). Po wniebowstąpieniu Chrystusa wyruszył do Edessy, gdzie dzięki darom udzielonym przez Ducha Świętego leczył choroby. Jest skutecznym orędownikiem w sprawach wyjątkowo trudnych, beznadziejnych, wobec których człowiek pozostaje bezsilny.
Wspólna modlitwa dziecka z rodzicami budzi niezwykłą więź rodzinną i pozwala zasiewać ziarenka wiary w małych serduszkach. Te wspólne chwile zaowocują w przyszłości. Dla dzieci będą pięknymi wspomnieniami i drogowskazem na całe życie, zaś rodzicom dadzą radość oraz wzruszenie. Na pięknie ilustrowanych kartach zebraliśmy modlitwy, które dzieci mogą odmawiać wraz z rodzicami. Przygotowaliśmy też modlitwy na różne okazje i ważne chwile w życiu każdego dziecka. Nauka pierwszego pacierza jeszcze nigdy nie była tak radosna, a pełne ciepła rysunkiz pewnością ucieszą oczy każdego malucha.
Ta niewielka książeczka to swoiste Światowe Dni Młodzieży w pigułce. To wybór kilkudziesięciu krótkich, najważniejszych drogowskazów, przesłań i błogosławieństw, jakie papież Franciszek zostawił Ci podczas tych niezwykłych wydarzeń. To z nimi posłał w świat Ciebie i ponad dwa miliony innych młodych ludzi. Ta książeczka pozwoli Ci o nich pamiętać i do nich ciągle wracać. Oddajemy ją w Twoje ręce z wielką nadzieją, że pomoże Ci według tychże drogowskazów, przesłań i błogosławieństw pięknie i szczęśliwie żyć...
Jak odmawiać Różaniec, aby nie był on odklepany?Jak uczynić go modlitwą serca? Co sprawia, że modlitwa różańcowa ma tak wielką moc? Praktyczny przewodnik po Różańcu pisany językiem docierającym do serca, ufamy będzie pożyteczną lekturą zarówno dla tych, którym modlitwa różańcowa jest bliska, jak również dla tych, którzy chcieliby odkryć skarb Różańca i przez jego odmawianie czerpać zdroje łask. Książka zawiera bogaty wybór rozważań różańcowych.
Adam Chmielowski po wielkiej duchowej przemianie Brat Albert. Ubogi między ubogimi, kaleka bez nogi, sam będąc ubogi poświęcił życie pomocy najbiedniejszym. Ten święty dał nam przykład, jak realizować miłość wobec bliźniego, zaświadczył, że siłą charakteru oraz niezłomną wiarą można dokonać niemożliwego dźwigać krzyż, który bez Bożej pomocy wydaje się nie do udźwignięcia. Poznajmy nieprawdopodobną biografię żołnierza, więźnia, zbiega, artysty, kaleki, pokornego zakonnika, świętego. Niech stanie się ona dla nas drogowskazem do Boga i drugiego człowieka. Niech da nam siłę dźwigania własnego krzyża i realizacji swojego powołania.Rok 2017 poświęcony został św. Bratu Albertowi. Niech nie będzie to tylko historyczna rocznica; niech będzie to rok, który zmieni nasze życie na lepsze dzięki świętemu od ubogich.
Istnieje sposób przeżywania wiary, dla którego kategoria otwartości jest kategorią fundamentalną. Chodzi o uchwycenie czegoś bardzo ważnego we własnej drodze do Boga.
Książka o wierze to dopuszczenie nas do bardzo osobistych poszukiwań, niekiedy wręcz zmagań Autora, dodajmy - bez cienia ekshibicjonizmu.
ks. Adam Boniecki
Książka Piotra Sikory jest jednym z ważniejszych głosów w rodzimej debacie o teologii, duszpasterstwie i duchowości.
ks. Robert J. Woźniak
Jean Daniélou był jednym z pierwszych autorów, którzy wnieśli nowe spojrzenie na postać Jana Chrzciciela, dzięki odkryciu starożytnych rękopisów nad Morzem Martwym. Na przełomie Starego i Nowego Testamentu Jan zwany Chrzcicielem, "świadek Baranka", otwiera nową erę świata. Historia świecka, do której dostęp dają dokumenty epoki, i historia święta, którą przenika spojrzenie profetyczne, wzajemnie się tu objaśniają i uzupełniają. Umiejscawiając Jana Chrzciciela nie tylko w kontekście jego historycznego czasu, ale przede wszystkim w przestrzeni planu Bożego - od chwili powołania jako zwiastuna aż do doświadczenia śmierci - książka pozwala poznać prawdziwą historię świętą. Również dlatego, że - jak powiedział sam autor - Jan Chrzciciel i jego misja nieustannie trwają w czasie Kościoła, albowiem zarówno w świecie chrześcijańskim jak i pogańskim zwiastun ten jest zawsze tym, który przygotowuje i otwiera drogę.
KRÓLESTWO JUŻ NADESZŁO
Byli ludźmi z krwi i kości. Nie różnili się niczym od każdego z nas. Jedno spotkanie odmieniło ich życie. Podejdź, zatrzymaj się i razem z Autorem obserwuj ewangeliczne spotkania z Panem. Zobacz z bliska biblijne wydarzenia i wsłuchaj się w głos Zbawiciela. Przejrzyj się w historii apostołów jak w lustrze.
Spójrzmy na nasze życiorysy jako na żywoty (dziś mówimy: CV) kogoś, kto niedaleko jest od królestwa niebieskiego. Przecież każdy z nas kiedyś usłyszał to samo zaproszenie: Pójdź za Mną, a zaraz potem, pewnie nieco ciszej, Pan dopowiedział: Oczywiście, jeśli tego chcesz….
JAKUB KOŁACZ SJ - od 2014 roku prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor książek Słownik języka i kultury jezuitów oraz Ewangelia św. Łukasza spisana własnymi słowami.
Czy odczuwasz głód serca?
John Main OSB dla wspólnoty chrześcijańskiej odkrył na nowo moc modlitwy kontemplacyjnej i stał się jednym z najważniejszych współczesnych mistrzów życia duchowego. Jego dzieło kontynuują grupy Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM). Dzięki zgromadzonym w tej książce tekstom odkryjesz, w jaki sposób poprzez modlitwę zaspokoić głód odczuwany głęboko w sercu.
W naszej tradycji jest tylko jedna modlitwa - modlitwa Jezusa. Zanurzamy się w niej, otwierając na nią nasze serca. W tradycji Kościoła doświadczenie to nazywane jest modlitwą wiary, modlitwą kontemplacyjną czy też modlitwą czystą. My używamy określenia "medytacja", która jest trwaniem w bezruchu, w centrum naszego jestestwa, by wraz z Chrystusem dojść do centrum, w którym przebywa Trójca Święta.
John Main OSB
Książka ta może być pomocna dla tych, którzy pragną, w tych pełnych wyzwań czasach, podążać ścieżką medytacji pod autorytatywnym, a jednocześnie łagodnym przewodnictwem mistrza modlitwy.
Peter Ng, koordynator WCCM w Singapurze
John Main rozpoznał ?nasz duchowy głód i czerpiąc z nauczania pierwszych mnichów chrześcijańskich przywrócił sposób modlitwy prostej, dostępnej dla każdego, która praktykowana codziennie odmienia życie wielu osób.
Andrzej Ziółkowski?, koordynator WCCM w Polsce
Pomiędzy dwoma biegunami: "zaniku religii" i "powrotu sacrum", rozciąga się bogate spektrum zróżnicowanych postaw wobec religii i Kościoła, aż po zindywidualizowane formy życia religijnego według własnych potrzeb i zainteresowań. Religia utraciła swój status "oczywistości kulturowej", w nowoczesnych i ponowoczesnych społeczeństwach musi konkurować na rynku różnych ofert światopoglądowych.
Janusz Mariański, Sekularyzacja albo desekularyzacja...
W budowaniu tożsamości niezbędna jest możliwość konfrontacji i wymiany opinii. Otwartość stanowi wyzwanie , bo oznacza pewien stopień ryzyka; ten, kto jest otwarty, nie posiada pełnej kontroli.
Nowe pokolenie jest zapowiedzią nadchodzących zmian, jego przedstawiciele będą kształtować przyszłość. Są mobilni, myślący, niezależni, łatwi w kontaktach, ale i wymagający. Człowiek reprezentujący kulturę interaktywną stanowi nowe, poważne wyzwanie dla Kościoła.
Renata Jasnos, Projekt Wychowawcze oddziaływania Kościoła...
Współcześni młodzi katolicy w Polsce nie rozumieją Kościoła i postrzegają go głównie w kategoriach instytucji restrykcyjnej. Jak przypomina ks. Tischner, chrześcijańska koncepcja człowieka zawiera tezę o jego wolności. Tylko to, co wynika z wolności, jest w pełni ludzkie. Tymczasem w chrześcijańskim wychowaniu dochodzi do nieustannego lekceważenia wolności człowieka. Wolność i prowadzona dzięki niej krytyczna refleksja stają się czymś podejrzanym. Według Tischnera u źródła takiego myślenia i "wychowawczego" działania tkwi "niewiara w obiektywne istnienie wartości religijnych i etycznych".
Celina Kisiel-Dorohinicka, Wychowanie moralne Kościoła...
W encyklice Laudato si’ papież Franciszek dokonuje cennej i długo oczekiwanej aktualizacji społecznej nauki Kościoła. W kontekście kryzysu ekologicznego proponuje m.in. przewartościowanie roli ekonomii, gospodarki i polityki w taki sposób, aby wyraźnie były nakierowane na służbę ludziom, współpracę narodów na rzecz pokoju i sprawiedliwego podziału dóbr, bardziej zdecydowaną troskę o stworzenie oraz obronę Matki Ziemi. Papież wskazuje także, że ochrony stworzenia i dbałości o środowisko nie można oddzielić od "ekologii ludzkiej", gdyż obecny kryzys jest nie tylko problemem ekonomicznym, ale także środowiskowym, etycznym i antropologicznym. W encyklice dodaje, że kryzys ten sięga samych podstaw kultury i duchowości oraz proponuje projekt ekologii integralnej, którego punktem wyjścia jest ekologiczne nawrócenie. Autorzy artykułów monografii podejmują liczne wątki ekologiczne zasugerowane lub omawiane przez papieża, poszukując źródeł, inspiracji i kontekstów wizji zaproponowanej przez Franciszka.
Jacek Poznański SJ, Stanisław Jaromi OFMConv
Treść książki wskazuje na komplementarną spójność problematyki obu jej części oraz poszczególnych jej rozdziałów. Warte zauważenia jest także wzajemnie dopełniające się przedstawienie zagadnień teoretycznych i praktycznych (…). Dzięki tak zaprezentowanej refleksji nad encykliką Laudato si’, książka oddaje charakter encykliki, która prócz refleksji teoretycznej ma wyraźne przesłanie praktyczne skierowane zarówno do przedstawicieli świata polityki i biznesu, jak i wszystkich ludzki dobrej woli (…). Należy wyrazić nadzieję, że niniejsza publikacja nie tylko zainspiruje dalsze badania w polskim środowisku naukowym, ale także zachęci działaczy ekologicznych do refleksji nad kwestiami ekologicznymi z punktu widzenia, jaki przedstawił papież Franciszek i przyczyni się w ten sposób do ekologicznego "efektu Franciszka" na gruncie polskim.
Dr hab. Ryszard Sadowski SDB, Instytut Ekologii i Bioetyki UKSW
Książka nie jest tematycznym "komentarzem" do poszczególnych rozdziałów encyklik, ale czymś więcej - udanym i naukowym zarazem "rozwinięciem" myśli, inspiracji, zagadnień itd., zawartych w dokumencie papieskim. Odnosi się wrażenie, że autorzy tekstów nie zamierzają powtarzać tego, co zostało powiedziane w encyklice, ale pójść dalej i głębiej, wkomponować jej treści w kontekst jeszcze bardziej naukowy i polski, dokonać jej naukowego "przełożenia" na użytek czytelnika polskiego, który konfrontuje się już od wielu lat z problemami natury ekologicznej, szukając ich optymalnych rozwiązań.
Prof. dr hab. Zdzisław Kijas OFMConv, UPJPII
Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę /Rdz 3, 15/Maryja, Matka Boga, otrzymała bardzo ważną misję: jest naszą Tarczą w walce ze złem, Orędowniczką każdego człowieka w potrzebie, Opiekunką i... Uzdrowieniem. To właśnie Maryja jest najwspanialszą Pośredniczką między nami a Jezusem. Ona, jako Matka, cierpliwie wysłuchuje naszych skarg i modlitw. Zawsze pokorna i gotowa do pomocy, jest najpotężniejszą bronią przeciwko Szatanowi i jego niszczycielskiemu działaniu w naszym życiu.Ilsa B. Reyes w swojej książce podpowiada, co powinniśmy robić, kiedy czujemy, że jesteśmy atakowani przez zło i cierpienie. Pisze o tym, czym jest łaska uzdrowienia, w jaki sposób Maryja walczy o nasze zbawienie i jak uczy nas zdrowego poczucia własnej wartości. Przede wszystkim jednak ta książka jest znakomitą pomocą dla tych, którzy jeszcze bardziej chcą oddać Maryi swoje życie. Zawiera świadectwa osób uzdrowionych dzięki wstawiennictwu Matki Bożej.
Watykański egzorcysta udowadnia, że modlitwa różańcowa jest najpotężniejszym egzorcyzmem, a w kolejnych tajemnicach ukryta jest cała Ewangelia!
Ojciec Gabriele Amorth przez wiele lat pomagał tym, których zniewolił zły duch. Jego najskuteczniejszą bronią zawsze była modlitwa – wzywał pomocy różnych świętych, odmawiał znane od wieków formuły, ale dopiero kiedy sięgał po różaniec, siły ciemności ustępowały światłu, którym jest Maryja. Zebrane w jednym miejscu rozważania towarzyszą ojcu Amorthowi każdego dnia. Ich celem jest przede wszystkim wyjaśnienie tego, jak potężną modlitwą jest różaniec, ale to także doskonała pomoc w jeszcze lepszym zrozumieniu jego wszystkich tajemnic.
o. Gabriele Amorth – emerytowany egzorcysta Watykanu, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, autor wielu publikacji, m. in. Atak złego, Egzorcysta Watykanu, Z Jezusem pokonać złego ducha, Będziemy sądzeni z miłości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?