O tym jak ważne są relacje między ludźmi chyba wszyscy doskonale wiedzą, uczucia i emocje panujące między nami są bardzo ważne w codziennych relacjach. Stosunki międzyludzkie, relacje, partnerstwo, małżeństwo, relacje w rodzeństwie i rodzinie, asertywność to bardzo ważne aspekty naszego życia. Jak zjednać sobie ludzi, zdobyć przyjaciół, jak zintegrować życie, jak poukładać trudne relacje z toksyczną matką, ojcem, siostrą, bratem, córką, synem? na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszych poradnikach, które proponujemy w tym dziale. Najciekawsze bestsellery autorów takich jak: Kevin Hogan, Mateusz Grzesiak, John C. Maxwell i wiele innych - zapraszamy.
John C. Maxwell – ekspert w dziedzinie przywództwa o światowej sławie prezentuje swą kolejną książkę o pracy zespołowej. Publikacja ta zawiera przejrzystą analizę osobistych cech, jakich wymaga współdziałanie w grupach. Szczegółowe ich opisy – poparte licznymi przykładami – są łatwe do zrozumienia i praktycznego stosowania w życiu rodzinnym.
W swojej książce autor opisuje osiągnięcia konkretnych osób, których działania były:
- intencjonalnie skierowane ku celom długoterminowym
- nieegoistycznie skupione na innych osobach
- bezinteresownie podporządkowane zadaniom zespołów
- wytrwale optymistyczne w zmaganiach z przeciwnościami
Maxwell pokazuje, jak te i inne cechy wpływają na pomyślność pracy zespołów. Książka nie zawiera wygodnych banałów i abstrakcyjnych dywagacji, proponuje natomiast konkretne działania podnoszące wartości osób funkcjonujących w grupach i zespołach różnego rodzaju.
Przedmowa prof. dr. hab. Zygmunta Kołodziejaka, Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. To pierwsza chyba na polskim rynku książka ujmująca całościowo problemy zarządzania i kierowania ludźmi, adresowana do polskich liderów i ludzi biznesu i oparta na polskich realiach. Autorka, wykorzystując zarówno rozległą wiedzę teoretyczną, jak i praktykę kursów i seminariów, które prowadzi w Polsce i w Kanadzie, szeroko omawia m.in. cechy prawdziwego lidera, zasady i wartości, jakimi powinien się kierować, jego rolę w przedsiębiorstwie, umiejętność skutecznego przewodzenia ludziom i wzbudzania w nich entuzjazmu. Swoje tezy ilustruje wieloma przykładami polskich firm i ich szefów, a odwołując się do przykładów firm zachodnich, zachowuje właściwy dystans i krytycyzm.
W książce znajdą Państwo czternaście tekstów poświęconych wpływowi społecznemu w relacjach romantycznych, pracy, sporcie i zeznaniach świadków.
Ta inspirująca lektura pozwala nie tylko przyjrzeć się relacjom międzyludzkim, lecz także skutecznie bronić się przed niechcianym wpływem.
Gra życia i jak w nią grać - Florence Scovel Shinn
Na książkę „Gra życia ( i jak w nią grać) składają się 4 teksty autorstwa Florence Scovel Shinn. Jest to bestsellerowy poradnik dla kobiet, który pomaga odnieść wymarzony sukces. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Head Republic.
Florence Scovel Shinn
Była wykładowcą metafizyki, jej książki stały się światowymi bestsellerami. Zostały napisane prostym i dowcipnym językiem, który ujął miliony osób. Odeszła od stylu akademickiego na rzecz nauczania na przykładach z życia. Pierwszą książkę Gra życia (i jak w nią grać) opublikowała sama w 1925 r. Jej kolejne książki: Twoje słowo jest twoją różdżką, Tajemne drzwi, Moc wypowiedzianego słowa.
Wygraj grę życia
Wszystkie teksty Florence Scovel Shinn prowadzą kobiety do sukcesu, wykorzystując pradawną wiedzę. Przypomina o prawie karmy i przebaczania, o mocy słowa, które działa jak różdżka. Nie ma jednych drzwi do sukcesu – musimy nauczyć się je odnajdywać. Scovel Shinn w swoich wykładach czerpie z Pisma Świętego, ale przedstawia też wiele przykładów, z którymi się zetknęła osobiście. Autorka wykazuje się świetną znajomością kobiecej psychiki i duszy.
Fragment książki
Jedynie strach i wątpliwości stoją pomiędzy kobietą a jej najwyższymi ideami i każdym pragnieniem jej serca. Kiedy kobieta jest w stanie „pragnąć bez powątpiewania”, każde jej pragnienie będzie natychmiast spełnione. W następnym rozdziale bardziej szczegółowo wyjaśnię powód, dla którego strach musi być wymazany ze świadomości. To twoi jedyni wrogowie – strach przed brakiem, strach przed niepowodzenie, strach przed chorobą, strach przed utratą oraz poczucie niepewności na określonym planie. Jezus Chrystus pytał: „Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary?” (Ewangelia wg Św. Mateusza 8:26). Strach musimy więc zastąpić wiarą, ponieważ strach jest przeciwieństwem wiary – jest wiarą w zło, zamiast w dobro.
Celem Gry Życia jest wyraźne postrzeganie dobra i wymazywanie wszelkich mentalnych obrazów zła. Można tego dokonać przez wywieranie nacisku na podświadomy umysł i tworzenie w nim realnego obrazu dobra. Pewna błyskotliwa kobieta, która osiągnęła w życiu wielki sukces, powiedziała mi, że wymazała ze swojej świadomości wszystkie lęki, czytając wielokrotnie tekst jaki napisała na kartce i zawiesiła w swoim pokoju. Codziennie wpatrywała się w wypisane dużymi drukowanymi literami oświadczenie: „Dlaczego miałabym się tym przejmować? To nigdy się nie wydarzy:. Słowa te tak głęboko wyryły się w jej podświadomości umysł, że dziś ma ona całkowitą pewność, iż wyłącznie dobro może manifestować się w jej życiu.
Poznasz Życiowy Widnokrąg – niesamowity koncept, po którym następuje moment „aha” w głowie i bardzo wiele rzeczy okazuje się banalnie prostych. Dowiesz się dlaczego niektórzy ludzie mają prostsze życie. Poznasz niesamowity powód, który im to umożliwia i sam zastosujesz to samo. Prosty sposób, aby znakomicie rozpocząć każde przedsięwzięcie. Większość osób robi to źle albo nie robi tego w ogóle, bo nie uwzględnia jednego ważnego składnika. Poznasz sekret dobrych relacji z innymi ludźmi i zaaplikujesz go na sobie natychmiast. To najlepszy sposób, aby inni patrzyli na Ciebie z sympatią.
Przyjaźń czy kochanie - Strukowska Dorota
Przyjaźń to jedno z najważniejszych i najbardziej potrzebnych uczuć w życiu każdego człowieka. Oddając niniejszy tomik Przyjaźń czy kochanie będący wyborem wierszy, myśli, sentencji, aforyzmów w Wasze ręce, autorka wyboru Dorota Strukowska ma nadzieję, iż przyczyni się on do zacieśnienia jakiegoś sympatycznego związku, wywoła przyjazny uśmiech czy nawet refleksję.
Czym jest przyjaźń?
Czym jest przyjaźń? Co nam przynosi i jak o nią dbać? Zawiera między innymi utwory poetyckie adresowane do przyjaciół, bajki, ballady, fraszki, aforyzmy, wierszyki sztambuchowe oraz przysłowia ludowe. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby wyrazić i ubrać w słowa to, co czują wobec bliskich sobie osób.
Doceniasz swoich współpracowników.
Ale czy oni czują się docenieni?
Obecnie kluczową sprawą w miejscu pracy jest sprawienie, aby pracowni-cy czuli się cenieni. Jest to jednak wyzwanie, jeśli ty i twoi pracownicy komunikujecie docenianie w różny sposób. Dr Gary Chapman i dr Paul White pomogą ci:
– zwiększyć lojalność i zmniejszyć rotację wśród twoich pracowników i wolontariuszy,
– zniwelować cynizm i stworzyć bardziej pozytywne środowisko pracy,
– podnieść zaangażowanie pracowników poprzez sprawienie, aby twój personel czuł się prawdziwie doceniany,
– zastąpić nieefektywne uznanie dla pracowników autentycznym docenianiem.
Wyrazy uznania dla 5 języków doceniania w miejscu pracy
Kiedy przeczytaliśmy z kolegami tę książkę, idea autentycznego doceniania trafiła według nas w samo sedno. Zbyt dużo czasu poświęcamy na skupianie się jedynie na nagrodach i uznaniu. Mogą one być silnymi motywatorami, ale zwykle dotyczą tylko czołowych pracowników firmy. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na okazywanie autentycznego doceniania w realny sposób w całej naszej organizacji.
– Andy Erlandson, dyrektor generalny, Microsoft
Relacje pełne zaufania są zaprawą scalającą handel. Są ważniejsze niż umie-jętności czy wiedza. Ta książka pokazuje, jak zbudować zaufanie w miejscu pracy na poziomie personalnym, a jej zasady mają zastosowanie w bardzo różnych organizacjach.
– Tom Nicholson, dyrektor wykonawczy, HR People & Strategy
Książka dotyczy nie tylko zwykłego pragnienia ożywiającego doceniania, które wszyscy posiadamy, ale też procesu odkrywania, czym ono jest dla nas i dla tych, z którymi pracujemy. Każdy, kto przeczyta tę książkę, będzie bez wątpienia lepiej przygotowany do stworzenia atmosfery doceniania w swojej sferze wpływów, gdziekolwiek ona się znajduje.
– Lynn Smith, dyrektor rozwoju kierownictwa, NextLEVEL Leadership Canada
EFT jest narzędziem, który służy do rozwoju osobistego, a także zawodowego. To doskonała metoda na pozbycie się negatywnych emocji, traum z przeszłości, lęków i fobii. Jest też niezawodnym sposobem na eliminowanie niszczących myśli, blokad i przekonań, które mogą tkwić w Tobie od dzieciństwa. Sprawdza się także na poziomie fizycznym, na przykład w pozbywaniu się bólu, chorób czy napięć.
Autorka proponuje wiele technik EFT wraz ze zdjęciami i szczegółowym ich opisem. Możesz je dostosować do swojej indywidualnej sytuacji. Dzięki nim z łatwością odzyskasz równowagę i wykażesz pozytywne podejście do nurtujących Cię spraw. Poznasz system usuwania blokad w biznesie i sam opracujesz ćwiczenia, które wyeliminują lęk i opór przed zmianą. Do tego możesz wykorzystać opisaną w książce metodę Kaizen czyli podzielić jeden ważny cel na kilka mniejszych. Zyskasz wówczas poczucie, że sytuacja będzie zmieniała się stopniowo, a nie drastycznie. Poznasz też techniki koncentracji, które stanowią podstawę szybkiego podejmowania decyzji oraz sprawnego i efektywnego działania.
Odkryjesz i nazwiesz swoje fobie. Równie dobrze może to być lęk przed porażką jak i sukcesem. To one mogą blokować Cię przed dalszym rozwojem czy wykonaniem kolejnego kroku. Gdy się ich pozbędziesz nauczysz się precyzyjnie ustalać cele oraz konsekwentnie je osiągać. Poznasz tkwiące w Tobie przekonania i zmienisz te, które są niewłaściwe. Odzyskasz dawną energię i zapał do działania i dalszego kreowania wspaniałej przyszłości.
Prosta droga do sukcesu.
W dzisiejszym świecie ludzie pośród trosk dnia codziennego, uwikłani w pogoń za karierą i dobrami materialnymi coraz częściej tracą z oczu to, co najcenniejsze: związek z ukochaną, bliską osobą., bez którego życie nie może być do końca spełnione. Kerry i Diane Riley podkreślają, jak ważne jest, by kochająca się para znajdowała czas na okazywanie sobie miłości, by ustawicznie dbała o nią, rozwijała ją i doskonaliła. A jedną z ważniejszych sfer miłości są kontakty seksualne.
Odwołując się do starożytnych sekretów tantry, autorzy wskazują, jak przekształcić seks w pełen namiętności akt miłosny, a partnerstwo w harmonijną jedność dwojga ludzi. Podają praktyczne techniki umożliwiające intensywne przeżywanie zbliżenia miłosnego jako sacrum. I choć adresatami tej książki są mężczyźni, warto, aby zapoznały się z nią także kobiety bo wszyscy dowiedzą się z niej wiele o swojej fizyczności i seksualności.
Dzięki tej książce pary odnajdą nowe sposoby dostarczania sobie nawzajem satysfakcji na poziomie ciała, serca i duszy oraz nieustannego pielęgnowania i podsycania miłości.
Kultura współczesna nie jest nieskończenie zmienna i wieloznaczna. Oferuje nam rozmaite narzędzia do radzenia sobie z niemożliwością ustanowienia trwałych i stabilnych relacji społecznych. Książka ta to rekonstrukcja odmiennych sposobów radzenia sobie z doświadczoną powszechnie trudnością uporządkowania relacji intymnych.
„Głównym celem mojego studium jest zbadanie zakresu możliwości budowania podmiotowych relacji pomiędzy użytkownikami różnych technologii medialnych a komunikowanymi za ich pośrednictwem sensami” – pisze Autor we wstępie. W tym celu posłużył się dobrze zdefiniowanym i zastosowanym pojęciem wehikułu, jako różnoraką technologiczną strukturą zapośredniczenia odbiorcy w urządzeniach, sprawiającą, że doświadczenie ludzkie zyskuje wymiar i treść, a technologia staje się medium dla zachowania i odczuwania. Tematyka ta jest dobrze przedstawiona od strony jej znaczenia dla człowieka, jak również ilości przykładów takich zjawisk oraz konsekwencji ich oddziaływania.
prof. Michał Ostrowicki
Zakres potencjalnych czytelników tej publikacji może być zdecydowanie szerszy niż tylko kręgi znawców czy też studentów kierunków medioznawczych i filmoznawczych. Kultura audiowizualna oraz problematyka wirtualności w ramach cyberkultury to obecnie centralne kwestie kultury i to nie tylko w perspektywie studiów nad nowymi mediami. Konwergencyjny charakter współczesnej kultury opartej na aparatach medialnych wymaga także podejścia interdyscyplinarnego oraz szerokich kompetencji badawczych, które z pewnością reprezentuje Autor recenzowanej publikacji.
prof. Piotr Zawojski
Podczas lektury książki „Riposta i humor w wystąpieniu publicznym” pewnie nie raz otrzesz łzy, z rozbawieniem czytając inteligentne i dowcipne wypowiedzi znanych mówców. Czasami będziesz mile zaskoczony błyskotliwością przytaczanych ripost.
Cóż, trudno oprzeć się wrażeniu, że opisywany tu sposób prezentacji to bardzo pożądana forma dialogu ze słuchaczem, a książka dowodzi jednego – wypowiedź publiczną można prowadzić lekko i intrygująco.
Marek Stączek pokazuje, jak nasze wypowiedzi można zmienić z tych nudnych we frapujące, z przewidywalnych w ciekawe i ambitne, wcale nie tracąc na merytorycznej stronie przekazu. Humor jest tu przedstawiony jako niepowtarzalny sposób komunikacji z publicznością, żart – jako skuteczna forma na dotarcie do oponentów, a anegdota – jako możliwość odkrycia sedna i wyrażenia sedna.
Książka jest praktycznym przewodnikiem dla osób podejmujących się roli mediatora rodzinnego - zarówno zawodowo, jak i społecznie. Autorzy analizują wieloaspektowo przebieg postępowania mediacyjnego - od momentu skierowania mediacji przez organy wymiaru sprawiedliwości lub złożenia wniosku o mediację przez stronę, aż do momentu formalnego zakończenia mediacji. Autorzy koncentrują się przede wszystkim na praktycznych aspektach organizacji i przeprowadzania mediacji w polskiej rzeczywistości społecznej i prawnej. Będąc praktykami z doświadczeniem kilkuset przeprowadzonych mediacji oraz dorobkiem ponad 2000 godzin szkoleniowych z tego zakresu dzielą się swoim doświadczeniem. Wskazują rozwiązania sprawdzone lub podejmują refleksję nad innymi możliwościami postępowania. W publikacji dużo miejsca poświęcono analizie sytuacji szczególnych w mediacji rodzinnej (np.: opór stron, wysoki poziom emocji, brak motywacji), które początkującym mediatorom mogą przysparzać trudności.
Autorka, Ewelina Witek - specjalistka w dziedzinie nowych mediów - opisuje w niej swoje działania badawcze, skupiając się głównie wokół nowych narzędzi wykorzystywanych obecnie w audiowizualności. Do tych działań Autorka nie boi się włączyć nowoczesnej telewizji, współczesnego kina, teatru postdramatycznego, także Internetu, a w szczególności portali społecznościowych, gier komputerowych (grywalizacja), urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itp.) Sugeruje również, że wkrótce jedynym ograniczeniem w komunikacji wizerunkowej z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi będzie wyobraźnia i kreacja pracownika marketingu.
Zawarte w książce treści jej adresatem czynią zarówno studentów wydziałów komunikacji, a także kadrę zarządzającą oraz pracowników reklamy i marketingu.
W niniejszej książce powracamy do porzuconego przez nowoczesne nauki społeczne paradygmatu wyjaśniania życia zbiorowego. W jego centrum nie znajduje się autonomiczny, racjonalny podmiot, ale naśladowca, dla którego jednym ze źródeł informacji są zachowania innych. To właśnie naśladowca obecny jest w czasie pogromów i linczów; to dzięki niemu upowszechniają się mody i internetowe memy; to on również podtrzymuje i zmienia obyczaje. Naśladowca nigdy nie działa sam, zawsze jest z innymi i chociaż zachowują się oni w sposób podobny, to tworzą coś, czego nikt nie planował, co zaskakuje i często zagraża ich egzystencji. Im bardziej złożony jest świat, im gęstsze jest społeczeństwo i sieci komunikacyjne, tym większą rolę zdają się odgrywać zachowania zbiorowe. Zachowania, w których każdy z nas uczestniczy, ale których nikt nie kontroluje.
W książce ukazano dwie perspektywy analizy i rozumienia negocjacji. W pierwszej perspektywie traktuje się negocjacje jako zestaw umiejętności i narzędzi działania - w tych ramach przedstawiono zbiór taktyk i strategii negocjacyjnych, różnych sposobów manipulacji i technik im przeciwdziałających. W drugiej perspektywie kładzie się nacisk na negocjacje postrzegane z punktu widzenia organizacji i kultury.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy tak emocjonalnie reagują na wszelkie informacje na temat nowoczesnych metod wpływania na podswiadomość i zachowania ludzi?
Zaraz Ci wszystko wyjaśnię. Opowiem Ci też o tak subtelnych (a zarazem potężnych) technikach manipulacji, że nie uwierzysz w ich skuteczność, dopóki nie wypróbujesz, jak działają.
Niektóre z tych technik manipulacji mogą Ci pomóc w sprzedaży, negocjacjach lub zwykłym załatwianiu codziennych spraw. Inne sprawią, że nabierzesz niezwykłej pewności siebie w kontaktach zarówno z pojedynczymi osobami, jak i z dużymi grupami ludzi, na przykład w czasie wystąpień publicznych.
Cokolwiek jest lub będzie Twoim celem po zapoznaniu się z tą zadziwiającą publikacją - robisz to na swoją odpowiedzialność. Piszę o tym od razu, by uniknąć potem nieporozumień. Dostajesz do ręki mocne narzędzie. Korzystaj z niego ostrożnie i z wyczuciem.
Autorka porusza zagadnienia źródeł etykiety biznesu i jej współzależności z zasadami protokołu dyplomatycznego, kultury korporacyjnej i etykiety towarzyskiej w Polsce. Omawia zasady etykiety w sytuacjach służbowych i problemy, z jakimi spotykają się pracownicy polskich firm i urzędów.
Autorka obszernie opisuje konkretne zachowania wynikające z zasad etykiety biznesu oraz ich warianty, będące skutkiem odrębności kultury narodowej, zwyczajów i tradycji zachowań grzecznościowych. Zwraca uwagę na te wymiary polskiej kultury, które wpływają na zróżnicowane podejście do zasad etykiety biznesu.
Z książki wyłania się wizerunek pracownika, pożądany według obowiązujących w Polsce zasad etykiety, a także obraz zwyczajów współczesnych Polaków w sytuacjach zawodowych.
W każdym związku dochodzi do różnicy zdań, ale co się dzieje, gdy powtarzające się konflikty sprawiają, że partnerzy zaczynają się od siebie oddalać? Ten przystępny, poparty naukowo przewodnik oferuje skuteczne rozwiązania dla par, które mają dosyć nieustannych kłótni i wymuszania na sobie zmiany zachowania. Prawdziwa akceptacja może się wydawać czymś trudnym, jednak przedstawione w tej książce porady i dające do myślenia ćwiczenia mogą sprawić, że stanie się osiągalna. Dowiecie się, dlaczego w waszym związku dochodzi nieustannie do tych samych kłótni; jak sprawić, aby niewielkie rozbieżności nie prowadziły do ogromnych problemów; jakie strategie komunikacji naprawdę pomagają w pokonaniu konfliktu; jak rozwiązywać problemy i dokonywać pozytywnych zmian – wspólnie. Książka ta, oparta o nowe badania, pełna praktycznych narzędzi i przykładów, obejmuje również rozdział dotyczący uważności.
Bez względu na liczbę pozycji, które przeczytaliście, aby poprawić własne relacje w związku, musicie sięgnąć właśnie po tę książkę i zastosować się do zawartych w niej popartych badaniami założeń! Autorzy, światowej sławy naukowcy, stworzyli dzieło, które powinny przeczytać wszystkie pary. Nie chodzi o różnice między partnerami, ale o to, jak sobie z nimi poradzić, i właśnie to, jak tego dokonać i dlaczego, stanowi treść tej książki.
dr Howard J. Markman, współautor Fighting For Your Marriage
Ta na pozór prosta książka może odmienić czyjeś życie. Pozwala zapoznać się z licznymi sposobami wzajemnej akceptacji, ale także osiągnąć nowy poziom szczęścia i zadowolenia w związku. Fenomen tej książki polega na tym, że zawarte w niej techniki nie są trudne, a mogą pomóc w zakończeniu nieustannego konfliktu.
dr Pepper Schwartz, autorka The Normal Bar
Jedną z zalet tej książki jest jej absolutny realizm… Pary znajdą tutaj wiele narzędzi, które pozwolą im pogodzić wzajemne różnice bez pomocy terapeuty.
Jane Brody, „The New York Times”
Adaptacja do rodzicielstwa zakłada złożoność doświadczeń i wymaga dojrzałości – podobnie jak empatia. Oba te zagadnienia budzą w ostatnich latach szczególne zainteresowanie. Prezentowane badania ukazują specyfikę i znaczenie wymiarów empatii dla jakości stawania się rodzicami w kontekście obrazu siebie oraz doświadczeń pochodzących z rodziny pierwotnej. Formułowane wnioski dotyczą funkcjonowania par i zwracają uwagę na skłonności obojga partnerów do empatii.
Książka jest adresowana do osób zainteresowanych problematyką rodziny i rodzicielstwa, w tym do specjalistów pracujących z przyszłymi rodzicami przygotowującymi się na narodziny dziecka, jak również interesujących się zagadnieniem empatii.
Pracę przeczytałem z zainteresowaniem, poszerzając w sposób istotny swoją wiedzę na temat empatyzującego rodzicielstwa. Rekomendując książkę do druku jako dzieło kompletne, z całym przekonaniem stwierdzam, że znajdzie ona czytelników zarówno wśród nielicznych w Polsce badaczy tego problemu, jak i praktyków oraz studentów, nie tylko psychologii, lecz także innych nauk społecznych.
z recenzji prof. dr. hab. Janusza Trempały
Empatia w badaniach psychologicznych jest uwzględniana rzadko,co sprawia, że analizy przedstawione w recenzowanej pracy nabierają istotnego znaczenia. Ze względu na rozważaną w badaniach grupę, którą stanowią rodzice oczekujący narodzin dziecka i wychowujący niemowlę – ich wyniki, obok wartości teoretycznej, mogą mieć także walor aplikacyjny. W szczególności mogą zostać wykorzystane w działaniach profilaktycznych, ukierunkowanych na promowanie adaptacji do rodzicielstwa w okresie okołoporodowym.
z recenzji prof. UŁ, dr hab. Eleonory Bielawskiej-Batorowicz
Maria Kaźmierczak – psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania nad zagadnieniem empatii, współautorka Skali Wrażliwości Empatycznej. Jej zainteresowania naukowe obejmują również problematykę relacji w rodzinie, kwestię roli osobowości i różnic indywidualnych dla jakości relacji interpersonalnych oraz zagadnienia kobiecości i męskości. Autorka i współautorka ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych, w tym dwóch monografii Oblicza empatii w relacjach małżeńskich. Perspektywa psychologiczna (2008) i Komunikacja w bliskich związkach. Teoria i metoda badania (2012). Laureatka m.in. Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżnioną rozprawę doktorską. Otrzymała Stypendium Naukowe „Start” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Zasiadała w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia psychologicznego the International Association for Relationship Research. Pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego Current Issues in Personality Psychology.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?