O tym jak ważne są relacje między ludźmi chyba wszyscy doskonale wiedzą, uczucia i emocje panujące między nami są bardzo ważne w codziennych relacjach. Stosunki międzyludzkie, relacje, partnerstwo, małżeństwo, relacje w rodzeństwie i rodzinie, asertywność to bardzo ważne aspekty naszego życia. Jak zjednać sobie ludzi, zdobyć przyjaciół, jak zintegrować życie, jak poukładać trudne relacje z toksyczną matką, ojcem, siostrą, bratem, córką, synem? na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszych poradnikach, które proponujemy w tym dziale. Najciekawsze bestsellery autorów takich jak: Kevin Hogan, Mateusz Grzesiak, John C. Maxwell i wiele innych - zapraszamy.
Gdzie są granice ludzkiej wytrzymałości? Jak wiele może znieść człowiek, który zetknął się z murem obojętności, wyzwisk, niezrozumienia?
Autorka rozmawia z ludźmi, którym na co dzień przyszło mierzyć się z najtrudniejszym życiowym przeciwnikiem – samym sobą. Głównym tematem książki jest depresja. Jest ona reakcją na bolesne przeżycia, takie jak gwałt, molestowanie, toksyczny związek, zdrada, przemoc w rodzinie, prześladowanie z powodu innej orientacji seksualnej czy doświadczenie mobbingu. Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć, z czym każdego dnia muszą zmagać się nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale także ich bliscy.
O depresji. Rozmowy bez wstydu to zbiór opowieści dających nadzieję cierpiącym. Na pytanie, czy depresja może być dobrem, wielu z bohaterów udzieliło zaskakujących odpowiedzi! Nie obędzie się bez wzruszeń, słów: „znam to”, „mam podobnie”. W niejednej historii odnajdziemy cząstkę siebie. Bo depresja może dopaść każdego. Bo każdy z nas ma chwile załamania, choć niekoniecznie muszą się zakończyć chorobą. Sprawdź, jak z psychicznym kryzysem poradzili sobie prawdziwi BOHATEROWIE.
Patronat: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, czasopismo Terapia Specjalna.
Pracownik (employee) od momentu podjęcia pracy w organizacji staje się częścią jej organizmu. Jednocześnie otwiera się dla niego świat nowych doznań, doświadczeń (experience). Od tego, jak ten świat subiektywnie postrzega, zależy czas i jakość jego relacji z organizacją. Ważne jest zatem nie tylko wycinkowe (typu candidate experience), ale też kompleksowe kształtowanie doświadczeń pracowników w ramach zarządzania kapitałem ludzkim. Chodzi o doświadczenia:- sensoryczne,- emocjonalne,- intelektualne,- behawioralne i- społeczne,a zatem o te same rodzaje modułów doświadczeń, które są też udziałem klientów, co nie powinno dziwić, zważywszy, że pracownicy to tzw. klienci wewnętrzni. Tego rodzaju prezentacja treści zarządzania najważniejszym kapitałem kapitałem ludzkim odpowiada obecnemu etapowi rozwoju rynku, a mianowicie rynkowi doznań. Czy oznacza ona zerwanie z dominującym w zarządzaniu kapitałem ludzkim neopozytywistyczno-funkcjonalistyczno-systemowym paradygmatem? Na to pytanie starano się w książce znaleźć odpowiedź. Adresowana jest ona jednak nie tylko do teoretyków, ale także do praktyków z obszaru human resources (zwłaszcza: do projektantów ds. doświadczeń pracowników) poszukujących sposobów na wykreowanie wartościowych związków z employees na miarę naszych czasów.
Niezbędnik dzielnych łowczyń i łowców przygód!Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności.Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innychPoradnik małego skauta:uczy samodzielnościpomaga być koleżeńskim i pomocnympodpowiada sposoby na zdobycie różnych sprawnościćwiczy odpowiedzialnośćKsiążka podzielona na 6 części (m.in. Na wycieczce i na wakacjach, W szkole i po szkole, Jak się nie zgubić). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy, Jak się nie zgubić w tłumie, Jak być wzorowym gościem).Rozdziały zawierają zabawnie opisane w tekście głównym sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu Uważaj na czy Zapamiętnik. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami.Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę.Książka wyróżniona w konkursie Małego Donga, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.
Dzisiejszy sukces nie gwarantuje sukcesu jutro.Jedna na dwie osoby rezygnuje z pracy z powodu przełożonego.Tylko 15 procent pracowników na świecie angażuje się w swoją pracę.71 procent milenialsów planuje odejść z pracy w perspektywie dwóch lat z powodu szefa.Czas na zmianę!Jacob Morgan przeprowadził wywiady z dyrektorami generalnymi stojącymi na czele wiodących światowych organizacji, między innymi Unilevera, Audi, Mastercard, Microsoftu, a we współpracy z LinkedIn ankietę sondażową z udziałem prawie czternastu tysięcy użytkowników, by zweryfikować i określić najważniejsze cechy przywódcy. Uzyskane na tej podstawie dane posłużyły mu do stworzenia modelowego obrazu przywództwa i sformułowania praktycznych zaleceń na przyszłość. Dzięki tej książce można się dowiedzieć m.in., jak:- zaprzyjaźnić się z nowymi technologiami, sztuczną inteligencją i automatyzacją pracy,- wspierać pracowników w podnoszeniu kwalifikacji lub w ich zmianie,- przyciągać do firmy i zatrzymywać w niej wybitnie utalentowane osoby,- rozpoznawać kierunek zmian i być na nie gotowym.Transformacja nie czeka i Jacob temu zagadnieniu poświęca swoją nową książkę. Przywódca przyszłości to obowiązkowa lektura dla obecnych i przyszłych liderów. Na pewno warto się z nią zapoznać!- Abraham Schot, dyrektor generalny Audi.Jutro zawsze nadchodzi. Najlepsi liderzy próbują wyobrazić sobie przyszłość, stworzyć sobie w niej miejsce, zapewnić środki finansowe i o nią walczyć. Jacob Morgan dzieli się ważnymi przemyśleniami i wskazuje drogę ku przyszłości. Książka zdecydowanie warta przeczytania.- Beth Comstock, autorka Imagine It Forward i była wicedyrektor General Electric.Przywódca przyszłości to niezwykle cenny przewodnik po dziedzinie przywództwa. Ta praktyczna i oparta na rzetelnych badaniach książka daje wgląd w najważniejsze umiejętności i sposoby myślenia dzisiejszych inicjatorów zmian.- Nir Eyal, autor bestsellerów Skuszeni i Nierozpoznawalni.
Skoro sięgasz po tę książkę, to jest bardzo prawdopodobne, że przytłaczają cię toksyczni ludzie w twoim otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o apodyktycznego współpracownika, który stale krytykuje, o członka rodziny, który tylko bierze, nie dając nic w zamian, czy też o partnera, który regularnie obraża i poniża, relacje z toksycznymi ludźmi wyciskają swe piętno na umyśle, ciele i duszy. Zwłaszcza w przypadku wysoko wrażliwych osób, które wszystko przeżywają intensywniej, głębiej. Takie osoby stanowią wyjątkowo łatwy cel dla manipulatorów, narcyzów, psychopatów i socjopatów. Wrażliwość, dobroduszność, życzliwość, empatia, sumienność czy chęć dawania to cechy, których toksyczne osoby szukają u innych i które skwapliwie wykorzystują. Ponieważ patrzysz na świat i na ludzi w prostolinijny, życzliwy sposób, możesz nie zauważać złych intencji i sygnałów ostrzegawczych. Warto jednak pamiętać, że relacja WWO i osoby toksycznej nie może być zdrowa – jest to układ typu pasożyt i żywiciel. Pasożyt będzie cię wykorzystywał, wysysał z ciebie energię, bezwzględnie korzystał z twoich zasobów. Sprawi, że zaczniesz odczuwać dyskomfort, stres, irytację, lęk. Wzbudzi w tobie poczucie przybicia, przytłoczenia, zagubienia, dezorientacji. Jak zatem radzić sobie z toksycznymi ludźmi, gdy jest się osobą wysoko wrażliwą? Shahida Arabi wyjaśnia to niezwykle szczegółowo. Opierając się na wynikach badań naukowych i na własnym doświadczeniu w pracy terapeutycznej, tłumaczy, dlaczego osoby wysoko wrażliwe są tak podatne na wykorzystanie, a także pokazuje, jak wyzwolić się z niezdrowego układu. Ten poradnik do lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce odzyskać swoje życie i uwolnić się z toksycznej relacji, aby w pełni wykorzystać własny potencjał. W książce znajdziesz praktyczne strategie i porady przedstawione w jasny, zrozumiały sposób. Dowiesz się z niej, jak: • przeciwdziałać taktykom manipulacji, wykorzystując narzędzia wywodzące się z terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej; • rozpoznać różne typy toksycznych ludzi i ochronić się przed nimi; • odzyskać równowagę i dojść do siebie po toksycznej relacji; • stawiać zdrowe granice i dbać o siebie; • wykorzystać swoje „supermoce”, aby rozkwitnąć.
Zdalnie też można kochać najmocniej na świecie!W tym pięknym picturebooku znajdziecie opowieść o szczególnej więzi między babcią a wnuczętami, o codziennym budowaniu bliskiej relacji, gdy jest się fizycznie daleko od siebie. Nowoczesne technologie znów okazują się całkiem przydatne, bo rozwiązaniem często są telefon i internet. Czytanie książki, układanie puzzli przecież to też można robić razem zdalnie.O tej bardzo aktualnej, zdalnej rzeczywistości Barbara Gawryluk opowiada w sposób pogodny, operując prostymi, a pełnymi miłości obrazami, które niejedno dziecko zna już z doświadczenia. Zdalna babcia to wzruszająca opowieść o codzienności i potrzebie bycia razem, dopełniona pięknymi ilustracjami.
W dobie powszechności handlu elektronicznego "Inteligencja interpersonalna. Jak utrzymywać mądre relacje z innymi" uczy wartościowych umiejętności. Nie często się zdarza, by opracowanie naukowe służyło w taki sposób praktyce! Solidna baza teoretyczna. Rzetelnie przygotowany materiał. Książka bardzo przyjazna dla czytelnika! - Stephen Covey, autor "The Seven Habits of Highly Effective People" Inteligencja interpersonalna. Jak utrzymywać mądre relacje z innymi" to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie rozwijać i umacniać swoje relacje w życiu zawodowym i osobistym. - Ken Blanchard, autor "Sekret. Tajemnica wielkich liderów" Oto książka napisana mądrze i zrozumiale, która podniesie twój iloraz inteligencji interpersonalnej. Przeczytaj ją... ! -Arnold A. Lazarus, wybitny profesor psychologii, członek American Board of Professional Psychology Wszyscy w taki czy inny sposób współpracujemy z ludźmi; każdy z nas niemal nieustannie ma do czynienia z innymi. Dlatego warto sięgnąć po korzyści ukryte w lekcjach tego niezwykle praktycznego poradnika. Autorzy książki "Inteligencja interpersonalna. Jak utrzymywać mądre relacje z innymi" odkrywają tajniki ośmiu podstawowych umiejętności, składających się na inteligencję interpersonalną, oraz proponują skuteczne działania, pomocne w radzeniu sobie we wszelkiego typu kontaktach międzyludzkich - z szefem, współpracownikami, współmałżonkiem, krewnymi i przyjaciółmi. Dowiedz się jak: o Uważnie słuchać, odczytywać mowę ciała i interpretować zachowanie innych. o Wypowiadać się zrozumiale i zwięźle. o Komunikować swoje potrzeby. o Motywować innych. o Wyrażać - a także przyjmować - konstruktywną opinię. o Rozwiązywać konflikty. o Efektywnie współpracować. o Zmieniać stare, nieskuteczne schematy postępowania. Dr Mel Silberman i dr Freda Hansburg przedstawiają realistyczny, czterostopniowy plan samodoskonalenia. Podają sposoby dokonania samooceny pod względem omawianych umiejętności, motywują do ich pogłębiania i rozwoju, podsuwają propozycje oraz zachęcają do praktykowania umiejętności na co dzień. Książka zawiera praktyczne przykłady, twórcze ćwiczenia i dostarcza narzędzi do ich wykonania. Pomoże tworzyć zdrowe relacje i więzi, porozumiewać się z innymi, prawidłowo odpowiadać na potrzeby otoczenia, a jednocześnie proponować to, co sami mamy do zaoferowania.
Zacznij lepiej wykorzystywać każdy dzień. Jak zmaksymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny Czy odnosisz czasami wrażenie, że Twoje życie staje się coraz bardziej chaotyczne i przytłaczające? Brakuje Ci energii, źle sypiasz, niezdrowo się odżywiasz i wciąż nie masz czasu na ważne sprawy, jak regularna aktywność fizyczna czy utrzymywanie porządku w swojej przestrzeni. Twoja wydajność w pracy również pozostawia wiele do życzenia. Mija dzień za dniem, sukces nie przychodzi, a wspaniałe pomysły wciąż czekają na realizację. Niestety, nie chodzi tylko o brak systematyczności i silnej woli... Dzięki prostym wskazówkom zawartym w tej książce opracujesz i wdrożysz rozwiązanie tego problemu: codzienną rutynę i korzystne nawyki. Przekonasz się, że dzięki systematycznie budowanym nawykom sprawnie i efektywnie będziesz wykonywać codzienne zadania, przyzwyczaisz się też do samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków i do regularnej aktywności fizycznej. Zauważysz, że zostanie Ci dużo więcej czasu na przyjemności. Znajdziesz tu również wartościowe porady ułatwiające uniknięcie błędów podczas wypracowywania codziennej rutyny, a także informacje o negatywnych konsekwencjach niewłaściwych nawyków w poszczególnych obszarach. W książce między innymi: osiem korzyści płynących z codziennej rutyny pięć metod kształtowania nawyku zdrowego odżywiania się pięć sposobów usprawniania codziennych zajęć dziewięć strategii osiągania najwyższej wydajności w pracy cztery sposoby czerpania dużej radości z małych rzeczy Codzienna rutyna: zyskasz więcej czasu na przyjemności!
Kiedyś postanowiliście być razem. Wydawało się wam, że Wasza miłość będzie wieczna. Najczęściej jednak z upływem czasu związek słabnie, a uczucie wydaje się wypalać. Zaczyna się od drobnych nieporozumień i pretensji, potem są zranione uczucia, w końcu poważne kłótnie. Kipiąca złość lub zachowania pasywno-agresywne niszczą więź i poczucie bliskości. Pojawiają się lekceważenie i zaniedbanie relacji. Konsekwencją jest dramatyczne rozstanie lub wieloletnia wegetacja, która nikomu nie przynosi zadowolenia i satysfakcji. Czy to brzmi znajomo? I czy ten scenariusz jest nieunikniony?
Na szczęście nie. Dzięki tej książce dowiesz się, jak mu zapobiec. Przekonasz się, że wystarczy mądrze praktykować mindfulness, czyli uważność w związku, aby cieszyć się relacją pełną miłości, zaufania, bliskości, radości - i oczywiście seksu satysfakcjonującego obie strony. Nauczysz się rozwijać i utrwalać nawyki sprzyjające zdrowszym i lepszym relacjom. Pokazano tu bowiem, jak w praktyce, bez wielkiego trudu, wykształcić zachowania, które zauważalnie poprawią jakość związku. Poznasz dwadzieścia pięć technik wzmacniania świadomości obecności drugiego człowieka, poprawy jakości komunikacji i unikania kłótni. A przede wszystkim otworzysz się na potrzeby ukochanej osoby, na okazywanie miłości i empatii i zyskasz pełną świadomość łączącej was wyjątkowej więzi!
W książce:
pięć sposobów używania języka miłości
sześć najważniejszych przyczyn rozpadu związków
siedem korzyści płynących z uważności w związku
osiem kroków budowania uważnego nawyku w związku
dwadzieścia pięć nawyków dla związków i sposoby ich rozwijania
Podsycajcie żar swojej miłości - nawykowo!
O autorze
Barrie Davenport jest założycielką nagrodzonej strony na temat rozwoju osobistego, Live Bold and Bloom (liveboldandbloom.com). Jest certyfikowanym coachem i autorką kursu internetowego. Podpowiada ludziom, jak stosować praktyczne, sprawdzone metody i strategie wychodzenia ze strefy komfortu, które pomagają osiągnąć większe szczęście i bogactwo, a także odnosić większe sukcesy. Jest również autorką serii książek na temat samodoskonalenia poruszających takie kwestie, jak pozytywne nawyki, życiowe pasje, nabieranie pewności siebie, uważność i prostota. Barrie — bizneswoman, mama trójki dzieci i właścicielka domu — doskonale wie, jak ważna jest umiejętność upraszczania pewnych spraw, określania priorytetów oraz odpowiedniego organizowania sobie życia i pracy, która pozwala na osiągnięcie prawdziwego szczęścia.
Autorka bestsellerowej serii Żyj wystarczająco dobrze, Kochaj wystarczająco dobrze i Wybieraj wystarczająco dobrze bierze na warsztat emocje i uczucia. W mądrych i poruszających rozmowach z najwybitniejszymi ekspertami od tematu psychologami i psychoterapeutami (Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Boomem, Cezarym Żechowskim i Andrzejem Depko) wychodzi daleko poza stereotypowe rozumienie roli konkretnych emocji i uczuć w naszym życiu i relacji z innymi, odkrywając ich prawdziwe, głębokie i często nie uświadamiane przyczyny, uwarunkowania i objawy.Poznajemy poczucie winy/krzywdy, radość, lęk, wdzięczność, złość, zazdrość/zawiść, pokorę, nudę, lęk przed bliskością, wstyd, miłość, przyjemność, poczucie straty, namiętność, euforię, współczucie i smutek z perspektywy jaką daje wiedza i doświadczenie znawców ludzkiej psychiki i, co najważniejsze, w sposób, który pozwala na odkrywczy wgląd we własne przeżycia i emocje. Doskonała lektura będąca również użytecznym narzędziem rozwoju osobistego, samoświadomości i inteligencji emocjonalnej.To jest książka pełna odpowiedzi na pytania, które ludzie zadają sobie sami. Agnieszka Jucewicz proponuje uczestnictwo w wyjątkowych spotkaniach. W dociekliwy i spontaniczny sposób, również w naszym imieniu, rozmawia ze swoimi bohaterkami i bohaterami. Uwaga, to jest publikacja o przedłużonym działaniu. Nie da się przed sobą udawać, że się jej nie przeczytało.Mikołaj Grynberg
Jak posklejać życie, kiedy rodzina się rozpada?
Prawdziwa i niełatwa historia:
- o dorastaniu podczas rozwodu rodziców
- o szukaniu swojego miejsca w świecie
- o próbach ratowania siebie
- o tym, jak często zapominamy, by rozmawiać…
Książka Joanny Jagiełło „Popękane życie” to powieść dla młodzieży, która porusza ważny temat relacji rodzinnych oraz poczucia bezradności i osamotnienia, w momencie gdy rodzina zaczyna się rozpadać. Rozpad więzi rodzinnych powoduje u bohaterów problemy szkolne, problemy z przyjaciółmi oraz złość, apatię i na końcu depresję. Każde z dzieci stara się na swój sposób radzić sobie z nową sytuacją.
Główni bohaterowie książki to rodzeństwo: najstarsza Laura przygotowuje się właśnie do matury, Leo to licealista oraz najmłodsza Lena – perfekcyjna uczennica podstawówki.
Autorka na łamach książki pokazuje, jak dzieci radzą sobie z rozstaniem rodziców. Każde z nich musi podjąć decyzję, z którym rodzicem zostaje. Powoduje to oczywiście wyrzuty sumienia i prowadzi do kolejnych tragedii. Bohaterowie mają także swoje problemy miłosne, szkolne, do których rodzice, zaangażowani w walkę w sądzie, podchodzą obojętnie.
Nowe, zaktualizowane wydanie!
„Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny? Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagożka i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.
Czerpiąc z doświadczeń zdobytych podczas prowadzonych przez siebie warsztatów umiejętności rodzicielskich, autorka proponuje rozwiązania wychowawczych trudności skrojone na miarę potrzeb współczesnej rodziny. Dzieli się także z czytelnikami swoimi osobistymi doświadczeniami macierzyńskimi, pokazując, że: – czasem nie da się zaspokoić wszystkich potrzeb dziecka, – konsekwencja jest przereklamowana, – dobra relacja owocuje na każdym etapie życia rodziny. „Uczenie zasad bycia z innymi ludźmi, odróżnianie dobra od zła, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i jego otoczeniu, wyciąganie wniosków i ponoszenie konsekwencji swojego działania, poszanowanie przyjętych norm – jak to wszystko przekazać?”
Otwórz skrzynkę z narzędziami dla współczesnej rodziny i przekonaj się, jak wiele może ona zmienić w twoim życiu! Małgorzata Musiał – pedagog z wykształcenia, żona i mama trójki dzieci z powołania. Na co dzień zajmuje się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach, prowadząc warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje. Wieloletnia realizatorka programu „Szkoła dla Rodziców”. Pracę z rodzicami zaczęła, współzakładając toruńskie stowarzyszenie „Rodzina Inspiruje!” organizujące eventy dla rodzin oraz szkolenia dotyczące wychowania dzieci. Jest również jednym z niewielu w Polsce mentorów grup SAFE, programu wspomagającego budowanie bezpiecznej więzi między rodzicami a dziećmi. Autorka bloga Dobra Relacja.
Dzięki tej książce porozumienie między lekarzem a pacjentem stanie się łatwiejsze.Książka dotyczy relacji między lekarzem a pacjentem. To relacja szczególna, gdyż uruchamia mnóstwo projekcji, przeniesień i uczuć. Wiedząc o nich, łatwiej sobie z nimi radzić. Lekarze i pacjenci znajdą w książce informacje, jakich zasad trzeba przestrzegać, aby kontakt przebiegał bez zakłóceń i służył leczeniu. Ważne jest, by uświadomić sobie, że na wynik leczenia mają wpływ obie strony to wspólna odpowiedzialność.Z książki skorzystają zarówno lekarze, personel medyczny, studenci medycyny i nauk pokrewnych, jak i pacjenci.
Bezsprzecznie lustro jest przydatne i skuteczne w różnego rodzaju ćwiczeniach dotyczących motywacji i samoakceptacji i nie tylko. Warte podkreślenia jest to, że zasada lustra jest znana z psychologii. Zakłada, że to, co widzimy w innych, jest odbiciem nas samych. Praca z lustrem polega na powtarzaniu pozytywnych afirmacji podczas patrzenia sobie głęboko w oczy, w swoje odbicie znajdujące się w lustrze oraz wzbudzaniu pozytywnego myślenia. Jak to działa? Pozytywne afirmacje generują w podświadomości uzdrawiające myśli i idee, dzięki którym możesz rozwinąć w sobie większą pewność siebie i poczucie własnej wartości.
Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi.Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych.W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.- radzenia sobie z gniewem i konfliktami,- przezwyciężania lęków,- wzbudzania i wyrażania empatii,- wykazywania asertywności i optymizmu,- podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.
Kto może powiedzieć więcej o ludzkiej psychice niż Jack Schafer i Marvin Karlins? Pierwszy jako agent specjalny FBI rozwinął przełomową strategię profilowania terrorystów i wykrywania oszustw. Drugi jest międzynarodowym konsultantem w dziedzinie relacji międzyludzkich, absolwentem Uniwersytetu Princeton i profesorem Uniwersytetu Południowej Florydy. Obaj są autorami książek o tematyce psychologicznej i współpracownikami czasopism zawodowych i popularnych.
Znacie ich doskonale z książki Daj się lubić. Na chwilę lub na zawsze, która ukazała się w czerwcu 2021 r. Teraz możecie przeczytać ich kolejne dzieło. W przeciwieństwie do wielu innych książek na temat wykrywania kłamstw i analizy behawioralnej Wykrywacz prawdy to rewolucyjny przewodnik, w którym autorzy ujawniają opracowaną przez FBI praktykę wykrywania oszustw i metodę wyciągania od ludzi informacji, o których nie powiedzieliby nikomu.
Krótka, konkretna, zwięzła książka Piotra Ciacka, to praktyczny przewodnik dla mentorów, psychologów i w ogóle ludzi pracujących z ludźmi. To przewodnik po pułapkach relacji, zasiekach procesów, które każdemu praktykującemu zdarza się niekiedy zastawić na siebie i swojego klienta. Oparta o prawdziwe przypadki może służyć jako „wykrywacz min”, jako inspiracja do autorefleksji nad swoją własną pracą i relacjami z ludźmi. Autor nie tylko diagnozuje i opisuje dysfunkcje procesu/relacji, ale także wskazuje na głębsze ich konsekwencje . Na koniec jednak podaje pomocną dłoń i wskazuje jak im zapobiegać, lub niwelować ich negatywne następstwa.
Nietypowy przewodnik po neurotypowym świecie komunikacji międzyludzkiej
Small talk, białe kłamstwa, aluzje, komunikaty niewerbalne, niepisane zasady i opanowujące myśli pytanie: „Co teraz powiedzieć?” – to tylko niektóre z elementów codzienności, które dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stanowią nie lada wyzwanie. Sarah Nannery doskonale je rozumie. Już jako dorosła kobieta usłyszała diagnozę, która wyjaśniła jej trudności w komunikacji interpersonalnej, z jakimi zmagała się przez lata. Choć spektrum autyzmu skomplikowało jej karierę naukową i zawodową, a także relacje z najbliższymi, nie zamknęło jej drogi do spełnienia się w roli zarówno specjalistki ds. rozwoju dużych organizacji, jak i szczęśliwej żony oraz mamy. Dzięki cierpliwemu wsparciu swojego męża Larry’ego krok po kroku wypracowała strategie radzenia sobie z trudnościami komunikacyjnymi i opracowała szczegółowy ich opis, z którego skorzystać mogą nie tylko osoby zmagające się z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Książka podpowiada wiele rozwiązań, które można wykorzystać w codziennym życiu z osobami z autyzmem. Polecam ją także jako wartościowe opracowanie dla profesjonalistów zajmujących się problematyką autyzmu.
Jan Reszkiewicz, kierownik warsztatów terapii zajęciowej przy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA
U coraz większej liczby adolescentów i osób dorosłych diagnozuje się spektrum autyzmu. Niektórzy z nich pojawiają się w gabinetach terapeutów w poszukiwaniu drogi do siebie – by nauczyć się rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, regulowania emocji i lepszej komunikacji z ważnymi dla siebie osobami. Pozostali szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania na własną rękę, a swoje osobiste doświadczenia odkrywają na przykład w relacjach innych osób borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Można do nich zaliczyć książkę Sarah i Larry’ego Nannery, którzy przygotowali systematyczny poradnik wyjaśniający złożoność komunikacji w sytuacjach zawodowych, w zakresie relacji społecznych oraz w bliskim związku. Opisane w nim strategie radzenia sobie z problemami stanowią cenną podpowiedź dla wszystkich tych osób, które odczuwają zagubienie pośród subtelności i niuansów komunikacji międzyludzkiej. Cieszę się, że taka pozycja pojawiła się na naszym rynku wydawniczym.
Katarzyna Pęczak, psycholog, psychoterapeutka pracująca z osobami ze spektrum autyzmu
Sarah Nannery - z wykształcenia specjalistka od komunikacji międzykulturowej, przez lata szefowa działu rozwoju w jednej z największych na świecie organizacji non-profit. Obecnie zarządza programem badań nad autyzmem na Drexel University. Nieneurotypowa mama dwójki dzieci, w tym jednego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Larry Nannery - specjalista od nowych technologii, w swojej pracy skupia się na wspieraniu przez technologię komunikacji międzyludzkiej, w tym z osobami nieneurotypowymi. Pomysłodawca wielu praktycznych strategii wykorzystywanych na co dzień przez jego żonę i syna, zmagających się ze spektrum autyzmu.
Czy umysł można oderwać od ciała? Czy podejmując decyzje warto polegać na emocjach? Jak współpracują ze sobą serce i rozum?Łącząc swoje bogate doświadczenie badacza mózgu z przenikliwością filozofa, Antonio Damasio wytyka Kartezjuszowi tytułowy błąd. Polega on na oddzielaniu umysłu od ciała, a w konsekwencji także rozumu od emocji, i tego co w nas typowo ludzkie od tego co zwierzęce. Studiując przypadki pacjentów neurologicznych oraz opierając się na wynikach badań eksperymentalnych, przekonuje on, że racjonalne decyzje to nie te kierowane jedynie chłodną kalkulacją, ale oparte na emocjach i uczuciach. Twierdząc, że choć bez mózgu nasze życie wewnętrzne byłoby niemożliwe, Damasio sprzeciwia się poglądowi, że umysł to po prostu kora mózgowa. Wskazuje, że nasza psychika wyłania się w toku cielesnych interakcji ze środowiskiem przetwarzanych przez złożone obwody neuronalne.W Błędzie Kartezjusza Damasio podważa wiele tradycyjnych poglądów na umysł, poznanie i emocje, wskazując na siłę neuronauki w wyjaśnianiu natury ludzkiej. Jednocześnie w przystępny sposób prowokuje on do samodzielnego myślenia o myśleniu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować dobry, trwały, szczęśliwy związek, w tej książce znajdziesz odpowiedzi i konkretne wskazówki płynące z nurtu psychologii pozytywnej. Autorki ilustrują tekst licznymi przykładami, dzięki którym wiedzę teoretyczną przekładają na codzienne doświadczenia czytelniczek. Bazując na osiągnięciach i niezawodnych formułach psychologii pozytywnej, autorki kładą przed nami klucze do rozwoju związku. Wśród nich są między innymi: zrównoważona liczba pozytywnych i negatywnych interakcji między partnerami, uważność emocjonalna, dobra samoocena oraz wewnętrzne poczucie wartości każdego z partnerów. Autorki pokazują, jak psychologia pozytywna działa w praktyce i w jaki sposób można z niej korzystać we własnym życiu, we własnym domu i we własnej rodzinie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?