Witajcie w Szkole Trzęsiportków!Tutejsze dzieciaki w każdej sytuacji dopatrują się nadprzyrodzonego wyjaśnienia. W tej szkole WSZYSTKO może się zdarzyć i ZAWSZE wiele się tam dzieje.Czy Klasowy Kot ma jakąś ważną wiadomość? TAK! Czy po schrupaniu chipsa z kałuży można poważnie zachorować? TAK! Czy Zmyślona Magdalena lubi PSIKUSY? TAK! Co to wszystko oznacza dla klasy 2b? MNÓSTWO ZABAWY! UWAGA: Będziesz się śmiać tak mocno, że spadną ci portki.
Lexie Wilde była pewna, że miała jechać na letni obóz harcerski. Na RADOSNY obóz harcerski. Tylko babcia odwiozła ją na obóz pełen POTWORÓW! Teraz dziewczynka musi dzielić domek z wilkołakiem, zombie i duchem w czapce baseballowej. A do tego musi mieć oczy dookoła głowy - nigdy nie wiadomo, czy któryś z jej nowych kumpli nie postanowi jej zjeść.To jednak niejedyne zagrożenie, które czyha na Lexie - nikczemna Euphemia Vile ma przerażające plany. Gdy opiekunowie obozu zapadają na dziwną chorobę snu, Lexie i jej nowi przyjaciele muszą stawić czoła niebezpieczeństwu i rozwikłać tajemniczą sprawę. Czy uda im się przezwyciężyć cukierkową słodycz nowego harcmistrza i uratować Camp Croak?OSTRZEŻENIE! Rozpoczęcie lektury może spowodować, że nie będziecie się w stanie oderwać od tej wspaniale przerażającej serii.
Ciekawskiego George’a i pana w żółtym kapeluszu czeka pełen atrakcji pobyt na kempingu w lesie. W planach mają spanie w namiocie, rozpalenie ogniska i pieczenie pianek. George nie byłby jednak sobą, gdyby nie wpadł w tarapaty. Nieproszony zgasi czyjeś ognisko, będzie ścigał się z jeleniem, kąpał w strumieniu i napotka wiele leśnych zwierząt. Jednym z nich będzie skunks, z którym spotkanie okaże się mało przyjemne… Na szczęście George wykaże się też odwagą, kiedy dostrzeże w lesie palący się ogień. Ciekawski George to znany z amerykańskich książek i serialu ukochany bohater dzieci na całym świecie.
Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa.Dzisiaj Gucio promienieje. Odkąd wstał z łóżka, jest miły dla kolegów i dla każdego, kogo spotka! Dowiedz się, jak swoim zachowaniem Gucio wpływa na innych.W każdym tomie serii jedna przygoda małego jednorożca oraz rada, jak rozwiązywać różne problemy. Dobre pomysły Gucia i jego rodziców sprawdzają się w praktyce!Rozwiązuj codzienne problemy z Guciem!
Mindy, Gabi i Prija mają się świetnie! Firma oferująca psie spacery działa coraz lepiej, a dziewczynki stają się sobie bliższe niż kiedykolwiek. Jednak w życiu Mindy zachodzi ogromna zmiana – jej mama zaczyna się spotykać z pewnym paskudnym typem. Na jego korzyść nie przemawia nawet fakt, że jest właścicielem uroczego kocura Grubera. Od zawsze Mindy trzymała z mamą sztamę i świetnie sobie żyły we dwójkę. Czemu nagle miałoby się to zmienić? Na domiar złego w szkole pojawia się nowa uczennica, Hazel. Jest przesympatyczna i wszyscy ją lubią. Ale Mindy wie swoje. „Nowa” chce zająć jej miejsce – zarówno u boku przyjaciółek, jak i w ekipie PSIAKÓW. Czy Mindy uda się pokonać własne lęki i zrozumieć, że szczęściem najlepiej się dzielić? Nathan Fairbairn jako dziecko dużo się przeprowadzał, ale gdziekolwiek trafiał, wokół było mnóstwo zwierzaków i komiksów, więc był szczęśliwy. Nathan kocha tworzenie komiksów. Pracował przy wielu jako kolorysta, od ważnych superbohaterskich jak „Spider-Man” czy „Wonder Woman” po niezależne jak „Scott Pilgrim”. Poza tym, że dużo kolorował, troszkę pisał. Stworzył kiedyś scenariusz powieści graficznej „Lake of Fire” o bandzie rycerzy walczących z obcymi. Naprawdę lubi pisanie i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mieć ku temu więcej okazji. Mieszka teraz w Vancouver i stara się przeprowadzać jak najmniej. Michele Assarasakorn dorastała w Bangkoku zafascynowana mangą i animacją. Studiowała design koncepcyjny w filmie i grach wideo w Toronto. Po ukończeniu nauki jakiś czas pracowała, tworząc grafiki koncepcyjne, później jako kolorystka dla DC, Marvela, Image i Dark Horse’a. W wolnym czasie podróżuje po świecie i dokumentuje swoje przygody w postaci ilustracji. Jej prace przykuły uwagę Nathana Fairbairna – tak zaczęła się jej przygoda z komiksem! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Przyjaciele z placu budowy zmierzają w stronę… pasa startowego. Czyżby maszyny wybierały się w podniebną podróż? Nic z tych rzeczy! Po prostu samoloty mają opóźnienie i rozpaczliwie potrzebują pomocy: należy NATYCHMIAST powiększyć lotnisko. Trudna sprawa, ale we współpracy z nowymi kolegami – takimi jak podnośnik, taśmociąg, dystrybutor paliwa czy oczyszczarka – wszystko musi się udać. To ekipa najwyższych lotów! Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień… chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek – od „Żabka i Ropucha” aż po ostatni tom „Harry’ego Pottera”. AG Ford jest tatą dwóch chłopców i cenionym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na komputerze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zmyślona historia oparta na faktach.
Fascynująca przygodowa opowieść o wenezuelskiej dżungli, zaginionych skarbach, cenie chciwości i cudach, które zdarzają się, jeśli się w nie wierzy. Historia, w której nie fakty są najważniejsze, a wyobraźnia, ludzka natura i zdolność człowieka do życia w zgodzie z przyrodą.
Książka inspirowana biografią legendarnego łotewskiego podróżnika Aleksandrsa Laimego. Przewodnikami po wenezuelskiej dżungli są jego dzieci: Kreda i Braciszek. Czy wybierzecie się z nimi na szczyt Diabelskiej Góry?
Aleksandrs Laime urodził się w 1911 roku w Rydze. Kochał podróże od najmłodszych lat. Zanim wyjechał do Ameryki Południowej, przepłynął kajakiem całą Polskę! Zapisał się w historii jako odkrywca pierwszej pieszej trasy nad najwyższy wodospad na świecie – Salto Angel. Mieszkał w wenezuelskiej dżungli do końca życia. Jego nazwisko – „Laime” – po łotewsku oznacza… „szczęście”.
4B to najgorsza klasa na świecie, ale nie chcielibyście chodzić do żadnej innej! Najlepsi kumple Stanley i Manjit obmyślają, w jaki sposób uniknąć sprawdzianu z matematyki oraz zostać Panami Wszechświata, jednak - jak to bywa w 4B - nic nie idzie zgodnie z planem. Uwaga! Zawiera wszy, pchły i cuchnące beknięcia! Trzecia część uwielbianej przez dzieci "Najgorszej klasy na świecie" Joanny Nadin z ilustracjami Rikina Parekha.
Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza”. Madika i Lisabeth – dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki – żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Madika chce być miła i grzeczna, niestety rzadko jej się to udaje. Ale to chyba nie jej wina, że bez przerwy wpada na takie wspaniałe pomysły? Czasem nawet duże dziewczynki muszą sprawdzić, jak się lata z parasolem z dachu drewutni i czy w pralni sąsiadów naprawdę mieszkają duchy. Przecież liczy się dobra zabawa! Te pogodne, pełne mądrości opowieści o dzieciństwie, o tym, co małe bohaterki bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, są wyrazem prawdziwej radości życia. Astrid Lindgren (1907–2001) to jedna z najbardziej znanych i cenionych na całym świecie autorek książek dla dzieci. W jej dorobku znajdziemy ponad 20 powieści oraz zbiorów opowiadań. Jej książki przetłumaczono ze szwedzkiego na wiele języków. Najsłynniejszymi dziełami Lindgren są „Pippi Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce” oraz „Dzieci z Bullerbyn”. Co sprawia, że dzieła Astrid Lindgren są tak wyjątkowe? W odpowiedzi na pytanie, skąd czerpie inspiracje, autorka wyjaśniała: „Nie istnieje żadne inne dziecko, które może mnie zainspirować, poza tym dzieckiem, którym sama niegdyś byłam. Do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci. Trzeba tylko samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było”. Ilon Wikland – szwedzka artystka i ilustratorka znana głównie z prac do książek Astrid Lindgren, m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Braci Lwie Serce” czy „Lotty z ulicy Awanturników”. Urodziła się w 1930 roku w Estonii, ale od 14 roku życia mieszkała w Szwecji, gdzie uciekła przed sowiecką okupacją. Astrid Lindgren poznała w 1953 roku w szwedzkim wydawnictwie Rabén & Sjögren, w którym ta pracowała jako redaktorka zajmująca się literaturą dziecięcą. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Gdy Emocje biorą nad tobą górę Riley skończyła trzynaście lat i jak każda nastolatka musi zmierzyć się ze zmianami, które wydarzają się w całym jej życiu. W dodatku Riley zaczyna doświadczać emocji, których nie znała nigdy wcześniej. Wszystko jest inne niż kiedyś: szkoła, przyjaźnie, nawet hokej.Razem z Riley zanurz się w wir szalonych przygód, w której pierwsze skrzypce grają naprzemiennie Radość i Obawa, wspierane przez Wstyd, Strach Gniew, Smutek, Nudę i Odrazę. Powieść jest nowelizacją pełnometrażowego filmu animowanego studia Disney/Pixar pt. W głowie się nie mieści 2. Do książki jest dołączona zakładka z bohaterami animacji oraz kolorowa wkładka z kadrami z filmu.
Dziesiąty tom przygód dociekliwych detektywów.Gdy do domu Ignacego i Meli wkracza bezdomna kotka Grzanka, w miarę uporządkowane życie młodych detektywów zostaje postawione na głowie. Dzieci dostają zadanie wyszkolenia rozbrykanego pupila. Ale nauczenie Grzanki turlania się po podłodze to pestka w porównaniu z wyzwaniem, jakie już niebawem czeka na Melę i Ignacego. Podczas rodzinnej wycieczki kotka znika...Czy młodzi detektywi odnajdą zwierzaka? I co z tym wszystkim ma wspólnego ogromny czarny stwór?Detektywistyczne opowiadania o bliźniakach, niepodobnych do siebie jak pies i kot, zabiorą Cię w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!
Kolejny tom wciągającej serii kocich kryminałów. Utrzymany w czarno-białej konwencji komiks, przeznaczony dla dzieci od 8 lat, jest prawdziwą gratką dla fanów popularnej serii autorstwa Frauke Scheunemann o kocie Winstonie.Babuszka została napadnięta przez bezwzględnych piratów rzecznych i leży teraz w szpitalu. To oznacza również złe wieści dla Winstona i jego żołądka. Jakby tego było mało: łupem złodziei padła ważna rodzinna pamiątka, a policja działa po omacku. Winston postanawia wziąć sprawy w swoje łapki i dokonuje zaskakującego odkrycia: na rzece stoi przycumowana tajemnicza łódź, a na jej maszcie powiewa piracka flaga.
Ofiara losu. Ulubieniec pecha. Ten, który niepowodzenia przyciąga jak magnes. Różnie można mówić o Tomaszu, nad którym zawisło fatum już w dniu narodzin. I tylko czeka, by podłożyć mu świnię, podstawić nogę albo chociaż rozwiązać sznurowadło Ale czego można się spodziewać, gdy jesteś naznaczony klątwą nazwiska?!?"Tomasz Niefart" to przezabawna seria o codziennych zmaganiach pechowego nastolatka, pełna spektakularnych katastrof i fatalnych zwrotów akcji.
Marzysz o stworzeniu własnego komiksu? A może pierwsze próby rysowania masz już za sobą i zastanawiasz się, jak poprowadzić dalej narrację?Oto wspaniały, ilustrowany poradnik, z którym krok po kroku nauczysz się sztuki tworzenia komiksów. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się m. in., jak rysować postacie w ruchu, jak korzystać z cieniowania oraz poznasz techniki kreowania i umieszczania dymków, dzięki którym twoi bohaterowie zyskają własny głos.Na końcu znajdziesz puste strony, które doskonale nadadzą się do ćwiczenia nowych umiejętności. Wypełnij je superbohaterami, postaciami godnymi najlepszych komiksów fantasy i potworami science - fiction. Pozwól swoim historiom ożyć!
Siódmy tom bestsellerowej serii podróżniczo-przygodowej Agnieszki Stelmaszyk!Zwiedzaj polskie zamki w poszukiwaniu - uuuu! - ducha białej damy.Miejsca akcji:Polska: Radzyń Chełmiński, Świnoujście, Samociążek, Kórnik, Jelenia Góra, Kraina Wygasłych Wulkanów, SuchaTo miała być wyprawa tropem filmu Pan Samochodzik i templariusze. Tymczasem na zamku krzyżackim w Radzyniu Chełmińskim Jędrek dostrzega białą damę. A może to tylko złudzenie, przecież duchy nie istnieją? Co jednak, gdy duch podąża za Mazurskimi do Kórnika i Krainy Wygasłych Wulkanów, a do tego w każdym z tych miejsc dochodzi do niepokojących zdarzeń?Kim jest tajemniczy mężczyzna, który zdaje się przeczesywać plażę w Świnoujściu w poszukiwaniu skarbów? I co oznacza białe łabędzie pióro, które pojawia się wszędzie tam, gdzie Jędrek, Marcela i spółka?Próby rozwiązania tych zagadek wpędzą Mazurskich w nie lada tarapaty i doprowadzą na zamek Czocha, pełen sekretnych przejść i magii
Prawdziwie EMOCJONUJĄCA historia! Riley, sympatyczna bohaterka kultowego filmu W głowie się mieści, ma teraz trzynaście lat, niedługo zmieni szkołę i w jej życiu nieustannie coś się zmienia... Pojawiają się nowe wyzwania, a wraz z nimi emocje, których zupełnie się nie spodziewała. Ta duża, pełna kolorowych ilustracji książka, opowiada o dalszych przygodach Riley na podstawie filmu Disney/Pixar W głowie się nie mieści 2.
Rodzice Bepy prowadzą międzygalaktyczne biuro podróży, które organizuje wycieczki po Ziemi dla członków kosmicznej społeczności. Bepa potrzebuje towarzystwa, dlatego postanawia przygarnąć Ziemianina. Rodzice nie są przekonani, ale ostatecznie dają za wygraną, bo podobno opieka nad człowiekiem uczy odpowiedzialności… Tymczasem przed biurem podróży skomplikowane zadanie: organizacja wycieczki po Ziemi dla trudnego klienta. Marudny profesor nienawidzi ssaków, a od jego raportu zależy, czy Kosmiczna Rada przyjmie je do Wspólnoty… Jak Ziemianie wypadną w oczach kosmitów? Czy kosmici sprawdzą się jako przyjaciele? Czy profesor zmieni zdanie na temat ssaków? I właściwie dlaczego tak bardzo ich nie lubi? Pierwszy tom prześmiesznej i wypełnionej akcją serii komiksów Nikoli Kucharskiej. Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie ponad dwadzieścia pięć książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech, Hiszpanii czy we Francji. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
Czytaj, oglądaj i szukaj szczegółów!Piesek Kudłatek i myszka Mgiełka mają chęć na coś pysznego. Wychodzą do miasta na podwieczorek i... To początek ich niewiarygodnej podróży przez niezwykłe światy, w których jest tyle rzeczy do znalezienia! Przyłącz się do wyprawy i sprawdź swoją spostrzegawczość!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szymek kocha swoją rodzinę, mimo że nie wszystko w niej gra idealnie, ale w której gra?Kiedy okazuje się, że jego młodszy brat Zenio zaczyna poważnie chorować, Szymon nie boczy się, że cała uwaga skupia się na bracie, ale stara się myśleć optymistycznie.Szymon ma swój ukryty dar - świetnie gotuje! Kuchnia jest jego odskocznią, krainą czarów, w której tworzy niesamowite prezenty dla wszystkich, którzy tego potrzebują.Jego pasja chroni go przed smutkiem i złem jak zbroja. Uspokaja, koi i rozwesela.Tak właśnie działa prawdziwa pasja, nie uważacie?
SIEDEM WAKACYJNYCH OPOWIADAŃ Z PERSPEKTYWY WYJĄTKOWO WRAŻLIWEJ DZIEWCZYNKI. Marcelinka kończy pierwsza klasę i rozpoczyna wakacje. Przed dziewczynką dwa miesiące bez znanej i bezpiecznej codziennej rutyny, bez planu lekcji. Rozpoczyna się czas mający zupełnie inny rytm dnia i dużą ilość niespodzianek. Wyjazd do dziadka na mazurską wieś, poznanie nowych przyjaciół – psa Tajfuna oraz koleżanki Niny. Sielskie chwile nad jeziorem są też pełne rozmaitych wydarzeń i przygód. Jak odnajdzie się w tym bardzo wrażliwa dziewczynka? Wakacje i lato to dosłowny tajfun emocji!
W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów.
Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Odkryjecie, jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok! Polecamy również: Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców Marcelinka i świąteczny kołowrotek
PATRONAT: AktywneCzytanie.pl, Czytam.pl, ładnebebe.pl, Polskie Radio Dzieciom
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?