Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Czy od podróżowania można się uzależnić? Okazuje się, że tak. Swoje uzależnienie autorka ""Moich podróżyod PRL-u do dziś"" nazwała światoholizmem. Książka napisana jest w formie dziennika z podróży po wielukrajach Europy, Azji, Ameryki południowej i Afryki. Są to m.in. Włochy, Tunezja, Meksyk, Chiny, Japonia czyUzbekistan. Alicja Pelczar z wykształcenia inżynier elektryk. Całe życie zawodowe pracowała wgórnictwie, w męskim zawodzie. Mama dwojga dorosłych dzieci i babcia czworga wnuków. Optymistka,nieznosząca bezczynności. Relaksuje ją praca w ogrodzie, lubi muzykę poważną i dobrą książkę. Wciąż jejnajwiększą pasją są podróże. Do dziś, większość wspólnie ze zmarłym kilka lat temu mężem, odwiedziłakilkadziesiąt krajów świata. Przez lata w każdej podróży prowadziła skrupulatne notatki. Na emeryturzeodkryła kolejną pasję pisanie. Swoje wrażenia i przygody zebrała w książce, będącej jednocześniereportażem i przewodnikiem pod tytułem Moje podróże od PRL-u do dziś. W przygotowaniu kolejny tytuł,tym razem o tematyce obyczajowej.
Kolejne zaktualizowane wydanie znanego i cenionego przewodnika krajoznawczego po Bieszczadach. Turysta znajdzie w nim wszystko, co powinien wiedzieć o tej niezwykłej krainie: opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek, mapy poglądowe i informacje praktyczne. Podróżowanie po Bieszczadach z przewodnikiem Wydawnictwa BOSZ ułatwi podręczny format publikacji, bogactwo ilustracji oraz ciekawa szata graficzna. Zapraszamy w Bieszczady!
#operalwowska #lvivarnya #olesko #borshch Lwów, czyli wielokulturowa przygoda. Podczas podróży z Pascalem zrozumiesz, że tak się bawi tylko we Lwowie! • Gdzie mieszkał Stanisław Lem? • Jak żyć 100 lat? • Gdzie parzą najlepszą kawę? • Jak powstało podwórkowe muzeum? Restauracje Lwowa to ciekawy świat wykwintnych smaków i wnętrz, nowoczesnych i starych motywów, niezwykłych pomysłów i ich wcieleń w najbardziej nieoczekiwanych formach. Każdy lokal zaskakuje swoich gości czymś niezwykłym: bogactwem potraw, autorskim menu czy firmowymi nalewkami, których nie można spróbować nigdzie indziej. Borys Tynka, podróżnik, pilot wycieczek po Ukrainie
Toruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie - ten region to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Polski. Obok znanych atrakcji, takich jak Toruń i Biskupin, kryje wiele wspaniałych, a w dodatku nieodkrytych miejsc: ruin zamków, romańskich kościołów, średniowiecznych miasteczek czy malowniczych jezior. To również doskonały cel dla aktywnych, na których czekają liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. A po trudach podróży każdy może wypocząć w jednym z uzdrowisk.
Kujawsko-pomorskie zaprasza!
Toruński gotyk
Bydgoska secesja
Krzyżackie zamki
Tajemnicze grodziska
Kujawskie piramidy
10 parków krajobrazowych
Kijów najczęściej kojarzy się z takimi hasłami, jak Majdan, pomarańczowa rewolucja, rewolucja godności... W polskich mediach zwykle pojawia się przy okazji kolejnych wystąpień Ukraińców dopominających się na ulicach o swoje prawa do wolności i godności. Widzom serwisów informacyjnych może się wydawać, że to miasto, które należy omijać szerokim łukiem. Nic bardziej mylnego. Wystarczy przyjechać nad Dniepr, by przekonać się, jak fascynującym miejscem jest ukraińska stolica. Kijów pełen jest nakrytych złotymi kopułami cerkwi, wiekowych zabytków, muzeów ze znakomitymi kolekcjami, a także otwartych mieszkańców i doskonałej kuchni.
Ławra Peczersko-Kijowska
Sobór Sofijski
Czarnobyl i Meżyhiria
Socrealizm na Chreszczatyku
Kuchnia ukraińska
Morze Martwe – naturalne spa Relaks nad Morzem Czerwonym Jerozolima – święte miasto trzech religii Natura w Izraelu zapiera dech w piersiach, ale ja najbardziej kocham pustynię. Jest coś magicznego w pustkowiu, w gołych skałach aż po horyzont, w wąwozach i w tej fantastycznej, hipnotyzującej ciszy. Tam, w samym środku martwego odludzia, leży cud, którego uroda zaskakuje mnie za każdym razem – Morze Martwe o kolorze innym o każdej porze dnia. Karolina van Ede-Tzenvirt, autorka przewodnika i bloga izraelblog.net 4 kroki do udanej podróży! INSPIRATOR – precyzyjnie zaplanowane wycieczki, osobiste relacje autorów ZWIEDZANIE – ciekawe miejsca, których nie znajdziesz nigdzie indziej, porady i rekomendacje autorów POZNAJ IZRAEL – wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć ten kraj ZAPLANUJ WYPRAWĘ – krok po kroku zorganizuj idealną podróż
Grecja, pomimo że nie oferuje żeglarzom doskonałych marin ani bogatej infrastruktury w swoich portach jest bardzo popularna wśród wodniaków z całego świata. Dzieje się tak głównie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza i niesamowicie sympatycznych i otwartych ludzi. Celem przewodnika jest zachęcenie do odwiedzenia tego kraju, a dla tych, których zachęcać nie trzeba, próba pokazania najciekawszych, wartych odwiedzenia w czasie rejsu miejsc. Oprócz często odwiedzanych można w nim znaleźć także te nie opisane dotychczas w żadnych przewodnikach dla żeglarzy. Przewodnik oferuje propozycje 28 tras żeglarskich, a także informacje o portach i zatokach Grecji Północnej, Krety oraz północnych i wschodnich Wysp Egejskich. Autorzy przewodnika, Elżbieta i Piotr Kasperaszek pływają po wodach Grecji od ponad 25 lat i zasłużenie zyskali sobie status ekspertów w sprawach żeglowania po tych akwenach. Pierwsza ich książka Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy otrzymała dwie prestiżowe nagrody: Nagrodę redakcji Żagli im. Leonida Teligi oraz Nagrodę Megellana „Magazynu literackiego KSIĄŻKI” w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne roku 2015”.
150 bogato ilustrowanych pytań z rozbudowanymi odpowiedziami zaspokoi chęć rywalizacji i ciekawość najbardziej wymagającego wielbiciela rozrywek umysłowych. I to niezależnie od tego, czy jest on początkującym ""żeglarzem szuwarowym"" czy wytrawnym wilkiem morskim. Przekonaj się, czy wiesz: kto właściwie odkrył Australię, które regaty są najstarsze na świecie, czym jest virga, kto skonstruował popularną Omegę, co to jest szplajs?
#eiffeltower #louvre #arcdetriomphe • Gdzie najlepiej potańczyć w Paryżu? • Na którym piętrze mieszkali najbogatsi paryżanie? • Ile jest rodzajów sera? • Gdzie spoczywa Maria Skłodowska-Curie? Paryż, czyli nowe spojrzenie na stolicę Francji. Pozwól, by Pascal zabrał cię na niepowtarzalne rendez-vous z Paryżem! Spacery nad brzegiem Sekwany należą do obowiązkowego planu wyjazdu do Paryża we dwoje. Lokalne specjały w kameralnych restauracjach czy cukierenkach, w szczególności sery, desery i wino, zachwycą najbardziej wybrednych smakoszy. Nie bez przyczyny bowiem francuska sztuka jedzenia jest wpisana na Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Paryż od stuleci zachwyca kolejne pokolenia swoim zarówno romantycznym, jak i artystycznym klimatem. Bez wątpienia trzeba go zobaczyć co najmniej raz w życiu. Katarzyna Kosińska-Poulet, autorka bloga o życiu we Francji i pośród Francuzów kasiakos.com
Olejek różany bułgarskie złotoNesebyr perła Morza CzarnegoIkony i freski w monasterze RilskimDo obiadu Bułgarzy poczęstują nas rakijąz winogron lub śliwek, a na południowym zachodzie czerwonym winem otrzymywanym z winogron z Mełnika. Przy stole przed domem w cieniu daszku z winorośli (asma) spędzimy długie godziny na pogawędkach, oczarowani bułgarską gościnnością.Pamela Kaczmarek, autorka przewodnika oraz bloga Podróż z fantazją, czyli Bułgaria poza szlakiemRozszerzamy rzeczywistośćDzięki aplikacji Pascal AR zobaczysz to, czego w książce pokazać się nie da!Pobierz aplikację i skieruj swój telefon lub tablet na strony oznaczone symbolem Pascal AR, żebyzobaczyć przygotowane dla ciebie filmiki. Więcej informacji znajdziesz na s. 5.4 kroki do udanej podróży!INSPIRATOR precyzyjnie zaplanowane wycieczki, osobiste relacje autorówZWIEDZANIE ciekawe miejsca, których nie znajdziesz nigdzie indziej, porady i rekomendacje autorówPOZNAJ BUŁGARIĘ wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć ten krajZAPLANUJ WYPRAWĘ krok po kroku zorganizuj idealną podróż
Tunezja pozwala połączyć odpoczynek na przepięknych plażach z poznawaniem egzotyki Czarnego Lądu. Majestatyczne meczety, kręte uliczki medyn i ciekawe muzea zachwycą nie tylko miłośników kultury arabskiej. Świetnie zagospodarowane kurorty zapraszają do zabawy, ruiny rzymskich i punickich miast snują opowieść o minionej świetności, a bujna przyroda nęci możliwością błogiego odpoczynku.
Historia Indian pełna jest dramatycznych wydarzeń i bohaterów o poetyckich imionach. Jednak wielcy wodzowie pykający fajkę pokoju należą już do przeszłości (a może raczej do naszych fantazji o przeszłości). Życie ich potomków we współczesnych rezerwatach jest znacznie mniej romantyczne, choć nadal budzi wiele emocji. David Treuer, członek plemienia Odżibuejów i ceniony powieściopisarz, dorastał w rezerwacie Leech Lake, ale wykształcenie zdobywał na „białych” uniwersytetach. Dzięki temu potrafił pogodzić dwie perspektywy, uczestnika i obserwatora, co w połączeniu z niezwykłym talentem narracyjnym, poczuciem humoru i otwartością dało wspaniałe efekty. „Witajcie w rezerwacie” to książka, która przeprowadzi nas przez meandry historii, wyjaśni znaczenie kolejnych traktatów, wytłumaczy skomplikowane rozwiązania prawne obowiązujące w rezerwatach, poda główne przyczyny napięć między Indianami a nie-Indianami. A przede wszystkim pozwoli nam zobaczyć, jak dziś żyją mieszkańcy rezerwatów, jak radzą sobie z biedą, przestępczością, jak łączą tożsamość indiańską z amerykańską i jak walczą o zachowanie swojego dziedzictwa. „Dorastanie w rezerwacie Odżibuejów w Minnesocie sprawiło, że Treuer może odrzucić stereotypy dotyczące życia Indian i przedstawić własną historię – pełną pasji, barwną, wnikliwą.” „The New Yorker” „Niepodległość, prawa plemienia, jego system sprawiedliwości, edukacja, język i asymilacja – Treuer wyjaśnia to wszystko, łącząc historię zbiorowości z tą osobistą, własną.” David Ulin, „Los Angeles Times” „Ta książka w błyskotliwy sposób łączy dziennikarstwo, historię i osobiste wspomnienia. […] Przekaz Treuera – obraz dzisiejszego życia w rezerwacie – to nie opowieść o porażce czy upadku, lecz o cudownym przetrwaniu.” Greg Sarris, „San Francisco Chronicle” „Treuer widzi biedę, przemoc i alkohol, ale też wielkie piękno jednych z ostatnich miejsc niedotkniętych konsumeryzmem. Słucha historii swoich ludzi, opowiadających we własnym języku, i widzi dumę ocalałych.” Neal Conan, National Public Radio „Treuer łączy reportaż z osobistymi wspomnieniami, by pokazać, jak naprawdę wygląda życie w rezerwacie. To nie wylęgarnia patologii ani schronienie dla natchnionych, zakochanych w przyrodzie stoików, jak często myślą nie-Indianie […]. Barwna, wciągająca i ostatecznie pełna nadziei książka.” Kate Tuttle, „Boston Globe”
#Hercules #Alcazar #Guadalquivir
Monika Bień-Königsman
autorka bloga Hiszpańskie smaki
Czy Andaluzyjczycy naprawdę się spóźniają? Dlaczego do Sewilli przestały przypływać statki? Zapach których kwiatów posiada właściwości antydepresyjne? Kto jest tu najbardziej znanym Polakiem? Sewilla, czyli nowe spojrzenie na jedno z najstarszych europejskich miast.
Po wyjeździe z Pascalem pokochasz Andaluzję!
Flamenco. Na sam dźwięk tego słowa w wyobraźni pojawia się postać pięknej tancerki w falbaniastej sukni w grochy, z kwiatem wpiętym w kok, która do dźwięków gitary wykonuje namiętny i pełen ognia taniec, wystukując obcasami rytm. Brzęk kastanietów, szmer rozkładanych wachlarzy, klaskanie, okrzyki Ole!, zawodzący, chropowaty głos i bardzo ekspresyjna mimika śpiewającego oraz tancerki, to wszystko składa się na przejmujące widowisko. We flamenco nie ma stanów pośrednich, jest wielka emocja, wulkan uczuć, jest miłość i nienawiść, gniew i wybuchająca nagle radość, namiętność i zdrada. A wszystko doprowadza widza do finalnego stanu duende, czyli oczyszczenia.
Monika Bień-Königsman, autorka przewodnika i bloga Hiszpańskie smaki
#lavra #mariyinskypalace #chernobylzone
Borys Tynka
podróżnik, pilot wycieczek po Ukrainie
Kijów, czyli nowe spojrzenie na stolicę Ukrainy. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz miasto złotych kopuł!
• Czy każdy może odwiedzić Czarnobyl?
• Gdzie podają najlepsze drinki w Kijowie?
• Kto wygrał „mecz śmierci”?
• Jak głęboko może leżeć stacja metra?
Za terenami należącymi do monasteru św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach kryje się niewielki park Wołodymyrska Górka. Mieszkający niedaleko Michaił Bułhakow uważał go za najpiękniejsze miejsce na świecie. W Kijowie można odwiedzić kilka miejsc związanych z życiem autora Mistrza i Małgorzaty, m.in. muzeum pisarza mieszczące się w domu, w którym dorastał.
Prypeć miała być symbolem przyszłości i zwycięstwa komunizmu. Na jej terenie znajdowało się kilka szkół, nowoczesne obiekty sportowe, wesołe miasteczko, hotel, kina, a półki sklepowe, w przeciwieństwie do tych w innych radzieckich miastach, miały być zawsze pełne. Po katastrofie w 1986 r. Prypeć zmieniła się w miasto-widmo. Dziś, razem z pozostałymi obszarami dotkniętymi tragedią, stała się symbolem porażki naszej cywilizacji.
Borys Tynka, autor przewodnika
#colosseum
#romanholiday
#vatican
Kamila Kowalska
autorka bloga Autostrada del Sole
Który polski król ma w Muzeach Watykańskich swoją salę? Kto powiedział, że każdy ma taki Rzym, na jaki zasługuje? Ile fontann znajduje się w Ogrodach Watykańskich? Kto może służyć w gwardii papieskiej? Rzym i Watykan, czyli nowe spojrzenie na Stolicę Apostolską
Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz, że wszystkie drogi faktycznie prowadzą do Rzymu
Rzymska ulica to teatr bez wyraźnego podziału na widza i widownię – każdy może być widzem, ale i każdy może stać się oglądanym. Muzycy, śpiewacy, sztukmistrze, karykaturzyści, malarze prezentują często sztukę wysokiego lotu. I sądząc po natężeniu dźwięku monet wpadających do puszek, zarabiają nieźle. Ulica w Rzymie to zjawisko fascynujące. Choć statystyczny turysta pędzący za parasolem przewodnika, raczej nie ma czasu przysiąść np. na schodach kościoła San Carlo, przy Via del Corso – aorcie Rzymu, by obserwować rozedrgane życie ulicy i choć na chwilę zatracić się, zapomnieć, że jest turystą. Polecam przynajmniej półgodzinną kontemplację różnorodności dźwięków, zapachów, kolorów, ludzkiej pomysłowości na zarobek czy sposób ubierania się. I w tym ostatnim temacie Włosi prawie zawsze na odziani na czarno (nawet na imprezę ślubną), a reszta świata – w kolorach tęczy.
Beata Żarski, współautorka przewodnika.
#Tarnica #BieszczadzkiParkNarodowy #Solina
• Gdzie zimuje bieszczadzki żubr?
• Perły łemkowskich przysmaków: fuczki czy hreczanki?
• Gdzie kręcono najlepsze plenery z serialu Wataha?
• Którędy do „Czarnego Złota”?
Bieszczady, czyli nowe spojrzenie na region.
Podczas wędrówki z Pascalem po połoninach odkryjesz, co znaczy bezkresny horyzont.
W Bieszczadach każda pora roku jest dobra, żeby wybrać się w góry. Wiosna, gdy przyroda budzi się do życia i zaczyna nieśmiało tętnić zielenią na połoninach, przynosi ożywczy powiew świeżej energii. Zima, gdy wszystko przykryte jest białym puchem, skrzypi magnetyzująco pod podeszwami butów. Jesień, gdy feeria barw ścina z nóg, zachwyci nawet najbardziej wybrednych turystów. W końcu lato, gdy horyzont otwiera się daleko po równiny, motywuje do nieskończonych przechadzek grzbietami połonin.
Tutaj każda pora roku czaruje spragnionego wrażeń wędrowca. Wzywa do przemierzania wyjątkowych szlaków, których próżno szukać w innej części Polski, do odpoczynku nad „bieszczadzkim morzem”, a także do chwili zapomnienia w opuszczonych wioskach, w których czas staje w miejscu i pozwala odpocząć od pędu dnia codziennego.
Urszula Wałachowska, autorka bloga Ulek w podróży
Bratysława, czyli nowe spojrzenie na stolicę Słowacji. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz nowoczesną duszę miasta!Dlaczego słowackie drogi to temat tabu?Gdzie w Bratysławie można znaleźć piramidę?Co łączy Andersena, Liszta i Podglądacza?Który browar najlepszy?Kawiarnie na starówce niczym nie ustępują tym z Wiednia czy Budapesztu. Poranna kawa w budzącym się mieście, w towarzystwie pierwszych turystów przechadzających się po uliczkach daje energię na cały dzień. W przerwach od zwiedzania można skosztować warzonego na miejscu piwa lub w małym lokaliku na tyłach Starej Hali Targowej wina z Małych Karpat.Adam Gąsior, autor przewodnika
Babia Góra zwana królową Beskidów, źródła Wisły na stokach Baraniej Góry i niezwykła góra Żar ze zbiornikiem wodnym na szczycie to symbole trzech beskidzkich pasm: Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Piękne widoki, znane turystyczne miejscowości i liczne atrakcje na każdą porę roku stanowią o dużej popularności tego regionu.
Zawarte w przewodniku propozycje tras są opatrzone mapami, profilami wysokości i informacjami praktycznymi, które ułatwią zaplanowanie ciekawej wycieczki odpowiedniej dla każdego miłośnika górskich wędrówek, a także turystów poruszających się samochodem, rowerem, a nawet konno.
20 tras pieszych
2 trasy samochodowe
2 trasy rowerowe
trasa konna
profile wysokości
szczegółowe mapy tras
atlas Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego 1:75 000
poradnik jak przygotować się do wędrówki
informacje praktyczne i krajoznawcze
Skaliste turnie, malowniczo przepływający wśród gór Dunajec oraz wyjątkowo piękne widoki to tylko niektóre z powodów, dla których warto wybrać się w Pieniny i Magurę Spiską. Nie mniej ciekawy jest Beskid Sądecki ze swoimi łagodnymi zalesionymi szczytami i skrytymi pośród nich uzdrowiskami oraz łemkowskimi zabytkami.
Zawarte w przewodniku propozycje tras są opatrzone mapami, profilami wysokości i informacjami praktycznymi, które ułatwią zaplanowanie ciekawej wycieczki odpowiedniej dla każdego miłośnika górskich wędrówek, a także turystów poruszających się samochodem, rowerem, a nawet konno.
20 tras pieszych
2 trasy samochodowe
trasa rowerowa
trasa konna
profile wysokości
szczegółowe mapy tras
atlas Pienin, Magury Spiskiej i Beskidu Sądeckiego 1:75 000
poradnik jak przygotować się do wędrówki
informacje praktyczne i krajoznawcze
Łagodne zalesione zbocza i piękne hale reglowe z tradycyjnymi drewnianymi szałasami pasterskimi tworzą krajobraz Gorców. Sąsiaduje z nimi archipelag odosobnionych szczytów Beskidu Wyspowego, z których można podziwiać panoramę Tatr. Beskid Makowski zadowoli wszystkich, którzy szukają rzadziej uczęszczanych, przyjemnych szlaków.
Zawarte w przewodniku propozycje tras są opatrzone mapami, profilami wysokości i informacjami praktycznymi, które ułatwią zaplanowanie ciekawej wycieczki odpowiedniej dla każdego miłośnika górskich wędrówek, a także turystów poruszających się samochodem, rowerem, a nawet konno.
20 tras pieszych
3 trasy samochodowe
3 trasy rowerowe
trasa konna
profile wysokości
szczegółowe mapy tras
atlas Gorców, Beskidu Wyspowego i Makowskiego 1:75 000
poradnik jak przygotować się do wędrówki
informacje praktyczne i krajoznawcze
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?