Pamiętnik konklawe 2013
- 
                        Autor: Sosnowski Adam Klag Michał
 - ISBN: 9788375531473
 - EAN: 9788375531473
 - Oprawa: Twarda z obwolutą
 - Wydawca: Biały Kruk
 - Format: 21.6x26.9
 - Język: polski
 - Liczba stron: 200
 - Rok wydania: 2013
 - Wysyłamy w ciągu: niedostępny
 - 
                    
                    Brak ocen
 - 
                    52,65złCena detaliczna: 80,85 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 52,65 zł
 
Artykuł chwilowo niedostępny
                    
                    x
        
            Ta bogato ilustrowana książka (blisko 200 zdjęć!) to autentyczny przekaz z samego centrum wydarzeń, to zapis niezwykłych chwil, emocji i wrażeń, które towarzyszyły rezygnacji Benedykta XVI, wyborowi nowego papieża Franciszka i pierwszym dniom jego pontyfikatu – aż do Świąt Wielkanocnych. Książka zawiera wszystkie homilie i przemówienia papieskie z tego okresu.
Autorzy, Adam Sosnowski oraz fotograf Michał Klag, akredytowani przy Stolicy Apostolskiej, znaleźli się w gronie wybranych, którzy mieli dostęp niemal wszędzie. Mogli na przykład przebywać w Kaplicy Sykstyńskiej prawie do momentu rozpoczęcia konklawe!
Tekst ma formę wzruszającego, pełnego bystrych obserwacji pamiętnika, ubogaconego wypowiedziami wielu wybitnych ludzi, którzy przebywali wówczas w Rzymie. Wielką wartością książki są także fotografie – śledzimy dzień po dniu przebieg ostatnich wydarzeń z udziałem Benedykta XVI, okres sede vacante, przygotowania do konklawe, aż po pierwsze wystąpienia Ojca Świętego Franciszka, w tym Mszę św. inauguracyjną i Niedzielę Palmową. W „Pamiętniku konklawe 2013” mamy pięknie nakreśloną sylwetkę nowego papieża oraz jego zdjęcia także z czasów, gdy był biskupem, a potem metropolitą Buenos Aires. Zobaczymy m.in. jego spotkania z Janem Pawłem II i z Benedyktem XVI.