KATEGORIE [rozwiń]

Opracowanie Zbiorowe

Okładka książki Moje Jednorożce. Pokoloruj świat cz. 3 Czarodziejskie stworzenia
nowość

9,79 zł 5,38 zł


Zachęcająca do wspólnej zabawy książka z ulubionymi bohaterami przedszkolaków. Każda książka zawiera 24 strony pełne atrakcyjnych dla dziecka kolorowanek. Baw się i koloruj! Zabawa w samodzielne kolorowanie w dostarcza radości i wspiera rozwój manualnych umiejętności dziecka, rozwija wyobraźnię i kreatywność.
Okładka książki Psi Patrol. Ekipa na 102! cz. 53 Zabawy w Zatoce Przygód
nowość

12,04 zł 6,62 zł


Psi patrol. Ekipa na 102! zawiera zagadki, łamigłówki oraz kolorowanki z ulubionymi bohaterami w roli głównej. W środku również kolorowe naklejki z dzielnymi pieskami! Rezolutne szczenięta Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma i Skye oraz dziesięcioletni chłopiec Ryder nigdy nie odmówią pomocy potrzebującym-pomagaj pieskom w ich bohaterskiej misji poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań.
Okładka książki Lubię angielski

29,99 zł 16,49 zł


Znajomość języka angielskiego jest niezwykle cenna. Już teraz zadbaj o przyszłość Twojego dziecka i pozwól mu stawiać pierwsze kroki w nauce tego języka. Ta pełna kolorowych obrazków książka z pewnością rozwinie zasób słownictwa oraz umiejętność poprawnego pisania. Rozwiązywanie angielskich wykreślanek, krzyżówek i zagadek to znakomita rozrywka i trening dla umysłu.
Okładka książki Opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach
nowość

69,90 zł 53,09 zł


Jedno z najsłynniejszych dzieł średniowiecznej literatury w nowym przekładzie prof. Stanisława Stabryły! Kwiatki Świętego Franciszka to jeden z najczęściej czytanych tekstów średniowiecznych, bardzo popularny i chętnie tłumaczony z języka włoskiego. Zawiera jednak tylko wybrane opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach pochodzące z pierwotnego łacińskiego dzieła Actus Beati Francisci et Sociorum eius. Niniejsze tłumaczenie autorstwa prof. Stanisława Stabryły po raz pierwszy prezentuje szerokiemu gronu polskich czytelników tekst pełny, oparty na łacińskim pierwowzorze. Niezaprzeczalną jego wartością jest przystępny i barwny język. Dzięki temu historia Biedaczyny z Asyżu przemawia z nową siłą. Seria „Perły Duchowości” zainicjowana przez Wydawnictwo Esprit to zbiór klasycznych tekstów w nowych przystępnych tłumaczeniach.
Okładka książki Jura Krakowsko-Częstochowska Część południowa laminowana mapa turystyczna 1:52 000

34,90 zł 19,19 zł


Jura Krakowsko-Częstochowska. Część południowa Słynny zamek w Ogrodzieńcu, Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym i drewniany kościół w Paczółtowicach to tylko niektóre atrakcje południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z dwustronnie laminowaną mapą tego obszaru bez trudu można ich odnaleźć jeszcze więcej. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Mapa zawiera bogatą treść turystyczną, m.in.: • szlaki piesze z licznikiem kilometrów • szlaki rowerowe i konne, • ścieżki rowerowe i pasy ruchu dla rowerów, • ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • wyciągi narciarskie, • muzea, zabytki i inne atrakcyjne obiekty, • bazę noclegową, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, wiek lasu, atrakcje przyrodnicze, • obszary „Zanocuj w lesie”. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:52 000 (1 cm – 520 m), • ukształtowanie terenu pokazane za pomocą poziomic i cieniowania, • zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, • dwustronna laminacja, • trwałość i wodoodporność, • wygodna w składaniu. Powyższy opis pochodzi od wydawcy. "
Okładka książki Bydgoszcz papierowy plan miasta 1:20 000

29,90 zł 16,44 zł


Bydgoszcz Urokliwa Wenecja Bydgoska, zabytkowe spichrze czy modernistyczna Hala Targowa to miejsca w Bydgoszczy, których nie można przegapić. Foliowany plan miasta pozwoli łatwo odnaleźć wszystkie atrakcje. Na planie m.in.: • szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach • linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami • sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi • bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, szlaki turystyczne, hotele i inne istotne obiekty • budynki użyteczności publicznej, centra handlowe • szczegółowe plan centrum w skali 1:10 000 (1 cm – 100 m) • mapa okolic Bydgoszczy w skali 1:200 000 (1 cm – 2 km) • skorowidz ulic. Powyższy opis pochodzi od wydawcy. "
Okładka książki Kalendarz żydowski / Jewish calendar/ Calendario ebraico 5785 / 2024/2025

44,00 zł 27,04 zł


Symbol roku to (hei/szin/alef ), co oznacza że Rosz Haszana przypada w czwartek (piąty dzień tygodnia), miesiąc cheszwan i kislew mają po 30 dni (szlemim – pełne), a pierwszy dzień Pesach przypada w niedzielę (pierwszy dzień tygodnia). Rok ma 355 dni i 51 Szabatów. Jest to dziewiąty rok w dziewiętnastoletnim cyklu księżycowym i siedemnasty rok w dwudziestoośmioletnim cyklu słonecznym. W kalendarzu podano czas rozpoczęcia i zakończenia Szabatów, świąt i postów dla czterech miast – Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz Wrocławia, a także dla Syrakuz, według programu Kaluach. Czas zapalania świec przed Szabatem i świętami – 18 minut przed zachodem słońca. W święta podano czas rozpoczęcia pierwszego dnia świątecznego, zakończenia pierwszego dnia świątecznego (co oznacza jednocześnie nastanie drugiego dnia) oraz czas zakończenia drugiego dnia świątecznego. Uwzględniono zmianę czasu na letni (czas przestawiany jest w ostatnią niedzielę października oraz w ostatnią niedzielę marca). W erew Pesach podano czas do kiedy dozwolone jest spożywanie chamecu oraz czas do kiedy wolno chamec posiadać.
Okładka książki Żyje się tylko raz. 250 podróżniczych pomysłów na przygodę życia
nowość

119,99 zł 65,98 zł


Przewodnik po tym, co w życiu najlepsze!Ponad 250 podróżniczych pomysłów na krótsze i dłuższe wypady, dzięki którym będziesz przeżywać przygodę za przygodą. Zachwycające fotografie i wspaniałe ilustracje pomogą w pełni doświadczyć uroków turystyki zrównoważonej i odpowiedzialnej.Spędź noc na bezludnej wyspie Rubondo w Tanzanii, wspomóż naturę podczas wolontariatu w peruwiańskim Parque Nacional Huascarn, eksploruj starożytne ruiny w jordańskiej Petrze lub wybierz się na spotkanie z Yetim w buddyjskim klasztorze Tengboche w Solukhumbu.Niepowtarzalne propozycje na przyjemne spędzenie godziny, dnia, tygodnia, miesiąca czy roku to inspiracja do tego, by żyć pełnią życia.
Okładka książki Taylor Swift Narodziny Ikony
nowość

119,70 zł 71,76 zł


Świętujemy fenomenalną karierę Taylor, od jej debiutu country po dominującą na listach przebojów, bijącą rekordy gwiazdę, którą się stała. Taylor Swift to artystka inna niż wszystkie. Przez ostatnie dwie dekady wytyczała własną ścieżkę w branży muzycznej, doskonaląc swoje umiejętności i stając się jedną z największych autorek tekstów oraz wykonawczyń wszech czasów. Trasa koncertowa The Eras Tour to zarówno celebracja jej muzycznej ewolucji, jak i przypomnienie tego, jak daleko zaszła dziewczyna z gitarą i marzeniami, pisząca piosenki w swojej sypialni. Dzięki tej książce możesz ponownie przeżyć inspirującą historię Taylor. Zanurz się w jej albumy, utwór po utworze, i zobacz jak stała się ikoną kultury i siłą działającą na rzecz dobra, którą znamy dzisiaj.
Okładka książki Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Poradnik

49,90 zł 39,29 zł


Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi, czyli ADHD, wpływa negatywnie na funkcjonowanie w wielu ważnych obszarach życia. Osoby nim dotknięte mają trudności z organizacją i planowaniem, szybko się nudzą wykonywaną czynnością, nie potrafią zarządzać czasem, odkładają różne rzeczy na później i impulsywnie podejmują decyzje, co rzutuje na naukę i pracę. Zmagają się także z problemami w relacjach, między innymi ze względu na nieumiejętność słuchania czy wywiązywania się ze zobowiązań. Niniejszy poradnik stanowi element poznawczo-behawioralnego programu terapii dla osób dorosłych z ADHD. Ułatwia opanowanie umiejętności pomagających radzić sobie z trzema podstawowymi objawami tego zaburzenia: trudnościami z koncentracją, problemami w zakresie organizacji i planowania oraz impulsywnością. Pomaga zrozumieć, z czym ono się wiąże, zmierzyć się z diagnozą i świadomie podjąć terapię. Autorzy w przystępny sposób opisują techniki, które poprawiają jakość życia nie tylko osoby z ADHD, ale także jej najbliższych. Poradnik, stanowiący dopełnienie podręcznika terapeuty, służy do powtarzania i utrwalania wiadomości zdobytych podczas sesji. Zawiera wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań zaleconych przez terapeutę. Jest źródłem rzetelnej wiedzy dla osób uczestniczących w terapii, wspierając pracę między sesjami. Uwzględniono w nim także wskazówki dotyczące zapobiegania nawrotom objawów.
Okładka książki Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty
nowość

59,90 zł 47,17 zł


Nowe, zaktualizowane i uzupełnione wydanie Podręcznik zawiera omówienie programu terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami uwagi u osób dorosłych. ADHD, z charakterystyczną dla niego triadą objawów w postaci nadruchliwości, nadmiernej impulsywności i problemów z koncentracją, może zakłócać życie osoby dorosłej równie mocno jak życie dziecka. Dlatego tak istotne jest odpowiednio dobrane leczenie. Program obejmuje 12 sesji, z których każda dotyczy innego problemu utrudniającego osobom z ADHD funkcjonowanie na co dzień. Składają się nań moduły poświęcone planowaniu i organizacji, radzeniu sobie z zaburzeniami uwagi, myśleniu adaptacyjnemu i prokrastynacji. Przejrzysty układ pozwala pracować z klientem kolejno nad poszczególnymi trudnościami. Ostatnia sesja jest poświęcona utrwaleniu poznanych strategii i umiejętności w celu zapobiegania nawrotom objawów i podtrzymaniu korzyści wypracowanych w terapii. Elementy dialogu motywującego służą wzmacnianiu motywacji klienta do zmiany. W drugim wydaniu podręcznika poszczególne komponenty programu zostały zaktualizowane na podstawie doświadczeń jego twórców i badaczy oraz uzupełnione o najnowsze strategie poznawczo-behawioralne. W programie wykorzystano nowoczesne technologie i uwzględniono dodatkowe strategie pomocne w organizacji i planowaniu. Podczas opcjonalnych sesji z partnerem osoby z ADHD większy nacisk położono na edukację na temat zaburzenia, co pozwala złagodzić trudności w związku. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik dla klienta, który zawiera omówienie umiejętności rozwijanych w trakcie terapii oraz wszystkie niezbędne formularze.
Okładka książki Absolutnie rewelacyjna wielka księga sudoku
nowość

34,99 zł 19,92 zł


Absolutnie rewelacyjna księga sudoku to książka idealna dla wszystkich małych miłośników łamigłówek. W książce znalazło się mnóstwo zadań sudoku – od prostszych, które mogą stanowić rozgrzewkę, po trudniejsze, będące dla dziecka wyzwaniem. Rozwiązywanie sudoku to ogrom świetnej zabawy, ale też rozwój kreatywności i rozwój intelektualny dziecka
Okładka książki Tęczowe zwierzaki. Tęczowe liski
nowość

14,99 zł 8,53 zł


Zapraszamy do kolorowej przygody z 'Tęczowymi Liskami'! Ta urocza książka pełna jest zabawnych zadań i kreatywnych wyzwań, które rozbudzą wyobraźnię każdego przedszkolaka. Poczuj magię tęczy wraz z sympatycznymi kotkami, które będą towarzyszyć dzieciom na każdej stronie. Ta książka to idealna propozycja dla maluchów, które uwielbiają odkrywać nowe rzeczy i rozwijać swoje umiejętności w zabawny sposób. Wprowadź kolorową radość do życia swojego przedszkolaka z 'Tęczowymi Liskami' już dziś!"
Okładka książki Flamaster wodny. Wesołe ptaki
nowość

34,99 zł 19,92 zł


Seria książek do oglądania, wyszukiwania i malowania. Niektóre fragmenty ilustracji są pokryte specjalną powłoką, która po kontakcie z wodą nabiera kolorów. Na rysunkach znajdują się elementy do wyszukiwania, dzięki którym zabawa jest jeszcze ciekawsza. Do każdej książki jest dołączony wodny flamaster. Kiedy pomalowane elementy wyschną, kolory znikają, a dziecko może ponownie pomalować obrazek. "Wesołe ptaki" już czekają na wspólną zabawę! Poznaj ich przygody, wyszukuj ukryte elementy, koloruj i baw się dobrze! A kiedy strony wyschną… Możesz zrobić to wszystko jeszcze raz!
Okładka książki Flamaster wodny. Psotne kapibary
nowość

34,99 zł 19,92 zł


Seria książek do oglądania, wyszukiwania i malowania. Niektóre fragmenty ilustracji są pokryte specjalną powłoką, która po kontakcie z wodą nabiera kolorów. Na rysunkach znajdują się elementy do wyszukiwania, dzięki którym zabawa jest jeszcze ciekawsza. Do każdej książki jest dołączony wodny flamaster. Kiedy pomalowane elementy wyschną, kolory znikają, a dziecko może ponownie pomalować obrazek. Psotne kapibary już czekają na wspólną zabawę! Poznaj ich przygody, wyszukuj ukryte elementy, koloruj i baw się dobrze! A kiedy strony wyschną… Możesz zrobić to wszystko jeszcze raz!
Okładka książki Spy Guy komiks. Na tropie złości
nowość

13,99 zł 9,22 zł


„Trefliki i Spy Guy na tropie…” to seria komiksów o emocjach dla dzieci w wieku przedszkolnym, które potrzebują dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest złość czy smutek i jak sobie z nimi radzić. Główni bohaterowie, rodzeństwo Flik i Inka w codziennych sytuacjach uczą się rozróżniać i rozumieć emocje, a towarzyszący im detektyw Spy Guy pomaga im znaleźć najlepsze sposoby na radzenie sobie z tymi nieco trudniejszymi. Forma komiksowa, nieskomplikowane dialogi i ciekawe historyjki zachęcą dziecko do wejścia w świat emocji, które towarzyszą przecież każdemu. W serii znajdziecie tytuły: „Trefliki i Spy Guy na tropie złości”, „Trefliki i Spy Guy na tropie smutku”.
Okładka książki Atlas roślin miododajnych
nowość

49,95 zł 27,65 zł


Atlas roślin miododajnych prezentuje wiele gatunków roślin łąk, pól i lasów. To idealna baza wiedzy dla pszczelarzy prowadzących pasieki oraz dla wszystkich miłośników polskiej przyrody, tym bardziej, że szczególną uwagę w Atlasie poświęcono gatunkom rodzimym. Obok opisu cech morfologicznych oraz wartości pszczelarskiej roślin przedstawione zostały metody ich rozmnażania i najkorzystniejsze dla uprawy warunki środowiskowe. Szybką ocenę cech poszczególnych gatunków ułatwia symbolika graficzna.
Okładka książki 100 najpiękniejszych budowli świata
nowość

29,95 zł 16,57 zł


Album prezentuje najbardziej niezwykłe, a zarazem najbardziej fascynujące budowle na świecie. Książka zabierze Czytelnika w ekscytującą podróż po wszystkich kontynentach, dostarczając nie tylko wielu emocji i wrażeń, lecz także wiedzy o spektakularnych obiektach architektonicznych. Przedstawia niezwykłe arcydzieła sztuki budowlanej stworzone na przestrzeni tysiącleci: od megalitycznych obiektów w Wielkiej Brytanii, po drapacze chmur w Dubaju.
Okładka książki 500 najpiękniejszych miejsc Europy
nowość

49,95 zł 27,65 zł


Europa to niezwykła część świata. Zróżnicowanie geograficzne i bogactwo kulturowe usatysfakcjonować może najbardziej wymagających podróżników, zarówno tych żądnych wrażeń, jak i nastawionych na kontemplację. Bo piękno starego kontynentu przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach - od Atlantyku po Ural, a także w fascynujących zabytkach kultury odzwierciedlających to, co najcenniejsze dla europejskiego i światowego dziedzictwa.
Okładka książki Maluszek widzi zwierzątka 2024

9,99 zł 5,58 zł


Niemowlę wyraźnie widzi tylko kontrastowe barwy. Najpierw rozróżnia kolory czarny i biały. Książeczka stopniowo wprowadza malucha w świat zwierzątek.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj