KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Novae Res

Okładka książki Piekielna sztuka
nowość

42,99 zł 24,01 zł


Uważaj, z kim paktujesz…John McLain kandyduje w wyborach na gubernatora stanu Georgia. U progu kampanii wyborczej popełnia błąd, który może zniszczyć jego rodzinę, reputację oraz szansę na zwycięstwo. Gorączkowo poszukuje ratunku, przez co podejmuje jeszcze jedną złą decyzję i… wpada w pułapkę.Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niego nieznajomy o imieniu Spencer. Zdesperowany John przyjmuje wsparcie od mężczyzny w nadziei na ochronę przed konsekwencjami swoich czynów. Nie wie jeszcze, że tym samym podpisuje pakt z diabłem.„Piekielna sztuka” to połączenie polityki i diabelskich intryg w otoczeniu sztuki. To opowieść o ludzkich słabościach oraz samotności, która pozwala zajrzeć w najmroczniejsze zakamarki duszy.
Okładka książki Sztuczna inteligencja w ogniu
nowość

34,99 zł 19,54 zł


Rozmowa to pierwszy krok do poznania Jedni widzą w niej szansę na poprawę komfortu życia i pracy oraz niewyobrażalny rozwój cywilizacyjny. Inni obawiają się, że może stanowić zagrożenie dla ludzkości, zwłaszcza w kontekście zdominowania świata przez myślące maszyny. Gdzie leży prawda? Rozmowy, które ze sztuczną inteligencją przeprowadził Tomasz Lendzian, pozwalają lepiej ją poznać. Autor cierpliwie i dogłębnie sonduje możliwości SI, zadając różne, nawet te najbardziej nietypowe pytania. Czy teoria Wielkiego Wybuchu jest prawdziwa? Jakie są najlepsze sposoby na umówienie się z dziewczyną według sztucznej inteligencji? I co sądzi o zatrzymaniu przez policję działaczki pro-life? Autor nieustannie zastawia na nią zasadzki i stawia wyzwania w postaci zagadek słowno-logicznych, historycznych, a nawet zadań fizycznych. Dzięki temu może dokonać oceny, czy sztuczna inteligencja posiada świadomość, czy też jest po prostu… zwykłym zbiorem algorytmów.
Okładka książki Poza szklakiem

44,99 zł 27,38 zł


Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół? Alicja naiwnie wierzy, że nic nie może popsuć jej planów. Kocha i ufa do tego stopnia, że jest w stanie rzucić wszystko i za miłością pojechać na drugi koniec świata. Gdy jednak decyduje się na tak odważny krok, w jednej chwili traci nie tylko ukochaną osobę, lecz także nadzieję na szczęście. Wszystko się zmienia, gdy poznaje tajemniczego Noah. Nowa miłość niespodziewanie zaczyna smakować o wiele lepiej niż pierwsza, jednak Alicja zapomina, że w życiu nic nie jest nam dane raz na zawsze. Wkrótce emocjonalny rollercoaster rozpędza się na nowo, a rozczarowana i zraniona kobieta staje się łatwym celem do wykorzystania w misternie uknutym planie zemsty Poza szlakiem to podróż pełna emocji, która rozpoczyna się od rozgoryczenia, zahacza o euforię, by wreszcie skończyć się na dnie rozpaczy tam, skąd powrót na właściwy szlak jest niezwykle trudny ale nie niemożliwy. Pochłonięta tymi przemyśleniami, zupełnie straciłam poczucie czasu. W pewnej chwili zorientowałam się, że słońce zaszło i zrobiło się dużo chłodniej. Zaczęłam dygotać. Po części z zimna, po części z emocji. Nie było sensu dłużej błąkać się po mieście. Smutek i strach powoli ustępowały złości. I dobrze, bo ta zawsze motywowała mnie do działania. Mimo to, wchodząc po schodach do mieszkania, czułam się jak skazaniec prowadzony na stracenie. Samochód Wojtka stał na parkingu, więc był w domu. I wiedział, że ja wiem. Nie było zatem odwrotu.
Okładka książki Pan dziennikarz
nowość

44,99 zł 26,25 zł


Życie pisze najbardziej ekscytujące historie Alina, twardo stąpająca po ziemi realistka i matka 10-letniego Franka, świętuje swój rozwód w jednym z toruńskich klubów. Między kolejnymi toastami za wolność poznaje Gabriela, przystojnego dziennikarza motoryzacyjnego, którego hulaszczy tryb życia szczegółowo opisują wszystkie portale plotkarskie. Już od pierwszego tańca zaczyna między nimi iskrzyć, jednak Ali nie ma zamiaru stać się kolejną przygodą na jedną noc oraz sensacją dla tabloidów, dlatego decyduje się na samotny powrót do domu. Przypadek sprawia, że następnego dnia znów wpada na dziennikarza i tym razem nie potrafi oprzeć się jego urokowi. Para zaczyna się spotykać, a każda kolejna randka obfituje w coraz to gorętsze zbliżenia. Mimo że niczego sobie nie obiecywali, oboje na swój sposób zaczynają angażować się w tę relację Czy z tego może wyjść coś dobrego? "Pan dziennikarz" to lekka opowieść erotyczna z piernikiem w tle. Historia okraszona zabawnymi dialogami, która wywołuje uśmiech i rumieńce na twarzy!
Okładka książki Wolność, seksualność, miłość
nowość

32,99 zł 18,42 zł


Natura ludzkiej seksualności wcale nie jest tak oczywista, jak mogłaby się nam wydawać. "Wolność, seksualność, miłość" to książka, która w nowatorski, nieco prowokacyjny sposób porusza tematykę ludzkiej, a zwłaszcza kobiecej seksualności. Zawarte w niej informacje, mimo, że zgodne z prawdą i nauką, mogą wywołać oburzenie wśród niektórych Czytelniczek i Czytelników. Autorzy mają jednak nadzieję, że jednocześnie zasieją w ich głowach nieco skłaniającego do refleksji niepokoju, który będzie zachętą do odrzucenia lub zmodyfikowania utartych schematów. Sabina Kummer-Wesenberg i dr Zdzisław Sybilski w swojej książce poruszają tematy dotyczące moralności, zazdrości, zaburzeń seksualnych, niepłodności, a przede wszystkim wpływu wychowania na seksualność kobiet. Poświęcają także uwagę takim zagadnieniom jak: strategie wyboru partnera, język ciała, osiąganie orgazmu czy skuteczne metody flirtu. Czytelnicy znajdą też w książce sporo kontrowersyjnych tematów dotyczących pornografii, zdrad, swobody seksualnej oraz naturalnej skłonności człowieka do poliamorii. Przede wszystkim jednak przeczytają o wolności. Wolności wyboru, wolności seksualnej i wolności decydowania o swoim życiu.
Okładka książki Manipulatorium
nowość

59,99 zł 33,51 zł


Zniszczenie nadeszło piątego dnia W ogarniętym postępującą katastrofą klimatyczną Telemranie trwa wojna domowa pomiędzy kastą Upiorów a Szponami, fanatycznymi bojownikami ruchu oporu. Sinmara, młoda dziewczyna, beznadziejnie zakochana w przywódcy rebeliantów, od dawna marzy o wstąpieniu w ich szeregi. Ze względu na tajemniczą historię jej pochodzenia, zostaje jednak odtrącona przez Szpony. Wszystko się zmienia, gdy w Telemranie rozpoczyna się Obława organizowana przez Upiory. Zewsząd znikają dzieci dysponujące magicznymi zdolnościami. Kiedy Sinmara dowiaduje się, że jedną z ofiar jest jej kuzynka, postanawia wykorzystać swoje nietypowe umiejętności, by ją ocalić. Nie podejrzewa, że ta decyzja nie tylko zaważy na jej losie, lecz także stanie się początkiem pochłaniającego jej świat chaosu
Okładka książki Samotni wśród tłumu
nowość

34,99 zł 19,54 zł


Gdy stawką jest przetrwanie, musisz zapomnieć o tym, kim byłeś w poprzednim życiu Pięć młodych pielęgniarek rozpoczyna wymarzony urlop we Włoszech. Nadmorski hotel, bajeczny widok na morze i obietnica niekończącej się zabawy - wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić ich szczęścia. Na fali wrażeń zatracają się w romansach z tajemniczymi adoratorami. Tylko jedna z nich zachowuje dystans i wkrótce przekonuje się, że intuicja jej nie zawiodła. Wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar, kiedy dziewczyny zostają porwane i trafiają do najpilniej strzeżonego więzienia we Włoszech, pełnego zdemoralizowanych przestępców. Czy uda im się uciec i odzyskać utraconą wolność? A może, żeby przetrwać, będą musiały zawrzeć pakt z diabłem? Ta mrożąca krew w żyłach opowieść o lojalności, przyjaźni i granicach ludzkiej wytrzymałości sprawi, że zastanowisz się, jak daleko jesteś w stanie się posunąć w walce o przetrwanie.
Okładka książki Fervency love
nowość

54,99 zł 30,71 zł


Miłość może cię rozgrzać lub poparzyć Nastoletnia Abigail Brooks dorastała w przekonaniu, że nie jest wystarczająca. Właśnie to sprawiło, że przez lata dziewczyna wzniosła wokół siebie mur obojętności. Gdy los niespodziewanie postawił na jej drodze Connora, ta bariera zaczęła się kruszyć Chłopak od początku jawił się jako całkowite przeciwieństwo Abigail, ale wystarczyło jedno spojrzenie, by między nimi zaiskrzyło. Mimo że codzienność Connora wypełniają kumple, używki i imprezy, w krótkim czasie to właśnie on staje się dla Abigail najważniejszym człowiekiem na świecie. Każde ich spotkanie obfituje w emocje, które tworzą wulkan gotowy wybuchnąć w każdej chwili. Oboje nie zdają sobie jeszcze sprawy, ile cierpienia oraz wyrzeczeń będzie ich kosztowało utrzymanie tej relacji. Mimo młodego wieku uczucia oraz pożądanie biorą nad nimi górę. Czy okażą się wystarczająco silni, by przetrwać przetaczające się przez ich związek nawałnice?
Okładka książki Ostatnie tango
nowość

39,99 zł 22,34 zł


Najlepsze chwile w życiu to te, kiedy zaczynasz odliczanie dni do śmierci. Trzy kobiety. Narkotyki. Wielka wygrana. I zdrada. Kiedy Drwalu, dawny zawodnik, kibol i gangster, kończy odsiadkę i zostaje taksówkarzem, jego życie staje się mierne i nudne. Nie dodają mu barw ani drobna dealerka narkotykami, ani kobiety, które bierze do łóżka, ani tabletki, które losuje ze słoika. W końcu czterdziestoczteroletni Drwalu ma dość. Postanawia znaleźć sposób, by zadać sobie śmierć szybko i skutecznie. Wyznacza datę rozstania ze światem i wtedy wszystko się komplikuje: wygrywa los na loterii i postanawia ostatni raz przed śmiercią zaszaleć w Warszawie. A jeśli musisz żyć w Kombinacie, A jeśli musisz jeździć taksówką, A jeśli handlujesz narkotykami, A jeśli zostało ci osiem dni życia, I wszyscy na ciebie polują… Co robisz?
Okładka książki Creep
nowość

42,99 zł 25,08 zł


Czasami łatwiej zrozumieć się bez słów Neva to dziewczyna z małego miasta, która różni się od swoich rówieśników: cechują ją skrytość i małomówność, nie pociągają szalone imprezy i nowe znajomości. Z trudem przychodzi jej też okazywanie uczuć, choć jej największą zaletą jest bezbłędne odczytywanie intencji otaczających ją ludzi. Albo "było" - dopóki nie poznała Derecka. Ich drogi przecinają się na rozmowie o pracę na stanowisko managera klubu. Już pierwsze spotkanie sprawia, że świat Nevy drży w posadach od kumulującego się napięcia. Ku swojemu zdumieniu, dziewczyna zostaje zatrudniona, a niezwykle przystojny mężczyzna, którego nie potrafi rozszyfrować, ma od tej pory towarzyszyć jej każdego dnia - i to nie tylko służbowo. Wkrótce okazuje się bowiem, że Dereck - uwielbiający szyte na miarę garnitury - i zbuntowana dziewczyna w glanach mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogliby przypuszczać Ich gorąca relacja rozwija się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Tylko czy będą potrafili to wykorzystać?
Okładka książki #ZS

59,99 zł 33,51 zł


Przeplatana namiętnością i smutkiem historia o współczesnym Kopciuszku. Ta miłość nie mogła zacząć się w mniej romantycznych okolicznościach: podczas sprzeczki o miejsce parkingowe pod szczecińskim centrum handlowym. Ona jest zapracowaną, wątpiącą w swoją atrakcyjność trzydziestolatką. On - bajecznie bogatym i przystojnym królem lokalnej deweloperki. Ona nazywa go "szczecińskim cwaniaczkiem", on ją - swoim "małym problemem". Mimo że chcieliby być razem, z każdym kolejnym spotkaniem coraz wyraźniej widać, że ich potrzeby, plany i wizje związku zupełnie do siebie nie przystają. Czy Michał, w którego życiu wciąż obecna jest inna kobieta, będzie w stanie zapewnić Agacie poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji, której ona tak bardzo pragnie? Czy uda się im uniknąć emocjonalnej katastrofy?
Okładka książki Bez wyboru
nowość

37,99 zł 21,21 zł


Emocje mogą być zbawieniem lub przekleństwem Zaczęło się niewinnie: udany seks bez zobowiązań, przelotny romans na poprawę nastroju. Wtedy Majka i Erwin nie podejrzewali, że firmowy regulamin zabraniający związków między pracownikami stanie się ich najmniejszym problemem Erwin - tuż po tym, jak jego brat otwiera własny lokal - proponuje Majce możliwość dodatkowego zarobku. Szybko okazuje się jednak, że "Le soir" zamiast generować bajeczne przychody, stwarza tylko same problemy. Bar niedługo po otwarciu zostaje przejęty przez mafię. Niespodziewanie Majka oraz Erwin trafiają w sam środek brutalnego świata pełnego narkotyków, skorumpowanych policjantów i zakłamanych polityków, w którym handel ludźmi oraz wykorzystania seksualne są na porządku dziennym. Dodatkowo zdają sobie sprawę z tego, że zaczyna łączyć ich coś więcej niż tylko niezobowiązujący romans. Nie wiedzą jeszcze, że w miejscu, w którym się znaleźli, uczucia mogą stać się najniebezpieczniejszą bronią
Okładka książki Hereditas

59,99 zł 33,51 zł


Ile tak naprawdę o sobie wiemy? Po śmierci ojca Paul Waltz - niemiecki pisarz i dziennikarz - odkrywa niewygodną prawdę o swojej rodzinie. Przypadkiem dowiaduje się, że jego dziadek był lotnikiem Luftwaffe. Dziennikarz, jako zadeklarowany pacyfista, postanawia poznać losy majora lotnictwa III Rzeszy i dowiedzieć się, dlaczego jego rodzina w dawnych czasach wspierała brutalny terror. Waltz wyrusza śladami dziadka aż do dalekiej Ameryki Południowej. Niespodziewany splot wydarzeń rzuca go w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie musi podejmować decyzje sprzeczne z jego sumieniem i wartościami. To jednak dopiero początek zaskakujących odkryć. W trakcie wędrówki Paul zmierzy się bowiem nie tylko z prawdą o swoim traumatycznym dziedzictwie, ale także o sobie samym
Okładka książki Żądza mordu
nowość

54,99 zł 30,71 zł


Mrożąca krew w żyłach opowieść o miłości, zdradzie i obsesyjnej potrzebie zabijania Nikodem Wiśniewski - właściciel doskonale prosperującej firmy z branży deweloperskiej - ma pieniądze, znajomości i swobodę, dzięki którym może w dowolnej chwili oddawać się swoim pragnieniom A te bywają wyjątkowo mroczne. Z powodzeniem udaje mu się zaspokajać swoje żądze, dopóki na jednym z nowo budowanych osiedli nie zostają znalezione brutalnie okaleczone zwłoki. Właśnie wtedy jego życie się komplikuje. Pojawiają się pytania, na które nie sposób znaleźć odpowiedzi. Niedługo po tym zdarzeniu Wiśniewski dokonuje makabrycznego odkrycia we własnej piwnicy. A to dopiero początek kłopotów. Ktoś próbuje go szantażować i doskonale zna jego czułe punkty Rozpoczyna się pełna manipulacji gra, w której stawką jest życie wielu osób. A zwycięzca może być tylko jeden. "Żądza mordu" to historia o obsesyjnej pokusie zabijania, która ukazuje, jak daleko posunie się człowiek, aby ukryć swoje mroczne sekrety.
Okładka książki Deprawacja
nowość

44,99 zł 25,13 zł


Miłość nie wybacza Czersk to mała miejscowość, której mieszkańcy bardzo dobrze się znają i wiedzą o sobie niemal wszystko. A przynajmniej tak im się wydaje Gdy w mieście znikają dwie młode dziewczyny, iluzja lega w gruzach. Początkowo wszyscy są przekonani, że nastolatki z trudną przeszłością uciekły z domu. Odnalezienie brutalnie okaleczonych zwłok jednej z nich kładzie kres plotkom, jednocześnie wywołując lawinę kolejnych. Mieszkańcy boją się, że zbrodnia ma związek z niedawno otwartym "ośrodkiem dla bestii", w którym osadzani są najbardziej niebezpieczni przestępcy bez szans na resocjalizację. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się Robert Grubicki, policjant Komendy Powiatowej w Chojnicach oraz kuratorka sądowa, Małgorzata Drobińska. Badając kolejne tropy, odkrywają brudne sekrety i niebezpieczne obsesje mieszkańców, które z dnia na dzień coraz bardziej komplikują śledztwo Czy uda im się dotrzeć do prawdy?
Okładka książki Oddana innemu

49,99 zł 28,66 zł


Jedna chwila może człowieka zniszczyć… lub uratować.Mieszkająca w Toronto Nea wiedzie szczęśliwe i poukładane życie. W pracy radzi sobie doskonale, a rodzice i przyjaciółka Roxanne wspierają ją na każdym kroku. Do tego Harry – jej chłopak – wydaje się ucieleśnieniem marzeń o idealnym mężczyźnie: jest troskliwy, przystojny i inteligentny.Jedna impreza rzuca zupełnie nowe światło na jej życie. Jej spokojny i odpowiedzialny partner okazuje się nie być tym, za kogo Nea go uważała. Na dodatek, żeby uniknąć kłopotów, w które zamieszana jest mafia, Harry godzi się na układ, którego część stanowi… ona.
Okładka książki Buldożer
nowość

32,99 zł 18,42 zł


Gdy miłość okazuje się więzieniem…Kamila i Filip poznali się przez przypadek i od tamtej pory tworzą pozornie idealną parę. Dla dziewczyny jej partner jest niczym chodzący ideał: przystojny, czarujący, inteligentny oraz zamożny. Kamila przelewa na niego całą swoją miłość i nie może uwierzyć w to, jakie spotkało ją szczęście.Wszystko się zmienia, gdy Filip postanawia dołączyć do tej samej grupy na studiach, co ona. Dziewczyna coraz częściej czuje się osaczona i stopniowo zaczyna dostrzegać apodyktyczność mężczyzny, któremu tak bardzo zaufała. Mimo to postanawia z nim zamieszkać…Filip kontroluje ją na każdym kroku, a Kamila stopniowo odcina się od wszystkich bliskich i znajomych. Kiedy wreszcie zdaje sobie z tego sprawę, jest już za późno na reakcję. Relacja, która miała przynieść szczęście, staje się dla niej więzieniem. A z zamkniętej celi nie ma wielu dróg ucieczki…
Okładka książki Amantes

44,99 zł 25,13 zł


Rodzina Domańskich zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu. Nie ma żadnych świadków zdarzenia, jest za to mnóstwo krwi i tajemnicze znaki na ścianach mieszkania. Śledztwem zajmuje się komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą, do której przynależy Franek Staniszewski. Młody, bo taki jest jego pseudonim, dopiero wraca do pracy po podróży poślubnej i nie spodziewa się nadchodzącej katastrofy.Pewnego dnia przychodzi do domu i nie zastaje w nim swojej żony. Czuje niepokój, a jego obawy się sprawdzają, gdy niespodziewanie otrzymuje wiadomość z nieznanego numeru. Okazuje się, że Agnieszka została porwana, a jedyną szansą na jej odzyskanie jest relacjonowanie postępów w śledztwie dotyczącym rodziny Domańskich. Przerażony mężczyzna postanawia grać na zwłokę, jednak pojawiają się kolejne ofiary, a porywacz zaczyna tracić cierpliwość. Ulice miasta spływają krwią i nikt nie może czuć się bezpiecznie…
Okładka książki Bumerang

37,99 zł 21,21 zł


Droga do odnalezienia siebie bywa długa i samotna. Hania przyszła na świat w rodzinie, dla której potomstwo nie jest błogosławieństwem losu ani darem od Boga, ale złem koniecznym. W małej podkarpackiej wsi, gdzie każdy dzień wypełnia rozpaczliwa walka z głodem oraz nędzą, kolejna gęba do wykarmienia to tylko dodatkowe zmartwienia i jeszcze więcej pracy. Mała Hania dorasta i coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie będzie jej dane to, czego tak bardzo pragnie: poczucie bezpieczeństwa, matczyna miłość i ciepło rodzinnego domu. Dzięki ogromnemu samozaparciu dzielnie pnie się po szczeblach edukacji, ucieka do miasta, a na studiach poznaje swojego przyszłego męża. Mogłoby się wydawać, że w końcu zostawiła przeszłość za sobą. To jednak dopiero początek jej dramatycznej historii Ta gorzka opowieść o życiu kobiety bezlitośnie doświadczonej przez los, zamkniętej w pętli własnych destrukcyjnych zachowań, porusza i zmusza do refleksji nad granicami miłości.
Okładka książki Manipulacja
nowość

44,99 zł 25,13 zł


Pamiętaj o jednym: nie ufaj nikomu. Charyzmatyczna oraz niesforna pani psycholog, Katarzyna Wilczyńska, jest u szczytu swojej zawodowej kariery. Prowadzi wykłady, zajmuje się badaniami nad rozpoznawaniem kłamstw i współpracuje z policją. Nic nie zwiastuje nadchodzącej katastrofy do czasu, gdy w ręce Wilczyńskiej trafiają tajemnicze dokumenty rektora jednej z krakowskich uczelni. Krótko po tym Katarzyna dowiaduje się, że profesor został zamordowany, ktoś włamał się do jej mieszkania, a ona sama niespodziewanie zostaje oskarżona o zabójstwo. Kobieta angażuje się w śledztwo, za wszelką cenę chcąc dociec prawdy. Szybko okazuje się jednak, że ktoś zadał sobie dużo trudu, by zmylić tropy i gdy tylko Wilczyńska zbliża się do rozwiązania, ono po chwili wymyka jej się z rąk. Atmosfera gęstnieje coraz bardziej, a Katarzyna nie wie, komu może zaufać

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj