Ta kategoria dedykowana jest współczesnym czytelniczkom literatury kobiecej. Bardzo szeroki wybór romansów, kryminałów, powieści obyczajowe, poruszająca literatura kobieca, erotyki, harlequiny polskich i zagranicznych autorów. Każda lubiąca czytać kobieta znajdzie coś szczególnego dla siebie.
Polecamy literaturę Sergiusza Piaseckiego, Stanisława Srokowskiego, Diany Palmer czy w końcu Blanki Lipińskiej.
Miłość, która nie miała szansy przetrwać.Przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć.Zemsta, która może kosztować zbyt wiele.Lachlan zawsze dostawał to, czego chciał - zarówno na lodowisku, jak i poza nim. Pewny siebie, przystojny i utalentowany, nie przywykł do porażek. Lyla była wyjątkiem. Tajemnicza, zdystansowana i odporna na jego urok, od razu go zaintrygowała. Ich relacja miała być tylko grą, ale kiedy dziewczyna otworzyła przed nim serce, Lachlan zrozumiał, że chce czegoś więcej. Że tym razem pragnie wszystkiego.Wtedy jednak dziewczyna zniknęła. Bez słowa, bez ostrzeżenia.Znalezienie jej zajęło mu trzy lata. Trzy długie lata pełne gniewu, rozczarowań i pytań bez odpowiedzi. Teraz, kiedy w końcu ją odnalazł, nie zamierza puścić tego płazem.Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 18+
Kiedyś go kochała. Teraz się go boi Ale czy potrafi go odrzucić?Delilah zawsze robiła to, czego od niej oczekiwano - była wzorową córką, siostrą i uczennicą. Jednak jej serce należało do kogoś, kogo nie powinna kochać - Dantego, przyjaciela jej brata. Wspólna noc zmieniła wszystko, a niedługo potem Lilah zerwała kontakt i zostawiła przeszłość za sobą.Lata później, uwięziona w portorykańskim więzieniu za zbrodnię, której nie popełniła, otrzymuje niespodziewaną pomoc. Dante wraca, by ją ocalić - ale nie jest już tym samym chłopakiem co kiedyś. Jego sekrety mogą zniszczyć ich oboje.Uczucie, które nigdy nie wygasło, miesza się z bólem, tajemnicami i niebezpieczeństwem. Czy Delilah i Dante odważą się dać sobie drugą szansę?Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 18+
On zwykle nie sypia z nikim godzinę po poznaniu.Ona - tak.Sarah Anderson ma dwadzieścia osiem lat, mieszka w Nowym Jorku, ostatnio w pracy ominął ją duży awans i ma wrażenie, że stoi w miejscu (a może nawet się cofa). Na szczęście wkrótce będzie mogła zapomnieć o kłopotach zawodowych i nieudanym życiu miłosnym, bo zbliża się ślub jej najlepszej przyjaciółki. I to nie byle jaki ślub - tylko irlandzki! Żegnaj, Nowy Jorku, witajcie, zielone wzgórza, mężczyźni o zniewalających akcentach i iskrzących się oczach. Ten ślub ma być idealny, a ona jako pierwsza druhna tego dopilnuje.Kiedy poznaje brata pana młodego, Declana Murphy'ego, nie może uwierzyć, że los może być aż tak przewrotny. To jej ostatni facet na jedną noc, którego miała już NIGDY więcej nie zobaczyć, a tym bardziej nie być z nim swatana.Declana ta sytuacja bawi i nie zamierza niczego jej ułatwiać, a Sarah za wszelką cenę stara się utrzymać ich sekret w tajemnicy. Kobieta musi zrobić wszystko, by przetrwać ten weekend bez kolejnych katastrof. Tylko czy to na pewno możliwe, gdy Declan najwyraźniej wcale nie chce zapomnieć tej jednej nocy?Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 18+
Jeśli nie boisz się mroku, to znaczy, że już cię pochłonąłLilith powinna była umrzeć tamtej koszmarnej nocy, kiedy straciła siostrę. Mimo to przeżyła, zaczęła jednak dostrzegać coś - kogoś - czego nikt inny nie widział. Tajemniczego mężczyznę bez twarzy, który pojawiał się w jej domu, śledził ją na ulicy, zostawiał wiadomości i lilie, które nigdy nie więdły. Nikt jej nie wierzył. Kamery nie rejestrowały jego obecności. Prezenty znikały, zanim mogła je komuś pokazać. Ale Lilith go czuła. Słyszała jego głos. W snach całkowicie do niego należała.Tajemniczy mężczyzna ma na imię Letum. I nie jest człowiekiem.Śmierć kocha Lilith. Ma na jej punkcie obsesję. Strzeże jej. Karze tych, którzy ją skrzywdzili. A dziewczyna powoli zaczyna rozumieć prawdę: w dniu tamtego wypadku jej dusza miała przejść na drugą stronę. Należy do Letuma. I wcześniej czy później do niego wróci.Mroczny romans balansujący na granicy rzeczywistości i obłędu. Historia obsesji, która pochłania wszystko - nawet śmierć.Ta historia jest naprawdę HOT. Sugerowany wiek: 18+
Nagroda? Spełnienie marzeń.Problem? Rywal.Po serii zawodowych katastrof Nell dostaje się na prestiżowy staż w swoim ulubionym komediowym show. Jeśli się sprawdzi, zostanie tam na stałe jako scenarzystka.Jednak świat telewizji nie ma nic wspólnego z zabawnym skeczem, a Nell niespodziewanie musi konkurować z innym stażystą.Charlie to uroczy i irytująco pewny siebie nepo baby, który wpadł na plan jak na rodzinne przyjęcie - z polecajką od własnego wpływowego ojca.Zapowiada się nierówna walka, ale Nell przysięga sobie zrobić wszystko, by zostawić Charliego w tyle.Jednak im dłużej z nim pracuje, tym trudniej jej oddzielić grę o pracę od gry o serce.Komedia romantyczna dla fanek ciętych ripost, błyskotliwych dialogów i emocji, które rosną z każdą sceną.
Małżeństwo Karin i Kai z pewnymi oporami przyjmuje propozycję skorzystania z luksusowego domu wakacyjnego znajomej podczas jej nieobecności. Na tle lśniących wód zatoki Oslofjorden i w chłodnych ścianach ultranowoczesnego domu niezaradność życiowa Karin uwidacznia się aż za bardzo, gdy bohaterka zastanawia się nad swoimi życiowymi porażkami i nieustannie porównuje się z właścicielką domu. Wydaje się, że zamożna znajoma ma wszystko, czego brakuje Karin w życiu, ale może to tylko pozory? Podczas niezbyt miłego, przypadkowego spotkania z sąsiadami Karin i Kai serwują jedno białe kłamstwo za drugim, udając prawdziwych właścicieli eleganckiego domu. Wkrótce wpadną w taką spiralę kłamstw, że trudno będzie im się z niej wydostać. W tym dramacie psychologicznym pisarka po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest mistrzynią gatunku. Prowokująca do myślenia proza i perfekcyjne wychwytywanie przez autorkę ludzkich słabości wciągają czytelnika w przyprawiający o dreszcz emocji zakątek, pod powierzchnią którego kryje się coś jeszcze groźniejszego. Mrożąca krew w żyłach opowieść o ludzkiej słabości.Dagbladet Wszystko jest tu doskonale przemyślane. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ravatn jest po prostu znakomitą pisarką.Aftenposten Niezwykle mądra, przemyślana i świetnie napisana. Fabuła, bohaterowie, upływ czasu, wszystko pasuje idealnie.Adresseavisen Można śmiało powiedzieć, że Ravatn napisała czarną komedię i stała się mistrzynią w swoim gatunku.Verdens Gang
Opowieść o grupie przyjaciół, którzy niespodziewanie zostają wciągnięci w niezwykłą przygodę. Muszą wrócić do młodzieńczych lat i odnaleźć odpowiedzi na pytania, które dawno utonęły w mrokach zapomnienia. Bohaterowie zabiorą nas w ekscytującą podróż po tajemniczych zakątkach Londynu i Wielkiej Brytanii. Podczas lektury nie raz wybuchniesz śmiechem, a czasem może ci się zakręcić łza w oku.
Krzysztof Kontek – rocznik ‘75. Ksiądz katolicki od 2000 roku. Pracował w Lublinie, Londynie, Stanach Zjednoczonych, Papui-Nowej Gwinei i Ukrainie. W czasie misji w Papui-Nowej Gwinei napisał dziennik, który został opublikowany w 2008 roku pod tytułem „Dwa lata w raju: Dziennik misjonarza”. Obecnie pracuje w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Jedną z jego największych pasji są podróże. Odwiedził trzydzieści trzy państwa na pięciu kontynentach. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ich kulturę i tradycje. Dzięki znajomości kilku języków ma przyjaciół w wielu krajach świata. Kocha wszystkie zwierzęta. „Tylko dla ciebie” jest jego debiutancką powieścią, w której fikcja literacka przeplata się z doświadczeniami z życia autora.
Emocjonujące zakończenie historii Margot i Aidena!
Margot znika. Po odkryciu bolesnej prawdy musi wszystko sobie poukładać i zaakceptować fakt, że uczucie, którym darzył ją Aiden Green, nigdy nie było prawdziwe. Z dala od Los Angeles dostaje pracę jako opiekunka siedmioletniej dziewczynki, przez którą niespecjalnie spieszy się z powrotem do domu. Nowe życie powoli przestaje być ucieczką, a zaczyna przypominać stabilizację. Gdyby nie jej przystojny, choć nieco gburowaty szef, czas spędzony na ranczu mógłby uchodzić za niemal idealny.
Sytuacja zmienia się, gdy odbiera telefon od przyjaciółki. Jedna wiadomość zatrzymuje jej świat i nie pozostawia wyboru – Margot musi wrócić, choćby na chwilę. A to oznacza, że znów stanie twarzą w twarz z Aidenem. Na to zdecydowanie nie jest gotowa.
Kiedy wydaje się, że nic gorszego już się nie wydarzy, los po raz kolejny ją zaskakuje.
Czy Margot odzyska upragniony spokój? I czy mimo upływu miesięcy jej serce znów zabije mocniej na widok mężczyzny, który ją zawiódł?
Rok 1920. Rudolf Slva, młody lekarz, planuje otworzyć gabinet i rozpocząć praktykę lekarską. Obejmuje jednak stanowisko nadzoru medycznego nad dziewczętami z domów publicznych. Legendarny dom publiczny w Czeskich Budziejowicach ożywa w opowieści o miłości, pożądaniu i namiętnościach. Tłumaczenie niniejszej publikacji zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej
Miłość prowadzi do najokrutniejszych zbrodniLena zniknęła. Zdążyła tylko napisać wiadomość, że ktoś jest w jej mieszkaniu i… ślad po niej zaginął.Zrozpaczona Kamila postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć swoją siostrę. Nieoczekiwanie dołącza do niej Natan, chłopak, z którym Lena niedawno się rozstała. Zdeterminowany i gotowy do poświęceń, szybko zyskuje sympatię znajomych dziewczyny zaangażowanych w jej poszukiwania i staje się ważnym członkiem grupy.W wir śledztwa rzuca się także Adrian, który kocha zaginioną ponad wszystko. Rywalizacja między nim a Natanem schodzi na dalszy plan wobec wspólnego celu. W tak napiętej atmosferze trudno o pełne zaufanie. Wszyscy mogą być podejrzani, a z każdą upływającą chwilą nadzieja coraz bardziej ustępuje rozpaczy.Czy miłość i oddanie bliskich wystarczą, by ocalić Lenę?A może od dawna jest już na to za późno?
To miała być przygoda na jedną noc…
Dwudziestopięcioletnia Astra Flanagan, zdolna programistka, wiedzie poukładane, satysfakcjonujące życie. Ma pracę, którą lubi, tego samego partnera od lat i paczkę znajomych z firmy, z którymi spędza wolny czas. Idylla kończy się niespodziewanie w momencie, gdy przyłapuje swojego narzeczonego Patricka z inną kobietą. Szybko się okazuje, że zdrada to dopiero początek przykrości, jakie mają spotkać Astrę. Niewierny Patrick bowiem postanawia do reszty uprzykrzyć dziewczynie życie i pozbawia ją mieszkania, pracy i wsparcia kolegów.
Załamana Astra ląduje w małym barze w centrum miasta. W pewnym momencie do topiącej żale w drinku dziewczyny dosiada się nieznajomy przystojniak. On też wydaje się smutny. Nie przedstawiają się sobie, ale zaczynają rozmawiać, pojawia się między nimi chemia. Wieczór kończą w pokoju hotelowym, z którego Astra ucieka z samego rana. Szybko się przekonuje, że noc, którą spędziła z obcym facetem, ma poważne konsekwencje. Thane Lennox, anonimowy mężczyzna z baru, staje ponownie na drodze Astry, by nieźle namieszać zarówno w jej życiu prywatnym, jak i w karierze. A w dodatku jej nie pamięta…
Wiele lat po maturze Anna otrzymuje zaproszenie na spotkanie absolwentów liceum. To budzi w niej lawinę wspomnień – zarówno tych pięknych, jak i bolesnych.
Z jednej strony chciałaby raz na zawsze zamknąć drzwi do przeszłości, by dawne sekrety nie ujrzały światła dziennego. Z drugiej tęskni za młodzieńczymi latami, gdy świat – mimo szarości PRL-u – wydawał się piękny.
Gdańsk, lata 80. – miasto pełne kontrastów, w którym polityczne napięcia mieszają się z codziennymiradościami młodych ludzi. W tym świecie grupa licealistów walczy o swoje marzenia i miejsce w rzeczywistości pełnej lęków, nadziei i tajemnic.
Miłość, zdrada, przyjaźń i dramatyczne wybory splatają ich losy, zmuszając ich do podejmowania decyzji, które będą skutkowały przez całe życie.
Śmierć jednego z przyjaciół staje się punktem, który naznaczy ich wszystkich. Sekrety i niewyjaśnione sprawy kładą się cieniem na ich dorosłym życiu, przypominając, że czasem nie da się uciec od tego, co już minęło.
„Wiatr od morza” to opowieść o młodości w cieniu wielkich przemian, o miłości, lojalności i tęsknocie za czasami, gdy życie wydawało się prostsze, choć wcale takie nie było.
Anna od lat żyje z ciężarem sekretów, których nie zdradziła nawet najbliższym. A może to ona nie dostrzega tajemnic skrywanych przez innych?
Co, jeśli najbliżsi, także mają swoje powody, by niechętnie wracać do przeszłości?
Upał, sycylijskie słońce i orzeźwiające limoncello. Brzmi jak przepis na idealny urlop, prawda? Nie dla wszystkich. Iris prowadzi pensjonat na Sycylii i właśnie organizuje wesele najlepszej przyjaciółki. Niestety, nic nie idzie zgodnie z planem, a przystojny drużba zamiast pomagać, wszystko utrudnia. A przecież wiadomo, że letni romans z hollywoodzkim aktorem to nie jest dobry pomysł! From Sicily with Love to wakacyjna historia o złamanych sercach i utraconych marzeniach oraz niesamowitej sile przyjaźni. . Lato, przybywaj! Oto myśl przewodnia, która towarzyszyła mi podczas tej cudownie romantycznej, literackiej podróży przez odurzające aromatem cytrusowych owoców Włochy. Najbardziej komfortowa powieść nadchodzącego sezonu letniego! Małgorzata Tinc | @ladymargotpl
Pewnej nocy niespełna trzydziestoletnią Song Yan wybudzają cichy głos, pomarańczowe światło i zapach piżma: to mały grzyb, który wyrósł spomiędzy desek w podłodze. Niedługo potem do drzwi puka kurier i wręcza bohaterce wysłaną przez kogoś paczkę pełną świeżych grzybów. Ale lawina tajemniczych wydarzeń dopiero się rozpędza: na jaw wychodzą sekrety z przeszłości, a Yan - niespełniona pianistka, samotna żona, niedoszła matka i nielubiana synowa - ucieka od trudnej rzeczywistości wprost do królestwa grzybów. Razem z zaginionym przed laty muzykiem szuka tam idealnego dźwięku, lecz znajduje wyłącznie ciszę.Pochodząca z Chin An Yu tworzy niepokojące uniwersum, które lewituje gdzieś między jawą a snem; proza codziennego życia w Pekinie kontrastuje tu z hipnotyzującą wyobraźnią. Muzyka dla duchów to opowieść z innego świata, choć o zupełnie realnych problemach: stracie, tęsknocie i poszukiwaniu samej siebie."Tajemnicze studium życia młodej pekińskiej pianistki, która musi się zmierzyć z rodzinnymi sekretami, nieobecnym emocjonalnie mężem oraz pytaniem o sens muzyki." "The Guardian""An Yu z wielką wrażliwością pokazuje melancholię i wyobcowanie swojej bohaterki. Pisze czystą, pozbawioną ozdobników prozą i zręcznie wplata w narrację elementy realizmu magicznego." "Financial Times""Zachwycająca książka. Język Yu jest prosty, ale wspaniały. [] Rzeczywiste miesza się tu z nierealnym. [] Piękna, dziwna, poszukująca i poetycka proza Yu doskonale łączy codzienne rozterki z egzystencjalnymi dylematami." "The List""Surrealistyczna opowieść o muzyce i grzybach. [] Gdy bohaterka osiąga niezależność i wyzwala się z samotności, przenikliwa narracja osiąga melancholijną kulminację. Będziecie zachwyceni." "Publishers Weekly""Sfrustrowana nauczycielka muzyki zdobywa się na dystans i jasność spojrzenia, których bardzo jej brakowało. [] Zestawiając fantastyczne obrazy z bardzo ludzkimi bohaterami, An Yu stworzyła powieść o tym, jak radzić sobie z niezrealizowanymi marzeniami i zmarnowanymi szansami." "Foreword Reviews""Trochę historii o duchach, trochę dramatu obyczajowego, trochę upiornego surrealizmu. Ale też widoczna czułość. Ta książka jest jak lampka nocna." "Toast""Oszałamiająca wyobraźnia autorki pozwala się mnożyć naszym cichym obsesjom." Zain Khalid"To powieść o cierpieniu, przetrwaniu i artystycznych marzeniach, w której autorka doskonale uchwyciła nieprawdopodobną rozpacz samotności i uwalniający wysiłek rozpoczęcia nowego życia." "Vulture""Bogata, ale subtelna powieść An Yu [] wciąga czytelników w śniony przez bohaterkę surrealistyczny sen na jawie. Gdy była pianistka i młoda żona konfrontuje trudną prawdę o swoim małżeństwie ze stłumionymi uczuciami, odkrywa, że tak samo jak tajemnicze grzyby, które przychodzą w paczkach i pojawiają się w jej snach, ona również może się rozwijać w ciemnościach." Chris Cander"Ta elegancka powieść wyczarowuje świat, jakiego nigdy wcześniej nie widziałam: senny, tajemniczy, pełen niepokojących sekretów, ale zawsze zakotwiczony w tym, co zmysłowe. Mądrość i wrażliwość narratorki przyciągają, czytelnik zaś zatrzymuje się na poszczególnych zdaniach - olśniewających, odsłaniających niesamowitą głębię uczuć." Sana Lemoine
Pornografia jest dziełem wielkim. Żadna lektura ani żadna interpretacja nie jest w stanie wyczerpać jej sensów, stanowi tylko formę zbliżenia, formę wydobycia tych znaczeń, ujęć, symboli, które wydają się najdonoślejsze. Wielkie dzieło przerasta bowiem to, co jest w stanie o nim powiedzieć czytelnik i interpretator; gdyby tego nie czyniło, nie byłoby wielkim dziełem. A Gombrowiczowska Pornografia jest nim niewątpliwie.z posłowia Michała Głowińskiego
Drugi tom retellingu mitu o Hadesie i Persefonie osadzony we współczesnym świecie. Bez magii. Bez fantastyki. Jedynymi potworami są ludzie.
Kora mieszka z Hadesem w Podziemiu. U boku ukochanego walczy z traumą, którą wywołał u niej Ares, książę Olimpionu. Niestety, wszystko burzy jej matka, Demeter, nieaprobująca romansu córki z gangsterem. Aby go przerwać, porywa ją na rodzinną farmę, licząc, że pobyt tam ostudzi jej uczucia do Króla Podziemia. Nie wie jednak, że dziewczyna napiła się wody z Rzeki Zapomnienia, podając ją jednocześnie Hadesowi, przez co już na zawsze związała się z nim i jego krainą. Czy nadopiekuńcza matka będzie w stanie to zaakceptować? I czy kochankom uda się wreszcie być razem, zwłaszcza że zagraża im także żądna zemsty Hera, która zrobi wszystko, aby odzyskać więzionego w Podziemiu Aresa? Nad Olimpion i Podziemie nadciąga widmo wojny. Czy współcześni bogowie będą umieli zapobiec temu konfliktowi?
Powieść spodoba się miłośniczkom romantasy, wątków age gap i zakazanej relacji, a także serii komiksów Lore Olympus.
ŁATWIEJ STAWIĆ CZOŁA PRZESZŁOŚCI, JEŚLI NIE TRZEBA TEGO ROBIĆ SAMEMU.
Pensjonat Bluebell przynosi zyski, więc rodzeństwo Bennettów uznaje, że najwyższy czas go sprzedać i zamknąć ten rozdział życia. Jedynie Grace planuje zostać w miasteczku nad jeziorem w Karolinie Północnej. Ma nadzieję, że rozwój własnej wypożyczalni sprzętu sportowego uchroni ją przed samotnością po wyjeździe rodzeństwa i wzmocni jej poczucie wartości.
Wyatt Jennings jest agentem Secret Service, ale w wyniku postrzału, który przywołał mroczne wspomnienia, stał się czasowo niezdolny do pełnienia obowiązków. Zostaje wysłany na przymusowy urlop i wyjeżdża do Bluebell, by przepracować wydarzenie, które czternaście lat temu odmieniło jego życie.
Tam poznaje Grace, która oprowadza go po górach Pasma Błękitnego. Kobieta imponuje mu siłą i poczuciem humoru, jednak oboje noszą w sobie ból, o którym nie chcą mówić. Kiedy ich tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw, świeżo nawiązana relacja zostanie wystawiona na poważną próbę.
Wznowienie cyklu (Oczy wilka, W jego oczach, Otwórz oczy), który zawładnął sercami polskich czytelniczek! Spójrz wilkowi w oczy. Wkrocz do świata namiętności, tajemnic i zaskakujących fascynacji.W pierwszym tomie serii Lena Kajzer przeprowadza się z Katowic do małej miejscowości Głębia. Zaczyna nowy rozdział w swoim życiu. Jednak stłuczki z terenowym BMW nie było w planach. Podobnie jak poznania jego właściciela. Artur Mangano to człowiek owiany aurą tajemnicy. Jego jasnobłękitne tęczówki przypominają oczy drapieżnego wilka. Wywołują uczucie lęku, respektu, ale i pożądania. Dała mu się porwać. Zawładnął nią. Jednak kim naprawdę jest ten człowiek o zniewalającym spojrzeniu?
Kiedy Jane, początkująca pisarka, spotyka filmowca Johna Bridgesa, wydaje się, że oboje pragną tego samego: kochać i twórczo się rozwijać. Biorąc ślub, Jane wierzy, że znalazła wszystko, o czym marzyła: oto jej mężem został przystojny artysta. W swoje szczęście próbuje jeszcze wierzyć kilka lat później, kiedy odkrywa radości i trudy macierzyństwa. Tymczasem całe swoje życie zdąży już mimowolnie podporządkować ambicjom, kaprysom oraz destrukcyjnym nawykom męża – krótko mówiąc: stanie się żoną.
„Kłamcy” to przenikliwe studium złudzenia, jakim bywa tak zwane dobre małżeństwo. Opowieść nie tylko o wzajemnych kłamstwach, lecz przede wszystkim o zdradzie własnych wartości i ideałów, by za wszelką cenę przetrwać w relacji. To również protokół codziennych kosztów i strat ponoszonych w imię niepewnej obietnicy materialnego dobrobytu oraz przynależności do wyższych sfer. Wreszcie – niebanalna próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak chętnie zawierzamy narcyzom oraz ich pięknym wizjom przyszłości. Zarazem jednak jest to historia przewrotna: bo czy możemy ufać relacji Jane; kobiety, która samą siebie okłamuje tak udatnie?
„Tak szczerej powieści o małżeństwie nigdy nie czytałam”.
Claire Dederer
„Stany przejściowe” to opowieść o tym, jak osiągnąć szczęście w świecie na sterydach, w którym gonitwa za wciąż nowymi iluzjami przynosi wieczne niezaspokojenie. Bohaterka tej prozy dostanie to, co sama sobie wybierze: lustro z welurową ramą i kabinę prysznicową z hydromasażem albo relaks na własnych zasadach. Pomocą w podjęciu decyzji służą kasjerka z Żabki, która zamienia się w Sfinksa, najlepszy przyjaciel, który okazuje się trupem, sprzedawczyni z absurdalnie dobrze ułożonymi włosami, konserwa z królika i metrowy rybik, który zajął drugą połowę łóżka. Wybór jednej z dwóch opcji nie należy do łatwych, zwłaszcza że surrealistyczne postaci podpowiadają sprzeczne rozwiązania, a czasu jest coraz mniej. O tym, że się skończył, poinformuje komunikat o błędzie.
W swoim debiucie Zofia Lorek czerpie garściami z codziennych obserwacji i popkultury, ale pod pozorami trashowej powieści zadaje pytania o sprawy najważniejsze. Czym jest raj i jak się do niego dostać? Ile trzeba poświęcić, by żyć po swojemu? Czy z systemu da się uciec, a jeśli tak, to kosztem jakich wyrzeczeń?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?