Klasyka science fiction!Opowiadanie fantastyczno-naukowe.IjonTichy bierze udział w kongresie i opowiada całe wydarzenie ze swojego punktu widzenia. Lem posłużył się tu po mistrzowsku alegorycznym chwytem, którego sens po dwudziestowiecznych doświadczeniach totalitarnej propagandy i masowych eksperymentów socjotechnicznych nie wymaga szczególnych objaśnień.W powietrzu jest rozpylany halucynogenny środek, dzięki czemu postrzeganie rzeczywistości zostało zakrzywione. Futurologiczny koszmar jest zatem rozmazany przez fikcyjną wizję, odbieraną przez otumanione zmysły...
Dzienniki gwiazdowe to audiobook na podstawie zbioru opowiadań tworzonych przez Stanisława Lema na przestrzeni blisko trzydziestu lat. Stanowi doskonałe połączenie klimatu baśni osadzonej w kosmosie, opowieści przygodowej i rozważań na temat natury świata, który znamy i tego, do którego dążymy w marzeniach i wraz z technicznym postępem.Dzienniki gwiazdowe zabierają słuchaczy w kosmos, przygodę ogranicza tu jedynie wyobraźnia, a ta w przypadku Lema zaskakuje nawet najśmielszych fantastów.Znajdziemy tu pełną powagi fabułę i niezwykły, charakterystyczny dla Stanisława Lema humor. Poznamy IjonaTichy, gwiazdokrążcę, który niczym Guliwer przemierza świat obcy i zimny, ale pełen niespodzianek.
Najpierw była myśl.Wszechświat składa się z nieskończonej liczby atomów. Nie jesteśmy w stanie pojąć nieskończoności. Być może istnieją inne cywilizacje.Ziemscy uczeni odbierają z Kosmosu dźwięk, który mógłby być komunikatem od istot rozumnych. Jak jednak odczytać to przesłanie, nie wiedząc nic o nadawcach - nawet: czy istnieją?Głos Pana jest audiobookiem, w którym brak awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej. Zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu.
Golem XIV to jedna z najbardziej karkołomnych przygód intelektualnych Lema: konstruuje on na potrzeby swej książki postać superkomputera przyszłości, nieskończenie przewyższającego rozumem człowieka. Tytułowy Golem, którego losy obserwujemy od narodzin aż do zagadkowego odejścia z ludzkiego świata, dokonuje w książce Lema nie tylko bezlitosnej krytyki człowieczeństwa, uroszczeń naszej kultury i złudzeń na temat doskonalących rzekomo mechanizmów ewolucji, ale także buduje zapierającą dech w piersiach wizję dalszego rozwoju mechanicznego Rozumu - aż poza granice naszego kosmosu i dostępnego w jego obrębie poznania.
'A giant of twentieth-century science fiction' Guardian'This Room Guaranteed BOMB-FREE. From the Management'Hapless cosmonaut Ijon Tichy has been sent back to earth to attend the Eighth Futurological Congress in smog-bound, overpopulated Costa Rica, holed up with an assortment of scientists in a luxury hotel (fully equipped with tear gas sprinklers in case things get out of hand). But when an unfortunate incident occurs involving a revolution and hallucinogenic drugs in the water supply, Tichy finds himself shot, frozen and thawed out in a future beyond anything he could ever have imagine
Maska zawiera te spośród opowiadań Lema, które nie należą do żadnych uporządkowanych cykli. Są to jednak utwory szalenie istotne, niektóre z nich jak Maska czy Pamiętnik należą wręcz do najważniejszych, jakie Lem napisał. Pytania zadawane w tych opowieściach o naturę Bytu i świadomości to pytania fundamentalne, na które każdy z nas musi próbować odpowiedzieć, jeśli chce żyć autentycznie, rozumieć siebie i świat.Audiobook zawiera opowiadania:Szczur w labiryncieInwazjaPrzyjacielInwazja z AldebaranaCiemność i pleśńMłotFormuła LymphateraPamiętnikPrawdaMaskaSto trzydzieści siedem sekundZagadkaMaterac
Ijon Tichy kapitan żeglugi galaktycznej widzi wszystko z góry, a wszelkie absurdy próbuje rozbroić swoim zdrowym rozsądkiem. Co tym razem spotka go na gwiezdnej drodze?Trudno o ciekawszego bohatera opowiadań SF niż słynny naukowiec i niestrudzony badacz, członek Towarzystwa Opieki nad Małymi Planetami Ijon Tichy. Nie wiemy zbyt wiele o jego życiu rodzinnym. Wiadomo tylko, że nie miał żony ani dzieci, ciężko byłoby mu pogodzić takie zobowiązania z impulsem, który ciągle popychał go do następnych eksploracji kosmosu. Poza tym, jeśli już zdradza nam coś na swój temat, to w formie fragmentarycznej anegdoty. Można się tylko głowić, ile wspólnego ma to z prawdą. Gwiazdokrążca ma oczywiście bardzo ciekawe życie i ogromne zyski ze swoich podróży. Obserwuje międzyplanetarne zebrania uczonych, którzy radzą nad przyszłością świata i próbują stworzyć jego definicje. Odwiedza klinikę psychiatryczną dla robotów nękanych przeróżnymi psychozami. Bywa świadkiem powstania sztucznego mózgu, który następnie próbuje się wyzwolić od wpływu swego twórcy. Cóż, przygód w kosmosie nie brakuje, a Ijon Tichy zdaje się przyciągać każdą z nich.
To relacja z pierwszej ręki, dotycząca przeżyć agenta uwięzionego głęboko w podziemnym kompleksie wojskowym Nowego Pentagonu, gdzieś pod Górami Skalistymi. Świat i życie tajnego kompleksu rządowego przypominają kafkowskie wizje biurokracji i zagubienia w trybach maszyn urzędniczych. Bohater w tym nieprzyjaznym świecie, gdzie tylko on wydaje się być normalnym, musi z zagrożeniem życia kontynuować tajną misję agenta wojskowego, skierowaną przeciwko nieznanym wrogom wewnętrznym. Wszystko zorganizowane w stylu ultratajnych szpiegowskich awantur.
Przygodowa, a jednocześnie filozoficzna, późna powieść Stanisława Lema, który jak zwykle zachwyca i zaskakuje. Jest czymś więcej niż literaturą fantastyczną - to piękna i mądra literatura osadzona w niezwykle atrakcyjnej dla miłośników fantastyki i naukowej fikcji przestrzeni.Posłuchajcie znakomitej historii o próbie porozumienia z obcą cywilizacją. Choć Lem wyposażył kosmonautów w niezwykły sprzęt i wiele chęci, kontakt z mieszkańcami dopiero co odkrytej planety może okazać się trudniejszy, niż bohaterowie początkowo przypuszczali.Audiobook na kilkanaście godzin przenosi odbiorców w czasie i przestrzeni. Sprawia, że słuchacze naprawdę przejmują się losem postaci, a przede wszystkim skłania do refleksji - czy rzeczywiście jesteśmy zdolni do nawiązania kontaktu i porozumienia z istotami spoza naszej planety czy galaktyki?Gorąco polecamy nagranie fanom twórczości Lema oraz tym, którzy dopiero poznają jego znakomite opowieści.Fiasko w wersji audio ukazało się w interpretacji Andrzeja Hausnera i jest częścią projektu Lemoteka.
„Cyberiada” to znakomite połączenie opowieści o technologii i baśni, z których podobno się nie wyrasta, bo są emanacją ludzkich marzeń i pragnień.
Audiobook to adaptacja cyklu opowiadań, których bohaterami są roboty. Fani twórczości Stanisława Lema z pewnością pamiętają Trurla i Klapaucjusza. Zarówno świat przedstawiony, jak i tematyka poszczególnych utworów są bardzo podobne do „Bajek robotów” i często wydawane razem. Do słuchaczy trafia tym razem kilka opowiadań, które powstały na przestrzeni kilkunastu lat. „Cyberiada” to opowieść, w której zawarto elementy zarówno fantastyczne, naukowe, jak i filozoficzne. Posłuchajmy zatem o tym, że zło i dobro przenikają się nie tylko w świecie, który znamy z autopsji, ale również w tym, który zamieszkują roboty.
Teraz klasyka science fiction dostępna jest także w wersji audio, dzięki czemu fani Stanisława Lema mogą przypomnieć sobie jego twórczość, a ci, którzy dopiero chcieliby ją poznać, mogą sięgnąć po znakomicie zrealizowane nagrania.
Wydanie jest częścią szerszego projektu zwanego Lemoteką, w ramach którego ukazują się kolejno wszystkie książki mistrza w wersji audio.
Pierwsze w historii wydanie zawierające w jednym tomie wszystkie opowiadania z cyklów Bajki robotów i Cyberiada, opatrzone trzydziestoma klasycznymi ilustracjami Daniela Mroza! Opowieści o wyczynach dwóch genialnych konstruktorów, Trurla i Klapaucjusza, są fenomenem niemającym odpowiednika w światowej literaturze. To powrót do dzieciństwa: historii o złych władcach, groźnych smokach i ich skarbach – choć jednocześnie wszechświat zamieszkują wyłącznie roboty, a o ludziach krążą jedynie pogłoski budzące niedowierzanie i niesmak. Wspaniała demonstracja literackiej wyobraźni i mistrzostwo języka, a przede wszystkim podróż w głąb bardzo ludzkich ambicji, pragnień i zamierzeń, bo Lemowym bohaterom we wszystkich ich przygodach i działaniach przyświeca jeden cel: zrozumieć – i naprawić – świat. Starsi czytelnicy mogą Lema odkryć na nowo i przekonać się, jak odświeżająca i uniwersalna to lektura, młodsi – poznać niesamowitą literacką wrażliwość. Niniejsze wydanie – twarda oprawa, powiększony format, szlachetne materiały, płócienny grzbiet – to klasyk, który powinien się znaleźć w każdej biblioteczce. Stanisław Lem i wszyscy miłośnicy jego talentu od dawna na to zasługiwali!
A space cruiser, in search of its sister ship, encounters beings descended from self-replicating machines.
In the grand tradition of H. G. Wells and Jules Verne, Stanisław Lem's The Invincible tells the story of a space cruiser sent to an obscure planet to determine the fate of a sister spaceship whose communication with Earth has abruptly ceased. Landing on the planet Regis III, navigator Rohan and his crew discover a form of life that has apparently evolved from autonomous, self-replicating machines—perhaps the survivors of a “robot war.” Rohan and his men are forced to confront the classic quandary: what course of action can humanity take once it has reached the limits of its knowledge? In The Invincible, Lem has his characters confront the inexplicable and the bizarre: the problem that lies just beyond analytical reach.
Jedna z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powieści Stanisława Lema.Najdoskonalsza realizacja gatunku space opera w polskiej fantastyce.Powieść Niezwyciężony zajmuje szczególne miejsce w dorobku Stanisława Lema. Z kilku powodów. Przede wszystkim jest to batalistyczna space opera - opowieść o starciu ludzi z powstałą samorzutnie na odległej planecie populacją mikroautomatów niszczących wszelkie myślenie. Lem jako pisarz wielokrotnie opisywał kosmos i perypetie międzygalaktycznych podróżników, rzadko jednak czynił to tak jak w tej powieści doprowadzając do otwartego konfliktu zbrojnego. FabułaNiezwyciężonego to wymarzony i niemal gotowy scenariusz wielkiego batalistycznego filmu.Stanisław Lem nie byłby jednak sobą, gdyby w dynamiczną akcję książki, pełną wybuchów i rozbłysków, nie wplótł ważnych pytań o naturę tego, z czym zmaga się załoga statku kosmicznego. Mechaniczne urządzenia - także te stworzone przez człowieka - nastawione są w Niezwyciężonymna odruchową walkę aż do samozatraty. To do istoty myślącej należy zrozumieć obcość i wyzwolić się z fatalizmu zniszczenia."Niezwyciężony", krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru. Osiemdziesięciu trzech ludzi załogi spało w tunelowym hibernatorze centralnego pokładu. Ponieważ rejs był stosunkowo krótki, zamiast pełnej hibernacji zastosowano pogłębiony sen, w którym temperatura ciała nie opada poniżej dziesięciu stopni. W sterowni pracowały tylko automaty. W ich polu widzenia, na krzyżu celowniczym, leżała tarcza słońca, niewiele gorętszego od zwykłego czerwonego karła. Kiedy jej krąg zajął połowę szerokości ekranu, reakcja anihilacyjna została wstrzymana. Przez jakiś czas w całym statku panowała martwa cisza. Bezdźwięcznie działały klimatyzatory i maszyny cyfrowe. Ustała najdelikatniejsza wibracja, towarzysząca emisji świetlnego słupa, który przedtem wypadł z rufy i jak nieskończonej długości szpada, zanurzona w mroku, popychał odrzutem statek. >Niezwyciężony(fragment książki)
Stanisław Lem - pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników.Szpital Przemienienia to powieść, od której zaczyna się droga pisarska Stanisława Lema. Jest inna niż pozostałe, bo współczesna, a nawet "wojenna". A przecież udało się w niej autorowi - na małej przestrzeni odciętego od świata szpitala psychiatrycznego - zainscenizować dramat człowieka jako istoty dziwacznie rozdartej między umysł i ciało. Przy tym desperacko poszukującej sensu egzystencji i próbującej ocalić swój etyczny instynkt w obliczu nowego europejskiego nihilizmu, atakującego od zewnątrz i od środka, pod postacią choroby duszy. Wbrew pozorom najważniejsze książki fantastyczne Lema mają tu, w Szpitalu Przemienienia, swoje korzenie.
Jedna z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powieści Stanisława Lema. Najdoskonalsza realizacja gatunku space opera w polskiej fantastyce. Powieść Niezwyciężony zajmuje szczególne miejsce w dorobku Stanisława Lema. Z kilku powodów. Przede wszystkim jest to batalistyczna space opera – opowieść o starciu ludzi z powstałą samorzutnie na odległej planecie populacją mikroautomatów niszczących wszelkie myślenie. Lem jako pisarz wielokrotnie opisywał kosmos i perypetie międzygalaktycznych podróżników, rzadko jednak czynił to tak jak w tej powieści doprowadzając do otwartego konfliktu zbrojnego. FabułaNiezwyciężonego to wymarzony i niemal gotowy scenariusz wielkiego batalistycznego filmu. Stanisław Lem nie byłby jednak sobą, gdyby w dynamiczną akcję książki, pełną wybuchów i rozbłysków, nie wplótł ważnych pytań o naturę tego, z czym zmaga się załoga statku kosmicznego. Mechaniczne urządzenia – także te stworzone przez człowieka – nastawione są w Niezwyciężonymna odruchową walkę aż do samozatraty. To do istoty myślącej należy zrozumieć obcość i wyzwolić się z fatalizmu zniszczenia. "Niezwyciężony", krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru. Osiemdziesięciu trzech ludzi załogi spało w tunelowym hibernatorze centralnego pokładu. Ponieważ rejs był stosunkowo krótki, zamiast pełnej hibernacji zastosowano pogłębiony sen, w którym temperatura ciała nie opada poniżej dziesięciu stopni. W sterowni pracowały tylko automaty. W ich polu widzenia, na krzyżu celowniczym, leżała tarcza słońca, niewiele gorętszego od zwykłego czerwonego karła. Kiedy jej krąg zajął połowę szerokości ekranu, reakcja anihilacyjna została wstrzymana. Przez jakiś czas w całym statku panowała martwa cisza. Bezdźwięcznie działały klimatyzatory i maszyny cyfrowe. Ustała najdelikatniejsza wibracja, towarzysząca emisji świetlnego słupa, który przedtem wypadł z rufy i jak nieskończonej długości szpada, zanurzona w mroku, popychał odrzutem statek. >Niezwyciężony< szedł z tą samą szybkością przyświetlną, bezwładny, głuchy i pozornie pusty. (fragment książki)
Impedimenta se complace en presentar, por primera vez en traducción directa del polaco, Solaris, la mítica novela que consagró a Stanisław Lem como autor de culto. Un texto hoy en día considerado un clásico sin paliativos de la literatura moderna. Kris Kelvin acaba de llegar a Solaris. Su misión es esclarecer los problemas de conducta de los tres tripulantes de la única estación de observación situada en el planeta. Solaris es un lugar peculiar: no existe la tierra firme, únicamente un extenso océano dotado de vida y presumiblemente, de inteligencia. Mientras tanto, se encuentra con la aparición de personas que no deberían estar allí. Tal es el caso de su mujer quien se había suicidado años antes, y que parece no recordar nada de lo sucedido. Stanisław Lem nos presenta una novela claustrofóbica, en la que hace un profundo estudio de la psicología humana y las relaciones afectivas a través de un planeta que enfrenta a los habitantes de la estación a sus miedos más íntimos.
"Cyberiada" to jeden z najbardziej znanych i reprezentatywnych dla prozy Stanisława Lema zbiór opowiadań, którego bohaterami są w większości roboty i inteligentne maszyny. Akcja opowiadań rozgrywa się w bliżej nieokreślonych, bajkowych czasach i światach, w królestwach, w towarzystwie księżniczek, rycerzy i smoków. Mieszkańcami owych królestw są przypominające istoty ludzkie roboty. W niektórych opowiadaniach pojawiają się również bladawce, czyli istoty organiczne, które potrzebują do życia wody - substancji śmiertelnej dla robotów.
Tras un accidentado aterrizaje en la superficie del planeta Edén, los seis miembros de la tripulación de una nave espacial consiguen tomar contacto con las criaturas que lo pueblan, sometidas, a su entender, a una tenebrosa tiranía. Pero como siempre que nos enfrentamos a otra cultura, a otra civilización, existen como mínimo dos posibles perspectivas, ambas igualmente válidas: la del que observa y la del que es observado. En esta novela Stanislaw Lem nos recuerda esta realidad tan elemental como a menudo olvidada, dentro de un relato que desborda fantasía y en el que el autor polaco vuelve a deslumbrarnos.
Dividida en una primera parte de «Viajes» y una segunda de «Memorias», "Diarios de las estrellas" narra las sorprendentes peripecias del viajero estelar Ijon Tichy (también protagonista de "Congreso de futurología") por otros mundos y civilizaciones. Con un enorme sentido del humor y un sutil dominio de la sátira, Stanislaw Lem hace una lúcida radiografía del antropocentrismo que domina nuestra sociedad. La ironía y sutileza que despliega sobre los más trascendentales temas filosóficos y los comportamientos y contradicciones del ser humano hacen de esta obra una de las más destacadas de este maestro de la ciencia ficción. www.lem.pl
Dividida en una primera parte de «Viajes» y una segunda de «Memorias», "Diarios de las estrellas" narra las sorprendentes peripecias del viajero estelar Ijon Tichy (también protagonista de "Congreso de futurología") por otros mundos y civilizaciones. Con un enorme sentido del humor y un sutil dominio de la sátira, Stanislaw Lem hace una lúcida radiografía del antropocentrismo que domina nuestra sociedad. La ironía y sutileza que despliega sobre los más trascendentales temas filosóficos y los comportamientos y contradicciones del ser humano hacen de esta obra una de las más destacadas de este maestro de la ciencia ficción. www.lem.pl
Publicada en 1971, "Congreso de futurología" pertenece al ciclo de relatos protagonizados por Ijon Tichy. En ella Stanislaw Lem hace un magistral retrato de la aspiración al bienestar del hombre contemporáneo sirviéndose de la ironía y del humor. Tras un período de hibernación, Tichy es reanimado en el ano 2039 y encuentra un mundo en el que impera la paz y reina un bienestar general; en esa sociedad controlada por la "psiquímica", se aprende y se ama por medio de productos químicos, los sentimientos son manipulados y toda espontaneidad ha dejado de existir. Bajo una apariencia exterior de abundancia y de confort, Tichy descubre, sin embargo, una realidad sobrecogedora que supera la más fantástica alucinación.
Publicada en 1971, "Congreso de futurología" pertenece al ciclo de relatos protagonizados por Ijon Tichy. En ella Stanislaw Lem hace un magistral retrato de la aspiración al bienestar del hombre contemporáneo sirviéndose de la ironía y del humor. Tras un período de hibernación, Tichy es reanimado en el ano 2039 y encuentra un mundo en el que impera la paz y reina un bienestar general; en esa sociedad controlada por la "psiquímica", se aprende y se ama por medio de productos químicos, los sentimientos son manipulados y toda espontaneidad ha dejado de existir. Bajo una apariencia exterior de abundancia y de confort, Tichy descubre, sin embargo, una realidad sobrecogedora que supera la más fantástica alucinación.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?