W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Opowieść o mieście, którym liczne rzesze Polaków są zauroczone. Lwów po wielkim wojennym dramacie decyzjami wielkich architektów świata znalazł się poza granicami Rzeczypospolitej. Nie zatarło to jednak prawdy i faktu, że Lwi Gród jest kolebką polskiej kultury, współtwórcą obyczajowości i świadkiem najważniejszych wydarzeń w naszych dziejach. I o tym właśnie gawędy zawarte w tej książę traktują.
Klasyczne bajki Żółw i Zając, Trzy Świnki oraz Mysz Polna i Mysz Domowa słynna aktorka Natalie Portman postanowiła opowiedzieć dzieciom na całym świecie tak, jak opowiada je na dobranoc swojemu synowi i córce.W jej wydaniu klasyczne historie mają nie tylko ponadczasowe przesłanie, ale też mnóstwo odwołań do współczesności: Zając przechwala się modnym dresem, jedna ze Świnek je chińszczyznę zamówioną na wynos, podczas gdy druga dba o planetę, a Mysz Domowa próbuje wyciągnąć Mysz Polną na imprezę.Dzięki temu ponadczasowe przesłanie nabiera dodatkowego wymiaru a piękne ilustracje i błyskotliwy przekład Michała Rusinka sprawiają, że frajdę z czytania będą mieć także dorośli.
To już piąty Pan Kuleczka! Nie zestarzał się ani trochę. Jak zawsze jest pomocny, uśmiechnięty i cierpliwy. W jego towarzystwie najzwyklejsze rzeczy stają się przygodą - oczywiście dlatego, że jak zwykle są przy nim kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk.
Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi i zakochani w swoich wnukach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po książce "Moja mama, mój tata" - familijnej odsłonie. Tym razem z czułością i uwagą autorki portretują babcie i dziadków. Od Autorek:Przygotowując ilustracje do książki Moja mama, mój tata myślałam o moich rodzicach. Przy pracy nad Moją babcią, moim dziadkiem szybko zorientowałam się, że moi rodzice ci z okładki poprzedniej części są już przecież dziadkami i powinni być bohaterami również tej książki. Starałam się zatem zachować perspektywę kilkulatka, którego dziadkowie są młodsi od moich musiałam pilnować, żeby nie pomylić pokoleń. W wielu książkach z mojego dzieciństwa babcie miały siwy kok i kraciasty koc zarzucony na ramiona dziś ten wizerunek nieco się zmienił. Ponownie obserwacja moich rodziców, ale tym razem w roli dziadków, pomogła mi zilustrować relacje współczesnych babć i dziadków z wnukami. Oprócz troskliwych i czułych ludzi, chciałam pokazać ich różne oblicza te żwawe i te bardziej osowiałe, wesołe lub nieco smutniejsze, zwyczajne i nietuzinkowe tak, by każdy był w stanie odnaleźć w tych ilustracjach siebie i swoich najbliższych.Joanna BartosikBabcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym lekarstwem i mocą napędową do życia.Książka jest zbudowana podobnie jak Moja mama, mój tata- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze....Małgorzata Swędrowska
Czasem Pola zostaje u babci. Razem tańczą, czytają i pieką coś dobrego. A potem przychodzi mama! Jedna z dwóch książek o Poli i jej babci przeznaczonych dla najmłodszych. Lena Anderson, znana czytelnikom Zakamarków z książek "Lato Stiny, "Rok z Linneą i "Linnea w ogrodzie Moneta, to wrażliwa obserwatorka tak ludzi, jak i przyrody. Tym razem portretuje wnuczkę i babcię. Mama odprowadza Polę do babci, u której Pola ma spędzić kilka godzin. Choć trudno jest rozstać się z mamą, babcia ma swoje sposoby, by wnuczka odzyskała humor. Czas minie im bardzo szybko, a przy okazji upieką coś pysznego i Pola zaprosi na poczęstunek swoje pluszaki. Polecamy również: "Pola u babci.
Czasem Pola nocuje u babci. Razem wstają, jedzą śniadanie, idą na zakupy Aż do wieczora mają co robić! Jedna z dwóch książek o Poli i jej babci przeznaczonych dla najmłodszych. Lena Anderson, znana czytelnikom Zakamarków z książek "Lato Stiny, "Rok z Linneą i "Linnea w ogrodzie Moneta, to wrażliwa obserwatorka tak ludzi, jak i przyrody. Tym razem portretuje babcię i wnuczkę, i ich wspólnie spędzony dzień. Od pobudki aż do wieczornego pójścia spać Pola i jej babcia mają co robić. Zwykłe codzienne czynności są o wiele przyjemniejsze, kiedy obok jest ukochana babcia! Polecamy również: "Pola piecze.
Wesołe przygody chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych.Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca - nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki...Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930-2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa.Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?.
Przygody pomysłowego chłopca i jego szalonego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Wszystko gra!, Psi nos i Jak ten Bill wspaniale łapie!.Nie ma to jak psi nos! Spaniel Bill coś o tym wie - czy to na wsi, gdy zabawia się w psa myśliwskiego, czy to w mieście, kiedy odprowadza do domu zagubione kotki. Dobry węch przydaje się też podczas szukania kości w ogródku groźnej i niemiłej sąsiadki! Nawet jednak znakomity zmysł powonienia nie pomoże, kiedy trzeba spędzić noc w strasznym lesie... Na szczęście z wesołym spanielem zawsze jest jego pan Ptyś, który nie pozwoli wyrządzić krzywdy swojemu ulubieńcowi, choć czasem sam pakuje go w kłopoty - a przy okazji także siebie... Jak zwykle przygody Billa i Ptysia zachwycają lekkim humorem oraz zaskakującymi pointami!Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930-2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove (Sisters, Kasia i Jej Kot) i grafik Jean Bastide (Sherlock Holmes Society, Wojna Sambre'ów).
Pani Borsukowa jest już bardzo stara i dużo rzeczy widziała w życiu. Od wielu lat każdej niedzieli wyrusza ze swojego ogrodu i wspina się na szczyt pobliskiej góry, skąd podziwia cały świat. Po drodze pomaga przyjaciołom, kontempluje przyrodę, zbiera grzyby. Pewnego dnia zaś spotyka na swojej drodze Lulka, który marzy po cichu, żeby wspiąć się na Słodką Bułeczkę, ale boi się, że sobie nie poradzi. Bo kiedy jest się małym i nie zna się tajemnic góry, wdrapanie się na nią wydaje się niemożliwe. Z przyjacielem jednak wszystko staje się prostsze. Zresztą prawdziwa przyjaźń to dbanie o siebie nawzajem. Tego i wielu innych rzeczy każdej niedzieli uczy się Lulek. Wzruszająca i czuła opowieść o drodze życia, wzajemnej trosce, znaczeniu poświęcania czasu innym i przekazywaniu wiedzy młodszym pokoleniom. "To jedna z ładniejszych książek, jakie trzymałam w rękach. Nie tylko dla najmłodszych, ale - w ogóle. W lapidarnej, przesyconej liryzmem formie opowiada o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni i miłości, o zmaganiu z własnymi niemożnościami i o przemijaniu. A także - a może przede wszystkim - o zachwycie nad światem. Przecież właśnie tego zachwytu chcemy uczyć dzieci."Justyna Bednarek
Chociaż często łączymy wikingów ze zabijaniem i niszczeniem (i z pewnością mają na sumieniu sporo jednego i drugiego), to jednocześnie są reprezentantami żywotnej i bogatej cywilizacji. Ich sztuka była złożona i imponująca; byli jednymi z najbardziej uzdolnionych żeglarzy, jakich widział świat; mieli także bogatą i barwną mitologię, która odcisnęła piętno na kulturze Zachodu. Trzeci dzień tygodnia nazywamy Wednesday po Wodens Day (Dzień Wodana), czwarty dzień, Thursday, Dzień Thora, a piąty, Friday, Dzień Frigg. Wodan (albo Odyn, jak nazywają go skandynawskie mity, i jak nazywamy go w tej książce), Thor i Frigg byli bardzo ważnymi bóstwami skandynawskimi. Mieszkańcy północy zostawili nam najbardziej powszechnie używane słowa: anger (gniew), cog (karb), cozy (przytulny), flounder (flądra), glove (rękawiczka) Lista ciągnie się bardzo długo.Pochodzenie słowa wiking nie zostało nigdy w pełni wyjaśnione, ale wielu uczonych jest przekonanych, że wywodzi się ze staronordyjskiego słowa vik, które oznacza wędrować. Łupieżcze bandy pochodziły ze Skandynawii, z królestw Szwecji, Danii i Norwegii. Historycy spierają się co do tego, co wywołało migracje, panuje jednak powszechna zgoda, że przyczyniło się do nich udoskonalenie technik szkutniczych. Niektórzy sugerują także, że na kilka wieków zapanowało globalne ocieplenie, które zwiększyło szanse na to, aby dzieci przeżyły ostre północne zimy. To z kolei oznaczało większy napór populacyjny i większą liczbę młodych mężczyzn zdolnych do wiosłowania. Peter L. Archer nie tylko wyjaśnia Kim są Wikingowie, oprowadza po całym ich uniwersum, ich świecie, obyczajach, wierze: omawia ich podróże, sposób życia, pierwsze wyprawy, źródła ich mitologii a także najsłynniejsze jej elementy takie jak choćby czyny Thora, Zdradę Lokiego, Sygurda i Brunhildę aż po koniec świata: Rangark.
Myszonek jedzie na wyspę i nocuje pod namiotem! W pewien słoneczny letni dzień mama Myszonka zaczyna pakować najróżniejsze manatki. – Dziś będziemy nocować na wyspie! – mówi. Zabierają ze sobą namiot, dwa śpiwory i oczywiście prowiant na drogę. Kiedy są już na miejscu, Myszonek pomaga mamie rozbić namiot, a potem wspólnie grillują. Do namiotu wpada przytłumione zielone światło. Myszonek nasłuchuje odgłosów przyrody. To jest wrona, a to mewa. Ale teraz słychać silnik łodzi motorowej! Myszonek śpi jak suseł. Gorzej z mamą, którą rozbolały plecy, kiedy wchodziła do namiotu. Rano oboje budzą się wcześnie i wyruszają na obchód wyspy. Po morskiej kąpieli dopada ich potworny głód. Na szczęście miejscowa restauracja jest otwarta! Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz. Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli. MAŁA MIEJSKA MYSZ OCZAROWAŁA CZYTELNIKÓW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA. BESTSELLEROWA SERIA FIŃSKICH KSIĄŻEK PRZETŁUMACZONA NA PONAD 20 JĘZYKÓW! Wszystkie dzieci są czasami Myszonkami. Anna Jankowska, AktywneCzytanie.pl Riikka Jäntti, ur. w roku 1972, fińska ilustratorka i pisarka, mieszka w Helsinkach. Klimatyczne ilustracje jej autorstwa przenoszą prosto do czarującego świata i przywodzą na myśl ukochanych klasyków: Beatrix Potter czy Elsę Beskow. W serii ukazały się: Myszonek chce po swojemu Myszonek pomaga w domu Myszonek i Gwiazdka Myszonek i trzaskający mróz Myszonek i urodzinowy prezent
Kayla marzy o tym, że będzie jeździć sama na rowerze, jednak opanowanie dwukołowego pojazdu to wyzwanie. Wiąże się z upadkami, ranami, poczuciem strachu i porażki. "Niebieski rower" to przepięknie ilustrowana opowieść o przełamywaniu lęku, pokonywaniu samego siebie przy wsparciu ogromnej mocy, jaką daje nam wyobraźnia i wsparcie bliskich. Wyjaśnia i w obrazowy sposób przedstawia, jak mały człowiek może radzić sobie z porażką, skąd może brać na to siłę. Rodzicom pokazuje natomiast, że w relacji z ich dziećmi najważniejsza jest obecność, bezwarunkowa wiara w ich sprawczość i bliskość.
Mitologia każdego ludu opowiadała historię świata od momentu jego stworzenia po ostateczny kataklizm, była ona ciągłą opowieścią będącą zbiorowym przedstawieniem całościowej wizji świata i jego historii. Mitologia słowiańska, odtworzona z rozmaitych, rozproszonych wątków, połączonych w jednorodną ramę narracyjną (sieć fabularną, fabułę) czy pewien układ fabularny, nie była tu zapewne wyjątkiem. Historię świata i człowieka, którą opowiadała, w jakiejś części na pewno odziedziczyła po jeszcze starszej od niej mitologii indoeuropejskiej. O tej natomiast możemy już powiedzieć nieco więcej pewnego
Seria książek Książeczki z półeczki - opowiadania z uroczą świnką Peppą w roli głównej. Książeczki te zawierają proste i jednocześnie bardzo atrakcyjne dla młodego czytelnika opowiadania, przekazujące wiele uniwersalnych treści.
Kolorowe ilustracje oraz zabawne historie ulubionej bohaterki sprawią przyjemność zarówno maluchom, jak i rodzicom.
Miś jest zmęczony. Najbardziej na świecie chciałby zasnąć, ale ciągle przeszkadzają mu jakieś hałasy. A to ktoś pracuje w tartaku, a to urządza wielkie pranie, a do tego śpiewy, tupoty i inne harce. Miś sprawdza po kolei, kto nie daje mu się zdrzemnąć, i prosi mieszkańców lasu o spokój. Tylko czy go posłuchają? Przekonajcie się sami, czy Miś zdoła się wyspać. Urocza i przepięknie ilustrowana opowieść dla dużych i małych miłośników spanka oraz tych, którym niełatwo zasnąć.Monika Filipinaw 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie w Wolverhampton. W tym samym roku za projekt licencjacki otrzymała wyróżnienie na wystawie D&AD New Blood w Londynie. W 2014 roku ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją w ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka "Oh! What a Tangle" dostała nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Jej autorskie książki zostały wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze - odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy!Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jakie motocykle spotkał Franek w czasie podróży do dużego miasta.W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, jakie przygody spotkały go nad morzem.W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, kto pomógł Frankowi w budowie garażu.W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?