Komiks ""Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności"" przedstawia ostatni rok życia kapelana ""Solidarności"", począwszy od 12 grudnia 1983 r. aż do tragicznej śmierci z rąk funkcjonariuszy SB. Pokazane są szykany, jakim był poddawany duchowny, rewizje, przesłuchania, prowokacja i aresztowanie oraz wcześniejsze próby zamachu na księdza. Komiks ma charakter paradokumentalny, mocno opiera się na faktach, choć część opisanych w nim sytuacji, dialogi, ma charakter hipotetyczny, choć bardzo prawdopodobne, że tak właśnie było w rzeczywistości. Publikacja uzupełniona jest o życiorys księdza Popiełuszki, archiwalne fotografie oraz teksty kilku jego kazań wygłoszonych podczas mszy za ojczyznę w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie w latach 1983 - 1984.
Cała wioska uważa Ralpha Azhama za bezwartościowe, niezdyscyplinowane i bezczelne indywiduum. Jako dziecko był wybrańcem, ale nie zyskał uznania wyroczni. Mimo to posiada dziwne zdolności (widzi narodziny i śmierć), czym regularnie wywraca życie wszystkich we wsi do góry nogami. Dlatego uchodzi za wyrzutka... dopóki nie stanie na drodze Hordy, grupy wojowników, której jak ognia boją się mieszkańcy wsi. Tak zaczyna się dla niego i Raula, małego chłopca, którego wziął pod swoją opiekę, życie pełne przygód... Trondheim serią ,,Ralph Azham"" powraca do światów fantasy, które eksploatował w cyklu ,,Donjon"". Tym razem jest to jednak spójna seria z głównym bohaterem, który przeżywa mnóstwo przygód. Trondheim, w najlepszej kondycji, snuje opowieść pełną dowcipu i swady.
W mrocznych zaułkach Chinatown ekscentryczny Hrabia prowadzi sklep z tajemniczymi, przerażającymi kreaturami. Nie są one jednak dostępne dla każdego - aby zostać ich właścicielem, należy spełnić specjalne warunki. Przede wszystkim jednak kupujący muszą odznaczać się dużą odwagą, bo humanoidalne zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla ich życia...W popularnej mandze Akino Matsuri kontakt z nadprzyrodzonymi zjawiskami z pogranicza jawy i koszmarnego snu jest jedynie pretekstem do ukazania najciemniejszych stron ludzkiej natury. Często ujawnia się ona dzięki takim uczuciom jak rozczarowanie, ambicja, żal, a przede wszystkim miłość. Pierwsza część serii składa się z dziesięciu nowel graficznych, powiązanych dzięki przestrzeni sklepu, osobie Hrabiego i detektywowi, Leonowi Orcot, badającemu sprawę niewyjaśnionych morderstw w Chinatown. Oryginalni bohaterowie i niesamowity klimat to niewątpliwie najmocniejsze cechy ,,Pet Shop of Horrors"".
Aymar, rycerz o nieprzeciętnym męstwie i wielkim honorze, przemierza gościńce i bezdroża średniowiecznej Europy. Pozbawiony domu, poszukuje szansy na odzyskanie rodzinnych ziem i możliwości ponownego zobaczenia wież Bois-Maury, które są `najpiękniejsze i najwyższe w całym świecie chrześcijańskim`. Eskortujący pielgrzymów w drodze do Santiago de Compostella, Aymar zatrzymuje na ziemiach klasztoru, na który planują napad Sroka i jego banda rabusiów, wśród nich okaleczony kamieniarz Germain. Szczwany plan rozbójników może wziąć jednak w łeb, ponieważ piękna Alda zwraca na siebie uwagę Favarda, najemnika strzegącego ze swoimi ludźmi świętego przybytku. Hermann Huppen, światowej sławy twórca takich bestsellerów jak `Jeremiah` i `Comanche` ` w 1984 rozpoczął cykl `Wieże Bois-Maury` - dzieło, które dzięki niezwykle plastycznej wizji średniowiecza zyskało status jednej z najważniejszych serii komiksowych w historii.
Rok 1880, Providence, stan New Hampshire. Wioska na wschodzie Stanów Zjednoczonych tak urocza, że chciałoby się wypocząć w cieniu sykomor, gdyby jej mieszkańcy nie mieli nieznośnego zwyczaju umierania gwałtowną śmiercią! A przecież już od dawna ta zasobna wieś nie doznaje zbrojnego zagrożenia. Zatem kto? I dlaczego? Oto natrętne pytania, które zadaje sobie każdy. Szeryf James Stuart ma więc za zadanie odkryć, czy to człowiek, czy raczej zwierzę jest sprawcą tych zbrodni. Biedny szeryf, tak bardzo nienawykły do takich aktów przemocy na swoim terenie! A poza tym co ma on zrobić z psem jednej z ofiar i z tą młodą kobietą, Miss Gatling, tak piękną i zadającą tyle pytań. i z burmistrzem, któremu jakże spieszno znaleźć winowajcę przed wyborami?
Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY.
Ceremonia pojednania między Sandżarrami i Ludźmi zmienia się dla Caleba i Mezoke, agentów MBD, w koszmar. W porcie w Kuala Lumpur wybuchają gwałtowne starcia między siłami bezpieczeństwa a syndykatami miejscowych rybaków. Nina, która wyruszyła na planetę Dehadato na pokładzie neuronomu Angusa, odkryje źródło niebezpieczeństwa. Ale aby stawić czoła temu śmiertelnemu zagrożeniu, Caleb i Mezoke muszą sprzeniewierzyć się własnemu poczuciu moralności.
Album ten zawiera dwa humorystyczne westerny, które Jerzy Wróblewskiego wymyślił i narysował w latach 60. ubiegłego wieku dla ,,Dziennika Wieczornego"". Tom Texas to jedyna posiadająca dymki historia obrazkowa spośród licznych stworzonych dla bydgoskiej popołudniówki. Natomiast bohaterowie Rycerzy prerii są swoistym protoplastą szeryfa Binio Billa, którego przygody w latach 80. publikował ,,Świat Młodych"". Rycerze prerii obrazują także, jak sprawnie, w wieku niespełna dwudziestu czterech lat, Wróblewski posługiwał się kreską humorystyczną. Album powstał w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
Istnienie Federacji Planet stanęło pod znakiem zapytania - mieszkańcy jednej z nich o nazwie Hava`na`cooba zażądali autonomii. Po próbie ingerencji zbrojnej Prezydent Federacji zdecydował się ustąpić. I to była jedna z jego ostatnich decyzji. Czy rzeczywiście zginął z rąk rebeliantów? Jaki związek z tym wszystkim mają surowce naturalne i to, że Hava`na`cooba jest głównym producentem nowego popularnego narkotyku? Kto chce kontrolować agencję Nino? Tego wszystkiego będzie musiał dowiedzieć się Tajfun - nie tylko po to, aby przeżyć. Tym razem gra idzie o znacznie wyższą stawkę. Pora na zupełnie nowe reguły. Pierwsza odsłona nowej historii o Tajfunie, która wstrząśnie klasycznym status quo.
Piąta część przygód detektywa Blacksada to mistrzowsko opowiedziany czarny kryminał osadzony w realiach USA połowy XX wieku.Blacksad ma już dość śledztw, strzelanin i zabijania. Najchętniej zająłby się czymś spokojnym, na przykład fotografowaniem. Wracając z misji w Nowym Orleanie, postanawia nie lecieć samolotem, gdyż nienawidzi tego środka komunikacji. Los daje mu okazję podróży samochodem, ale ten sam los znów pakuje bohatera w kłopoty. Detektyw spotka na swojej drodze pewnego pisarza i jego przyjaciela poetę - osobników zdolnych nie tylko do tworzenia wybitnych dzieł literackich, ale także do popełnienia każdej zbrodni. Blacksad wbrew własnej woli będzie musiał zająć się ich sprawą...Seria Blacksad tworzona jest przez duet hiszpańskich autorów: urodzonego w 1972 roku scenarzystę Juana Diaza Canalesa (znanego także z serii Fraternity) oraz starszego od niego o pięć lat rysownika Juanjo Guarnido (współautora cyklu Apocalypse Mania).
Drugi tom serii Batman Detective Comics z kolekcji Nowe DC Comics zawiera kilka pozornie niepowiązanych epizodów, historii pełnych tajemnic i przesyconych atmosferą grozy.Napad na furgonetkę kurierską dokonany przez ludzi przebranych za Batmana. Identycznie wyglądające zwłoki pojawiające się w kostnicy, skąd znikają bez śladu. Niebezpieczny eksperyment przeprowadzony w jednym z biur wynajętych w Wayne Tower.Wszystkie te wydarzenia coś łączy. Zaaranżował je morderca znany jako Mr. Toxic. Czy Mrocznemu Rycerzowi uda się rozwiązać tajemnicę z nim związaną?Czy poradzi sobie z gangiem Stracha na Wróble?Czy odeprze atak na azyl Arkham przeprowadzonym przez Trybunał Sów?Czy schwyta jednego z najniebezpieczniejszych pacjentów przebywających w Arkham - Czarną Maskę?Scenarzysta oraz rysownik Tony S. Daniel (Savage Hawkman) oraz artyści Ed Benes (Red Lanterns), Julio Ferreira (Teen Titans), Romano Molenaar (Birds of Prey) i Pere Pérez (Batgirl) stawiają Batmana przed przerażającymi zadaniami.
Dla Ciebie, kolonisto, który dzień za dniem ociekasz krwią i potem, aby zapewnić przyszłość ludzkiej rasie, Springy Fool wymyślił Monplaisir. Monplaisir, magiczne miejsce, gdzie przez dwa tygodnie w roku możesz zapomnieć o swojej ciężkiej pracy i swobodnie oddać się wszystkim swoim fantazjom.
Praga niszczona powodzią. Dworce pełne narkomanów, pijaków, ,,lumpów"". Brudne wnętrza pociągu pospiesznego relacji Praga - Wrocław. Szpital psychiatryczny. Kaleki i niedoskonały świat przedstawiony Błędu i jego mieszkańcy: postaci o złamanych życiorysach i traumatycznych doświadczeniach. Główny bohater, Krzysztof (o polsko brzmiącym nazwisku Warjak), botanik-amator i hodowca orchidei, jest również przemytnikiem cennych i zagrożonych gatunków kwiatów. W ramach ostatniego zlecenia otrzymuje zadanie przetransportowania z Japonii do Europy szczególnej rośliny... Błąd (cz. Chyba), wydany w 2011 r. przez praskie wydawnictwo Lipnik, powstał na kanwie powieści Marka Šindelki. W stosunku do literackiego pierwowzoru znacznie zmodyfikowano tu strukturę czasową, zrezygnowano z pewnych wątków, wprowadzono nowe postaci. Komiks, podobnie jak powieść, rozwija się nielinearnie, łącząc ze sobą różne warstwy czasowe, z których stopniowo czytelnik składa przebieg fabularny całości. W warstwie graficznej, za którą odpowiadali Matěj Lipavský i Pure Beauty, Błąd inspiruje się street artową techniką czarno-białego, ,,szablonowego"" graffiti. Krytycy czescy wskazują również na powiązania z twórczością Jaromíra 99 (autor komiksów o Aloisym Neblu), Franka Millera (Batman, Sin City) i malarstwem Michala Singera.
Wszystkie teksty znajdujące się w komiksowych dymkach zostały wzięte z podyktowanej przez Ignacego Opowieści Pielgrzyma. Powstanie komiksu było możliwe dzięki ciężkiej pracy wielu osób: jezuitów, biografów św. Ignacego, którzy wybrali najciekawsze fragmenty z jego historii, a także studentów i absolwentów jezuickich szkół, wreszcie Picanyoli, grafika, który przygotował rysunki.Wszyscy oni mają ze sobą coś wspólnego: wiedzą, że historia Ignacego może poruszyć ludzkie serca. W książce tej znajdziecie opowieść o wspaniałym człowieku. Człowieku, który w pewnym momencie tak pokochał Pana Boga, że postanowił zmienić całe swoje życie.
Trzydziesta czwarta część serii fantasy opowiadającej o przygodach Thorgala Aegirssona, szlachetnego wojownika wychowanego pośród wikingów Północy.Thorgal wraz z zaufanym Petrowem oraz młodą Lehlą i ocaloną niewolnicą Salumą dopływają do krańca wschodniego szlaku kupieckiego. Teraz rozciągają się przed nimi pustynie krain Arabów
Trzydziesta czwarta część serii fantasy opowiadającej o przygodach Thorgala Aegirssona, szlachetnego wojownika wychowanego pośród wikingów Północy.Thorgal wraz z zaufanym Petrowem oraz młodą Lehlą i ocaloną niewolnicą Salumą dopływają do krańca wschodniego szlaku kupieckiego. Teraz rozciągają się przed nimi pustynie krain Arabów.
Czwarta część serii rozgrywającej się w świecie Thorgala, a poświęconej losom pięknej i wojowniczej Kriss de Valnor.Kriss zawładnęła jednym z państw wikingów, a teraz planuje zdobyć tytuł królowej wszystkich ludów Północy. By jednak mieć do niego prawa, musi spełnić warunki wymagane przez Althing - wiec wolnych wojowników
,,Zaczynam się trochę denerwować przed świętami"" - mówi sześcioletni Calvin do swojego przyjaciela - tygrysa Hobbesa, podczas ich kolejnego szaleńczego zjazdu na sankach. - ,,Martwisz się, czy byłeś grzeczny?"" - dopytuje Hobbes. - ,,Oto jest pytanie. Wszystko jest względne""Albumy o przygodach Calvina i Hobbesa tworzą historie, które w formie komiksowych pasków ukazywały się wcześniej w ponad dwóch tysiącach gazet na całym świecie. Same książeczki z ich przygodami znalazły ponad 30 milionów odbiorców i wiernych czytelników. Kiedy Bill Watterson zaczynał rysować przygody Calvina i jego pluszowego przyjaciela Hobbesa, który ożywa, kiedy nikt nie patrzy, nie spodziewał się zapewne takiego sukcesu.
Czwarta część serii rozgrywającej się w świecie Thorgala, a poświęconej losom pięknej i wojowniczej Kriss de Valnor.Kriss zawładnęła jednym z państw wikingów, a teraz planuje zdobyć tytuł królowej wszystkich ludów Północy. By jednak mieć do niego prawa, musi spełnić warunki wymagane przez Althing - wiec wolnych wojowników.
Długo wyczekiwany, premierowy album o przygodach niezwyciężonych Galów! Piktowie to mieszkańcy starożytnej Szkocji, przerażający wojownicy z licznych klanów, których miano, nadane przez Rzymian, dosłownie oznacza ,,malowani ludzie"". Asteriks u Piktów jest, zgodnie z najlepszą tradycją przygód najsłynniejszego z Galów, barwną podróżą do krainy bogatych obyczajów oraz opowieścią o ludziach, którzy słynęli ze znakomitych gier słownych i gagów. Na forach czytelniczych czynione są zakłady i toczą się zażarte dyskusje... Whisky? Rzucanie pni? Dudy? Nazwiska na Mac? Początki Muru Hadriana i pochodzenie potwora z Loch Ness wreszcie ujawnione? A może nawet, kto wie, Galowie w kiltach... Totalna niespodzianka! Zwłaszcza że to pierwszy album stworzony przez nowych autorów - scenarzystę Jeana-Yvesa Ferriego oraz rysownika Didiera Conrada.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?