Akira Gunji to licealista, który prowadzi całkiem zwyczajne życie. Do czasu, gdy wracając pociągiem ze szkoły zostaje bez ostrzeżenia uprowadzony przez staruszkę, której z pleców... wyrastają macki! Okazuje się, że kobieta jest jedną z pozaziemskich istot, które od lat w ukryciu rezydują na naszej planecie. Podczas gdy Akira próbuje pojąć, czego właśnie był świadkiem, zjawia się członek oddziału policji ds. kosmitów, by aresztować przybyszkę. Co więcej, okazuje się nim być Sho Tenkubashi – chłopak, który uczęszcza do tej samej szkoły co Akira!
Dwudziesty czwarty tom jednej z najpopularniejszych europejskich serii fantasy. Potworna burza odcięła Thorgala wraz z córeczką od reszty rodziny. Trafiają na przepiękną i tajemniczą wyspę, szczelnie otoczoną Mgłami Niebytu, którą włada nieśmiertelna Arachnea. W zamian za przeróżne dobrodziejstwa świadczone mieszkańcom wyspy, dwa razy w roku, w równonoc wiosenną i jesienną, okrutna królowa żąda od nich młodego, silnego mężczyzny. To daje jej energię niezbędną do wiecznego życia. Jednak żaden z kochanków Arachnei nigdy nie wrócił do żywych. Czy Thorgal będzie miał odwagę podjąć takie ryzyko, by ratować córkę porwaną przez spragnioną jego osoby królową?
Wznowienie w twardej oprawie kolejnego tomu klasycznej podserii fantasy o Thorgalu, rozgrywającej się w Nowym Świecie we wczesnym średniowieczu. Jolan, syn Thorgala, i Drewniana Noga próbują uciec z miasta Xinjinów, ale nie są w stanie przebrnąć przez pustynię. Z kolei Thorgal, jego żona Aaricia, Tjall i podstępna Kriss przedzierają się przez dżunglę, by dostać się do wielkiego miasta Czaamów, którym rządzi demoniczny król-bóg - Ogotai. Ich zadaniem jest kradzież magicznego hełmu władcy miasta, nie przypuszczają jednak, że zarówno po drodze, jak i w samej stolicy napotkają tak liczne przeszkody Władca Xinjinów z kolei odkrywa, kim tak naprawdę jest Thorgal, i uświadamia sobie, że musi zająć się "magiczną" edukacją jego syna. Kontynuacja znakomitej podserii o Thorgalu, która do dziś jest uważana za jedną z najlepszych komiksowych opowieści fantastycznych.
Kolejny tom przygód Thorgala, jego rodziny i przyjaciół w Ameryce czasów przedkolumbijskich. Zbrojna ekipa Thorgala dociera do serca mrocznego imperium Ogotaia. Okazuje się, że w wielkim mieście ukrytym w głębokiej dżungli bohaterowie mają sprzymierzeńców, którym nie podobają się rządy tyrana. Kriss odsłania przed Thorgalem kolejny etap misji - okazuje się, że wcale nie mają zabrać Ogotaiowi jego hełmu, ale zrobić coś zupełnie innego... Thorgal musi się zgodzić, bo wie, że od powodzenia misji zależy życie jego syna i Drewnianej Nogi. Ale stolica państwa Ogotaia to bardzo niebezpieczne miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie z rąk siepaczy władcy. Zakończenie przygód Thorgala w Ameryce czytelnik znajdzie w kolejnym, 13. tomie serii.
Thorgal powraca na rodzinną wysepkę. W drodze powrotnej zaskakuje go sztorm. Wzburzone fale powodują, że jego łódź zderza się z łodzią młodzieńca Tjalla i tonie. Tjall chce pomóc Thorgalowi i zawozi go do swego wuja, który jest znanym w całej okolicy wytwórcą broni i dlatego też zaopatrują się u niego najemnicy, chcący wystąpić na mających się niedługo odbyć zawodach łuczniczych. Nagroda jest na tyle duża, że Thorgal mógłby za nią kupić nową łódź i wrócić do rodziny, dlatego też decyduje się przystąpić do turnieju. Właśnie w tym albumie główny bohater poznaje młodą, piękną i krwiożerczą wojowniczkę Kriss de Valnor, która jeszcze nie raz pojawi się w jego życiu...
Szósty tom popularnej serii fantasy o ostatnim potomku Ludu z Gwiazd, Thorgalu.Upadek Brek Zarithto dokończenie trzytomowej podserii, znanej z albumówCzarna GaleraiPonad Krainą Cieni, opowiadającej o walce Thorgala z władcą wyspy Brek Zarith, Shardarem Potężnym.Thorgal powrócił z wyprawy w zaświaty. Ma już pewność, że jego żona i niewidziany jeszcze syn są zdrowi i przebywają na dworze krwawego tyrana, władcy wyspy Brek Zarith, Shardara. Teraz pozostało mu odzyskać rodzinę, ale na drodze stoi armia zarithańska oraz sam Shardar, który dzięki magii zamierza stać się nieśmiertelnym władcą ogólnoświatowego imperium. Jak pokonać takiego mocarza? Na szczęście Thorgal nie jest sam. Tajemniczy nieznajomi z poprzedniego tomu okazali się wartościowymi sprzymierzeńcami: jeden z nich to Galathorn, prawowity spadkobierca tronu Brek Zarith, a drugi to mędrzec, znający tajemnice dawnej magii i sekrety dworu zarithańskiego. Poza nimi do Thorgala przyłączają się dawni przyjaciele - wikingowie Północy pod wodzą walecznego Jorunda Byka, którzy marzą o zdobyciu legendarnych skarbów wyspy. Thorgalowi wydaje się, że z takim wsparciem zdobycie Zarith będzie łatwe. Nie zna jednak Shardara - a ten już wie o zbliżających się wrogach i doskonale przygotował się na ich krwawe powitanie...
Romantyczny, ciągle bujający w obłokach Natsuki, szkolny donżuan Tomoya, Kei’ichi, który ze swoim pogodnym uśmiechem wcale nie wygląda na wielbiciela praktyk BDSM, oraz nieco wycofany Tsuyoshi, fan mangi… Z jakiegoś powodu chłopcy o tak odmiennych charakterach zostali przyjaciółmi i teraz są nierozłączni, a każdy dzień ich licealnego życia to nowa przygoda!
Osiągające gigantyczne rozmiary potwory zwane kaiju od lat sieją w Japonii grozę i zniszczenie. Aby je powstrzymać przed laty powołany został elitarny Korpus Obrony, który brawurowo radzi sobie z likwidacją tych bezwzględnych monstrów. Wstąpienie w jego szeregi od dziecka było ambicją Kafki Hibino, jednak nigdy nie udało mu się osiągnąć celu. Ostatecznie zamiast być jednym z bohaterów, tylko po nich sprząta. Wszystko ulega drastycznej zmianie, gdy pewnego dnia zostaje zaatakowany przez kaiju i w konsekwencji sam przemienia się w potwora. Czy teraz Hibino stanie się celem jednostki, do której zawsze chciał dołączyć? A może zdoła wykorzystać nową siłę, by spełnić dawne marzenie?
Ten komiks opowiada o codzienności ludzi żyjących w nowym świecie,gdzieś na rubieżach znanego wszechświata, w całkowitym oderwaniu od swojejkolebki. Ziemia dusi się z powodu wyeksploatowania ostatnich zasobów,ostatnią nadzieją ludzkości są niezbadane przestrzenie poza granicami UkładuSłonecznego. Historię podboju kosmosu śledzimy przez pryzmat burzliwychlosów trójki bohaterów: naukowca Ji-soo, najemniczki Caminy i górnika Alexa.Rzadko trafia się takie połączenie - mądre i ambitne ekologiczne SF wzaskakującej, realistyczno-cartoonowej oprawie Guillaume Singelina - jednegoz niekwestionowanych mistrzów współczesnego komiksu. Dla fanów: Interstellar, Marsjanin Wiek: 14+
Rahim to typowy dobry chłopak z przedmieść. Podobnie jak jego kumple jara się historiami o Nieśmiertelnym Alu - legendzie lokalnej gangsterski. Chciałby być jak Al, ale raczej dużo gada a mało robi. Ale pewnego dnia dostanie szansę, żeby się wykazać... Ten komiks nie ma słabych punktów - oryginalne, zapadające w pamięć rysunki i scenariusz pierwszego polskiego zdobywcy prestiżowej Hugo Award, czyli Bartosza Sztybora (Wiedźmin, Cyberpunk 2077).
Mimo brutalnych tortur Franckowi udaje się zbiec z podziemi zarządzanej przez Saxów rozlewni wody mineralnej. Tymczasem w Saint-Elme pojawia się tajemniczy brat Francka, Philippe, Jansky zleca Derwiszowi zabicie Rolanda, a młoda Romane Martens odkrywa, że jej ojciec przemawia do pustego fotela. Atmosfera w Saint-Elme zagęszcza się, robi się coraz dziwniej, kryminał powoli zamienia się w horror.
"Oscar zawsze był „małym dorosłym”, jakiego potrzebowała jego mama. Postanowił jednak zrobić coś bardzo nieodpowiedzialnego i sięgnął po zakazany owoc… Stanley w akcie desperacji zatrudnił się w miejscu, w którym nie czekała go żadna przyszłość, czuł się samotny, a na domiar złego jego nowy pracodawca zachowywał się podejrzanie. Devon, porzucony przez ojca i ciągle ignorowany przez matkę, nie mógł zrozumieć, dlaczego wszystkim oprócz niego zawieranie przyjaźni przychodzi z łatwością. W świecie Five Nights at Freddy’s zło zwykle czai się tam, gdzie królują samotność i niezrozumienie…"
Czy dojrzewanie może stać się jeszcze bardziej uciążliwe niż dotąd? W trzecim tomie zabawnej komiksowej opowieści o Mirze okazuje się, że owszem, może: ciało robi dziwne niespodzianki, relacje z chłopakami nagle się komplikują, a mama zachowuje się bardziej żenująco niż dotąd. Nawet tata wcale nie jest taki fajny, jaki się wydawał.Mira nie czuje się u taty jak u siebie w domu i nie może się z nim dogadać. A może mama się pomyliła i to wcale nie jest jej prawdziwy tata? Na szczęście w każdej sytuacji Mirę wspierają jej przyjaciele: Naja, Louis i Liva. I właśnie planują założyć klub artystyczny, żeby zrobić prawdziwą wystawę. Ale nie jest łatwo się skupić, gdy pojawia się uroczy kuzyn Livy Jonas.Trzeci tom serii o Mirze to pełna humoru i trafnych obserwacji opowieść o rodzicach, którzy nie mieszkają razem, o wielkich zmianach, o kreatywności i o tym, jak to jest zakochać się po raz pierwszy w życiu.
Kaboku Kotani to spokojny licealista, który usilnie stara się nie zwracać na siebie uwagi. Myśl o tym, że mógłby stać się obiektem zainteresowania rówieśników, do reszty go przeraża, więc nie robi nic, co wystawiłoby go na ocenę innych. Pewnego dnia w pustym szkolnym korytarzu widzi dziewczynę, która tańczy zupełnie nie przejmując się, że ktoś mógłby ją zobaczyć. Pragnąc poczuć się kiedyś równie wolnym, a jednocześnie chcąc zbliżyć się do nieznajomej, Kaboku postanawia wstąpić do szkolnego klubu tanecznego. Nawet nie przypuszcza, jak ta spontaniczna decyzja odmieni jego życie!
Zaha Sanko to chłopak, na którego polują wszyscy degeneraci, łowcy głów i inni żądni władzy despoci w całym kosmosie. A wszystko za sprawą plotki, według której jego kości mają moc spełniania życzeń. W konsekwencji Sanko i jego potworny towarzysz Avakian przemierzają wszechświat, próbując znaleźć sposób, aby uwolnić się od nieustannego pościgu. Czy ich mroczne umiejętności wystarczą, aby odeprzeć kolejne zamachy na życie chłopaka?
Tsukasa Akeuraji od lat próbował zostać profesjonalnym łyżwiarzem figurowym. Niestety, choć poświęcił wszystko dla ukochanego sportu, nie zdołał spełnić marzeń o wielkiej karierze. Pewnego dnia los niespodziewanie stawia na jego drodze jedenastoletnią Inori, która z całego serca pragnie zostać zawodniczką, jednak nie może liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Widząc, jak zawzięcie walczy o swoje marzenia, Tsukasa postanawia zostać trenerem dziewczynki i pomóc jej dotrzeć na sam szczyt!
Po tym, jak Ziemię dotknął globalny kataklizm, na planecie wyewoluowały nowe istoty zwane klejnotami. Niestety ich życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie – kosmiczna rasa Lunarian próbuje posiąść ich zbudowane z cennych minerałów ciała. Pewnego dnia do walki przeciwko najeźdźcom postanawia dołączyć Fosfofilit – młody klejnot, który do tej pory nie radził sobie z żadnym powierzonym mu obowiązkiem. Ku swojemu zaskoczeniu otrzymuje misję, której zupełnie się nie spodziewa...
Nowy cykl ze świata Gwiezdnych Wojen i zupełnie nowy rozdział sagi o Mrocznym Lordzie Sithów oryginalnie wydawany przez Marvela od 2020 roku.Vader szukał zemsty na tych, którzy przez tyle lat ukrywali przed nim Luke'a, i niemal zdradził przy tym swojego mistrza. Nie umknęło to uwadze Palpatine'a i teraz pora na kolejną lekcję dla Vadera. Ukarany i pokiereszowany Mroczny Lord Sithów wlecze się przez wypaloną powierzchnię Mustafara i ma w głowie tylko odwet! Ale gdy zbliża się do klucza do największego sekretu Palpatine'a, na drodze staje mu groźny zabójca, Ochi z Bestoona. Vader i Ochi stają do walki na śmierć i życie... ale w jakim stopniu ten obrót wydarzeń stanowi element wielkiego planu Palpatine'a?Autorami serii są amerykański scenarzysta Greg Pak ("Incredible Hulk", "Totally Awesome Hulk, X-Men: Magneto Testament", "X-Men: Phoenix - Warsong") oraz włoski rysownik Raffaele Ienco ("Batman: Sins of the Father", "Mechanism, Pos"al: Deliverance, Symmetry"). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: STAR WARS: DARTH VADER (2020) #6-11.
Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku.Rebeliancka flota jest rozproszona po tragicznej klęsce w bitwie o Hoth. Han Solo został zamrożony w karbonicie i zabrał go łowca nagród Boba Fett. Luke Skywalker jest zaś ranny i wstrząśnięty po poznaniu strasznej prawdy o swojej przeszłości. Darth Vader nie zabił ojca Luke'a, lecz sam jest jego ojcem! Teraz Luke, księżniczka Leia, Lando Calrissian, Chewbacca, C-3PO i R2-D2 muszą przedrzeć się do pozostałych sił Sojuszu Rebeliantów. Ale bojownicy o wolność nie wiedzą, że po jednej pułapce Imperium czeka na nich kolejna! Przed nimi spotkanie z dowódczynią niszczyciela "Wola Tarkina", przebiegłą i mściwą komandor Zahrą!Autorami serii są amerykański scenarzysta Charles Soule ("Potwór z Bagien", "Superman/Wonderwoman", "She-Hulk", "Śmierć Wolverine'a", "Star Wars: Lando", "Star Wars: Poe Dameron", "Star Wars: Darth Vader - Mroczny Lord Sithów") oraz hiszpański rysownik Jess Saiz ("Potwór z Bagien", "Legion Samobójców", "Kapitan Ameryka", "Doktor Strange", "Conan").
Poznajcie bohatera, który co noc śni o lataniu. Kosmicznego szpiega przygotowującego inwazję na Ziemię. Młodzieńca, którego mentorem jest heros pełen mrocznych tajemnic. Drobnego złodziejaszka, który odkrywa prawdziwą tożsamość jednego z superbohaterów. A to dopiero początek życiowych zawiłości mieszkańców Astro City. Uznani twórcy Kurt Busiek, Brent Eric Anderson i Alex Ross zabiorą was do metropolii innej niż wszystkie.
Seria Astro City, nawiązując tematyką i rysunkiem do urokliwej magii złotej i srebrnej ery komiksów superbohaterskich, przez trzy lata z rzędu zapewniła swoim autorom liczne branżowe nagrody, w tym za najlepszy scenariusz i najlepszą serię, a także Nagrodę Eisnera za najlepszy pojedynczy zeszyt.
Wejdź do zupełnie nowego świata i odkryj, jak się w nim żyje.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach KURT BUSIEK’S ASTRO CITY #1-6, KURT BUSIEK’S ASTRO CITY VOL. 2 #1-12 oraz WIZARD PRESENTS ASTRO CITY #1/2.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?