KATEGORIE [rozwiń]

Knabit Leon

Okładka książki Dekalog Refleksje na temat poszczególnych przykazań w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego

25,00 zł 18,74 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ojciec Leon Knabit OSB, benedyktyn z Tyńca, autor wielu książek i audycji telewizyjnych, ceniony rekolekcjonista, przedstawia w niniejszej książce fascynującą i pełną żywego języka podróż poprzez dekalog, dziesięć słów, które tworzą cywilizację od kilku tysiącleci. Przykazania są drogowskazem dla milionów ludzi na całym świecie, a ich uniwersalna formuła może dać każdemu człowiekowi podstawy do spełnionego życia wśród bliźnich tu i teraz, jeśli tylko będzie je zachowywał i według nich żył. Opowieść o dekalogu zawiera wiele przykładów z codzienności i może stać się cennym przewodnikiem po życiu.
Okładka książki Adoracja Najświętszego Sakramentu źródłem wiary

15,00 zł 11,09 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Adoracja to trwanie w ciszy, gdy tuż za ścianą świat aż dudni, to zatopienie w modlitwie kontemplacyjnej, gdy tuż za ścianą ryczą zgiełkiem reklam głośniki sklepów, tramwajów i biur. Adoracja jest cudem przerwania choć na parę minut przyziemnej gonitwy - jednym wielkim kołem ratunkowym. A świątynie i kaplice, gdzie trwa ten nieziemski rytuał są niczym bezpieczne arki na spienionych wodach potopu. No bo spójrzcie: czy nie zdarzyło się Wam choć raz wejść do mijanego kościoła ot, tak, przypadkiem, z impulsu chwili, gdzieś między irytującą rozmową telefoniczną a zaplanowanym spotkaniem, które, na przykład, miało Was kosztować sporo nerwów? Czy nie uspokoiło Was tych kilka minut spędzonych w ciszy, na kolanach, często bez słów? Czy nie rozjaśniło choć troszkę Waszych myśli? Czy nie oddaliło na dobrą, zdrową odległość, od spraw, które właśnie były tuż za, albo tuż przed Wami? ks. Tomasz Ważny CM (fragment rozważania)
Okładka książki Medytacje o starości z płytą CD

34,00 zł 23,78 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mamy do czynienia w dzisiejszych czasach do czynienia z wydłużaniem się życia ludzkiego, a z drugiej z rosnącym kultem siły i młodości. Co ma począć w tej sytuacji człowiek w podeszłym wieku? Co ma zrobić człowiek młody, który wie, że także kiedyś i do jego drzwi zapuka starość? Na te pytania odpowiadają czterej mnisi – wszyscy naznaczeni darem starości. Forma książki odpowiada tytułowi: tekst opiera się na sekwencji zdjęć, wewnętrznej medytacji sprzyja też CD z Modlitwą na nieudane i trudne dni o. Karola van Oost przeczytaną przez Edwarda Linde Lubaszenko.
Okładka książki Za i przeciw czyli sądy kapturowe Ojca Leona

19,00 zł 13,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niezwykle celne felietony Ojca Leona Knabita. Autor wspaniale sprawdza się w krótkiej, często żartobliwej formie, wydając swoje sądy... o wychowaniu i patriotyzmie, o Unii Europejskiej, o strojach i pornografii, o miłosierdziu i pojednaniu, o szkole i rodzinie, o tolerancji... Na zbiór składają się felietony z cyklu „Sądy kapturowe” publikowane w tygodniku „Gość Niedzielny”. Teksty zostały zilustrowane rysunkami Joanny Kościukiewicz.
Okładka książki Dla dzieci o Mszy Świętej

29,90 zł 20,92 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą! Niedziela to świąteczny dzień. Dzieci nie muszą iść do szkoły, a rodzice do pracy. Wszyscy mogą odpocząć, mają czas, żeby pójść na spacer, odwiedzić dziadków. W każdą niedzielę dzieje się coś jeszcze. Pan Bóg zaprasza nas na spotkanie! Dlatego idziemy do kościoła na Mszę Świętą. Ale... czasem ziewamy w kościele, bo nie rozumiemy, co się dzieje podczas Mszy. Warto to zmienić! Nigdy już nie będziesz się nudził na Mszy Świętej, jeśli poznasz jej tajemnice. Piękne kolorowe ilustracje Marii Gromek sprawiają, że książka jest jedynym w swoim rodzaju prezentem.
Okładka książki Dobrego dnia czyli o mocy błogosławieństw

19,90 zł 13,72 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dobrego dnia, czyli o mocy błogosławieństw - najnowsza książka ojca Leona Knabita ukazuje znaczenie słowa w codziennym życiu. Pozycja jest bardzo smacznym kąskiem nie tylko dla stałych czytelników niezwykłego mnicha, każdy może w tej książce znaleźć świeże i pełne dystansu spojrzenie na wiele kwestii codziennego życia.Dobre słowo to błogosławieństwo - ma ono Bożą moc, która może odmienić ludzkie życie.Złe słowo to przekleństwo - pochodzi z inspiracji ojca kłamstwa, niszczy, burzy sprowadza nieszczęście. Od nas samych i od naszych wyborów zależy, jakie słowa dominują w naszym życiu.Ojciec Leon Knabit, autor licznych i popularnych publikacji, zawsze pełen optymizmu i pogody ducha, z mądrością i wielką życzliwością, pomaga nam zrozumieć tak kluczową i ważną rzeczywistość, jaką jest odpowiedzialność za słowo. Dobry humor i ciepło zawsze pomagają Ojcu otworzyć serca i umysły swoich czytelników.Książka zawiera także przykłady najpiękniejszych błogosławieństw.
Okładka książki Alfabet. Moje życie - o. Leon Knabit OSB

32,90 zł 20,39 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy mnichowi wypada się uśmiechać, żartować, dowcipkować, a sława i popularność mieszczą się w ramach monastycznego porządku? ? Niewątpliwie tak, ale pod warunkiem, że cokolwiek, co się czyni, jest miłe Panu Bogu ? rozstrzyga dylemat ojciec Leon Knabit, legendarny zakonnik z Tyńca. *** Ojciec Leon jest tyniecką ikoną, człowiekiem sławnym i lubianym. Lgną do niego młodzi i starzy, po rady zwracają się profesorowie, także szczególnie ukochani przez niego górale. (...) To człowiek o niezwykle bogatym doświadczeniu. Był świadkiem przełomowych dla Polski wydarzeń w minionym stuleciu. Znał osobiście wiele wybitnych postaci, z Janem Pawłem II na czele, z którym łączyła go ponad pięćdziesięcioletnia przyjaźń. Stąd wziął się pomysł, by zebrać w popularnej formie alfabetu subiektywne oceny ludzi, ale także wydarzeń i zjawisk, mających istotne znaczenie w życiu legendarnego benedyktyna...
Okładka książki Modlitewnik ojca Leona Knabita

39,90 zł 27,91 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Unikatowy prezent dla każdego, kto ceni benedyktyńskie piękno i mądrość mnichów! Ojciec Leon Knabit - jeden z najbardziej znanych polskich duchownych, ceniony kaznodzieja, mnich z klasztoru w Tyńcu pod Krakowem, rekolekcjonista, który stał się gwiazdą mediów - w grudniu będzie obchodził osiemdziesiąte urodziny! Z tej okazji Wydawnictwo Znak wspólnie z Wydawnictwem Benedyktynów Tyniec przygotowało wyjątkową książkę: Modlitewnik ojca Leona Knabita. To bogato ilustrowany zbiór modlitw i fragmentów Pisma Świętego, przeplatanych osobistymi refleksjami ojca Leona na każdą niedzielę. Całość została uzupełniona niezwykłymi tekstami zaczerpniętymi z brewiarza, które pozwalają głębiej przeżyć najważniejsze święta, uroczystości i wspomnienia kościelne.
Okładka książki Sakramenty i co z tego?

15,65 zł 10,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zapis rozmów ojca Leona Knabita z młodymi zbuntowanymi, opornymi, niewierzycymi - na temat sakramentów, Kościoła, życia... Mnich nie boi się żadnych pytań i nie twierdzi, że zna odpowiedź na wszystkie pytania. Ale na wiele pytań ma odpowiedź, nierzadko zaskakującą... Opowiada też ciekawe historie z własnego życia... Stwierdza m.in., że do przyjęcia sakramentu bierzmowania powinno się przygotowywać tylko te osoby, które chcą go przyjąć, a nie «całą klasę». Nie można bierzmować wszystkich, bo wtedy może się zdarzyć, że bierzmuje się też ludzi właściwie niewierzących. Nie wolno uprawiać lipy!
Okładka książki Miłość nie przeminie

18,90 zł 13,03 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wiara, nadzieja, miłość i... Ciało Chrystusa — oto tematy podjęte przez Ojca Leona w niniejszej książce. Znany benedyktyński mnich stwierdza, że wiara się skończy, nadzieja się spełni oraz że miłość nie przeminie! Ponadto uważa, że: - nie ma ludzi niewierzących — każdy w coś wierzy; - zaufanie to nie to samo, co ufność; - doskonałość osiąga się na końcu, nie na początku; - odnosi się wrażenie, że ludzie nie kwapią się do nieba; - można kogoś kochać, a jednocześnie go nie lubić; - wielkie słowa o miłości trzeba przekładać na język codzienności; - gdybyśmy sami spełniali wymagania, jakie stawiamy innym, życie byłoby piękne.
Okładka książki Tajemnice zakonu

28,00 zł 20,71 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Interesująca lektura dla wszystkich zainteresowanych tematem życia i duchowości przeżywanej we wspólnocie zakonnej. „Tajemnice zakonu” to fascynująca opowieść o życiu w zakonnych murach. Ojciec Leon Knabit przedstawia w niej świat zamknięty dla zwykłego człowieka. Książka, miejscami poważna, miejscami pełna humoru i ciepła, dotyka takich zagadnień jak powołanie, przyczyny wstąpienia do klasztoru i kwestie życia w odosobnieniu. Odpowiada także na pytania o to, czym różnią się współczesne zakony od dawnych, w jaki sposób nowoczesność przeniknęła do zakonów, zmieniając nieco ich charakter. Ojciec Leon Knabit (ur. 1929) – Benedyktyn, rekolekcjonista. Autor wielu książek. Prowadził programy telewizyjne w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”. Był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”. Znany jest ze swej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Artur Sporniak – dziennikarz Tygodnika Powszechnego, współautor i autor kilku książek, rozmów na tematy związane z wiarą, m.in. „Autobiografia z ojcem Joachimem Badenim”, „Schody do nieba”.
Okładka książki Nie samą pracą żyje człowiek

18,90 zł 12,84 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

O czym jest ta książka? Między innymi o tym, że: Pismo Święte nic nie mówi o antyfeminizmie, miłość da się pogodzić z prawem, można być naprawdę wolnym, czasem może warto się zabłąkać, po to żeby być znalezionym, do kobiety trafia się przez ucho, a do mężczyzny przez oko, wszyscy mamy być iskrą, a nie tylko św. Siostra Faustyna i Ojciec Święty, uczciwa praca zawsze przynosi zysk, wypoczynek uczłowiecza.
Okładka książki Być wielkim jak dziecko

18,90 zł 12,09 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rozważając radosne tajemnice różańcowe znany mnich doszedł do oryginalnych, często zaskakujących wniosków. Oto kilka z nich:- Każdy człowiek ma być jakiś, a nie byle jaki.- W sprawach wiary dzieci rzadko naśladują swych rodziców.- Dzisiaj w imię wolności wprowadza się ograniczenia.- Wielu ludzi obchodzi święta Bożego Narodzenia bez odwoływania się do Bożego Narodzenia.- To nie braci muzułmanów rażą choinki.- Coś, co wydaje się oczywiste, może mieć drugie dno.- Jezus irytuje tych, którzy żyją w grzechu.- Ten, kto szanuje ludzi, będzie szanował i zwierzęta.- Jezus czasem ukrywa się przed nami.- Obecnie obserwuje się rosnącą nienawiść ku temu, co prawdziwe.- Logika wiary jest inna niż logika rozumu.- Pan Bóg jest do naszej dyspozycji, ale my Go o nic nie prosimy.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj