Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej interesującymi bestsellerami z kategorii fantastyka i horror. Oto najciekawsi autorzy, najlepszych bestsellerów z literatury fantastycznej i horroru: Stephen King, Harlan Coben, Herbert George Wells, Brandon Sanderson, Wojciech Siudmak, Siri Pettersen,
J.R.R. Tolkien, Anna Karnicka, Andrzej Sapkowski i wiele innych. Zapraszamy do mrożącej krew w żyłach literatury.
Saga SKRZYDEŁ OGNIA trwa!W głębi deszczowego lasu czyha niebezpieczeństwo...Gloria wie, że świat smoków źle ocenia jej plemię. Przecież nie jest wcale `leniwa jak Deszczoskrzydłe`, w ogóle nie jest leniwa! Może i nie miała zostać jednym ze smocząt przeznaczenia, o czym co rusz przypominają jej starsze smoki, ale jest bystra, a jej jad jest zabójczy... Tyle że - oczywiście - nikt o tym nie wie.Gdy smoczęta szukają schronienia w deszczowym lesie, Gloria ze zgrozą odkrywa, że w koronach drzew wprost roi się od Deszczoskrzydłych, o których nikt by nie powiedział, że są niebezpieczne. Przesypiają całe dnie i nic, ale to nic nie wiedzą o reszcie Pyrrii. Najgorsze zaś jest to, że nie zdają sobie sprawy, że Deszczoskrzydłe znikają bez śladu w swoim pięknym lesie. A może jest im to obojętne? Jednakże Gloria i pozostałe smoczęta są zdecydowane odszukać zaginione smoki - nawet gdyby miało to oznaczać wepchnięcie spokojnych Deszczoskrzydłych gdzieś, gdzie wcale nie chciały się znaleźć: w sam środek wojny.
Jack Torrance, były nauczyciel, a obecnie poszukujący weny pisarz, otrzymuje pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Panorama. Kiedy burze śnieżne odcinają od świata rodzinę Torrance'ów, obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny, pięcioletni syn Jacka, odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, aż pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować...W 1980 roku Stanley Kubrick podjął się ekranizacji Lśnienia, główną rolę w filmie zagrał demoniczny Jack Nicholson. W 1997 roku Stephen King, który zarzucał Kubrickowi ominięcie wielu istotnych faktów z książki, zrealizował miniserial telewizyjny na podstawie własnej powieści i scenariusza.Stephen King (ur. 1947 w Portland) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: Carrie, Miasteczko Salem, Misery, Pod kopułą, Dallas `63 czy Lśnienie, którego kontynuacją jest Doktor Sen. King zręcznie wiąże w swoich historiach elementy grozy, literatury science fiction, baśni i sensacji. Jego powieści doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, prawie każda z nich została zekranizowana. Autor uchodzi dziś za niekoronowanego króla literatury z gatunku horroru. Mieszka w Bangor w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.
W świecie rewolucji technicznej nastała era robotyzacji. Powstają odważne plany automatyzacji wybranych gałęzi przemysłu. To koniec czasów znoju, trudu i ciężkiej pracy fizycznej człowieka. Przed nami nowy, lepszy świat w którym to automaty wykonują całą pracę, a ludzie mogą spokojnie zasiąść w fotelach i cieszyć się wolnością, swobodą i dostatkiem. Automatyzacja zapewni nie tylko wzrost wydajności fabrycznej, ale i nieosiągalny wcześniej przyrost dochodu narodowego. Zaiste, przed nami świetlana przyszłość. Nie ma się czego obawiać. Wszystko będzie dobrze.
Druss, ostatni człowiek w Linvenogre, próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojego brata, nie narażając się przy tym Radzie starszyzny, która z okrutną bezwzględnością rządzi miastem i uważnie obserwuje poczynania człowieka. Zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo trudne zdanie, ale w żaden sposób nie jest przygotowany na to, co się stanie, gdy w trakcie poszukiwań zejdzie z utartych ścieżek, zacznie odkrywać prawdziwą naturę Linvenogre i grunt dosłownie usunie mu się spod stóp.
Być może ma to jakiś związek z lękami podkradającymi się w chłodnym mroku piwnicy, z niepokojącym ruchem żywego chłodu pełzającego tuż pod naskórkiem rzeczy, ze słynnym iluzjonistą i mordercą znanym jako Wielki Vessero, z człowiekiem, który wszedł w lustro, z podróżnikiem, który zobaczył w Afryce coś, czego zobaczyć nie powinien, i z wieloma innymi ludźmi, którzy doświadczyli czegoś, co zmieniło ich postrzeganie rzeczywistości.
„Być może”, ponieważ „Onikromos” to zagadka. Powieść upleciona z wielu mikroopowieści, łaczących się w nieoczywisty sposób w jedną wielką historię. Każdy szczegół jest tu istotny, każde zdanie może być kluczem do zrozumienia świata, w którym surrealistyczna fantastyka miesza się z grozą, alternatywnymi rzeczywistościami i mroczną fantasy.
Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce. Choć David nic z tego nie rozumie i nie dowierza słowom Heaven, postanawia jej pomóc. W szpitalu lekarz potwierdza, że Heaven naprawdę nie ma serca. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda. Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven.
W rozsądnym świecie na pewno nic by się nie stało. Ale Bajarz wiedział już, że ten świat wcale nie jest rozsądny. Alvin Junior miał potężnego, niewidzialnego wroga, który nie przegapił okazji.Bajarz skoczył do przodu. Poczuł, jak drgnęła ziemia pod stopami, jak zapadł się ubity grunt. Niewiele, parę centymetrów, ale wewnętrzna krawędź kamienia obniżyła się właśnie o taki kawałek. W rezultacie szczyt wielkiego kręgu przesunął się ponad pół metra, tak szybko, że nic już nie mogło go zahamować. Za chwilę młyński kamień runie na swoje miejsce na fundamencie, a Alvin Junior zostanie pod spodem, zmielony jak ziarno...Orson Scott Card inteligencja i talent, rzadka umiejętność napisania książki, którą czyta się z przyjemnością, a która po przeczytaniu daje człowiekowi powód, by przez chwilę pomyśleć. Jeśli wiec ktoś lubi czytać i lubi myśleć, na Siódmym synu nie zawiedzie się.Andrzej Sapkowski
The updated and expanded ultimate guide to the minifigures of the LEGO® Star Wars™ galaxy
DK's expanded LEGO® Star Wars™ Character Encyclopedia now includes many more new LEGO Star Wars minifigures! Meet the amazing LEGO Star Wars minifigures. Discover incredible LEGO Star Wars facts, such as which minifigure is the rarest and which can be found in the most LEGO sets. This new updated and expanded edition contains 72 additional pages of new minifigures.
Before The Matrix, before Star Wars, before Ender's Game and Neuromancer, there was Dune: winner of the prestigious Hugo and Nebula awards, and widely considered one of the greatest science fiction novels ever written.
Melange, or 'spice', is the most valuable - and rarest - element in the universe; a drug that does everything from increasing a person's life-span to making intersteller travel possible. And it can only be found on a single planet: the inhospitable desert world Arrakis.
Whoever controls Arrakis controls the spice. And whoever controls the spice controls the universe.
When the Emperor transfers stewardship of Arrakis from the noble House Harkonnen to House Atreides, the Harkonnens fight back, murdering Duke Leto Atreides. Paul, his son, and Lady Jessica, his concubine, flee into the desert. On the point of death, they are rescued by a band for Fremen, the native people of Arrakis, who control Arrakis' second great resource: the giant worms that burrow beneath the burning desert sands.
In order to avenge his father and retake Arrakis from the Harkonnens, Paul must earn the trust of the Fremen and lead a tiny army against the innumerable forces aligned against them.
And his journey will change the universe.
The most comprehensive chronological history of DC Comics ever published
The milestone events in the history of DC Comics are explored and explained as they happened, month by month, from the company's inception in 1934 as National Allied Publications to the present day, including the first appearances of key characters, such as Batman and Superman, landmark moments, and appearances on celluloid. This updated edition is packed with original comic book art, including high-quality prints of classic covers and full-page reproductions of key storylines.
Uwolniona po wiekach, potężna siła zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Klucz do rozwiązania zagadki kryje się w nieznanym liście Benjamina Franklina. Ale to tylko jeden z sekretów Białego Domu...
Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo do nich rości sobie indiańska społeczność. Ale jest tam coś jeszcze – tabliczki zapisane nieznanymi znakami oraz zagadkowy totem, pokryta złotem czaszka tygrysa szablozębnego. Kiedy w miejscu odkrycia dochodzi do zamieszek między naukowcami a przedstawicielami rdzennych Amerykanów, następuje potężna eksplozja.
Wybuch w Utah uwalnia uśpioną w jaskini tajemniczą siłę, która może doprowadzić do rozpadu materii, a także obudzić drzemiące w różnych miejscach ziemi wulkany. Do akcji wkraczają agenci Sigmy – Painter Crowe oraz komandor Gray Pierce, wspierani przez profesora Henry’ego Kanosha, świadka wybuchu. Szukając klucza do rozwiązania zagadki, natrafiają na nieznany list Benjamina Franklina, a w nim pierwotny szkic Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, wzmianki o Bladych Indianach, Potężnym Eliksirze oraz projekcie utworzenia czternastej „diabelskiej” kolonii, która miała wejść w skład Unii. Ślad prowadzi również do Thomasa Jeffersona oraz ekspedycji Lewisa i Clarka, która na początku XIX w. wyruszyła na zachód Ameryki.
By zapobiec katastrofie, agenci muszą ustalić, czym jest Potężny Eliksir zdolny wywołać globalną zagładę, do kogo należały znalezione w jaskini ciała i jaką tajemnicę ukryli przed światem ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych…
Przed nastaniem siódmej wyprawy krzyżowej, Wilhelm z Sonnac, Wielki Mistrz zakonu Templariuszy, pełni w Egipcie funkcję tajnego agenta papieża. Wraz z grupą uderzeniową, Pugnus Templi, ma za zadanie rozwiązać tajemnicę katakumb Damietty, gdzie krzyżowcy znaleźli jedynie śmierć, stając się ofiarami demonicznych stworówRozproszeni i znajdujący się w rękach swych wrogów, członkowie Pugnus Templi nie są już w stanie wpływać na wydarzenia. I kiedy Ludwik Święty dopływa do Afryki na czele własnej armii krzyżowców, plan Pelagiusza zdaje się być gotowy, by przynieść owoce. Lecz skąd pochodzi ta pradawna moc, która przeraziła samego Juliusza Cezara?Wydanie zawiera dwa tomy: Wrota Hermesa i Bitwa pod Al-MansurąZamknięcie cyklu.
Kroniki Żelaznego Druida tom 8.
Jak człowiek żyje sobie już dobre dwa tysiące lat, to nie ma mocnych – musiał się po drodze narazić kilku wampirom. A może kilku ich legionom. Nawet były przyjaciel i prawnik Atticusa okazał się przecież krwiopijcą niegodnym zaufania. Tylko że teraz te zębate potwory – zjednoczone pod wodzą opętanego żądzą krwi i władzy Theophilusa – urosły do upiornego problemu wymagającego natychmiastowego rozwiązania. Czas stawić im czoło. Atticus nie pogardziłby w tej rozgrywce jakimś wsparciem, lecz jego przyjaciele sami mają sporo na głowie. Jego trochę prostacki archdruid Owen Kennedy ma problem z trollami, Granuaile tymczasem chce się za wszelką cenę uwolnić spod wróżebnego nadzoru Lokiego i pozbyć jego znaku – żeby jednak tego dopiąć, musi wpaść do Warszawy, zaufać Siostrom Trzech Zórz i stanąć oko w oko z kilkoma słowiańskimi koszmarami.
Jak zawsze – wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Czyż Wieczne Miasto nie jest idealnym miejscem, by pokonać odwiecznego wroga? Sprawiedliwość ma jednak swoją cenę – być może za pokonanie prawampira Atticus będzie musiał zapłacić utratą starego przyjaciela…
Szkoła Kotów to pięciotomowa seria zapierających dech w piersiach przygód kotów i dzieci w świecie magii, pełna wątków mitologicznych oraz fantazji zakorzenionych w starożytnej filozofii in i yang. Wszystko zaś w poszukiwaniu harmonii i pokoju. Co ciekawe, autor bacznie przygląda się zdolnościom dzieci autystycznych i bada ich świat wewnętrzny. Cześć pierwsza nosi tytuł Tajemnica Kryształowej Groty. Kiedy koty kończą piętnaście lat, opuszczają dom, w którym mieszkały z ludźmi i wyruszają do Szkoły Kotów. Mają się tam wyuczyć sztuki życia w świecie. W szkole pobierają rozmaite lekcje – w tym magii i historii, oraz uczą się alfabetu ludzi, poznają mowę roślin i zwierząt. Każda z klas ma swoje zadania specjalne. Uczniowie z klasy Kryształowych Kotów mają strzec magicznego miecza, który posiada moc przezwyciężenia zła. Pewnego dnia dowiadują się, że dawno temu, podczas zaćmienia Słońca Kryształowa Grota, w której mieściła się szkoła, została zaatakowana przez Kotcienie. Jaką tajemnicę skrywa Kryształowa Grota? Czy uczniom Szkoły Kotów uda się ją odkryć? Czy starożytna przepowiednia się sprawdzi? Jaką rolę w starciu z Kotcieniami odegrają dzieci? Jaką tajemnicę noszą one w sobie? Zachód ma swojego Harrego Pottera, a Wschód Szkołę Kotów. Książkę rekomendują koreańskie instytucje edukacyjne. Doceniono ją w Japonii, Chinach, na Tajwanie oraz we Francji, gdzie zdobyła prestiżową nagrodę – Le Prix des Incorruptibles. Autor Szkoły Kotów – Kim Jin-kyung, to znany w Korei autor książek dla dzieci i poeta, pasjonat mitologii, a przede wszystkim wielki miłośnik kotów. Podobno ukochanej ciężarnej kotce pozwolił okocić się we własnym łóżku. W jednym z wywiadów mówi: „Historia Szkoły Kotów rozpoczęła się od opowieści, którą pocieszałem córki po śmierci naszego kota – Saliksa. Saliks nie umarł, on odszedł, by żyć w świecie przeznaczonym wyłącznie dla kotów. Byłem pod wrażeniem tego, że koty umierają same, w ciszy, że idą tam, gdzie nikt nie zobaczy ich odchodzenia. A może jednak koty nie umierają, ale idą w inne miejsce, gdzie mogą się uczyć, przeżywać przygody? – pomyślałem wtedy. Wyobraziłem sobie takie miejsce”. Ilustrator Szkoły Kotów – Kim Jae-hong, to uznany i nagradzany w Korei oraz w świecie autor książek i ilustracji (Espace Enfants, Le Prix des Incorruptibles, BIB). Jego credo brzmi: „Natura i człowiek to jedność”.
Drugi tom przygód Deadpoola zaczyna się od wyprawy w przeszłość. Jesteśmy świadkami spotkania antybohatera z Iron Manem. Jednak większą część albumu wypełnia historia kolejnego zadania, którego podjął się Wade Winston Wilson. To zlecenie z samego piekła! Deadpool ma wyłapać pewne dusze pałętające się po ziemi.
Sporo gościnnych występów znanych Marvelowskich superbohaterów.
Autorzy komiksu Deadpool: Łowca dusz to Brian Posehn (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji), Gerry Dugan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool), Scott Koblish (Deadpool: Art of War) i Mike Hawthorne (Fear Agent, Conan, G.I.JOE).
Drugi tom sagi o wiecznym Batmanie tworzonej przez prawie trzydziestu autorów, którzy – z zachowaniem pełnej spójności fabularnej – opowiadają historię walki Nietoperza o Gotham.
Komisarz Gordon trafia do więzienia, a nowym szefem policji zostaje młody Bard. Dla kogo tak naprawdę pracuje? Tymczasem całe miasto opanowuje chaos komunikacyjny i informacyjny. Trwa wojna gangów, w podziemiach Arkham rodzi się mroczna magia, a w końcu dochodzi do zamachów terrorystycznych. Wiele pozornie niepowiązanych ze sobą spraw stanowi część planu, za którym stoi tajemniczy przeciwnik. Na szczęście skłócona rodzina Nietoperzy postanawia znów się zjednoczyć i wspólnie stawić czoło niebezpieczeństwu. Także Catwoman odkrywa, że coś ją łączy z obrońcami Gotham spod znaku Batmana. Tyle że zagrożeń z każdym dniem przybywa, a wojna z nieznanym wrogiem ma wiele zaskakujących odsłon.
Pośród autorów opowieści znajdują się twórcy tak znani, jak Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing), James Tynion IV (Szpon, Detective Comics) czy Jason Fabok (Liga Sprawiedliwości).
Osiemnasta część bestsellerowej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie – wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat.
Navis, po odbyciu tajnej misji rządowej na planecie Tri-JJ 768, znów zaczyna współpracę ze służbami specjalnymi Armady. Działa już jednak na własnych warunkach i ma sporo do powiedzenia w sprawach obronności konwoju. Niedługo potem musi przerwać kolejną akcję, aby uczestniczyć w obradach Rady nad procesem naturalizacji pewnej istoty przywiezionej z Tri-JJ 768. Tymczasem jej misję samotnie kontynuuje Bobo. Ma za zadanie zdobyć pewien tajemniczy przedmiot wykradziony niegdyś władzom Armady. Sytuacja się komplikuje, dochodzi do walki, a przedmiot ów zostaje aktywowany, po czym wydziela trującą substancję. Tak rozpoczyna się straszliwa epidemia, która wkrótce rozprzestrzeni się po wielu statkach kosmicznego konwoju. Tylko Navis i jej przyjaciele będą mogli ocalić miliardy istot Armady przed śmiercią...
Armada jest tworzona przez duet francuskich autorów – scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracują też przy kilku innych seriach: W poszukiwaniu odpowiedzi, Nomad, Spirou i Fantasio, Navis.
Już czas, Padawanie, byś stworzył swoją własną przygodę. Dołącz do Roana, Yody, Pilota-Ewoka i innych ulubionych postaci z Akademii Jedi w tym niepowtarzalnym i praktycznym dzienniku nie z tej ziemi!Możesz pisać opowiadania o obcych z odległych planet, tworzyć i projektować droidy oraz statki kosmiczne, a także poznać najnowsze kosmiczne żarty. Tu wszystko zależy od Ciebie. Snuj własne opowieści i rysuj komiksy z małą pomocą autora i ilustratora Jeffreya Browna możesz być w nich Jedi, Sithem, kimkolwiek chcesz. Nie przegap tej galaktycznej przygody!
Auraya, jako opiekunka Siyee, musi sprawdzić, kim jest obcy przybysz, który pojawił się w ich krainie. Spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi, że jest przyjaciółką Mirara, i składa kapłance pewną propozycję. Auraya nie potrafi odmówić, jednak musi to ukrywać albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar cieszy się szacunkiem i akceptacją, odzyskując dawną pozycję wśród swego ludu, jednak ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może wreszcie przyłączyć się do Myślicieli w poszukiwaniach Zwoju Bogów, prawda jednak może przybrać inną formę, niż tego oczekiwała. Pentadrianie, rozczarowani przegraną z Cyrklianami, knują i układają plany pokonania wrogów sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera nadzieja na pokój, a wojna między zwaśnionymi ludami wydaje się nieunikniona, Auraya wbrew swej woli zostaje wciągnięta w konflikt. Rozwiązanie może jednak kryć się wśród Dzikich, którzy wyruszają na poszukiwanie pogrzebanych dawno temu sekretów. Sekretów, które mogą zmienić świat...
Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki koszmary te nie odejdą, ale jedyny człowiek, któremu ufa i którego mogłaby prosić o pomoc, zniknął. Tkacz Snów Leiard, wciąż usiłując jakoś uporządkować coraz wyraźniejsze wspomnienia dawno zmarłego Mirara, ucieka w góry w towarzystwie Emerahl, być może ostaniej z Dzikich. Choć sama nie jest Tkaczem Snów, Emerahl dysponuje wielką mocą i pomaga Leiardowi w zrozumieniu tej niezwykłej plątaniny pamięci. To, co odkryją, zmieni jego życie na zawsze. A daleko na południu Pentadrianie liżą rany i próbują wybrać nowego przywódcę. Wydaje się, że pokój musi jeszcze zaczekać.
Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, niewiele miała czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłych mocy, jakie bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają tajemniczy czarownicy z południa w czarnych szatach, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i jej nowi koledzy pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i cały północny kontynent zjednoczyć pod swoim sztandarem. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie opanuje swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by ich uratować. Trudi Canavan, autorka bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga, rozpoczyna nowy cykl fantasy, umieszczony w klasycznym świecie magii, herosów, bogów i zakazanej miłości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?