Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Zgrany zespół autorów pod kierunkiem dra Rolanda Podlewskiego w 40. rozdziałach omówił najważniejsze zagadnienia w postępowaniu przedszpitalnym. Czytelnicy znajdą w podręczniku starannie opracowane tematy: od podstawowego schematu ABCDE, wywiadu SAMPLE, poprzez ocenę stanu pacjenta, interpretację EKG, właściwe stosowanie leków, najważniejsze czynności ratunkowe aż po znajomość różnic kulturowych wśród pacjentów i skuteczną komunikację w zespołach ratownictwa medycznego. To skrótowy, ale istotny przekaz wiedzy przygotowany przez zgrany, doświadczony zespół praktyków. Autorzy dołożyli starań, by teksty były zwięzłe i ciekawe, a PZWL zadbał o wyjątkową szatę graficzną książki. Publikacja jest skierowana do ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek ZRM, studentów ratownictwa medycznego i zainteresowanych tematem specjalistów.
Spis treści
Powikłania zakrzepowo-zatorowe migotania przedsionków ...... 15
Iwona Gorczyca-Głowacka
Ocena ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
u pacjentów z migotaniem przedsionków ...................................... 21
Iwona Gorczyca-Głowacka
Ocena ryzyka powikłań krwotocznych
u pacjentów z migotaniem przedsionków ......................................... 29
Dominika Musiałowska, Anna Tomaszuk-Kazberuk
Leki w prewencji powikłań zakrzepowo-zatorowych ........................ 36
Marcin Wełnicki
Ogólne zasady leczenia przeciwkrzepliwego
u pacjentów z migotaniem przedsionków ........................................... 50
Iwona Gorczyca-Głowacka
Wybór dawki bezpośredniego doustnego antykoagulantu ............ 59
Iwona Gorczyca-Głowacka
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów
z migotaniem przedsionków i przewlekłą chorobą nerek ................ 68
Iwona Gorczyca-Głowacka, Małgorzata Kazberuk
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
u pacjentów z migotaniem przedsionków i chorobą wątroby ........ 79
Inga Świątek, Iwona Gorczyca-Głowacka
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
u pacjentów z migotaniem przedsionków w wieku podeszłym .... 91
Karol Taradaj, Artur Mamcarz
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów
z migotaniem przedsionków i chorobą nowotworową ............. 110
Dariusz Garecki, Marcin Wełnicki
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
u pacjentów z migotaniem przedsionków
przed planowym zabiegiem operacyjnym ..................................... 121
Iwona Gorczyca-Głowacka, Łukasz Nawacki
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów
z migotaniem przedsionków obciążonych
wysokim ryzykiem powikłań krwotocznych .................................. 131
Dominika Musiałowska, Anna Tomaszuk-Kazberuk
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych
u kobiet z migotaniem przedsionków ............................................. 141
Iwona Gorczyca-Głowacka, Hanna Nadgrodkiewicz
Postępowanie u pacjenta z powikłaniem
zakrzepowo-zatorowym w trakcie leczenia
przeciwkrzepliwego ............................................................................. 152
Iwona Gorczyca-Głowacka
Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów
z migotaniem przedsionków po ostrym zespole wieńcowym
bądź rewaskularyzacji wieńcowej ..................................................... 163
Karolina Gumiężna, Mariusz Tomaniak
Postępowanie u pacjenta z powikłaniem krwotocznym
w trakcie leczenia przeciwkrzepliwego ........................................... 175
Paulina Hnatuśko, Laura Bursztynowicz, Agnieszka Tycińska
Zamykanie uszka lewego przedsionka – wady i zalety .............. 192
Kinga Dudzińska, Anna Tomaszuk-Kazberuk
W książce Jod i jego praktyczne zastosowanie w leczeniu autor opisuje, jak efektywnie poradzić sobie z dolegliwościami przez zastosowanie dostępnych i tanich środków zamiast stosowania drogich, zatruwających organizm medykamentów. Niezbędny pierwiastek – jod – powinien znaleźć się w każdej apteczce. Naucz się wykorzystywać jego pełen potencjał. • Pozbądź się grzybów lub ropnych ran • Wylecz choroby górnych dróg oddechowych • Pomóż swojej tarczycy i całemu organizmowi prawidłowo funkcjonować. Uzyskaj informacje na temat produktów bogatych w jod, które należy spożywać dla zdrowia organizmu. Kibardin Giennadij Michajłowicz, psycholog, absolwent nauk socjologicznych, autor ponad 50 książek z zakresu psychologii i zdrowia człowieka. Pomaga odkryć zdolności twórcze, odnaleźć wiarę we własne siły i możliwości. W swoich książkach omawia proste, bezlekowe metody powrotu do zdrowia i zachowania go na długie lata życia. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe na następujące tematy: terapia su-jok; dobry wzrok bez okularów; każdy może schudnąć; odmładzanie i długowieczność – to realne; rozwój pamięci, diagnostyka zdolności człowieka i inne. W trakcie zajęć prowadzi medytacje, które pozwalają utrwalić umiejętności świadomego relaksu na poziomie podświadomości, a także wiedzę zdobytą na zajęciach.
Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Została przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów z dużym doświadczeniem w dziedzinie chirurgii dziecięcej w Polsce. W publikacji kompleksowo omówiono zagadnienia z różnych dziedzin chirurgii dziecięcej - kardiochirurgii, neurochirurgii, ortopedii, okulistyki, urologii, otolaryngologii, chirurgii rekonstrukcyjnej, a także chirurgii ogólnej. Każdy rozdział zawiera opisy poszczególnych procedur operacyjnych, rozpoczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, poprzez wybór rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji. Ogromnym atutem opracowania jest materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów. Mamy nadzieję, że publikacja „Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii dziecięcej” będzie codziennym towarzyszem w życiu zawodowym pielęgniarek operacyjnych i młodych adeptów chirurgii.
W ręce czytelników oddajemy starannie opracowaną książkę przygotowaną przez wybitny zespół specjalistów, którzy reprezentując różne pokolenia, przedstawiają ponad 70 tematów z perinatologii. Dzięki zwartej, poukładanej treści lekarze mogą uzyskać istotne informacje dotyczące rozpoznania, diagnostyki różnicowej i terapii danego schorzenia. Publikacja będąca przewodnikiem po rzadkich i trudnych sytuacjach klinicznych może ułatwić specjalistom podjęcie trafnych decyzji terapeutycznych, stwarzając szansę na korzystne zakończenie ciąży, a w konsekwencji zapewnienie zdrowia matki, płodu i noworodka. Monografia z pewnością zainteresuje lekarzy specjalizujących się w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii. Może być również źródłem ciekawej wiedzy dla doświadczonych praktyków.
Publikacja stanowi przewodnik po atopowym zapaleniu skóry – chorobie, która w Polsce dotyka ponad 800 tys. osób. W monografii zaprezentowano analizę skutecznych metod leczenia farmakologicznego, w tym leki recepturowe, oraz nowoczesne podejście obejmujące fototerapię. Opisano przydatne zabiegi aparaturowe z zakresu kosmetologii pielęgnacyjno-lekarskiej. Przedstawiono odpowiednią kosmetologię oraz dermokosmetyki, które wspierają codzienną pielęgnację skóry oraz łagodzą objawy choroby. Omówiono także rolę suplementacji oraz diety, które pełnią bardzo ważną funkcję w zarządzaniu objawami. Osobny rozdział poświęcono dzieciom chorującym na atopowe zapalenie skóry ze względu na różnice w budowie skóry, która jest inna niż u chorującego dorosłego. Publikacja jest skierowana przede wszystkim do dermatologów zajmujących się na co dzień leczeniem pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Jednakże ze względu na swój interdyscyplinarny charakter z całą pewnością będzie pomocna także dla lekarzy innych specjalności, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat atopowego zapalenia skóry. Monografia może być także przydatna osobom zmagającym się z tą chorobą, aby mogli lepiej ją zrozumieć.
Jeśli zmagasz się z zaburzeniami odżywiania lub podejrzewasz je u siebie, koniecznie sięgnij po tę książkę. Zaburzenia te zagrażają nie tylko zdrowiu, ale także życiu, dlatego trzeba zrobić wszystko, by się od nich uwolnić. Właśnie w tym pomoże ci ten poradnik. Zaburzenia odżywiania to problem, który zatacza coraz szersze kręgi: dotyczy nie tylko coraz większej liczby nastolatków, ale także coraz młodszych osób. Porównywanie się z innymi w mediach społecznościowych, kult perfekcyjnego wyglądu i hejt rówieśniczy sprawiają, że nastolatki chcą wyglądać jak najlepiej i dążą do nieosiągalnego ideału. Presja ze strony rówieśników oraz brak zrozumienia i akceptacji w szkole i w domu potęgują problem. Wszystko to może prowadzić do stosowania różnego rodzaju głodówek, wspomagaczy w chudnięciu, katorżniczych treningów albo przeciwnie – do niekontrolowanych napadów objadania się. Niezależnie od przyczyny i rodzaju zaburzenia odżywiania są bardzo niebezpieczne. Ola, bohaterka książki, zapozna cię z teorią dotyczącą zaburzeń odżywiania i będzie twoją przewodniczką po ćwiczeniach, ale przede wszystkim opowie ci swoją historię walki z chorobą i pokaże, że tę walkę może wygrać! W poradniku znajdziesz sporo przydatnej wiedzy, dzięki której lepiej zrozumiesz swoją chorobę, spojrzysz na siebie łagodniejszym okiem i naprawisz swoją relację z jedzeniem.
Dzięki tej książce:
zrozumiesz, czym są zaburzenia odżywiania;
poznasz mity dotyczące odżywiania się;
dowiesz się, co wywołuje i nasila chorobę;
nauczysz się regulować swoje emocje;
zrozumiesz, jak wpływa na twoje życie perfekcjonizm;
wygrasz z chorobą.
Publikacja opisuje cechy charakterystyczne FASD dla grup rozwojowych w wieku od 0-19 lat, podaje szereg skutecznych metod wraz z praktycznym ich zastosowaniem w wymiarach: diagnostyka i pomoc lekarska, rozwój, opieka, wychowanie i edukacyjna, które są adekwatne do etapu rozwojowego oraz zaburzeń rozwojowych spowodowanych PEA. Książka jest napisana przystępnym językiem, jednocześnie zachowuje specjalistyczny charakter. Podkreśla również znaczącą rolę opiekunów oraz wyjaśnia związek między zaburzeniami mózgu charakterystycznymi dla FASD, a zastosowaniem akomodacji środowiskowych.
"To normalne, że miesiączki są bolesne. Taka pani uroda", "Po urodzeniu dziecka pani przejdzie", "Ból podczas współżycia? Trzeba się wyluzować albo wypić lampkę wina". Ile razy słyszałaś powyższe hasła w gabinecie lekarskim?Łatwiej jest rozmawiać o bólu głowy czy kolana, niż przyznać się do tego, że odczuwasz ból podczas współżycia, mdli cię kilka dni przed miesiączką czy nie możesz długo siedzieć, bo dokucza ci ból krocza. Wiele z nas miesiącami, a nawet latami cierpi w samotności. Czasami wstydzimy się komukolwiek o tym powiedzieć, a gdy w końcu idziemy do specjalisty, zbyt często jesteśmy lekceważone.Joanna Piórek-Wojciechowska, fizjoterapeutka uroginekologiczna, udowadnia, że ból nie musi być naszą codziennością.Jakie mogą być przyczyny bólu i dlaczego nie mija?Czy psychika ma wpływ na występowanie bólu?Jak sobie pomóc, gdy cierpimy na endometriozę?Czy kilka prostych ćwiczeń, może zniwelować ból?Pożegnaj się z bólem raz na zawsze!
Spis treści
Zarys historyczny ....................15
Grażyna Bochenek
Epidemiologia ..................23
Aleksandra Wardzyńska
Patogeneza ..................30
Maciej Chałubiński
Naturalna historia i obraz kliniczny N-ERD .................43
Grażyna Bochenek
Diagnostyka .......................55
Grażyna Bochenek
Leczenie astmy .................70
Joanna Glück, Krzysztof Specjalski, Marta Chełmińska
Przewlekłe zapalenie zatok z polipami nosa
u pacjentów z N-ERD ................89
Wioletta Pietruszewska
Desensytyzacja i leczenie kwasem acetylosalicylowym
po desensytyzacji .................106
Joanna Makowska, Aleksandra Wardzyńska
Prewencja i stosowanie leków alternatywnych ..................124
Aleksandra Wardzyńska, Karolina Frachowicz-Guerreiro
Kolejna, XXX edycja.
Przewodnik zawiera informacje na temat stosowania antybiotyków w lecznictwie otwartym. Książka prezentuje kryteria doboru antybiotyków w kilkudziesięciu jednostkach chorobowych (z podaniem opcji terapeutycznych i standardowego dawkowania),
a także opis błędów i przyczyn niepowodzeń w antybiotykoterapii oraz interakcji antybiotyków z innymi lekami.
W obliczu dynamicznego rozwoju medycyny trychologia staje się coraz ważniejszą dziedziną, łączącą najnowsze osiągnięcia naukowe z praktycznym podejściem do leczenia problemów zdrowotnych włosów i skóry głowy. Współczesny trycholog musi nie tylko opanować techniki diagnostyczne i terapeutyczne, ale także być gotów na ciągłe doskonalenie swojej wiedzy, uwzględniając nowe metody obrazowania, badania laboratoryjne oraz innowacyjne technologie leczenia.
Książka ta jest kompleksowym przewodnikiem po diagnostyce i terapii problemów trychologicznych, zawierającym praktyczne wskazówki oraz najnowsze informacje na temat patologii włosów i skóry głowy. Odbudowa włosów to książka, która w przystępny sposób omawia zarówno przyczyny, jak i skuteczne rozwiązania problemów związanych z utratą włosów. Zawiera aktualne informacje na temat najnowszych metod leczenia, takich jak immunoterapia, terapie komórkowe, terapie genowe, przeszczepy włosów, mikropigmentacja, oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi terapeutycznych. Dzięki jasnej i przystępnej strukturze, wzbogaconej o schematy postępowania oraz algorytmy diagnostyczne, stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla trychologów, jak i dla dermatologów, chirurgów plastycznych, lekarzy medycyny estetycznej, a także innych specjalistów medycznych, którzy w swojej praktyce spotykają się z problemami zdrowotnymi związanymi z włosami i skórą głowy. Zgodnie z dowodami naukowymi oraz bogatym materiałem ilustracyjnym zawiera szczegółowe opisy współczesnych metod przywracania zdrowia włosów, które przynoszą doskonałe efekty w praktyce klinicznej.
Książka dedykowana jest profesjonalistom, którzy pragną skutecznie diagnozować i leczyć schorzenia trychologiczne, ale także stanowi cenne źródło wiedzy i niezastąpioną pomoc dla studentów medycyny, lekarzy stażystów oraz wszystkich osób związanych z opieką nad pacjentami. Z uwagi na swoje holistyczne podejście kompendium to z powodzeniem może być wykorzystywane w codziennej praktyce zawodowej z pacjentami borykającymi się z problemem wypadania włosów.
Redaktor naukowy wydania polskiego dr Joanna Klonowska
W PUBLIKACJI:
• opisy procedur krok po kroku
• wskazówki dotyczące wyboru właściwych technik
• studia przypadków
• przeciwwskazania i radzenie sobie z powikłaniami
• wysokiej jakości materiał ilustracyjny
Nowe laboratoria analizy chodu powstają w Polsce coraz częściej. Zyskujemy dostęp do nowych technik pomiarowych i analitycznych. Z usług takich ośrodków korzystają coraz szersze rzesze pacjentów z różnego rodzaju problemami. Coraz więcej osób odczuwa potrzebę przyswojenia sobie podstawowej wiedzy z zakresu analizy chodu, gdyż okazuje się ona niezbędna do głębszego zrozumienia stanu pacjentów, kondycji własnej lub też najbliższych (często starszych rodziców lub dorastających dzieci). Whittle. Analiza chodu to najwłaściwsza pomoc dla zaspokojenia tych potrzeb, której wartości nie można przecenić.
Aktualna edycja została znacząco „odchudzona”. Wyeliminowano z niej cały zasób informacji, które de facto nie są niezbędne dla zrozumienia ogólnego przekazu, a raczej stanowić mogły przedmiot dla intelektualnej rozrywki specjalistów. Książkę teraz po prostu łatwiej się czyta. Wnikliwi odbiorcy nie zostali jednak całkowicie pozbawieni szczegółów, ale przesunięto je do źródeł internetowych. Wszelkie treści występujące w wydaniu piątym (polskim pierwszym), a usunięte z szóstego (polskiego drugiego) są tam dostępne. Ciekawym dodatkiem jest też ostatni rozdział dotyczący analizy biegu. Obok Anatomii funkcjonalnej autorstwa A.I. Kapandji jest to prawdopodobnie drugi polskojęzyczny tekst dostarczający informacji na temat charakterystyk biegania, jednak w porównaniu z pierwszą z wymienionych pozycji znacznie bardziej rozbudowany i, rzec można, bardziej naukowy.
Redaktor wydania polskiegoRafał Gnat
Postęp w dziedzinie rejestracji i interpretacji danych połączony ze zmniejszającym się kosztem specjalistycznych urządzeń oraz zakresem umiejętności niezbędnych do ich obsługi spowodowały znaczny progres w zakresie analizy chodu od czasów piątego wydania prezentowanej książki. W niniejszej edycji przedstawiono aktualne kierunki zastosowania tejże analizy wraz z licznymi wskazówkami dotyczącymi adaptowania jej do potrzeb jak najliczniejszej rzeszy pacjentów. Przedstawione zostały również przykłady nowych i ciągle ewoluujących technik pomiarowych, które w przyszłości z pewnością przyniosą dalsze postępy w zakresie zrozumienia kompleksowości ruchu ludzkiego ciała. Książka kierowana jest do lekarzy, fizjoterapeutów, specjalistów protetyki i ortotyki, specjalistów rehabilitacji sportowej, podiatrów oraz wszystkich osób zainteresowanych analizą chodu człowieka.
Bunt komórek. O faktach, mitach i zagadkach raka
Zrozumienie przyczyn raka i odkrywanie metod jego leczenia jest skomplikowanym zadaniem. Lekarze i badacze od wieków próbują znaleźć rozwiązanie tego problemu, nieustannie poszukują sposobów radzenia sobie z tą chorobą.
Rak jest tak stary jak ludzkość i chociaż sporo o nim wiemy, wciąż wiele pozostaje do odkrycia. Rak nieuchronnie stanie się częścią Waszego życia. U Was lub u kogoś bliskiego – członka rodziny albo przyjaciela – zostanie zdiagnozowany nowotwór.
Będziecie mieć mnóstwo pytań. Jaki to rodzaj raka? Kiedy to się zaczęło? Co go spowodowało? Dlaczego się pojawił? Jaki jest najlepszy rodzaj leczenia? Czy jest uleczalny? Jak długo jeszcze pozwoli żyć?
W tej książce przedstawiamy informacje na temat raka i jego leczenia, by ułatwić Wam znalezienie i zrozumienie odpowiedzi na te pytania.
Za sprawą tej książki chcemy:
pomóc Wam lepiej zrozumieć to, co wiemy i czego jeszcze nie wiemy na temat biologii raka, zapobiegania mu i jego leczenia
obalić niektóre mity związane z tą chorobą
nauczyć Was zadawać właściwe pytania i ułatwić Wam podejmowanie świadomych decyzji przy wsparciu lekarzy, rodziny i przyjaciół
pozwolić Wam podejść do raka z większą nadzieją i mniejszym lękiem
SPIS TREŚCI:
Wstęp ...........................................................................................3
Zjawisko lekooporności w depresji.........................................15
Magdalena Kasjaniuk
Leki przeciwdepresyjne.............................................................25
Małgorzata Urban-Kowalczyk
Leki przeciwpsychotyczne.........................................................29
Adam Wysokiński
Leki przeciwpadaczkowe stabilizujące nastrój......................41
Dominik Strzelecki
Sole litu.........................................................................................49
Małgorzata Urban-Kowalczyk
Rola buspironu w depresji opornej na leczenie
– przegląd piśmiennictwa oraz zaleceń klinicznych............65
Tomasz Pawełczyk
Leczenie dożylnymi infuzjami racemicznej ketaminy...........81
Katarzyna Bliźniewska-Kowalska, Piotr Gałecki
Esketamina...................................................................................105
Małgorzata Urban-Kowalczyk
Odmienności farmakoterapii depresji lekoopornej
w wieku podeszłym....................................................................123
Radosław Magierski
Depresja lekooporna u dzieci i młodzieży.............................143
Magdalena Kotlicka-Antczak
Elektroterapia...............................................................................161
Anna Zofia Antosik-Wójcińska
Odmienności elektroterapii depresji lekoopornej w wieku
podeszłym....................................................................................173
Anna Zofia Antosik-Wójcińska
Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna
w leczeniu depresji.....................................................................181
Jakub Kaźmierski
Zastosowanie przezczaszkowej stymulacji
prądem stałym (tDCS) w leczeniu depresji............................189
Adam Wysokiński
Rola psychoterapii w depresji lekoopornej............................197
Tomasz Pawełczyk
Depresja lekooporna – wybrane aspekty prawne................217
Rafał Kubiak
Logopedia dla Praktyków, czyli jakość, efektywność i terapia oparta na dowodach Afazja stanowi poważny problem logopedyczny, psychologiczny i społeczny. Ze względu na starzenie się społeczeństw i wzrost występowania chorób cywilizacyjnych stale zwiększa się zapotrzebowanie na rehabilitację i terapię neurologopedyczną, której podjęcie daje nadzieję na przełamanie trudności językowych i usprawnienie komunikacji osób z afazją. Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Autorki proponują formy oddziaływania logopedycznego do praktycznego zastosowania w terapii zarówno objawów afazji – zaburzeń artykulacji, anomii, agramatyzmu czy zaburzeń rozumienia – jak i współwystępujących dysfunkcji poznawczych. Liczne przykłady ćwiczeń zainspirują logopedów, neurologopedów, studentów, a także wszystkie osoby wspierające pacjentów z afazją do tworzenia programów terapii uwzględniających indywidualne potrzeby podopiecznych. Afazja – zaburzenie rozpowszechnione wśród osób dorosłych i starszych oraz jeden z głównych przejawów ich niepełnosprawności – urasta do rangi wielkich problemów logopedycznych. Wartość wydawniczą pracy upatruję głównie w autorskim wyborze ćwiczeń jako form oddziaływań terapeutycznych w przywracaniu zdolności komunikacyjnych osób, którym różne zdarzenia neurologiczne odebrały możliwości mówienia i rozumienia mowy. Z tych względów książka stanowi interesujące praktyczne kompendium działań terapeutycznych z niezbędnym komentarzem. […] Jest to publikacja zawsze aktualna i potrzebna – stanowi cenną pomoc w działalności logopedycznej na rzecz osób dotkniętych afazją. Z recenzji prof. dra hab., lek. med. Waldemara Tłokińskiego
Zaawansowane techniki ultrasonografii, w tym obrazowanie trójwymiarowe, są nieodłączną częścią nowoczesnej diagnostyki prenatalnej. Choć piękno uzyskiwanych obrazów niejednokrotnie staje się formą sztuki, to istotę badań stanowi ich niewątpliwa i doskonale udokumentowana przydatność kliniczna.
Z tym większą przyjemnością prezentujemy Państwu polski przekład znakomitego podręcznika ultrasonografii trójwymiarowej. Treść drugiej edycji książki została wzbogacona o najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie. Unikalna na rynku pozycja jest nie tylko atlasem obrazów prawidłowych oraz wad płodu, ale również zwięzłym i przystępnie napisanym przewodnikiem ultrasonografii 3D, stanowiąc nieocenioną pomoc w nauce i rozwijaniu umiejętności w tym zakresie.
Autorzy książki, będący światowej klasy ekspertami oraz znakomitymi dydaktykami czynią pozycję obowiązkową w bibliotece lekarzy związanych z diagnostyką prenatalną, opieką nad ciężarną i płodem czy nowoczesną diagnostyką obrazową.
Lek. Ewa Janowska
Dr n. med. Karol Bielasik
Podręcznik ten zawiera spójną i wyczerpującą interpretację zaburzeń mowy. Publikujemy go z przekonaniem, że współczesna logopedia jest w stanie satysfakcjonująco diagnozować zaburzenia mowy, budować program terapii i prowadzić terapię. Mamy też nadzieję, że dotrze on do słuchaczy tych kierunków studiów, których przedmiotem jest człowiek i jego umysł - szczególnie do studentów logopedii. Teoria prezentowana w tej książce kształtowała się przez lata w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS - ośrodku badawczym, który może poszczycić się najdłuższą w Polsce tradycją kształcenia logopedów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?