Nowe i zmienione wydanie popularnego poradnika. W przystępnej formie autorka opisuje wszystkie zagadnienia związane z pobytem żółwi ozdobnych w domowej hodowli.
Abecadło kocich spraw czyli m.in. historia rasy, kryteria wyboru kota, problemy z jego przebywaniem i utrzymaniem w domu, żywienie, rozmanażanie i choroby. Wiele praktycznych porad. Książką na papierze kredoweanym.
Trzecie wydanie popularnego poradnika dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o znanych ze swej inteligecji szczurach. Książka w wyczerpujący sposób przedstawia wszystkie aspekty związane z utrzymaniem, hodowlą, zdrowiem i nieprzewidzianymi sytuacjami jakie mogą powstać w czasie przebywania szczurów w domowych warunkach. Autor zwraca też uwagę na miejsce szczurów w literaturze i religiach świata. Książką drukowana na papierze kredowanym.
Skoro czytasz tę książkę, to najprawdopodobniej w taki czy inny sposób masz do czynienia z kotami. W ostatnich latach stały się one najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Ich wielkość, zdolność adaptacji i dostosowanie się do naszego nowoczesnego stylu życia powodują, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie kota.Według statystyk na świecie żyje około 600 milionów kotów domowych. Jednakże duża liczba zwierząt zgłaszanych do adopcji lub poddawanych terapii behawioralnej świadczy o tym, że w wielu przypadkach właściciele nie potrafią spełnić wymagań dotyczących zdrowia swoich pupili czy też po prostu zapewnić im szczęśliwego życia.Ta książka nie jest przewodnikiem jak wykreować doskonałego kota"", ale raczej ma cię wprowadzić w świat twojego ulubieńca. Poprzez spędzanie z nim więcej czasu, odpowiednie zabawy będziesz mógł stymulować swojego kota i zapewnić mu jego ulubione rozrywki.
Surowe, a zarazem czułe i zabawne spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy.
„Kot to piękny diabeł”.
Koty poruszały czułą strunę w nieprzystępnej duszy Bukowskiego. Były dla niego tajemniczymi czującymi istotami, skrywającymi coś pierwotnego i majestatycznego, zdolnymi jednym palącym spojrzeniem przeniknąć człowieka na wskroś. Bukowski uważał koty za wyjątkową emanację natury, nieuchwytnych posłańców piękna i miłości.
Zbiór „O kotach” to wynik zadumy Bukowskiego nad jego ukochanymi zwierzętami, ich wytrzymałością i żywotnością. Oddaje im hołd jako wojownikom i łowcom, budzącym grozę i szacunek, gdy trzymają w łapach cały otaczający je świat. „Kot jest wyłącznie SOBĄ. emanacją nieustępliwych sił natury.”
W tomie tym znajdziemy utwory zabawne, poruszające, surowe, pełne czułości. Bukowski uwiecznia je, gdy domagają się uwagi i jedzenia, polują, dostojnie przechadzają się po klawiaturze jego maszyny do pisania, delikatnie budzą, wbijając pazury w twarz.
Ale nie zapomina też o ich oddaniu i przywiązaniu, łagodności i opiekuńczości, o niezwykłej zdolności do inspirowania.
Przejmujący, ale pozbawiony pretensjonalności zbiór „O kotach” jest nowym spojrzeniem na tego wyjątkowego pisarza i jego sposób widzenia świata, tym razem z perspektywy zwierząt, które uważał za najdoskonalszych nauczycieli życia.
Niniejsza książka dostarcza aktualnych informacji na temat najbardziej istotnych chorób zakaźnych stwierdzanych u psów, ze względu na częstotliwość ich występowania oraz znaczenie kliniczne.
Celem autorów było opracowanie podręcznika niezbędnego lekarzom weterynarii w ich codziennej praktyce klinicznej. Przedstawiono w nim aktualne informacje na temat odpowiedniego postepowania diagnostycznego, leczenia, a także zaleceń dotyczących szczepień ochronnych, zgodnych z publikowanymi danymi naukowymi.
Osobom pracującym w zawodzie lekarza weterynarii niezbędna jest wiedza nie tylko na temat chorób występujących u zwierząt, lecz także informacje o sposobach zapobiegania rozprzestrzenianiu się ich na populację ludzką, dlatego ważnym elementem tego podręcznika jest omówienie najistotniejszych zagadnień profilaktyki zoonoz.
Poznaj nasz niezwykły kotes. Dlaczego niezwykły ? Bo powstał przy współpracy z Fundacją KOT i ma na celu popularyzować adopcję podopiecznych Fundacji. Dodatkowo każdy może spersonalizować kotes dodając na jego pierwszą stronę zdjęcie własnego mruczka. Znajdziecie w nim również kocie sentencję, oraz śmieszne rysunki. Wyjątkowy kotes dla każdego miłośnika kociaków.
Ukazanie się książki sprawia mi radość również z tego powodu, że jest ona przede wszystkim bardzo pożytecznym kompendium. Mimo niewielkich rozmiarów daje przegląd niemalże wszystkich, także najbardziej „egzotycznych”, typów zooterapii. Ze zrozumiałych względów Autorka najwięcej miejsca poświęciła terapii z udziałem psa domowego. Ten najdawniejszy towarzysz człowieka jest najbardziej z nim związany, spełnia wiele funkcji, sprawdza się również najlepiej wśród zwierząt jako pomocniczy terapeuta. Ponadto książka zawiera niezbędną podbudowę dotyczącą zachowania się (behawioru) zwierząt, a także nie pomija problemu dobrostanu zwierzęcych terapeutów, które w swojej służbie narażone są na urazy i wymagają specjalnego, nie przedmiotowego traktowania.
Książka Agaty Kokocińskiej jest napisana przystępnie, aczkolwiek posiada odniesienia do literatury naukowej, które mogą być przydatne w dalszych studiach nad zagadnieniem. Pozycja ta jest ze wszech miar godna polecenia dla wszystkich Czytelników, którzy chcą lepiej zrozumieć zwierzęta i ich rolę w świecie człowieka.
Z przedmowy dr. hab. Tadeusza Kalety, prof. SGGW
Monografia myszy. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni, takie jak np..: wybór, oswajanie, żywienie, rozróżnianie płci, rozród i typowe dla tego gatunku choroby.
Ten zabawnie ilustrowany album pozwoli odtworzyć atmosferę kociego świata; będziesz mógł zanotować tu swoje myśli i opisać różne wydarzenia, a także dołączyć fotografie uwieczniające twojego kota. Pierwszy dzień w domu, zwyczaje kociaka, jego kryjówki, ulubione zabawy, najśmieszniejsze pozy i zabawne przypadki w domu, wizyty u weterynarza, ulubione jedzenie i wiele, wiele więcej. Ten oryginalny album pozwoli każdemu, kto jest właścicielem kota, zachować w pamięci najwspanialsze momenty wspólnego, pełnego przygód życia z czworonożnym przyjacielem i przeżywać je ponownie przez wiele lat.Ambasadorem książki jest Tom Justyniarski, znany pisarz i obrońca praw zwierząt
Psy i koty pod lupą naukowców
to książka dla dzieci, które mają psa albo kota, oraz dla tych, które marzą o takim zwierzątku. W krótkich, przystępnie napisanych rozdziałach francuski naukowiec i popularyzator nauki Antonio Fischetti pomaga zrozumieć zachowania zwierząt domowych. Z tej książki dowiemy się, jak komunikują się nasi pupile, które spośród ich zmysłów są najbardziej rozwinięte, kim dla nich jesteśmy (my, właściciele) oraz czy rzeczywiście jedzenie liczy się dla nich bardziej niż nasza miłość. Antonio Fischetti opowiada o zwierzętach jasno, dowcipnie i bardzo ciekawie. Tę książkę można czytać zarówno samodzielnie, jak i razem z rodzicami.Ogromnym atutem tego albumu są ilustracje wykonane przez Sébastiena Mourraina. Zachowania naszych czworonożnych przyjaciół rysownik ilustruje subtelną kreską, z ogromnym poczuciem humoru.
Koty rasowe. Podręczna encyklopedia, która pozwoli odkryć tajemnice pochodzenia, usposobienia i wyglądu kota, a także pomoże usystematyzować dotychczas zdobytą wiedzę o danej rasie. Książka może być szczególnie pomocna, jeśli zdecydujemy się na kupno kota. Informacje dotyczące wielkości i wagi zwierzęcia, jego charakteru oraz funkcji, a także wspaniałe fotografie pozwolą dobrać odpowiedniego czworonoga.
Monografia chomika Roborowskiego. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni. Do wyróżniających cech tego gatunku jest możliowść życia osobników w większych grupach oraz ich mała wielkość i wyjątkowa ruchliwość.
Twój pies opanował już podstawy dobrego wychowania?Zatem nadszedł już czas na szkolenie zaawansowane. Cel - twój pies radzi sobie we wszystkich codziennych sytuacjach i w konfrontacji z wieloma stresującymi bodźcami (spotkania z innymi psami, hałas, tłok)Autorka książki, doświadczona treserka psów i ekspertka w dziedzinie prawidłowej opieki nad psami, przekazuje rady na temat wychowania i prawidłowego postępowania z czworonogami.W książce:- optymalny sześciostopniowy plan szkolenia psa od pierwszego roku życia- wskazówki krok-po-kroku i zdjęcia, dzięki którym ćwiczenia są łatwe do zrozumienia- przykłady zabaw i ćwiczeń z innymi psami- tabela, Dzięki której można kontrolować poziom zaawansowania dla poszczególnych ćwiczeń- podstawy rozumienia mowy psa
Wiedza o kotach to dziedzina, przy której fizyka kwantowa wygląda jak ubogi kuzyn ze wsi tak twierdzi Autor Jak wytresować kota. Postanowił jednak podjąć kolejną próbę wyjaśnienia czytelnikom skomplikowanych meandrów kociego świata.W drugiej części bestsellerowego poradnika przeczytacie m.in. o: specjalistycznych karmach i najdziwniejszych gadżetach dla kotów, złożonej interakcji kotów z roślinami, podróżach z kotami oraz o tym, że tak, zgadliście: kota nie da się wytresować!
Co jest tak niezwykłego w przyjaźni między psem a człowiekiem?
Jaki sens kryją te wszystkie historie o psach, które ponoć czytają w myślach, podsłuchują nasze rozmowy przy kawie i znikają błyskawicznie, gdy wspomni się o czymś nieprzyjemnym, jak na przykład wizyta u weterynarza? Czy relacja człowieka i psa jest naprawdę czymś wyjątkowym, czy jedynie – patrząc z zimnym dystansem – wyolbrzymioną przez ludzi, w gruncie rzeczy całkiem „błahą” sprawą? Mniej więcej tak samo „błahą”, jak relacja z wieloma innymi zwierzętami, które czują się pod naszą opieką lepiej lub gorzej. Czy pies jest „szczęśliwy” ze swojego życia w rodzinie składającej się jedynie tylko z ludzi i czego potrzebuje, żeby być „szczęśliwym”? A czego potrzebują jego pan i pani, żeby być równie „szczęśliwymi”?
Christoph Jung i Daniela Pörtl poszukują odpowiedzi na te pytania i opowiadają o kulisach szczególnego partnerstwa między człowiekiem i psem. Objaśniają, dlaczego kochamy psy i w jaki sposób nasza wspólna historia sprawia, że nie da się mówić o psach, nie mówiąc o ludziach. A także odwrotnie: nie możemy mówić o ludziach, nie wspominając o psach.
Anna Dymna, Katarzyna Grochola, Marek Kondrat, Wojciech Mann, Monika Olejnik, Olga Tokarczuk, Grzegorz Turnau, Ks. Jan Twardowski, Stanisław Tym – rozmówcy Jana Strzałki – wszyscy pozytywnie „zakręceni” na punkcie swoich zwierzaków. Kochają je ponad wszystko, uwielbiają opowiadać o ich niezwykłej mądrości i dyskutować o wyższości psa nad kotem. Sypiąc anegdotami roztaczają radość, ciepło i humor. Snując refleksje próbują dotknąć niezwykłej tajemnicy naszego obcowania ze zwierzętami.
Całość, z właściwą sobie błyskotliwością, komentuje światowej sławy socjolog Zygmunt Bauman w szkicu „Ze Zwierzętami – razem czy osobno”.
Anna Dymna: "O kotach mogę opowiadać bez końca".
Katarzyna Grochola: "Kundle to moje ukochane psy".
Marek Kondrat: "Nie wyobrażam sobie życia bez Bodzia".
Wojciech Mann: "W dzieciństwie miałem także jaszczurkę i ślimaka".
Monika Olejnik: "Od dzieciństwa byłam psiarą".
Dorota Sumińska: "Większość moich kotów została wychowana przez psy"
Olga Tokarczuk: "Psy kochane stają się bardzo „ludzkie”".
Grzegorz Turnau: "Nic, co zwierzęce, nie jest mi obce".
Ks. Jan Twardowski: "O zwierzętach wiemy mniej niż o aniołach".
Stanisław Tym: "Pies, tak jak człowiek, powinien mieć dom".
Krystyna Zachwatowicz-Wajda: "Najbardziej kochałam sroczkę Kasię".
Książka o ogromnej wartości praktycznej. Znajduje się w niej około 50 radiogramów, przedstawiających stany prawidłowe i patologiczne, a także przydatne schematy ułożenia pacjenta do badania, dzięki którym interpretacja wykonanych przez siebie zdjęć rentgenowskich, a tym samym, właściwe rozpoznanie, staną się łatwiejsze.W części anatomicznej podręcznika znajdują się przejrzyste ryciny przedstawiające układ kostny kotów, zaś poruszenie problemów z zakresu diagnostyki radiologicznej okresu postnatalnego ułatwi rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych kośćca. konsultacja naukowa dr hab. Roman Aleksiewicz oraz dr hab. Maciej Janeczek
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?